1 zł
2 600 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Karola Potkańskiego, 1900 r.

olej, płótno, 63 × 56 cm
sygn. i dat. p. g.: J. Malczewski 1900

cena wywoławcza: Wykup abonament

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic

ołówek, papier, 13 x 20 cm
sygn. l. d.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Wachlarz z miniaturą Tańce, 1891 r.

wachlarz, drewno, miniatura malowana farbami olejnymi, długość 28 cm, rozpiętość: 46 cm
sygn. i dat.: J. Malczewski/1891

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

ZACZYTANA. PORTRET JULII, CÓRKI ARTYSTY, ok. 1905

olej, deska
35 x 26,6 cm
sygn. p.d.: JMalczewski
– na odwrocie notatka ołówkiem dot. szczegółów zamówionej oprawy;
– na górnej listwie ramy dwie nalepki wystawowe:
– Jacek Malczewski (1854-1929) | Portret Julii, ok. 1905 | MUZEUM IM. JACKA MALCZEWSKIEGO W RADOMIU | Wystawa: Jacek i Rafał Malczewscy | 25.03.2011 – 4.09.2011
– Wystawa | Jacek & Rafał Malczewscy | Muzeum Okręgowe w Sandomierzu | 17 marca – 31 lipca 2012

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

SZKIC DO ŚRODKOWEJ CZĘŚCI TRYPTYKU „MOJE ŻYCIE“, 1911-1912

olej, deska
12 x 29,8 cm
sygn. wzdłuż lewej krawędzi: J Malczewski
napisy na odwrocie:
– pośrodku zielonym tuszem: SZKIC | J. MALCZEWSKIEGO;
– po prawej ołówkiem: No | [...]/38

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portert siostry artysty Heleny Karczewskiej, 1882 r.

olej/tektura, 40 x 32 cm
sygnowany u dołu: 'J. Malczewski'
opisany piórem na odwrociu: 'Portret siostry Heleny Karczewskiej' oraz 'Jacek Malczewski | 1882.'

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

U studni życia, około 1911 r.

olej/płyta, 86,5 x 120 cm
sygnowany u góry: 'JMalczewski'
na odwrociu nalepka wystawowa Muzeum Narodowego w Poznaniu

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Bronisława Malczewska - siostra artysty - w ogrodzie w Lusławicach

akwarela, karton; 48 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: JMalczewski (ołówkiem).

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Ogrodniczka (Już łan zżęty)

olej, sklejka , 66 x 55,5 cm w świetle oprawy
sygn. p.d.: J. Malczewski, na odwrocie papierowa nalepka Muzeum Narodowego w Warszawie

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studium postaci – kat i ofiara, ok. 1875

ołówek, papier; 19 x 21 cm;
Okrągła pieczęć l. d.: „ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ” oraz numer 436

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic wiejskiej kobiety na tle pejzażu, ok.1890

ołówek; papier: 22,5 x 15,5 cm;
na odwrocie pieczęć: „Ze zbiorów Marji Malczewskiej” oraz numer 72

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic kobiety w sukni siedzącej na krześle

ołówek, papier; 10,5 x 10,5 cm;
sygn. p. d.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Thanatos, po 1926

olej, sklejka; 99,5 x 53 cm;
sygn. l. d.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Fauny

olej, tektura, 35 × 24,5 cm
sygn. p. d.: JMalczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret mężczyzny, 1914 r.

olej, tektura, 49 × 28,5 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Karta ze scenami rodzajowymi

piórko, tusz, papier; 36,8 x 53 cm;
na odwrocie pieczątka: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ z numerem powyżej: 367.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice postaci

Ołówek, kredka czerwona, papier; 18,7 x 23,5 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice wiejskiego wozu z koniem, 19.III.1896?

kredka niebieska, papier; 18,5 x 24,3 cm;
Na odwrocie: szkice drzew bezlistnych

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret mężczyzny

Olej, płótno, 81,8 x 56,5 cm,
sygnowany l.g. [18]96 JMalczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Sybiracy w celi

Akwarela, gwasz, papier, 17 x 24 cm,
sygn. p.d.: J. Malczewski 1878.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Zesłaniec

Akwarela, papier, 28 x 20 cm,
sygn. p.d.: Jacek Malczewski [1]902.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret mężczyzny, 1925

olej, tektura; 49 x 33 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1925 J. Malczewski;
na odwrocie odręczna dedykacja z 8 maja 1926 r. oraz nalepka: SALON SZTUKI / MATERJAŁY PIŚMIENNE / PRZYBORY ARTYSTYCZNE.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Motyw z małego miasteczka

kredka ciemnoniebieska, papier; 19,3 x 25 cm;
sygn. l. d.: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice indyków i wiejskiej dziewczyny z profilu

ołówek, papier; 27,8 x 26 cm;
Dwie okrągłe pieczęcie „Ze zbiorów Marji Malczewskiej” oraz ręcznie wpisane numery 755,756;
Na odwrocie: Szkice wiejskich kobiet

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Trzy szkice postaci świętego mnicha z profilu

ołówek, papier szary; 31,2 x 23,7 cm;
Okrągła pieczęć „Ze zbiorów Marji Malczewskiej”;
Na odwrocie: Dwa szkice kompozycji obrazu – Pokłon pasterzy (ok. 1885?)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

AUTOPORTRET W KAPELUSZU, ok. 1925

olej, tektura
33 x 23,8 cm
sygn. p.g. : J Malczewski
na odwrocie:
- nalepka galerii Lipert (druk, tusz): LIPERT GALLERY | 147 Milton Street | Greenpoint, Brooklyn, NY 11222 | Artist Jacek Malczewski | Med. oil on board | Dim. Autoportret | Z. Michael Legutko [obok podpis odręczny];
- dwie odmienne nalepki firmy transportowo-magazynowej Martinspeed Limited; na większej napis: 1955 | NO. 34 | JACEK MALCZEWSKI | “SELF PORTRAIT“.
Ponadto w p.d. rogu (odwrotnie w stosunku do kompozycji) napis odręczny odnoszący się do wymiarów podobrazia: 24 x 33 | -18[.]

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET RAFAŁA MALCZEWSKIEGO, SYNA ARTYSTY, po 1920

olej, płótno naklejone na tekturę
40,3 x 24,5 cm
sygn. pd.: J. Malczewski
na odwrocie (na tekturze) adnotacje: KT 362/I/79 oraz 40,3 x 24,5

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET ANNY SOCZYŃSKIEJ Z SIOSTRĄ AURELIĄ, 1924

olej, tektura nabita na krosno
70 x 98 cm
sygn. i dat. p.g.: J. Malczewski | 1924
na odwrocie dwie nalepki:
- rękopiśmienna nalepka na ramie, częściowo uszkodzona, o treści: SKŁADZIEŃ [..] | OLEJ / TEKTU[RA] | wym. 70 x 98 cm | sygn. pr. d. i datowany 1924
- nalepka drukowana o treści: PORTRET KOBIET - Anny Soczyńskiej, żony dra Romana Soczyńskiego
i jej | siostry Aurelii Składzień. Anna Soczyńska postać centralna - oczekuje dziecka: Córki - Marii, Reginy, Flory Soczyńskiej, której ojcem chrzestnym był artysta; olej, tektura, | 70 x 98 cm, sygn. p.g. i dat. 1924

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

UPADEK CHRYSTUSA POD KRZYŻEM. STACJA DROGI KRZYŻOWEJ

olej, tektura naklejona na tekturę
24,6 x 35 cm
sygn. p.d.: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic do portretu kobiety, 1919

olej, tektura, 46 x 37,5 cm
sygn. p.d.: JMalczewski
na odwrocie odręczny napis: Rotowski
na odwrocie nalepka wystawowa TPSP z opisem pracy oraz nalepka z numerem inwentarza oraz powtórzonym nazwiskiem Rotowski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

CHŁOPIEC, ok. 1875-1880

Tusz, piórko, akwarela, 22 x 16 cm (w świetle p-p)
Sygnowany l.d.: JMalczewski; p.d. stempel: Ze Zbiorów Marii Malczewskiej

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret w kaszkiecie, 1920 r.

olej/deska, 54 x 38 cm
sygnowany i datowany wzdłuż prawej krawędzi: 'J.Malczewski.1920'
na odwrociu papierowa nalepka wystawowa Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, papierowa nalepka opisana: '20 | Jan Rotowski | 4' oraz opisany: 'p R Rotowski'

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret jako Chrystus (Wizja Ezechiela), 1920 r.

olej/płótno, 62,5 x 99 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'J.Malczewski | 1920'

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Córka Julia we wnętrzu, 1923 r.

olej/płótno, 57,5 x 66,5 cm
sygnowany i datowany wzdłuż lewej krawędzi u dołu: 'J Malczewski 1923'
na odwrociu dedykacja artysty: 'Drogiemu Feliksowi Meyznerowi w 1922 | J Malczewski', na krośnie malarskim papierowa nalepka wystawowa Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret wnuczki artysty - Jacenty Mayznerówny, 1921 r.

olej/tektura naklejona na płytę pilśniową, 99 x 64 cm
sygnowany i datowany wzdłuż lewej krawędzi u dolu: '1921 J. Malczewski'

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic dwu postaci na tle zabudowań wiejskich

kredka brązowa, szaroniebieska, papier; 23 x 30 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Głowa siostry artysty Heleny Karczewskiej

kredka czerwona, papier; 23 x 30 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice postaci (praca dwustronna)

ołówek, papier, 22 × 28 cm w świetle passe-partout

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Głowa dziecka, 1916 r.

ołówek, papier, 21,5 × 13 cm w świetle passe-partout
dat. śr. p.: 1916/listopad/27

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice postaci, koni, zapiski (praca dwustronna)

ołówek, papier, 20 × 34 cm w świetle passe-partout
okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ oraz nr 426

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Dziewczyna z jałówką

tusz lawowany, sepia, papier,
18 × 12 cm w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem l. d.: JMalczewski
na odwrocie pieczątka warszawskiej pracowni ram
Wiśniewski i Marczak

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Kury i paw

kredki: niebieska, brązowa, czerwona, żółta, papier; 27 x 21,7 cm;
sygn. p. g.: J. Malczewski;
na odwrocie okrągła pieczęć: Ze Zbiorów Marji Malczewskiej

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice postaci

ołówek, papier; 25 x 12 cm;
Na odwrocie okrągła pieczęć: Ze Zbiorów Marji Malczewskiej oraz numer 986

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Głowa dziecka, XI.1916

ołówek, papier, 22,3 x 12,9 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Wojciecha Kossaka z Belloną, 1903 r.

olej/płótno (dublowane), 100 x 126,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'J Malczewski | 1903'
na krośnie malarskim dwie papierowe nalepki wystawowe Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z Wystawy Jacka Malczewskiego w 1939 roku: 1. opisana liczbą ‘1648’, numerem katalogowym ‘99.’ oraz tytułem: ‘Portret art. Wojciecha (....)’; 2. opisana datą: 1939’, numerem: ‘XXX 1530 15’, tytułem: ‘Portret Wojciecha Kossaka’ oraz techniką ‘ol.pł.’; fragment innej nalepki wystawowej; na odwrociu ramy papierowa nalepka wystawowa Muzeum w Sosnowcu z 2010 roku

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Zadumanie. Na ganku w Lusławicach, 1920 r.

olej/płótno, 98 x 118,5 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'J. Malczewski 1920'

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret z Thanatosem, 1916 r.

olej/tektura, 69 x 43 cm
sygnowany i datowany p.d.: '1916 J Malczewski'
na odwrociu nalepka: ‘SALON SPRZEDAŻY DZIEŁ SZTUKI PRZY T.P.S.P. W KRAKOWIE | plac Szczepański 4. - Telefon Nr. 8. | Autor: Malczewski Jacek | Adres” - | Dzieło p.t.: „Autoportret“ | Rodzaj olejny cena:’; na nalepce numer: ‘0362’

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret mężczyzny przy pianinie (Tadeusz Błotnicki?), 1901 r.

olej/deska, 49 x 32 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'JMalczewski | .1901.'

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Alina – szkic, 1899

piórko, tusz/papier, 41,5 x 27,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l.g.: Alina 99

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret alegoryczny, 1914

olej, tektura, 46 x 38 cm
sygn. l.d.: 1914 JMalczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret dziewczynki, 1921

olej, sklejka, 66 x 56 cm
sygn. l.g.: J. Malczewski 1921
na odwrocie list pisany przez Jacka Malczewskiego do matki sportretowanej dziewczynki

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Fragment architektoniczny

kredka; papier: 20,4 x 28,7 cm;
sygn. l. d.: J. Malczewski (kredką)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret, 1903

olej, tektura; 24 x 33 cm;
sygn. i dat. p. g.: JMalczewski / Sierpień / 1903

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Fauny

olej, płótno; 34 x 23 cm;
sygn. p. d.: JMalczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Góral (Hucuł), 1884 r.

olej, deska, 29,2 × 19,7 cm
sygn. i dat. l. d.: J Malczewski. 84
na odwrocie nalepki z Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu: 1) z wystawy monograficznej Jacka Malczewskiego w 2004 r, 2) nalepka depozytowa

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret, 1901 r.

olej, tektura, 49 × 24 cm
sygn. i dat. p. g.: J Malczewski/1901
na odwrocie nalepki z Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu: 1) z wystawy monograficznej Jacka Malczewskiego w 2004 r, 2) wystawa Galerii Malarstwa Polskiego wrzesień 2000 – marzec 2001 3) nalepka depozytowa

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pejzaż z drzewami (Wielgie), 1895 r.

olej, tektura, 22,5 × 43,5 cm
sygn. i dat. w l. d.: J. Malczewski/[18]95

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Moczary

olej, płótno, 26,2 × 21 cm
sygn. l. g.: Polesie/J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Dzieła

Z przedmową Stanisława Witkiewicza i tekstem Lucyana Rydla, Kraków 1907 - 1910.
Nakł. Salonu Malarzy Polskich. 49 x 32 cm, oprawa jasne płótno z epoki,
tłoczona złotem tytulatura z wizerunkiem artysty w kajdanach na licu.
40 tablic z obrazami artysty na oddzielnych kartach, każda przełożona bibułką w idealnym stanie, do każdego obrazu wiersz L.Rydla. Edycja zawiera około 10 obrazów, które zaginęły lub spłonęły na Kresach po wydaniu dzieła i nigdy więcej nie były prezentowane. Stan b. dobry.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Kompozycja alegoryczna - studium malowidła sklepienia (?)

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 51,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
napis p. d.: J. Malczewski (ołówkiem);
Praca przed konserwacją.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Przed domem - szkic z cyklu Powrót, 1900

akwarela, ołówek, papier naklejony na tekturę; 42 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: J Malczewski 1900;
Akwarela przed konserwacją.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Głowa konia

olej, płótno; 85,5 x 72,5 cm;
sygn. p. g.: J Malczewski;
Obraz po konserwacji.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice głów postaci mężczyzn

kredka niebieska; papier: 23 x 30 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice zabudowań

ołówek, niebieska kredka, papier; 18,5 x 24,3 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret kobiety

litografia, papier; 31 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie l. g.: Jacek Malczewski;
w kompozycji litografowany czterowiersz: "Serce, jakieś ty przestronne ..."
z sygnaturą Karola Brzozowskiego (1821-1904) - poety, tłumacza Biblii, powstańca styczniowego.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Główka dziecka

ołówek, papier, 22 × 13 cm w świetle passe-partout
Praca pochodzi ze szkicownika artysty.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Klęczący mężczyzna i szkice twarzy

ołówek, papier, 22 × 16,5 cm w świetle passe-partout

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studia lichtarza, łyżeczki, rysunek satyryczny głowy mężczyzny z profilu

ołówek, papier, 16,5 × 24,5 cm w świetle passe-partout

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Park w Lusławicach, ok. 1927 r.

kredka, karton, 59 × 79 cm
sygn. p. d.: JMalczewski
na odwrocie okrągły stempel ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ
na odwrocie nalepki wystawowe:
Jacek Malczewski, Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, 1.10.2004-23.01.2005 r. z opisem pracy

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Złożenie do grobu

akwarela, ołówek, papier, 17 x 22 cm,
sygn. p.d.: J. Malczewski.
Na odwrocie okrągła pieczęć: Ze zbiorów Marii Malczewskiej, oraz drukowana nalepka TPSP w Krakowie z tekstem atramentem: Jacek Malczewski / „Złożenie do grobu” / akwarela / wł. pryw.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Syrena i trytony, 1903 r.

olej/tektura, 53 x 45 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'J.Malczewski 1903'
na odwrociu nalepki depozytowe i wystawowe

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pieśń nadziei, 1906

olej, tektura, płótno, 72,5 x 92,5 cm
sygn. u góry: J. Malczewski 1906

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

SALON W LUSŁAWICACH, 1920

olej, tektura
73,5 x 102,5 cm
sygn. p.g.: J Malczewski | 1920
Na tekturze przy prawej krawędzi stemple: S | 5078.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Dziecko z lalką, 27.XI.1916

ołówek; papier: 22,3 x 12,9 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice wiejskiego chłopaka

kredki: filetowa, czerwona, ołówek, papier; 23 x 30 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Rafałka, ok. 1900 r.

olej, tektura, 27 × 21,5 cm
sygn. p. g.: J. Malczewski
na odwrocie ekspertyza Kazimierza Buczkowskiego z 1959 roku

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Thanatos

olej, płótno, sklejka, 99,5 × 53 cm
sygn. l. d.: J Malczewski (częściowo zatarta)
na odwrocie papierowa nalepka z krakowskiej Desy oraz nalepka z krakowskiego domu handlowego ER-KA-ES

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret z paletą

olej, tektura, 29 × 22 cm
sygn. p. d.: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Jana Albina Goetza Okocimskiego, 1916

olej, deska; 81 x 64 cm;
sygn. i dat. p. g.: J Malczewski 1916.;
na odwrocie fragment nalepki oraz numer: 26 (niebieską kredką) ponadto owalny stempel składu dla malarzy ISKRA.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studia figuralne, [ok. 1875]

kredka czarna; papier: 23 x 21cm;
na odwrocie pieczęć: „Ze zbiorów Marji Malczewskiej” oraz numer 1176

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice pejzażowe, [1906]

ołówek, tusz, papier; 10,5 x 17 cm;
napis autorski u góry: Konik Zwierzyniecki / 1906

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Korowód

ołówek, papier; 9 x 29 cm;
na odwrocie szkic kompozycji figuralnej

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studia kompozycyjne pejzażu? [ok. 1906]

kredka czarna, gwasz biały, papier; 21,5 x 27,5 cm;
na odwrocie okrągła pieczęć ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ oraz nr 202

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Alina - szkic, 1899

piórko/tusz, 41,5 x 27,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l.g.: Alina 99

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Trzej chłopcy w parku

akwarela, ołówek, papier, 28 × 42 cm
sygn. śr. d.: JMalczewski
na odwrocie okrągła pieczątka z herbem Tarnawa i napisem: ze Zbiorów Marji Malczewskiej
do pracy dołączona opinia Agnieszki Ławniczakowej z dnia 16.11.2007 r.;
naddarty papier przy dolnej

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Anhelli, 1881

litografia, papier; 25 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na kamieniu l. g.: Jacek Malczewski 81 w kompozycji litografowany, ręcznie napisany aforyzm.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret kobiety, 1879

ołówek, papier; 31,5 x 22,5 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: "79, [nieczytelny napis] J. Malczewski", na odwrocie pieczęć: "ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret generała Aleksandra Truszkowskiego, 1923 r.

olej/płótno naklejone na tekturę, 40 x 48,5 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'JMalczewski | 1923'

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Moje życie. Szkic do środkowej części tryptyku, ok. 1911-12 r.

olej/deska, 12 x 29,5 cm
sygnowany wzdłuż lewej krawędzi: 'J. Malczewski'
opisany na odwrociu: 'SZKIC | J. MALCZEWSKIEGO''; obraz jest szkicem do środkowej części tryptyku 'Moje życie', przechowywanego w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET STANISŁAWA BRYNIARSKIEGO, 1903

olej, płótno
66,4 x 36,5 cm
sygn. u dołu, wzdłuż lewej krawędzi krosna: Jacek | Malczewski | 1903
Na krośnie napis ołówkiem: Bryniarski | Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

SZKIC KOMPOZYCJI Z DWIEMA POSTACIAMI

olej, tektura
21,8 x 24,3 cm
sygn. p.d.: Jacek Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Kobieta nad wodą (recto) / Para nad strumieniem. Pejzaż z Rozdołu (verso), przed 1905 r.

akwarela/papier, 22 x 14,5 cm (recto i verso)
sygnowany p.d.: 'JMalczewski' (recto); sygnowany i opisany p.d.: 'Rozdół JMalczewski; oraz fragment pieczęci: 'ZE ZBIORÓW MARYJI MALCZEWSKIEJ' oraz pieczęć z numerem: '187'

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Dwie postacie

tusz/papier, 16 x 29 cm (w świetle passe-partout)
na odwrociu pieczęć: 'ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ'

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Fragment wnętrza z widokiem przez okno

ołówek, węgiel/papier, 20 x 26 cm (w świetle passe-partout)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Siedzący mężczyzna

ołówek/papier, 21,5 x 22,6 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'J. Malczewski'
opisany nieczytelnie wewnątrz przedstawienia

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic wiejskiej kobiety na tle pejzażu, [ok.1890]

na odwrocie pieczęć: "Ze zbiorów Marji Malczewskiej" oraz numer 72

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic litery M do winiety czasopisma Moda

ołówek, papier; 17 x 21,5 cm;
na odwrocie pieczęć: "Ze zbiorów Marji Malczewskiej" oraz numer 435

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice postaci - Egzamin, [VI.1905]

ołówek, papier; 21,5 x 28 cm;
napis autorski u dołu z prawej: egzamin / czerwiec 1905

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice grupy figuralnej - Madonna z Dzieciątkiem, [ok.1900]

ołówek, papier; 18 x 22 cm;
u góry z prawej okrągła pieczęć "Ze zbiorów Marji Malczewskiej" oraz numer 96
na odwrocie: Szkice do Madonny z Dzieciątkiem; ołówek, piórko, tusz.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Gorgona - szkic, 1916

olej, deska; 36 x 26,5 cm;
sygn. i dat. wzdłuż lewego boku u dołu: J. Malczewski / 1916;
na odwrocie stempel składu materiałów malarskich: REIM i spółka / Skład farb i handel materiałów / pod "Czarnym psem" / KRAKÓW / Rynek 37. Linia A-B.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Józefa Krupińskiego, 1915 r.

olej, tektura, 54 × 65 cm
sygn. l. d.: Jmalczewski
na odwrocie: napis autorski Jacek/ Malczewski / 1915,
ekspertyza Jana Lankaua z 1955 roku
karteczka z odręcznym napisem: Własność pana / Krupińskiego
stempel składu Róży Aleksandrowicz w Krakowie

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Święta Agnieszka wypuszcza skowronka z mieszka

olej, tektura malarska, 70 × 97 cm
sygn. p. d.: J.Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET MŁODEJ DZIEWCZYNY, 1893

Kredka, papier naklejony na tekturę; 57,8 x 44,8 cm
Sygnowany p.d.: JMalczewski; na odwrocie napis; D(...)93

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Julci, 1924

olej, tektura; 101,5 x 69 cm;
sygn. i dat. l. g.: Jacek Malczewski 1924;
na odwrocie nalepka Zakładu Oprawy Obrazów Roberta Jahody z Krakowa.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET LEONTYNY GOGULSKIEJ, 1909-1911

olej, tektura
64,5 x 80,5 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PODWÓRKO. PRZED DWOREM

olej, tektura
35 x 35,5 cm
sygn. l.d.: J. Malczewski
Na odwrocie owalny stempel o treści: ISKRA & KARMAŃSKI | 16/2 | . KRAKÓW .

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic kobiety

ołówek, papier, 19,5 x 21 cm w świetle passe-partout, z lewej strony nieczytelny napis na odwrocie okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ oraz nr 617

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice kompozycyjne

ołówek, papier, 24 x 47 cm, na odwrociu pieczęć: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice postaci, główek dzieci i kompozycji pejzażowych

piórko, tusz, papier, 32,5 x 51 cm w świetle oprawy, l.g.: okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ - w otoku, herb oraz nr: 365

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pejzaż wiejski, 1915 r.

tusz, papier, 20 x 32,5 cm, sygn. p.d.: J.Malczewski, u góry napis: 7 luty 1915 Wiedeń.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

W poświacie księżycowej (Grodzisko), 1913

olej, płótno dublowane; 101 x 150 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1913 / J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Leontyny Gogulskiej, 1919 r.

olej/tektura, 87 x 70 cm
sygnowany i datowany l.g.: '1919 JMalczewski'

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Samuel Zborowski przed Zamoyskim

ołówek/papier, 20 x 26 cm w świetle passe-partout
obraz pochodzi od spadkobierców Tadeusza Szydłowskiego (1883-1942), historyka sztuki i konserwatora zabytków, biografa J. Malczewskiego

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Alina - szkic, 1899

piórko, tusz/ 41,5 x 27,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l.g.: Alina 99

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Fragment architektoniczny

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pejzaż z postacią wędrowca

pióro, tusz, papier jasnokremowy; 12,5 x 20 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

AUTOPORTRET - ŻYCIE I ŚMIERĆ, 1916

olej, płótno, 100 x 71 cm,
sygn. l.d.: Malczewski/1916
na odwrocie: nalepka wystawy w Towarzystwie Sztuk Pięknych w Krakowie z 1939r oraz nalepka
z wystawy monografi cznej Jacka Malczewskiego w Muzeum Narodowym w Poznaniu z 1968r

PROWENIENCJA:
Kraków, kolekcja prywatna
aukcja Domu Aukcyjnego Agra-art, 13.06.2010, poz.19
Warszawa, kolekcja dr Józefa Tislowitza (1893 - 1976), prawnika, znanego kolekcjonera, członka honorowego
Polskiego Związku Filatelistów (ostatnia wzmianka potwierdzająca własność - wystawa monografi czna Jacka Malczewskiego, MN Poznań, 1968)
kolekcja dr Szymona Tislowitza, gorącego patrioty polsko-żydowskiego pochodzenia, zesłańca syberyjskiego, portretowanego przez Jacka Malczewskiego
Kraków, Towarzystwo Sztuk Pięknych, wystawa jubileuszowa Jacka Malczewskiego, listopad, grudzień, styczeń 1924/1925
Kraków, Towarzystwo Sztuk Pięknych wystawa Jacek Malczewski (1855 - 1929), lipiec - wrzesień 1939
Poznań, Muzeum Narodowe wystawa monograficzna Jacek Malczewski, 1968

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

NAD RZEKĄ, 1891

olej, płótno, 41 x 107 cm
sygn. p.g.: Jacek Malczewski 1891

PROWENIENCJA:
Polska, kolekcja prywatna
zakup w latach 60. XX w. w warszawskiej "Desie"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET ANNY SOCZYŃSKIEJ Z SIOSTRĄ, 1924

olej, tektura, 70 x 98 cm
sygn. i dat. p.g.: J. Malczewski / 1924
na odwrocie etykietka o treści: PORTRET KOBIET - Anny Soczyńskiej, żony dra
Romana Soczyńskiego i jej siostry Aurelii Składzień. Anna Soczyńska postać centralna - oczekuje dziecka: Córki Marii, Reginy, Flory Soczyńskiej, której ojcem chrzestnym był artysta (…)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Lusławice - dyptyk, 1926 r.

kredka/papier, 29,5 x 22,5 cm (w świetle passe-partout, wymiary każdej pracy; dwa współoprawne rysunki)
prawa część sygnowana, datowana i opisana p.d.: 'JMalczewski | Lusławice | Maj 1926'; lewa część datowana l.śr.: '10 Czerwiec 1926'

- kolekcja prywatna, Kraków

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Syn Marnotrawny, 1924 r.

tusz/papier, 47 x 58,5 cm (w świetle passe-partout
sygnowany, datowany i opisany p.g.: 'JMalczewski | 1924 | Syn Marnotrawny'

- kolekcja prywatna, Kraków

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Karta ze scenami rodzajowymi

tusz/papier, 36,8 x 53 cm
na odwrociu pieczątka: 'ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ'

POCHODZENIE
- spuścizna po artyście

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Kazimierza Barszczyńskeigo, 1926 r.

kredka, ołówek/papier, 31,5 x 22 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i trudno czytelnie opisany p.d.: '(...) | Jacek Malczewski | 19 czerwiec 1926'

- kolekcja rodziny sportretowanego

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Karoliny Barszczyńskiej, 1926 r.

kredka/papier, 31 x 22,3 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'J Malczewski | Czerwiec | 20 | 1926'

- kolekcja rodziny sportretowanej

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Stanisławy Barszczyńskiej, 1925 r.

ołówek/papier, 24,3 x 29,7 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany trudno czytelnie u dołu: 'Jacek Malczewski | 1925 | (...)'

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

olej, deska; 81 x 64 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Wiosna - Diana

olej, płótno; 291 x 191 cm;
sygn. p. d.: Malczewski.
Obraz posiada opinię pana Adama Konopackiego z 1998 r. oraz informację na temat zabiegów konserwatorskich z 1999 r.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Trzej chłopcy w parku

sygn. u dołu: j Malczewski
do pracy dołączona opinia Agnieszki Ławniczakowej z dnia 16.11.2007 r.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret, około 1926 r.

olej/płótno naklejone na tekturę, 45 x 52 cm
na odwrociu nalepka wystawowa Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu oraz opinia Leszka Ludwikowskiego

- wystawa Jacek Malczewski (1854-1929). W 150. rocznicę urodzin i 75. rocznicę śmierci, Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, 1 października 2004 - 23 stycznia 2005

- Jacek Malczewski (1854-1929). W 150. rocznicę urodzin i 75. rocznicę śmierci, kat. wyst., Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, Radom 2004, nr kat. III/68, s. 168 (il.)

