WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
olej, płótno, 65 × 46 cm
sygn. i dat. l. g.: WWeiss/1940
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, karton, 60,5 × 46,5 cm w świetle oprawy
sygn. l. śr.: Wweiss
na odwrocie stemple ze spuścizny po artyście: 11062 WW [faksymile podpisu artysty]
olej, płótno; 65 x 50 cm;
sygn. l. d.: WWeiss;
na odwrocie stemple ze spuścizny po artyście: 1125 WW
[faksymile podpisu artysty] 44.
akwarela, papier, 29 x 21 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: WW
ołówek, papier, 21 x 26 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: WW
olej, płótno, 50 x 40,5 cm,
sygn. monogramem wiązanym l.d.: WW
olej, płótno, 65 x 50 cm,
sygn. p. d.: W Weiss
Martwa natura z melonem, ok. 1930
olej, płótno; 31 x 45 cm;
sygn. p. d.: WWeiss;
na odwrocie nr 0962 i mniejsza cyfra 4 oraz poniżej faksymile podpisu artysty WW.
Poranek nad kalwaryjskimi polami, ok. 1920
olej, płótno; 35 x 42 cm;
sygn. l. d.: WW;
na odwrocie nr 0706 i mniejsza cyfra 4 oraz poniżej faksymile podpisu artysty WW (słabo czytelne).
węgiel, papier, 21,5 x 30,5 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie owalna pieczęć z napisem wokół ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile artysty pośrodku WW; poniżej nr 005381.
akwarela, papier, 16 × 20 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l. d.: 1946 WW
ołówek, papier, 20,5 × 19,5 cm
sygn. (monogram wiązany) p. d.: WW
PĄTNICY NA PODWÓRKU KLASZTORNYM, 1914
Akwarela, papier; 25,5 x 36,5 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: WW
Na odwrocie owalna pieczęć z faksymile podpisu Wojciecha Weissa
i napisem w otoku: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA / DOM ARTYSTY. Pod pieczęcią numer: 000935. W prawym dolnym rogu napis ołówkiem: 1914
Obraz prezentowany na wystawie: Pejzaże Wojciecha Weissa, Muzeum Narodowe w Kielcach, 1985, nr kat. 308.
Akwarela, papier; 28 x 19 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: WW
Na odwrocie owalna pieczęć z faksymile podpisu Wojciecha Weissa i napisem w otoku: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA / DOM ARTYSTY.
Pod pieczęcią numer: 000648. W prawym dolnym rogu napis ołówkiem: 1910.
Akwarela, papier; 30 x 22 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: WW
Na odwrocie owalna pieczęć z faksymile podpisu Wojciecha Weissa i napisem w otoku: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA / DOM ARTYSTY. Pod pieczęcią numer: 000715
W prawym dolnym rogu napis ołówkiem: 1912
Akwarela, papier; 32 x 23 cm
Sygnowany p.d.: WW
Na odwrocie szkic; ołówkiem: Kalwaria 1912
Akwarela, papier; 23 x 30 cm
Sygnowany p.d.: WW
Na odwrocie ołówkiem: 1913; owalna pieczęć z faksymile podpisu Wojciecha Weissa i napisem w otoku: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA / DOM ARTYSTY; stemplem numer: 000791
Akwarela, papier; 38 x 28 cm
Sygnowany p.d.: WWeiss
Na odwrocie ołówkiem: 1925; owalna pieczęć z faksymile podpisu Wojciecha Weissa i napisem w otoku: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA / DOM ARTYSTY; stemplem numer: 001460
Akwarela, karton; 23,5 x 31 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: WW
Na odwrocie owalna pieczęć: "ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY" | "WW" (faksymile podpisu Weissa); poniżej pieczęć z numerem: "001250"; napis ołówkiem p.d.: 1918
Akt kobiecy z motylem, lata 20. XX w.
olej/płótno, 60 x 72 cm
sygnowany monogramem wiązanym l.d.: 'WW'
na krośnie malarskim nalepka depozytowa Muzeum Narodowego w Krakowie oraz na odwrociu numer inwentarzowy: 'MNK | ND 7764'
olej/płótno, 80,5 x 66 cm
sygnowany monogramem wiązanym l.śr.: 'WW'
na odwrociu pieczęć spuścizny artysty: '0899 | WW'
olej, płótno; 74 x 59 cm;
sygn. monogramem wiązanym l. d.: ww
olej, tektura; 35, 5 x 24, 5 cm;
sygn. l. d.: WW (monogram wiązany);
na odwrocie owalny stempel z napisem w otoku: ZE ZBIORÓW WOJCIECHA WEISSA / DOM ARTYSTY z inicjałem wiązanym wewnątrz WW, poniżej numer: 000589 (stempel) obok 4 (piórem).
Renia (żona artysty) czytająca w łóżku
olej, tektura; 12, 5 x 21 cm;
sygn. l. d.: WW;
na odwrocie napis ołówkiem: Renia w łóżku czyta oraz owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISS. DOM ARTYSTY z faksymile artysty pośrodku; oraz nr ze spuścizny 00675.
olej, płótno; 33 x 46 cm;
sygn. l. d.: WWeiss;
na odwrocie nr 0949, oraz faksymile monogramu artysty WW i cyfra 4.
Widok z pracowni ASP na Barbakan i Bramę Floriańską
węgiel, papier; 21, 5 x 30, 4 cm;
sygn. p. d.: WW (monogram wiązany);
na odwrocie owalny stempel z napisem w otoku: ZE ZBIORÓW WOJCIECHA WEISSA / DOM ARTYSTY z inicjałem wiązanym wewnątrz WW, poniżej numer: 005441 (stempel).
olej, tektura; 12, 5 x 20, 5 cm;
sygn. p. d.: WW;
na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty i napisem: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, poniżej nr 000530
akwarela, tusz lawowany, papier; 28, 5 x 20, 5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile artysty pośrodku WW; poniżej nr 001043; oraz w prawym dolnym rogu data: 1912 (ołówkiem).
olej, karton, 60,5 x 46,5 cm w świetle oprawy
sygn. l. śr.: Wweiss
olej, płótno, 42,5 x 37 cm
sygn. l.d.: WW
akwarela, ołówek/papier, 28 x 42,2 cm (w świetle passe-partout)
sygnoway monogramem wiązanym p.d.: 'WW'
olej, płótno, 50 x 68 cm,
w lewym dolnym rogu sygnatura artysty
drzeworyt, papier, 15,5 x 20,5 cm,
sygn. pod płytą l.d.: WOJCIECH WEISS, p.d.: WENUS(DRZEWORYT, 1925)
olej, tektura; 12,8 x 21 cm;
sygn. l. d.: WW (czarną farbą)
Na odwrocie stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku faksymile mon. wiązanego WW), niżej numer ze spuścizny artysty: 000596 i oł. p. g.: 456
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier: 21 x 29 cm;
sygn. l. d.: WW;.
Na odwrocie stempel – faksymile podpisu artysty: WWeiss oraz numer ze spuścizny artysty: 001070
ołówek, papier; 22,2 x 24,4 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
Na odwrocie stempel – faksymile podpisu artysty: WWeiss oraz numer ze spuścizny artysty: 01168;
Na oprawie napis odręczny ołówkiem: Aneri czytająca w Kalwarii 1908
olej, płótno, 66,5 × 81 cm
sygn. l. d.: WWeiss
olej, płótno, 33 × 46 cm
sygn. p. d.: WWeiss
na odwrocie pieczęć z faksymile sygnatury artysty WW oraz numer 10194.
olej, płótno; 47 x 32 cm;
sygn. p. d.: WWeiss;
na odwrocie stempel z faksymile sygnatury artysty i numerem ze spuścizny: 0953 / WW /4.
olej, tektura; 40,5 x 26 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: WW [monogram wiązany czarną farbą];
na odwrocie stempel - faksymile monogramu wiązanego artysty WW, niżej cyfra 4 oraz wyżej numer ze spuścizny artysty: 0278; niżej napis odręczny ołówkiem: Kalwarja [sic!] 1906.
Kot spoglądający na ogród, l. 30. XX w.
węgiel, papier; 21,5 x 18 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie owalna pieczęć z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile artysty pośrodku WW; poniżej nr 005364.
Kosze z jabłkami - Kalwaria, 1912
akwarela, papier, 20, 5 x 28, 5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie owalny stempel: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile monogramu wiązanego WW oraz numerem 000593; niżej dopisane wtórnie ołówkiem: Kalwaria 1912.
piórko, tusz, pędzel, tusz lawowany, papier; 36,5 x 29 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie szkic postaci piórkiem oraz dopisana data: 1913 (ołówkiem), ponadto doklejony kartonik ze stemplem: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile artysty pośrodku: WW; poniżej nr 001412.
tusz, akwarela, papier; 22,5 x 31 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile sygnatury artysty pośrodku; oraz nr 000587.
akwarela, papier; 26 x 36,5 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie akwarelowy szkic oraz napis ołówkiem: ok 1910, ponadto doklejony kartonik ze stemplem: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile artysty pośrodku: WW; poniżej nr 000618.
olej, tektura; 24 x 34 cm;
Na odwrocie stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku faksymile mon. wiązanego WW), niżej numer ze spuścizny artysty: 000533 2 – ostatnia cyfra dopisana ręcznie;
Napisy odręczny: Kalwaria Kazio Florek 1907
(na odwrocie złożonej części arkusza karykatura żołnierza stojącego na baczność [piórko, tusz]
ołówek, jasnokremowy papier: 20,8 x 34 cm [plansza 34 x 41,6 cm – złożona w połowie]
sygn. l. d.: WW;.
Na odwrocie u dołu napis odręczny ołówkiem: Kazio Florek 1913/14
Na odwrocie arkusza stempel – faksymile podpisu artysty: WWeiss oraz numer ze spuścizny artysty: 002213; na oprawie napis odręczny ołówkiem: Odpoczynek. Aneri leżąca ok. 1914
ołówek, akwarela, papier; 23,4 x 17,3 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem)
olej, płótno naklejone na tekturę,
36,5 x 52,5 cm (w świetle oprawy),
sygnowany l.d.: "WW"
* Droit de suite
ołówek, papier; 43 x 30 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: WW
na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty pośrodku i napisem wokół: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, poniżej numer: 002790
ołówek, papier; 31,4 x 22 cm;
sygn. p. d.: WWeiss
na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty pośrodku i napisem wokół: ZE ZBIORóW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, poniżej numer: 004171
Olej, płótno, 81 x 65 cm,
niesygnowany, na odwrocie pieczątka z numerem katalogu kolekcji rodzinnej i monogramem artysty: 1050/1 WW, potwierdzenie zakupu obrazu z dn. 7.11.1988 r. ze zbiorów rodziny WW, 1937 r.
Pejzaż wiosenny z Kalwarii Zebrzydowskiej, lata 30. XX w.
olej/płótno, 40,5 x 51 cm
Aneri - żona artysty przy pracy, 1912
akwarela, papier; 22 x 30 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie owalny stempel: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile artysty pośrodku: WW; poniżej nr 000701; oraz napis z lewej u dołu: Kraków 1912 (ołówkiem).
olej, płótno, tektura; 36,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW;
na odwrocie, na tekturze stemple ze spuścizny po artyście: faksymile podpisu w postaci monogramu wiązanego WW oraz nr 0787 4.
olej, płótno naklejone na tekturę; 56 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW;
na odwrocie stemple z numerem ze spuścizny po artysty: 0847 dodatkowo nr 4 oraz inicjał wiązany: WW (faksymile).
drzeworyt, papier, 21,5 x 27,5 cm (odcisk klocka), 23,5 x 30 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WWeiss (ołówkiem);
akwarela, papier; 15,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy).
olej, tektura; 24,5 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW.
olej, tektura; 22 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW;
na odwrocie owalny stempel: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile monogramu wiązanego WW oraz numerem 000450 z dopisaną cyfrą 4.
Widok na Planty z okna pracowni na Podzamczu, 1912
akwarela, kremowy papier żeberkowy; 31,5 x 23,6 cm;
sygn. oł. l. d.: WW
Na odwrocie stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku faksymile mon. wiązanego WW), niżej numer ze spuścizny artysty: 000732;
Napisy odręczny ołówkiem: widok z okna pracowni na Podzamczu na Planty / 1912
ołówek, papier szary: 36,2 x 42 cm;
sygn. l. d.: WW;.
Na odwrocie stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku faksymile mon. wiązanego WW), niżej numer ze spuścizny artysty: 0032788
olej, tektura; 22,5 x 30 cm;
sygn. p.: WW (mon. Wiązany)
Na odwrocie stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku faksymile mon. wiązanego WW), niżej numer ze spuścizny artysty: 000707;
U dołu z prawej wtórny napis: flirt
olej, płótno, 70,5 x 50,5 cm
sygn. p.d. monogramem wiązanym WW
na odwrocie pieczęć artysty WW/3 0487
olej, płótno; 64 x 49,2 cm w świetle ramy;
sygn. lewy bok: WWeiss;
na odwrocie ramy oznaczenie: PT 332 [I] 86
olej, tektura; 12,6 x 21 cm;
sygn. l. d.: WW
Na odwrocie stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku faksymile mon. wiązanego WW), niżej numer ze spuścizny artysty: 000687, obok dopisane 4;
Napisy odręczny ołówkiem: Kalwaria bramka przy domu oraz 329
piórko, tusz, papier: 21,7 x 30,5 cm;
sygn. l. d.: WW;.
Na odwrocie stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku faksymile mon. wiązanego WW), niżej numer ze spuścizny artysty: 005468
Akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 22,5 x 31,5 cm;
sygn. p.: WW / 1915
Na odwrocie stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku faksymile mon. wiązanego WW), niżej numer ze spuścizny artysty: 000991;
U dołu z prawej wtórny napis: Wiedeń 1915 (ołówkiem)
pastel/papier, 90,2 x 62,4 cm
Kwiaty - Astry w szklanym wazonie
olej, papier naklejony na tekturę; 62 x 48 cm;
sygn. p. d.: WWeiss.
olej, płótno; 65 x 50,5 cm;
sygn. p. g.: WWeiss;
na odwrocie nalepka wystawowa z TZSP w Warszawie (?) z nr 16535 z nazwiskiem autora i tytułem: Półakt; na blejtramie napis autorski (?): W. Weiss "Modelka" (wł. pr.).
Wesołe miasteczko - kolorowanie koników, 1946 r.
akwarela, ołówek, papier, 21,5 × 28,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: WW, na odwrocie: stempel owalny z napisem:
ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY
(w środku mon. wiązany WW); niżej numer ze spuścizny artysty: 001689,
datowany ołówkiem p. d.: 1946
akwarela, papier, 43,5 × 28,5 cm w świetle ramy
(w środku mon. wiązany WW); niżej numer ze spuścizny artysty: 001531,
oraz datowany ołówkiem p. d.: 1925
kredka czarna, akwarela, papier, 38,5 × 28 cm w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem śr. d.: WW, na odwrocie: stempel owalny z napisem:
(w środku mon. wiązany WW); niżej numer ze spuścizny artysty: 004246
akwarela, ołówek, papier, 21 × 29 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: WW
na odwrocie na doklejonej karteczce stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW
DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku mon. Wiązany WW);
niżej numer ze spuścizny artysty: 001070
tusz, papier, 32 × 22 cm, sygn. p. d.: WW
na odwrocie numer ze spuścizny artysty: 0043459
oraz Wweiss (faksymile)
olej, tektura, 12,8 x 21,3 cm
sygn. p. d.: WW
Na odwrocie stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku faksymile mon. wiązanego WW), niżej numer ze spuścizny artysty: 000530
*droit de suite
akwarela, kremowy papier, 31,5 x 22 cm
sygn. l. d.: WW
Na odwrocie stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku mon. wiązany WW), niżej numer ze spuścizny artysty: 000534; napis odręczny ołówkiem: 1909
*droit de suite
olej, deska, 23,5 x 33,3 cm
sygn. p. d.: WW
Na odwrocie stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku mon. wiązany WW), niżej numer ze spuścizny artysty: 000420 4 [ostatnia cyfra dopisana ręcznie]
*droit de suite
Altana o zachodzie słońca, 1904
olej, tektura, 20,7 x 13 cm
sygn. p. d.: WW
Na odwrocie stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku mon. wiązany WW), niżej numer ze spuścizny artysty: 00074
*droit de suite
Martwa natura z amorem i peoniami
olej/płótno, 50 x 65 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l.d.: 'WWeiss'
Akt - Czytająca modelka, ok. 1920
piórko, tusz lawowany, papier; 39,5 x 28,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie opis autorski: W. Weiss / Akt / N 17a (czerwoną kredką); oraz nalepka Antykwariatu krakowskiego Fr. Studzińskiego;
olej, płótno; 65 x 61 cm;
sygn. p. d.: WWeiss;
na odwrocie nr 1219 oraz faksymile podpisu artysty WW dwukrotnie wybita liczba 4.
Akt żeński siedzący na krześle, po 1912 r.
olej/płótno, 98,5 x 60 cm
na odwrociu stempel z numerem ze spuścizny artysty: '0634' oraz pieczęć z faksymilowym podpisem artysty: 'WW'
PEJZAŻ Z SAMOTNYM DRZEWEM - MOTYW Z KALWARII
olej, płótno naklejone na tekturę
48,5 x 67,5 cm (w świetle ramy)
sygn. l.d.: WWeiss (inicjały wiązane)
olej, płótno
96 x 81,5 cm
sygn. p.d.: WW (monogram wiązany)
Na odwrocie stempel z numerem katalogu kolekcji rodzinnej i faksymile monogramu artysty: 0612 | WW 3
Olej, płótno, 66 x 50 cm,
sygn. p.d.: monogram wiązany WW.
sygn. p.d.
ołówek, akwarela, papier
27.5x19.5 cm (w świetle passe-partout)
akwarela, papier: 22 x 30,5 cm;
sygn. l. d.: WW;
Na odwrocie napis ołówkiem: 1912 oraz stempel owalny z napisem:
olej, płótno; 65 x 50 cm;
sygn. p. d.: W Weiss
Aneri malująca na plaży, Jastrzębia Góra 1937
olej, płótno; 33 x 46 cm;
sygn. p. d.: WWeiss
olej, płótno, 73 × 59,2 cm
sygn. w p. d.: WWeiss
na odwrocie nalepka depozytowa z nr 1124 z opisem obrazu
olej, płótno, 50,5 × 65,5 cm
sygn. l. d.: WWeiss
na odwrocie oznaczenia inwentaryzacji spuścizny po artyście: 1145/WW
Pejzaż z Riwiery Francuskiej, około 1925 r.
olej, płótno naklejone na tekturę, 38 × 43 cm
sygn. l. d.: WW, na odwrocie pieczęć z faksymile podpisu artysty
Wenecja - Przystań na Canal Grande I
akwarela, papier; 21 x 24 cm;
sygn. i dat. l. d.: WW / 1913 (ołówkiem);
na odwrocie napis: N.2 / Venezia Przystań na Canal Grande I (ołówkiem) oraz dwukrotnie powtórzony nr: 847 (flamastrem i ołówkiem); i data: 1913 (ołówkiem).
Olej, płótno naklejone na tekturę; 32,7 x 45,2 cm
Sygnowany czarnym olejem l.d.: WWeiss
olej, tektura; 19 x 12cm;
sygn. l. d.: WW
olej, tektura: 12,5 x 21 cm;
sygn. p. d.: WW
ołówek, papier jasnoszary; 22 x 31,5 cm;
sygn. p. d.: WW
ołówek, jasnoszary papier; 22 x 20,4 cm;
sygn. l. d.: WW
olej, płótno; 60,5 x 79 cm w świetle ramy;
sygn. u dołu: WWeiss
olej, płótno naklejone na tekturę; 71 x 51 cm;
sygn. l. d.: WWeiss.
olej, tektura; 60,5 x 43 cm;
sygn. l. d.: WW (inicjały wiązane);
na odwrocie napis: Astry (ołówkiem).
Widok na kościół O.O. Paulinów na Skałce w Krakowie
piórko, tusz, papier, 20 × 29 cm w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem l. d.: WW
tusz, papier, 20 × 28 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: WW
ołówek, akwarela, papier, 27,5 × 19,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: WW
akwarela, papier, 23,5 × 35,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: WW
akwarela, tusz, papier, 21 × 29 cm w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem l. d.: WW
tusz, akwarela, papier, 38,5 x 26,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Wweiss
Martwa natura z bukietem kwiatów
olej, tektura, 63 x 48,5 cm,
*opłata droit de suite
Pejzaż wiosenny z Kalwarii Zebrzydowskiej, lata 30. XX w. r.
olej/płótno, 40,5 x 51 cm
olej, płótno, 63 x 97,5 cm
sygn. l.d.: WWeiss
olej, tektura
59,2 x 47,4 cm
sygn. p.d.: WW
Na odwrocie u dołu owalny stempel: MAGAZYN PRZYBORÓW MALARSKICH | R. ALEKSANDROWICZ | KRAKÓW, ul. BASZTOWA 12.