OPINIE:
- opinia Leszka Ludwikowskiego z dn. 7 stycznia 1985 r.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic plenerowy, ok. 1906

tusz lawowany, papier; 10,5 c 17cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Mężczyzna z brodą

ołówek, papier; 25 x 19,5cm
p.g.: okrągła pieczęć "Ze zbiorów Marji Malczewskiej" (obcięta)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Klęczący mężczyzna i szkice twarzy, ok. 1873

ołówek, papier; 25 x 19,5cm
na odwrocie okrągła pieczęć "Ze zbiorów Marji Malczewskiej" oraz nr 152

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

W kąpieli

ołówek, papier; 24,8 x 36,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Wiosna - Diana

olej, płótno; 291 x 191 cm;
sygn. p. d.: Malczewski.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Scena z Powstania Styczniowego

olej/tektura, 53 x 97 cm
sygnowany l.d.: 'J. Malczewski'
na odwrociu opinia dr. Kazimierza Buczkowskiego (26 marca 1959 roku), potwierdzająca autorstwo Malczewskiego

- dom aukcyjny Agra Art, grudzień 2004

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Jana Barszczyńskiego, 1926 r.

olej/płótno, 33 x 26,8 cm
sygnowany i datowany dwukrotnie - p.g.: 'J. Malczewski | 1926' oraz wzdłuż lewej krawędzi: 'JMalczewski. 1926. Juni'

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Osty

ołówek/papier, 25 x 18,5 cm w świetle passe-partout

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET MARII HEYDEL Z BONARSKICH, 1892

olej, deska, 40,5 x 33 cm
sygn. p.d.: J.Malczewski 92

PROWENIENCJA:
Belgia, kolekcja rodziny Heydel
aukcja Domu Aukcyjnego Unicum, 1.03.1998, poz. 72
lata 30te XX w. własność Adama Heydel (krewnego i przyjaciela artysty, syna portretowanej)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET MĘŻCZYZNY NA TLE PEJZAŻU, 1920

olej, płótno, 60 x 93 cm
sygn. p.d: J Malczewski 1920

PROWENIENCJA:
Warszawa, kolekcja prywatna
Gdańsk, kolekcja prywatna
Nowy Jork, kolekcja Ewy i Wojciecha Fibaków
Paryż, 1979 - kolekcja J. Studzińskiej

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET MICHALINY JANOSZANKI, 1916

olej, tektura, 100 x 71 cm
sygn. l.d.: JMalczewski 1916
na odwrocie: pieczątka Salonu Artystów Malarzy Polskich z opisem pracy i tytułem "Nike", pieczęć-gwarancja autentyczności Salonu Artystów Malarzy Polskich, oraz dwa stemple: Dekoracyjny Antykwariat / K. Kaniewski i S-k/ Nowy Świat 64 w Warszawie, oraz nalepka wystawowa z Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu z opisem pracy

PROWENIENCJA:
Polska, kolekcja prywatna
Warszawa, kolekcja prywatna

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pejzaż z okolic Lusławic (1925)

niesygnowany, dat. p.d.
kredka, papier
23x30 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pejzaż z pasterzem

niesygnowany
ołówek, kredka, papier
23x30 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice trzech postaci

niesygnowany
kredka, papier
18.5x24.3 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Córka artysty Julia na schodach do rodzinnej willi na Salwatorze, 1907

olej, tektura, 40,5 x 26,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. śr. d.: 1907 / J. Malczewski.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pegaz - Portret Rafała Malczewskiego, ok. 1902

olej, sklejka naklejona na tekturę; 61 x 74 cm;
na odwrocie, cztery fragmenty nalepek ze stemplami: okrągłym - ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ oraz z numerem: 118.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

akwarela/papier, 31 x 41 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Jacek | Malczewski | Lusławice 1926 | październik'

- kolekcja rodziny Jana Barszczyńskiego, kierownika urzędu pocztowego w Lusławicach zaprzyjaźnionego z Jackiem Malczewskim

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice kompozycyjne

ołówek/papier, 24 x 47 cm

- spuścizna po artyście

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Sztuka Mentor Wacława Karczewskiego

tusz, ołówek/papier, 20,7 x 13,4 cm
2 rysunki Jacka Malczewskiego przedstawiające osoby dramatu: Józefa, służącego Władysława oraz Adama ( "w komedyjce Stryj przyjechał")
Wacław Karczewski był dziennikarzem, pisarzem, twórcą dramatów i bibliotekarzem w zamku Rapperswil w Szwajcarii, przyjacielem Malczewskiego. Malarzi w latach 1867-71 mieszkał w rodzinnym majątku Karczewskich w Wielgiem.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Korespondencja Jacka Malczewskiego (10 szt. listów), 1887-1928

tusz, druk/papier,od 11,5 x 17,7 cm do 21 x 33,9 cm
1. list Marii Szymanowskiej do Jacka Malczewskiego z dn. 23 października 1887 r.; 2. list Marii Szymanowskiej do Jacka Malczewskiego z dn. 23 października 1887 r.; 3. list Marii Malczewskiej do Jacka Malczewskiego z dn. 23 października 1887 r.; 4. list Bronisławy Malczewskiej do Jacka Malczewskiego z dn. 20 października 1887 r.; 5. niedatowany list do Jacka Malczewskiego; 6. list Anieli Szymanowskiej do Jacka Malczewskiego z dn. 26 października 1887 r. 7. list członka rodziny Balów do Jacka Malczewskiego, niedatowany; 8. list Jacka Malczewskiego pisany po francusku w Rozdole, niedatowany; 9. liryk Jacka Malczewskiego ‘Przeleciał wiatr...’ dedykowany córce Julii, Wiedeń, luty-marzec 1915; 10. list do Jacka Malczewskiego pisany po czesku z Akademii Nauk i Sztuk z dn. 13 listopada 1928 r.; 11. Publikacja po czesku dotycząca twórczości Jacka Malczewskiego autorstwa poety Jiriego Karaska, 6 stron, na ostatniej dedykacja Karaska dla Marii Malczewskiej

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice

tusz/papier, 3 karty w rozmiarach: 1. 17 x 13,4 cm; 2. 27,4 x 16,9 cm; 3. 17,5 x 11,1 cm
1.dwa szkice pejzażowe przedstawiające majątek w Wielgiem, na odwrociu napis: ‘Otrzymałem od Pana Profesora | Jacka Malczewskiego portret | mego Ojca. | Czesław Kiciński | Kraków 7.V.21.’; karta złożona w pół (porównaj: J. Malczewski, Stary wiarus - Portret Jana Kicińskiego, 1921, kolekcja prywatna); 2.szkic pejzażowy, prawdopodobnie z Wielgiem, na odwrocie list po francusku; 3.trzy szkice, jeden opisany: ‘Gdy na górze świta dzionek | A w dolinie błyszczy rosa’ (fragment "Śpiewu poety" Józefa Bohdana Zaleskiego); karta złożona w pół

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Mieczysława Gąseckiego, [1923]

olej, płyta; 50 x 68,5cm;
sygn. I dat. p. d.: Maj/JMalczewski/1923

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Bronisława w ogrodzie w Lutosławicach

akwarela, gwasz, 48,5 × 34 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Thanatos, 1918 r.

tusz lawowany, papier, 32,5 × 46 cm w świetle passe-partout
dat. p. d.: 8 październik 1918; na odwrocie pieczęć owalna z napisem:
ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pędzący zaprzęg, ok. 1893 r.

piórko, tusz, papier, 20 × 32,5 cm w świetle oprawy
l. g.: stempel z herbem w środku i napisem wokół:
ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ oraz nr 1204
na odwrocie szkic dwóch dziecięcych główek

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Postać kobiety, ok. 1880 r.

ołówek, papier, 19,5 × 21 cm w świetle passe-partout
z lewej strony nieczytelny napis na odwrocie okrągła pieczęć:
ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ oraz nr 617

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studium postaci

ołówek, papier, 16,5 x 11,5 cm,
sygn. p.d.: J. Malczewski.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Kot

Ołówek, papier; wym. w świetle pp: 13,7 x 21 cm; nie sygn. Pieczątka tuszowa: Ze zbioru Marji Malczewskiej i numer 845.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Wiatr, 1890-1893

olej, płótno; 64,2 x 109,5 cm;
sygn. p. d.: J Malczewski.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

olej, deska; 81 x 64 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PYTIA, 1922

olej, tektura (pierwotnie nabita na krosno)
70,5 x 96,5 cm
sygn. u dołu, wzdłuż lewej krawędzi: J Malczewski 1922
Na odwrocie szkic postaci siedzącej kobiety w ujęciu 3/4, po kolana (kompozycja w formacie pionowym).

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

AUTOPORTRET W OGRODZIE, 1906

olej, tektura
38 x 45,8 cm
sygn. p.g.: JMalcz
Na odwrocie w górnym lewym rogu napis ołówkiem: Stempuchowo (!). Pośrodku częściowo czytelny napis ołówkiem: 280 [dalej nieczytelnie]

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Geniusz w pracowni malarskiej, po 1914 r.

olej/płótno, 105 x 250 cm

na odwrociu papierowa nalepka z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z tytułem autorskim

- kolekcja Mieczysława Gąseckiego, 1939 (dar od artysty)
- Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, 1939
- Jacek Malczewski, katalog wystawy TPSP w Krakowie, 1939, poz. 31

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

BAJKA, 1909

olej, tektura, 74 x 102 cm
sygn. l.g.: JMalczewski / 1909
na odwrocie pieczęć lakowa z orłem i napisem Komisarjat Rządu na M.St. Warszawę

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Polska
1944-1956 depozyt w Muzeum Narodowym w Krakowie
od 1938 kolekcja prywatna,Kraków
kolekcja prywatna, Lwów
zakup od artysty
REPRODUKOWANY:
Heydel A., Jacek Malczewski - Człowiek i artysta, Wydawnictwo Literacko-Naukowe, Kraków, 1933, tab. 37.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET MŁODEJ KOBIETY Z RÓŻĄ, 1909

olej, płyta, 72,5 x 91,5 cm
sygn. l.d.: JMalczwski 1909

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

AUTOPORTRET WE WNĘTRZU

olej, deska, 28 x 92 cm
sygn. p.g.: JMalczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Tancerze

tusz/papier, 40 x 32 cm (w świetle passe-partout)
wewnątrz przedstawienia dwa stemple: 'ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ'

- spuścizna po artyście

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret męski

ołówek/papier, 50,5 x 40 cm (w świetle passe-partout)
na odwrociu pieczątka: 'ZE ZBIORÓW | MARJI MALCZEWSKIEJ'

- spuścizna po artyście

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Córka artysty Julia na schodach do rodzinnej willi na Salwatorze, 1907 r.

olej/tektura, 40,5 x 26,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany śr.d.: '1907 | J. Malczewski'

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Na podwórku

tusz/papier, 10 x 18 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'J.Malczewski'

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

na odwrocie, cztery fragmenty nalepek ze stemplami:
okrągłym - ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ oraz z numerem: 118.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic wiejskiej kobiety na tle pejzażu (ok. 1980)

ołówek, papier; 22,5 x 15,5cm;
na odwrocie okrągła pieczęć "Ze zbiorów Marji Malczewskiej" oraz nr 72

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Skradająca się postać z torbą

ołówek, papier; 25,5 x 18cm
napis w obrębie rysunku dwukrotnie powtórzony: "Drzewo"
na odwrocie okrągła pieczęć "Ze zbiorów Marji Malczewskiej" oraz nr 161

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Mieczysława Gąseckiego

olej, płyta; 50 x 68,5cm
sygn.p.d.: Maj/JMalczewski/1923

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret żony w fotelu - szkic, 1925 r.

olej/płótno, 54,5 x 34 cm
sygnowany i datowany l.d.: '1925 | J.Malczewski | 21/8'

POCHODZENIE
- kolekcja spadkobierców artysty

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

ołówek, papier,
16,7 x 24,6 cm (w świetle oprawy);
rysunek prezentowany na wystawie: Jacek Malczewski Rysunki, 21.03.2009-19.04.2009, Zabrze, kat. 1

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret siostry artysty Bronisławy - We wnętrzu, 1920

olej, tektura; 74 x 102 cm;
sygn. i dat. p. g.: J. Malczewski / 1920.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Przed dworem

olej, płótno dublowane, 101 × 201 cm
sygn. i dat. p. d.: JMalczewski 19 (...)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Thanatos

olej, sklejka, 99,5 × 53 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Koncert - scena na palecie malarskiej, przed 1897 r.

olej, deska, 21,3 × 15,5 cm
na odwrocie autorska dedykacja: Panu/ Mussilowi/od/Jacka/Malczewskiego/1897

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pejzaż znad Wisły z murem Klasztoru Norbertanek, ok. 1905 r.

olej, płótno naklejone na tekturę, 23 x 33,5 cm
sygn. p. d.: JMalczewski
na odwrocie stempel warszawskiego salonu sztuki Stefana Kulikowskiego.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Akt męski

ołówek, papier; 30,5 x 45,2 cm;
sygn. l. d.: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

W ogrodzie - siostra artysty Bronisława w Lusławicach

akwarela, gwasz, papier; 48,5 x 34 cm;
sygn. l. d.: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic plenerowy ok. 1906

tusz lawowany, papier; 29 x 37,5 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

STUDIUM MŁODEJ KOBIETY

Olej, tektura; 31 x 23 cm
Sygnowany p.d.: J Malczewski
Na odwrocie certyfikat Leszka Ludwikowskiego z 2.11.1970: "w ocenianym studium portretowym widoczne są analogie i podobieństwa rysów modelki do portretu córki artysty wykonanego w roku 1900". Ekspertyza Jerzego Sienkiewicza z 23.11.1973

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice postaci

tusz, tkanina, 37,7 x 37,7 w świetle passe-partout,
sygn. : Jacek 1901, na odwrocie nalepka krakowskiego TPSP

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic plenerowy

tusz lawowany, papier; 10,5 x 17 cm;

Praca ujęta w katalogu wystawowym: Adam Konopacki, Jacek Malczewski. Rysunki, Zabrze - Dom Muzyki i Tańca 21.03.2009 - 19.04.2009; kat. poz. 5.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Siedząca dziewczynka - szkic

kredka, ołówek/papier, 22,5 x 31,5 cm
na odwrociu pieczątka: 'ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ''

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pejzaż z domem, 1926 r.

kredka, ołówek/papier, 21,3 x 26,8 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'J. Malczewski', opisany i datowany l.d.: 'Avril 1926'

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret staruszki

akwarela/papier, 26,6 x 17,8 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'JMalczewski'

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Rysunek dwustronny - Autoportret i studium do obrazu

ołówek, kredka/papier, 22 x 29 cm (w świetle passe-partout)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Dwaj królowie

ołówek/papier, 20,5 x 34 cm
sygnowany śr.d.: ‘J. Malczewski’
na rewersie wtórne opisy: ‘Na odwrotnej stronie rysunku | Jacka Malczewskiego zaklejono | pieczęcie! (samowola pracowni | introligatorskiej na pl. Uniwersyteckim (1952 r.)’ oraz: ‘własność Stanisława Dąbrowskiego’

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pejzaż z kopcem Kościuszki - kartka ze szkicownika, 1920

ołówek, kredki, papier jasnobrązowy; 19,8 x 26 cm;
p. g. datowanie autorskie: 1 Maj 1920, niżej dopisane: JMalczewski.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

W KOŚCIELE, ok. 1884

akwarela, gwasz tusz, papier
25 x 15,5 cm
sygn. u dołu wzdłuż prawej krawędzi: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

ŻNIWIARKA - THANATOS, 1921

olej, tektura
99 x 68 cm
sygn. p.d. wzdłuż bocznej krawędzi: [J]acek Malczewski 921
na odwrocie napis kredką: Lp.; 1813

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

DZIEWCZYNA NA SCHODACH. MODELKA W OGRODZIE, 1907

olej, tektura
40,7 x 26,3 cm (w świetle passe-partout)
sygn. u dołu: 1907 | JMalczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Stanisława Bryniarskiego, 1903

Olej, płótno; wym.: 66 x 36 cm; sygn. l. bok: Jacek / Malczewski / 1903. Płótno naciągnięte na oryginalny blejtram. Portret przedstawia jednego z ulubionych modeli malarza - jego przyjaciela Stanisława Bryniarskiego (1829-1914). Bryniarski, krakowski malarz, uczeń T. Stachowicza i W. Łuszczkiewicza, kolega J. Matejki, A. Kotsisa i A. Grottgera, często był portretowany przez Malczewskiego, który wysoko cenił jego wyrazistą fizjonomię. Postać Bryniarskiego umieścił na tle pejzażu, który zamknął go linią strzelistych topoli. Inne wizerunki Bryniarskiego znajdują się m.in. w zbiorach MN w Krakowie.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Malarz i modelka [na drabinie]; 1904

Olej, tektura; wym.: 40,5 x 32,5 cm; sygn. p. góra: J. Malczewski / 1904. Na odwrocie zatarty stempel krakowskiej firmy sprzedające materiały malarskie działającej na przełomie XIX i XX wieku (“Reim i Spółka, skład farb oraz handel materiałów "Pod czarnym psem", Kraków, Rynek Gł. 37, Linia A-B).

Proweniencja: obraz pochodzi ze spuścizny po Władysławie Szaferze - polskim botaniku, profesorze UJ, dyrektorze krakowskiego Ogrodu Botanicznego, wieloletnim dyrektorze Instytutu Botaniki UJ.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Na jednej strunie, 1905 r.

olej/sklejka, 32,5 x 40,2 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'Jacek Malczewski 1905'

- przynajmniej do 1912 w pracowni artysty
- kolekcja prywatna, Kraków

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Akt męski

ołówek, papier; 30,5 x 45,2cm
sygn.l.d.: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pejzaż z Czajkowic, 1906

ołówek, papier; 10,5 x 17cm;
napis autorski u góry: Czajkowice 1906

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic postaci kobiety [ok. 1880]

ołówek, papier; 19,5 x 21 cm;
z lewej strony nieczytelny obszerny napis;
na odwrocie okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ oraz nr 617

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret z paletą, ok. 1910

olej, tektura; 29 x 22 cm;
sygn. p. d.: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Paleta malarska, [1897]

olej, deska; 21,3 x 15,5 cm;
na odwrocie autorska dedykacja: Panu/ Mussilowi/ od/ Jacka/ Malczewskiego /1897

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

piórko, tusz, papier, 32,5 x 51 cm w świetle oprawy, l.g.: okrągły stempel: ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ - w otoku, herb oraz nr: 365

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret p. Malczewskiej, 1896 r.

pastel, tektura, 96 × 56 cm, sygn. i dat. p.g.: Jacek Malczewski/ 96
Opisywany i wystawiany: Jacek Malczewski. Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie 1939 r., poz. 125 (w katalogu opisany jako Portret p. Malczewskiej)
Pochodzenie: Kolekcja dr

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice postaci

piórko, kredka, papier, 26 x 33,5 cm, na odwrocie okrągła pieczęć "Ze zbiorów Marji Malczewskiej"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice postaci starców

ołówek, papier; 38,8 x 28,8 cm;
na odwrocie okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ oraz nr 357

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic wiejskiej kobiety na tle pejzażu (ok. 1890)

ołówek, papier; 22,5 x 15,5 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

akwarela, gwasz; 48,5 x 34 cm;
sygn.l.d.: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Thanatos, po 1926

olej, sklejka; wym.: 99,5 x 53 cm;
sygn. l. d.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

SYBIRAK. MĘŻCZYZNA W SZYNELU, 1904

olej, tektura
29,2 x 22,8 cm
sygn. w górnej prawej ćwiartce: J Malczewski | 1904

Na odwrocie nieczytelny stempel, prawdopodobnie którejś z krakowskich firm oferujących materiały malarskie.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

DERWID

Olej, tektura, 51 x 44,5 cm,
sygn. i dat. u dołu po lewej: J. Malczewski 1907.
Na odwrocie pośrodku, przyklejone poświadczenie autentyczności i pochodzenia dzieła, pisane odręcznie

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Śpiąca Maria Malczewska

ołówek, papier; 16 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
napis l. d.: ..... 88.- (ołówkiem);
Na odwrocie okrągły stempel: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Postać na koniu - studium

tusz lawowany na podrysowaniu ołówkiem,
pędzel, papier; 24 x 31 cm;
sygn. śr. d. ołówkiem: JMalczewski, napis autorski: ... [napis nieczytelny - Chłopy ?] - Cesarz;
na odwrocie drugie studium wykonane tuszem lawowanym oraz stempel inwentarzowy z numerem: 247, numer ołówkiem: 38, przy lewej krawędzi napis ołówkiem (słaboczytelnie), ponadto wyblakły, okrągły stempel ze zbiorów Marii Malczewskiej [praca po konserwacji].

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET KOBIETY, 1913

olej, płótno, 61 x 45.5 cm
sygn. p.g.: J.Malczewski 1913

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret mężczyzny, 1925

gwasz, tektura, 23 x 15 cm
sygn. i dat. p.g.: Ja. Malczewski 1925 Maj

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

DROGA WŚRÓD DRZEW

olej, tektura, 32 x 40 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: Jacek Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Zaprzęg i Akt młodzieńca - zestaw dwóch prac

1) Zaprzęg, ołówek/papier, 27,5 x 43,5 cm (w świetle passe-partout)
2) Akt męski, ołówek/papier, 37,4 x 24 cm (w świetle passe-partout)
pieczęć wśród przedstawienia:'ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ'
szkice pochodzą z jednej, przedzielonej karty ze szkicownika artysty

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice trzech postaci

na odwrocie szkic postaci z drzewem

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pejzaż z dwoma drzewami i pasterzem z krową

kredki jasnozielona, jasnobrązowa, ciemnoniebieska, ołówek, papier; 23 x 30 cm;
Praca eksponowana na wystawie: Jacek Malczewski "Rysunki", 21.03.2009 - 19.04.2009, Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu, pod poz. 73

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic postaci, 1925

kredka, ołówek, papier; 22 x 28 cm (w świetle passe-partout);
p. d. napis: 30 Listopad 1925

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studia form architektonicznych, ok.1900

tusz lawowany, papier; 16 x 24 cm.

Praca ujęta w katalogu wystawowym: Adam Konopacki, Jacek Malczewski. Rysunki, Zabrze - Dom Muzyki i Tańca 21.03.2009 - 19.04.2009; s. 53, kat. poz. 105.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic postaci wędrowca, ok. 1900

piórko, tusz, papier; 11,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie okrągła pieczęć: Ze zbiorów Marii Malczewskiej; oraz nr 81

Praca prezentowana w katalogach wystawowych:
Adam Konopacki, Jacek i Rafał Malczewscy, Katalog Wystawy Podróżnej, z cyklu Spotkania ze sztuką, Łaziska Dolne 2005, kat. 17;
Adam Konopacki, Jacek Malczewski. Rysunki, Zabrze - Dom Muzyki i Tańca 21.03.2009 - 19.04.2009; s. 24, kat. poz. 24.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studium kobiety

olej, tektura; 29,5 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Kobieta w ogrodzie, 1919

olej, tektura; 98 x 68 cm;
sygn. i dat. l. g.: -1919- J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic mężczyzny z brodą

ołówek, papier, 18,5 × 14 cm w świetle passe-partout

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic pejzażu, 1915 r.

tusz , papier, 20 × 32,5 cm w świetle passe-partout
sygn. Ołówkiem p.d.: J. Malczewski
oraz opisany u góry: 7 luty 1915 Wiedeń

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Fragment architektoniczny

kredka, papier; 20,4 x 28,7cm;
sygn.l.d.: J. Malczewski (kredką)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Piotr Hubal Dobrzański ze studentem filozofii (Alegoria doświadczenia i młodości), 1911 r.

olej/płyta, 64,5 x 81 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Jacek Malczewski 1911 '
na odwrociu nalepka z Carnegie Institute w Pittsburghu oraz pieczęć z kotwicą skrzyżowaną z kaduceuszem (znak składu przyborów malarskich - firmy Leclerc)

- Jadwiga Puciata-Pawłowska, Jacek Malczewski, Wrocław - Warszawa - Kraków, 1968, s. 219 (il.)
- Jacek i Rafał Malczewski, Radom 2014, s. 79 (il.)
- Carnegie Institute, Pittsburgh, Stany Zjednoczone

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret córki

kredki/papier, 40,5 × 28,5 cm
sygn.: p.d. J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Paleta malarska

olej, deska; 21,3 x 15,5cm;
na odwrocie autorska dedykacja: "Panu/ Mussilowi/ od/ Jacka/ Malczewskiego /1897"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret z paletą, ok. 1921

olej, tektura; 29 x 22cm;
sygn.p.d.: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

W zagrodzie

tusz lawowany, papier, 9,5 × 15,5 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Kobieta na leżaku - Maria Malczewska?, ok. 1925

kredka fioletowa, szaroniebieska, zielona, żółta, czarna, papier; 23 x 30 cm;

Praca ujęta w katalogu wystawowym: Adam Konopacki, Jacek Malczewski. Rysunki, Zabrze - Dom Muzyki i Tańca 21.03.2009 - 19.04.2009; kat. poz. 67.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studium głowy dziecka en face, XI 1916

ołówek, papier; 12,9 x 22,3 cm;
Praca eksponowana na wystawie: Jacek Malczewski "Rysunki", 21.03.2009 - 19.04.2009, Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu, pod poz. 91

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

ANIOŁOWIE Z TOBIASZEM

olej, płótno
57 x 67 cm
sygn. wzdłuż prawej krawędzi u dołu: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET MIECZYSŁAWA GĄSECKIEGO / Maj, 1923

Olej, płyta, 50 x 68,5 cm,
sygn. i dat. p.d.: Maj / J. Malczewski / 1923,
na odwrocie orzeczenie dr Kazimierza Buczkowskiego z dnia 17 marca 1942 r.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret ze św. Agnieszką

olej, tektura, 67 × 96 cm
sygn. i dat. wzdłuż prawej krawędzi: J. Malczewski 192(...)/ Lusławice
Obraz posiada ekspertyzę p. Katarzyny Posiadały (historyk sztuki, wieloletni kustosz zbiorów Malczewskiego w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu).

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Dworek

akwarela/papier, 13 x 20,5 cm (w świetle ramy)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret kobiety

w kompozycji litografowany czterowiersz: "Serce, jakieś ty przestronne....."

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice postaci męskich oraz kur, ok. 1890?

piórko, papier; 29 x 37,5 cm;
l. d.: okrągła pieczątka: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ;

Praca ujęta w katalogu wystawowym: Adam Konopacki, Jacek Malczewski. Rysunki, Zabrze - Dom Muzyki i Tańca 21.03.2009-19.04.2009; kat. 25

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice postaci, ok. 1890

piórko, tusz, papier;
30,7 x 19,8 cm (w świetle oprawy);

Bibl.: Adam Konopacki, Jacek i Rafał Malczewscy. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2005, kat. 30; Adam Konopacki, Jacek i Rafał Malczewscy [Katalog wystawy w Regionalnym Centrum Kultury], z cyklu "Spotkania ze sztuką", Kołobrzeg 2009, kat. 28; Adam Konopacki, Jacek Malczewski. Rysunki, Zabrze - Dom Muzyki i Tańca 21.03.2009-19.04.2009; kat. 22

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Miłosierdzie w okowach, ok. 1875

akwarela, ołówek, papier;
19,5 x 12,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu dwukrotnie: l. d.: JMalczewski (ołówkiem);
p. d.: J Malczewski (farbą)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Dziewczyny w zapaskach (1906)

sygn. dat. p.d.
olej, pastel, tektura
46x55 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

akwarela, gwasz, papier; 48,5 x 34cm
sygn.l.d.: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Thanatos, po 1926

olej, sklejka; 99,5 x 53cm
ślady sygnatury p.d.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Ogrodniczka - Już łan zżęty

olej, sklejka; 66 x 55,5 cm w świetle ramy;
sygn. p. d.: J Malczewski;
na odwrocie nalepki:
- Muzeum Narodowe / w Warszawie / p21/00/6;
- POZŁOTNICTO RENOWACJA / RAM I MEBLI STYLOWYCH / Piastów; ul. Wyspiańskiego 20;
- nalepka galeryjna

Obraz reprodukowany:
- T. Grzybkowska "Świat obrazów Jacka Malczewskiego", Warszawa 1996, s. 48 (ilustracja w części: Natura i religia, pl. 8, z tytułem "Już łan zżęty");
- Jacek Malczewski, Katalog wystawy w Muzeum Narodowym w Warszawie, ....... , s. 160, poz. 69, z tytułem "Powrót";
- "Mistrzowie malarstwa polskiego", Kraków 1996, s. 133;
- Dorota Kudelska "Dukt pisma i pędzla. Biografia intelektualna Jacka Malczewskiego", Lublin 2008, poz. 15, z tytułem "Ogrodniczka";
- Katalog wystawy w Musée d'Orsay w Paryżu z 2000 r., s. 158, 159, poz. 59 - jako "Ogrodniczka"
Por. także:
- St. Kozakowska "Jacek Malczewski. 1854-1929". Katalog wystawy w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, Szczecin 1999;
- Z. K. Posiadała "Jacek Malczewski (1854-1929). W 150. rocznicę urodzin i 75. rocznicę śmierci", Katalog wystawy w Muzeum Jacka Malczewskiego w Radomiu, Radom 2004

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET MĘSKI

Olej, płótno, 33 x27 cm,
sygn. l.g.: J. Malczewski 1926;
p.g.: J. Malczewski 1926

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

AUTOPORTRET

Akwarela, papier, 39 x 27,5 cm,
sygn. p.d.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET MĘŻCZYZNY

Akwarela, papier, 31,3 x 41,3 cm,
sygn. p.d.: Jacek Malczewski/Lusławice 1926/październik.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

UŚMIECH

Olej, płótno, 52 x 73,5 cm,
sygn. p.d.: J Malczewski 1920,
na odwrocie nalepka TPSP w Krakowie z 1939 r.
Obraz wystawiany w krakowskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w 1939 r., por.: Jacek Malczewski 1854-1929. [Katalog wystawy monograficznej], TPSP, Kraków 1939, s. 19, poz. 194.
Opinia potwierdzająca autentyczność p. Adama Konopackiego.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

SPACER

Olej, tektura, 9,3 x 10,5 cm,
sygn. u dołu: Jacek Malczewski.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Akt męski - studium, 1876-1877.

Ołówek; wym.: 470 x 310 mm; sygn. l.d.: J. Malczewski; na odwrocie stempel tuszowy z herbem Tarnawa i napisem: ZE ZBIORU MARII MALCZEWSKIEJ.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret

olej/płótno, 45 x 52 cm
na odwrociu naklejka z wystawy w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu ("Jacek Malczewski", 1.10.2004-23.01.2005); naklejka z opinią potwierdzającą autentyczność, mgr Leszek Ludwikowski

- Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, 2004/2005

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

olej/płótno, 54,5 x 34 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pejzaż z okolic Lusławic, 1925

kredka, papier, 22 x 28,2 cm (w świetle oprawy);
napis p. d.: S Marta / Lipiec 1925.
Napis sugeruje dzienną datę powstania rysunku - 29 lipca, któremu patronuje św. Marta. Praca ujęta w katalogu wystawowym: Adam Konopacki, Jacek Malczewski. Rysunki, Zabrze - Dom Muzyki i Tańca 21.03.2009-19.04.2009; kat 74

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studia portretowe sióstr artysty - Heleny i Bronisławy

ołówek, papier; 23 x 30 cm.
Praca ujęta w katalogu wystawowym: Adam Konopacki, Jacek Malczewski. Rysunki, Zabrze - Dom Muzyki i Tańca 21.03.2009-19.04.2009; kat. 51

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice głowy młodej kobiety i postaci kobiet

ołowek, papier, 21,5 x 13,5 cm (w świetle oprawy);
okrągły stempel z prawej u góry z napisem wokół: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ;
na odwrocie szkic kobiet pracujących w polu, oraz nr 201 i powtórzony okrągły stempel;

Praca prezentowana w katalogach wystawowych: Adam Konopacki, Jacek i Rafał Malczewscy, Katalog Wystawy Podróżnej, z cyklu Spotkania ze sztuką, Łaziska Dolne 2005, kat. 39; Adama Konopacki, Jacek Malczewski Rysunki, Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu, 21.03.2009-19.04.2009; kat 37 i 38

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studium kobiety

sygn. p. d.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PEJZAŻ ZNAD WISŁY Z MUREM KLASZTORU NORBERTANEK W KRAKOWIE

23,3 x 33,4 cm (w świetle ramy)
sygn. p.d.: J Malczewski
Na odwrocie w "okienku" oprawy widoczny stempel warszawskiego salonu sztuki Stefana Kulikowskiego.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

AUTOPORTRET Z THANATOSEM, 1916

olej, tektura
69 x 42,5 cm
sygn. l.d.: 1916 J Malczewski

Na odwr. nalepka (druk, atrament) o treści: SALON SPRZEDAŻY DZIEŁ SZTUKI PRZY T.P.S.P. W KRAKOWIE | plac Szczepański 4. - Telefon Nr. 8. | Autor: Malczewski Jacek | Adres" - | Dzieło p.t.: "Autoportret" | Rodzaj olejny cena: Na nalepce odbity numer: 0362

W załączeniu dwie ekspertyzy:
- 1. ekspertyza autorstwa prof. dra hab. Dariusza Markowskiego (z dn. 16 II 2016) będąca obszerną, popartą badaniami analizą konserwatorską obrazu;
- 2. ekspertyza Zofii Katarzyny Posiadały, znawczyni oevre Malczewskiego, autorki licznych wystaw, publikacji i albumów prezentujących jego twórczość (z dn. 30 VIII 2016).

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET SYBIRAKA JÓZEFA TISLOWITZA. SMUTEK. O POWRÓT DO OJCZYZNY, 1918

olej, tektura
70 x 101 cm
sygn. p.d.: J Malczewski | 1918

Na odwrocie nalepka wystawy Jacka Malczewskiego zorganizowanej przez Muzeum Narodowe w Poznaniu w Barbican Art Gallery w Londynie w roku 1990.

Proweniencja
Obraz był pierwotnie własnością portretowanego, Szymona Tislowitza, a następnie - od ok. 1925 własnością jego syna, doktora praw Józefa Tislowitza, który w 1939 użyczył go na krakowską wystawę Malczewskiego. Od rodziny Tislowitzów z początkiem lat 80. XX wieku ten obraz zakupił Mirosław Gardecki, znany kolekcjoner dzieł Malczewskiego. W latach 1997/98 dzieło znalazło się w innej znakomitej prywatnej kolekcji.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studium siedzącego na ławce mężczyzny

olej, tektura, 25 x 35 cm,
sygn. l.g.: J. Malczewski.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET MIECZYSŁAWA GĄSECKIEGO / MAJ, 1923

olej, płyta, 50 x 68,5 cm
sygn. i dat. p.d.: Maj/ J. Malczewski/ 1923

Jacek i Rafał Malczewscy, Muzeum Okręgowe w Sandomierzu, marzec - lipiec 2012;
Jacek i Rafał Malczewscy, Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, marzec - wrzesień 2011;
Bedeutende Gemaelde Polnischer Meister, wystawa w antykwariacie Kunst und Antiquitaeten w Wiedniu, 1969.

REPRODUKOWANY I OPISANY:
Posiadała Z., Rafał i Jacek Malczewscy, Radom, 2014, s. 231;
Krzysztofowicz-Kozakowska S., Jacek Malczewski. Życie i twórczość, Wyd. Kluszczyński, Kraków, 2008, s. 37;
Jakimowicz A., Jacek Malczewski i jego epoka, Państwowe Wydawnictwo Naukowe, Warszawa, 1970, poz.48, s. 181;
Bedeutende Gemaelde Polnischer Meister [katalog wystawy], Wiedeń. 1969, s.138.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PRZY STUDNI

olej, płótno, 68 x 51 cm
sygn. p.d.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret ze św. Agnieszką

sygn. dat. p.d.
olej, tektura
67.5x96 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Chrystus w koronie cierniowej - szkic

olej, tektura, 34,5 x 25,5 cm;
sygn. l.d.: J Malczewski
na odwrocie: stempel Magazyn Uniwersalny/ Roman Drobner, Kraków.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret kucharki rodziny Malczewskich, 1923 r.

akwarela, ołówek/papier, 20,5 x 15 cm
sygnowany p.d.: 'J.Malczewski' oraz datowany l.d.: '1923'
opisany na odwrociu: 'Kucharka p. Malczewskich' | 'Wł pani Malczewskiej Marii | Szkicownik 1922'

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

W ogrodzie - siostra Bronisława w Lusławicach

akwarela, gwasz, papier; 48,5 x 34cm;
sygn.l.d.: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic plenerowy, ok. 1906

tusz lawowany, papier; 10,5 x 17cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice chłopów

kredka czerwona, papier; 23 x 30cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Motyw z miasteczka

kredka, papier; 17,8 x 23,7cm;
sygn.l.d.: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic do obrazu Matka Boska i Pasterze

tusz lawowany, papier; 32,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie okrągły stempel z napisem wokół: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ, oraz nr powyżej 288

Jacek i Rafał Malczewscy, Katalog Wystawy Podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne, kat. poz. 33;
Jacek Malczewski Rysunki, Zabrze - Dom Muzyki i Tańca, 21.03.2009-19.04.2009; kat. poz. 15

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Postać siedzącej kobiety przed domem, 1918

tusz lawowany, papier; 32,5 x 46 cm (w świetle oprawy);
napis autorski p. d.: 8 październik 1918 (ołówkiem);
na odwrocie owalny stempel z napisem: ZE ZBIORóW MARJI MALCZEWSKIEJ

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

pastel, tektura, 96 × 56 cm
sygn. i dat. p. g.: Jacek Malczewski/ 96

Opisywany i wystawiany:
Jacek Malczewski. Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie 1939 r., poz. 125

Kolekcja dr Zbigniewa Łęczyńskiego.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret wnuczka Krzysztofa, 1923 r.

kredka, papier, 50 × 46 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: J. Malczewski 1923.
praca po konserwacji (przedarcie papieru)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

W zagrodzie

tusz lawowany, papier, 9,5 × 15,5 cm w świetle passe-partout

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET ŻONY MARII, ok. 1905

olej, płótno
85 x 110 cm
sygn. l.d.: J Malczewski
Na odwrocie na płótnie okrągły stempel: kartusz z herbem Tarnawa; w otoku napis: ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ. Obok odbity numer 94.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET MĘŻCZYZNY, ok. 1890

olej, płótno
81,5 x 62 cm
sygn. l.d.: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret z paletą

sygn. p.d.
olej, tektura
29x22 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Popiersie siostry artysty Bronisławy (1925)

niesygnowany dat. l.śr.
ołówek, papier
23x30 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Ondyna - rybak i chimera, ok. 1920

olej, deska, 37 x 45,5 cm
sygn. p.d.: J. Malczewski

REPRODUKOWANY I OPISANY:
Posiadała Z., Rafał i Jacek Malczewscy, Radom 2014, str. 231;
Krzysztofowicz-Kozakowska S., Jacek Malczewski. Życie i twórczość, Wyd. Kluszczyński, Kraków 2008, str. 37;
Jakimowicz A., Jacek Malczewski i jego epoka, Państwowe Wydawnictwo Naukowe, Warszawa 1970, poz.48, str. 181;
Bedeutende Gemaelde Polnischer Meister [katalog wystawy], Wiedeń 1969, str.138.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Ogród w Lusławicach, 1922

olej, płótno, 26,5 x 40,5 cm
sygn. l.d.: J Malczewski 1922
na odwrociu napis: Lusławice

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Anny Soczyńskiej z siostrą, 1924

olej, tektura, 70 x 98 cm
na odwrocie etykietka o treści: PORTRET KOBIET - Anny Soczyńskiej, żony dra Romana Soczyńskiego i jej siostry Aurelii Składzień. Anna Soczyńska postać centralna - oczekuje dziecka: Córki Marii,Reginy, Flory Soczyńskiej, której ojcem chrzestnym był artysta; olej, tektura, 70 x 98 cm, sygn. p.g. i dat. 1924

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

KOBIETA NA TLE GAJU, 1917

olej na tekturze, 100 x 71 cm,
sygnowany i datowany p.d.
"1917 /J. Malczewski".

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Scena figuralna - szkic do nieokreślonej kompozycji historycznej

węgiel, papier; 23,5 x 26,5 cm;
napis autorski u dołu: nieczytelny;
przy lewym górnym rogu dwie pieczęcie z napisem wokół: ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ, częściowo ukryte pod ramką oraz nr 1170

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pędzący zaprzęg, ok. 1893

piórko, tusz, papier; 20,4 x 33 cm (w świetle oprawy);
l. g.: stempel z herbem w środku i napisem wokół: ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ oraz nr 1204,
na odwrocie dwie dziecięce głowy w technice: piórko, tusz oraz stempel.

Bibl.: Jacek i Rafał Malczewscy. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2005, kat. poz. 53

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studia kobiecych głów

akwarela, papier; 20 x 29 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Rafałka, ok. 1900 r.

olej, tektura, 27 × 21,5 cm
sygn. p. g.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

pastel, tektura, 96 × 56 cm

Opisywany i wystawiany:
Jacek Malczewski. Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie 1939 r., poz. 125 (w katalogu opisany jako Portret p. Malczewskiej)

Kolekcja dr Zbigniewa Łęczyńskiego

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Św. Agnieszka

olej, płótno, 90 × 72 cm
sygn. l. d.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret z paletą, ok. 1901

olej, tektura; 29 x 22 cm;
sygn. p. d.: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pokłon pasterzy - szkic kompozycji, szkic wiejskiej dziewczyny

piórko, tusz, papier;
39,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie szkice kompozycji wielofiguralnych, szkic kompozycji postaci przed zabudowaniami, tekst (lata 80. XIX w.?), piórko, tusz, ołówek, papier;
w centrum stempel z herbem w środku i napisem wokół: ZE ZBIORóW MARII MALCZEWSKIEJ oraz nr 158

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

POWOZOWNIA, ok. 1895

Akwarela, papier; 39,5 x 17,5 cm
Sygnowany l.g.: Jacek Malczewski
Por.: Jacek Malczewski w zbiorach Lwowskiej Galerii Obrazów, Państwowa Galeria Sztuki, Sopot, 2002, s. 103, il. 4a; St. Kozakowska, B. Małkiewicz, Malarstwo polskie od ok. 1890 do 1945 r., Muzeum Narodowe Kraków, 1997, poz 720, Podwórze, ok. 1902, nr. inw. MNKIIb1849

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic kompozycji obrazu - odpoczynek podczas pracy, ok. 1890

piórko, tusz, papier;
20,2 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J Malczewski (ołówkiem)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

AUTOPORTRET, 1908

olej, tektura
83 x 67 cm
sygn. i datowany na odwrocie: Jacek Malczewski | 1908 marzec

Na odwrocie, w dolnej partii tektury stemple paryskiej firmy Lefranc & Cie oferującej farby i różne inne materiały malarskie (kartusz z kaduceuszem i kotwicą pomiędzy literami L i F); przy dolnej krawędzi stempel 25.
U góry i w partii dolnej
- dwa stemple o treści: DR LEOPOLD MACHARSKI | KRAKÓW | Rynek gł. - Pałac Spiski.
Przy "górnym" stemplu dopisane atramentem słowo: Własność.

Na górnej listwie krosna napis ołówkiem: /../ Macharski; obok czerwoną kredką: 14.

Ponadto na dolnej listwie krosna nalepka własnościowa, a na poprzeczce krosna i na tekturze, w dolnej partii 3 nalepki wystawowe:
1. rękopis: 22 | Inw. D (?) Macharski
2. druk, rękopis: 1908 | Autor Malczewski Jacek | Adres Zwierzyniec | Dzieło Portret własny;
3. druk, rękopis: ZWIĄZEK POLSKICH ARTYSTÓW PLASTYKÓW | W KRAKOWIE,, PLAC ŚW. DUCHA 1. "DOM ARTYSTÓW" | Data przyjęcia 29/5. 1925 | Autor Jacek Malczewski | Tytuł "Autoportret" | Wystawa Jubileuszowa | Rodzaj olej Rozmiar | W. P. Rad. Macharski Nr 14;
4. druk, stempel, maszynopis: Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie | R. 1939. Nr. 94 1606 | Autor WYSTAWA | JACKA MALCZEWSKIEGO | Dzieło Autoportret | Wykonanie ol. tekt. Cena

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Wiejska zabawa

olej, jedwab naklejony na tekturę, 34 x 68 cm,
sygn. p.d.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Siostra Bronisława w Lusławicach

sygn. l.d.
akwarela, gwasz, papier/tektura
49.5x35.5 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic do obrazu Matka Boska i pasterze

niesygnowany (na odwrociu pieczątka "Ze zbiorów Marji Malczewskiej")
tusz, papier
32.5x20 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic głowy młodej kobiety (na odwrociu: Kobiety pracujące w polu)

niesygnowany, p.g. pieczątka "Ze zbiorów Marji Malczewskiej"
ołówek, papier
21.5x13.5 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

piórko, tusz, papier;
32,5 x 51 cm (w świetle oprawy);
l. g. okrągły stempel: ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ - w otoku, herb oraz nr.: 365

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Feliksa Happe (?)

olej, deska, 46 x 62,6 cm;
sygn. wzdłuż prawej krawędzi: Hyacinthe Malczewski - Cracovie 1922 Mars

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret kobiety, 1909 r.

olej/tektura, 34,5 x 26 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'J.Malczewski | 1909'

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Jacek Malczewski z Mieczysławem Gąseckim siedzący przy stole, 1921

olej, płótno; 58 x 68 cm;
sygn. i dat. przy lewej krawędzi: 1921 J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Thanatos

olej, sklejka, 99,5 × 53 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Motyw z miasteczka

sygn.l.d.: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice postaci i łbów końskich

piórko, tusz, papier;
27,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie szkice dziecka i postaci
oraz okrągły stempel z napisem: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ oraz nr 11

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice postaci starców

ołówek, papier,
38,8 x 28,8 cm (w świetle oprawy);

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic do obrazu Matka Boska i Pasterze (ok. 1900)

tusz lawowany, papier; 32,5 x 20cm;
na odwrocie okrągła pieczęć "Ze zbiorów Marji Malczewskiej" oraz nr 288

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Dziecko z klockami (1916)

sygn. dat. śr.d
ołówek, papier
22.3x12.9 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

na odwrocie owalny stempel z napisem: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Thanatos - tryptyk

olej, tektura; 51 x 26 cm (każda z kwater);
sygn.: J. Malczewski (każda z kwater);
na odwrocie, na każdej części stempel: Magazyn Uniwersalny/ Roman Drobner, Kraków

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Żyda

ołówek, sepia, papier, 25,5 x 40,5 cm , sygn. ołówkiem l. d.: J. Malczewski; na odwrocie pieczęć: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Thanatos, 1918

tusz lawowany, papier; 33 x 46,5 cm w św. p-p.;
dat. p. d.: 8 październik 1918;
na odwrocie pieczęć owalna z napisem: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Matka i syn (Krzyżyk matczyny)

sygn. p.d.
tusz, akwarela, papier
16x23 cm (w świetle passe-partout )

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

STUDIUM GŁOWY MĘSKIEJ, 1902

olej na tekturze, 36,5 x 27,5 cm,
sygnowany i datowany p.d. "J. Malczewski 1902”
Na odwrocie kartka Muzeum Narodowego w Warszawie datowana: "24 maj 1952. /Depozyt Tomasz Kluz Warszawa ul. Narbutta 5. / Obraz J. Malczewskiego GŁOWA STARCA”.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret kobiety z cyklu Salome, 1912

olej, tektura, 72 x 92 cm
sygn. l.g.: J. Malczewski/ 1912

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Scena symboliczna, 1906

olej, płótno, 65 x 36 cm
sygn. l. d.: J. Malczewski 1906

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

AUTOPORTRET, ok. 1918

olej, tektura
27,3 x 33,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. wzdłuż l. krawędzi: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

STOGI, 1904

olej, deska
15,5 x 24,5 cm
sygn. przy górnej krawędzi: J Malczewski 1904
Na odwr. napis ołówkiem: "STOGI" 1904 | Jacka Malczewskiego. Ponadto czerwoną kredką: 45/26 (w ramce) oraz: B[...] Lp. 57

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

NIEŚMIERTELNOŚĆ, 1907

olej, deska
54 x 45,5 cm
sygn. l.d.: 1907 | J Malczewski

Na odwr. nalepki wystaw w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie z 1907 i 1925 roku (druk, atrament, stempel):
- 1. No 4957 | Nazwisko autora Jacek | Malczewski | Rodzaj dzieła olejny | Tytuł Głowa | Rozmiar | Własność [tekst przekreślony] | Warszawa d. 16/29 IV 1907; [wzdłuż krawędzi:] Tow. Zachęty Sztuk Pięknych w Królestwie Polskiem;
- 2. 0872 Autor Jacek Malczewski | Tytuł Głowa Rodzaj dzieła ol. | Cena - Własność [tekst przekreślony] Data nadesłania 4/V 1925

Obraz reprodukowany lub opisany w:
- Katalog wystawy jubileuszowej Jacka Malczewskiego, TZSP Warszawa czerwiec 1925, s. 11, nr kat. 133 (jako Głowa; własność Stanisława Holenderskiego z Zawiercia).

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Przy studni, początek XX w.

olej, deska, 40 × 32 cm
sygn. l. d.: Jacek Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice postaci - praca dwustronna

tusz/papier, 21,6 x 28,6 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `JMalczewski` oraz pieczęcie: `79` | `ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret kobiety

z sygnaturą Karola Brzozowskiego (1821-1904) - poety, tłumacza Biblii, powstańca styczniowowego.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret młodej kobiety z różą, 1909

olej, tektura, 72,5 x 91,5 cm;
sygn. l. d.: J Malczewski 1909

Obraz po konserwacji.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic plenerowy ok. 1906

tusz lawowany, papier; 29 x 37,5cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Thanatos, 1918

tusz lawowany, papier; 46,2 x 33cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Kompozycja wielopostaciowa

piórko, tusz, papier; 31,5 x 42cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Motyw z miasteczka

sygn.l.d.: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studium pejzażu - Widok z pracowni artysty, ok. 1910

olej, tektura; 25,5 x 20,5 cm;
sygn. p. d.: Jacek Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

TAŃCZĄCA PARA

olej, ślady kredki, jedwab
41 x 26 cm
sygn. p.d.: Jacek Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

AUTOPORTRET ALEGORYCZNY, 1914

olej, tektura
46 x 38 cm
sygn. l.d.: 1914 J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

KARYKATURY, przed 1914

pióro, tusz, papier firmowy TPSP w Krakowie
21 x 27 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.g.: JMalcz (inicjały wiązane)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice chłopów, ok. 1900 r.

kredka czerwona, papier, 23 × 30 cm w świetle passe-partout
Reprodukowany: Jacek Malczewski - rysunki [katalog wystawy opr. A. Konopacki], Zabrze 2009, s. 40, poz. 68

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studium starego Hucuła

olej, deska, 31,5 x 22,5 cm,
sygn. p.d.: J. Malczewski.
Ekspertyza Wacławy Milewskiej z dn. 27 VIII 2012

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studium siedzącej kobiety

olej, deska, 23 x 16 cm,
sygn. p.g.: J. Malczewski.
Na odwrocie drukowana naklejka Salonu Sprzedaży Dzieł Sztuki przy T. S. P. w Krakowie, plac Szczepański 4, wypełniona atramentem: Autor: Malczewski Jacek / Dzieło p. t.: "Kobieta" / Rodzaj: olejny. Naklejka opatrzona stemplem z numerem 0927.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Źródło

olej, sklejka, 23,5 x 18 cm,
sygn. p.g.: J. Malczewski.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PRELUDIUM, 1918

olej, tektura; 98 x 69 cm,
sygn. l.g.: 1918 JMalczewski
na odwrocie nalepka z wystawy w Muzeum Wielkopolskim z marca 1925 r
oraz szkic twarzy męskiej

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

W ogrodzie w Lusławicach - Bronisława Malczewska, siostra artysty, ok. 1924

akwarela, papier; 48 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

W świątyni - Upadek Chrystusa pod krzyżem - szkic

olej, tektura; 24 x 35 cm (w świetle oprawy);
p. d.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

olej, płótno; 58 x 68 cm;
na odwrocie naklejki wystawowe: z Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu oraz z Muzeum Okręgowego w Sandomierzu;
opinia dr. K. Buczkowskiego, który rozpoznaje w ukazanych postaciach osoby Jacka Malczewskiego i Mieczysława Gąseckiego.
Praca wystawiana: Wystawa Jacek i Rafał Malczewscy, Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, 25.03 - 4.09.2011; Wystawa Jacek i Rafał Malczewscy, Muzeum Okręgowe w Sandomierzu, 17.03 - 31.08.2012

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Zatruta studnia - szkic, 1901

olej, tektura; 24,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. g.: J. Malczewski / 1901

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Zaduma (Mieczysław Gąsecki w oknie dworu w Lutosławicach), 1923 r.

olej, płótno, 32 × 56,5 cm
sygn. i dat. p. d.: J Malczewski/1923

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice (praca dwustronna)

tusz, papier, 18 × 15,5 cm w świetle passe-partout
na odwrocie szkic przedstawiający zaprzęg
Kolekcja Jerzego Panka

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Anioł, lata 1874-1880

tusz, papier, 15 × 25,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Jmalczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Kłaniam się nisko (autokarykatura Jacka Malczewskiego)

tusz, papier, 12 × 18,5 cm w świetle passe-partout
sygn. pośr.: Jacek Malczewski

Kolekcja rodziny malarza Eustachego Wasilkowskiego.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Kobieta w ogrodzie, 1919

olej, tektura; 98 x 68 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret ułana Pułku Galicyjskiego

olej/tektura, 98 x 68 cm
sygnowany p.d.: 'Jacek Malczewski'

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

W TATRACH, ok. 1900

olej, deska
20,7 x 37 cm
sygn. p.g.: J. Malczewski
Na odwrocie napisy ołówkiem: W Tatrach (N[...]); wycisk stempla wiedeńskiej firmy z materiałami malarskimi: W. KOLLER |IN WIEN; ponadto stempel własnościowy kolekcji obrazów.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

SZKICE POSTACI I GŁOWA KOBIETY

węgiel, papier
29 x 23,3 cm

Na odwrocie rysunku okrągły stempel z herbem Malczewskich Tarnawa i napisem w otoku: "Ze zbiorów Marii Malczewskiej"; obok odbity numer 112.
Na oprawie dwie nalepki wystaw rysunków Jacka Malczewskiego w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu (21 III - 19 IV 2009) oraz w krakowskim Salonie Antyków Connaisseur (28 V - 31 VII 2009).

Rysunek opisany i reprodukowany w katalogu wystawy:
- Jacek Malczewski. Rysunki. [tekst A. Konopacki], Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu, 2009, s. 30, nr kat. 41, il.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET MĘŻCZYZNY

Olej, płótno, 81,8x56,5 cm,
sygn. l.g.: [18]96 JMalczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Władysława Kurzawy, 1921 r.

olej/płótno, 65 x 55,5 cm
sygnowany i datowany l.g.: `J. Malczewski | 1921`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Jasiek, 1908

olej, tektura; 42,5 x 22,2 cm;
sygn. i dat. p. d.: J Malczewski / 1908

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Dysputa - Jacek Malczewski z Mieczysławem Gąseckim, 1921

olej, płótno; 57,5 x 67,5 cm;
sygn. i dat. lewy bok: 1921 J. Malczewski;
na odwrocie potwierdzenie autentyczności dr Kazimierza Buczkowskiego z 1967 roku oraz nalepka wystawowa z Muzeum Okręgowego w Sandomierzu.
Obraz wystawiany: "Jacek i Rafał Malczewscy", Muzeum Okręgowe w Sandomierzu, 17 marca-31 lipca 2012 r.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

sygn. l. d.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

LEKCJA HISTORII, 1916

olej, płótno, 10.5 x 148.5 cm,
sygn.l.d. 1916/J.Malczewski
OPISANY:
- katalog D.A.Polswiss-Art 14.06.1991, Warszawa 1991,
- rocznik Antykwaryczny DAES 1992, Warszawa 1992,

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PRZY STUDNI, 1914

olej, płyta, 73 x 92 cm,
sygn.l.d. JMalczewski/Lipiec 1914
-od lat 60-tych XXw - kolekcja prywatna, Poznań

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

WIELGIE, 1895

Ołówek, tusz; 20,7 x 31,5 cm
Tytuł i data tuszem p.g.: Si(...) 95; sygnowany ołowkiem p.d.: Wielgie Malczewski; na odwrocie pieczęć owalna, wokół herbu Tarnawa: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ
Pochodzenie: kupiony w salonie P.P. DESA w Krakowie przy ul. św. Jana

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Scena alegoryczna

olej, płótno, 110 x 74 cm,
sygn. p.g.: JM / Malczewski.
Na odwrocie dolnej listwy krosien pieczęć: Skład papieru / R. Aleksandrowicz / Kraków Basztowa.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Wróble

olej, płótno, 34,5 × 43 cm
sygnatura zatarta w l. d. rogu

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Thanatos

olej, sklejka, 99,5 × 53 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Malarczyk i muza - Polonia, 1898 r.

olej, płótno, 80 × 63,8 cm
na odwrocie autorska dedykacja z podpisem artysty: Panu Burczowickiemu (?)/ na pamiątkę/ że po Błędnem/ Kole/ Wyjść mogłem/ z koła błędnego/ długów/ Jacek Malczewski/ 1898/ Sierpień

Wystawiany i reprodukowany:
Katalog wystawy Jacka Malczewskiego, Czeladź, Pałac Saturna, 3-8 XI 2014, s. 1 tytułowa, nr kat. 1, il. na s. 1 (tu jako Polonia).

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Muzy i wędrowiec, 1909

olej, tektura; 12,5 x 29 cm (w świetle oprawy);
u dołu z prawej: J Malczewski 1909

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

ORESTES PRZEŚLADOWANY PRZEZ ERYNIE

Tusz, piórko, papier; 33 x 24 cm
Sygnowany ołówkiem p.g.: JMalczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PRZY STUDNI, pocz. XX w

olej, deska dębowa, 40 x 32 cm,
sygn.l.d. Jecek Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studium roślinne - oset

ołówek/papier, 26 x 20,2 cm
opisany p.g.: `kobalt (...) biały`
na odwrociu pieczątka: `ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKEJ` z numerem 1183

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic postaci kucającej i głowy kobiety

kredka/papier, 29 x 23,2 cm (w świetle passe-partout)
na odwrociu pieczątka: `ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKEJ` oraz dwie nalepki wystawowe, w tym z Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret mężczyzny

olej, płótno naklejone na tekturę; 34,5 x 28 cm;
sygn. p. g.: Jacek Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studium głowy mężczyzny i kozy, 1914 r.

tusz, papier, 19 x 31 cm w świetle passe-partout;
sygn. l. g.: JMalczewski, dat. l. d.: 28 April 1914

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Malarczyk i muza - Polonia, 1898

olej, płótno; 80 x 63,8 cm;

Katalog wystawy Jacka Malczewskiego, Czeladź, Pałac Saturna, 3 - 8 XI 2014, s. 1 tytułowa, nr kat. 1, il. na s. 1 (tu jako Polonia).

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic do obrazu Artysta i Muza, 1898 r.

pastel/papier, 38 x 28 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany p.d.: `J. Malczewski 1898` oraz owalna pieczęć p.g.: `ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Koguty - szkice, 1915 r.

ołówek, kredka/papier, 28 x 21,5 cm (w świetle passe - partout)
opisany i datowany l.d.: `Listopad 915`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Wyspa Umarłych, ok. 1885/6

olej, tektura; 30,3 x 41 cm;
sygn. p. d.: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret mężczyzny

sygn. p. g.: Jacek Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studium postaci

olej, płótno naklejone na deskę, 14,5x32 cm
sygn.l.d.: JMalczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret z aniołem na tle łąki, 1910

olej, tektura, 100x70 cm
sygn. l.d.: J Malczewski/ 1910
na odwrocie orzeczenie Kazimierza Buczkowskiego z dn. 13 listopada 1948 roku oraz na blejtramie następujące nalepki:
z Wystawy z r. 1911 Nr 462.
z Wystawy w Towarzystwie Przyajciół Sztuk Pięknych w Krakowie w r. 1923/4 Nr 11175.
z Wystawy w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie w r. 1939 Nr 1570.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Scena symboliczna

olej, płótno, wym.: 65 x 36 cm,

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Matka Boska i pasterze (szkic)

tusz lawowany, papier, 32,5 x 20 cm, nie sygn.
Na odwrocie pieczątka ze zbiorów Marii Malczewskiej nr 288.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Zima - fragment tryptyku

olej/jedwab, 95 x 46 cm

OPIS:
Praca wchodziła w skład tryptyku ilustrującego pory roku: Lato, Jesień i Zimę.

OPINIE:
praca posiada opinię Stefanii Krzysztofowicz - Kozakowskiej

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Kobieta i fauny, lata 1908-1910

olej, tektura, 59,5 × 71,5 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: J. Malczewski
na odwrocie stempel "MARQUE DE FABRIQUE/AL." i nr "20"
Wystawiany i reprodukowany:
B.Igielska, J. Rybkiewicz, Jacek Malczewski 1854-1929, Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie Szczecin, 1999, il. 26.
Obraz posiada ekspertyzę Agnieszki Ławniczakowej.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Śpiąca Maria Malczewska

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Miasteczko

kredka, papier; 17,5 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: J Malczewski (ołówkiem)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Przy studni w ogrodzie

olej, deska mahoniowa; 40 x 32 cm;
sygn. l. d.: Jacek Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

POWOZOWNIA, ok. 1895

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Dziecko z klockami, 1916

ołówek, papier; 22 x 13 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: JMalczewski 1916 (ołówkiem)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Praca dwustronna

na licu: głowa artysty w fantazyjnym nakryciu, na odwrocie: autoportret, postać stojąca, szkic kobiety, szkic autoportretu;
kredka, papier; 22 x 28,5 cm (w świetle oprawy)

Lit.: Jacek Malczewski. Rysunki [...] Katalog wystawy, opr. tekstu A. Konopacki, Zabrze 2009, poz. 57, 58

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

piórko, tusz, papier; 27,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie szkice dziecka i postaci; oraz okrągły stempel z napisem: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ oraz nr 11

Lit.: Jacek Malczewski. Rysunki [...] Katalog wystawy, opr. tekstu A. Konopacki, Zabrze 2009, poz. 97

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Kobieta z gronostajem, 1904

olej, sklejka; 44 x 53 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Malczewski 1904

praca wycofana przed aukcją

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Przydrożna Madonna

olej, płótno; 72,5 x 113 cm
sygn. wzdłuż prawego boku: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret mężczyzny w szarym garniturze, 1921 r.

olej/płótno, 65 x 55,5 cm
sygnowany i datowany l.g.: `J.Malczewski | 1921`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic olejny - Wróble

olej/płótno, 34,5 x 43 cm
trudno czytelny ślad sygnatury (?) w lewym dolnym rogu

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

THANATOS, 1905

olej na tekturze,
50 x 42 cm,
sygnowany p.d. monogramem "JM" i datowany "1905"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET OFICERA, 1917

Olej, tektura, 99.5 x 68.5 cm
Sygnowany p.d.: J. Malczewski | 1917

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Kompozycja wielopostaciowa

Piórko, tusz na papierze; 31,5 x 42 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pejzaż z Czajkowic, 1906

Ołówek, papier; 10,5 x 17 cm;
Autorski napis p.g.: Czajkowice 1906

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret mężczyzny - Portret aktora (?)

olej, tektura, 45 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Zima

olej, złoty jedwab, 95 × 46 cm
Praca była częścią tryptyku przedstawiającego
pory roku: Lato, Jesień i Zimę.
Obraz posiada ekspertyzę autorstwa
dr Stefanii Krzysztofowicz-Kozakowskiej

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Dwór w Lusławicach

akwarela, papier,
18 × 26 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: JMalczewski
u góry okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW/MARJI MALCZEWSKIEJ

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret z Mieczysławem Gąseckim, 1921 r.

olej, płótno, 58 × 68 cm
sygn. i dat. l. d.: 1921 J.Malczewski.
na odwrocie naklejki wystawowe z muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu i Muzeum Okręgowego w Sandomierzu oraz opinia dr. K. Buczkowskiego, który rozpoznaje w ukazanych postaciach osoby Jacka Malczewskiego i Mieczysława Gąseckiego
Wystawa Jacek i Rafał Malczewscy, Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, 25.03 - 4.09.2011
Wystawa Jacek i Rafał Malczewscy, Muzeum Okręgowe w Sandomierzu, 17.03-31.08.2012

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Motyw z miasteczka

kredka, papier,
17,5 × 23,5 cm w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem l. d.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET MATKI CZYTAJĄCEJ GAZETĘ, 1880

Akwarela, papier; 10,5 x 18 cm (w świetle p-p)
Sygnowany p.d.: J Malczewski, 80
Obraz wystawiany: Wystawa Jacek & Rafał Malczewscy, Muzeum Okręgowe w Sandomierzu, 17 marca - 31 lipca 2012; na odwrocie nalepka wystawowa

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Scena z Antygony

piórko, tusz, akwarela, papier; 23 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Jaz na rzece

olej, płótno; 36 x 46 cm;
sygn. p. d.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Dwór w Lusławicach, 1922 r.

olej/płótno, 56 x 68 cm
sygnowany i datowany wzdłuż lewej krawędzi: `J. Malczewski 1922.`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

sygn. p. d.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret kobiety w kapeluszu z piórami, 1921

olej, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. p. g.: J. Malczewski / 1921
Na odwrocie fragment nalepki TPSP w Krakowie.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Muza na drabinie, 1918

olej, deska; 100x60,5 cm
sygn. p.d.: 1918 / J.Malczewski
na odwrocie pisane na maszynie orzeczenie autentyczności wystawione w 1944 roku przez dyr. Muzeum Narodowego w Krakowie prof. dr Feliksa Kopera oraz cztery odręczne podpisy prof. Kopera na każdym z rogów certyfikatu:
S. 18.V.44.
Przedmiot orzeczenia: Obraz farbami olejnymi na dykcie. Wymiary: wys.100 cm, szer. 60.5 cm. - Przedstawia nagą skrzydlatą kobietę na drabince. Dołem na prawo czytamy: "1918 J. Malczewski".

Estymacja: 420 000 - 460 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic plenerowy, ok. 1906

Tusz lawowany, papier; 10,5x 17cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

W ogrodzie

Olej, deska; 69,5 x 104 cm
Sygn.: p.d.: 1920 J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret córki artysty z alegorycznymi postaciami

olej, płótno,
98 x 143 cm;
sygn. l.d.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret młodzieńca

olej, płótno, 86 × 70 cm
sygn. p. d.: JMalczewski.

Estymacja: 100000 - 120000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Tchnienie, ok. 1903-1905

olej, deska, 65 × 81 cm
sygn. l. d.: JMalczewski (częściowo zatarta)

Obraz posiada ekspertyzę Adama Konopackiego.

Estymacja: 130000 - 150000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pogrzeb

Tusz, akwarela, papier; wym. w świetle pp.: 22,5 x 27,5 cm; sygn. l.d.: J. Malczewski.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

olej, płótno; 100 x 70 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Anioł, 1913

olej, tektura; 43 x 58 cm;
sygn. i dat. l. g.: Jacek Malczewski/ 1913 grudzień

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

POWOZOWNIA, ok. 1895

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET KOBIETY, 1905

olej na tekturze, 25,5 x 18 cm,
sygnowany p.d. "J. Malczewski /1905"
na odwrocie częściowo uszkodzony stempel składu farb "REIM i SPÓŁKA..." z Krakowa.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

STUDIUM GŁOWY MĘSKIEJ, 1902

sygnowany i datowany p.d. "J. Malczewski 1902";
na odwrocie naklejona kartka Muzeum Narodowego w Warszawie, datowana "24 maj 1952 r.". "Obraz J. Malczewski,GŁOWA STARCA Depozyt Tomasz Kluz Warszawa ul. Narbutta 5".