Ponadto u góry karteczka z rękopiśmiennym napisem: Kaplica w Puławach.
olej, płótno
41,5 x 58 cm
sygn. l.d.: WW [monogram wiązany]
olej, deska, 23,2 x 33,8 cm, sygn. l. d.: WW (monogramem); na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile artysty pośrodku, poniżej nr ze spuścizny 0004194 (ostatnia cyfra dopisana ręcznie),
olej, tektura, 13 x 20 cm w świetle passe-partout, sygn. l.d.: WW, na odwrocie nalepka z Muzeum Mazowieckiego w Płocku - Piękno do mnie przyszło, 19 kwietnia - 10 czerwca 2007 r.
olej, płótno; 97 x 66 cm;
sygn. p. d.: WW (monogramem)
Na odwrocie nalepka z: TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ SZTUK PIĘKNYCH W KRAKOWIE z Nr. 1837 z datą: 1909 oraz odręcznie wpisanym autorem pracy: Weiss Wojciech
olej, płótno; 35 x 46 cm;
sygn. p. d.: WWeiss;
na odwrocie na krośnie opis: W. Weiss / Ojców / Brama Krakowska.
Kwiaty ogrodowe - Balsaminki, 1907
olej, tektura; 24,5 x 34,5 cm;
sygn. p. d.: WW
Wóz zaprzęgnięty w dwa konie - Widok z okna przy ul. Staszewskiego 2, 1921
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, brystol,
25 x 35 cm;
sygn. l. d.: WW
Rodzina przy stole w Kalwarii, 1908
ołówek, papier jasnoszary; 22,4 x 31,2 cm;
sygn. l. d.: WW
Główka dziewczynki - Hanusia, 1926
piórko, tusz, kremowy papier; 20,7 x 16,8 cm;
sygn. p. d.: WW
akwarela, papier; 21 x 24 cm;
sygn. i dat l. d.: WW / 1913 (ołówkiem);
na odwrocie napis: N.4 / Venezia Przystań III (ołówkiem) oraz dwukrotnie powtórzony nr: 848 (flamastrem i ołówkiem);
i data: 1913 (ołówkiem).
olej, płótno; 66 x 50 cm;
Na odwrocie napis: Obraz Wojciecha Weissa / ofiarowany Ob. Antoninie / Krupowej w dowód / wdzięczności za 30- / letnia pomoc w naszym gospodarstwie / Stanisław Weiss / Kalwaria 12 VIII 52
olej, płótno, 57,5 × 66 cm
sygn. monogramem wiązanym l. d.: WW
na krośnie nalepka z wystawy z opisem obrazu i numerem 45677 oraz pieczęć magazynu przyborów malarskich R. Aleksandrowicza w Krakowie
Żagle pod Pałacem Dożów (Widok z wyspy San Giorgio), 1913 r.
olej, płótno, 51 × 70 cm
sygn. monogramem wiązanym p. d.: WW
olej, płótno, 46 × 74,5 cm
sygn. p. d.: Wweiss
olej, płótno; 33 x 46 cm;
sygn. l. d.: WWeiss;
na odwrocie, na krośnie malarskim napis: LISI JAR / JASTRZĘBIA GÓRA.
akwarel, papier; 25 x 35 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem)
olej/płótno, 61 x 80 cm
sygn. śr.d.: WWeiss
tusz lawowany, pędzel, papier; 28 x 20,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie owalna pieczątka z napisem w otoku: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA / DOM ARTYSTY oraz z inicjałem wiązanym WW po środku, ponadto numer: 000580 (pieczęć) oraz odręczny dopisek: ok 1910 (ołówkiem).
akwarela, papier; 28,5 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem).
na odwrocie owalna pieczątka z napisem w otoku: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA / DOM ARTYSTY oraz z inicjałem wiązanym WW po środku, ponadto numer: 001105 (pieczęć) oraz odręczny dopisek: 1916 (ołówkiem).
akwarela, papier; 32 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
na odwrocie owalna pieczątka z napisem w otoku: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA / DOM ARTYSTY oraz z inicjałem wiązanym WW po środku, ponadto numer: 001298 (pieczęć) oraz odręczny dopisek: 1919 (ołówkiem).
Wenecja - Przystań na Canal Grande I, 1913
akwarela, papier; 21 x 24 cm;
olej, tektura; 20 x 12 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW.
Łódki rybackie na brzegu, lata 30. XX w.
olej/tektura, 31,1 x 48 cm
sygnowany monogramem wiązanym p.d.: 'WW'
na odwrociu pisany atramentem numer '89'
olej, płótno
38,3 x 63,7 cm
sygn. l.d.: WWeiss
Olej, płótno 47 x 66 cm
Sygnowany l.d.: W Weiss
Na blejtramie dwie nalepki papierowe: 1. piórem: Wojciech Weiss | 10 | Październik; 2. druk: 10
węgiel, papier; 20,2 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Weiss.
sygn. p. d.: WWeiss.
akwarela, papier; 21 x 24 cm;
sygn. i dat. p. d.: WW / 1913 (ołówkiem);
na odwrocie napis: N.3 / Venezia Przystań II (ołówkiem)
oraz dwukrotnie powtórzony nr: 845 (flamastrem i ołówkiem); i data: 1913 (ołówkiem).
akwarela, papier; 21 x 23,5 cm;
na odwrocie napis: N.1 / Venezia Kanal Grande / 846 / 1913 / 10 (ołówkiem) oraz powtórzony nr: 845 (flamastrem).
olej, tektura; 12,5 x 21 cm;
sygn. p. d.: WW
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier 31,5 x 22,5 cm;
sygn. l. d.: WW
Akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 22,2 x 30 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
Akt siedzącej dziewczyny z uniesioną prawą nogą, [1912]
kredka czarna, akwarela, brystol; 40 x 30 cm;
sygn. śr. d.: WW (ołówkiem)
olej, płótno, 55 x 70 cm
sygn. l.d.: Wweiss
tusz, papier; 42 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem).
olej, płótno, 44 × 33,5 cm
sygn. p. d.: Wweiss
Ojców - Brama Krakowska, około 1933 r.
olej/płótno, 35 x 46 cm
sygnowany p.d.: 'WWeiss'
opisany na krośnie malarskim: "W.Weiss | Ojców | Brama Krakowska"
- porównaj: Ł. Kossowski, Pejzaże Wojciecha Weissa, Kielce 1985, poz. 145-146 (il.)
Pejzaż I [ze Strzyżowa], ok. 1900
Olej, tempera, tektura; wym.: 33,5 x 48,5 cm; sygn. p.d.: WW (monogram wiązany). Na odwrocie naklejka wystawowa TPSP w Krakowie z roku 1905 oraz tuszowe stemple potwierdzające pochodzenie. W latach 1898-1903 artysta okresowo mieszkał w Strzyżowie.
Wenecja. Widok z Piazetty na bazylikę św. Marka, 1928
Akwarela, ołówek; wym.: 28 x 37 cm; sygn. oł.: WW; na odwrocie faksymile podpisu i numer kolekcjonerski.
Pastel, ołówek; wym.: 24 x 34,5 cm; sygn. p.d.: WW; na odwrocie owalna pieczęć i numer kolekcjonerski.
Litografia kredką; wym.: 210 x 160 mm; plansza: 380 x 250 mm; sygn. pł. p.d.: WW (monogram wiązany). Lit.: R. Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Kraków 2006, poz. 37.
III Wystawa Niezależnych w Krakowie, 1927
Litografia barwna; wym.: 700 x 895 mm; sygn. w środku kompozycji monogramem wiązanym WW; praca po konserwacji.
Litografia barwna pędzlem i prusz na kremowej tincie; wym.: 700 x 990 mm; sygn. pł. w obrębie kompozycji monogramem wiązanym WW; plakat odbity u A. Pruszyńskiego w Krakowie. Pęknięcia marginesu bez szkody dla kompozycji. Lit.: R. Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Kraków 2006, poz. 23u. il. s. 31
ołówek, kremowy brystol; 23 x 31 cm;
sygn. p. d.: WW z boku arkusza
Przed kościołem świętych Piotra i Pawła w Krakowie, [ok. 1905]
ołówek, kremowy papier 21 x 31,5 cm;
sygn. p. d.: WW
tusz lawowany, akwarela, papier; 22,2 x 35 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
Zbieranie porzeczek, Kalwaria, [1911]
akwarela, papier; 22 x 30 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
olej, płótno
50,5 x 65,5 cm
olej/płótno, 47 x 60 cm
sygnowany l.d. monogramem wiązanym: 'WW'
na krośnie opisany: 'W. Weiss Poronin', '2485' oraz '22' i papierowa nalepka z Towarzystwa Sztuk Pięknych w Krakowie opisana odręcznie nazwiskiem autora, tytułem pracy, ceną oraz datą nadesłania; fragmenty dwóch papierowych nalepek
Bukiet goździków w wazonie, lata 30. XX w.
olej/papier naklejony na tekturę, 47 x 28 cm (wymiary w świetle oprawy)
sygnowany l.d.: 'WWeiss'
opisany ołówkiem na odwrociu (trudno czytelnie)
Martwa natura kwiatowa, lata 30. XX w.
olej/płótno, 32 x 33 cm
sygnowany l.d.: 'WWeiss'
na odwrociu numer ze spuścizny pośmiertnej '1103' oraz faksymile monogramu: 'WW' oraz napis kredą: '643'
Drzewa w ogrodzie - Kalwaria Zebrzydowska
akwarela, papier; 22 x 30,5 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem)
akwarela, papier 21 x 29 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 31 x 20,5 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem)
akwarela, papier; 30,5 x 20 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
olej, płótno 65 x 46 cm
sygn. l.g.: WWeis 1940
olej, płótno, 69 x 59 cm
sygn. l. d.: WW 1939
olej, płótno, 38 x 61 cm
sygn. l.d.: Wweiss
sygn. l.d.
kredki, papier 21x25 cm (w świetle passe-partout)
węgiel, pastel, papier; 21,5 x 30,4 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WWeiss (ołówkiem);
na odwrocie owalny stempel z faksymile podpisu artysty pośrodku
i napisem wokół: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, poniżej numer: 003293.
Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss, Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2011-2013, poz. 300, s. 94.
Pejzaż z południa Francji, lata 30. XX w.
akwarela/papier, 37,5 x 28 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'WWeiss'
POCHODZENIE
- kolekcja prywatna, Kraków
Pejzaż z okolic Kalwarii Zebrzydowskiej, ok. 1915-1920
olej, płótno naklejone na tekturę; 45 x 64 cm;
sygn. p. d.: WW (inicjał wiązany).
litografia, papier, 25 × 34,5 cm
sygn. p. d.: WW
węgiel, papier, 42 × 28 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: WW
Nad rzeką - motyw pejzażowy z Zebrzydowic, ok. 1920 r.
akwarela, papier, 34,5 × 24,5 cm w świetle oprawy
sygn. ołówkiem l. d.: WW
tusz, papier, 21 × 29 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d.: WW
olej/płótno naklejone na tekturę, 72 x 52 cm
sygnowany p.d.: 'WWeiss'
Akt kobiety z prawą nogą wspartą na podwyższeniu, 1910
akwarela, karton barwy écru; 34,5 x 25cm
sygn.l.d.: WW
piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 31 x 20,5cm
sygn.l.d.: WW
akwarela, ołówek, papier; 18,5 x 28,5cm
sygn.l.d.: WW
kredka, ołówek, kremowy papier; 23 x 28,5cm
sygn.l.d.: WW
Olej, płótno 47 x 66 cm
Sygnowany l.d.: W Weiss
Olej, sklejka, 103,5 x 83,5 cm,
sygn. l.d.: W Weiss.
*droit de suite
olej/płótno dublowane, 82,5 x 109 cm
sygnowany p.d.: 'WW'
olej/płyta, 72 x 52 cm
sygnowany p.d.: 'WWeiss'
olej, tektura, 62,5 x 48 cm
sygn. p.d.: Wweiss
MODELKA W BERECIE, ok. 1925 - 1929
olej, płótno
80 x 65 cm
sygn. p.d. WWeiss
Na odwrocie numer czerwoną kredką: 237.
olej, płótno, 34,5 x 46,5 cm
sygn. p. d.: WWeiss
na odwrocie na krośnie opis: W.Weiss |Ojców |Brama Krakowska
pastel/papier, 32 x 45 cm (w świetle ramy)
akwarela/papier, 20 x 25,5 cm (w świetle ramy)
sygnowany monogramen wiązanym p.d.: 'WW'
tusz, akwarela, papier czerpany; 28 x 37,5 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
oznaczenie u dołu z prawej: 1/E (ołówkiem). Na odwrocie: pieczęć owalna: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY / WW [faksymile mon.u autorskiego]; niżej nr ze spuścizny po artyście: 001450; niżej opisany: Nice Lantern - Hanusia 1925.
Nad rzeką - motyw pejzażowy z Zebrzydowic, 1920;
akwarela, karton; 36 x 25,4 cm;
sygn. l. d.: WW
olej, płótno; 43,5 x 33,5 cm;
sygn. p. d.: WWeiss
litografia; 25 x 34 cm;
sygn. l. d.: WWeiss
litografia; 25 x 34,5 cm;
sygn. p. d.: WW
węgiel i ołówek na papierze, 62 x 45 cm
sygnowany i datowany p.d. "WWeiss /31".
akwarela, papier, 34 × 48,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: WWeiss.
* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite
akwarela, papier, 23 × 31 cm w świetle passe-partout
pastel, papier, 21 × 30 cm
sygn. l. d.: Wweiss
Martwa natura z owocami, ok. 1925
olej, płótno, 33 x 32 cm;
sygn. p. d.: WW;
na odwrocie faksymile podpisu artysty WW4 oraz nr 0959;
Obraz wystawiany w 1977 roku w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie, o czym świadczy nalepka z napisem: Rz 28.
PORTRET DAMY W HISZPAŃSKIM STROJU. PORTRET MARII SKRZYWAŃ, 1946
olej, płótno
82,3 x 65,8 cm
sygn. l.d.: WWeiss | 1946 (inicjały wiązane)
Na odwr. u dołu nalepka ze stemplem Prezydium Rady Narodowej m. Krakowa oraz pieczątką i podpisem Miejskiego Konserwatora Zabytków poświadczającego możliwość wywozu obrazu z kraju (dat. Kraków, 10 IV 1964).
olej, płótno
65,5 x 50 cm
sygn. monogramem wiązanym p.d.: WW
na odwr. oznaczenie białą kredą - kółko z kropką
olej, płótno, 67 x 58 cm
sygn. l.d.: WWeiss
SIECI RYBACKIE NAD BRZEGIEM MORZA
olej, płótno, 46 x 65,5 cm
sygn. l.d.: W.Weiss
akwarela, papier; 28 x 42,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile artysty pośrodku; nr 001020;
oraz wtórna data z prawej u dołu: 1915 (ołówkiem).
olej, płótno; 16,5 x 26 cm;
sygn. l. d.: WW (inicjał wiązany);
na odwrocie faksymile artysty: WW 4; oraz nr ze spuścizny po artyście: 0984.
olej, tektura; 23,5 x 35,5cm;
sygn.p.d.: WW (monogram wiązany, czarną farbą)
Akt siedzącej dziewczyny z uniesioną prawą nogą, 1912
kredka czarna, akwarela, brystol; 40 x 30cm;
sygn.u dołu.: WW (monogram wiązany, ołówkiem)
Kąpiel w morzu - Na plaży w Nicei II, 1925
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, brystol; 21,7 x 28cm;
sygn.l.d.: WW (monogram wiązany, ołówkiem)
olej/tektura, 61,5 x 46,5 cm
sygnowany l.śr.: 'WWeiss'
na odwrociu facsimile sygnatury oraz numer katalogowy ze spuścizny po artyście '1106'
olej/płótno, 42 x 36,5 cm
na odwrociu faksymilowa pieczęć 'WW' oraz numer porządkowy z pośmiertnego spisu dzieł artysty: '1152 | 3'
olej, tektura, 49,5 × 41 cm
na odwrocie stempel: 0638/WW/4
olej, tektura, 29,5 × 34 cm
na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY; z faksymile artysty pośrodku; oraz nr ze spuścizny artysty: 000826 2 (ostatnia cyfra dopisana ręcznie); i nr odręczny 189 (ołówkiem)
ołówek, kredka brązowa, papier; 22 x 21,2 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem)
olej, tektura; 24,2 x 33,6 cm;
sygn. p. d.: WW
olej, płótno naklejone na tekturę, 43,5 × 63 cm w świetle ramy,
sygn. p.d.: Wweiss
Na leżaku (portret żony artysty Ireny), ok. 1915 r.
olej, płyta, 61,5 x 41,7 cm,
sygn.monogramem wiązanym l.śr.: WW na odwrocie pieczęć z faksymile sygnatury artysty WW oraz numer 05683.
Obraz posiada certyfikat córki artysty Zofii Weiss-Nowiny Konopki
olej, płótno; 66,5 x 51 cm;
olej, tektura; 12,8 x 21 cm,
na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty i napisem: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY; oraz nr 000596.
olej/karton, 32 x 47,6 cm
sygnowany l.d. monogramem wiązanym: ‘WW’
Tusz, papier, wym. w świetle pp.: 27 x 37 cm; sygn. i dat. oł. l.d.: 1928 WW. Praca oprawiona w pp., za szkłem, ze zbiorów rodziny artysty. Artysta wykorzystał ujęcie w późniejszej monotypii. Por.: R. Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna..., kat. (m.) 30, s. 77, il. s. 76.
Sangwina, papier; wym. w świetle pp.: 38,5 x 26,8 cm; sygn. oł. p.d.: WW. Na odwrocie podobrazia naklejka Antykwariatu Artystycznego Franciszka Studzińskiego w Krakowie. Praca ze zbiorów rodziny artysty. Praca utrzymana w stylistyce art déco.
Wystawa Sztuki Polskiej w Pradze, 1927
Plakat, litografia barwna pędzlem i prusz na kremowej tincie; wym.: 700 x 990 mm, sygn. na kamieniu pośrodku monogramem wiązanym: WW oraz p. d.: Lit. A. Pruszyński, Kraków. Opisy w języku czeskim. Stan zachowania: prawy dół odklejone rozdarcie marginesu bez szkody dla kompozycji. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Kraków 2006, s. 63, poz. 23.
Litografia dwubarwna kredką i pędzlem (barwy: czerwona i czarna); wym.: 997 x 698 mm, sygn. na kamieniu p. d. monogramem wiązanym: WW. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Kraków 2006, s. 62, poz. 20.
olej/płótno, 64,5 x 46 cm
na odwrociu dwie nalepki wystawowe
sygn. p.d.dat. na odwrociu
akwarela, papier
30 x 44 cm
piórko, tusz, papier jasnokremowy; 21,8 x 29,7cm
sygn.p.d.: WW
litografia/papier, 13 x 9,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany na kamieniu monogramem wiązanym p.d.: 'WW'
olej, płótno,
60.2 x 40
sygn. przy p. krawędzi śr.: Hannah
na odwrocie napis autorski: "POD OSŁONĄ" | Hannah | Anna Ewa Miarczyńska | 2009
olej, płótno, 50 x 65 cm,
sygn. p.d.: WWeiss.
Na odwrocie czarną kredką potwierdzenie autentyczności przez żonę artysty Irenę Weissową:
Obraz ten został namalowany / przez Wojciecha Weissa / Aneri Irena Weissowa.
Modelka w pracowni artysty, 1922
olej, płótno; 73 x 58 cm;
sygn. p. d.: WW;
na odwrocie napis autorski: 1922 / WWeiss
olej, tektura, 33,5 × 26 cm w świetle ramy
akwarela, ołówek, papier; 21,7 x 28 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY; z faksymile artysty pośrodku; oraz nr ze spuścizny artysty: 001521; i napis odręczny ołówkiem: Na plaży, Nice 1925.
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss. Katalog wystawy podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, kat. poz. 130
Przed domem w Kalwarii, [1908]
olej, tektura; 42 x 27 cm;
na odwrocie stempel - faksymile monogramu wiązanego artysty WW, niżej cyfra 4 oraz wyżej numer ze spuścizny artysty 0278;
niżej napis odręczny ołówkiem: Kalwarja [sic!] 1906.
olej, płótno; 46 x 66 cm;
sygn. l. d.: WWeiss
akwarela, papier; 28,5 x 21,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile artysty pośrodku; oraz nr 001018; oraz data 1915 (ołówkiem).
olej/płótno, 42 x 36,5 cm
Akt stojącej kobiety z rękoma zaplecionymi z tyłu, ok. 1917
ołówek, papier żeberkowy Ingres; 31,5 x 23,8 cm;
sygn.l.d.: WW
olej, tektura
44,5 x 62,3 cm
sygn. l.d.: WW (monogram wiązany)
Na odwrocie napis ołówkiem: Własność Antoniny Panek.
Niżej: nr T. 535-II i niebieski stempel: 151
Pochodzenie: własność Antoniny Panek, następnie kolekcja prywatna we Wrocławiu.
Obraz opisany i reprodukowany:
- Spacer po galerii malarstwa polskiego z przełomu XIX i XX wieku [pod red. K. Kurpiewskiej], Muzeum Miejskie Wrocławia, Wrocław 2014, s. 23, il. na s. 23 oraz 79.
olej, tektura, 10.5 x 19 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: WW
na odwrocie: nalepki z Muzeum Okręgowego w Toruniu, Muzeum Mazowieckeigo w Płocku oraz Muzeum Pałacu w Wilanowie
Piękno do mnie przyszło, Muzeum Pałac w Wilanowie, 19 kwietnia - 10 czerwca 2007.