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET MŁODEJ KOBIETY, 1914

olej na tekturze naklejonej na płytę, 43,5 x 32 cm,
sygnowany i datowany l.d. "JMalczewski /1914"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret kobiety jako Salome, 1909 r.

olej/tektura, 81 x 64 cm
sygnowany i datowany wzdłuż lewej krawędzi u góry: `J.Malczewski. 1909`
Odwrocie: pieczątka ze składu przyborów malarskich Róży Aleksandrowicz w Krakowie

Estymacja 280 000 - 400 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret pana D.

olej/płótno, 66 x 49,5 cm

Odwrocie: fragmentarycznie zachowana papierowa naklejka wystawowa prawdopodobnie z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z opisem obrazu
Stan zachowania: obraz wymaga konserwacji

Estymacja 18 000 - 25 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Mieczysław Gąsecki z przyjacielem siedzący przy stole - Dysputa 1921

olej, płótno; 58 x 68 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Jaz na rzece

olej, płótno; 36 x 46 cm;
sygn. p. d.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Anioł, 1913

olej, tektura; 43 x 58 cm
sygn. l.d. Jacek Malczewski/ 1913 grudzień
Na odwrocie orzeczenie dr Kazimierza Buczkowskiego z 1946 r.

Estymacja: 150000-180000 PLN

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pędzący zaprzęg, ok. 1893 r.

piórko/papier, 20 x 32,5 cm (w świetle passe - partout)
pieczątka `ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ`
na odwrociu: Portret dzieci artysty, piórko/papier oraz pieczątka `ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ`

Estymacja: 2 500 - 3 500 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

U dworu

Olej, tektura; wym.: 60 x 70cm; .
sygn. l.d. : J. Malczewski 1922

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

W ogrodzie

Olej, deska; wym.: 69,5 x 104cm;
Sygn.p.d.: 1920 J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studia form architektonicznych, ok. 1900

Tusz lawowany , papier ; wym.: 16 x 24 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice pejzażowe, 1906

Tusz , ołówek , papier; wym.: 10,5 x 17 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret, 1924

olej, tektura; 40,5 x 32,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: J. Malczewski 1924. (odwrócona);

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Głowa kobiety - studium Chimery

olej, płótno; 35 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jacek Malczewski / 1910

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET KOBIETY, 1905

olej na tekturze, 25,5 x 18 cm, sygnowany p.d. "J. Malczewski /1905"
na odwrocie częściowo uszkodzony stempel składu farb
"REIM i SPÓŁKA..." z Krakowa.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

olej, tektura, 59,5 × 111 cm
sygn. l. d.: J. Malczewski
na odwrocie (na tekturze) stempel "MARQUE DE FABRIQUE/AL." i nr "20"

Wystawiany i reprodukowany:

Estymacja: 140 000 - 160 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Mieczysław Gąsecki z przyjacielem siedzący przy stole, 1921 r.

olej/płótno, 59 x 67 cm
sygnowany i datowany wzdłuż lewej krawędzi: `1921. J Malczewski`

Odwrocie:
1) orzeczenie o autentyczności dr Kazimierza Buczkowskiego z 7 stycznia 1967 r.;
2) naklejka wystawowa z Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu;
3) naklejka wystawowa z Muzeum Okręgowego w Sandomierzu

1) wystawa Jacek i Rafał Malczewscy, Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, 25.03 - 4.09.2011;
2) wystawa Jacek & Rafał Malczewscy, Muzeum Okręgowe w Sandomierzu, 17.03 - 31.08.2012

Estymacja 150 000 - 200 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Polski Hektor, 1913

olej, płótno, 93 x 74 cm
sygn. na odwrocie: 1913/ J.Malczewski

Na odwrocie nalepka depozytowa Muzeum Narodowego w Poznaniu

Wystawiany, opisany i reprodukowany:
Wystawa Jubileuszowa 1924/1925 Kraków ,TSP poz.105 str.14 jako wł. S.Holenderski; Jacek Malczewski "Powrót", Warszawa 2000 r.; Teresa Grzybkowska "Świat obrazów Jacka Malczewskiego", 1996, okładka książki, Wydawnictwo A.i M. Dochnal S Kowalski i s-ka, Warszawa 1996; Stefania Kozakowska "Malarze Młodej Polski" wyd. Kluszczyński 1995 str.45; Irena Kossowska i Ł.Kossowski "Malarstwo polskie. Symbolizm i Młoda Polska" Arkady 2010, str.132, str.95.; Stefania Krzysztofowicz-Kozakowska. Jacek Malczewski.Życie i twórczość, Wydawnictwo Kluszczyński Kraków, str. 40; Muzeum Narodowe w Warszawie czerwiec-lipiec; Katalog repr. str. 140, poz. 57, Depozyt Muzeum Narodowego w Warszawie w latach 2005 - 2011 - ekspozycja galeryjna, Depozyt Muzeum Narodowego w Poznaniu w latach 2011 - 2013 - ekspozycja galeryjna.

estymacja: 2 500 000 - 3 000 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Synek artysty w ogrodzie, 1904

Olej, tektura; 29,4 x 23 cm
Sygn. l.d. J Malczewski
Na odwrocie u góry: Jacek Malczewski | 1904. | 4 Lipiec.

estymacja: 60000 - 80000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

List z rysunkami ilustrującymi amory kucharki Jacka Malczewskiego, 1899 r.

tusz/papier, 18 x 22 cm
sygnowany i datowany: `J. Malczewski 1899`

Estymacja: 3 000 - 4 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

List z rysunkami Jacka Malczewskiego, 1907 r.

tusz/papier, 29 x 46 cm
sygnowany i datowany: `Szkic | przyjęty | przeze mnie | Jacek | Malczewski | 1907.` oraz na arkuszu pieczątka: `ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ`

Estymacja: 4 000 - 6 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Piesek siedzący

ołówek/papier, 16,5 x 19,5 cm (w świetle passe-partout)
l.d. pieczątka: `ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ`

Estymacja: 3 000 - 5 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studium starego Hucuła

Olej, deska, 31,5 x 22,5 cm,
sygn. p.d.: J. Malczewski. Ekspertyza Wacławy Milewskiej z dn. 27 VIII 2012

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret w jesiennym słońcu, 1916

pastel, papier; 46 x 33,5 cm
sygn. l.d. J.Malczewski/ 1916

Estymacja: 140000 - 160000 PLN

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Thanatos, 1926

Olej, sklejka; wym.: wym.: 99,5 x 53cm;
U dołu z lewej ślady sygnatury: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Antoniego Goetz -Okocimskiego, 1917

Olej, tektura; wym.: 103 x 73,3cm; .
sygn. p.g. : J. Malczewski 1917

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Kompozycja wielopostaciowa

Piórko, tusz na papierze ; wym.: 31,5 x 42 cm
Na awersie szkice głów końskich, szkic postaci męskiej o kulach oraz artysty przy sztaludze, na rewersie szkice głowy syna - Rafała, szkic postaci o kulach oraz okrągła pieczątka `Ze zbiorów Marji`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Śpiąca Maria Malczewska

Ołówek , papier; wym.: 18 x 40,5 cm
Z lewej strony autorski napis: "3 grudnia 88"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portert Marii Sozańskiej, 1917 r.

olej/tektura, 34 x 53,5 cm
sygnowany i datowany l.g.: `1917 Jacek Malczewski`

Estymacja 45 000 - 70 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret w białej bluzie, 1912 r.

olej/tektura, 69 x 51 cm
sygnowany i datowany p.d.: `JMalczewski | 1912`
Odwrocie: pieczątka ze składu przyborów malarskich Róży Aleksandrowicz w Krakowie oraz odręcznie napisany nr `PMPII 056/07`

Pochodzenie: kolekcja Wojciecha Siemiona

Estymacja 70 000 - 100 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Przed dworem, 1895

akwarela, papier; 40 x 53,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d: J Malczewski/ 1895 Grudzień
na odwrocie stempel ze ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ oraz numer 7;
(praca przed konserwacją).

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret, 1921

olej, płótno; 33,8 x 44 cm;
sygn. i dat. l. g.: 1921 JMalczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice

ołówek, papier, 30,5 × 44,5 cm w świetle passe-partout p. d. pieczęć: "Ze zbiorów/Marji Malczewskiej"
Pochodzenie: Zbiory Marii Malczewskiej (z d. Gralewska), żony malarza.

Estymacja: 2 500 - 3 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic (głowa mężczyzny i kozy), 1914 r.

tusz, papier, 19 × 31 cm w świetle passe-partout
sygn. l. g: J. Malczewski oraz dat. środ. d.: 28 April (?)1914

Estymacja: 8 000 - 9 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Scena pasterska - fragment większej kompozycji, 1913

olej, płótno; 120,5 x 56,5cm;
sygn. wzdłuż lewej krawędzi: J Malczewski. Sierpień 1913

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Chłopiec w ogrodzie

olej, płótno; 53,5 x 70 cm;
sygn. p. g.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pasterz z bydlęciem, ok. 1880

piórko, tusz, papier;
11,6 x 12,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: J Malczewski (ołówkiem);
z lewej strony okrągły stempel: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Karta ze szkicownika, Szkice piórkiem kompozycje wielopostaciowych, dwustronnie

tusz/papier, 32 x 39 cm (w świetle passe - partout)

ODWROCIE: pieczątka: `ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ`

Estymacja: 2 500 - 3 500

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Chłopiec pochylony nad listem

tusz/papier, 17,5 x 11,5 cm
opisany odręcznie u góry: `Marja Malczewska`

Estymacja: 3 000 - 4 000

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret żony malarza, 1923 r.

kredka/papier, 78,5 x 63 cm
sygnowany i datowany p.g.: `J. Malczewski | 1923`

Estymacja: 8 000 - 12 000

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret, 1921

olej, płótno; 33,8 x 44 cm
sygn. l.g. 1921 JMalczewski

Estymacja: 50000-60000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Mężczyzny na tle pejzażu, 1920

olej, płótno; 60 x 93 cm
sygn. p.d. J.Malczewski 1920

Bibliografia: Malarstwo polskie w kolekcji Ewy i Wojciecha Fibaków, Muzeum Narodowe, oprac. Wł. Jaworska, Warszawa - Poznań - Kraków 1992 (Katalog poz. i il. nlb. na s. 20)

Estymacja: 300000-350000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

olej, tektura;
72,5 x 91,5 cm;
obraz po konserwacji

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Przed dworem, 1895

na odwrocie stempel ze ZBIOROW MARII MALCZEWSKIEJ oraz numer 7; (praca przed konserwacją).

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Motyw z małego miasta

kredka niebieska; papier; 17,8 x 23,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem l. d.: J.Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

I pojawił się powóz przed dworem, 1919 r. (?)

olej/płótno, 100,5 x 200 cm
sygnowany i datowany p.d.: `JMalczewski | 19 (19)`

Estymacja 60 000 - 90 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

W drodze na Sybir

olej/tektura, 21,5 x 27 cm
sygnowany p.d.: `Jacek Malczewski`

Estymacja 20 000 - 30 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Przy płocie

Olej, płótno; wym.: 153,5 x 53,5 cm;
Sygn.l.d.: Jacek Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Zaduma (Gąsecki w oknie dworu w Lusławicach), 1923

Olej, płótno; wym.: wym.: 32 x 56,5 cm;
sygn. p.d.: J Malczewski / 1923

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

U studni, 1912

Olej, tektura; wym.: 73,2 x 92,8 cm; .
sygn. p.g. wzdłuż krawędzi: Jacek Malczewski/ 1912

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Motyw z miasteczka

Kredka niebieska na papierze; wym.: 19x 24cm
Sygnowany ołówkiem w lewym dolnym rogu "J. Malczewski"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic plenerowy

Tusz lawowany, papier; wym.: 10,5 x 17cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret syna Rafała

olej, tektura, 33,5 x 24,5 cm
sygn. l.d.: J. Malczewski
Na odwrocie okrągła pieczęć: Ze zbiorów Marii Malczewskiej, drukowany numer: 178, ołówkiem i atramentem: Portret syna Rafała.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Adolf Dygasiński

olej, tektura; 40,5 x 32 cm;
sygn. p. g.: J Malczewski/ 1905

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Thanatos

olej, płótno, 47,5 × 26,5 cm
sygn. u dołu: J. Malczewski

Estymacja: 110 000 - 120 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Przy płocie, 1916 r.

olej, płótno, 152,5 × 53,5 cm
sygn. l. d.: Jacek Malczewski

Estymacja: 100 000 - 115 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Ex Libris Witoldi Hausneri.

Gwasz na tekturze o wym. 45 x 27 cm (w ramie za szkłem: 51,2 x 33,2 cm). Przed 1925 r. Obraz nie otwierany. Stan dobry. Praca reprodukowana w Silva Rerum 1939, zeszyt 5. Obraz stanowi projekt exlibrisu dla Witolda Hausnera (1852 - 1925), prawnika, sedziego, prezydenta Sądu Krajowego Wyższego w Krakowie, a także bibliofila i właściciela wielkiej biblioteki. W. Hausner sam tworzył exlibrisy, którymi ozdabiał książki. Były to najczęściej fotografie nawiązujące do treści książki, z dopiskiem exlibris. Przedłożony exlibris pomysłu Jacka Malczewskiego, nigdy nie wyszedł poza fazę projektu, był jedynie reprodukowany metodą fotograficzną przez samego właściciela i umieszczony na pewnej liczbie tomów. Oferowany oryginał tegoż exlibrisu znajdował się w posiadaniu Towarzystwa Miłośników Książki w Krakowie, a w okresie powojennym został odsprzedany do zbiorów prywatnych. Treścią projektu jest postać sędziego nachylona nad księgą wielkich rozmiarów, obok Temida (?) oparta o równie wielką księgę; między księgami myszy i kot stojący na tylnych łapach przy otwartym kałamarzu z piórami. (Silva Rerum 1927, z.4 i 1939, z.5).

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic postaci, około 1919 r.

tusz/papier, 10 x 15 cm (zaproszenie na raut od Prezydenta Krakowa)

ODWROCIE: druk zaproszenia na raut od Prezydenta Krakowa oraz okrągła pieczątka: `ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ`

Estymacja: 2 500 - 3 500 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Rękopis wiersza ze szkicami Jacka Malczewskigo , około 1919 r.

tusz/papier, 34 x 21 cm (karta listu)

Estymacja: 2 500 - 3 500 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret kobiety na tle morza, ok. 1920

olej, tektura, 78 x 64,6 cm,
sygn. l.d.: J. Malczewski. Na odwrocie napis: M.N.K./N.D.2695 oraz nalepki z TPSP w Krakowie z Wystawy Jacka Malczewskiego z 1939 roku z numerem 193.1703, tytułem Modelka oraz technika, z TPSP w krakowie z nazwiskiem autora, tytułem pracy i numerem depozytu N.D.2699; Fragment nalepki z nieczytelnym odręcznym napisem oraz nalepka zakładu Roberta Jahody z Krakowa ul. Gołębia 4

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

olej, płótno; 120,5 x 56,5cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret, 1907

ołówek, kredki, papier; 27,5 x 18 cm;
sygn. i dat. p. g.: JMalczewski / 15/12 1907

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

olej/płótno, 32 x 56,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `J Malczewski | 1923`
W orbicie Młodej Polski, wystawa podróżna, Łaziska Dolne, 2012

W orbicie Młodej Polski, katalog wystawy podróżnej, Łaziska Dolne, 2012, poz. 23 [il.]

Estymacja 90 000 - 120 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Droga wśród drzew

Olej, tektura; 33 x 41 cm,
sygnowany l.d. "Jacek Malczewski"

Estymacja: 20 000 - 25 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Willa w Lusławicach, 1924

olej, tektura 70 x 48,5 cm
sygn. l.d. J.Malczewski 1924/ 18/10

Estymacja: 120 000 - 150 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret w orientalnej czapeczce. Autoportret stojący

Rysunek dwustronny kredką;
wym.: 23 x 30 cm;
nie sygn. Na odwrocie także szkic postaci kobiecej oraz szkic autoportretu. Nalepki z opisem (DA Rempex).
Lit.: A. Konopacki, "Jacek Malczewski - rysunki", [katalog wystawy Zabrze 2009], poz. kat.: 57, 58.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Para zakochanych, 1882 r.

ołówek/papier, 21 x 16 cm
sygnowana i datowany l.d.: `Jacek Malczewski 82`

Estymacja: 2 500 - 3 500 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Chłopiec

akwarela/papier, 23 x 30 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `Gardzienice | J. Malczewski`
na odwrociu pieczęć: `Ze zbiorów Marji Malczewskiej`
Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, wystawa "Krajobraz i życie wsi, polskiej", 12.1953 - 01.1954

Estymacja: 9 000 - 14 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Przy płocie, 1916

olej, płótno, 152,5 x 53,5 cm;
sygn. l. d.: Jacek Malczewski (wzdłuż krawędzi, słabo czytelne)
Bibl.: Adam Konopacki, Stefania Krzysztofowicz-Kozakowska, W orbicie Młodej Polski. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2012, kat. 24

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

U studni, 1912

olej, tektura; 73,2 x 92,8 cm;
sygn. p. g.: Jacek Malczewski / 1912

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic popiersia mężczyzny, ok. 1913

olej, tektura; 46 x 37,5 cm;
u dołu z prawej ołówkiem: J Malczewski
Na odwrocie stempel kolekcjonerski w owalu: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ, numer: 60 oraz pieczątka ze składu przyborów malarskich R. Aleksandrowicz w Krakowie.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Scena pasterska - dolny fragment większej kompozycji, 1913

olej, płótno; 56,5 x 120,5 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET KOBIETY JAKO SALOME, 1909 R.

olej/tektura, 81 x 64 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Dwie dziewczynki, 1914 r.

olej/tektura, 67 x 94,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Jacek Malczewski | 1914`

Estymacja 130 000 - 180 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Thanatos (Śmierć), 1913 r.

olej/płótno, 105 x 74,2 cm
sygnowany i datowany l.g.: `J Malczewski 1913`

Estymacja 360 000 - 450 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Zabudowania

ołówek/papier, 22 x 29 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l. d.: `J. Malczewski`
na odwrociu pieczątka: `Ze zbiorów Marii Malczewskiej`

Estymacja: 3 500 - 5 000

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Madonna z dzieciątkiem i świętym Janem, ok. 1910 r.

piórko/papier, 19 x 31,5 cm (w świetle passe-partout)

Estymacja: 2 500 - 3 500

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

W kąpieli

sygn. p. d.: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Marii Malczewskiej z córką Julią, 1888

olej, deska; 41 x 22 cm;
sygn. p. d.: J Malczewski
Na odwrocie owalny stempel: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ oraz stempel 1 (oznaczenie formatu obrazu lub numeracja wprowadzona przez żonę artysty po jego śmierci).

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Feliksa Happe (?)

olej, deska, 46 x 62,6 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Zagajnik jesienią

olej/tektura, 25 x 35,5 cm
sygnowany p.d.: `J. Malczewski`

Estymacja: 15 000 - 25 000

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Olej, tektura; 29,4 x 23 cm
Sygn. l.d. J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

olej/tektura, 98 x 68 cm

Estymacja: 120 000 - 160 000

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Marii Malczewskiej z córką Julią

olej, deska; 41 x 22 cm;
sygn. p. d.: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Rafał i Julia - Portret dzieci artysty

olej, tektura, 32 x 39,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: J Malczewski
Na odwrocie stempel ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ z numerem 98.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pejzaż z okolicy Lusławic, 1921 r.

kredka, ołówek/papier, 24,5 x 31 cm
sygnowany i datowany p. g.: `JMalczewski | 1921 | październik`
ODWROCIE: stempel ze zbiorów Marii Malczewskiej
OPINIA: obraz posiada opinię Adama Konopackiego

Estymacja: 6 000 - 10 000

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Bachanalia [ok. 1899 r. ?]

olej/tektura, 50 x 80 cm (format podobrazia)
sygnowany i datowany (wtórnie) l. d.: `J. Malcz 99`

Estymacja: 75 000 - 90 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret z Muzą, 1924 r.

olej/płótno dublowane, 72 x 51,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: `J Malczewski 1924`
OPINIA: Agnieszka Ławniczak, 2008 r.

Estymacja: 220 000 - 300 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Ex Libris Witoldi Hausneri

Technika mieszana, tektura, 45 x 27 cm.
Obraz reprodukowany w: Silva Rerum 1939, zeszyt 5.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

W ogrodzie

olej, deska, 69,5 x 104 cm;
sygn. p. d.: 1920 J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Scena historyczna oraz szkice postaci

akwarela, tusz lawowany, ołówek, papier,
28,5 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: JMalczewski (piórem)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice bitewne

tusz/papier, 37 x 53 cm
ODWROCIE: okrągła pieczęć: `ZE ZBIORÓW | MARJI MALCZEWSKIEJ` oraz `244`

Estymacja: 2 500 - 3 500

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Bronisławy Malczewskiej, 1920

olej, płótno dublowane, 41 x 51 cm;
sygn. l. d.: J Malczewski / 1920
Na odwrocie nalepka depozytowa z Muzeum Narodowego w Warszawie z numerem p37/06/2

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Rysunek dwustronny:

Autoportret - postać stojąca, szkic postaci kobiety, szkic autoportretu;
na odwrocie: Głowa artysty w fantazyjnym nakryciu
kredki, papier, 22 x 28,3 cm (w świetle oprawy).
Publ.: Jacek Malczewski - rysunki, [katalog wystawy opr. A. Konopacki], Zabrze 2009, poz. kat.: 57, 58.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret siostry Heleny przy fortepianie

olej, płótno,
43 x 34 cm;
sygn. l .d.: Jacek Malczewski (nazwisko słabo czytelne)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Scena historyczna oraz szkice postaci, ok. 1890

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

CHŁOPIEC

olej/tektura,
24,5 x 17,5 cm
sygnowany p. g.: `J. MALCZEWSKI`

Estymacja: 20 000 - 35 000

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Na drodze życia (Prorok)

Olej, płótno; 61 x 69 cm
Sygn. l.d. JMalczewski
Na odwrocie: VII [nieczytelnie]

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic wiejskiego chłopaka

kredka, ołówek, papier,
22 x 28,3 cm (w świetle oprawy);
Publ.: Jacek Malczewski - rysunki [katalog wystawy opr. A. Konopacki], Zabrze 2009, 63

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic litery M

do winiety czasopisma "Moda", ok 1873
ołówek, papier, 16,8 x 21,7 cm (w świetle oprawy);
Publ.: Jacek Malczewski - rysunki [katalog wystawy opr. A. Konopacki], Zabrze 2009, poz. 11; Jacek i Rafał Malczewscy. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2005, kat. 12;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret kobiety, 1908

olej, deska
90 x 71 cm
sygn. i dat. l.d.: J. Malczewski / Czerwiec 1908

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

DROGA WŚRÓD DRZEW

olej na tekturze,
33 x 41 cm,
sygnowany l.d. "Jacek Malczewski".

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

GŁOWA MARII BALOWEJ

Rysunek ołówkiem na papierze; 21,5 x 18 cm w świetle passe-partout
Na odwrocie papieru okrągła pieczęć: Ze Zbiorów Marii Malczewskiej

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Diana. Portret Marii Sozańskiej,

żony malarza Michała
olej, tektura, 55 x 65 cm; sygn. p.g.: J. Malczewski / 1916
obraz reprodukowany w książce T. Grzybkowskiej
por. lit.: T. Grzybowska, Świat obrazów Jacka Malczewskiego, Warszawa1996, s. 228, il. 35 - tu reprodukcja obrazu

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Akt stojącej kobiety, ok. 1915

olej, tektura, 35 x 17 cm;
sygn. wzdłuż prawej krawędzi: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Wspomnienie dzieciństwa rok 1863

- na wsi, ok. 1885-90
olej, deska, 25 x 38 cm (w świetle oprawy)
sygn. na odwrocie wraz z autorską dedykacją: Jacek Malczewski / Wspomnienie dzieciństwa / rok 1863 - na wsi. / panu Dr. Szwarzowi;
na odwrocie oznaczenie Lp 16120; oraz nalepka kolekcjonerska Roman Drobner, Kraków

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Przed dworem, ok. 1900

tusz, tusz lawowany, papier jasnoszary,
37,5 x 37 cm; sygn. l.d.: Hyacinttus Malczewski 7-8 Grudzień 1985 !!!!!
na odwrocie okrągła pieczęć: Ze zbiorów Marji Malczewskiej, nr stemplowany 96, odręcznie 150-100 oraz: I

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice chłopów, ok. 1900

kredka czerwona, papier, 23 x 30 cm;
Publ.: Jacek Malczewski - rysunki [katalog wystawy opr. A. Konopacki], Zabrze 2009, s. 40, poz. 68

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET dr. ANTONIEGO KROKIEWICZA

Olej, deska mahoniowa; 54,5 x 45 cm

Obraz posiada opinie Agnieszki Ławniczak

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Korowód

ołówek, papier; 9 x 29 cm (w świetle oprawy);
w lewym dolnym rogu fragmentarycznie widoczna pieczęć: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ. z odręcznie dopisanym nr
321; nr p. g.: 25;
Na odwrocie szkic kompozycji.
Praca ujęta w: "Katalog wystawy podróżnej", Łaziska Dolne 2005 r., kat. 35; oraz w katalogu: "Jacek Malczewski. Rysunki", kat 107

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pejzaż z Czajowic, 1906

ołówek, papier; 9,6 x 16 cm (w świetle oprawy);
napis p. g.: Czajkowice 1906;
na odwrocie nalepka z wystawy: Jacek Malczewski. Rysunki. Zabrze Dom Muzyki i Tańca 31 marca 2009 - 19 kwietnia 2009.
Lit.: Jacek i Rafał Malczewscy. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu:
"Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2005, kat. 48; Jacek Malczewski - rysunki [katalog wystawy,], Zabrze 2009, s. 20, kat. 13.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Starzec

akwarela, ołówek, papier,
39 x 25 cm,
sygn. l.d.: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Feliksa Jasieńskiego, 1903

litografia;
57 x 42,5 cm w świetle passe-partout;
sygnowany po prawej stronie u dołu: J.Malczewski
Grafika z "Teki Stowarzyszenia Polskich Artystów Grafików", Kraków 1903 (nakład 120 egz.). Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Ossolineum 1994, s. 189-190, poz. 5. (il. s. 14).

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Witolda Hausnera, 1911 r.

olej/płyta,
66 x 53,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Jacek 1911`
POCHODZENIE: aukcja Dom Aukcyjny Bonhams w Londynie
LITERATURA: katalog aukcji z dnia 13.11.2007 r. domu aukcyjnego Bonhams, New Bond Street Londyn, poz. 107 (na tej samej aukcji sprzedawano także akwarelowy portret żony Witolda Hausnera autorstwa Jacka Malczewskiego)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

W pracowni, ok. 1890

olej, płótno,
25 x 60 cm;
sygn. p. d.: JMalczewski
Na odwrocie odręczny napis: Zaświadczam niniejszym/ autentyczność drugostronnego/ ? Jacka Malczewskiego/ Jan Krywult oraz nalepka z Salonu Sztuki Zygfryda Reizesa ze Lwowa, ul. 3-go Maja 11 a. z numerem 7, nazwiskiem autora, tytułem i ceną sprzedaży 1600

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

olej, tektura,
35 x 17 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret we wnętrzu, ok 1927

olej, deska,
29 x 92 cm;
sygn. p. g.: J. Malczewski
Późna praca, jeden z ostatnich autoportretów artysty.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice ostu

ołówek, papier, 20 x 26 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie: szkic postaci, ołówek, papier,
17 x 6 cm (w świetle oprawy);
oraz okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ, oraz nr 1161

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autokarykatura artysty jako diabła, przed 1892

Tusz, karton;
wym.: 17,5 x 11 cm; karta przekazana Leonowi Wyczółkowskiemu wraz ze zwrotem pożyczki i prośbą o prolongatę części kwoty (100 reńskich);
sygn. Twój Jacek.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Głowa Satyra, ok. 1885

piórko, sepia lawowana, papier,
19,5 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: JMalczewski (ołówkiem)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice konia oraz kompozycji obrazów

tusz lawowany, papier,
22 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: J Malczewski (ołówkiem), l. d.: 13 (ołówkiem)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret kobiety, 1901 r.

olej/tektura, 40 x 32 cm
sygnowany i datowany p. d.: `JM | 1901` (monogram wiązany)
Odwrocie: pieczątka składu przyborów malarskich firmy Lefranc (znak skrzyżowanego kaduceusza i kotwicy)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

olej, deska, 29 x 92 cm;
sygn. p. g.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Powrót - scena symboliczna, ok. 1920

olej, tektura,
33 x 33 cm;
sygn. l. d.: J. Malczewski
na odwrocie owalna pieczęć: ISKRA & KARMAŃSKI KRAKÓW z numerem 16/2

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET MARII NAŁĘCZ-DOBROWOLSKIEJ, 1911

Ołówek, papier;
19 x 32 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p.śr.: JMalczewski | 1911-14 | Marzec 1911

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Tobiasz i Anioły - szkic do kompozycji

olej, płótno,
56 x 66 cm;
napis p. d.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice kompozycji powstańczych, ok.1890

piórko, tusz, papier,
37 x 53 cm;
(niewielkie ubytki papieru przy krawędziach, plama z lewej).
Na odwrocie stempel okrągły: ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ oraz numer 224.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Postacie kobiet - szkic

tusz, papier,
21 x 26,5 cm,
sygn. śr.d: J.M. 4.IX.1891

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

olej, tektura,
78 x 64,6 cm,
sygn. l.d.: J. Malczewski. Na odwrocie napis: m.n.k./n. D. 2695 oraz nalepki z TPSP w krakowie z wystawy Jacka Malczewskiego z 1939 roku z numerem 193. 1703, tytułem modelka oraz technika, z TPSP w krakowie z nazwiskiem autora, tytułem pracy i numerem depozytu n.D. 2699; fragment nalepki z nieczytelnym odręcznym napisem oraz nalepka zakładu Roberta Jahody z Krakowa ul. Gołębia 4

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

STUDIUM PEJZAŻOWE

olej/płótno,
32 x 35 cm
ODWROCIE: na płótnie pieczątka: `ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ`
WYSTAWIANY: Salon Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego z 1940 r.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET STEFANA ZBOROWSKIEGO

olej/płótno dublowane,
68 x 87,5 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Poeta z Muzą

- prawa kwatera tryptyku Poeta i Ojczyzna, 1912;
olej, tektura,
73 x 92 cm;
sygn. p. g.: J Malczewski / 1912
Na odwrocie dwie nalepki wystawowe:
Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z 1912 r., nr ewidencyjny 0690, z tytułem "Poeta i ojczyzna tryptyk";
oraz Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z 1939 r., z nr 145, 1655 z tytułem "Poeta i ojczyzna"
"Jacek Malczewski 1855 [sic!] - 1929" [Katalog wystawy w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, lipiec - sierpień - wrzesień 1939], Kraków 1939, s. 16, poz. 145 - tu jako "Poeta i Ojczyzna" (tryptyk), 1912, olej, tektura, po 92 x 72 cm [wystawiane trzy kwatery tryptyku], jako własność Ady Rutkowskiej, bez reprodukcji.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MĘŻCZYZNA Z LASKĄ PASTERSKĄ. PÓŁAKT

pastel, papier,
14.5 x 8.1 wymiary w świetle passe-partout
SZKIC POSTACI MĘŻCZYZNY Z LASKĄ PASTERSKĄ. PÓŁAKT
Studium akademickie
sygn. l.d.: JMalczewski
Na odwrocie - Chłopiec z laską pasterską - szkic piórkiem i tuszem

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

AUTOPORTRET, 1921

olej, płótno,
33.8 x 44
sygn. l.g.: 1921. JMalczewski (inicjały wiązane)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Marii Balowej, 1907

ołówek, kredka (w partii włosów ), papier,
27,5 x 18 cm
sygn. p.d.: JMalczewski / 28/12 1907

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

W pracowni, ok. 1890

olej, płótno, 25 x 60 cm;
sygn. p. d.: JMalczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

olej, płótno,
56 x 66 cm;
napis p. d.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Wspomnienia wojenne, 1906

olej, tektura,
100 x 70 cm;
sygn. p. g.: J. Malczewski/ 1906

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret młodego mężczyzny

ołówek, papier,
51 x 40 cm (w świetle oprawy).
Na odwrocie okragła pieczęć ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ oraz numer 105

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Kobieta z kluczami

- kartka ze szkicownika, ok. 1875
piórko, tusz, papier,
16 x 9,8 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Na targ

akwarela, papier,
29,5 x 21 cm,
sygn. śr.d.: JMalczewski.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Okno, 1916

olej, tektura,
44 x 33 cm;
sygn. p. d.: Jacek Malczewski 1916
Na odwrocie napis odręczny: Dobrzański/ 9/12 1917

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

SZKICE POSTACI

tusz/tkanina naklejona na tekturę,
14 x 28 cm (fragment obrusa)
ODWROCIE: na odwrocie napis - `rysowane w Grand Hotelu`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret z muzą, 1906

olej, deska;
53,8 x 50,6 cm w świetle ramy
sygn. p.d. J.Malczewski/ 1906
Na odwrocie pieczątka, podpis i data: ZAPRZYSIĘŻONY BIEGŁY SĄDOWY/ KBuczkowski/ 10.IX.1951

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Fragment willi w Lusławicach, 1924

olej, tektura;
70 x 48,5 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Piotr Hubal Dobrzański ze studentem;

Dialog;
Alegoria doświadczenia i młodości, 1911
olej, tektura,
64,5 x 81 cm;
sygn. p. g.: J. Malczewski / 1911

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

W pracowni, ok. 1890

olej, płótno,
25 x 60 cm;
sygn. p. d.: JMalczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice postaci- praca dwustronna,ok.1915

piórko, tusz, kredka, papier; 24 x 31 cm (w świetle oprawy);
u dołu pieczęć : ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ.
Rysunek wykonany na papierze firmowym wiedeńskiego Hotel Victoria.
Nadruk wykonany na papierze może sugerować, że szkice powstały w czasie, gdy Malczewski przebywał w Wiedniu w pierwszych latach I wojny światowej. Zarys postaci piórkiem przywodzi skojarzenia z kompozycją artysty powstałą w Wiedniu Dante i Wergiliusz.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice postaci - rysunek dwustronny

ołówek, papier,
25 x 18 cm (w świetle oprawy).
Na odwrocie u góry pieczęć ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ oraz nr 643.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

SZKICE KOMPOZYCYJNE (RYSUNEK DWUSTRONNY)

tusz/papier,
17 x 25 cm (w świetle oprawy)
u dołu owalna pieczątka: `ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ` oraz numer `556`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

WILLA W OGRODZIE

akwarela/papier,
21,5 x 30 cm
sygnowany p. d.: `J Malczewski`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

RYSUNKI, 1877

tusz, piórko na karcie papieru o wymiarach 41 x 32 cm podwójnie złożonej. Strona recto: prawa dolna część złożenia - napis ołówkiem nad rysunkiem "Wykonał Jacek Malczewski d 18/V 1877 r. /oczekując w Biurze Dyrekcyi" (il.); u góry szkic postaci męskiej w fotelu; po lewej zarys postaci brodatego mężczyzny; u dołu głowa konia. Strona verso: w górnej lewej części powóz z dwoma pasażerami i woźnicą (il.).
Znaczne naddarcie wzdłuż linii złożenia, poza tym stan bardzo dobry.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Podwórko z psem

sygn. l.d.
olej, tektura
34x34

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret młodego mężczyzny

ołówek, papier,
51 x 40 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie okrągła pieczęć ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ oraz numer 105

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Wachlarz ze sceną rodzajową

olej, pióra mahoniowe, 29,5 x 53 cm;
sygn. z prawej: J Malczewski oraz napis: 1900 (data dopisana później)
Jedna listewka uszkodzona.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

ołówek, akwarela, papier szary,
17,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
Na odwrocie szkic twarzy.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret generała Bijaka, ok. 1890

olej, płótno,
44,5 x 30,5 cm;
sygn. z prawej strony po środku: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Przy płocie, 1916

olej, płótno,
152,5 x 53,5 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Przed dworem - scena alegoryczna

tusz lawowany, papier kremowy,
12,7 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
napis p. d.: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

BYŁO WE WSI

tusz/papier,
20,3 x 25,3 cm (w świetle passe - partout)
u dołu tytuł autorski
ODWROCIE: szkic pejzażu oraz pieczęć - `ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIIEJ` i numer: `442`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

SZKIC - ZAPRZĘG (RYSUNEK DWUSTRONNY)

tusz/papier,
10 x 16,5 cm (w świetle oprawy)
ODWROCIE: na rewersie pieczęć - `ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIIEJ` oraz numer: `857`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

SZKICE KOMPOZYCYJNE

tusz/papier,
24 x 47 cm
ODWROCIE: pieczęć - `ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIIEJ` oraz numer: `373`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Widok na ogród

olej, płótno dublowane,
61,5 x 82 cm;
sygn. p. d.: J. Malczewski
Na odwrocie nalepka ze Związku Polskich Artystów Plastyków w Krakowie z data przyjecia 27/5 1925, autorem i tytułem obrazu

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Dialog; Alegoria doświadczenia i młodości, 1911
olej, tektura,
64,5 x 81 cm;
Na odwrocie nalepka z Carnegie Institute w Pittsburgu z tytułem "Dialoque", nazwiskiem autora i właściciela: Piotr Hubal Dobrzański (Kraków, Austria, ul. H. Mendelsohan).