Monotypia jednobarwna; wym. 195 x 290 mm; sygn. oł. p.d.: WWeiss.
Lit.: R. Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Kraków 2006, dział monotypii, poz. 54, il. s. 81.
* opłata wynikająca z tzw. droit de suite
Akt siedzącej przy stoliku, ok. 1930
Monotypia jednobarwna; wym.: 24 x 18 cm; sygn. oł. p.d.: WWeiss. Piękna monotypia ukazująca w subtelny i nastrojowy sposób nagie, kobiece kształty.
Lit.: R. Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Nautilus, Kraków 2006, poz. (m) 10. Praca ze zbiorów rodziny artysty.
Sadzawka św. Stanisława na Skałce w Krakowie, 1911
Litografia kredką; wym.: 415 x 295 mm; sygn. pł. l.d: WW. Grafika z teki "Kraków", wydanej przez Komitet Gospodarczy XI Zjazdu Lekarzy i Przyrodników Polskich w Krakowie.
Lit.: R. Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Kraków 2006, s. 42, poz. 28.
Drzeworyt; wym.: 130 x 180 mm; sygn. oł. p.d.: W. Weiss. Praca z teki "Drzeworyty".
Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Kraków 2006, s. 47, poz. 53.
Drzeworyt, bibuła; wym.: 158 x 207 mm; sygn. na klocku w lewym dolnym narożniku monogr. wiąz.: WW oraz oł. p.d.: WWeiss. Zachowane oryginalne pp. papierowe opisane ołówkiem. Grafika z teki "Drzeworyty", 1925.
Lit.: R. Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Kraków 2006, s. 48, poz. 59.
drzeworyt, bibuła; 24,4 x 34,5 cm (odcisk klocka);
Grafika ujęta w katalogu: Renata Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Kraków 2006, s. 57. il. 111; Grafika wielokrotnie prezentowana na wystawach monograficznych.
akwarela, papier naklejony na tekturę; 24 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. inicjałem wiązanym, ołówkiem: WW
sygn. l.d.dat. na odwrociu
akwarela, papier
22x30.5 cm
drzeworyt/papier, 15 x 9,5 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'WWeiss'
LIETRATURA:
- Renata Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Kraków 2006, nr. kat. 30, s. 43 (il.)
sangwina, tusz lawowany, papier; 33,3 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (monogram wiązany ołówkiem);
na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile artysty pośrodku; oraz nr 001423
Wesołe miasteczko - huśtawka I, 1946
akwarela, papier; 15,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d. (ołówkiem): 1946 WW
akwarela, papier; 30 x 22 cm;
sygn. l. d. (monogram wiązany ołówkiem): WW;
na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, z faksymile artysty pośrodku; oraz nr ze spuścizny artysty: 000946;
również na odwrocie napis l. g. (ołówkiem): Poronin 1910
Aneri siedząca na ławce z robótką
akwarela, papier, 21 × 29 cm w świetle passe-partout
akwarela, papier, 20,5 × 27 cm w świetle passe-partout
akwarela, papier, 29,5 × 21 cm w świetle passe-partout
akwarela, papier; 25,5 x 31,5cm;
sygn.p.d.: WW (ołówkiem)
Dróżki kalwaryjskie - most na Cedronie w Kalwari Zebrzydowskiej
pastel, papier jasnobrązowy; 22,5 x 31,5cm;
sygn.p.d.: WW
Aneri z Hanusią przy stole w trakcie posiłku, ok. 1927
piórko, tusz, kremowy papier; 30 x 19,8cm;
sygn.p.d.: WW
olej/tektura, 61,5 x 46,5 cm
sygnowany l.śr.: 'WWeiss'
olej/płótno, 96 x 81 cm
na odwrociu facsimile sygnatury oraz numer katalogowy ze spuścizny po artyście '0612'
- ze spuścizny po artyście
olej/płótno, 50,5 × 65,5 cm
sygn.: l.d. monogram WW
* dodatkowa opłata wynikająca z tzw. droit de suite
Zimowy widok na Bramę Floriańską
olej,płótno; 65 x 50 cm;
sygn.p.d.:W Weiss
olej, płótno; 31 x 46 cm;
sygn. p. d.: WW;
na odwrocie faksymile podpisu artysty z numerami 1100 / 4
akwarela, papier; 15 x 22 cm;
sygn. p. d.: WW
Na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile artysty pośrodku; oraz nr 000872; oraz data z prawej u dołu: 1913 (ołówkiem)
olej, płótno
44,5 x 63 cm
sygn. p.d.: WWEISS (inicjały wiązane)
Na odwrocie stempel: 191
Dwoje przy studni. Pejzaż z Kalwarii Zebrzydowskiej, po 1905
Olej, płótno; wym.: 65 x 100 cm; sygn. na odwrocie WW; tamże numer dzieła nadany przez artystę (lub rodzinę) podczas katalogowania spuścizny malarza. Efektowna, oprawiona praca.
* opłata wynikającą z tzw. droit de suite
olej, płótno, 49 × 38 cm
na odwrocie: "malowałem / WW"
olej, płótno, 46 × 74,5 cm
sygn. p. d.: WWeiss
olej, płótno naklejone na tekturę, 43,5 × 63 cm w świetle ramy
sygn. p. d.: Wweiss
drzeworyt, papier; 21,4 x 27,8 cm;
sygn. p. d.: WWeiss (ołówkiem)
Grafika prezentowana była na indywidualnych wystawach Wojciecha Weissa: w 1975 w Muzeum Narodowym w Krakowie - Grafika Wojciecha Weissa; w 1985 w Muzeum Narodowym w Kielcach - Pejzaże Wojciecha Weissa, kat. 421; w 2006 w Krakowie, Warszawie, Malborku, Gorzowie Wielkopolskim - Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, il. 104, s. 56
Bibl.: Renata Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Kraków - Nautilus - 2006, kat. 104
drzeworyt, papier; 13,5 x 10 cm, (w świetle oprawy);
sygn. na płycie u dołu: WW
akwarela, papier; 33 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie szkic wnętrza pracowni w akwareli; oraz pieczęć u góry z faksymile podpisu artysty: WWeiss i nr 000834
olej, tektura; 49 x 34 cm;
sygn. p. d.: WW;
na odwrocie faksymile podpisu artysty: WW4;
oraz nr 0694
Portret mężczyzny, początek XX w.
Olej, płótno; wym.: 96,5 x 60,5 cm; sygn. l.d.: WW.
Widok na Klasztor Paulinów na Skałce i Sadzawkę św. Stanisława, 1911
ołówek, kredka, papier; 22 x 30 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie wtórny napis: Skałka / Kraków 1911 (ołówkiem); oraz owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile artysty pośrodku; oraz poniżej nr ze spuścizny artysty 003410
akwarela, papier, 25,5 x 36,5 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile artysty pośrodku; oraz nr 000942
Kobiety nad Cedronem w Kalwarii Zebrzydowskiej, 1913
akwarela, papier,
20,5 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
Bibl.: Adam Konopacki, Wojciech Weiss - Stanisław Kamocki. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2014, kat. 7
Wesołe miasteczko - malowanie koników, 1946
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
21,3 x 28,6 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem)
olej, tektura, 33 x 48 cm;
sygn. l. d.: WW;
na odwrocie faksymile popisu artysty z nr 4 i nr 0167
olej, tektura; 25 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW;
na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY; z faksymile artysty pośrodku; oraz nr ze spuścizny artysty: 00082;
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss. Katalog wystawy podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, poz. kat. 255
olej, płótno
66 x 51 cm
W załączeniu ekspertyza p. Ireny Bal, rzeczoznawcy Stowarzyszenia Historyków Sztuki (Warszawa, 6 lipca 2007).
olej, płótno, 46 x 33 cm,
sygn. monogramem wiązanym l.d.: WW.
Na odwrocie autorski opis czarną farbą: Malowałem / WWeiss.
olej, płótno, 65 x 50,5 cm,
sygn. l.d.: WWeiss.
Na odwrocie autorski opis czarną farbą: Malowałem / WW / 1936.
drzeworyt/papier, 24,5 x 34,5 cm (zadruk)
- Renata Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Kraków 2006, nr. kat. 112, s. 57 (il.)
drzeworyt/papier, 24,5 x 18,5 cm (zadruk)
- Renata Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Kraków 2006, nr. kat. 116, s. 36 (il.)
drzeworyt/papier, 20,5 x 15,8 cm (zadruk)
- Renata Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Kraków 2006, nr. kat. 113, s. 57 (il.)
drzeworyt/papier, 13 x 18 cm (zadruk)
sygnowany tuszem p.d.: 'WWeiss'
sygnowany na klocku monogramem wiązanym: 'WW'
Praca pochodzi z teki "Drzeworyty" z 1925 roku
- Renata Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Kraków 2006, nr. kat. 53, s. 47 (il.)
olej, płótno, 63 x 97,5 cm
sygn. l.d.: WWeiss
akwarela, papier, 30 x 22 cm;
sygn. p. d.: WW; na odwrocie stempel z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY oraz numer 000189
Odpoczynek w plenerze, 1928 r.
akwarela, papier, 25,5 x 31,5 cm;
sygn. p. d.: WW
sygn. p.d. (na odwrociu stempel i numer 003219 oraz data)
pastel, papier
20x29 cm (w świetle passe-partout )
sygn. p.d. (na odwrociu stempel i numer 001423 oraz data)
akwarela, kredka, papier
33.5x23 cm (w świetle passe-partout )
tusz, papier; 24,5 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
olej, tektura; 60,5 x 46 cm;
sygn. p. d.: WWeiss
Półakt modelki w berecie, ok. 1925
olej, płótno; 80 x 65 cm;
sygn. p. d.: WWeiss
na odwrocie numer czerwoną kredką 237
olej, tektura; 29,5 x 34 cm;
sygn. l. d.: WW;
na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY; z faksymile artysty pośrodku; oraz nr ze spuścizny artysty: 000826 2 (ostatnia cyfra dopisana ręcznie); i nr odręczny 189 (ołówkiem);
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss, Katalog wystawy podróżnej, z cyklu "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne, 2011, kat. 118
Wóz zaprzęgnięty w dwa konie - Widok z okna przy ul.Straszewskiego 2, 1921
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, brystol; 25 x 35cm;
sygn.l.d.: WW
Pejzaż - szkic do Strachów, 1905
akwarela, karton; 30 x 23,5cm;
sygn.p.d.: WWg
olej, tektura; 48 x 41cm;
sygn.p.d.: WW (monogram wiązany)
pastel, papier; 31 x 41 cm;
sygn. p. d.: WW
na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile artysty pośrodku; oraz nr 237
olej, płótno; 50 x 65 cm;
sygn. l. d.: WW ; na odwrocie data: 1906
olej, tektura, 64,5 × 47,5 cm
sygn. monogramem wiązanym. p. d.: WW
sangwina, węgiel, papier;
26,3 x 37,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile artysty pośrodku; oraz nr 004887
akwarela, papier, 29,5 × 44 cm
na odwrocie stempel: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA/DOMARTYSTY/
poniżej 001371 p. d.: 1923
ołówek, sangwina,
papier, 23 × 33,5 cm w świetle passe-partout
akwarela, papier, 42 × 28 cm w świetle passe-partout
olej, płótno
58,4 x 47,4 cm
na odwrocie, na płótnie stemple: nieczytelny prostokątny oraz: 88
Na krośnie stempel wypełniony ręcznie: AUTOR WOJCIECH WEISS | TYTUŁ DZIEŁA ALTANA | RODZAJ ol/pł. | ROK POWSTANIA 58 x 47 cm | WYMIARY - | DATA POZYSKANIA - | [.] S. WYST. M. N. P. /1977. Katalog. Repr.; obok nalepka z danymi dot. obrazu i informacją o wystawach; na dolnej desce krosna nalepka Muzeum Narodowego w Poznaniu z datą 1977 i nr. 93.
Obraz - przynajmniej do roku 1977 - był własnością Karola Zolicha, znanego krakowskiego kolekcjonera, znawcy i miłośnika sztuki. Później, w nieznanym nam czasie, trafił do innych, równie znakomitych zbiorów prywatnych.
ołówek, papier; 30 x 22 cm;
sygn. p. d.: WW;
na odwrocie owalny stempel: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY; z fasymile artysty pośrodku; oraz poniżej nr ze spuścizny artysty 004152
akwarela, papier; 22,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. l. d.: WW
olej, tektura; 21 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss, Katalog wystawy podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, poz. kat. 246
olej, płótno; 73 x 58 cm;
sygn. p. d.: WW;
olej, płótno naklejone na tekturę, 42 x 63 cm,
sygn. p.d.: Weiss
akwarela, papier, 37 x 25 cm,
sygn. p.d.: WWeiss,
na odwrocie pieczęć: Ze zbioru dzieł Wojciecha Weissa Dom Artysty
sygn. l.d.
akwarela, papier
18.5x27.2 cm (w świetle passe-partout )
sygn. p.d.
akwarela, papier
21x31 cm (w świetle passe-partout )
Motywy weneckie (Plac św.Marka)
sygn. p.d.
ołówek, papier
16.5x20 cm (w świetle passe-partout )
Akt z wiklinowym fotelem, około 1930 r.
olej/płótno, 62 x 81 cm
sygnowany p.d.: 'WWeiss'
- kolekcja prywatna, Kraków
- kolekcja prywatna, Wilno (do 1939 roku)
ołówek, tusz, papier; 19,8 x 27,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem)
olej, tektura; 33,5 x 24.6 cm ( w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (monogramem);
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa Wojciech Weiss. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, kat. poz. 246
olej, deska; 23,2 x 33,8 cm;
sygn. l. d.: WW (monogramem);
na odwrocie owalny stempel z napisem wokół:
ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile artysty po środku, poniżej nr ze spuścizny 0004194 (ostatnia cyfra dopisana ręcznie),
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa Wojciech Weiss. Katalogu wystawy podróżnej, z cyklu "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, kat. poz. 247
olej/płótno dublowane, 79 x 59 cm
sygnowany p.d.: 'WW'
Niebieskie krzesełko, ok. 1930 r.
olej, płótno, 71 × 59 cm
olej, płótno, 65 × 50,5 cm
sygn. l.d.: Wweiss
Pejzaż z kopami o zachodzie słońca
olej, tektura, 31,5 × 48 cm
olej, płótno; 46,3 x 74,2 cm;
sygn. monogramem wiązanym p. d.: ww;
na blejtramie napisy: WŁASNOŚĆ / NOWY SĄCZ oraz 464;
akwarela, papier; 33,7 x 42 cm w świetle ramy;
olej, płótno
71 x 49 cm
sygn. l. g.: WW
na odwrocie, na blejtramie: (WW 10), nalepki z dwóch wystaw w Muzeum Narodowym w Poznaniu oraz nalepka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie
III Wystawa obrazów i rzeźb..., Sosnowiec, 1911
XV Wystawa "Sztuki", Kraków, 1911
Wojciech Weiss 1875 - 1950, Wystawa Monograficzna, Muzeum Narodowe w Poznaniu, 1977
Kolor w malarstwie polskim XIX i XX w., Muzeum Narodowe w Poznaniu, 1978
Publikowany:
Wojciech Weiss 1875 - 1950, Wystawa monograficzna, kat. wyst., oprac. A Ławniczakowa, J. Nowakowski, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznań 1977, il. 113, kat. nr 127
sygn. p.d.dat. na odwrociu
akwarela, papier
25.5x35.5 cm
sygn. l.d.
ołówek, papier
20x25.2 cm
Pejzaż tatrzański z Poronina, 1910
akwarela, papier; 24 x 31,5 cm;
sygn. l. d.: WW (ołowkiem);
na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile artysty pośrodku; poniżej nr 000945; u dołu z lewej wtórny napis: Poronin 1910 (ołówkiem)
akwarela, papier; 23,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
Na odwrocie owalna pieczęć: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile artysty pośrodku; poniżej nr 001525; oraz napis: Nice na Plaży 1925 (ołówkiem);
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss, Katalog Wystawy Podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, poz. kat. 135.
pastel, papier szary; 29,3 x 19,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
Praca ujęta w Katalogu wystawowym w Śląskim Domu Aukcyjnym o/Kraków, opracowanie katalogu Adam Konopacki, Renata Weiss, Wojciech i Irena (Aneri) Weiss, Kraków 2015, nr kat. 22
Pastel na papierze; wym.: 31x41 cm; sygn. p. d. WW ; na odwrocie owalna pieczęć z faksymile podpisu oraz napis: Ze zbioru dzieł Wojciecha Weissa. Dom artysty, poniżej numer 237.
Akwaforta z akwatintą, papier żeberkowy; wym.: 140 x 198 mm; sygn. oł. p.d.: WW.
Niezwykle rzadka grafika, uwzględniona i reprodukowana w podstawowej literaturze dot. sztuki Młodej Polski i twórczości Wojciecha Weissa.
Sursum corda - Do młodości, 1899
Litografia kredką; wym. komp.: 160 x 120 mm; sygn. pł. p.g. monogramem WW.
Litografia dwubarwna kredką i pędzlem (barwy: czerwona i czarna); wym.: 997 x 698 mm, sygn. na kamieniu p. d. monogramem wiązanym: WW.
Plakat, litografia barwna pędzlem i prusz na kremowej tincie; wym.: 700 x 990 mm, sygn. na kamieniu pośrodku monogramem wiązanym: WW oraz p. d.: Lit. A. Pruszyński, Kraków. Opisy w języku czeskim. Stan zachowania: prawy dół odklejone rozdarcie marginesu bez szkody dla kompozycji.
akwarela, papier, wym. 29,5 x 44 cm,
sygn. i dat. p.d.: WW, na odwrociu stempel: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA / DOM ARTYSTY / poniżej 001371, p. d.: 1923
akwarela, papier; 18 x 28,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Wojciech i Irena - Aneri - Weiss [katalog wystawy zorganizowanej przez Śląski Dom Aukcyjny - O./ Kraków], Kraków 2015, kat. poz. 10
Odpoczynek na trawie I, ok. 1910
akwarela, papier; 18,8 x 28,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem)
Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Wojciech i Irena - Aneri - Weiss [katalog wystawy zorganizowanej przez Śląski Dom Aukcyjny - O./ Kraków], Kraków 2015, kat. poz. 8
olej na płótnie, 38,2 x 70,3 cm,
sygnowany na odwrocie pieczęcią rodzinnej kolekcji "0079"
i monogramem "WW3"
Wystawiany: Z okazji 100-lecia urodzin artysty w Muzeum Etnograficznym w Krakowie w 1976 r.:
"W. Weiss. Wystawa malarstwa, grafiki i rysunków z lat pobytu artysty w Podgórzu 1891-1904", w katalogu poz. 16.
drzeworyt/papier, 25 x 21,5 cm (zadruk) 45 x 30 cm (arkusz)
- Renata Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Kraków 2006, nr. kat. 25, s. 20 (il.)
drzeworyt/papier, 19,6 x 27,8 cm
Praca pochodzi z teki "Drzeworyty"
- Renata Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Kraków 2006, nr. kat. 57, s. 24 (il.)
drzeworyt/papier, 29,3 x 21 cm (zadruk) 35,5 x 25,5 cm (arkusz)
- Renata Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Kraków 2006, nr. kat. 97, s. 54 (il.)
PORTRET RÓŻY SCHLEICHKORN, 1899
olej, tektura
78 x 62 cm
Na odwr. u góry po prawej stempel: 0118 | WW [numer katalogu rodzinnego i faksymile inicjałów artysty] obok tuszem cyfra: 4
Obraz reprodukowany i opisany w:
- R. Weiss, Akordy światła i koloru. Wojciech Weiss i Aneri, wyd. Muzeum Regionalne w Stalowej Woli [2007], s. 40, nr kat 10, il. s. 41.
olej, płótno
82 x 65 cm
Na odwr. u góry po prawej stempel kolekcji rodziny artysty z numerem i faksymile sygnatury: 1049 | WW.
Obok tuszem cyfra: 3.
Akwarela, papier, 20 x 28,5 cm,
sygn. p.d.: W Weiss
olej/tektura, 48 x 41 cm
Dziewczynka na niebieskim krześle
olej, płótno, wym. 71 × 59 cm
ołówek, akwarela, papier; 23,4 x 17,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Wojciech i Irena - Aneri - Weiss [katalog wystawy zorganizowanej przez Śląski Dom Aukcyjny - O./ Kraków], Kraków 2015, kat. poz. 17
Odpoczynek na trawie II, ok. 1920
akwarela, papier; 20,2 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Wojciech i Irena - Aneri - Weiss [katalog wystawy zorganizowanej przez Śląski Dom Aukcyjny - O./ Kraków], Kraków 2015, kat. poz. 9
Kwitnące kasztany pod Wawelem, ok. 1914
olej, tektura; 47 x 36 cm;
na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile artysty pośrodku; powyżej nr 00669 z dopisaną cyfrą 4
olej, płótno; 44,5 x 63 cm;
sygn. p. d.: W Weiss
na odwrocie pieczęć nr: 191
Wschód księżyca - Kalwaria, ok. 1906
olej, tektura; 27 x 33,5 cm;
sygn. l. d.: WW
olej, płótno; 65 x 50 cm;
sygn. p. d.: WW [monogram wiązany];
stemple na odwrocie: 0955/ [faksymile monogramu artysty] WW3
Oznaczenia wprowadzone przez rodzinę artysty.
olej, tektura; 12,5 x 21 cm;
sygn. l. d.: WW
na odwrocie napis ołówkiem: Renia w łóżku czyta; oraz owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISS. DOM ARTYSTY z faksymile artysty pośrodku; oraz nr ze spuścizny artysty 00675;
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss, Katalog wystawy podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze
sztuką", Łaziska Dolne 2013, kat. poz. 237
Promienny zachód słońca - studium do obrazu, 1900
olej, tektura; 30,5 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (monogramem);
na odwrocie stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, w środku faksymile monogramu wiązanego WW oraz nr ze spuścizny artysty: 0002782 (ostatnia cyfra dopisana ręcznie).