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Scena symboliczna - szkic

tusz lawowany, papier,
21,5 x 26,5 cm (w świetle oprawy)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret młodego mężczyzny

ołówek, papier,

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret mężczyzny, 1916

olej, płótno dublowane;
80 x 100,5 cm
sygn. l.d. J Malczewski/ 1916 Juni/ Krakau

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Modelka na tle morza ( z cyklu Polonia), około 1920

olej, tektura,
78 x 64,5 cm;
sygn. l. d.: J. Malczewski
Na odwrocie napis: "M. N. K./ N. D. 2695" oraz nalepki: z TPSP w Krakowie z "Wystawy Jacka Malczewskiego" z 1939 roku, z numerem 193. 1703, tytułem "Modelka" oraz techniką, z TPSP w Krakowie z nazwiskiem autora, tytułem, techniką, wymiarami, nalepka z tytułem Modelka i "nr Inwentarza 766", nalepka z nazwiskiem autora, tytułem pracy i numerem depozytu N.D. 2699, fragment nalepki z nieczytelnym odręcznym napisem oraz nalepka z Zakładu Galanteryjno - Introligatorskiego Roberta Jahody z Krakowa, ul. Gołębiej 4

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Zabawa wiejska

Zabawa wiejska (wachlarz)
Olej, jedwab, tektura,
34 x 67 cm,
sygn. p.d.: wzdłuż krawędzi Malczewski.
Ekspertyza pani Agnieszki Ławniczakowej z 1998 r.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Tadeusza Tempki

Olej, tektura,
47,5 x 66,6 cm,
nie sygn., opisany i datowany 1903 na odwrocie.
Ekspertyza dr Stefanii Kozakowskiej

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

SCENA NA TARASIE (CÓRKA ARTYSTY ?), 1910 R.

olej/sklejka,
38 x 46,5 cm
sygnowany i datowany p. g.: `J Malczewski | 1910`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

olej, płótno, tektura,
22 x 32 cm,
sygn. p.d.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Chłopiec w ogrodzie

olej, płótno,
52 x 70 cm,
sygn. p.g.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET JULIUSZA DUNIKOWSKIEGO, 1922

olej na sklejce,
56,5 x 62 cm,
sygnowany l.d. "1922/ J. Malczewski", p.d. "Stróże"
Dołączone "Potwierdzenie autentyczności" Agencji Art Konsultant z 24 marca 2010 r.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

W ogrodzie

olej, deska,
69,5 x 104 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Feliks Jasieński, 1903

Litografia;
wym. pl.: 600 x 440 mm;
sygn. na pł. p.d.: JMalczewski. Grafika z "Teki Stowarzyszenia Polskich Artystów Grafików", Kraków 1903 (nakład 120 egz.). Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Ossolineum 1994, s. 189-190, poz. 5. (il. s. 14)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Stanisław Bryniarski, 1903

Litografia;
wym. pl.: 602 x 440 mm;
sygn. i dat. na pł. p.d.: JMalczewski 1903. Grafika z "Teki Stowarzyszenia Polskich Artystów Grafików", Kraków 1903 (nakład 120 egz.). Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Ossolineum 1994, s. 189-190, poz. 5.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Scena rodzajowa przed wiejską chałupą

olej, płótno,
78 x 161,5 cm;
sygn. p. d.: J. Malczewski
na odwrocie nalepka z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z tytułem: ?[Sw?]at wiejski, obok dopisane ołówkiem Swaty oraz stempel składu materiałów malarskich Kollera w Wiedniu.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

RĘKAWICA RYCERSKA

węgiel/papier,
25 x 31 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany ołówkiem p. d.: `J. Malczewski`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

DYSKUSJA O SZTUCE, 1886

olej na płótnie,
47 x 39 cm
sygnowany l.d. "J Malczewski.86"
na odwrocie, na płótnie napis "Dyskussia o sztuce", na krośnie dwie nalepki wystawowe.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Alina

Szkic, piórko, tusz,
41,5 x 27,5 cm,
sygn. l.g.:Alina 99

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Praczki scena rodzajowa

Piórko, tusz lawowany,
37 x 57 cm.
Po konserwacji

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

olej, płótno,
44,5 x 30,5 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret, 1926

olej, tektura,
22 x 18,5 cm;
sygn. wzdłuż prawej krawędzi: J Malczewski 1926. Juni;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pejzaż z drzewami

olej, tektura,
33 x 41 cm;
sygn. l. d.: Jacek Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Antoniego Górskiego, 1918

olej, tektura,
72 x 102 cm;
sygn. p. g.: J. Malczewski; l. g. datowany: 1918

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice postaci, ok. 1885

piórko, atrament fioletowy, papier,
27 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie pieczątka: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ oraz numer (nieczytelny).

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

CÓRKA JULIA WE WNĘTRZU, 1923

Olej, płótno;
57,5 x 66,5 cm
Sygnowany wzdłuż lewej krawędzi u dołu: J Malczewski 1923
Na odwrocie napis odręczny: Drogiemu Feliksowi Meyznerowi w 1922 | J Malczewski
Obraz został dedykowany mężowi Julii, Feliksowi Meyznerowi.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

STUDIUM PEJZAŻU

Olej, tektura;
26,5 x 21,5 cm
Sygnowany p.d.: Jacek Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Dialog;
olej, tektura, 64,5 x 81 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Przy płocie, 1916

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret kobiety

tusz lawowany, sepia na podrysowaniu ołówkiem, papier, 36 x 23 cm;
l. d.: okrągła pieczęć ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ; pieczęć powtórzona na odwrocie.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

olej, tektura,
72 x 102 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

olej, płótno,
44,5 x 30,5 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

żony malarza Michała
olej, tektura, 55 x 65 cm;
sygn. p.g.: J. Malczewski / 1916

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

KOBIETA Z KOSZEM

Olej, płótno;
90 x 72 cm
Sygnowany l.d. wzdłuż krawędzi: JMalczewski
Stan zachowania: obraz po konserwacji
Obraz posiada potwierdzenie autentyczności wystawione przez Adama Konopackiego.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

SCENA ANTYCZNA

akwarela/papier,
29 x 46,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany d. śr.: `J Malczewski`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

WSPOMNIENIE DZIECIŃSTWA - ROK 1863 NA WSI`

olej/deska,
29 x 42 cm
ODWROCIE: autorski opis obrazu i dedykacja: `Panu dr. Szczudrowi (?)` oraz papierowa naklejka: `ROMAN DROBNER. KRAKÓW`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

AUTOPORTRET, 1911 R.

olej/tektura,
91,5 x 73 cm
sygnowany i datowany l. d.: `J. Malczewski 1911.`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

JUSTYNA, 1889 R.

ołówek/papier,
25 x 33,5 cm
sygnowany i datowany d. śr.: `JM 89 | Justyna`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

olej, tektura,
32 x 39,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Olej, tektura,
31,5 x 39,5 cm,
sygn. l.d.: Jacek Malczewski (ręką Marii Malczewskiej

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Modlący się młodzieniec

olej, płótno,
86 x 70,5 cm
sygn. p.d.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Modelka (Kobieta na tle morza), ok. 1920

olej, tektura,
78 x 64,5 cm;
sygn. l. d.: J. Malczewski
Na odwrocie napis: "M. N. K./ N. D. 2695" oraz nalepki: z TPSP w Krakowie z "Wystawy Jacka Malczewskiego" z 1939 roku, z numerem 193. 1703, tytułem "Modelka" oraz techniką, z TPSP w Krakowie z nazwiskiem autora, tytułem, techniką, wymiarami, nalepka z tytułem Modelka i "nr Inwentarza 766", nalepka z nazwiskiem autora, tytułem pracy i numerem depozytu N.D. 2699, fragment nalepki z nieczytelnym odręcznym napisem oraz nalepka z Zakładu Galanteryjno - Introligatorskiego Roberta Jahody z Krakowa, ul. Gołębiej 4;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Modelki artysty

akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier, 22,5 x 19 cm (w świetle oprawy);
napis na dole: "J Malczewski" oraz okrągły stempel ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ.
Na odwrocie nalepka z nieokreślonej galerii krakowskiej z 1934 r., z nazwiskiem artysty i tytułem obrazu.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Procesja panien

piórko, tusz lawowany, papier,
20 x 28,2 cm;
napis na dole: J. Malczewski
Na odwrocie okrągły stempel ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ.
Wczesna praca Jacka Malczewskiego z ok. 1870 roku wykazuje echa twórczości prerafaelitów.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic do obrazu Powrót w rodzinne strony, 1926

Tusz, papier;
wym.: 35,6 x 27,8 cm;
sygn. i dat. tuszem w obrębie kompozycji: J. Malczewski 20 luty 1926; szkic do obrazu znajdującego się w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Zatruta studnia - Chimera, 1904

olej, sklejka,
32 x 24 cm;
sygn. p. g.: Jacek Malczewski/ 1904;
Szkic do obrazu "Zatruta studnia - Chimera", z 1905 roku z Muzeum Okręgowego w Radomiu.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Ogrodniczka - Już łan zżęty

olej, sklejka,
67 x 57 cm
sygn. p. d.: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret, 1915

olej, płyta,
46 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Jacek Malczewski / Wiedeń Czerwiec 1915.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

SCENA ALEGORYCZNA, 1910 R.

olej/płótno,
124 x 75 cm
sygnowany i datowany p. d.: `J Malczewski 1910`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET SIOSTRY HELENY KARCZEWSKIEJ, 1918

Pastel, kredka, papier;
38,5 x 52,5 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p.d.: Malczewski | 10 maj 1918
Na odwrocie opinia Leszka Ludwikowskiego.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

AD ASTRA, 1917

olej na płótnie,
106 x 99,5 cm
sygnowany i datowany l.d. ”1917 JMalczewski”

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Scena rodzajowa

Olej, deska,
25 x 38 cm
sygn. na odwrocie p.g.: piórkiem: Jacek Malczewski wspomnienie dzieciństwa rok 1863 na wsi panu dr Szwarcowi LP 16/20 Malczewski. Naklejka: Robert Drobner Kraków. Po konserwacji.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Ondyna - Rybak i chimera, ok. 1920

olej, deska;
37 x 46 cm
sygn. p.d. J.Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Zadumany, 1923

olej, płótno,
32 x 56,5 cm;
sygn. p. d.: J Malczewski / 192320

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

POSTACIE NA DRODZE - SZKIC DO OBRAZU ŚW. AGNIESZKA

akwarela, tusz/papier, 49 x 59 cm (w świetle passe-partout)
p. g. okrągła pieczątka: `ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

CHRYSTUS W KORONIE CIERNIOWEJ, 1922 R.

akwarela/papier, 59 x 70 cm
sygnowany p. śr.: `J. Malczewski 1922 (?)`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

AUTOPORTRET Z ZAMKIEM W TLE, 1921 R.

olej/sklejka, 67 x 56 cm
sygnowany i datowany l. d.: `J. Malczewski 1921.`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET MIECZYSŁAWA GĄSECKIEGO, 1921 R.

olej/tektura, 104 x 71 cm
sygnowany p. d.: `Malczewski 1921` (wzdłuż krawędzi) oraz l. d.: `Lutosławice lipiec` (wzdłuż krawędzi)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Przy płocie, 1916

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Thanatos

olej, płótno, 47,5 x 26,5 cm;
sygn. p. d.: J. Malczewski
sygnatura powtórzona w ramach kompozycji: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret, 1915

olej, płyta, 46 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Jacek Malczewski / Wiedeń
Czerwiec 1915.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice postaci starców

ołówek, papier, 38,8 x 28,8 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ oraz nr 357;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Chłopiec w ogrodzie

Olej na płótnie
sygn. p.g.: J. Malczewski, 53,5 x 71 cm.;
Ekspertyza Pani Agnieszki Ławniczakowej.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET W JESIENNYM SŁOŃCU, 1916

pastel, karton,
46 x 33.5
sygnowany l.d.: J. Malczewski | 1916

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Introdukcja

olej, płótno, 190 x 280 cm;
sygn. l. d.: J Malczewski 1914
na odwrocie nalepki: Salon wiosenny Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie 1914 (z tytułem Introdukcja, ceną 10.000 koron, jako własność dr Schwarza),

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice, ok. 1890

piórko, tusz, papier, 21 x 33 cm (w świetle oprawy);
l. g.: pieczątka - ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ pieczątka powtórzona na odwrocie wraz z numerem 138

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

SCENA ALEGORYCZNA - PODWÓJNY PORTRET SIÓSTR ARTYSTY, 1921 R.

olej/deska,
70 x 103 cm
sygnowany i datowany p. d.: "J Malczewski 1921"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

SCENA ALEGORYCZNA, 1910 R.

olej/płótno,
124 x 75 cm
sygnowany i datowany p. d.: "J Malczewski 1910".

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

AUTOPORTRET NA TLE DWORU W WIELGIEM, 1909 R.

olej/tektura,
46 x55 cm
sygnowany i datowany l. d.: "J (herb Tarnawa) M | 1909"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

U studni

olej, tektura,
73,2 x 92,8 cm;
sygn. p.g.: Jacek Malczewski / 191

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Korowód na brzegach Styksu - szkic

olej, płótno naklejone na tekturę,
22 x 34 cm;
sygn. p. g.: "Jacek.... / 18"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studia lichtarza, łyżeczki,

rysunek satyryczny głowy mężczyzny z profilu;
ołówek, papier,

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

AUTOPORTRET Z MUZź, 1924

olej, płótno, 72 x 51.5 cm
sygnowany p.d.: J Malczewski 1924
Na odwrocie napis na płótnie l.d.: PROPRIEDAD DE | STAN. SOWIŃSKI | CI = 968537.-

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

AUTOPORTRET Z GAŁźZKź KLONU, po 1920

olej, tektura, 31.3 x 23.4 cm
sygnowany l.d.: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Kobieta na tle pejzażu

olej, deska;
14,8 x 24 cm
sygn. p.d. J.Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret, 1915

olej, płyta,

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Korowód

ołówek, papier,
9 x 29 cm (w świetle oprawy);
z lewej u dołu fragmentarycznie widoczna okrągła pieczęć;
na odwrocie szkicowo ujęta kompozycja w ołówku

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studia polnych kwiatów

ołówek, papier,
13 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
napis l.g.: K…
Na odwrocie okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW . MARJI MALCZEWSKIEJ; oraz nr 202

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

NOCNI WĘDROWCY

akwarela, gwasz/papier,
19 x 29 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

AUTOPORTRET Z MODELAMI, 1905 R.

olej/płótno,
100 x 70,5 cm
sygnowany i datowany l. g.: `J Malczewski - 1905`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

DWOREK

akwarela/papier,
13 x 20,5 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Krakus

ołówek, tusz lawowany, papier,
32,5 x 19,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p .g.: JMalczewski (ołówkiem);
napis autorski z prawej: Krakus. (ołówkiem)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Odpoczynek, 1872

ołówek, papier, 19,8 x 32,6 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JM (monogram wiązany)1872 sierpień
u dołu pośrodku napis: JMalczewski;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

GDAŃSZCZANKI, 1867-1871

Rysunek piórkiem, papier
17,6 x 21,6 w świetle passe-partout
Pod postaciami napisy: z Kielisińskiego | Gdańszczanki z XVII w | panna młoda | panna | Na odwrocie okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ i herb Tarnawa

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

SZKIC DWUSTRONNY ZE SCENAMI FIGURALNYMI

Rysunek piórkiem, papier
23,4 x 28,4 w świetle passe-partout
Sygnowany recto: ołówkiem: Jacek Malczewski | okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ i herb Tarnawa | pieczątka: 1093
Stan zachowania: trzy przedarcia papieru.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

SZKIC POSTACI KRÓLA

ORAZ 3 GŁOWY ZBROJNYCH, 1867-1871
Akwarela, szkic ołówkowy, rysunek piórkiem, papier
24,6 x 19,3 cm w świetle passepartout
Przy głowach - napisy piórem i ołówkiem dot. materiałów.
Na odwrocie okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ i herb Tarnawa

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Thanatos, po 1926

olej, sklejka
99,5 x 53 cm;
u dołu z lewej ślady sygnatury: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET KOBIETY, 1918

Pastel, kredka, papier

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

LEŻźCA KOBIETA - SZKIC

olej/tektura, 25 x 35,5 cm
sygnowany p. d.: `Jacek Malczewski`
obraz pochodzi z kolekcji Aleksandra Kłaputa (1901 - 1993), wieloletniego sekretarza Wojciecha Kossaka

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

olej/tektura, 81 x 64 cm
na odwrocie pieczątka ze składu przyborów malarskich R. Aleksandrowicz w Krakowie

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

olej, tektura
72,5 x 91,5 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice, ok. 1890

piórko, tusz, papier
21 x 33 cm (w świetle oprawy);
l. g.: pieczątka - ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ, pieczątka powtórzona na odwrocie wraz z numerem 138

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Przed dworem (1895)

sygn. dat. l.d.
akwarela, papier
37.5x37

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET MĘŻCZYZNY Z CZERWONYM MAKIEM

olej, płótno,
54.5 x 41.3 cm
Sygnowany l.d.: J Malczewski | 1909

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Kompozycja symboliczna, 1910

olej, płótno, 123,5 x 73
sygn. p. d.: Jacek Malczewski / 1898 - 18/8 1910

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Stanisława Marcelego Nałęcz-Dobrowolskiego, 15.III.1911

ołówek, papier
19 x 22 cm
sygn. l. śr: Marzec 15/ JMalczewski/ 1911

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Marii Nałęcz-Dobrowolskiej, 1911

ołówek, papier
19 x 22 cm
sygn. p. śr: JMalczewski/ 1911-14/ Marzec 1911

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Feliksa Happe (?)

olej, deska
46 x 62,6 cm;
sygn. wzdłuż prawej krawędzi: Hyacinthe Malczewski
á Cracovie 1922 Mars

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pejzaż z postacią wędrowca

piórko, tusz, papier jasnokremowy,
12,5 x 20 cm;
okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW / MARII MALCZEWSKIEJ oraz nr 81

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

olej, tektura
72,5 x 91,5 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Wojsko - szkice postaci

tusz lawowany na podrysowaniu ołówkiem
papier, 35,6 x 32,3 cm (w świetle oprawy)
na odwrocie szkice ołówkiem oraz okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW / MARII MALCZEWSKIEJ;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic do kompozycji figuralnej

rysunek dwustronny
piórko, tusz, papier
19 x 29 cm (w świetle oprawy);
okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW / MARII MALCZEWSKIEJ

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

STUDIUM POSTACI ANIOŁA

węgiel, ołówek na tekturze,
23,5 x 16 cm,
okrągła pieczęć heraldyczna "ze zbiorów Marji Malczewskiej"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Thanatos, po 1926

olej, sklejka
99,5 x 53 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Leda z łabędziem

piórko, tusz, gwasz, papier
11,2 x 23,7 cm;
sygn. p. d.: JM.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

olej, tektura,
21.8 x 24.3 cm
sygnowany p.d.: Jacek Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

ALEGORIA, 1913

olej, płótno,
93.5 x 73.5 cm
sygnowany l.d: J Malczewski 1913
Z tyłu na krośnie cztery drukowane nalepki: "MARTEL" | MARKA OCHRONNA | FABRYKA WYROBÓW | DRZEWNYCH | w | STRYSZOWIE. ?Ponadto napis kredą: IMP 9175; ?nalepka transportowa (?) Made in France.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PRZY DRABINIE, 1905

olej, karton,
39.5 x 31.5 cm
sygnowany wzdłuż dolnej krawędzi: JMalczewski 1905
Na odwrocie oprawy karta z tekstem informującym o kilku obrazach Malczewskiego przedstawiających tego samego modela.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Dziewczyna z dzbanem

akwarela, papier, 14 x 9,5 cm,
sygn. l.g.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Głowa Chrystusa w koronie cierniowej

Akwarela, papier
60 x 70 cm,
sygn. p.d.: J. Malczewski 1922 /2 Avril/

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Podszepty chimery

sygn. l.d.
akwarela, papier
22.5x17 (w świetle passe-partout)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret mężczyzny

olej, sklejka
56,5 x 62 cm;
sygn. l. d.: 1922 / J Malczewski;
napis autorski p. d.: Stróże.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pejzaż leśny z jeziorem

olej, tektura
28,5 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice postaci wieśniaczki

ołówek, papier
19,5 x 14,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW / MARJI MALCZEWSKIEJ

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Postać - szkic

ołówek, papier
26 x 21 cm;
na odwrocie okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW/ MARII MALCZEWSKIEJ, nr 551 oraz szkic twarzy męskiej.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Feliks Jasieński - Manggha

litografia, papier
59 x 43 cm;
sygn. na płycie p. d.: 1912 JMalczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic głowy starca

olej/tektura,
46 x 32 cm
na odwrocie pieczątka ze składu przyborów malarskich Róży Aleksandrowicz w Krakowie

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret, 1915 r.

olej/płyta,
46 x 32 cm (W świetle ramy)
sygnowany i datowany u dołu: Jacek Malczewski | Wiedeń Czerwiec 1915`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

olej, tektura,
72,5 x 91,5 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret kobiety - Maria Malczewska

olej, tektura,
36,8 x 28,8 cm;
sygn. l. d.: JMalczewski 1920.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret żony artysty

olej, tektura,
105 x 71 cm;
sygn. wzdłuż prawej krawędzi: J Malczewski;
Na odwrocie okragła pieczęć ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWEWSKIEJ; oraz nr 37

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret

olej, deska (z dwoma szpongami),
54 x 44,5 cm;
sygn. l. d. J Malczewski / 1923

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Widok z pracowni artysty

olej, tektura,
25 x 35 cm;
sygn. p. d.: Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice ogrodu

tusz lawowany, papier,
21,5 x 28 cm (w świetle oprawy);

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret w pracowni, 1921

Olej, tektura;
101,9 x 66,5 cm
sygn.p.g.: J.Malczewski/1921

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Proroctwo Ezechiela

olej,dykta;
97,5 x 66,7 cm
sygn.p.d.: J MALCZEWSKI/1919

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Na drodze życia

Olej, płótno,
60, 5 x 69 cm,
Praca należy do cyklu obrazów tworzonych przez Jacka Malczewskiego w scenerii ogrodu i ganku dworu w Lusławicach.
sygnowany l. d.: J. Malczewski.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Derwid

Olej, tektura,
51 x 44, 5 cm,
sygn. i dat. u dołu po lewej: J. Malczewski 1907

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET MIECZYSŁAWA GźSECKIEGO ZE ŻNIWIARKź, 1923

olej, tektura,
67.5 x 95 cm
sygnowany p.g.: J Malczewski 1923 r.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

WIDZENIE, 1897

olej, deska,
66 x 53 cm
sygnowany p.d.: 97 J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

NIKE W PRACOWNI ARTYSTY, 1922

olej, tektura,
100 x 71.5 cm
sygnowany l.d. wzdłuż bocznej krawędzi obrazu: • J Malczewski 1922 •
Na odwrocie obrazu nalepka z numerem: 5.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Scena alegoryczna, 1921 r.

olej/deska,
70 x 103 cm
sygnowany i datowany p. d.: `J Malczewski 1921`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret z zamkiem w tle, 1921 r.

olej/sklejka,
67 x 56 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Jan Rothe - Rotowskiego, 1919 r.

olej/płótno,
50 x 82,2 cm
sygnowany i datowany p. d.: `1919 | J. Malczewski`
Obraz posiada ekspertyzę p. Agnieszki Ławniczak

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Tryptyk - rysunek

tusz, papier, 47,5 x 68 cm;
sygn. l. d.: Jacek Malczewski (ołówkiem)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

ŚMIERĆ

olej, płótno, 105 x 74,2 cm
sygn. l. g.: J Malczewski 1913
Na odwrocie na krośnie trzy nalepki wystawowe: Towarzystwa Przyjacioł Sztuk Pięknych w Krakowie: pierwsza - z autorem, tytułem "Śmierć" i nazwiskiem właściciela: Michał Korczyński, Kraków, ul. Bonerowska 3/3; druga - TPSP w Krakowie z 1913 r., nr 187 z adnotacją o autorze i technice (uszkodzona); trzecia z P. P. Desa, Salon Nr 1: Malczewski, "Thanatos".

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Rozmowa Herkulesa z Merkurym

piórko, tusz, papier, 16 x 19,5 cm;
sygn. u dołu: J. Malczewski (ołowkiem);
oznaczenia: stempel 818 oraz okragła pieczęć: ZE ZBIORÓW/ MARII MALCZEWSKIEJ

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Postać - szkic

ołówek, papier, 26 x 21 cm;
na odwrocie okragła pieczęć: ZE ZBIORÓW/ MARII
MALCZEWSKIEJ, nr 551 oraz szkic twarzy męskiej.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Umarła aleja

ołówek, papier, 19 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: umarła aleja świt / sierpień (ołowkiem).
Lit.: Jacek Malczewski. Wystawa Podróżna, Łaziska Dolne 2005, kat. 6.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

NA GANKU (THANATOS), ok. 1911-1914

Olej, tektura;
27,1 x 35 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pasterka (1884)

sygn. pgdat p.d.
akwarela, papier
22.3x14

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

olej, tektura,
72,5 x 91,5 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studium aktu młodzieńca z wyciągniętymi rękoma

węgiel, ołówek, papier żeberkowy,
64 x 38 cm;
sygn. p. d.: JMalczewski;
na odwrocie okrągły stempel: ZE ZBIORÓW MARYI MALCZEWSKIEJ (po konserwacji)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Kazimierza Pochwalskiego, 1914-1915

olej, płótno,
92 x 117 cm
sygnowany p.d.: J.Malczewski | 1914-1915.
Na odwrocie, na krośnie nalepka z wpisanym flamastrem numerem depozytowym Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem, gdzie obraz był przechowywany w latach 1997-2000: Dep S/1112/MT.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

STUDIUM Z PRACOWNI, 1899 lub 1900

olej, tektura,
34.7 x 24.5 cm
Opisany przez autora na odwrocie: Biust p/.../ /.../ - /.. Rige/../ | Kossaka | i malarz Bryniarski - malowałem w pracowni | śp. Juliusza Kossaka | Jacek Malczewski | Kraków 17 Gr/.../

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Derwid

Olej, tektura, 51 x 44,5 cm,
sygn. i dat. u dołu po lewej: J. Malczewski 1907 Na odwrocie pośrodku, przyklejone poświadczenie autentyczności i pochodzenia dzieła, pisane odręcznie: "Poświadczam, że niniejsze dzieło przedstawiające Derwida(Derwisza?) na tle krajobrazu, otrzymałem od Jacka Malczewskiego w dzień moich imienin 25 sierpnia w r. 1908, tytułem pamiątki jako Przyjaciela a pó¼niej Sąsiada w majątku Lusławice koło Zakliczyna nad Dunajcem, gdzie w tym ulubionym i często odwiedzanym miejscu mile przebywał i malował/Ludwik Nowina Krasuski./ (Właściel dóbr ziemskich w Drużkowie)/ Drużków n/Dunajcem, 1908 r."