Praca ujęta w Katalogu Wystawy Podróżnej, w cyklu: Spotkania ze sztuką, Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa Wojciech Weiss, Łaziska Dolne 2013, nr kat. 252
olej/tektura, 24 x 34 cm (w świetle oprawy)
na odwrociu nalepka Muzeum Pałacu w Wilanowie
- "Piękno do mnie przyszło...". Wojciech Weiss: malarstwo białego okresu 1905-1912, red. J. Marcinek, 19.04. 2007-10.06.2007
olej, płótno; 65 x 50cm
sygn.p.d.: Wweiss
olej na płótnie;73 x 58 cm;
sygn.p.d.: WW.
Na odwrocie autorski opis: WWeiss | 1922
akwarela, papier; 28,5 x 16,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Wojciech i Irena - Aneri - Weiss [katalog wystawy zorganizowanej przez Śląski Dom Aukcyjny - O./ Kraków], Kraków 2015, kat. poz. 15
Pielgrzymka w Kalwarii Zebrzydowskiej - Most na Cedronie, 1913
ołówek, akwarela, papier; 22 x 30 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM
ARTYSTY; z faksymile artysty; oraz nr 000906.
Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Wojciech i Irena - Aneri - Weiss [katalog wystawy zorganizowanej przez Śląski Dom Aukcyjny - O./ Kraków], Kraków 2015, kat. poz. 29
olej, tektura; 36,5 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (monogramem),
na odwrocie napis: Kalwaria 1908? (ołówkiem)
kredka, papier; 45,5 x 28,5 cm w świetle passe-partout;
sygnowany po prawej stronie u dołu: monogramem wiązanym WW
olej, tektura; 30,3 x 22,3 cm w św. p-p.;
sygn. l. d. monogramem wiązanym: ww;
na odwrocie:
- stempel owalny z napisem: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku faksymile monogramu wiązanego WW);
- numer ze spuścizny artysty: 0002782 (ostatnia cyfra dopisana ręcznie);
- napis p. g.: 144 (ołówkiem)
Literatura:
- Adam Konopacki, Renata Weiss "Aneri Irena Weissowa Wojciech Weiss. Katalog wystawy podróżnej", Agencja Kultury Konkret, Łaziska Górne, s. 82, poz. 252 (il. barwna);
- Adam Konopacki, Stefania Krzysztofowicz-Kozakowska "W orbicie Młodej Polski. Katalog wystawy podróżnej", Agencja Kultury Konkret, Łaziska Górne, s. 28, poz. 68 (il. barwna)
olej, tektura; 36,2 x 28,4 cm w świetle ramy;
sygn. p. d. monogramem wiązanym: ww;
na odwrocie dat. i napis: Kalwaria 1908
gwasz, tektura; 38,5 x 28,3 cm w św. p-p.;
na odwrocie:
- numer ze spuścizny artysty: 001586;
- napis p. d.: z pracowni Wojciecha Weissa ok. 1925 (ołówkiem)
Akt dziewczyny siedzącej na krześle, 1906
akwarela, brystol kremowy; 43,5 x 29,2 cm w św. p-p.;
sygn. z prawej monogramem wiązanym: WW (ołówkiem);
na odwrocie:
- stempel owalny z napisem: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku monogram wiązany WW);
- numer ze spuścizny artysty: 000727;
- napis odręczny: 1912 (ołówkiem);
- nalepka galeryjna
- nalepka z oznaczeniem: K43/2014
Literatura:
Adam Konopacki, Renata Weiss "Aneri Irena Weissowa Wojciech Weiss. Katalog wystawy podróżnej", Agencja Kultury Konkret, Łaziska Górne, s. 56, poz. 143 (il. barwna)
ołówek, papier; 28 x 20,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Wojciech i Irena - Aneri - Weiss [katalog wystawy zorganizowanej przez Śląski Dom Aukcyjny - O./ Kraków], Kraków 2015, kat. poz. 36
Żona z córką w hamaku, Kalwaria 1921
akwarela, papier; 34,5 x 24,5 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie szkic w akwareli przedstawiający scenę w hamaku i z parasolem, w ogrodzie w Kalwarii; napis l. d.: 1921 (ołówkiem); u góry z prawej strony doklejona karteczka z owalną pieczęcią: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY i faksymile podpisu artysty, poniżej nr 001327
olej, tektura; 47,5 x 60,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WWeiss
olej, płótno; 71 x 58 cm;
sygn. i dat. p. d.: WWeiss / 1926;
na odwrocie cyfra 3
Dróżki kalwaryjskie. Most na Cedronie w Kalwarii Zebrzydowskiej;
pastel, papier, 22,5 x 31,5 cm;
sygn. prawy dolny WW (ołówkiem);
na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY; z faksymile artysty pośrodku; oraz nr 416;
Praca ujęta w Katalogu wystawowym w Śląskim Domu Aukcyjnym o/Kraków, opracowanie katalogu: Adam Konopacki, Renata Weiss, Wojciech i Irena (Aneri) Weiss, Kraków 2015, nr kat. 19
olej, płótno, 71 × 59 cm
PEJZAŻ Z OKOLIC KALWARII, lata 30. XX w.
olej, tektura
39 x 52 cm
olej, płótno
67,3 x 49,2 cm
Na odwr. nalepka o treści (druk, atrament): SALON DZIEŁ SZTUKI | KAZIMIERZA WOJCIECHOWSKIEGO | KRAKÓW, UL. ŚW. JANA L. 3 - TELEFON 100-02 | Data przyjęcia 1934 | Autor Wojciech Weiss | Tytuł Kwiaty | Rodzaj olej Rozmiar | Nr 10012
Na płótnie i dolnej listwie krosna napis kredką: Lp 10012.
Ponadto na krośnie cztery stemple firmowe: SKŁAD PAPIERU | R. ALEKSANDROWICZ | KRAKÓW, BASZTOWA 11
WIOSNA W OGRODZIE, lata 20. XX w.
olej, płótno
67 x 45,5 cm
sygn. p.d. monogramem wiązanym: WW
olej/płótno, 73 x 58 cm
sygnowany monogramem wiązanym p.d.: `WW`
na odwrociu sygnowany i datowany (farbą na płótnie)
olej/płótno, 62 x 45 cm
olej/tektura, 19,5 x 12 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany monogramem wiązanym l.d.: `WW`
na odwrociu nalepki muzelane: Muzeum Pałac w Wilanowie, Muzeum Mazowieckie w Płocku, Muzeum w Brodnicy oraz Muzeum Okręgowe w Toruniu
olej/tektura, 18,5 x 11,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.g.: `WW`
akwarela, ołówek/papier, 17 x 25,5 cm (w świetle passe-partout)
ołówek, papier; 23 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie owalna pieczęć z faksymile artysty i napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY oraz nr 005124;
Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Wojciech i Irena (Aneri) Weiss [katalog wystawy zorganizowanej przez Śląski Dom Aukcyjny - O./ Kraków], Kraków 2015, poz. kat. 31
Maryla w łodzi na Praterze w Wiedniu 1915
akwarela, papier; 21,8 x 29,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: WW (ołowkiem);
Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Wojciech i Irena - Aneri - Weiss [katalog wystawy zorganizowanej przez Śląski Dom Aukcyjny - O./ Kraków], Kraków 2015, poz. kat. 7
Nad rzeką - motyw pejzażowy z Zebrzydowic, ok. 1920
akwarela, papier; 34,6 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Wojciech i Irena - Aneri - Weiss [katalog wystawy zorganizowanej przez Śląski Dom Aukcyjny - O./ Kraków], Kraków 2015, poz. kat. 14
Plaża w Jastrzębiej Górze, ok. 1925
olej, płótno; 45 x 64 cm;
sygn. p. d.: WWeiss
olej, tektura, 23,5 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: WW
na odwrocie zarys szkicu pejzażu z chmurami; oraz owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY; z faksymile artysty pośrodku; nr ze spuścizny artysty: 000229; oraz nr odręcznie napisany ołówkiem 54
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss, Katalog Wystawy Podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, poz. kat. 98; Wojciech Weiss. Katalog wystawy, Pałac pod Baranami, Kraków 16. maja - 13 czerwca 2014, s. 19.
olej, tektura; 21 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW
Akt podwójny - studia siedzącej kobiety, ok. 1917
ołówek, papier; 29,5 x 22cm;
sygn.p.d.: WW
Na odwrocie: ołówkowy szkic pejzażu
akwarela, kremowy papier; 18,7 x 32,1cm;
sygn.oł.l.d.: WW
sygn..p.d.:WW (ołówkiem)
Monotypia jednobarwna;
wym. 195 x 290 mm;
sygn. oł. p.d.: WWeiss.
Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Kraków 2006, dział monotypii, poz. 54, il. s. 81.
Drzeworyt;
wym.: 130 x 180 mm;
sygn. oł. p.d.: W. Weiss. Praca z teki "Drzeworyty".
olej/płótno, 65 x 50 cm
sygnowany p.g.: `Weiss`
na odwrociu papierowa nalepka opisem obrazu
Akt siedzący z uniesioną prawą ręką, ok. 1920
ołówek, papier; 29 x 19,4 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem).
Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Wojciech i Irena (Aneri) Weiss [katalog wystawy zorganizowanej przez Śląski Dom Aukcyjny - O./ Kraków], Kraków 2015, poz. kat. 42 - il.
akwarela, papier, 30,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Wojciech i Irena (Aneri) Weiss [katalog wystawy zorganizowanej przez Śląski Dom Aukcyjnym - O./ Kraków], Kraków 2015, poz. kat. 13 - il.
pastel, papier; 31 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem).
Praca ujęta w Katalogu wystawowym w Śląskim Domu Aukcyjnym o/Kraków, opracowanie katalogu Adam Konopacki, Renata Weiss, Wojciech i Irena (Aneri) Weiss, Kraków 2015, nr kat. 28
Pejzaż z Lanterne, ok. 1928-30
olej, płótno; 38,5 x 61,5 cm;
sygn. l. d.: WWeiss;
na odwrocie stempel: 0885/ faksymile podpisu artysty: WW/ obok cyfra: 3 oraz nalepka z tytułem pracy i datacją oraz cyfra 8.
Pejzaż z południa Francji, ok. 1925
olej, płótno; 50,5 x 65,5 cm;
sygn. l. d.: WWeiss;
na odwrocie stempel: 0781/1/ faksymile podpisu artysty: WW/ obok cyfra: 3
olej, płótno
81,3 x 110 cm
Na odwrocie nalepka wystawy w warszawskiej Zachęcie (druk, atrament, stempel) o treści: 716 | Autor Wojciech Weiss | Tytuł Helena | Rodzaj dzieła ol. | Cena Własność prywatna Data nadesłania 21/IV 1923
Obraz opisywany i reprodukowany w prasie, książkach i katalogach wystaw:
- XXVI Wystawa Tow. Artystów Polskich "Sztuka", Kraków 1923, nr kat. 113;
- X Wystawa Tow. Artystów Polskich "Sztuka", Warszawa 1923, nr kat. 122;
- V Wystawa Tow. Artystów Polskich "Sztuka", Poznań 1923, nr kat. 135;
- M. Wallis, Sztuki plastyczne. Wystawy od marca do lipca 1923, "Przegląd Warszawski" 1923, nr 25. [przedruk w: ] M. Wallis, Sztuka polska dwudziestolecia, Wybór pism z lat 1921-1957, Warszawa 1959, s. 61;
- M. Treter, Sztuka polska w okresie 1863-1930 [w:] Polska, jej dzieje i kultura, t. 3. Księga VIII, Warszawa [1931] il. na s. 41;
- M. Treter, Rozwój sztuki polskiej 1863-1932, Warszawa 1932, il. na s. 41;
- Wojciech Weiss 1875-1950, Wystawa monograficzna, [wstęp i redakcja katalogu A. Ławniczakowa, opracowanie katalogu A. Ławniczakowa, J. Nowakowski], Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznań 1977, s. 98, nr kat. 177, il. kolorowa VII na s. 291.
olej, płótno
93 x 65,5 cm
Na krośnie - częściowo zachowana nalepka wystawy Tow. Artystów Polskich "Sztuka" w Krakowie z fragmentem tekstu (druk, atrament): TOWARZYSTWO ARTYSTÓW POLSKICH "SZTUKA" W KRAKOWIE | Autor Wojciech Weiss | Tytuł dzieła Hiszpański szal | Rodzaj dzieła. Ponadto nalepka włoskiego urzędu celnego (Dogana Italiana) oraz stemple krakowskiej firmy R. Aleksandrowicz oferującej materiały malarskie (ul. Basztowa 11).
Obraz opisany i reprodukowany, m.in. w:
- XIIA Espozizione Internazionale d`Arte 1938 della Citta di Venezia 1920 [Biennale], Catalogo. Roma-Milano-Venezia 1938, s. 135, nr kat. 79, il. 3 [pt. Lo sciale spagnuolo];
- "Sztuki Piękne", R. II, 1925-1926, il. na s. 153 (przy artykule S. Świerza, Wojciech Weiss).
PEJZAŻ Z WYBRZEŻA, lata 30. XX w.
olej, płótno
50,5 x 66 cm
sygn. p.d.: WWeiss (inicjały wiązane)
Na odwrocie, na płótnie stempel: 24
tusz, papier, 24,5 × 30,5 cm w świetle passe-partout
drzeworyt/bibułka, 27,5 x 19,5 cm
sygnowany ołówkiem p.d.:`W.Weiss`
olej, płótno; 45 x 64 cm
sygn. l.d.: monogram wiązany
olej, płótno; 83 x 75 cm w świetle ramy
sygn. p.g.: monogram artysty
olej, płótno; 75 x 93 cm
sygn. na odwrociu monogramem artysty
tusz lawowany, papier; 23,5 x 17 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty pośrodku i napisem wokół: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, poniżej numer: 001191 z dopiskiem ołówkiem: Kraków 1918
Praca ujęta w Katalogu wystawowym w Śląskim Domu Aukcyjnym Oddział Kraków, opracowanie katalogu Adam Konopacki, Renata Weiss, Wojciech i Irena (Aneri) Weiss, Kraków 2015, poz. kat. 16
akwarela, papier; 22 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty pośrodku i napisem wokół: ZE ZBIORóW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, poniżej numer: 000830 oraz dopisek ołówkiem Kalwaria 1918
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss. Katalog wystawy podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, kat. poz. 11
sygn. dat. p.d.
akwarela, papier
35x49 cm (w świetle passe-partout )
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
akwarela, papier; 23 x 35,5 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss. Katalog wystawy podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, kat. poz. 146.
Łodzie rybackie na brzegu, ok. 1925
olej, tektura; 30 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW;
na odwrocie odręcznie pisany numer: 89.
olej, płyta, 61,5 × 41,7 cm
sygn. monogramem wiązanym l. pośr.: WW
na odwrocie pieczęć z faksymile sygnatury artysty WW oraz numer 05683 obraz posiada certyfikat córki artysty Zofii Weiss-Nowiny Konopki
akwarela, papier, 27,5 × 20,5 cm
akwarela, papier, 28 × 19 cm
sygn. monogramem wiązanym p. d.: WW na odwrocie stempel owalny z napisem ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY [w środku monogram wiązany WW], niżej numer ze spuścizny
artysty 001519; napis odręczny ołówkiem:
1925 Na plaży Nice.
akwarela, ołówek, papier, 22,5 × 33,3 cm
piórko, tusz, papier, 20,5 × 30,5 cm w świetle passe-partout
akwarela, papier, 24,5 × 34,5 cm w świetle passe-partout
na odwrocie: stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku mon. wiązany WW); niżej numer ze spuścizny artysty: 001320; u dołu napis ołówkiem: Hanusia w Kalwarii (w pokoju na parterze przy sypialni Rodziców) 1921
akwarela, papier, 23 × 30,5 cm w świetle passe-partout
olej, płótno;
65 x 50cm;
sygn.p.d.: Wweiss
olej, tektura;
27 x 33,5cm;
sygn.l.d.: WW
Maryla w łodzi na Praterze w Wiedniu, 1915
akwarela papier czerpany;
24 x 31cm;
sygn.l.g.:WW
akwarela, karton;
21,6 x 30cm;sygn.l.d.: WW
akwarela, karton;
20,8 x 31,5cm;
sygn.l.d.: WW
Drzewa w ogrodzie - Kalwaria Zebrzydowska, 1198
akwarela, karton fakturowany;
22 x 30,3cm;
sygn.l.d.: WW
Pielgrzymka przed klasztorem, 1914
akwarela, karton barwy ecru;
25,4 x 35,6cm;
sygn.l.d.:WW
sepia, akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier kremowy, żeberkowy;
31,8 x 23,7cm;
sygn.p.:WW
akwarela, karton;
36 x 25,4cm;
sygn.l.d.:WW
ołówek, piórko, akwarela, karton;
25 x 19cm;
sygn.l.d.:WW
akwarela, karton barwy ecru;
35,4 x 25cm;
sygn.l.d.:WW
Dorożki kalwaryjskie - Most na Cedronie w Kalwarii Zebrzydowskiej;
pastel, papier jasnobrązowy;
22,5 x 31,5cm;
sygn.p.d.:WW
Pejzaż przedwiosenny, ok. 1900
pastel, papier brązowy;
22,5 x 31,5cm;sygn.p.d.:WW
Ogród - Kalwaria Zebrzydowska, 1910
pastel, papier kremowy, żeberkowy;
23,8 x 31,2cm;
sygn.p.d.:WW
pastel, papier jasnoszary;
31,5 x 23cm;
sygn.l.d.:WW
Bukiet kwiatów ogrodowych, 1910
pastel, papier żeberkowy barwy ecru;
31 x 24cm;
sygn.p.d.: WW
pastel, papier lekko brązowy;
31,4 x 23cm;
sygn.p.d.: WW
Akt stojącej kobiety ukazanej tyłem, ok. 1915
sangwina, kredka czarna, papier żeberkowy;
31,3 x 24cm;
sygn.p.d.:WW
pastel, karton jasnoszary;
33,2 x 49,3cm;sygn.p.d.: WW
ołówek, akwarela, karton barwy ecru;
22 x 30cm;
sygn.l.d: WW
Kwitnące caprifolium, ok. 1908
pastel, papier żeberkowy z filigranem;
31,3 x 24cm;
sygn.p.d.: WW
Bulwar nadmorski - Nicea, ok. 1925
ołówek, karton;
22 x 28,3cm;
sygn.p.d.: WW
Pejzaż z widokiem na Kopiec Kościuszki i fortyfikacje austriackie, ok. 1925
węgiel, sangwina, karton;
21,1 x 30,4cm;
sygn.p.d.: WW
ołówek, karton w tonacji ecru;
22,7 x 31,7cm;
sygn.l.d.: WW
pastel, papier jasnoszary;
31,4 x 22,5cm;
sygn.p.d.:WW
ołówek, karton jasnobrązowy;
44,3 x 39,6cm;
sygn.l.d.: WW
Spotkanie - motyw uliczny, ok. 1925
węgiel, papier;
30,5 x 21,8cm;
sygn.l.d.: Wweiss
Akt kobiety stojącej z rękoma z tyłu
28,5 x 22cm;
sygn.p.d.: WW
Studium aktu stojącej dziewczyny, 1913
kredka brązowa, akwarela, karton barwy ecru;
36 x 29cm;
sygn.p.d.: WW
węgiel, karton;
30 x 22cm;
sygn.p.d.: WW
akwarela, ołówek/papier, 29 x 37 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'WWeiss'
na odwrociu pieczęcie: 'Irmina i Michał Jagniątkowscy | Warszawa' oraz numer inwentaryzacyjny
akwarela/papier, 23,5 x 21 cm (w świetle oprawy)
na odwrociu dedykacja
drzeworyt, papier; 10 x 14,9 cm
(odcisk płyty); u dołu drukowany napis:
WOJCIECH WEISS KOPY ZBOŻA
(drzeworyt oryginalny)
olej, płótno
38,5 x 50,5 cm
olej, płótno
50,5 x 65,5 cm
akwarela, ołówek, papier
25,5 x 36,5 cm
sygn. ołówkiem l.d.: WW (monogram wiązany)
Na odwrocie owalna pieczęć - pośrodku monogram wiązany WW (faksymile podpisu artysty); - w otoku napis: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA * DOM ARTYSTY *
olej, tektura; 12,5 x 21 cm w św. p-p.;
sygn. l. d.: ww;
na odwrocie nalepka z opisem pracy.