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Na drodze życia

Olej, płótno, 60,5 x 69 cm,
sygnowany l.d.: J.Malczewski. Praca należy do cyklu obrazów tworzonych przez Jacka Malczewskiego w scenerii ogrodu i ganku dworu w Lusławicach.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret mężczyzny na tle pejzażu, 1920 r.

olej/płótno, 60 x 93 cm
sygnowany i datowany p. d.: `J. Malczewski 1920`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Młodość, 1916 r.

olej/tektura, 146,5 x 98,5 cm
sygnowany i datowany l. d.: `J. Malczewski 1916`
na krośnie nalepki: `Zbiory Miejskie Krak. | DZP. 43/44/ Dep. P. Zygmunta Ziembickiego`; `TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ SZTUK PIĘKNYCH W KRAKOWIE | Autor: Jacek Malczewski | Tytuł dzieła: Młodość 1916 | olej, tektura […]; `Muzeum Narodowe w Poznaniu | Autor: Jacek Malczewski | Tytuł: Młodość (z tryptyku "Na drodze życia") | 1916 | Monograficzna wystawa Jacka Malczewskiego XI. 1968- II. 1969`; Muzeum Jacka Malczewskiego | w Radomiu | Autor: Jacek Malczewski | Tytuł: Młodość 1916 | Technika i wykonanie: Ol/tekt/ 146,5 x 98,5 cm | Właściciel: wł. Prywatna | Wystawa: Jacek Malczewski | 1.10.2004 - 23.01.2005`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice postaci - arkusz ze szkicownika

ołówek, papier, 26 x 19,5 cm [ubytek jednego naroża arkusza]

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Powrót Sybiraka

olej/płyta,
58 x 65 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Kobieta w ogrodzie, 1922 r.

olej/płótno,
42 x 30 cm
sygnowany i datowany p. bok: `J Malczewski | 1922`
na odwrocie okrągła pieczątka: `ZA ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ` oraz nr `81`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studium aktu męskiego

sygn. p.d.
węgiel, papier
62.5x37

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Tryptyk - rysunek

tusz, papier,
47,5 x 68 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret kobiety w fioletowej sukni

olej, deska mahoniowa,
42 x 27,5 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Ksiądz w ogrodzie

olej, tektura
23 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: J Malczewski / 1903

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Cela zesłańców - szkic kompozycji

olej, deska
20,5 x 18 cm; napis p.d.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

22 x 34 cm;
sygn. p. g.: "Jacek.... / 18"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice postaci

piórko, tusz, papier
14 x 22,3 cm;
pieczęć: Ze zbiorów Marii Malczewskiej

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Diana. Portret Marii Sozańskiej, 1916 r.

olej/tektura, 55 x 66,5 cm
sygnowany i datowany p. g.: `J. Malczewski | 1916`
na odwrocie potwierdzenie autentyczności dr S. Dąbrowskiego z 20.IX.1950 r.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pejzaż z autoportretem (Powrót w rodzinne strony), ok. 1911 - 13 r.

olej/tektura, 41 x 34 cm
sygnowany l. g.: `Jacek Malczewski`
obraz posiada ekspertyzę Barbary Małkiewicz

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

AUTOPORTRET ZE ŚMIERCIź, 1902

olej, płótno,
75.5 x 55.4 cm
sygnowany l.g.: 1902 | J Malcz | ewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

AUTOPORTRET Z ERYNIź, 1910

olej, deska,
49.5 x 61.1 cm
sygnowany p. d.: J (herb Tarnawa) M | 910
Na odwrocie stempel "12".

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Kobieta siedząca na drabinie malarskiej

olej, tektura,
100 x 71 cm;
sygn.: l. d.:.J. Malczewski 1922. (wzdłuż krawędzi)
Na odwrociu naklejona na tekturę ekspertyza prof. dr. Feliksa Kopery
oraz dr. Kazimierza Buczkowskiego, z dnia 20 czerwca 1945. (po konserwacji)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice postaci trzech kobiet

ołówek, papier,
14 x 20,5 cm
Na odwrocie szkice kobiet, zarys grupy postaci

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Kobieta we wnętrzu

kredka, papier,
18 x 27,9 cm
Na odwrocie słabo czytelny szkic.
Praca pochodzi ze zbiorów rodzinnych artysty.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studium krowich głów

ołówek, akwarela, papier, 23,5 x 16,5cm
sygn. p. g.: J. Malczewski
Na odwrocie okrągła pieczęć: Ze Zbiorów Marii Malczewskiej.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice postaci wiejskiej kobiety

ołówek, papier,
39 x 30,5 cm;
l. g. okrągły stempel:
"ZE ZBIORÓW / MARJI MALCZEWSKIEJ" oraz nr 180

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Motyw z miasteczka

kredka niebieska, papier,
19,2 x 25 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Chimera, 1907

ołówek, akwarela, papier,
30 x 21 cm,
sygn. p. d.: J. Malczewski / 2. VII 07. Na odwrocie ślady okrągłej pieczęci: Ze Zbiorów Marii Malczewskiej, na pieczęci napis atramentem: Chimera (?) / Ks. str. 14. Nr 16 / 29 . Do rysunku dołączona kartka z informacją o nabyciu powyższej pracy w 1977.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret kobiety jako Salome

olej, tektura,
80,5 x 64,5 cm,
sygn. i dat. wzdłuż lewej krawędzi u góry: J.Malczewski.1909. Ekspertyza p. Agnieszki Ławniczakowej z 1984 r.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Zadumanie - (scena symboliczna)

olej, płótno,
96 x 110 cm,
sygn. p.g.: J Malczewski 1920

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Kobieta i satyr

akwarela, gwasz na szkicu ołówkowym, tektura,
36,5 x 36,5 cm,
sygn. i dat. p.g.: H.M. 1906. Opinia p. Agnieszki Ławniczakowej z 2007 r.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Spotkanie - (artysta z grupą przyjaciół)

rysunek piórkiem, papier,
46 x 62 cm (w świetle p.-p.)
niesygn.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Zaloty

rysunek piórkiem, papier,
46 x 62 cm (w świetle p.-p.).
Pamiątkowa dedykacja oraz podpis Jacek Malczewski 1902

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Konie w zaprzęgu

olej/płótno dublowane,
39 x 59,5 cm
sygnowany p. d.: `JMalczewski`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Indyki

olej/płótno naklejone na sklejkę,
47 x 54 cm
obraz posiada opinię p. Agnieszki Ławniczakowej

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Powrót

akwarela, gwasz, papier,
20 x 29,5 cm;
sygn. l.d.: J Malczewski (ołówkiem);
na odwrocie szkic kompozycji

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Antoniego Goetz-Okocimskiego

olej, tektura,
103 x 73,3 cm;
sygn. p. g.: J. Malczewski 1917
na odwrocie nalepka TPSP w Krakowie, z 1939 r. z nr 106; na ramie stempel firmy ramiarskiej Filipa Wodniaka w Krakowie

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

olej, deska mahoniowa
42 x 27,5 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

OGRODNICZKA

olej, dykta
67 x 57 cm
sygn. p. d.: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Fragment architektoniczny

kredka, papier
20,4 x 28,7 cm;
sygn. l. d.: Malczewski (kredką)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Główka niemowlęcia

ołówek, papier
23,7 x 29,5 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Józefa Karmańskiego, 1901

olej, deska; 49,5 x 67 cm
sygn. l.d.: J Malczew/ 1901
Na odwrocie nalepka:
Zamek Książąt Pomorskich/ Galeria Północna/ "Malarstwo i grafika Jacka Malczewskiego/ 18.VI.99-29.VIII.99/ "portret Józefa Karmańskiego", 1901, ol.deska 49,5 x 67 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret damy w kapeluszu

olej/tektura, 48,5 x 42 cm
sygnowany l. g.: `Malczewski`
na odwrocie podpis: `J Malczewski`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret mężczyzny - Władysława Tomaszewskiego

olej, tektura, 27 x 25 cm;
sygn. l.d.: Jacek Malczewski (częściowo zatarte);
na odwrocie napis: W.T. / Władysław / Tomaszewski / Poznań XI 1914;
obraz po konserwacji

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

U studni

olej, tektura, 73,2 x 92,8 cm;
sygn. p.g.: Jacek Malczewski / 191229 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pamiątka z podróży

olej, deska, 35 x 63 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Dziewczyna na schodach

olej, tektura, 42 x 27 cm;
sygn. u dołu: 1907 / JMalczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Tryptyk - rysunek

tusz, papier, 47,5 x 68 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

olej, tektura
100 x 71 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Chłopiec w ogrodzie

olej/płótno
sygn. p.g.: J. Malczewski, wym.: 53,5 x 71 cm. Ekspertyza p. Agnieszki Ławniczakowej.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Scena symboliczna-Thanatos

olej/płótno
sygn. l.g.: J. Malczewski 1913, wym.: 105 x 74 cm; Na odwrocie dwie nalepki wystawowe TPSP w Krakowie oraz nalepka PP Desa. Ekspertyza p. Agnieszki Ławniczakowej.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret matki

akwarela/papier
sygn. p.d.: Jacek Malczewski, wym.: 24,8 x 20,5 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret wędrowca, 1909 r.

olej/tektura, 75 x 54 cm
sygnowany i datowany p. g. :`J. Malczewski | 1909`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Siedzący chłopiec, 1894 r. (Portret syna Rafała ?)

olej/deska, 36,5 x 18,5 cm
sygnowany i datowany p. g.: `J. Malczewski 94 | 6/II`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

TRZY SZKICE RYSUNKOWE, 1926

kredka na papierze,
I szkic: 22 x 51 cm,
II szkic: 19,5 x 24,5 cm,
III szkic: 19,5 x 23,5 cm,
sygnowany na I. szkicu p.g. "JMalczewski 1926", na III l.d. "Dyngus", także z tyłu "Jacek Malczewski kwiecień 1926 r."

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET MĘŻCZYZNY

olej, płótno
41 x 31.5 cm
sygnowany p.g.: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

DZIEWCZYNA Z DZBANEM

olej, płótno, 73 x 94 cm;
sygn. p. d.: J. Malczewski / 1910

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice

piórko, tusz, papier,
39 x 43,5 cm (format papieru nieregularny)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Scena alegoryczna

piórko, tusz, ołówek, papier, 25 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: J. Malczewski (ołówkiem);
na odwrocie okrągła pieczęć ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ oraz nr 92

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Antoniego Götz - Okocimskiego, 1917 r.

olej/tektura, 103 x 73,3 cm
sygnowany i datowany p. g. : `JMalczewski | 1917`
na odwrocie papierowa nalepka :`Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie | Nr. 106.1616 | P. 1939 .| Autor (…) | Adres Wystawa Jacka Malczewskiego | Dzieło Portret A. Br. Gotza Okocimskiego | Wykonanie ol. tekt. | Cena (…)`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Ślepy faun prowadzony przez dzieci

olej/płótno, 36 x 66 cm
sygnowany l. d.: `J Malczewski`
obraz posiada opinię Agnieszki Ławniczakowej

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Gorgona

tusz lawowany,19x13cm w świetle p-p,sygn. p.d.:(JMalczewski)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

olej, deska mahoniowa, 42 x 27,5 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

SCENA PRZED DWOREM, OK. 1890

olej, płótno, 110 x 74 cm;
sygn. p.g.: JM/Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

W kościele, ok. 1884

gwasz, akwarela, na rysunku tuszem, papier, 25 x 15,5 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studium roślin

ołówek, papier, 35 x 26,7 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice postaci

dwustronna karta ze szkicownika przedstawiająca
scenę rodzajową i szkic postaci;
ołówek, papier, 23,5 x 31 cm; Na dwóch stronach okrągła pieczęć ZE ZBIORÓW / MARJI MALCZEWSKIEJ, nr 561

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PANI W BŁĘKITNEJ BLUZCE, 1917

olej, tektura
98.5 x 68 cm
sygnowany po prawej: J Malczewski | 1917

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Scena we wnętrzu

olej, tektura, 74 x 104 cm;
sygn. p.g.: J. Malczewski / 1920.
Kompozycja artysty mająca pierwotnie szkicowy charakter ukończona przez inną rękę.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Twarze

ołówek, papier, 44,5 x 35,5 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice postaci

kredka, papier, 18,7 x 23,5 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Kury

kredki, papier, 27 x 21,5 cm;
sygn. p. g.: JMalczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Chłopiec grający na skrzypcach, 1887 r.

ołówek/papier, 28,3 x 16,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany u dołu: `J Malczewski`, u góry napis: `(…) II Lipca 1887`
na odwrocie pieczątka: `ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice postaci wiejskiego chłopaka, indyków, postaci - arkusz ze szkicownika

ołówek, papier, 28 x 26 cm;
verso: dwie okrągłe pieczęcie ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ oraz nr. 755, 756

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice postaci, koni - rysunek dwustronny

ołówek, papier, 42 x 34 cm;
verso: dwukrotnie okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW / MARII MALCZEWSKIEJ

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice jeźdźca na koniu, końskich głów, postaci, zapiski domowe

rysunek dwustronny
ołówek, papier, 35,4 x 21,5 cm;
okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ; oraz nr 426;
Motyw konia w twórczości J. Malczewskiego pojawia się we wczesnym okresie, w latach ok. 1880.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studia kompozycji figuralnych, szkice postaci - arkusz ze szkicownika

piórko tusz, atrament, papier, 42 x 34 cm [ubytek jednego naroża, przerwanie na jednej krawędzi]
recto: sygn. Jacek / Malczewski (w środkowej części arkusza), verso: napisy autorskie? ołówkiem, okrągła pieczęć ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ oraz nr 158

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Powrót

tusz lawowany, papier, 33 x 46 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW / MARII MALCZEWSKIEJ [uzupełniany l. d. narożnik arkusza]
por.: Katalog D. A. Rempex Aukcja 124, 29. VIII. 2007, poz. 260 - tu skończona, mniejsza wersja kompozycji (akwarela, gwasz, papier, 20 x 29,5 cm; sygn. l. d.: J Malczewski).
Obie prace odnoszą się bądŹ do zrealizowanego, obecnie nieznanego obrazu, bądź do obrazu, który Malczewski zamierzał wykonać.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice pejzażowe - rysunek dwustronny

ołówek, papier, 22,5 x 28,8 cm;
recto: Przydomowe drzewa, verso: szkic popiersia kobiety (Maria Malczewska?) ujętej z prawego profilu;
autorski napis: I Grudzień 1904.-
Studia pejzażu wykonane zapewne na krakowskim Zwierzyńcu, gdzie w latach 1904-05 Malczewski namalował kilka autonomicznych pejzaży, jedynych w jego twórczości.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Powrót

akwarela, gwasz, papier, 20 x 29,5 cm;
na odwrocie szkic kompozycji

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pejzaż nadwodny

olej, tektura, 33 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: J. Malczewski (częściowo zatarte)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

olej, płótno naklejone na tekturę, 22 x 34 cm;
sygn. p. g.: "Jacek.... / 18"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Motyw z miasteczka.

kredka niebieska, papier - kartka ze szkicownika, 19,5 x 25 cm;
sygn. l.d.: Jacek Malczewski (ołówkiem), nr l. g.: 27 (niebieską kredką, autorski?, data 1927?), nr p. d.: 88 (ołówkiem wtórny, oznaczenie strony szkicownika?)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

U KRESU WĘDRÓWKI

olej, tektura, 50 x 61,5 cm;
sygn. p.d.: 1916 JMalczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

U STUDNI

sygn. p.g.: Jacek Malczewski / 1912
Monumentalna w wymowie kompozycja Jacka Malczewskiego wiąże się z wcześniejszym o kilka lat cyklem Zatruta studnia.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Scena historyczna

studium walczącego jeźdźca na koniu;
ołówek, piórko, tusz, papier, 31 x 44,6 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice

ołówek, papier, 42 x 34 cm;
na odwrocie szkic zadu konia kredką oraz dwukrotnie okrągłe pieczęć:
ZE ZBIORÓW / MARII MALCZEWSKIEJ

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Modlitwa wędrowcy - szkic do kompozycji figuralnej

tusz lawowany, papier czerpany, 50,2 x 36 cm;
na odwrocie okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW MARII / MALCZEWSKIEJ

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

WNĘTRZE SALONU, 1917

Olej, tektura; 70 x 101 cm
Sygnowany p. d.: J. Malczewski | 1917
Na odwrocie, pośrodku okrągła pieczątka z herbem Malczewskich Tarnawa i napisem wokół:
Ze zbiorów Marji Malczewskiej, poniżej pieczętna cyfra: 17;
po prawej pieczątka krakowskiego sklepu: Wiktor Wanderer | Skład [farb i? ] perfumeryi | Kraków, Szewska 21
Stan zachowania: powierzchnia zabrudzona, tektura w dwóch miejscach przedarta - od dolnej i prawej krawędzi.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice postaci (rysunek obustronny)

tusz/papier, 28 x 20,5 cm (w świetle passe - partout)
na rewersie, p. g. numer: `18`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Melancholia - szkic

ołówek/papier, 17 x 11,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany wzdłuż lewej krawędzi: `J Malczewski`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

U studni życia, ok. 1911 r.

olej/płyta, 86,5 x 120 cm
sygnowany śr. g.: `J Malczewski`
na odwrocie naklejka z monograficznej wystawy Jacka Malczewskiego XI. 1968 - II. 1969 w Muzeum Narodowym w Poznaniu

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret z Meduzą, 1918 r. (dyptyk)

olej/deska, 86,7 x 64,2 cm
sygnowany i datowany l. g.: `Jacek Malczewski | 1918` (pod ramą)
na odwrocie odręczny napis ołówkiem: `Podpis u góry pod (…) | J. Malczewski 1918` Papierowa naklejka: `MUZEUM WIELKOPOLSKIE | WYSTAWA OBRAZÓW | J. MALCZEWSKIEGO | MARZEC 1925` oraz naklejka z TPSP w Poznaniu: `Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych | Poznań, Plac Wolności 18 | Reg. obrazów nr bież. 35/2 | Nazwisko artysty: Jacek Malczewski | Tytuł obrazu (dzieła): (…) | Cena sprzedaży: (…)`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET MĘŻCZYZNY, 1890

olej, deska
32 x 23.7 cm
sygnowany p.g.: J Malczewski |.90.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Scena we wnętrzu

olej, tektura, 74 x 104 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Hołd przed sztuką

olej, płótno, 61 x 117 cm;
sygn. l. d.: JMalczewski;
Na odwrocie: okrągła pieczęć ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ oraz nr 11; nalepka: SALON DZIEŁ SZTUKI / KAZIMIERZA WOJCIECHOWSKIEGO, Kraków ul. Św. Jana3 z 1943 z tytułem Hołd przed sztuką

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

DIANA. PORTRET MARII SOZAŃSKIEJ, ŻONY MALARZA MICHAŁA

olej, tektura, 55 x 65 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Scena batalistyczna

oraz szkic postaci siedzącej
ołówek, papier, 31 x 47,5 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice postaci

ołówek, papier, 39 x 30,7 cm
okrągły stempel: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ
oraz nr 180

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Alchemik

sygnowany p.g.
kredka, papier, 23.5x37.5 cm (w świetle passe-partout )

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Czytający mężczyzna we wnętrzu, 1918

olej, deska, 50 x 39,8cm
sygn. g. śr.: J. Malczews(ki) / (19)18
na odwrocie okrągła pieczęć z herbem Tarnawa i napisem: "Ze zbiorów Marii Malczewskiej" oraz pieczęć z cyfrą "22"; w załączeniu opinia Agnieszki Ławniczakowej

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

SCENA BATALISTYCZNA, 1885-1886

olej na tekturze, 45,6 x 37,8 cm, sygnowany l.g. "J. Malczewski", na odwrocie pieczęć "ze zbiorów Marji Malczewskiej" i nr "61", a także ołówkiem: "München"
i "Angelegenheit".
Rama kolumnowa z epoki.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

ŚW. AGNIESZKA, 1922

olej na tekturze 29,7 x 21,7 cm, sygnowany p.d.
"1922 / JMalczewski"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret, 1909

olej, tektura, wymiary w świetle passe-partout: 34 x 22 cm
sygn. i dat. p.d.: JMalczew/ski 1909

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

AUTOPORTRET W PRACOWNI, 1909

olej, tektura,
40 x 59 cm
sygnowany l.g.: J Malczewski 1909
Na odwrocie stempel z głową jelonka; ponadto stempel: 23, napisy ołówkiem: (...) /K2- oraz pośrodku: p. Zosia T (...)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pejzaż - szkic

olej, płótno, 19 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studium wnętrza

olej, płótno naklejone na tekturę, 21 x 32 cm
sygn. l. d.: Marzec 27. / JMalczewski 1926 (wzdłuż krawędzi)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Powrót duszy artysty, 1914

olej, płótno, 56 x 128 cm;
sygn. p. d.: J. Malczewski 1914
na odwrocie powtórzona sygnatura: J. Malczewski 1914 oraz nalepka Salonu Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego (Kraków, ul. Św. Jana 3) z nazwiskiem autora oraz tytułem: Przedwczesny zgon artysty.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Postacie - szkic kompozycyjny

akwarela/papier, 59 x 40 cm
okrągła pieczątka: `ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKEJ | 331`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

POLONIA (POŻEGNANIE)

olej, tektura, 59,5 x 83 cm;
sygn. p.d.: J Malczewski 1900
na odwrocie: szkic kompozycji figuralnej oraz orzeczenie o autentyczności obrazu doc. Jana Hoplińskiego z 1942 r.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Zatruta studnia

sygn. z prawej: J. Malczewski 1913

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Gorgona - szkic

olej, deska, 36 x 26,5 cm;
sygn. u dołu wzdłuż lewego boku: J. Malczewski / 1916

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret z Thanatosem (z meduzą), 1920

olej, płótno,
56 x 66 cm
sygnowany l.d.: J. Malczewski | 1920

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

W pracowni artysty. Portret dziewczyny, 1922

olej, tektura,
94.7 x 69 cm
sygnowany p.g.: J Malczewski | 1922

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pastuszek

olej, tektura (nabita na krosno),
34 x 48.6 cm
sygnowany p.d.: JMalczewski (inicjały wiązane)
Na odwrocie okrągły stempel z napisem: ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ. Ponadto stempel: 136

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice postaci, 1895 r.

akwarela/papier, 41,5 x 57,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany l. d.: `Hyacyntus Malczewski | 1895 | XII`
na odwrocie okrągła pieczątka: `ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Malarczyk i muza, 1895 r.

olej/płótno, 63,5 x 79,5 cm
sygnowany i datowany p. g.: `J Malczewski 95`
Obraz z najlepszego okresu twórczości artysty, gdy powstały m.in. "Błędne koło" i "Melancholia". Opinia Marii Gierasińskiej.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret mężczyzny

olej, tektura, 27 x 25 cm;
obraz po konserwacji

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

olej, deska, 20,5 x 18 cm;
napis p.d.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret z paletą i Muzą

na tle ogrodu - szkic do obrazu
olej, tektura, 40,5 x 31,5 cm;
sygn. l.g.: JMalczewski / 1907

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Scena we wnętrzu

olej, tektura, 74 x 104 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice postaci

piórko tusz (pióro, atrament fioletowy?), papier,
19,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie pieczęć: ZE ZBIORÓW / MARII MALCZEWSKIEJ

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studia postaci

tusz lawowany, papier,
42,5 x 58,7 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie pieczęć: ZE ZBIORÓW / MARII
MALCZEWSKIEJ oraz nr: 249

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Zosi Popiel w Zbydniowie, 1914

olej, tektura, 64 x 87 cm
sygn. i dat. p.d.: JMalczewski / 1914
na odwrociu [ołówkiem]: Portret mój malowany przez / Jacka Malczewskiego w 1914 r w / Zbydniowie / Zofia Sadowska z Popielów
pieczęć: MAGAZYN PRZYBORÓW MALARSKICH / R.ALEK[S]ANDROWICZ / KRAKÓW, ul. BASZTOWA 12

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret syna Rafała, 1923

olej, płótno, 47 x 66 cm,
sygnowany p.d.: J. Malczewski 1923

Lista dodatkowa.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

W ogrodzie

olej na tekturze, 34,5 x 24,5cm
sygn. p.d.: Jacek Malczewski
na odwrocie napis ołówkiem: Portret żony Malczewskiego

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Głowa Chrystusa

akwarela, gwasz na papierze, 44 x 61 cm,
sygn. p.d.: JMalczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

AUTOPORTRET, 1925

akwarela, papier
33.5 x 48.5 cm
sygnowany p.d.: 1925 | Jacek | Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

AUTOPORTRET, ok. 1922

olej, tektura
53.5 x 33 cm
Na odwrocie karta z orzeczeniem dr Kazimierza Buczkowskiego potwierdzającym autorstwo J. Malczewskiego (z dn. 9 stycznia 1952 r. ). Nalepka wystawy w Domu Artystów ZPAP w Krakowie w roku 1927 oraz dwie nalepki wystawy obrazów J. Malczewskiego w Muzeum w Radomiu (1.10.2004 - 31.01.2005).

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Postacie

tusz lawowany, papier, 43,5 x 59,5 cm;
sygn. l.d.: Hyacintus Malczewski 1895 / XII.
na odwrocie okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pejzaż wiosenny

olej/płótno naklejone na tekturę, 24 x 53,5 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Rafała - syna artysty

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 33,5 x 27,5 cm;
sygn. l.g.: J. Malczewski / 1926 / Wrzesień

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Postacie

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Leżący pies - szkic

ołówek, papier złożony podwójnie, 21 x 17 cm;
na odwrocie szkic szyi psa oraz okrągła pieczęć:
ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

WNĘTRZE SALONU, 1917

Olej, tektura; 70 x 101 cm
Na odwrocie, pośrodku okrągła pieczątka z herbem Malczewskich Tarnawa i napisem wokół: Ze zbiorów Marji Malczewskiej, poniżej pieczętna cyfra: 17;
Stan zachowania: powierzchnia zabrudzona, tektura w dwóch miejscach przedarta - od dolnej i prawej krawędzi

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Złożenie do grobu

akwarela, ołówek, 17 x 22cm
sygn. p.d.: J. Malczewski
na odwrocie pieczątka okrągła: "Ze zbiorów Marii Malczewskiej"; nalepka drukowana TPSP wypełniona atramentem

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

AUTOPORTRET, 1925

olej, tektura,
52 x 38.5 cm
sygnowany p.g.: J Malczewski | 1925.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET MĘŻCZYZNY, 1890

olej, deska,
32 x 23.7 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret syna Rafała w cyklistówce, 1923 r.

olej/płótno, 47 x 68 cm
sygnowany i datowany wzdłuż prawej krawędzi: `J. Malczewski 1923`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice postaci

ołówek/papier, 35 x 26 cm
trudnoczytelny napis p. d.
na odwrocie owalna pieczątka: `ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Self Portrait

watercolor
size: 18.6 x 14 cm
signed, lower right: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

We dworze - Portret Julii, córki artysty

olej, deska, 70,5 x 104 cm;
sygn. l.d. wzdłuż lewej krawędzi: J. Malczewski / 1920
Na odwrocie nalepki: wystawowa z TPSP w Krakowie z 1939 z nr 1702 i tytułem obrazu -We dworze-; depozytowa Akademii Medycznej z nr 768.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice postaci męskiej

piórko, tusz, papier, 31 x 18 cm (w świetle oprawy);
p. d. oraz na odwrocie: pieczęć okrągła
ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Scena z postaciami mężczyzn przy stole

tusz lawowany, papier, 56 x 40 cm (w świetle oprawy);
l. g.: pieczęć okrągła ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ
oraz nr 331

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

piórko, tusz, papier, 19 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
l.d.: okrągła pieczęć ZE ZBIORÓW / MARII MALCZEWSKIEJ;
na odwrocie: szkice kobiecej twarzy i ptaków

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice twarzy m.in. autoportretu?

ołówek, papier,
22,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Stary wiarus - Portret Jana Kicińskiego

olej, sklejka, 65,5 x 56 cm;
sygn. p.d.: J Malczewski / 1921
U dołu płycina - olej, sklejka, 16,5 x 56 cm - scalona wspólną ramą z obrazem, w płycinie dedykacją autorską ?

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studium pejzażu

olej, tektura, 26,5 x 21,5 cm;
sygn. p.d.: Jacek Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pejzaż - szkic

sygn. p.d.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Bachanalia

olej, tektura, 42,5 x 78,5 cm;
sygn. l.d.: JMalcz / 99

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Dziewczyna niosąca wodę

ołówek, papier, 30,2 x 48 cm (w świetle passe - partout);
sygn. p.d.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

POŻEGNANIE POWSTAŃCÓW (POWSTAŃCY W WIELGIEM?)

pod górną krawędzią studia grupa kosynierów, piechurów rosyjskich i kozaków z czasów powstania styczniowego, [przed 1892?]
Akwarela, pędzel, tusz, papier naklejony całą powierzchnią na tekturę; 34,3 x 46,8 cm
Sygnowany ołówkiem w prawym dolnym narożniku: J. Malczews[ki] (dwie ostatnie litery zatarte)
Na odwrocie w centrum czarną kredką: J. [? ] III | K. 39485 | 155 [?; numer kwitu antykwariatu lub "Desy"] | zł. 1200- | 2| V. 52.; pod górną krawędzią po środku w ramce czerwoną kredką: zł. [? ] 700; w lewym górnym narożniku w ramce kredką błękitną: Malczew... [? ].

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pejzaż miejski

ołówek, papier,
18,2 x 13,5 cm ( w świetle oprawy);

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Widok na okno

ołówek, papier,
19,5 x 26,5 cm (w świetle oprawy);

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET PANI W CZARNEJ SUKNI, 1905

olej, tektura,
40.2 x 32.3 cm
sygnowany wzdłuż prawej krawędzi u dołu: Jacek Malczewski | 1905
Na odwrocie kartka maszynopisu z orzeczeniem prof. Feliksa Kopery, wydanym w Krakowie 11 lutego 1944, potwierdzającym autorstwo Malczewskiego. W orzeczeniu wymiary obrazu podane są w św. ramy.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice postaci mitologicznych (Hermes i Herkules)

tusz/papier, 16,5 x 19,5 cm
sygnowany ołówkiem u dołu: `J. Malczewski` oraz pieczątka `ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ`, `818`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic konia w uprzęży

ołówek/papier, 16,5 x 23 cm (w świetle passe - partout)
okrągła pieczątka: `ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ` oraz numer `844`
na odwrocie szkice postaci

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Kobieta i starzec

ołówek/papier, 19,5 x 8,5 cm
na odwrocie pieczątka: `ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ` oraz napis: Jacek Malczewski | 1854 - 1929 | "Kobieta i starzec rysunek ołówkiem"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

W kościele, ok. 1884

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret damy na tle morza

olej, płótno, 89 x 73,3 cm;
W oryginalnej, kolumnowej ramie.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

ołówek, papier,

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic postaci na tle pejzażu

akwarela, papier, 18 x 22 cm;
na odwrocie szkice akwarelą

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Postaci - tryptyk

piórko, tusz, papier,
28,8 x 17,2 cm (w świetle oprawy);
jeden ze szkiców rysunek obustronny

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret córki artysty

olej, płótno, 98 x 143 cm
sygn. l.d.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

olej, deska mahoniowa, 42 x 27,5 cm; p.g.: "JW.
Panu / Cześkowi / Jacek Malczewski / ale to jest nieudana / praca - staram / się żonę Pana / poznać / 6/1916 / Jacek / Malczewski"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

tusz lawowany, papier,
56 x 40 cm (w świetle oprawy);
l. g.: pieczęć okrągła ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ oraz nr 331

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice postaci męskiej

p. d. oraz na odwrocie: pieczęć okrągła ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

ŚWIĘTY KAZIMIERZ Z ANIOŁEM, ok. 1880

tempera, płótno,
106.5 x 79.5 cm
napis p.d. błękitną kredką: mal. J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

AUTOPORTRET Z POLONIź, 1914

olej, deska,
45.5 x 53.5 cm
sygnowany p.d.: JMalczewski | sierpień - 1914
Na odwrocie: - napis ołówkiem: Janka; - owalny stempel: MAGAZYN PRZYBORÓW MALARSKICH | R. ALEKSANDROWICZ | KRAKÓW, ul. BASZTOWA 12; z wpisanymi ołówkiem cyframi 6.50(.); - karta-atest Galerii Connaisseur w Krakowie z potwierdzeniem autorstwa Jacka Malczewskiego (rękopis, stempel).

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Kobieta i zarośla - szkic

ołówek/papier, 26 x 37 cm
okrągła pieczątka: `ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret z paletą i Muzą

szkic do obrazu

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Uskrzydlona

olej, tektura, 61 x 49,5 cm;
sygn. p.d.: JMalczewski / 1907.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pejzaż miejski

ołówek, papier,

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Widok na okno

ołówek, papier,

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studia postaci

- akt męski, popiersie młodej kobiety (naklejone)
piórko, tusz, papier, 18,7 x 14,8 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: JMalczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic koni i postaci

piórko, tusz, papier,
15,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie: szkice postaci, dwukrotna pieczęć: ZE ZBIORÓW/ MARII MALCZEWSKIEJ oraz nr 998, 999.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Jeleń

akwarela, papier jasnobrązowy żeberkowy,
39,5 x 29,5 cm;
na odwrocie okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW / MARII MALCZEWSKIEJ

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic postaci na tle pejzażu

akwarela, papier, 18 x 22 cm;
na odwrocie szkice akwarelą

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Postaci - tryptyk

piórko, tusz, papier,

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET RAFAŁA, SYNA ARTYSTY, ok. 1896

olej, płótno naklejone na tekturę,46 x 54 cm
sygnowany l.g.: J. Malczewski.
Na odwrocie u dołu, w wyciętym w tekturze "okienku", widoczny okrągły stempel z herbem i napisem w otoku: Ą ZE ZBIORÓW Ą MARII MALCZEWSKIEJ.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Kobieta na tle morza

olej/płótno, 89 x 73,3 cm
sygnowany p. d.: `J. Malczewski`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pejzaż I

olej/tektura, 41 x 33 cm
na odwrocie napis: `ręki brata mego |
Jacka Malczewskiego | Karczewska" i oświadczenie
o autentyczności pracy dr Feliksa Kopery z 1942 r.
oraz naklejka z wystawy TPSP w Krakowie z 1939 r.:
`Wystawa Jacka Malczewskiego | Dzieło Pejzaż I |
Wytworzenie ol. tektura`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

I pojawił się powóz przed dworem

olej, płótno, 101 x 200 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic kompozycji obrazu z aniołem i siedzącą postacią

tusz lawowany, papier żeberkowy,
39,5 x 54 cm (w świetle oprawy)
Na odwrocie okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW / MARII MALCZEWSKIEJ oraz nr 295.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Krasnale i winogrona

ołówek, papier, 31 x 18 cm;
na odwrocie szkic twarzy, okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW / MARJI MALCZEWSKIEJ
oraz nr 319

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

pod górną krawędzią studia grupa kosynierów, piechurów rosyjskich i kozaków z czasów powstania styczniowego), [przed 1892? ]
Na odwrocie w centrum czarną kredką: J. [?] III |
K. 39485 | 155 [?; numer kwitu antykwariatu lub "Desy"] | zł. 1200- | 2| V. 52.;
pod górną krawędzią po środku w ramce czerwoną kredką: zł. [?] 700;
w lewym górnym narożniku w ramce kredką błękitną: Malczew…[?].

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Mecenas (Jacek Malczewski i Karol Lanckoroński); przełom XIX i XX w.

rysunek piórkiem na papierze firmowym TPSP w Krakowie, wym.: 22 x 28 cm, sygn. p.g.: J.Malczewski. Rysunek po konserwacji.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Rafała - syna artysty

olej, płótno naklejone na tekturę, 66 x 73 cm;
sygn. p.g.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Uskrzydlona

olej, tektura, 61 x 49,5 cm;
Druga wersja obrazu bardzo zbliżona do oferowanej znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego w Poznaniu.
(ekspertyza p. Agnieszki Ławniczakowej).

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Wieża zamkowa

ołówek, papier, 25,5 x 18,2 cm ( w świetle oprawy);
na odwrocie okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW / MARII MALCZEWSKIEJ oraz nr: 866

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret kobiety

ołówek, papier,
18,4 x 23,5 cm ( w świetle oprawy); sygn. p.d.: JMalczewski;
na odwrocie okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW / MARII MALCZEWSKIEJ oraz nr: 287

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET MARII BALOWEJ, 1913

Kredka, papier groszkowany z fragmentem (w lewym górnym narożniku) odcisku suchej pieczęci papierni (okrągłej; w polu środkowym łabędź), naklejony całą powierzchnią na tekturę; 79,5 x 60,2 cm.
Sygnowany kredką przy prawej krawędzi u góry: Malczewski | 1913 | Aoět;
Dwa poziome załamania papieru (na wysokości czoła oraz biustu), powstałe zapewne, gdy rysunek był zrolowany, przed naklejeniem na tekturę. Rysunek po konserwacji, utrwalony fiksatywą.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Sybiracy

olej, płótno, 65,5 x 81,5 cm;
sygn. l.g.: JMalczewski
Na odwrocie stemple paryskiego składu materiałów malarskich Bargue, wiedeńskiego Urzędu Celnego, potwierdzenie autentyczności obrazu wystawione przez dra K. Buczkowskiego ( z 22. X. 1948 r.).

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET JANA FRANCISZKA KONOPKI, 1904

olej, płótno,
70.5 x 98.5 cm
sygnowany p.d.: J Malczewski | 1904

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Powrót Sybiraka, 1912 r.

olej/płótno, 65 x 82 cm,
sygnowany i datowany l. g.: `J M / 912`(czerwonym olejem) oraz `J Malczewski` (czarnym olejem);
w załączeniu ekspertyza dr Stanisława Dąbrowskiego z 1954 r.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret w habicie tercjarskim

olej, tektura, 46 x 55 cm
sygn. p.d.: J / krzyż / M 1909

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

olej, płótno, 101 x 200 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice postaci, męskiej głowy,

konia ujętego z przodu
piórko, tusz, papier, 33 x 49,5 cm;
napis. p.d.: J Malczewski (ołówkiem); na odwrocie okrągła pieczęć ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice głów

ołówek, niebieska kredka, papier,
21 x 26,5 cm (w świetle oprawy)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MÓJ PORTRET, 1921

olej, sklejka,
42.2 x 56.4 cm
sygnowany p.g.: J Malczewski | 1912
Na odwrocie napis ołówkiem: W piątek |ramka złocona z czerwonym | paskiem bez szkła 25 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

olej, tektura,
40.2 x 32.3 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Sybiracy

olej, płótno, 65,5 x 81,5 cm;
sygn. l.g.: JMalczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Uskrzydlona

olej, tektura, 61 x 49,5 cm;
Druga wersja obrazu bardzo zbliżona do oferowanej znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego w Poznaniu. (ekspertyza p. Agnieszki Ławniczakowej).

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Gąsecki odpoczywający na tle pejzażu

ołówek, papier, 28,5 x 38,5 cm
napis autorski u dołu: "Charzewice / 12/Sierpnia /
1912 JMalczewski"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Finale, z tryptyku Kobieta, 1918

olej, dykta
100 x 69 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET WOJCIECHA KOSSAKA Z BELLONź

olej, płótno,
100 x 126.2 cm
sygnowany p.d.: J Malczewski | 1903
Na odwrocie na krosnach nalepki: 1/ częściowo uszkodzona, drukowana nalepka wypełniona ręcznie: TOWARZY[ST]WO PRZYJACIÓŁ SZTUK PIĘKNYCH | J Mal[....] | Wystawa Jacka Malczewskiego | 1648 | NR Katalogu 99. Portret art. Wojciecha [.....] Tytuł; 2/
Nalepka ze stemplem wypełniona na maszynie: TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ SZTUK PIĘKNYCH W KRAKOWIE | R.1939 NR 1530.15 | WYSTAWA | JACKA MALCZEWSKIEGO | Autor .... | Adres .... | Dzieło Portret Wojciecha Kossaka | Wykonanie ol. pł. cena.
Ponadto na krosnach napisy farbą: na górnej listwie cyfry: 428; - na listwie lewej cyfry: 1648.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic koni i postaci

piórko, tusz, papier,
na odwrocie: szkice postaci, dwukrotna pieczęć: ZE ZBIORÓW/
MARII MALCZEWSKIEJ oraz nr 998, 999.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Kobieta w ogrodzie (Maria Malczewska)

olej, tektura, 36 x 18 cm;
sygn. l. g.: J Malczewski 1916 (?)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET MŁODEJ KOBIETY Z GITARĄ, 1902

Olej, płótno 236 x 63,5 cm
Sygnowany p. d. czarnym olejem: J. Malczewski 1902

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Scena w ogrodzie

akwarela, gwasz, tektura,
wym.: 29 x 36 cm
sygn. l.d.: J.Malczewski 1919

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

U studni

olej, tektura naklejona na sklejk?,
wym.: 73,6 x 92,6 cm,
sygn. i dat. p.g.: Jacek Malczewski 1912
Opinia p. Agnieszki ?awniczakowej

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Kobieta nios?ca dziecko - szkic

o?ówek, papier
wym.: 25 x 18,5 cm
sygn. p.d.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Motyw z ogrodu

olej, tektura, 13,5 x 17 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: J. Malczewski
Na odwrocie nalepka z Salonu Sprzedaży Dzieł Sztuki przy T.S.P. w Krakowie z tytułem obrazu: Motyw z ogrodu i datą [19] 04.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

ołówek, papier, 28,5 x38,5 cm
napis autorski u dołu:
Charzewice/ 12/ Sierpnia/ 1912 JMalczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Zestaw czterech wczesnych rysunków

Rozmowa Herkulesa z Merkurym
piórko, tusz, 16 x 19,5 cm;
oznaczenia: "818", okrągła pieczęć: "Ze zbiorów Marii Malczewskiej".
Rozmowa dwu postaci
piórko, tusz, 21 x 14,5 cm;
sygn. u dołu: J. Malczewski (ołówkiem); oznaczenia na odwrocie: "82".
Popiersie dziewczyny
ołówek, tusz, papier, 6 x 5 cm (zaplamiony).
Krowa
Ołówek, papier, 17 x 24 cm; sygn. u dołu: J. Malczewski (ołówkiem)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Orfeusz i Eurydyka

Olej, tektura, 91x 72,5
Sygn. l.d.: J Malczewski / 1914

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Rysunek dwustronny - szkice postaci

tusz/papier,
29 x 41,5 cm (w świetle oprawy)
p. g. owalna pieczątka: `ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Thanatos, 1916 r.

olej/tektura, 32 x 22,5 cm,
na odwrocie napis atramentem:
`JMalczewski. | na pamiątkę w roku 1916 | Kraków`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

JENIEC AKADEMII - SZKIC, 1898

Olej, płótno naklejone na tekturę,
61,7 x 46,5 cm
Nie sygnowany
Stan zachowania: bardzo dobry, drobne ubytki warstwy malarskiej.
Na odwrocie naklejone orzeczenie Kazimierza Buczkowskiego z 29 grudnia 1941 r. stwierdzające, iż autorem obrazu jest Jacek Malczewski.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

AUTOPORTRET Z EURYDYKĄ I HERMESEM, 1914

Olej, płótno;
55,7 x 51,7 cm
Sygnowany i datowany u góry po prawej: J Malczewski 1914.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

olej, tektura, 46 x 55 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Krasnale i winogrona

ołówek, papier, 31 x 18 cm;
oraz nr 319

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Marii Balowej, 1916

olej na desce; 42 x 27,5 cm;
sygn. p.g.: Jacek Malczewski oraz datowana (1916) dedykacja artysty.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret syna

olej, tektura, 67 x 85 cm;
sygn. u góry z prawej: `921 J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

W kręgu muz - Portret dr. Kazimierza Czyszczana

olej, sklejka, 120 x 152 cm; sygn. l.d.: J Malczewski / 1921
Na odwrocie napis: Portret / dr. Kazimierza / Czyszczana / r. 1921

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

napis autorski u dołu: "Charzewice / 12/Sierpnia / 1912 JMalczewski"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret córki artysty

z alegorycznymi postaciami
olej, płótno, 98 x 143 cm;
sygn. l.d.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Na odwrocie okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW / MARII MALCZEWSKIEJ
oraz nr 295.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Olej, dykta, 100 x69
Sygn l.g.: J Malczewski / 1918

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pejzaż z górami (na odwrociu szkice koni)

sygnowany p.g.
akwarela, ołówek, papier
23.5x14.9

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pejzaż z krowami (na odwrociu szkic)

sygnowany p.d.
akwarela, papier
23.2x14.9

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret podwójny - kobieta i mężczyzna za stołem

olej, deska,
25 x 49 cm
sygnowany p.g.: J Malczewski
Na odwrocie okrągła pieczęć z herbem Tarnawa i napisem w otoku: ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ; powyżej nr 120.
Obraz ze zbiorów Art-B

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Dzieciństwo Malarza, ok. 1919

olej, płótno,
124 x 73.5 cm
sygnowany p.d.: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

AUTOPORTRET W HABICIE TERCJARSKIM

olej, tektura, 46 x 55 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PRZEPOWIEDNIA EZECHIELA

olej, tektura, 70 x 101 cm;
sygn. p.d.: J. Malczewski / 1917
Na odwrocie nalepki z wystaw: Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, Muzeum Narodowego w Poznaniu 1968.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret

olej, tektura, 20,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.g.: J. Malczewski oraz p.g.: 1925;
Na odwrocie autorska dedykacja: J. Wielmożnemu Panu / Bieńkowskiemu / na pamiątkę - jego wizyty / w Lusławicach 1925 / Czerwiec / Jacek / Malczewski.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Chłopiec siedzący pod jesiennym drzewem

olej/sklejka, 34,5 x 24,5 cm
sygnowany p. d.: "Jmalczewski"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

SZKIC STUDYJNY Z TRZEMA POSTACIAMI

Ołówek, akwarela, papier; 22 x 28,6 cm
Sygnowany p. d.: J Malczewski;
Na odwrocie okrągła pieczęć czarna: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ I 62

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

W kościele, ok. 1884

gwasz, akwarela, na rysunku tuszem,
papier, 25 x 15,5 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Muza

olej, płótno, 44 x 72 cm;
sygn. l.g.: J Malczewski / 1919

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Rafała - syna artysty

sygn. p.g.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studium dwóch głów i postaci

piórko, tusz, papier, 25 x 20 cm;
l.g.: okrągła pieczęć:
ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ
oraz nr 1007. Na odwrocie szkice postaci

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Scena przy łożu

węgiel, papier żeberkowy,
22,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: JMalczewski;
na odwrocie szkice postaci oraz okrągła pieczęć:
ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Stanisława Bryniarskiego

litografia, papier kremowy, 58 x 43 cm;
sygn. p.d.: JMalczewski / 1903 ( na płycie ),
oraz ołówkiem Jacek Malczewski.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret sędziwego mężczyzny

olej, tektura,
24 x 18 cm;
sygn. p.g.: J. Malczewski / 1909

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pejzaż z górami

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
22 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: JMalczewski (ołówkiem)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pejzaż z krowami

akwarela, papier,
sygn. p.d.: J Malczewski (ołówkiem)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Postacie - rysunek dwustronny

piórko, tusz, papier,
28 x 20,5 cm;
na odwrocie szkic kompozycji figuralnej oraz fragment pieczątki ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Polonia, 1909

olej, płótno, 77 x 55,5
sygn. p. d.: J. Malczewski 1909.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret matki artysty

ołówek, karton, owal,
wym.: 46 x 37,5 cm
sygn. p.d. na passe-partout: Matka moja J Malczewski;
Opinia p. Agnieszki Ławniczakowej

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Ogród

olej, papier o fakturze płótna naklejony na tekturę;
wym.: 29 x 22,7 cm;
Z tyłu tektury pieczęć: "Reim i Spółka Skład farb i handel materyałów pod "CzarnymÉ" Kraków Rynek l. 37 linia A-B"
sygn. śr.d.: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic do obrazu Powrót w rodzinne strony, 20.02. 1926

piórko, papier,
35,5 x 27 cm,
sygn. piórkiem: J. Malczewski, 20 Luty, 1926

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Scena z Powstania 1863 r., 1890-1900

55.5 x 98 cm
sygnowany l.d.: J Malczewski
Na odwrocie opinia dr Kazimierza Buczkowskiego z 26 marca 1959 roku, potwierdzająca autorstwo Malczewskiego.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret kobiety, 1919

kredka, papier,
49 x 35 cm
sygnowany p.d.: 8/9 1919. | JMalczewski
Na tzw. plecach zabezpieczających rysunek od tyłu nalepka krakowskiego Salonu Sztuki przy ul. Szpitalnej (druk wypełniony atramentem)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret pani Zandbang

25 x 35, 5 cm;
sygn. l.g.: J Malczewski 904

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

POLONIA [POŻEGNANIE]

olej, tektura,
59,5 x 83 cm;
sygn. p.d.: J Malczewski 1900

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Głowa kobiety z profilu

43 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: J Malczewski
Na odwrocie okrągła pieczęć: "Ze zbiorów Marii Malczewskiej" oraz odręcznie piórem nr: "9".

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice koni i postaci

ołówek, papier,
21,5 x 34 cm,
na odwrocie okrągła pieczęć: "Ze zbiorów Marii Malczewskiej" oraz nr "208"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Olej, płótno
263 x 63,5 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET SIOSTRY 1924 r.

Olej na płótnie
39,5 x 48,5 cm
Sygnowany p.g. - "J. Malczewski 1924 / Lusławice" Ekspertyza konserwatorska - dr hab. Dariusz Markowski, 2004 r.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

AKT CHŁOPCA

Ołówek na papierze
19 x 30 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany p.d. - "J. Malczewski"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic postaci Stanisława Bryniarskiego

olej/tektura, 56 x 46 cm
sygnowany l. d.: `JMalczewski`. Na odwrocie owalna pieczątka: `PAŁAC SZTUKI | ....wa Trębecka .... | ...ntykwarnia | Sala licytacyjna | Obrazy Meble Dywany oraz napis kredką: `Studjum do obrazu Na nieznanej nucie | mal. Jacek Malczewski`.
Studium portretowe- szkic postaci Stanisława Bryniarskiego do obrazu `Nieznana nuta` z 1902 r. znajdującego się w Muzeum Narodowym w Krakowie.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET MŁODEJ KOBIETY SIEDZĄDZEJ W FOTELU, 1904

Olej, papier naklejony na tekturę;
24,5 x 35,5 cm
Sygnowany l. g.: I Malczewski 904

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Podmuchy jesieni

olej, sklejka,
49 x 60 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: J.Malczewski.1918

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret córki artysty

z alegorycznymi postaciami;
olej, płótno,
98 x 143 cm;
sygn. l.d.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic dziewczynki ukazanej tyłem

ołówek, papier,
23,5 x 17 cm;
na awersie okrągła pieczęć "Ze zbiorów Marii Malczewskiej"; Na odwrocie szkice postaci.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic architektoniczny

ołówek, papier,
31,5 x 24,5 cm;
na awersie okrągła pieczęć "Ze zbiorów Marii Malczewskiej"; Na odwrocie fragment szkicu oraz nr 156.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret siostry artysty, Heleny z Malczewskich Karczewskiej, 1905

olej, tektura, 38,8 x 30,8 cm
"sygn. p.d.: Jacek Malczewski / 1905; Na odwrocie orzeczenie prof. Feliksa Kopery z 25. 02. 1944. Obraz wpisany do rejestru zabytków."

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Kobieta siedząca na drabinie malarskiej, 1922

olej, tektura,
100 x 71
sygn.: l. d. wzdłuż boku:".J. Malczewski 1922."
na odwrociu naklejona na tekturę ekspertyza prof.dr. Feliksa Kopery
oraz dr. Kazimierza Buczkowskiego, z dnia 20 czerwca 1945.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Mieczysława Gąseckiego w pracowni, 1922

olej, płótno,
96 x 129.5 cm
sygnowany u dołu (na poprzeczce drabiny): J Malcz 1922

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

W kościele, ok. 1884

gwasz, akwarela, na rysunku tuszem, papier,
25 x 15,5 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Podmuchy jesieni

olej, sklejka,
49 x 60 cm (w św. oprawy)
sygn.l.d.: J.Malczewski.1918

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Dziewczynka ze skowronkiem

olej, tektura
71 x 100 cm;
sygn.p.d.: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret syna artysty - Rafała

olej, płótno,
59,5 x 52 cm;
sygn. p.d.: J Malczewski
na odwrocie okrągła pieczęć ze zbiorów Marii Malczewskiej oraz nr 114

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

olej, płótno,
98 x 143 cm;
sygn. l.d.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Powrót - z cyklu Moje życie

olej, tektura,
48 x 66,5 cm;
sygn. p.d.: J. Malczewski / 1918

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Modlitwa

olej, płótno,
207 x 160 cm;
sygn. z prawego boku: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Rafała - syna artysty

66 x 73 cm;
sygn. p.g.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Marii - żony artysty

olej, płótno
69,3 x 95,5 cm,
sygn. p.d.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Postać męska

Olej, tektura
26,8 x 11,5 cm,
sygn. p.d. J Malczewski
Na odwrociu ołówkiem: Piotr Dobrzańs(ki) przez Malczewskiego

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Dworek

olej, płótno,
79 x 215 cm;
sygn. p.d.: J. Malczewski - 1914

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Na progu dworu

olej, sklejka,
70 x 104 cm,
sygn. p.d.: Jacek Malczewski 1920

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Piesek - szkic

ołówek, papier,
wym. 16 x 19 cm; w św. oprawy z lewej okrągła pieczęć ze zbiorów Marii Malczewskiej

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret syna artysty - Rafała

olej, płótno
59,5 x 52 cm;
sygn. p.d.: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Modlitwa

olej, płótno
207 x 160 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret młodej kobiety, 1919

kredka, papier, 49.5 x 34 cm
sygnowany l.d.: J Malc...ski. 86

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Dyskusja o sztuce, 1886

olej, płótno,
48 x 39.5 cm
Na odwrocie, na płótnie dublującym napis czarną farbą: Dyskussia (sic!) | o sztuce. Na ramie nalepka wystawy "Józef Brandt - uczniowie i przyjaciele", która miała miejsce w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu w okresie od grudnia 1998 do lipca 1999 roku.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studium postaci

niesygnowany (ze zbiorów Marii Malczewskiej)
tusz, papier
14.5x19.5

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret kobiety z postacią Chrystusa niosącego krzyż, 1905

olej, tektura
wym.: 38,8x30,8 cm
sygn. p.d.: Jacek Malczewski / 1905. Na odwrocie orzeczenie prof. Feliksa Kopery z 25.02.1944. Obraz wpisany do rejestru zabytków

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret

olej, tektura
wym.: 34x25,5 cm
sygn. l.g.: J. Malczewski, p.g.: 22 Maj /1926

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PROFIL KOBIETY (studium), 1905

olej na tekturze,
40,5 x 32 cm,
sygnowany po prawej (od dołu ku górze) "J. Malczewski - 1905", na odwrocie (na tekturze) nalepka "PRACOWNI RAM I PASSEPARTOUT. Składu materjałów piśmiennych, rysunkowych, farb i przyborów MALARSKICH..." Wł. CZECHOWSKIEGO w Sosnowcu.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

ŻNIWIARKI

ołówek, akwarela, tusz lawowany,
15,5 x 26,5 cm,
sygn. ołówkiem l.d. "JMalczewski", na odwrocie:
1) nalepka wystawowa (przedarta): "Liczba: 42./Autor: Prof. Jacek Malczewski/Treść: Żniwiarki/Cena sprzedaży: Kor: zł. 200 (dwieście)"; 2) okrągła pieczątka "ZE ZBIOR"W MARJI MALCZEWSKIEJ" (z herbem Tarnawa słabo czytelnym w środku);
3) pieczątka "SALON/Artystów Malarzy Polskich"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

olej, płótno,
98 x 143 cm;
sygn. l.d.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Dworek w Lusławicach

olej, tektura,
66,5 x 55,5 cm (w świetle ramy);
sygn. wzdłuż lewej krawędzi u dołu: J. Malczewski, na szarfie zwisającej z wieńca żałobnego 1920 (ekspertyza p. Agnieszki Ławniczakowej z 24.05.2003)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Kobieta z koszem na ramieniu, szkic

ołówek, brązowa kredka, karton,
50 x 35,5 cm (całość)
na odwrocie: okrągła pieczęć Ze zbiorów Marii Malczewskiej oraz nr IX/ 244 (czerwony)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Przed gankiem

ołówek, kredka, papier, 18 x 27,5 cm; (całość);
napis z lewej po środku: 19Wrzesień; napis u góry z lewej: 24 (1924 ?)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

U studni, 1912

olej, tektura,
73.2 x 92.8 cm
sygnowany wzdłuż górnej krawędzi po prawej: Jacek Malczewski | 1912

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Rafała - syna artysty

sygn. p.g.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Marii - żony artysty

olej, płótno wym. 69,3 x 95,5 cm,
sygn. p.d.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PODMUCHY JESIENI

olej, sklejka, 49 x 60 cm (w św. oprawy)
sygn.l.d.: J.Malczewski.1918

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Postać stojącej kobiety

szkic, piórko, tusz, wym.: 185 x 85 mm,
sygn. oł. dół: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Powrót - z cyklu Moje życie

olej, tektura,
48 x 66,5 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studia wiejskich postaci

ołówek , papier,
33 x 25,5 cm;
na odwrocie pieczęć : ze zbiorów / Jacka Malczewskiego

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studium dworku

ołówek, papier,
14 x 33,5 cm;
sygn. l.d. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studia aktów męskich

piórko, papier żeberkowy,
27 x 38 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie pieczęcie ze zbiorów Marii Malczewskiej z nr. 352

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice głów kobiet wiejskich i postaci mężczyzny

ołówek, papier, wym.: 22 x 35 cm
sygn. l.d.: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

U studni

olej, tektura, wym.: 19 x 24 cm niesygn

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Powrót, 1920

olej, sklejka, wym.: 68, 5 x 57, 5 cm
sygn. l.d.: J. Malczewski, datowany na szarfie 920
Opinia pani Agnieszki Ławniczakowej.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Julii, córki artysty, 1922

olej, tektura,
70 x 98 cm
sygnowany p.d.: J Malczewski | 1922

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Thanatos, 1917

olej, deska,
81.5 x 65 cm
sygnowany p.d.: J Malczewski | 1917

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Na progu dworu

olej, sklejka, 70 x 104 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Planty

kredki, papier, 29 x 32 cm;
sygn. l.g.: JMalczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Wiejski skrzypek

tusz lawowany, papier, 47,5 x 41,2 cm (w świetle oprawy);

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET BARONA KONSTANTEGO BRUNICKIEGO, 1908 r.

Olej, tektura. 87 x 71 cm
Sygn. l. d.: J Malczewski 1908 12/11

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic kompozycji figuralnej

piórko, tusz, papier, 23 x 30 cm (w świetle oprawy); napis autorski p.g.: Kolendy (?).
Na odwrocie szkic portretu męskiego, stempel: Ze zbiorów Marii Malczewskiej, nr 34

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

ołówek, papier, 19,2 x 26,8 cm (w świetle passe - partout);
sygn. l.d.: J Malczewski
Na odwrocie szkic pejzażowy w ołówku

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

U źródła życia

olej, płótno, 138 x 96 cm;
sygn. u dołu pośrodku: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret mężczyzny

olej, deska, 47 x 58 cm; sygn. l.d.: J. Malczewski / 1911
Napis na odwrocie: Feliks poeta retor historyk rzymski za Hadriana/ malował Jacek Malczewski 1911

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Dworek

olej, płótno, 79 x 215 cm;
sygn. p.d.: J. Malczewski – 1914

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret dziecka

olej, płótno, 20 x 17 cm;
sygn. p.d.: J. Malczewski 1900

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret z meduzą

olej, płótno, 56 x 66 cm;
sygn. l.d.: J. Malczewski / 1920

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Herkules

ołówek, tusz, papier, wym.: 19,5 x 22,7 cm
sygn. l.d.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Zatruta studnia z autoportretem w szynelu i białym koniem, 1906

olej, deska 39,8 × 31,4
sygnowany u dołu po środku: "J. Malczewski 1906"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret syna Rafała

olej, tektura, 17,8 × 36
na odwrocie napis: "Malował Jacek Malczewski. Portret syna Rafała. Potwierdza Krzysztof Malczewski syn Rafała".

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Thanatos

olej, płótno, 47,4 x 26
sygn. podwójnie p. d.: J Malczewski i ołówkiem pionowo przy prawej krawędzi: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Wisła

Olej, płótno, 60 x 45 cm;
Sygn.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Okładka czasopisma Moda

Ołówek, papier, 29 x 25,5 cm; w św. p.-p.
Na odwrocie pieczęć: Ze zbiorów Marji Malczewskiej

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pejzaż z postaciami - szkic do obrazu

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 7,5 x 9,5 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret kobiety w kapeluszu z piórem

olej, płótno, 100 x 70 cm; sygn. p.g.: J Malczewski / 1921
Na odwrocie fragment nalepki TPSP w Krakowie. Na ramie nalepka z napisem:

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Powrót

olej, płótno, 50,5 x 25,5 cm; sygn. p.g.: 1916 J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pegazy

piórko, tusz, papier, 43 x 65 cm; sygn. l.d.: Jmalczewski 1923

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studium postaci

Ołówek, papier, 49 x 29 cm; w św. p.-p.
Sygn. p.d.- J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Julci

Olej, tektura, 101,5 x 69 cm;
Sygn. l.g. – Jacek Malczewski 1924
Na odwrocie nalepka Zakładu Oprawy Obrazów Roberta Jahody z Krakowa

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Korowód na brzegach Styksu[Szkic do obrazu Rusałki]

sygn. p.d.
olej, płótno/tektura
22x34 (w świetle passe-partout )

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

ołówek, kredka, papier, 21,8 x 28,8 cm
(w świetle oprawy);
sygn. p.d.: JMalczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Fortunata Gralewskiego - teścia artysty

olej, płótno, 48 x 40 cm;
na odwrocie orzeczenie stwierdzające autora
wystawione przez Kustosza Muzeum Narodowego
w Krakowie dr Kazimierza
Buczkowskiego z dn. 19 VII 1943 r.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Jesienny pejzaż

olej, tektura, 26 x 36,5 cm;
sygn. p.d.: Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PARKI I MINERWA, ok. 1873- 75 r.

Ołówek, piórko, tusz, papier naklejony na tekturę;
21, 8 x 28 cm (w świetle oprawy)
Sygnowany ołówkiem po środku, przy dolnej krawędzi:
Jacek Malczewski;
oraz napis: Minerwa Parki| Owidiusz;
na odwrocie napis ołówkiem: 28, 5 x 26

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Ignacego Bobrowskiego, ok. 1910-14

olej, płótno,
81.5 x 66 cm
sygnowany wzdłuż bocznej krawędzi l.g.: J Malczewski
Na krosnach dwa stemle: R.ALEKSANDROWICZ | SKŁAD PAPIERU | w Krakowie, ul. Basztowa 12.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

WISŁA

Olej na płótnie 61 x 45,5 cm
Sygnowany l.d. - "J. Malczewski"
Wystawiany - Monograficzna wystawa Jacka Malczewskiego, Muzeum Narodowe, PoznańXI. 1968 - II. 1969, poz. kat. 133.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Koncert

olej, deska, wym.: 21 x 15,5 cm
sygn. na odwrocie palety: "Panu Mussilowi od Jacka Malczewskiego 1897"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret synka Rafała

olej, płótno nakl. na tekturę, wym.: 46 x 54 cm
sygn. l.g.: J. Malczewski
Na odwrociu pieczęć Ze zbiorów Marii Malczewskiej

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studium postaci

ołówek, papier, 49 x 29 cm(w swietle passe - partout);
sygn. p.d.: J Malczewski
na odwrocie pieczęć: ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Z ANHELLEGO

tusz, piórko, tusz lawowany, kredka,
23,5 x 32 cm w świetle p-p,
sygnowany (ołówkiem) p.d. "J. Malczewski", na odwrocie stempel z herbem Tarnawa i napisem "Ze zbiorów Marji Malczewskiej"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

KOBIETA I FAUNY, około 1908-1910

olej na tekturze, 60,5 x 73 cm,
sygnowany l.d. "J. Malczewski",

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

W pracowni artysty

olej, tektura, 95 x 70 cm; sygn. p.g.: J. Malczewski/ 1922 na ramie: tabliczka z tytułem Zauroczenie sztuką

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Kobieta idąca wiejską drogą

ołówek, papier, 24,5 x 17 cm; sygn. u dołu: JMalczewski
Na odwrocie pieczęć: ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Powstańcy w boju, ok. 1900

olej, tektura,
46 x 37.8 cm
sygnowany l.g.: J. Malczewski
Na odwrocie obrazu dwa stemple: - numer 61 oraz okrągły stempel ze ¼le odbitym, nieczytelnym herbem pośrodku [Tarnawa] i napisem w otoku: : • ZE ZBIORÓW • MARII MALCZEWSKIEJ. Z tyłu na ramie czytelny we fragmencie stempel z orłem bez korony, pod którym napis: OKRĘG WOJ. KRAKOWSKIEGO; w otoku napis: OKRĘGOWA KOMISJA GŁOSOWANIA LUDOWEGO. Ponadto niewyra¼ne napisy: ołówkiem oraz niebieską kredką: .. -7-20- ... 34.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Eloe

olej, tektura, wym.: 55 x 46 cm
sygn. l.d.: J. Malczewski 1908

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET SYNA ARTYSTY, Rafała /1892-1962/, malarza i pisarza, ok. 1914

olej na tekturze,
40,5 x 24,5 cm,
u dołu po prawej słabo widoczna sygnatura "JMalczewski".