Obraz reprodukowany i ujęty w katalogu: Adam Konopacki, Renata Weiss "Aneri Irena Weissowa, Wojciech Weiss. Katalog wystawy podróżnej", Agencja Kultury Konkret, Łaziska Górne, str. 79, poz. 237
Aneri na werandzie w Poroninie, 1910
akwarela, papier; 30 x 22 cm;
sygn. l. d.: WW;
na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY; z faksymile artysty pośrodku; oraz nr ze spuścizny artysty: 000946; na odwrocie wtórny napis l. g.: Poronin 1910 (ołówkiem)
Widok na róg ulicy Podzamcze i alei Straszewskiego w Krakowie, 1921
akwarela, papier; 28,5 x 19,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie owalna pieczęć: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile artysty pośrodku; oraz nr 001337; u dołu, z prawej wtórny napis: Kraków / 1921 widok / róg Podzamcza / i al. Straszewskiego (ołówkiem);
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, poz. kat. 273
olej, płótno; 80,5 x 60,5 cm;
sygn. l. g.: WW;
na odwrocie na płótnie nr 0197 / WW (faksymile artysty); na krośnie malarskim nalepka z odręcznymi informacjami o obrazie oraz oznaczenie MNK 62/3
Lit. obrazu: Wojciech Weiss. Obrazy olejne, akwarele, rysunki, grafika, rzeźba. [Katalog wystawy w Muzeum Narodowym w Krakowie, grudzień 1962], Kraków 1962, s. 42, kat. poz. 27 - tu oferowany obraz datowany na 1904 rok.
akwarela, papier; 36,5 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss, Katalogu Wystawy Podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, poz. kat. 122e
olej, płótno; 64,5 x 48 cm;
sygn. p. d.: WW
Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss, Katalog Wystawy Podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, poz. kat. 107.
olej, płótno, 71 × 59 cm
olej, płótno, 49 × 38 cm
na odwrocie: "malowałem / WW"
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 18,2 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem).
Na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY; z faksymile artysty pośrodku; oraz nr ze spuścizny artysty: 001520; napis odręczny ołówkiem: Nice 1925.;
Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss. Katalog Wystawy Podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, poz. kat. 131
akwarela, papier; 36,5 x 25,5 cm;
sygn. z lewej: WWeiss (ołówkiem).
Na odwrocie owalna pieczęć: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile artysty pośrodku; oraz nr 001712; i data: 1945-50 (ołówkiem)
Litografia kredką i pędzlem; wym.: 895 x 588 mm; sygn. na kamieniu l.d. monogram wiązany: WW oraz poniżej: Lit. A. Pruszyński Kraków: - AP; napis "SZTUKA" 10 WYSTAWA.
Drzeworyt; wym.: 95 x 148 mm; sygn. tuszem p.d.: WWeiss; sygn. pł. l.d. monogram wiązany WW. Na odwrocie pieczęć autorska.
Lit.: R. Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Nautilus Kraków 2006, poz. 29.
Drzeworyt; wym.: 132 x 146 mm; sygn. tuszem p.d.: WWe- iss. Grafi z teki "Drzeworyty".
Lit.: R. Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Nautilus Kraków 2006, poz. 56.
Drzeworyt; wym.: 177 x 116 mm; sygn. oł. p.d.: W. Weiss.
Lit.: R. Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna Nautilus Kraków 2006, poz. 78.
Litografia trójbarwna pędzlem; wym.: 1000 x695 mm; sygn. na kamieniu p.d. monogram wiązany WW; u dołu po lewej: Lit. Art. A. Pruszyński Kraków; napis: zw. Artystów plastyków - BAL - na dnie morza, pl. Św. Ducha 1.
Lit.: R. Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Nautilus Kraków 2006, poz. (u) 24.
Monotypia jednobarwna; wym.: 240 x 180 mm; sygn. oł. p.d.: WWeiss.
Lit.: R. Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Nautilus, Kraków 2006, poz. (m) 10.
Żółte kwiaty w dzbanku, lata 30.
Monotypia, wym.: 27 x 21 mm; sygn. oł. p.d.: W. Weiss.
Lit.: R. Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Kraków 2006, poz. (m) 61; Grafika Wojciecha Weissa, MNK 1975, poz. 218, s. 52.
akwarela, papier; 30 x 22 cm;
sygn. p. d.: WW;
na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY; z faksymile
artysty pośrodku; oraz nr. ze spuścizny artysty: 000189 i nr odręczny: 98-02 (ołówkiem);
Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss. Katalog Wystawy Podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, poz. kat. 261
akwarela, papier; 21 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty pośrodku i napisem wokół: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, poniżej numer 000531 oraz odręczny napis: 1909 (ołówkiem);
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss [Katalog Wystawy Podróżnej], w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, poz. kat. 141, s.55.
technika mieszana, papier; 20 x 28 cm w św. p-p.;
ołówek, papier; 31,6 x 24 cm;
sygn. p. d.: WW
na owrocie szkic akt kobiety, faksymile podpisu artysty: Wweiss oraz numer 004076
ołówek, papier; 31,4 x 22 cm;
sygn. p. d.: WWeiss
akwarela, papier; 30 x 22 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty pośrodku i napisem wokół: ZE ZBIORóW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, poniżej numer 001042 oraz data: 1912 (ołówkiem)
akwarela, papier; 21 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty pośrodku i napisem wokół: ZE ZBIORóW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, poniżej numer 000652 oraz odręczny napis: Kalwaria 1911 (ołówkiem).
Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss. Katalog Wystawy Podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, s. 55, poz. kat. 138.
Pejzaż z Kalwarii z kwitnącą różą, 1905
olej, tektura; 24,5 x 35 cm;
sygn. l. d.: WW
na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty pośrodku i napisem wokół: ZE ZBIORóW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, poniżej numer 000497 oraz odręczny napis: Kalwaria 1905 (ołówkiem)
olej, płótno, 44,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (monogram wiązany)
Na odwrocie oznaczenia ze spuścizny po artyście: 1062/ monogram wiązany WW 2
ołówek, akwarela, tektura, 59,5 x 44 cm w świetle oprawy;
sygn. p. d.: WW
na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty i napisem: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, poniżej numer spuścizny po artyście: 000321.
Odpoczynek w ogrodzie, 1925 r.
tusz, akwarela, papier, 28 x 37,5 cm w świetle oprawy;
sygn. ołówkiem p. d.: WW;
na odwrocie pieczęć owalna: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY / WW [faksymile monogramu autorskiego]/ 001450 [numer spuścizny po artyście]/Nice Lantesie [?] - Hanusia 1925.
Kwiaty w błękitnym wazonie, 1930 r.
olej/płótno, 58,5 x 48,5 cm
sygnowany l.d.: `WWeiss`
ołówek, papier; 32 x 22,5 cm;
sygn. p. d.: WW
na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty pośrodku i napisem wokół: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, poniżej numer: 002677
sygn. p.d.: WW
pastel, papier; 39 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
Śpiący Staś - syn artysty, 1921
akwarela, papier; 24 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty pośrodku i napisem wokół: ZE ZBIORóW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, poniżej numer 001334 oraz wtórne datowanie: 1921 (ołówkiem).
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss, Katalog Wystawy Podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, poz. kat. 265, s. 85.
olej, tektura; 28,4 x 19 cm;
sygn. l. d.: WW
na odwrocie: napis ołówkiem: Kalwaria 1907 oraz 80; owalny stempel z faksymile artysty i napisem:
ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, poniżej nr 000500
akwarela, papier; 15 x 22 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
Na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY; z faksymile artysty pośrodku; oraz nr ze spuścizny artysty: 000871; data odręcznie dopisana: 1913 (ołówkiem)
olej, tektura; 23,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW
na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY; z faksymile artysty pośrodku; oraz nr ze spuścizny artysty: 000515 oraz dopisana ręcznie 2; u góry z lewej dopisane ołówkiem: Kalwaria 1909;
Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss, [Katalog Wystawy Podróżnej] z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, poz. kat. 105.
sygn. p.d.
(na odwrociu stempel z nr 001371 Ze zbiorów dzieł Wojciecha Weissa)
akwarela, papier
30x44 cm
olej/tektura, 27,5 x 19 cm
sygnowany l.d.: `WW` (monogram wiązany)
olej, tektura; 27,5 x 33,8 cm
sygnowany l.d.: WW (monogram wiązany, czarną farbą)
Na odwrocie: stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku mon. wiązany WW),
niżej numer ze spuścizny artysty: 000513
Kalwaria - Zachód słońca, 1906
olej, tektura; 21 x 12,7 cm
sygnowany l.d.: WW (monogram wiązany)
niżej numer ze spuścizny artysty: 000616
Na odwrocie zarys szkicu pejzażu z chmurami
olej, tektura; 23,5 x 35,5 cm
sygnowany p.d.: WW (monogram wiązany, czarną farbą)
niżej numer ze spuścizny artysty: 000229, a także odręcznie napisany ołówkiem nr 54
olej, tektura; 12,5 x 20,7 cm
sygnowany p.d.: WW (monogram wiązany)
niżej numer ze spuścizny artysty: 000659 4
olej, deska; 23,5 x 33,3 cm
sygnowany p.d.: WW (czarną farbą)
niżej numer ze spuścizny artysty: 000420 4
olej, płótno; 51 x 61,5 cm
olej, płótno; 64 x 48 cm
olej, tektura; 24 x 33,5 cm
sygnowany l.d.: WW (czarną farbą)
niżej numer ze spuścizny artysty: 000698 2; napis odręczny: Kalwaria 1907/8
olej, tektura; 24 x 34 cm
niżej numer ze spuścizny artysty: 000533 2;
napis odręczny: Kalwaria Kazio Florek 1907
olej, tektura; 35 x 25 cm
niżej numer ze spuścizny artysty: 000592 2;
olej, tektura; 26 x 36 cm
niżej numer ze spuścizny artysty: 000469 2;
Kobieta z dzieckiem - Aneri z Hanusią, 1921
olej, tektura; 23,6 x 33,4 cm
niżej numer ze spuścizny artysty: 000818 4; napis odręczny: Kalwaria 1921
olej, tektura; 24,2 x 33,6 cm
niżej numer ze spuścizny artysty: 000790 4;
Słoneczniki ze strachem na wróble, 1907
olej, tektura; 28 x 19 cm
Na odwrocie: stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku monogram wiązany WW),
niżej numer ze spuścizny artysty: 000500.
Napis odręczny ołówkiem: Kalwaria 1907 oraz nr 80
olej, płótno; 71 x 55 cm
sygnowany p.d.: WW
Na odwrocie opinia Leszka Ludwikowskiego z 1985r.
olej, tektura; 30 x 29,5 cm
Studium do obrazu Promienny zachód słońca, 1900
olej, tektura; 32,5 x 23,5 cm
Na odwrocie: stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku faksymile mon. wiązanego WW),
niżej numer ze spuścizny artysty: 0002782;
olej, tektura; 21 x 13 cm
niżej numer ze spuścizny artysty: 0007132;
Strzyżów. Pejzaż z kopami, 1900
Na odwrocie: studium nieba
olej, tektura; 19,5 x 33 cm
olej, tektura; 12,8 x 21,3 cm
niżej numer ze spuścizny artysty: 000530;
olej, deska; 23,5 x 34 cm
sygnowany l.d.: WW
niżej numer ze spuścizny artysty: 0004194;
olej, tektura; 20,7 x 13 cm
niżej numer ze spuścizny artysty: 00074;
Renia przy stole na podzamczu, 1912
akwarela, ołówek, papier; 25 x 35 cm
sygnowany l.d.: WW
akwarela, papier; 35 x 24,8 cm
sygnowany ołówkiem p.b.: WW
akwarela, papier; 38 x 27,5 cm
sygnowany ołówkiem l.d.: WW
akwarela, kremowy papier; 18,7 x 32,1 cm
sygnowany ołówkiem l.d.: WW (monogram wiązany)
niżej numer ze spuścizny artysty: 000758;
napis odręczny ołówkiem: Pożar w Kalwaryji K II/1912 (POŻAR W MIEŚCIE)/1912
tusz, akwarela, papier czerpany; 28 x 37,5 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: WW (monogram wiązany)
Na odwrocie: stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku faksymile mon. autorskiego),
niżej numer ze spuścizny artysty: 001450;
niżej opisany: Nice Lantern - Hanusia 1925
akwarela, kremowy papier żeberkowy; 31,5 x 23,6 cm
niżej numer ze spuścizny artysty: 000732;
napis odręczny ołówkiem: widok z okna pracowni na Podzamczu na Planty/1912
akwarela, kremowy papier ; 31,5 x 22 cm
sygnowany l.d.: WW (monogram wiązany ołówkiem)
niżej numer ze spuścizny artysty: 000534; napis odręczny ołówkiem: 1909
Pies artysty - Kikuś, ok. 1919
Na odwrocie: szkic tuszem leżącego psa
tusz, akwarela, karton ; 30,5 x 39,5 cm
sygnowany p.d.: WW (monogram wiązany ołówkiem)
niżej numer ze spuścizny artysty: 001296; na kartonie oprawy napis odręczny : Pies Artysty - Kikuś (długopisem)
Wóz zaprzęgnięty w dwa konie - Widok z okna przy ul. Straszewskiego 2, 1921
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, brystol ; 25 x 35 cm
niżej numer ze spuścizny artysty: 001343;
niżej wtórny napis odręczny ołówkiem: z okna przy ul. Straszewskiego, 1921
Na odwrocie: szkic psa oraz pejzaż
akwarela, papier; 31,5 x 21 cm
niżej numer ze spuścizny artysty: 000304;
Studium jesiennych liści, przed 1900
akwarela, papier; 16,5 x 25,5 cm
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 25,5 x 36,5 cm
sygnowany p.d.: WW ; napis z l.d.: 1946 (ołówkiem)
Na odwrocie szkice postaci wiejskich kobiet (akwarela na podrysowaniu ołówkiem)
niżej numer ze spuścizny artysty: 001685;
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 22,5 x 31,5 cm
sygnowany z prawej: WW / 1915
niżej numer ze spuścizny artysty: 000991;
u dołu z prawej wtórny napis: Wiedeń 1915 (ołówkiem)
Zbieranie porzeczek, Kalwaria, 1911
akwarela, papier; 30 x 22 cm
sygnowany z lewej: WW (ołówkiem)
niżej numer ze spuścizny artysty: 000670;
u dołu z lewej wtórny napis: Kalwaria II R(?)/Zbieranie porzeczek 1911 (ołówkiem)
Lektura przy domowym stole, 1910
akwarela, papier żeberkowy ze znakiem wodnym w formie wieży;
21,5 x 35,2 cm; sygnowany l.d.: WW (ołówkiem)
niżej numer ze spuścizny artysty: 000706;
u dołu z lewej wtórne datowanie: 1910
akwarela, papier; 30 x 22 cm;
sygnowany l.d.: WW (ołówkiem)
Na odwrocie: stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku mon. wiązany WW);
niżej numer ze spuścizny artysty: 001337;
u dołu z prawej wtórny napis: Kraków/1921 widok/ róg Podzamcza/ i alei Straszewskiego (ołówkiem)
akwarela, papier; 20,4 x 42,8 cm;
sygnowany i datowany l.d.: sucha pieczęć z tarczą herbową i kotwicą
Na odwrocie: stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile mon. wiązanego WW i numerem: 001025 oraz napisem ołówkiem u dołu: Kalwaria 1915
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier jasnoszary; 32 x 22,5 cm;
sygnowany l.d.: WW (ołówkiem)
niżej numer ze spuścizny artysty: 000813;
u dołu z prawej wtórne datowanie: 1906 (ołówkiem)
akwarela, papier ; 24,5 x 35,5 cm;
sygnowany l.d.: WW (ołówkiem)
Na odwrocie: stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA
WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku mon. wiązany WW); niżej numer ze spuścizny
artysty: 001320; u dołu napis ołówkiem: Hanusia w Kalwarii (w pokoju na parterze przy sypialni Rodziców) 1921
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier ; 22,5 x 30 cm;
sygnowany p.d.: WW (ołówkiem)
artysty: 001320; u dołu napis ołówkiem: Kalwaria 1916
akwarela, papier ; 22 x 30,5 cm;
sygnowany l.d.: WW (ołówkiem)
artysty: 060704; u dołu z prawej wtórne datowanie: 1912 (ołówkiem)
sangwina, papier ; 44 x 29 cm;
sygnowany p.l.: WW (ołówkiem)
artysty: 002839;
pastel, papier ; 21,5 x 30,5 cm;
sygnowany l.d.: WWeiss (ołówkiem)
Na odwrocie szkic stolika z parasolem oraz stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku mon. wiązany WW); niżej numer ze spuścizny artysty: 003293;
pastel, ołówek, papier kremowy, żeberkowy ; 21,5 x 30,5 cm;
sygnowany l.d.: WW (ołówkiem)
Na odwrocie szkic ołówkiem przedstawiający drzewa oraz stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku mon. wiązany WW); niżej numer ze spuścizny artysty niebieskim atramentem: 158 2;
pastel, papier; 45 x 32 cm;
sygnowany p.d.: WW (ołówkiem)
Na odwrocie stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku mon. wiązany WW); niżej numer ze spuścizny artysty niebieskim atramentem: 370 2;
Piórko, tusz, kremowy papier; 30 x 19,8 cm;
sygnowany p.d.: WW
Na odwrocie stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku mon. wiązany WW);
niżej numer ze spuścizny artysty : 005132;
Żołnierz i dziewczyna, ok. 1945
kredka, kremowy papier; 29,5 x 22,3 cm;
sygnowany p.d.: WW (ołówkiem, monogram wiązany)
niżej numer ze spuścizny artysty : 005553;
ołówek, jasnoszary papier; 22,4 x 31,5 cm;
sygnowany p.d.: WW
niżej numer ze spuścizny artysty : 003137;
Fragment wnętrza mieszkania artysty, ok. 1916
Na odwrocie: Szkic popiersia postaci
ołówek, kremowy papier; 34 x 20,8 cm;
sygnowany l.d.: WW
Na odwrocie stempel - faksymile podpisu artysty: WWeiss oraz numer ze spuścizny artysty : 002212;
na oprawie napis odręczny ołówkiem: Wnętrze mieszkania na Podzamczu 1916
ołówek, jasnoszary papier; 22,4 x 32,5 cm;
sygnowany l.d.: WW
Na odwrocie stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku monogram wiązany WW), niżej numer ze spuścizny
artysty : 003193;
tusz, brystol; 25 x 32,5 cm;
sygnowany p.d.: WW (mon.wiązany ołówkiem)
Na odwrocie stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku monogram wiązany WW),
niżej numer ze spuścizny artysty : 005165;
Pejzaż z postacią na leżaku, 1920
ołówek, papier; 31 x 21 cm;
Na odwrocie stempel - faksymile podpisu artysty: WWeiss oraz numer ze spuścizny artysty: 003154
Na odwrocie: Szkice leżącego psa
piórko, tusz, papier jasnokremowy; 21,8 x 29,7 cm;
sygnowany p.d.: WW (ołówkiem)
Na odwrocie stempel - faksymile podpisu artysty: WWeiss oraz numer ze spuścizny artysty: 004347;
na oprawie napis odręczny ołówkiem: Kalwaria - widok na miasto i wzgórze Lanckorona ok. 1918
tusz, brystol; 25,3 x 32,7 cm;
sygnowany l.d.: WWeiss
niżej numer ze spuścizny artysty : 005184;
ołówek, papier; 21 x 25 cm;
sygnowany l.d.: WW (monodram wiązany)
Na odwrocie stempel - faksymile podpisu artysty: WWeiss oraz numer ze spuścizny artysty: 003430;
Na odwrocie: szkic twarzy
czarna kredka, brystol; 25 x 33 cm;
sygnowany p.d.: WW (monodram wiązany ołówkiem)
Na odwrocie stempel - faksymile podpisu artysty: WWeiss oraz numer ze spuścizny artysty: 005217;
ołówek, papier; 22 x 27,2 cm;
na plac św.Marka w Wenecji
ołówek, papier; 22,1 x 27,3 cm;
sygnowany l.d.: WW
Na odwrocie faksymile podpisu artysty: WWeiss oraz nr: 005097
Widok na wieżę Senatorską Zamku na Wawelu
piórko, tusz, papier; 30,7 x 21,5 cm;
sygnowany u dołu po środku: WW
niżej numer ze spuścizny artysty : 005467;
piórko, tusz, papier; 21,7 x 30,5 cm;
sygnowany l.d.: WW
niżej numer ze spuścizny artysty : 005468;
piórko, tusz, papier; 21,5 x 30,5 cm;
sygnowany l.d.: WW (ołówkiem)
niżej numer ze spuścizny artysty : 005469;
węgiel, papier; 31,5 x 22,8 cm;
Na odwrocie stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku faksymile mon. wiązanego WW) oraz nr: 003292;
Widok spod arkad na Plac św. Marka
ołówek, papier; 27,3 x 22,1 cm;
sygnowany p.d.: WW
Na odwrocie faksymile podpisu artysty: WWeiss oraz nr: 005097;
ołówek, papier; 22 x 27 cm;
sygnowany p.d.: WW
Na odwrocie faksymile podpisu artysty: WWeiss oraz nr: 005093;
Na odwrocie: szkic kompozycji
ołówek, papier; 19 x 27,7 cm;
Na odwrocie stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku mon.wiązany WW),
niżej numer ze spuścizny artysty: 005217
sygn. l. d.: WW;
Na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY; z faksymile artysty pośrodku; oraz nr ze spuścizny artysty: 005470;
Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss. Katalog Wystawy Podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, poz. kat. 224
akwarela, papier; 19,1 x 28,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW
ołówek, akwarela, papier; 28 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
olej, tektura; 12,6 x 21 cm;
sygn. l. d.: WW;
na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY; z faksymile artysty pośrodku; oraz nr ze spuścizny artysty: 000687 4 (ostatnia cyfra dopisana ręcznie);
napis odręczny: Kalwaria bramka przy domu (ołówkiem); wraz z nr: 329 (ołówkiem);
Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss. Katalog Wystawy Podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, poz. kat. 97
Ołówek, papier, 9,7 x 14,4 cm.