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

SCENA SYMBOLICZNA, ok. 1890

olej na tekturze,
15,5 x 30 cm,
sygnowany po lewej u góry "JMalczewski"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

SCENA SYMBOLICZNA

(wg autora z "Lilli Wenedy"- wydanej w 1840 r. Juliusza Słowackiego "kroniki dramatycznej o powstaniu i fatalizmie dziejowym Polski")
tusz lawowany, sepia,
21,3 x 29,8 cm,
sygnowany ołówkiem po prawej u dołu: "JMalczewski", obok inną ręką"Lilia(!), Veneda", na odwrocie okrągła, herbowa pieczęć wdowy, Marii Malczewskiej

Malczewski czerpał wielokrotnie ze Słowackiego.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Zatruta studnia

olej, tektura, 19 x 24 cm; na odwrocie napis autorski: Ofiarowane dla NKP
/ w Wiedniu 1914 - / na żądanie NKP / - (niewykonane) i oddane / mnie ... / Jacek Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Modlitwa

olej, płótno, 207 x 160 cm; sygn. z prawego boku: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

W pracowni artysty

olej, tektura, 95 x 70 cm; sygn. p.g.: J. Malczewski/ 1922
na ramie: tabliczka z tytułem Zauroczenie sztuką

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

olej, tektura, 34,5 x 25,5 cm; sygn. l.d.: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studium portretu kobiety

olej, deska, 21 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.g.: J Malczewski 1922 (wzdłuż krawędzi)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret dziewczynki

ołówek, kredki, papier, 26,5 x 17 cm;
sygn. l.d.: J. Malczewski Grudzień/ 16/ 12

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Macierzyństwo

ołówek, papier, wym.: 21 x 15 cm
sygn. p.d.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

THANATOS

Olej na płótnie naklejonym na tekturę 47 x 26 cm
Sygnowany p.d. podwójnie - "J. Malczewski"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

ZADUMANIE, 1923 r.

Olej na płótnie 32 x 57 cm
Sygnowany p.śr. - "J. Malczewski / 1923"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Chłopak na kładce, 1890

olej, deska, 35,1 x 26,2
sygn. p. d.: J Malczewski / 90

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Przy płocie, ok. 1916

olej, płótno (dublowane), 152 x 53,5
nie sygn.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Modlitwa

olej, tektura, 72 x 99 cm; sygn. p.d.: J. Malczewski/ Sierpień 1919.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

CHŁOPIEC, 1910 r.

Olej, tektura; 26,8 x 17,3 cm
Sygnowany czarnym tuszem (?) p.g.: JMalczewski | 1910

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

SCENA BATALISTYCZNA, Monachium 1885-1886

olej na tekturze, 45,6 x 37,8 cm
sygnowany l. g. "J. Malczewski" na odwrocie pieczęć "ze zbiorów Marji Malczewskiej" i nr "61",
a także ołówkiem: "Mźnchen" i "Augelegenheit"
Rama kolumnowa z epoki.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MUZA I LARWY, 1907

olej na tekturze, 34,5 x 49,5 cm
sygnowany w prawym dolnym rogu "JMalczewski/1907", na odwrocie napis atramentem: "Etuide i Szymanowski /Muza i larwy/ projekt"
drobne ubytki i załamania tektury przy krawędziach

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET MĘŻCZYZNY, ok. 1920

olej na płótnie, 41,5 x 31,5 cm
sygnowany u góry po prawej "JMalczewski"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret malarza

olej, płótno, 96 x 96 cm
na odwrocie: nr depozytu MN w Krakowie MNK/ ND 7772 oraz nalepka wystawowa z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie - "Wystawa Rotary Club" tu jako Portret malarza
por. Jan Malczewski, Czesław Rzepiński, Juliusz Joniak, Jan Szancenbach.
Wystawa z okazji 5. lecia Rotary Club w Krakowie, TPSP, Kraków 1996, il. b. nru

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret

olej, płótno, 75 x 55 cm;
sygn. p.g.: 1911 / Jacek Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Św. Agnieszka - szkic

olej, tektura, 71 x 100 cm;
sygn. p.d.: J. Malczewski (prawdopodobnie ręką żony artysty)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Projekt strony tytułowej czasopisma MODA

ołówek, papier, 29 x 25,5 cm (w świetle passe - partout). Na odwrocie stempel: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret satyryczny

tusz, papier, 69 x 52 cm;
sygn. l.d.: J Malczewski 1923 / czerwiec

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

44. Portret Ignacego Bobrowskiego, ok. 1910-14

olej, płótno,
81.5 x 66 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Faun, 1906

olej, deska,
46 x 38 cm
sygnowany p.g.: J Malczewski | 1906.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Anioł i pastuszek, 1908

olej, tektura,
59.5 x 49 cm
sygnowany l.d.: J Malczewski | 1908 r
Na odwrocie stempel - kartusz z kaduceuszem i kotwicą.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret kobiety

olej, płótno
sygn. p.g.: J. Malczewski (1)902
wym.: 40 x 50 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret mężczyzny

olej, deska
sygn. p.g.: J. Malczewski 1900
wym.: 42 x 33 cm
Opinia o obrazie pani A. Ławniczakowej

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Wnętrze salonu (artysty przy ul. Krupniczej w Krakowie)

olej, tektura
sygn. p.d.: J. Malczewski 1917
wym.: 70 x 101 cm
Opinia o obrazie p. Agnieszki Ławniczakowej

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET JULII MALCZEWSKIEJ

Ok. 1900 r.
Olej na desce 35,5 x 25,2 cm
Ekspertyza - A. Ławniczakowa, 2002 r.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret (z zamkiem w tle)

olej, sklejka, 64,5 x 54,5 cm (w świetle ramy);
sygn. l.d.: .J Malczewski 1921.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

KOBIETA WE WNĘTRZU, 1923

olej na płótnie 66,2 x 66 cm, sygnowany po lewej u dołu (w pionie:)
"J.Malczewski 1923", na odwrocie dedykacja: "Drogiemu Feliksowi Masznerowi w 1922 J. Malczewski".

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET PANI VEIHINGER NA TLE OGRODU W LUSŁAWICACH

Olej na płótnie 69 x 133 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET SYNA RAFAŁA, 1922 r.

Olej na sklejce 101 x 102 cm
Sygnowany p.g. - "J. Malczewski 1922"
Na odwrocie pieczęć - "Ze zbiorów Marii Malczewskiej" oraz nalepka depozytowa Muzeum Narodowego w Krakowie

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Faun prowadzący dzieci

olej, płótno, 36 x 66 cm; sygn. l.d.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Modlitwa

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Moja Matko, był tu żołnierz..., 1911

olej, płótno,
74 x 93.2 cm
sygnowany p.d. : Jacek 1911 | Malczewski pomiędzy literami imienia - kartusz z herbem Tarnawa

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Sad wiosną, 1907

olej, tektura
43 x 32,3 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Arkusz z luźnymi szkicami postaci (szczególnie obejmującej się pary)

piórko, tusz, 57,5 x 41 cm, na odwrocie pieczęć herbowa "Ze zbiorów Marji Malczewskiej"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

olej na tekturze, 45,6 x 37,8 cm, sygnowany l. g. "J. Malczewski" na odwrocie pieczęć "ze zbiorów Marji Malczewskiej" i nr "61", a także ołówkiem: "München" i "Augelegenheit"
Rama kolumnowa z epoki.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Modlitwa

olej, tektura, 72 x 99 cm; sygn. p.d.: J. Malczewski / Sierpień 1919.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET MALARZA

olej, płótno, 96 x 96 cm;
na odwrocie: nr depozytu MN w Krakowie MNK/ ND 7772 oraz nalepka wystawowa z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie - "Wystawa Rotary Club" tu jako Portret malarza.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET MALARZA WACŁAWA KONIUSZKO

olej, płótno, 42,5 x 53 cm
sygnowany u góry z prawej: J. Malczewski / portret W. Koniuszki

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret

olej, tektura, 35 x 49,5 cm; sygn. wzdłuż lewego brzegu: J. Malczewski. 1924. ....... (?)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

"CHRYSTUS"

olej na sklejce, 38,5 x 33 cm sygnowany u dołu po prawej "JMALCZEWSKI"; na odwrocie dwie kartki wystawowe: TPSP w Krakowie z 1927 roku (?), i TPSP z 1931 roku

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Upadek Chrystusa pod krzyżem, szkic

olej, tektura, 26 x 36,5 cm; napis p.d.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Satyr

piórko, sepia lawowana, papier, 24 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: J. Malczewski (ołówkiem)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pędzący zaprzęg

piórko, tusz, papier, 21 x 34 cm. Na odwrocie Koń w stajni oraz sygnowanie: J.Malczewski i numer: 35 Ze zbiorów Marii Malczewskiej.
Por.: Jacek Malczewski 1854 - 1929. Katalog wystawy podróżnej, Łaziska Górne 1998, s. 13, il.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

JUŻ ŁAN ZŻĘTY, ok. 1918

olej, dykta, 67 x 57,2 cm; sygnowany u dołu z prawej [wzdłuż krawędzi] : J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

KOMPOZYCJA SYMBOLICZNA

olej, płótno, 123,5 x 73 cm; sygnowany u dołu z prawej: Jacek Malczewski 1898 - 18/8 1910

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Thanatos

olej, płótno
47,4 x 26 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Głowa kobiety w profilu, 1905

olej, deska; 37 x 46 cm;
sygnowany wzdłuż lewej krawędzi: J. Malczewski 1905

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic - dziewczyna przy studni, lata osiemdziesiąte XIX wieku

akwarela, papier; 35 x 17 cm w świetle passe-partout;
sygnowana po środku u dołu: J.Malczewski | Ukraina

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

SCENA SYMBOLICZNA, ok. 1890

olej na tekturze, 15,5 x 30 cm, sygnowany l.g. "J.Malczewski"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studia głów postaci

ołówek, tusz lawowany, akwarela, papier, 13 x 22 cm; sygn. p.d.: JMalczewski;
na odwrocie studia postaci oraz okrągła pieczęć Ze zbiorów Marii Malczewskiej

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studium okuć księgi

akwarela, ołówek, papier, 31 x 29,5 cm (w świetle oprawy); napis. l.d.: okucie książki/ kościelnej znajdującej się/ u Bożego Ciała w Krakowie; na odwrocie pieczęć ze zbiorów Marii Malczewskiej

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic do „Zatrutej studni"

olej, tektura, 25 x 35 cm; sygn. p.g.: J. Malczewski/ 1901
Na odwrocie: nalepka PP Desa - O. Kraków

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Na progu dworu

olej, sklejka, 70 x 104 cm, sygn. p.d.: Jacek Malczewski 1920

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret podwójny, jesienią, ok.1906

olej, płótno, 64 x 94 cm, Ekspertyza Agnieszki Ławniczakowej.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

GŁOWA UKRZYŻOWANEGO (?) CHRYSTUSA W KORONIE CIERNIOWEJ, ok. 1925 r.

Kredki, węgiel, pastel, biele gwaszem, papier naklejony całą powierzchnią na tekturę; 35,8 x 67,7 cm
Sygn. p. d. twardym ołówkiem: JMalczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

CÓRKA JULIA WE WNĘTRZU, 1923 r.

Olej, płótno, 57,5 x 66,5 cm
Sygn. wzdłuż lewej krawędzi u dołu: J Malczewski 1923
Na odwrocie napis odręczny: Drogiemu Feliksowi Meyznerowi w 1922 |
J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

STUDIUM RYSUJĄCEGO MĘŻCZYZNY

Ołówek, papier; 19 x 24,5 cm w świetle passe - partout
Na odwrocie okrągła pieczęć z herbem w centrum: "ZE ZBIORÓW | MARJI MALCZEWSKIEJ"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

STUDIUM ANTYCZNEJ GŁOWY MĘDRCA

Ołówek, papier; 24 x 18 cm w świetle passe-partout

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Z CYKLU

Olej na płótnie naklejonym na tekturę 62 x 47 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

SZKICOWNIK

10 kartek różnych szkiców ołówkiem i kredką, jeden szkic datowany "Lipiec 1897", w fabrycznym "Zeszycie rysunkowym" J. F. Fiszera, w Krakowie, w formacie
20 x 25 cm, na obu okładkach okrągła pieczęć "Ze zbiorów Marii Malczewskiej"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

DWÓR W WIELGIEM, 1922

szkic rysunkowy piórkiem, 14,5 x 19 cm (w świetle passe-partout), datowany p.d.: "czerwiec 1922", na odwrocie napis: "Wielgie dom rodzinny ojca artysty"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

SIANOKOSY

piórko, tusz, 36 x 46,5 cm, sygnowany p.d.: "Murarka (?) 1908/Malczewski", w lewym dolnym rogu - pieczęć wdowy po artyście z herbem Tarnawa

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

TOBIASZ W DRODZE

olej, deska, 31 x 44 cm;
sygnowany i datowany w lewym górnym rogu: J.Malczewski / 1904
na odwrociu napis autorski: Tobiasz w drodze / Jacek Malczewski 1917; nalepka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie nr 53; nalepka: Muzeum Narodowe w Poznaniu, Wystawa monograficzna Jacka Malczewskiego XI 1968 - II 1969 nr 126
Bibl. J. Puciata-Pawłowska, Jacek Malczewski, Warszawa 1968 (repr. s. 126)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PRZED SZYNKIEM, ok. 1870

tusz, sepia, 20 x 32,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem u dołu: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret we wnętrzu

olej, deska, 100 x 29 cm; sygn. p.d.: JMalczewski/ Avril 15/ 1926
na odwrocie: szkice kompozycji.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Powrót do domu (Igraszki faunów w zaścianku)

olej, tektura, 32,5 x 24,5 cm; sygn. p.d.: 1903/ J.Malczewski 24/5
Por. Jacek Malczewski, Czesław Rzepiński, Juliusz Kossak, Juliusz Joniak, Jan Szancenbach.
Malarstwo, T.P.S.P. w Krakowie - Pałac Sztuki, Kraków, 19-27.X.1996, s, il. nlb.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Wędrowcy

olej, płótno, 62 x 128 cm; sygn. z lewej po środku: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studium grupy postaciowej - Madonna z Dzieciątkiem

tusz lawowany, piórko, papier, 40,5 x 26,5 cm (w świetle oprawy). Na odwrocie okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ 360.
Por.:Jacek Malczewski. 1854-1929. Katalog wystawy podróżnej, Łaziska Górne1998, s.7, il.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Zestaw ośmiu kart ze szkicownika artysty

m.in. szkice głów Zagłoby, Podbipięty, Ketlinga, hetmana, husarza
ołówek, papier w linię, 20 x 16,5 cm; każda karta z okrągłą pieczęcią Ze zbiorów Marii Malczewskiej

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

AUTOPORTRET

OLEJ, DESKA,
wymiary: 40,5x40,5
SYGNOWANY

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PEJZAŻ NADWODNY

OLEJ TEKTURA
wymiary: 33x23,5
SYGNOWANY

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

DWÓR

RYSUNEK
wymiary: 14,5x18,5
SYGNOWANY

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MUZYKANCI I CHŁOPI

wymiary: 20.5 X 34 ołówek, papier
sygnowany

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PEJZAŻ LETNI, 1892 r.

Olej, płótno, 30 x 60,4 cm
Sygnowany l.d.: JMalczewski 92

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Akt męski - studium akademickie

ołówek, papier,
65 x 38 cm
sygnowany ołówkiem l.d.: J. Malczewski
częściowo zatarty napis ołówkiem l.g.: Rue de Londres 7 | Mały akt [.] oc [....] | Verifier [?]
Na odwrocie, w "okienku starej oprawy i passe-partout okrągły stempel z tarczą herbu Tarnawa i napisem w otoku: ? ZE ZBIORÓW ? MARII MALCZEWSKIEJ

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

GŁOWA SATYRA, 1907

olej na tekturze, 40,4 x 32,2 cm, sygn. p.d. "J.Malczewski 1907"
Rama architektoniczna.
Reprodukowany wielokrotnie. Katalog wystawy monograficznej, Poznań 1968 nr 176.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET WŁADYSŁAWA ŻELEŃSKIEGO

ołówek na papierze, 16,8x9,6 cm, sygn. p.d. "JMalczewski"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

SZEŚĆ SZKICÓW

rysowanych tuszem lawowanym, piórkiem i ołówkiem,
wymiary od 16,8 x 16 cm do 15,8 x 28,8 cm w świetle passe-partout,
wszystkie opatrzone okrągłą pieczęcią herbową Marii Malczewskiej.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret młodej kobiety

olej, tektura, 40 x 32 cm;
sygn. p.d.: JM (monogram wiązany) / 1901

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pejzaż wiosenny, ok. 1905 r.

olej, tektura, 40 x 32,5 cm; sygn. u dołu z lewej: J. Malczewski
Na odwrocie: stempel składu materiałów malarskich J. FAH`S ERBEN / RAPPERSWIL

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Konie

olej, płótno, 39 x 59,5 cm;
sygn. p.d.: JMalczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Rydwan Muzy

olej, płótno dublowane, 100 x 200 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret narzeczonej z parasolką

olej, płótno, 140 x 70 cm; sygn. p.d.: J. Malczewski
Portret dziewczyny przywodzi skojarzenia z innym "Portretem narzeczonej" namalowanym w 1887 r. przedstawiającym Marię Gralewską w balowej sukni, znajdującym się w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic do obrazu "Rusałki", 1893

olej, płótno, 23 x 34,5 cm; sygn. p.d.: J.Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pejzaż wiosenny

ołówek, kredki, papier, 22,5 x 34,5 cm;
sygn. p.g. - 1875 / IV / JMalczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

KONIE PRZED CHATĄ (SCENA Z POWSTANIA STYCZNIOWEGO ?), ok.1922 r.

Olej, tektura 70 x 100 cm, w świetle ramy
Sygn. po prawej u dołu brązowym olejem: J.Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

WACHLARZ, 1880 r.

Jedwab, szylkret, promień: 32 cm
Sygnowany piórem na jedwabiu: Jmalczewski 1880 | (...)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Skwer paryski (1896)

nsygnowany dat.p.d. (na odwrociu stempel M.Malczewskiej)
kredka ołówek papier
18.5x22 (w świetle passe-partout)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Matka artysty - szkice do portretu

piórko, tusz, papier, 25,5 x 20 cm; ( w świetle oprawy)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret kobiety we wnętrzu,po 1920

olej, tektura,
69.3 x 95.5 cm
sygnowany p.d.:J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Z UKRAINY, około 1883-1890

olej na płótnie, 47 x 78 cm
sygnowany l. d. "J. Malczewski"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET LUDWIKA STASIAKA, 1908

olej na tekturze, 57 x 48 cm
sygnowany p. g. "J. Malczewski 1908"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

DZIEWCZYNKA W CZERWONEJ SUKIENCE

olej na płycie (ze stemplem niemieckiej lub austriackiej firmy), 16 x 12 cm
sygnowany po prawej, pionowo "J. Malczewski"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PEJZAŻ Z DZIEWCZYNKĄ W SŁOMKOWYM KAPELUSZU

1894 r.
Olej na kartonie naklejonym na tekturę 43 x 44 cm
Sygnowany l.g. - "J. Malczewski 94"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

ODPOCZYNEK NA TARASIE

Olej na sklejce 35 x 30 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MODLITWA

olej, tektura, 70 x 100 cm;
u dołu z prawej sygnatura: J. Malczewski / ... 1919

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studia postaci i jeźdźca - rysunek dwustronny

Piórko, tusz, papier, 28,5 x 20,5 cm;
napis u dołu wtórny: J.Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

WALKA CENTAURÓW

rysunek sepią i atramentem niebieskim, 20 x 30 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem p.d.: "J. Malczewski", na odwrocie stempel Krakowskiego Antykwariatu Naukowego i ekspertyza L. Ludwikowskiego z 1970 roku.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

CHIMERA, 1908

olej na tekturze, 40 x 32,5 cm
sygnowany p.g.: "J. Malczewski 1908", na odwrocie ekspertyza K. Buczkowskiego z 1959 r., stwierdzającego, iż obraz "jest oryginalną pracą Jacka Malczewskiego" oraz kartka Agra-Art z aukcji 24.IV.1999r

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Melodia powrotu, 1914

olej, sklejka,
80.5 x 97 cm
sygnowany l.g.: J Malczewski | a 1914

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Sen malarza, ok. 1889

olej, płótno, 70,3 x 140,8
sygn. l. g.: J Malczewski; na rewersie nalepki z wystaw: "Muzeum Narodowe w Poznaniu, Monografia Jacka Malczewskiego, XI.1968 - II.1969, kat. 21"; "J. Malczewski, Sen malarza, data nadesłania 3.VI.1925 / wł. St. Holenderskiego"; "TPSP. Kraków 1939, wystawa J. Malczewskiego / Sen malarza / olej płótno / nr 540"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Ołówek, akwarela, papier 22 x 28,6 cm
Sygn. po prawej u dołu ołókiem: J Malczewski; na odwrocie okrągła pieczęć czarna: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ | 62

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET PANI, 1911 r.

Ołówek, papier 19 x 32 cm
Sygn. po prawej u dołu ołówkiem : JMalczewski | 1911-14 | Marzec 1911

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET PANA, Z KARYKATURĄ MALARZA, 1911 r.

Ołówek, papier 19 x 32, w świetle passe-partout
Sygn. po lewej, u dołu ołówkiem: Marzec 15 | J Malczewski | 1911

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Śpiąca Maria, żona artysty

ołówek, czarna kredka, papier,
24,5 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: JM 89 /Listopad Por.: Jacek Malczewski. 1954 - 1929.
Katalog wystawy podróżnej, Łaziska Górne 1998, poz. kat. 4

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Z Ukrainy

olej na płótnie, 47,3 x 78 cm
sygn. u dołu po lewej: J Malczewski

Znaki na odwrocie: - na papierze oklejającym podramek dwie uszkodzone nalepki (brak instytucji wystawienniczej). Na pierwszej, różowej, odnotowany autor, tytuł "Z Ukrainy", technika, wymiary oraz "Nr kat. 125/42(?)"; na drugiej fragment nazwiska właściciela obrazu "p. ...szyńska / stacya Lwów"; na podramku pod papierem, zielona narożna nalepka firmowa sklepu materiałów malarskich i ram Juliana Kurkiewicza w Krakowie przy Małym Rynku; - na płótnie kartka z odręcznym napisem "własność panny Heleny Załęskiej".

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret z muzą, szkic olejny, około 1914-1919

olej, płótno (dublowane); 41 x 68 cm;
sygnowany u góry po lewej stronie: J.Malczewski
"(...) obraz jest jakby niedokończonym szkicem tajemniczej, pełnej symboliki kompozycji. Widzimy autoportret artysty w zbroi, czyli rycerza w zakonie sztuki, w towarzystwie dorodnej, młodej kobiety, której zamknięte oczy i malarska enigmatyczność kształtu przypominają bardziej zjawę, twór wyobra¼ni, może bliższy wyobrażeniu śmierci niż muzy." (cytat z ekspertyzy)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

SZKICE GŁÓW KOBIECYCH, ok. 1920-23

Pędzel, tusz, papier 38,5 x 28 cm
Sygn. po prawej u dołu ołówkiem: Jmalczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET MĘŻCZYZNY NA TLE PEJZAŻU, 1906 r.

Olej, deska; 58 x 47 cm
Sygn. p.g.: JMalczewski -1906
Na odwrocie fragment nalepki z odręcznym napisem: "Po mojej śmierci .......| Córka (?) Julii Potockey | 1919. 20/11

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Leontyny Gogulskiej, 1909-1911

olej, tektura,
64.5 x 80.5 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret mężczyzny z maskami

olej, tektura,
80 x 65 cm
Sygnowany p.g.: J Malczewski 1913 Na odwrocie nalepka wystawy w krakowskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych z tytułem obrazu - Portret męski z postaciami.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Scena z powstania 1863

olej, płótno,
55.5 x 98 cm
Sygnowany l.d.: J Malczewski Na odwrocie opinia dr.Kazimierza Buczkowskiego z 26 marca 1959 r. potwierdzającą autorstwo Malczewskiego.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Modelka w pracowni malarza

olej, płótno,
57.5 x 45.5 cm
Sygnowany p.d.:J Malczewski Na krosnach nalepka antykwariatu Abe Gutnajera w Warszawie przy ul. Mazowieckiej 16

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Głowa starego fauna

olej, tektura,
47 x 39 cm
Sygnowany l.g.: "J Malczewski"; datowany p.g.: "1906"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Wiejska zabawa

olej, jedwab naklejony na tekturę
sygn. p.d.: J. Malczewski
wym.: 34 x 68 (wachlarz)
(Ekspertyza p. Agnieszki Ławniczakowej)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret kobiety

olej, płótno
wym.: 40 x 50 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Józefa Karmańskiego

olej, deska, 49,5 x 67 cm;
sygn. l.d. - J. Malczew / 1901
na odwrocie nalepka z wystawy Malarstwo i grafika Jacka Malczewskiego w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie 1999.
Por. T. Grzybkowska, Świat Obrazów Jacka Malczewskiego, Warszawa 1966, s. 219, il. 26.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Zamyślona kobieta, 1918

kredka na papierze, 26 x 40 cm
sygnowana p.d.: "4 maj/ J. Malczewski/ 1918"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studium postaci

piórko na papierze, 31,5 x 22 cm (w świetle p-p)
sygnowany śr.d.:
"Jacek Malczewski"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Kobieta i fauny, około 1910

olej na tekturze, 111 x 59,5 cm
sygnowany l.d.: "J. Malczewski"
wystawiany: Jacek Malczewski (1854-1929), Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie 1999,
Opinia Agnieszki Ławniczakowej.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Zaczytana

olej na tekturze, 45,5 x 54,2 cm
na odwrocie poświadczenie autentyczności przez Leszka Ludwikowskiego

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret damy na tle morza, ok. 1915-1919

olej na płótnie, 90 x 73 cm
sygnowany p.d.: "J. Malczewski/ 19 (?)"
na odwrocie nieczytelna okrągła pieczątka

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Wacława Koniuszko

olej na płótnie, 42 x 53,2 cm
sygnowany p.g.: "Jacek Malczewski/ portret W. Koniuszko"
na odwrocie, na krośnie malarskim nalepka: "ze zbioru Tadeusza Litawińskiego".

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Tobiasz z aniołem

olej na płótnie, 156 x 120 cm
sygnowany p.g.: "J. Malczewski"
Wystawiany: Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, 1939 r.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

z Ukrainy, około 1883-1890

olej na płótnie, 47 x 78 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pejzaż wiejski z murem cmentarnym

olej na płótnie, 39,7 x 60 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Hołd sztuce

olej, płótno, 60,5 x 117 cm;
sygn. l.d.- J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Podwórze

akwarela, papier, 23,5 x 29,5 cm;
sygn. p.d. - J Malczewski / aout / 18 /1914; na passe-partout z lewej liczne dedykacje z lat 1916-1919.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Sybirak

olej, tektura, 30,5 x 16 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Scena alegoryczna, 1916

olej, sklejka, 40 x 100,5 cm;
sygn. p.d. - J.Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Młodzieńcy - Wstęp do Introdukcji, 1890

olej, płótno, 46 x 60 cm;
sygn. l.g.- JMalczewski / ... 90
Na odwrocie napis autorski: panu Marianowi Sokołowskiemu / JMalczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret księdza

olej, tektura,
35 x 25 cm
owany p.d.: J Malczewski | 1903

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret na tle dworku w Wielgiem

olej, tektura,
45 x 55 cm
owany l.d.: J [herb Tarnawa] M | 1909

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Kompozycja symboliczna, 1910

olej, płótno
123,5 x 73 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Chimera, 1908

olej, tektura
40 x 32,5 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Stanisława Jastrzębskiego, 904

olej na tekturze, 25 x 35,3 cm
sygnowany i datowany l.g.: "Zimny/ Maj 1904./ JMalczewski"

Z ekspertyzy Agnieszki Ławniczakowej:(...) charakterystyczne dla Jacka Malczewskiego studium wykonane prawdopodobnie w ciągu jednego posiedzenia. Być może jedyna pamiątka spotkania z portretowanym bądź też praca przygotowawcza do projektowanego lub zamówionego większego portretu. Kim był Stanisław Jastrzębski disiaj nie wiadomo.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studium postaci (na odwrocie jeździec na koniu)

ołówek na papierze, 20 x 28 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pokusa, 1919

olej, tektura, 37,5 x 45,5 cm;
sygn. p.d. wzdłuż krawędzi- .J.Malczewski 1919.
Napis na odwrocie: " Przywieziony do Jasła dn. 2 / I. 1920. / Życzeniem Mistrza Malczewskiego było wręczyć P. Maryi Bulandowej z Jasła. / Ten obraz w dniu Sylwestra 1919r. / Tytuł dzieła Mistrz kazał umieścić na tej stronie następujący: / `Umęczona Polska". Nadto na odwrocie stempel składu materiałów malarskich: "Dr. Fr. Schoenteld & co."

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Głowa Satyra

olej, tektura, 40 x 33 cm,
sygn. p. d. - J.Malczewski / 1907
Na odwrocie nalepka z wystawy w Muzeum Narodowym w Poznaniu w 1968 r.
Lit.: Jacek Malczewski. Katalog wystawy monograficznej, red. A. Ławniczakowa, Muzeum Narodowe w Poznaniu, 1968, nr kat. 176, il; Jacek Malczewski. 1854 - 1929. Katalog wystawy podróżnej, Łaziska Górne 1998, poz. 12.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Ganek

akwarela, na podrysowaniu ołówkiem, papier,
27,5 x 21,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l.d. - JMalczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Panny polne

ołówek, czarna kredka,
papier naklejony na tekturę, 25,5 x 42 cm;
sygn. u dołu: J.Malczewski
Na odwrocie okrągła pieczęć ze zbiorów Marii Malczewskiej oraz odręczna inskrypcja.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

olej, płótno,
92 x 117 cm
sygnowany p.d.: J.Malczewski | 1914-1915

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PO BITWIE, przed 1900

olej, płótno, 34,5x104,5cm
oznacz. na odwrocie czarnym olejem: Jacek Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MŁODOŚĆ, 1916r.

olej, tektura, 146,5x98,5cm
sygn. p.l. u d. czarnym olejem: J. Malczewski 1916

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

SZKIC DO ZATRUTEJ STUDNI, 1901 r.

Olej, tektura; 24,8 x 35,4
Sygn. p.g: J Malczewski | 1901
Na odwrocie nalepka: TOW. PRZYJACIÓŁ SZTUK PIĘKNYCH W KRAKOWIE | Autor Jacek Malczewski | Tytuł dzieła Szkic do zatrutej studni | Rodzaj dzieła olej-tekt. wym. 26 x 37 | Podpis autora Wł. Dr. R Żółtowski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PEJZAŻ LETNI, 1892 r.

Olej, płótno; 30 x 60,4 cm
Sygn. l.d.: JMalczewski 92

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pejzaż wiosenny z wierzbami, 1900-1907

olej na desce,
32 x 23,2 cm
sygnowany l.d.: "Jacek Malczewski"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Marii Balowej, 1907

ołówek, kredka,
24,5 x 17,6 cm
sygnowany u dołu: "Jacek Malczewski 1907 Grudzień 14"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Stanisława Jastrzębskiego, 1904

olej na tekturze,
25 x 35,3 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Modelka z ręczną robótką przy drabinie, 1920

olej na tekturze,
103 x 71 cm
sygnowany l.d.: "J. Malczewski 1920"
na odwrocie nalepka firmy ramiarskiej Wł. Woźniaka z Inowrocławia, ul. Królowej Jadwigi nr 80
rama z epoki, architektoniczna, z półkolumienkami
obraz wpisany do rejestru zabytków decyzją z dnia 22 X 1987 (nr rejestru 597/88)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

olej na desce,
32 x 23,2 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Marii Balowej, 1907

ołówek, kredka,
24,5 x 17,6 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

olej na tekturze,
25 x 35,3 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

olej na tekturze,
103 x 71 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Feliksa Manghi Jasieńskiego

litografia, 59 x 43 cm, sygnowana ołówkiem p.d.: "JMalczewski"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studium portretu męskiego

olej, deska,
33.8 x 45.5 cm
Sygnowany pośrodku dolnej krawędzi: JMalczewski 1909. (inicjały wiązane)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret z Erynią

olej, deska,
49.5 x 61.1 cm
Sygnowany p. d.: J [herb Tarnawa] M | 910 Na odwrocie stempel "12".

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Polonia

olej, tektura
145 x 98,5 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret

olej, dykta
100 x 31,5 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Matyldy Modesty Wolfarthowej

olej, tektura,
33.6 x 65 cm
Na odwrocie autorski napis atramentem: Jacek | Malczewski | malował | 1916 oraz stempel krakowskiej firmy ISKRA z przyborami malarskimi (ul. Basztowa 1.19).

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Sybirak

olej, tektura
16,5 x 39 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Jana Lissego

olej, tektura
82 x 64,7 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret, 1923

olej, płótno
42 x 36 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret mężczyzny na tle pejzażu, 1920

olej, płótno
61 x 94,5 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Głowa Satyra

olej, płótno
19,5 x 26,7 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Przebudzenie Wiosny, 1919

olej, płótno
144 x 118 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

olej, deska
49,5 x 66,4 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Finale z tryptyku Kobieta

olej, tektura
100 x 69 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

liczba obiektów: 1290