Szkicownik zawiera 30 rysunków (nie wszystkie sygnowane)
olej, tektura; 42 x 61 cm;
sygn. monogramem wiązanym (czarną farbą) l. d.: WWeiss;
na odwrocie stempel z nr. 90.
Obraz wystawiany i ujęty w katalogu: "Żywioł i zmysłowość, Wojciech Weiss i Aneri", Kraków, Galeria Connaisseur - 2010 katalog str. 27, z tytułem "W sadzie"; Adam Konopacki, Renata Weiss "Aneri Irena Weissowa, Wojciech Weiss. Katalog wystawy podróżnej", Agencja Kultury Konkret, Łaziska Dolne, str. 42, poz. 92, z tytułem "W sadzie"; "Wojciech Weiss" katalog wystawy, Fundacja Jana Potockiego New Era Art., Śląski Dom Aukcyjny, 2014, str. 11, z tytułem "W sadzie"
sygn. monogramem wiązanym l. d.: ww;
na odwrocie owalna pieczęć z faksymilami podpisu, napisem: Ze zbioru dzieł Wojciecha Weissa. Dom Artysty i numerem 001586; w prawym dolnym rogu napis ołówkiem: z pracowni Wojciecha Weissa ok. 1925
tusz, papier; 39 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW;
Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss, Katalog Wystawy Podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, poz. kat. 285
olej, tektura; 13 x 21 cm;
sygn. p. d.: WW
Na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY; z faksymile artysty pośrodku;
oraz nr ze spuścizny artysty: 0005274 (ostatnia cyfra dopisana ręcznie);
Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss. Katalog Wystawy Podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, poz. kat. 245
Akt siedzącej kobiety, ok. 1920
olej, płótno; 80 x 52 cm;
sygn. p. d.: WW;
na odwrocie stempel z numerem 70.
Złota jesień w Kalwarii (1940)
niesygnowany (opinia Zofii Weiss-Nowina Konopka)
olej, płótno
50.5x65.2 cm
sygn. l.d.
olej, płótno
64.5x49.5 cm
Ołówek, tusz lawowany, papier; 40 x 29,8cm
Na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty i napisem: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, poniżej nr 001567, u dołu napis ołówkiem: 1930-35
Akwarela, papier, 30x 22cm;
Sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
Widok spod arkad na Plac Św, Marka
Ołówek, papier; 27,3 x 22,1 cm
Sygn.p.d..:WW
Wnętrze bazyliki Św. Marka w Wenecji
Sygn.p.d.: WW
Widok spod arkad Pałacu Dożów na plac św. Marka w Wenecji
Ołówek, papier; 21,5x 27,3cm
Sygn.l.d.:WW
Akwarela na podrysowaniu ołówkiem,, papier; 22,5 x 30 cm
Sygn.p.d.: WW
Akwarela, papier; 24,5 x 35,5 cm;
Sygn. l. d.: WW (ołówkiem)
Olej, tektura; 23,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
Sygn. p. d.: WW
Akwarela, papier; 25,5 x 31,5 cm;
Sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
Tusz - sepia lawowana, papier; 34,5 x 23,4 cm;
Sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
Piórko, tusz kremowy, papier; 20,7 x 16,8 cm;
Sygn. p. d.: WW;
piórko, tusz, tusz lawowany, papier,
21 x 17 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
tusz lawowany, papier;
24 x 31 cm; sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile artysty pośrodku; oraz nr ze spuścizny artysty: 001309
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss, [Katalog Wystawy Podróżnej], w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, poz. kat. 291; Wojciech Weiss. Katalog wystawy, Pałac pod Baranami, Kraków 16. maja - 13 czerwca 2014, nr kat. 283
olej, płótno;
66 x 50 cm;
olej, sklejka; 25 x 16,8 cm;
sygn. p. d.: WW
Na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile artysty pośrodku; oraz nr ze spuścizny artysty: 000805 2 (ostatnia cyfra dopisana ręcznie); i napis odręczny: Hellerówna W.W.
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss, [Katalog Wystawy Podróżnej], w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, poz. kat. 291;
Wojciech Weiss. Katalog wystawy, Pałac pod Baranami, Kraków 16. maja - 13 czerwca 2014, poz. 122.
olej, tektura, 24,5 × 36 cm
w świetle passe-partout
na odwrocie: l. g.: Kalwaria 1909 (ołówkiem)
owalny stempel: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA/ DOM ARTYSTY z faksymile monogramu wiązanego WWi oraz numer 000515 (z dopisaną 2).
Piękno do mnie przyszło.... Wojciech Weiss - Malarstwo białego okresu 1905-1912, Warszawa - Muzeum Pałac w Wilanowie, 2007
Kąpiel w morzu z cyklu Nicea, 1925 r.
akwarela, ołówek, papier,
18 × 27 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: WW
na odwrocie stempel: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, faksymile podpisu artysty WW, numer ze spuścizny artysty 001520 oraz napis ołówkiem: Nice 1925
Riwiera z cyklu Nicea, 1925 r.
akwarela, ołówek, papier,
sygn. p. d.: WW
na odwrocie stempel: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, faksymile podpisu artysty WW, numer ze spuścizny artysty 001522 oraz napis ołówkiem: Riviere 1925 Nicea.
ołówek, papier; 34 x 20,8 cm;
sygn. p. d.: WW
na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY; z faksymile artysty pośrodku; oraz nr ze spuścizny artysty: 01274.
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss, Katalogu Wystawy Podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, poz. kat. 199;
Wojciech Weiss. Katalog wystawy, Pałac pod Baranami, Kraków 16. maja - 13 czerwca 2014, s. 39.
akwarela, papier,
16,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW
Na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY; oraz nr ze spuścizny artysty: 001653.
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss, Katalog Wystawy Podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, poz. kat. 291;
Wojciech Weiss. Katalog wystawy, Pałac pod Baranami, Kraków 16. maja - 13 czerwca 2014, s. 29.
akwarela, papier, 21 x 29 cm;
sygn. l. d.: WW
Na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY; z faksymile artysty pośrodku; oraz nr ze spuścizny artysty: 001070.
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss, Katalog Wystawy Podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, poz. kat. 290;
Wojciech Weiss. Katalog wystawy, Pałac pod Baranami, Kraków 16. maja - 13 czerwca 2014, s. 22.
ołówek, akwarela, papier, 22 x 30 cm;
sygn. p. d.: WW
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss, Katalog Wystawy Podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, poz. kat. 122;
Wojciech Weiss. Katalog wystawy, Pałac pod Baranami, Kraków 16. maja - 13 czerwca 2014, s. 41
akwarela, ołówek, papier, 33 x 25 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem)
na odwrocie nr 98-02 (ołówkiem); do pracy doklejona kartka z owalnym stemplem z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY; z faksymile artysty pośrodku; oraz nr ze spuścizny artysty: 000212
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss, Katalog Wystawy Podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, poz. kat. 258;
Wojciech Weiss. Katalog wystawy, Pałac pod Baranami, Kraków 16. maja - 13 czerwca 2014, s. 40.
olej, tektura, 12,5 x 21,5 cm
na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY; z faksymile artysty pośrodku; oraz nr ze spuścizny artysty: 000538.
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss, Katalog Wystawy Podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, poz. kat. 238;
Wojciech Weiss. Katalog wystawy, Pałac pod Baranami, Kraków 16. maja - 13 czerwca 2014,
s. 15.
olej, tektura, 21,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW.
Na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY; oraz nr ze spuścizny artysty: 000819
Praca ujęta w Katalogu Wystawy Podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa Wojciech Weiss, Łaziska Dolne 2013, nr kat. 257.
sygn. p. d.: WW
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss, Katalog Wystawy Podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, poz. kat. 98;
Wojciech Weiss. Katalog wystawy, Pałac pod Baranami, Kraków 16. maja - 13 czerwca 2014, s. 19.
sangwina, kredka/papier, 36 x 28,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p.d.: `WWeiss`
na odwrociu owalna pieczęć: `Ze zbiorów dzieł WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY`
olej/płótno naklejone na płytę, 44,5 x 30 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p.d.: `WW`
olej/płótno naklejone na tekturę, 39 x 54 cm
sygnowany l.d.: `WW`
akwarela, papier; 29 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie owalny stempel: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA/ DOM ARTYSTY z faksymile monogramu wiązanego WW i oraz numer 000716 oraz napis (ołówkiem) Kalwarya Obieranie Porzeczek/ K II/ 1912
akwarela, papier; 32,5 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie owalny stempel: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA/ DOM ARTYSTY z faksymile monogramu wiązanego WW i oraz numer 001543 oraz napis (ołówkiem) 1925
ołówek, akwarela, karton; 59,5 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. : WW (ołówkiem);
na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty i napisem: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY,
poniżej nr 000321.
Praca ujęta w: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri - Irena Weissowa, Wojciech Weiss. Katalog wystawy podróżnej z cyklu: Spotkania ze sztuką, Łaziska Dolne
2013, nr kat. 144.
olej, płótno; 50 x 64 cm;
sygn. p. d.: WWeiss
Pejzaż z Kalwarii, ok. 1936 r.
olej, płótno, 55,7 x 69,4 cm
sygnowany l. d.: Weiss
Estymacja: 37 000 - 45 000 zł
olej, płótno; 65x50 cm
sygn. l.d.: Wweiss
Estymacja: 28 000 - 32 000 zł
olej, płótno, 64 x 49,2 cm
Na odwrocie : szkice głowy dziecka
Ołówek, kremowy papier, 21,5 x 20,5cm;
Sygn.p.d.: WW (monogram wiązany)
Olej, tektura; 27,5 x 33,8 cm
Sygn.l.d.: WW (monogram wiązany , czarną farbą)
Akwarela, brystol; 25 x 32 cm
Sygn.p.d.: WW (monogram wiązany ołówkiem)
Akwarela, papier; 30 x 22 cm;
Sygn.p.d.: WW (ołówkiem)
olej, płótno, 72 x 57 cm;
W kawiarni przy plaży, ok. 1925
węgiel, pastel, papier;
21,5 x 30,4 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty pośrodku i napisem wokół: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, poniżej numer 003293;
Praca ujęta w: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri - Irena Weissowa, Wojciech Weiss. Katalog wystawy podróżnej z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2011-2013, poz. 300, s. 49
olej, deska, 23,5 x 34 cm
sygn. l. d.: WW
na odwrocie owalny stempel: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA/DOM ARTYSTY z faksymile monogramu wiązanego WW i oraz numer 000419 (z dopisaną 4).
Estymacja: 17000 - 19000 zł
akwarela, papier, 38 × 27,5 cm
sygn. monogramem wiązanym l. d.: WW na odwrocie owalny stempel: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA/ DOM ARTYSTY z faksymile monogramu wiązanego WW i oraz numer 001480 oraz napis (ołówkiem) Riwiera 1925
Estymacja: 5000 - 6000 zł
akwarela, tusz, papier, 27,5 × 37,5 cm
sygn. monogramem wiązanym p. d.: WW na odwrocie owalny stempel: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA/ DOM ARTYSTY z faksymile monogramu wiązanego WW i oraz numer 001450 oraz napis (ołówkiem) Nice "..." (nieczytelny) 1925
Estymacja: 6000 - 7000 zł
olej, płótno, 39 × 33 cm
Estymacja: 8000 - 11000 zł
Litografia barwna; wym.: 810 x 570 mm; sygn., pł. p.d.: WW. napis: Sztuka 16 V 30 VI Tow. Sztuk Pięknych Pl. Szczepański 1926; znane warianty kolorystyczne. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Kraków 2006, s. 62, poz. 18.
Sucha igła; wym.: 148 x 205 mm; sygn. oł. p.d.: WW (monogram wiązany). Artysta przedstawił temat samobójczyni z Florencji w sposób symboliczny i liryczny zarazem. Stosując przewagę łagodnych linii horyzontalnych pokazał łagodny pejzaż florencki, w którym nad rzeką, niczym zjawa, unosi się postać młodej kobiety. Stan bdb. Praca wystawiana: XXVI Ausstellung der Vereinigung Bilderner Kunstler Osterreichische Secession, Wien, Marz-Mai 1906, kat. poz. 147 ‘Selbstmord"; Grafika polska około roku 1900, MNK 1968 Kraków, kat. poz. 147; 1976, Kraków, Ekspresjonizm w grafice polskiej, kat. poz. 353; Wojciech Weiss Muzeum Nar. Poznań, 1977, kat. poz. 338, s. 120. Obrazy śmierci w sztuce polskiej XIX i XX wieku, MNK, 2000, kat. poz. II/2-57, s. 167. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Kraków 2006, poz. 12. Grafika Wojciecha Weissa, Katalog wystawy w MNK, 1975, s. 10, kat.poz.22,s. 30; W. Juszczak Młody Weiss, 1979, il. s. 21; Szkicownik Wojciecha Weissa, Przedmowa Wiesław Juszczak, Kraków, 1976, il. nr 69; Artysta na wakacjach, Gierymski, Stanisławski, Weiss i inni, 2005, Muzeum Pałac w Wilanowie, katalog, il. s. 83; Wojciech Weiss, Warszawa 2006, il. s. 41; Pejzaże Wojciecha Weissa, Muzeum Narodowe Kielce, 1985, kat. poz. 396; Odchodzącemu światu, Muzeum Narodowe w Warszawie, 1996 s. 109, nr 68, il. (E. Micke-Broniarek), I. Jakimowicz, Pięć wieków grafiki polskiej, Muzeum Narodowe w Warszawie, 1997, s. 101, nr 615, il.116, Kossowski Łukasz, O inspiracji sztuką i naturą w dojrzałej twórczości Wojciecha Weissa, 1901-1939, Rocznik Historii Sztuki, 1996, t. XXII, s. 197; Obrazy śmierci w sztuce polskiej XIX i XX wieku Muzeum Narodowe w Szczecinie,2002, katalog s. 34; Malarstwo polskie. Symbolizm i Młoda Polska. Irena Kossowska i Łukasz Kossowski, Warszawa, 2010, s. 284, 286; Ten krakowski Japończyk..., A. Król, R. Weiss, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej 2008. Bardzo rzadkie.
Wenecja - Bragocja (z teki Drzeworyty), 1925
Drzeworyt; wym.: 132 x 146 mm; sygn. piórkiem. p.d.: WW. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus Kraków 2006, poz. 56.
Drzeworyt; wym.: 95 x 148 mm; sygn. piórkiem p.d.: WWeiss; sygn. pł. l.d. monogram wiązany WW. Lit.: R. Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Nautilus Kraków 2006, poz. 29.
Katedra św. Marka w Wenecji¸ przed 1918
Tusz, ołówek, papier; wym.: 21 x 31,8 cm; sygn. oł. l.d. monogram wiązany WW. Na odwrocie pieczęć tuszowa: Ze zbioru dzieł Wojciecha Weissa. Dom artysty oraz numerator 005108.
olej, płótno; 66 x 50 cm;
Widok z pracowni artysty w Akademii na Barbakan
olej, płótno; 66,5 x 81 cm;
sygn. l. d.: WWeiss
Portret Haneczki - córki artysty
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
36 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem).
Na odwrocie owalna pieczęć z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY oraz numer 001657- dopisek ołówkiem ok. 1940
piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 31 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem).
Na odwrocie faksymile podpisu artysty WWeiss oraz numer 004346
Portret Katarzyny Struszkiewicz
Olej, płótno, 63 x 50 cm,
sygn. l.d.: W. Weiss
olej/płótno, 50 x 65 cm
sygnowany p.d.: `WWeiss`
Estymacja 40 000 - 50 000 zł
olej/płótno, 35 x 51 cm
sygnowany l.d.: `WW`
Estymacja 25 000 - 35 000 zł
sygn. p. d.: WW;
olej, tektura; 14 x 19 cm; sygn. p. d.: WW;
Na odwrocie owalny stempel ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile podpisu artysty pośrodku WW;
oraz numerem 000228, w dolnym lewym rogu napis ołówkiem 1905 Kalwaria u góry ołówkiem: 96
akwarela, papier,
20, 5 x 28, 5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
akwarela, papier; 22,5 x 30,3 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty i napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile monogramu wiązanego WW; oraz nr 000655;
niżej dopisana wtórnie ołówkiem data 1911.
akwarela, papier; 27,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie owalny stempel: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile monogramu wiązanego WW oraz numerem 001434
oraz szkice zwierząt; niżej wtórny napis ołówkiem 1907.
Modelka stojąca przy kotarze (Rysunek II), ok. 1935
sangwina, papier; 44 x 25 cm
sygn. p.d. WW.
Na odwrocie nalepka z nr 32567 z nazwiskiem artysty i tytułem oraz nalepka z wystawy monograficznej Wojciecha Weissa w Muzeum Narodowym w Poznaniu czerwiec- wrzesień 1977.
Estymacja: 10000-12000 PLN
Akwarela, papier; 20,4 x 42,8 cm;
Sygn. I dat u dołu po środku:: WW 1915 (ołówkiem)
Akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
wym.: 22,5 x 30 cm
Sygn.p.d.: WW (ołówkiem)
Olej, tektura; 24,2 x 33,6cm;
Sygn. P. d.: WW (czarną farbą)
Olej, płótno ; wym.: 71 X 55 cm;
Sygn.p.d. WW
Na odwrocie opinia Leszka Ludwikowskigo z 1985r.
Olej, tektura; 21x 13 cm
Sygn. l d.: WW (czarną farbą)
Ołówek, papier jasnoszary ; wym.:22,4 x 31,5 cm
Sygn. p.d.: WW [monogram wiązany]
Ołówek, papier kremowy ; wym. : 34 x 20,8 cm
Maki - studia do obrazu, 1902-1903
Studium II - olej, papier, 45 x 31 cm;
na odwrocie faksymile podpisu artysty WW oraz nr 0156/ 2;
Studium III - olej, papier, 32 x 45 cm;
na odwrocie faksymile podpisu artysty WW oraz nr 0156/ 5;
Studium IV - olej, papier, 45 x 31 cm;
na odwrocie faksymile podpisu artysty WW oraz nr 0156/ 7
Studia - pochodzące ze spuścizny po artyście, vide oznaczenia na odwrocie - wykonane zostały do okazałej kompozycji Maki, znajdującej się w kolekcji prywatnej (olej, płótno; 88 x 175 cm).
Plakat, litografia barwna; wym. 700 x 895 mm; sygn. w środku kompozycji monogramem wiązanym WW;
Wenecja. Piazetta nocą, ok. 1930
Monotypia; wym.: 225 x 285 mm; sygn. oł. p.d. monogram wiązany WW; stan idealny.
olej/tektura, 65 x 48 cm
sygnowany p.d.: `WW`
Estymacja 25 000 - 35 000 zł
sygnowany p.d.: `WW`
Estymacja 25 000 - 45 000 zł
drzeworyt, papier żeberkowy;
14,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
Opisany u dołu (druk): WOJCIECH WEISS KOPY ZBOŻA (drzeworyt oryginalny)
drzeworyt, papier bibułkowy, 28 x 21,5 cm (odcisk płyty);
sygn. pod ryc. p. d.: WW (ołowkiem)
por.: R. Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Kraków - Nautilius Salon
Antykwaryczny - 2006, s. 52-53, il. 88
drzeworyt, bibułka, 21 x 27,5 cm (odcisk klocka);
sygn. p. d.: WWeiss (ołowkiem)
olej, tektura, 24,3 x 34 cm;
sygn. l. d.: WW
Na odwrocie na tekturze owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY;
pośrodku faksymile artysty WW;
poniżej stempel z nr. 600698 2? (nr słabo czytelny, ostatnia cyfra dopisana ręcznie);
z lewej u dołu napis: Kalwaria 1907/8 (ołówkiem);
nr p. g.: 36 (ołówkiem).
Róże w ludowym wazonie z malowanym kogucikiem
olej, płótno; 64,5 x 50 cm;
sygn. l. d.: WW (monogram wiązany)
na odwrocie numer 49 oraz stempel wywozowy
tusz - sepia lawowana, papier; 34,5 x 23,4 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
Na odwrocie owalny stempel: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA.
DOM ARTYSTY z faksymile monogramu wiązanego WW oraz numerem 001459 oraz odręczny, wtórny napis: Nicea, 1925
akwaforta, papier; 13,7 x 9,5 cm;
sygn. w obrębie kompozycji śr. d.: WW,
suchy tłok na arkuszu 37
Por.: R. Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Kraków, Nautilius, 2006, s. 44, poz. 35 (inny wariant ryciny)
Drzeworyt; wym.: 95 x 148 mm;
sygn. oł. p.d.: WWeiss;
sygn. pł. l.d. monogram wiązany WW. Lit.: R. Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Nautilus Kraków 2006, poz. 29.
Palmy nad morzem - promenada w Nicei, 1925
Drzeworyt; wym.: 115 x 175 mm;
sygn. oł. p.d.: WWeiss. Lit.: R. Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Nautilus Kraków 2006, poz. 60.
Drzeworyt; wym.: 132 x 146 mm;
sygn. oł. p.d.: WWeiss. Grafika z teki "Drzeworyty". Lit.: R. Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Nautilus Kraków 2006, poz. 56.
Bałtyk - powrót z połowu, 1940
Drzeworyt; wym.: 78 x 110 mm;
sygn. oł. p.d.: WWeiss. Lit.: R. Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Nautilus Kraków 2006, poz. 100.
Ołówek, akwarela;
wym. w świetle oprawy: 60 x 43,5 cm;
sygn. p.d. monogram wiązany oł. WW.
Na odwrocie owalny stempel artysty z faksymile podpisu artysty i napisem: Ze zbioru dzieł Wojciecha Weissa. Dom artysty. Poniżej nr 00321. Lit.: Katalog wystawy „Aneri Irena Weissowa – Wojciech Weiss”, Łaziska Dolne 2011-2013, poz. 144, s. 56. (il. str. 8)
akwarela, papier; 21,8 x 30,5 cm
sygn. p.d. WW [monogram wiązany]
Na odwrocie pieczęć ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA/ DOM ARTYSTY/ WW oraz nr 000779 i data 1913
Estymacja: 5000 - 6000 PLN
Wschód księżyca, Kalwaria ok. 1907
Olej, płótno; 27 x 33,5cm;
Sygn. l. d.: WW
Olej, tektura ; wym.: 22,4 X 33,6 cm;
Sygn.p.d. W.Weiss (czarną farbą)
Kwiaty ogrodowe-Balsaminki, ok. 1907
Olej, tektura; 24,5 x 34,5 cm (w świetle oprawy)
Sygn. p. d.: WW (czarną farbą)
Ołówek, papier ; wym.:21 x 25 cm
Sygn. l.d.: WW [monogram wiązany]
Renia odpoczywająca na leżaku, 1910
Ołówek, papier kremowy ; wym. : 22 x 32 cm
Haneczka na plaży za parawanem, 1935-38
olej, płótno, 33 x 46 cm;
sygn. p. d.: WWeiss
Na odwrocie stempel ze spuścizny po artyście z numerem 1065, faksymile monogramu WW2.
Obraz należy do grupy prac stworzonych przez Weissa w trakcie letnich pobytów z rodziną nad polskim morzem w latach 1935 - 1938.
Porównaj inne obrazy: Morze bez końca, niebo bez końca ... . Bałtyk w malarstwie Wojciecha Weissa i Aneri Ireny Weissowej.
Katalog wystawy w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu, VI - VIII. 2009; Kołobrzeg 2009.
olej, papier; 31 x 45 cm;
sygn. l. d.: WW [monogram wiązany]
Na odwrocie pieczęć z faksymile artysty oraz numerem 0031/2
olej, płótno; 38,5 x 63,5 cm;
sygn. l. d.: WWeiss
ołówek, papier; 21 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW
Na odwrocie nr 004393 i faksymile sygnatury WWeiss.
Sadzawka św. Stanisława na Skałce (z teki Kraków 1911)
sygn. na kamieniu l.d.
litografia
41.5x29.7 cm
Z okna pracowni - widok na Bramę Floriańską
drzeworyt/papier, 29 x 22,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany ołówkiem p.d.: `W. Weiss`
Literatura: reprodukowany w: "Szkicownik Wojciecha Weissa", Wydawnictwo Literackie, Kraków 1976, il. 89.
Estymacja: 1 200 - 1 800 zł
akwarela, papier, 24,5 × 36 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: ołówkiem: W.Weiss
Estymacja: 6 000 - 7 000 zł
olej, tektura; 20,4 x 12 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW
na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty i napisem: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, poniżej numer: 000633
olej, tektura; 13 x 22 cm;
sygn. p. d.: WW
Na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty i napisem:
ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY,
poniżej numer.: 009441
ołówek, papier; 21,1 x 25,2 cm;
sygn. p. d.: WW;
na odwrocie faksymile podpisu artysty WWeiss; oraz numer: 003423
pastel/papier, 21 x 27,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany l.d.: `WW`
ODWROCIE:
owalna pieczęć z napisem: `Ze zbioru dzieł Wojciecha Weissa. Dom Artysty, numer 026`
Estymacja: 3 500 - 5 000
olej/papier, 22 x 31 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p.d.: `WW`
Estymacja: 8 000 - 12 000
olej/papier, 22,5 x 32,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p.d.: `WW`
Estymacja: 8 000 - 12 000
akwarela, tektura; 20 x 27,5 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu monogramem wiązanym: WW
Ołówek, papier; wym. w świetle pp: 27 x 18 cm;
sygn. oł. p.d. monogram wiązany WW. Praca oprawiona.
olej, tektura; 14 x 19 cm;
sygn. p. d.: WW;
oraz numerem 000228,
w dolnym lewym rogu napis ołówkiem 1905 Kalwaria
u góry ołówkiem: 96
olej, płótno; 66 x 99,5 cm;
sygn. p. d. monogramem wiązanym WW
na odwrocie dwie nalepki: pierwsza z TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ SZTUK PIĘKNYCH? z numerem: 16538 oraz odręcznym napisem: Akt,
druga z odręcznym napisem Wojciech Weiss/ poz. 58 akt,
na krośnie napis MNK 62/3 oraz na blejtramie faksymile podpisu artysty WW z numer 0907
olej, płótno; 33 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW
Na odwrocie owalna pieczęć z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY i faksymile podpisu artysty pośrodku stempla WW;
oraz nr 000832
ołówek, papier; 16, 5 x 20,5 cm;
sygn. ołówkiem p. d.: WW
na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty i napisem:
ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY
Oczekiwanie (Pejzaż I), około 1921 r.
olej/płótno dublowane, 94 x 80 cm
sygnowany l.d.: `WW`
ODWROCIE: trzy naklejki wystawowe na ramie obrazu: 1) naklejka wystawowa z TPSP w Krakowie; 2) naklejka wystawowa Grupy Artystów Świt w Krakowie; 3) naklejka wystawowa Towarzystwa Artystów "Sztuka" w Krakowie
WYSTAWIANY: 1) wystawa TPSP, Kraków; 2) wystawa Grupy Artystów "Świt" w Krakowie; 3) wystawa Towarzystwa Artystów "Sztuka" w Krakowie
Estymacja 75 000 - 100 000 zł
Olej, tektura; 23,5 x 35,5 cm;
Sygn. p. d.: WW (monogram wiązany, czarną farbą).
Kalwaria-Zachód słońca, ok. 1906
Olej, tektura; 21 x 12,7 cm;
Sygn. l. d.: WW [monogram wiązany].
Olej, tektura; wym.: 23,7 x 33,5 cm;
olej, płótno; 35 x 46 cm;
sygn. p. d.: WW
Na odwrocie pieczęć z faksymile monogramu WW z cyfrą 4 oraz z nr 0703
olej, płótno; 64,5 x 50 cm;
Kościół San Giorgio Maggiore w Wenecji
ołówek, papier, 15,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW
Na odwrocie faksymile artysty: WWeiss; oraz numer 003427
(plama w górnej część rysunku)
sygn. l. d.: WW
Na odwrocie faksymile podpisu artysty: WWeiss;
oraz numer 005097.
Wnętrze bazyliki św. Marka w Wenecji
ołówek, papier; 27,3 x 22,1 cm; sygn. p. d.: WW
oraz numer 005084
olej, płótno, 71 × 59 cm
sygn. l. d.: WW
Estymacja: 95 000 - 110 000 zł
olej, płótno, 65 x 50 cm;
ołówek, akwarela, karton, 59,5 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
poniżej nr: 000321
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
poniżej nr.: 001560 poniżej napis: 1928
ołówek, papier szary, 36,2 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW;
na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty i napisem: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, poniżej nr 0032788
ołówek, papier; 22 x 27 cm;
sygn. p. d.: WW
Na odwrocie faksymile podpisu artysty: WWeiss; oraz nr 005093
sygn. p. d.: WW
oraz nr 003426 [dwie plamy w lewej części rysunku].
olej, płótno; 65 x 80 cm;
na odwrocie: monogram wiązany WW
LETNI PEJZAŻ PODGÓRSKI (z okolic Kalwarii?), lata 20./30. XX w.
olej na płótnie, 50 x 65 cm,
sygnowany l.d. "WWeiss"
olej, płyta, 62,5 × 46,5 cm
sygn. l. d.: WW
Estymacja:29 000 - 33 000 zł
olej, płótno, 84 x 67 cm;
sygnowany l. d.: WW;
na odwrocie dwie nalepki wystawowe: [?] Autor Weiss Wojciech/ [?] Kraków oraz z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie Autor Weiss Wojciech/ Dzieło p. t. Tadzio/ [?].
olej, płótno; 64,5 x 49 cm;
sygn. l. d.: WWeiss
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 22,5 x 30 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem).
poniżej nr 001320, u dołu napis ołówkiem: Kalwaria 1916.
Widok spod arkad na plac św. Marka
ołówek, papier, 27,3 x 22,1 x cm;
sygn. l. d.: WW;
na odwrocie faksymile podpisu artysty: WWeiss; oraz nr 005097
Kwiaty w błękitnym wazonie, lata 30 - te XX w.
olej/płótno, 58 x 48,5 cm
sygnowany l.d.: `WWeiss`
Estymacja 22 000 - 28 000 zł
olej/płótno, 35 x 51 cm
sygnowany l.d.: `WW`
Odwrocie: odręczna dedykacja: `Kochanej Giulianie Ślebarskiej | na pamiątkę ofiaruje | Zolich Karol | Kraków dnia 15.9.1966`
Estymacja 24 000 - 30 000 zł
olej/płótno naklejone na tekturę, 73 x 58,5 cm
sygnowany l.d.: `W.Weiss`
Estymacja 18 000 - 30 000 zł
olej/tektura, 23,5 x 34 cm
sygnowany l.d.: `WW`
"Piękno do mnie przyszło
15 000 - 20 000 zł
Olej, tektura; 50 x 64,5 cm
Sygn. l.d. WWeiss 1922
Estymacja: 40 000 - 45 000 zł
sygn. p. d.: WW
Na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty i napisem: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, poniżej nr 000819
sygn. l. d.: WW
Na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty i napisem: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, poniżej nr 000825
Żona artysty z synem w ogrodzie przy willi w Krakowie - Aneri i Stasio, ok. 1933
olej, płótno; 65 x 49 cm;
sygn. l. d.: WWeiss;
Na odwrocie faksymile monogramu WW z cyfrą 2 i z nr 0926
olej, tektura; 27 x 33,5 cm;
sygn. l. d.: WW
Na odwrocie owalna pieczęć z napisem: Ze zbioru dzieł Wojciecha Weissa. Dom Artysty, wewnątrz pieczęci faksymile monogramu WW, niżej numer 000513
olej, tektura; 42 x 27 cm;
sygn. p. d.: WW
Na odwrocie faksymile monogramu artysty WW niżej cyfra 4 oraz numer ze spuścizny artysty 0278;
niżej napis odręczny ołówkiem: Kalwaria 1906;
na ramie nalepka z Muzeum Mazowieckiego w Płocku
akwarela, papier; 24,5 x 35,5 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem)
Na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty i napisem: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY,
poniżej nr 001320,
u dołu napis ołówkiem: Hanusia w Kalwarii (w pokoju na parterze przy sypialni Rodziców) 1921
olej, płótno; 97 x 66 cm;
sygn. p. d.: WW (monogramem)
akwarela, papier; 30 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
Na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty i napisem: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, poniżej nr 001044, u dołu z prawej napis ołówkiem: 1912
sygn. i dat. u dołu po środku: WW 1915 (ołówkiem)
oraz l. d.: sucha pieczęć z tarczą herbową i kotwicą.
Na odwrocie owalny stempel: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA/ DOM ARTYSTY z faksymile monogramu wiązanego WW i numerem: 001025 oraz napisem ołówkiem u dołu: Kalwaria 1915
ołówek, tusz lawowany, papier, 40 x 29,8 cm;
sygn. z prawej strony ołówkiem: WW [monogram wiązany].
olej, tektura; 12,5 x 21 cm,
sygn. p. d.: WW, Na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty i napisem: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WISSA. DOM ARTYSTY, nr 000539 oraz napis wtórny: Odpoczynek (Kalwaria) /
(ołówkiem)
olej, płótno; 33 x 45 cm;
sygn. p. d.: WW
Na odwrocie faksymile monogramu WW z cyfrą 2 oraz nr 0860
akwarela, papier; 25 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, poniżej nr 001534, u dołu napis ołówkiem: Staś 1928
Olej, płótno; 67 x 51,7 cm
Sygn. l.d. WW
Estymacja: 45.000 - 50.000 zł
akwarela, ołówek, papier; 37 x 27 cm
Estymacja: 4000 - 7000 zł
Akt siedzącej dziewczyny, 1912 r.
akwarela/papier, 44 x 30 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p. d.: `WW`
Estymacja: 6 000 - 8 000
akwarela, ołówek/papier, 35,5 x 49,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: `WWeiss`
Estymacja: 6 000 - 8 000
olej, płótno; 45 x 65 cm;
sygn. p. d.: WW;
Na odwrocie faksymile monogramu WW z cyfrą 2 oraz nr 0571
olej, papier; 31 x 45 cm;
akwarela, papier; 43,5 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. z prawej strony: WW [monogram wiązany]
Na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty i napisem: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WISSA. DOM ARTYSTY; oraz nr 000728
Postać dziecka przy stole, 1912
Na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty i napisem: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY; oraz nr 000697, u dołu napis ołówkiem: Kalwaryja 1912 II
poniżej nr 001567, u dołu napis ołówkiem: 1930-35
olej, tektura; 32 x 31 cm (w świetle oprawy);
ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, poniżej nr 000267/1
olej, płótno, 70 x 50 cm,
sygn. p.d.: monogram wiązany WW;
na odwrocie WW/3 nr 0487.
Praca wystawiana na aukcji Domu Aukcyjnego Unicum, Aukcja 108, poz. 97 z 22.II.2001
niesygnowany (na odwrociu pieczątka z faksymile monogramu)
olej, tektura
22.5x35.5
olej, płótno, 44 x 64 cm;
sygn. p. d.: WWeiss
na odwrocie stempel z numerem 11
olej, tektura; 22,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW
Bibl.: A. Konopacki, S. Krzysztofowicz-Kozakowska, W orbicie Młodej Polski, Katalog wystawy podróżnej, Spotkania ze sztuką, Łaziska Dolne 2012, kat. 51
olej, tektura; 12,5 x 20,5 cm;
sygn. p. d.: WW
Na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty i napisem: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, poniżej nr 000530
Bibl.: A. Konopacki, S. Krzysztofowicz-Kozakowska, W orbicie Młodej Polski, Katalog wystawy podróżnej, Spotkania ze sztuką, Łaziska Dolne 2012, kat. 55
ołówek, akwarela, papier; 38,5 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: WW (monogram wiązany ołówkiem);
Na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty i napisem: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, poniżej nr 004246
olej, płótno, 84 x 67 cm;
sygnowany l. d.: WW;
olej, tektura, 35,5 x 25 cm;
sygn. l. d.: WW
na odwrocie owalny stempel: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA/ DOM ARTYSTY z faksymile monogramu wiązanego WW i numerem: 000589 z dopisaną 4
olej, deska, 23,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW
Na odwrocie owalny stempel: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA/ DOM ARTYSTY z faksymile monogramu wiązanego WW i numerami stemplowanym: 000419, dopisanym 4
olej, tektura, 12,4 x 21,3 cm;
sygn. p. d.: WW
Na odwrocie owalny stempel: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA/ DOM ARTYSTY z faksymile monogramu wiązanego WW i numerem: 000475
Owocująca grusza w Kalwarii, 1908 r.
pastel/papier, 90 x 63,5 cm
sygnowany p. d.: `WW`
ODWROCIE: owalna pieczęć u góry `ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA`, u dołu: `DOM ARTYSTY`, po środku: `WW`
POCHODZENIE: z kolekcji rodzinnej artysty
Estymacja: 20 000 - 30 000
Wenecja. Widok na kościół Santa Maria Della Salute, ok. 1932
Olej, płótno;
wym.: 50,5 x 64 cm;
sygn. p.d. monogramem wiązanym: WW. Na odwrocie stempel z numerem. Lit.: "Wojciecha Weissa krajobrazy Wenecji", Kraków 2012, s. 130; "Irena i Wojciech Weiss", katalog wystawy, Łaziska Dolne 2011, poz. 93.
Martwa natura z figurką i peoniami
olej/płótno, 65 x 50 cm
sygnowany l. d.: `W. Weiss`
Estymacja: 25 000 - 40 000 zł
olej/płótno naklejone na płytę, 48 x 33 cm
WYSTAWIANY: 1) "Piękno do mnie przyszło - Wojciech Weiss. Malarstwo białego okresu", Muzeum Pałac w Wilanowie, 19.04 - 10.06 2007; 2) "Piękno do mnie przyszło - Wojciech Weiss. Malarstwo białego okresu", Muzeum Mazowieckie w Płocku, wrzesień - październik 2006; 3) "Piękno do mnie przyszło - Wojciech Weiss. Malarstwo białego okresu", Muzeum w Brodnicy, grudzień 2007 - marzec 2008
Estymacja: 55 000 - 75 000 zł
olej/płótno, 50 x 65 cm
sygnowany p. d.: `W Weiss`
WYSTAWIANY: Morze bez końca, niebo bez końca...: Bałtyk w malarstwie Wojciecha Weissa i Aneri Ireny Weissowej, Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu. Dział Wystawienniczy Galeria Sztuki Współczesnej, czerwiec-sierpień 2009 r.
POCHODZENIE: spuścizna artysty
LITERATURA: katalog wystawy - Morze bez końca, niebo bez końca...: Bałtyk w malarstwie Wojciecha Weissa i Aneri Ireny Weissowej, Fundacja Muzeum Wojciecha Weissa, 2009
Estymacja: 40 000 - 60 000 zł
olej, tektura; 13 x 21 cm;
Na odwrocie stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku monogram wiązany WW), niżej numer ze spuścizny artysty: 000527
oraz odręcznie dopisany nr 4.
Portret kobiety -Katarzyny Struszkiewicz
olej, płótno, 65 x 50 cm;
sygn. l. d.: WWeiss
Według przekazu właścicieli osoba portretowana pochodzi z rodziny Taranczewskich.
sygn. z prawej strony: WW
Na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty i napisem: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY; oraz nr 000727
Ołówek, papier, 22 x 27 cm
Sygnowany l.d.: WW
Na odwrociu faksymil podpisu i numer 005095
Ołówek, papier, 22 x 27 cm
Sygnowany l.d.: WW
Na odwrociu faksymil podpisu i numer 005094
Ołówek, papier, 22 x 27 cm
Sygnowany p.d.; WW
Na odwrociu faksymil podpisu i numer 005100
WIDOK Z LOGGETTY NA PLAC ŚW. MARKA
Ołówek, papier, 22 x 27 cm
Sygnowany p.d.; WW
Na odwrociu faksymil podpisu i numer 005075
Ołówek, papier, 27 x 22 cm
Sygnowany l.d.: WW
Na odwrociu numer 005068i faksymil podpisu
WIDOK NA SANTA MARIA DELLA SALUTE
Ołówek, czarna kredka, papier, 22 x 27 cm
Sygnowany p.d.: WW
Na odwrociu faksymil podpisu i numer005099
WIDOK NA LOGGETTĘ I PLAC ŚW. MARKA
Ołówek, papier, 27,5 x 22 cm
Sygnowany p.d.: WW
Na odwrociu faksymil podpisu i numer 005101
Ołówek, papier, 22 x 27 cm
Sygnowany p.d.: WW
Na odwrociu faksymil podpisu i numer 005077
Tusz, piórko, papier, 27 x 22 cm
Sygnowany p.d.: WW
Na odwrociu faksymil podpisu i numer 005067
Ołówek, papier, 21 x 25 cm
Sygnowany p.d.: WW
Na odwrociu numer 003424i faksymil podpisu
Ołówek, papier, 27 x 22 cm
Sygnowany p.d.: WW
Na odwrociu faksymil podpisu i numer 005102
WIDOK OD CANALE GRANDE NA PLAC ŚW. MARKA
Ołówek, papier, 20 x 25 cm
Sygnowany p.d.: WW
Na odwrociu faksymil podpisu i numer 005110
Ołówek, papier, 27,5 x 22
Sygnowany p.d.: WW
Na odwrociu faksymil podpisu i numer 005086
Ołówek, papier, 21,5 x 28 cm
Sygnowany l.d.: WW, niżej numer 005064i faksymil podpisu
Na odwrociu: Dziecko z łopatką
Ołówek, papier, 27 x 22 cm
Sygnowany l.d.: WW
Na odwrociu faksyml podpisu i numer 005088
olej, płótno, 44 x 64 cm;
sygn. p. d.: WWeiss
olej, płótno, 33 x 46 cm; sygn. p. d.: WWeiss
olej, tektura; 23,5 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: WW (monogram wiązany, czarną farbą);
na odwrocie: zarys szkicu pejzażu z chmurami oraz stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku monogram wiązany WW), niżej numer ze spuścizny artysty: 000229, a także odręcznie napisany ołówkiem nr 54.
olej, płótno, 84 x 67 cm;
sygnowany l. d.: WW;
na odwrocie dwie nalepki wystawowe: [...] Autor Weiss Wojciech/ [...] Kraków oraz z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie Autor Weiss Wojciech/ Dzieło p. t. Tadzio/ [...].
- Widok z okna przy
ul. Straszewskiego 2, 1921
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, brystol; 25 x 35 cm;
sygn. l. d.: WW (monogram wiązany ołówkiem);
na odwrocie stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku monogram wiązany WW), niżej numer ze spuścizny artysty: 001343; wtórny napis odręczny ołówkiem: z okna przy ul. Straszewskiego 2
[mieszkania artysty w Krakowie], 1921.
Akt siedzącej dziewczyny, 1912
akwarela, brystol kremowy; 44 x 30 cm;
sygn. p. d.: WW (monogram wiązany ołówkiem) ;
na odwrocie stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku monogram wiązany WW), niżej numer ze spuścizny artysty: 001202; napis odręczny ołówkiem: 1912.
sygn. p. d.: WW;
na odwrocie faksymile podpisu artysty: WWeiss oraz nr 003427.
kredka, papier żeberkowy,
29,5 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WWeiss
na odwrocie owalny stempel: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY z faksymile monogramu WW oraz numerem: 004054.
sygn. p. d.: WW;
na odwrocie faksymile podpisu artysty: WWeiss i numer 003426 (plamy na papierze).
olej, płótno, 49 x 65 cm;
Na odwrocie na płótnie napis autorski:
malowałem WWeiss
olej, płótno, 60 x 43 cm;
sygn. l. d.: WW (monogram wiązany) / 1908
Portret kobiety - Katarzyny Struszkiewic
olej, płótno, 65 x 50 cm;
sygn. l. d.: WWeiss
węgiel, papier, 44 x 31,3 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie owalny stempel: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA/ DOM ARTYSTY z faksymile monogramu artysty, niżej numer: 002854
Akt (Siedząca po turecku, na odwrociu Studium aktu)
sygn. p. d.
kredka, papier
31x23.5 cm
Wenecja - deszcz (z teki Drzeworyty), 1925
Drzeworyt
wym.: 130 x 180 mm
sygn. oł. p.d.: W. Weiss. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Kraków 2006, s. 47, poz. 53.
olej/płótno,
66 x 51 cm
sygnowany l. d.: `WW`
Estymacja: 25 000 - 35 000
olej/płótno naklejone na tekturę,
46 x 65 cm
sygnowany l. d.: `WW`
Estymacja: 28 000 - 40 000
Pejzaż z Kalwarii, ok. 1935 r.
akwarela/papier, 29 x 20,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p. d.: `WW`
Estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Kredka, ołówek, papier; 28,5 x 21 cm
Sygnowany l.d.: WW (monogram wiązany)
Na odwrocie szkic kota, numer 005389 i faksymil sygnatury WWeiss
Kredka, węgiel, papier; 23 x 30 cm
Na odwrocie szkic, numer 005299 i faksymil sygnatury WWeiss
Ołówek, papier; 30 x 22 cm
Na odwrocie pieczęć: ZE ZBIORÓW WOJCIECHA WEISSA WW DOM ARTYSTY, numer 004317
Ołówek, papier; 25,5 x 17,6 cm
Sygnowany p.d.: WW (monogram wiązany)
Na odwrocie pieczęć: ZE ZBIORÓW WOJCIECHA WEISSA WW DOM ARTYSTY, numer 003829 i tytuł: Kalwaria Renia i Tadzio
Rysunek przedstawia żonę artysty Irenę i siostrzeńca Tadeusza Florka
olej, płótno, 65 x 50 cm;
sygn. p. d.: WW [monogram wiązany]; stemple na odwrocie: 0955/ [faksymile monogramu artysty]WW3
Ołówek, papier; 22,5 x 31 cm
Sygnowany p.d.: WW. Na odwrociu
dwie pieczęcie: 1. WW ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY;
2. z numerem
004320
Ołówek, papier; 23 x 31 cm
Sygnowany p.d.: WW | Kalw. 1921. Na
odwrociu dwie pieczęcie: 1. WW ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY; 2. z numerem
004321
Akwarela, papier; 35 x 24 cm
Sygnowany śr.d.: WW
olej/płótno dublowane,
72 x 59 cm
sygnowany p. d.: `WW`
ESTYMACJA 40 000 - 50 000
Żona artysty z synem w ogrodzie willi w Krakowie - Aneri i Stasiu, ok. 1933
olej, płótno; 65 x 49 cm;
sygn. l. d.: WWeiss;
Na odwrocie
faksymile monogramu WW z cyfrą 2 i z nr 0926
olej, tektura; 23,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.:
WW
Na odwrocie owalna pieczęć z faksymile monogramu WW z cyfrą 4 i napisem: Ze zbioru
dzieł Wojciecha Weissa. Dom artysty; oraz nr 000465
Akt w plecionym fotelu, ok 1905
olej, tektura; 101 x 72 cm;
sygn. p. d.: WW;
Na odwrocie
faksymile monogramu WW z cyfrą 4 i nr 0411
Akt na tle czerwonej draperii, 1918
olej, płótno; 24 x 34 cm;
sygn. p. d.: WW;
Na odwrocie na
naklejonej karteczce owalna pieczęć z faksymile monogramu WW z cyfrą 4 i napisem: Ze zbioru
dzieł Wojciecha Weissa. Dom artysty; oraz nr 000828
olej, tektura; 24 x 33,5 cm;
sygn. p. d.: WW
Na odwrocie
owalna pieczęć z faksymile monogramu WW, cyfra 2 i napisem: Ze zbioru dzieł Wojciecha
Weissa. Dom artysty; oraz nr 000536; i odręcznym napisem: Kalwaria (ołówkiem)
Portret Róży Schleichkorn, 1899
olej, tektura, 78 x 62 cm;
sygn. p. d.: WW (monogram
wiązany);
Na odwrocie faksymila monogramu WW z cyfrą 4 oraz nr 0118;
Obraz
reprodukowany i opisany w: Renata Weiss, Akordy światła i koloru Wojciech Weiss i Aneri,
2007;
Obraz wystawiany na licznych wystawach monograficznych
olej, płótno; 35 x 46 cm;
sygn. p. d.: WW
Na odwrocie
pieczęć z faksymile monogramu WW z cyfrą 4 oraz z nr 0703
olej, płótno; 45 x 65 cm;
sygn. p. d.: WW;
Na odwrocie
faksymile monogramu WW z cyfrą 2 oraz nr 0571
olej, tektura; 24 x 34,5 cm;
sygn. l. d.: WW;
Na odwrocie
owalna pieczęć z faksymile monogramu WW i napisem: Ze zbioru dzieł Wojciecha Weissa. Dom
artysty; oraz nr 000212
olej, płótno; 32 x 44 cm;
sygn. p. d.: WW;
Na odwrocie
faksymile monogramu WW z cyfrą 2 oraz nr 0857
pastel, papier; 27,5 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.:
WW;
Na odwrocie owalna pieczęć z faksymile
monogramu WW z cyfrą 2 i napisem: Ze
zbioru dzieł Wojciecha Weissa. Dom artysty; oraz nr 196
akwarela, papier; 25 x 36 cm;
sygn. l. d.: WWeiss
(ołówkiem);
Na odwrocie owalna pieczęć z faksymile monogramu WW i napisem: Ze zbioru
dzieł Wojciecha Weissa. Dom artysty; oraz nr 001180 i odręcznie dopisaną datą: 1918
(ołówkiem);
Obraz wystawiany na wystawie monograficznej: Wojciech Weiss, Muzeum Narodowe
w Poznaniu, 1977, kat. 262, s. 109
pastel, papier szary; 32,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: WW;
Na
odwrocie owalna pieczęć z faksymile monogramu WW z cyfrą 4 i napisem: Ze zbioru dzieł
Wojciecha Weissa. Dom artysty; oraz nr 341
Na odwrocie, na ramie nalepki: z Muzeum
Mazowieckiego w Płocku, Muzeum Okręgowego w Toruniu, Muzeum w Brodnicy, z Muzeum - Pałac w
Wilanowie [wystawa] Piękno do mnie przyszło... 19 kwiecień - 10 czerwca 2007 r.
akwarela, ołówek, papier; 42 x 30,5 cm;
sygn. p. d.: WW
(ołówkiem);
dzieł Wojciecha Weissa. Dom artysty; oraz nr 001589 i odręcznie dopisaną datą: 1925
(ołókiem); Analogiczna akwarela reprodukowana w: Wojciech Weiss w Akademii Sztuk Pięknych,
Kraków 2010, s. 151 (Modelka w pracowni, ok 1925 r.)
Drzeworyt;
wym.: 113 x 175 mm;
sygn. oł. p.d.: WW. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus, Kraków 2006, poz. 69.
Olej, płótno;
wym.: 48 x 64,5 cm;
sygn. p.d. monogram wiązany: WW; na odwrocie naklejka aukcyjna.
39 x 51,5 cm
sygnowany l. d.: `Weiss`
Węgiel; 22,5 x 29 cm
Sygnowany p.d.: WW
Na odwrociu dwie pieczęcie:
1. WW ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY;
2. z numerem 005262
Ołówek, papier; 22,5 x 33 cm
Sygnowany l.d.: WW
Na odwrociu szkic wnętrza i głowy z profilu,
Sygnowany WWeiss, pieczęć z numerem 002165
Ołówek, papier; 31 x 23,5 cm
Sygnowany p.d.: WW
Na odwrociu szkic kwiatu, sygnowany WWeiss, pieczęć z numerem 004023
Tusz, piórko, lawowanie; 31,5 x 21 cm
Sygnowany l.d.: WW, wzdłuż prawej krawędzi WWeiss, pieczęć z numerem 003883
Na odwrociu szkic ołówkiem nagiej kobiety przy oknie, sygnowany WW
Letni pejzaż z okolic Kalwarii
45 x 65 cm
sygn.: p.d.: WWeiss
Kościół św Jana w Krakowie - Nalot, 1944
Drzeworyt;
wym.: 292 x 183 mm;
sygn. oł. p.d.: W.Weiss.
Pod kompozycją ołówkiem tytuł: Kraków. Kościół św. Jana podczas nalotu w 1939. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Kraków 2006, s. 47, poz. 115.
Drzeworyt;
wym.: 115 x 175 mm;
sygn. oł. p.d.: W. Weiss. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Kraków, Nautilus 2006, kat. 60, il. s. 48
Sucha igła;
wym.: 83 x 150 mm;
sygn. oł. p.d.: W. Weiss. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Kraków, Nautilus 2006, kat. 67, ill. s. 50
Litografia kredką;
wym. komp.: 160 x 120 mm;
sygn. pł. p.g. monogramem wiązanym: WW, l.b. tytuł; grafika była wkładką do czasopisma "Młodość", rok I, zeszyt 4, Kraków-Lwów 1899. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Kraków, Nautilus 2006, kat. 3 (u), il. s. 60.
Olej, płótno;
45 x 64 cm
Sygn. p.d. WWeiss
Olej, płótno,
33,5 x 51 cm
Sygn. l.d. WW [monogram wiązany]
Kredka, papier;
31 x 47,5 cm cm
Sygn. p.d. WW
Na odwrocie nr 004226 oraz sygnatura WWeiss
Kredka, papier;
28,5 x 46 cm w świetle passe-partout
Sygn. p.śr. WW (monogram wiązany)
Półakt kobiety z wachlarzem, lata 40.XXw
olej, płótno, 65,5 x 50 cm;
sygn. l. g.: WWeiss
Pejzaż z ceglastymi dachami, 1910
olej, tektura, 18,5 x 28,5 cm
na odwrocie stempel owalny ze spuścizny po artyście:
ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA/ DOM ARTYSTY, w środku faksymile monogramu WW oraz numer poniżej 00718
olej, tektura,
24,5 x 36 cm
sygn. l. d.: WW;
na odwrocie odręczny napis ołówkiem Kalwaria 1909 oraz owalny stempel ze spuścizny po artyście z faksymile monogramu oraz numerem 000515 i dopisaną cyfrą 2; na ramie nalepka z wystawy Piękno do mnie przyszło... . Wojciech Weiss - Malarstwo białego okresu 1905-1912, Warszawa - Muzeum Pałac w Wilanowie, 19 kwietnia - 10 czerwca 2007.
olej, płótno, 38 x 70,5 cm;
na odwrocie numer ze spuścizny po artyście 0079 oraz faksymile monogramu WW z cyfrą 3
Szkic ołówkowy, papier;
31,2 x 24 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: WW, p.d.: Wweiss.
Obok numer: 004072
Na odwrocie rysunek pochylonej postaci.
Szkic ołówkowy, papier;
30 x 24 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: WW,
na pieczęć.: WWeiss.
Obok numer: 002411.
Wiosna na ulicy Krupniczej, ok. 1930
olej, tektura,
62,5 x 47 cm;
sygn. l. d.: WWeiss
Na odwrocie stempel ze spuścizny po artyście z numerem 1225, faksymile monogramu WW
olej, tektura,
25,2 x 35 cm;
sygn. p. d.: WW
Na odwrocie napis ołówkiem: Kalwaria 1908 oraz numer 19 i stempel ze spuścizny po artyście z mogramem WW oraz numerem 000626
50 x 64.5
sygn. p.d.: WWeiss
akwarela na kartonie,
22 x 29,8 cm,
sygnowana ołówkiem l.d. "WW", na zaplecku odręczna nota o artyście oraz nalepka TPSP w Krakowie z XVI Wystawy Sztuki w 1912 r. (z danymi i nr 428).
olej, płótno,
64 x 42 cm
niesygnowany
Opinia Zofii Weiss-Nowiny Konopki.
olej, płótno,
44,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
ołówek, papier żeberkowy z filigranem Ingres,
30,7 x 22,1 cm (w świetle oprawy);
oraz p. d.: WWeiss i numer: 004057
sucha igła,
9,8 x 6,7 cm,
sygn. na płycie l.g. monogram wiązany: WW oraz ołówkiem p.d.: WW
olej, tektura,
59 x 41,5 cm,
sygn. l.śr.: WWeiss
olej, tektura,
62,5 x 47 cm;
sygn. l. d.: WWeiss
olej, płótno,
33 x 46 cm;
sygn. p. d.: WWeiss
gwasz, papier
44,5 x 62 cm w świetle passe-partout
Na odwrocie: stempel 0642 / (faksymile monogramu artysty)WW3
olej, płótno;
66 x 50 cm
sygn. l.d. WWeiss
Na odwrocie stempel z nr 0833 i faksymile podpisu artysty WW2 [monogram wiązany]
akwarela, ołówek, papier;
37 x 27 cm
Na odwrocie nalepka Akt II/ r.1920 [1912] kat.180 Muzeum Narodowe/ Kraków 1962
OCZEKIWANIE (PEJZAŻ I), OKOŁO 1921 R.
olej/płótno dublowane,
94 x 80 cm
sygnowany l. d.: `WW`
Olej, tektura;
12,5 x 21,5 cm
Sygnowany l.d.: WW
Na odwrocie owalna pieczęć z faksymile podpisu Wojciecha Weissa i napisem w otoku: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY. Pod pieczęcią numer: 000519 2
W prawym górnym rogu napis ołówkiem: 349.
RENIA W SADZIE W KALWARII, 1909
Olej, tektura;
21,5 x 13 cm
Sygnowany p.d.: WW
Na odwrocie owalna pieczęć z faksymile podpisu Wojciecha Weissa i napisem w otoku: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY.
Pod pieczęcią numer: 000599 2
PEJZAŻ ZIMOWY Z KALWARII, ok. 1908
Olej, tektura;
12,4 x 22 cm
Sygnowany p.d.: WW
Pod pieczęcią numer: 0005682
OKNO W PRACOWNI NA ULICY STRASZEWSKIEGO W KRAKOWIE, 1909
Olej, tektura;
21,5 x 13 cm
Sygnowany l.d.: WW
Na odwrocie owalna pieczęć z faksymile podpisu Wojciecha Weissa i napisem w otoku: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY. Pod pieczęcią numer: 000733 2
Olej, tektura;
13 x 21,5 cm
Sygnowany l.g.: WW
Pod pieczęcią numer: 000674 2
W lewym dolnym rogu napis ołówkiem: W Krakowie 1909
RODZINA POD ORZECHEM. PODWIECZOREK W SADZIE W KALWARII, 1909
Olej, tektura;
35 x 26 cm
Sygnowany p.d.: WW
Pod pieczęcią numer: 000747. W prawym górnym rogu napis ołówkiem: 527.
SZKLANA KULA PRZED DOMEM W KALWARII, 1906
Olej, tektura;
13 x 21,5 cm
Sygnowany l.d.: WW
Pod pieczęcią numer: 000658 2
RENIA PRZED DOMEM W KALWARII, ok. 1907
Olej, tektura;
13 x 21,5 cm
Sygnowany p.d.: WW
Pod pieczęcią numer: 000661 2 W lewym górnym rogu napis ołówkiem: Renia przy domu w Kalw.
Drzeworyt; wym.: 178 x 355 mm; sygn. p.d.: WWeiss. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus Kraków 2006, kat. 114, il. s. 26.
Drzeworyt; wym. komp: 246 x 343 mm, pl.: 300 x 468 mm; sygn. p.d.: WWeiss. Stan zachowania: zażółcenia na prawej i lewej krawędzi arkusza, po prawej stronie retuszowany ubytek - średnica 1,5 cm; naddarcie po lewej stronie. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus Kraków 2006, kat. 112, il. s. 57.
Lanckorona spod Ukrzyżowania - pustelnia (z teki Czartak), 1928
Litografia dwubarwna; wym.: 135 x 200 mm; sygn. oł. p.d.: WW. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus Kraków 2006, poz. 81.
Aneri malująca pod kopami - pejzażystka, 1926
Drzeworyt; wym.: 100 x 150 mm; sygn. oł. p.d.: WW. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus Kraków 2006, kat. 112, il. s. 57.
Drzeworyt; wym.: 185 x 245 mm; sygn. oł. p.d.: W. Weiss. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus Kraków 2006, poz. 74. Stan zachowania: uszkodzenie papieru w l.g narożniku - otwór średnicy 7 mm.
Sucha igła; wym.: 83 x 150 mm; sygn. oł. p.d.: W. Weiss. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus Kraków 2006, poz. 67.
Drzeworyt; wym.: 220 x 250 mm; sygn. oł. p.d.: W. Weiss; na pł. p.d.: monogram wiązany WW. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus Kraków 2006, poz. 71.
Drzeworyt; wym.: 113 x 175 mm; sygn. oł. p.d.: W. Weiss. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus Kraków 2006, poz. 69.
Dawny dworzec kolejowy w Krakowie, 1925
Drzeworyt; wym.: 215 x 276 mm; sygn. oł. p.d.: W. Weiss. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus Kraków 2006, poz. 65.
Drzeworyt; wym.: 115 x 175 mm; sygn. oł. p.d.: W. Weiss. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus Kraków 2006, poz. 60.
Zachód słońca - Nicea, plac Massena, 1925
Drzeworyt; wym.: 195 x 275 mm; nie sygn. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus Kraków 2006, poz. 63.
Nicea - bulwar (z teki Drzeworyty), 1925
Drzeworyt; wym.: 196 x 278 mm; sygn. oł. p.d.: W. Weiss. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus Kraków 2006, poz. 57.
Drzeworyt; wym.: 132 x 146 mm; sygn. oł. p.d.: W.W. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus Kraków 2006, poz. 56.
Café Florian w Wenecji (z teki Drzeworyty), 1925
Drzeworyt; wym.: 277 x 197 mm; sygn. oł. p.d.: WW. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus Kraków 2006, poz. 54.
Wenecja - kanał (z teki Drzeworyty), 1925
Drzeworyt; wym.: 247 x 190 mm; sygn. oł. p.d.: W. Weiss. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus Kraków 2006, poz. 51.
Ospedale - Scuola di S. Marco (z teki Drzeworyty), 1925
Drzeworyt; wym.: 195 x 275 mm; sygn. oł. p.d.: W. Weiss. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus Kraków 2006, poz. 50.
Drzeworyt; wym.: 278 x 197 mm; sygn. oł. p.d.: WW oraz na pł. p.d.: monogram wiązany: WW. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus Kraków 2006, poz. 47.
Litografia kredką; wym.: 160 x 220 mm; sygn. na kamieniu p.d.: monogram wiązany WW. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus Kraków 2006, poz. 43.
Litografia kredką; wym.: 212 x 278 mm; sygn. oł. p.d.: WW oraz na kamieniu p.d.: monogram wiązany WW. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus Kraków 2006, poz. 42.
Sucha igła z akwatintą; wym.: 138 x 195 mm; sygn. oł. p.d.: WW. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus Kraków 2006, poz. 36.
Akwaforta z akwatintą; wym.: 138 x 97 mm; sygn. oł. p.d.: monogram wiązany WW. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus Kraków 2006, poz. 35.
Miedzioryt; wym.: 158 x 110 mm; sygn. oł. p.d.: WWeiss. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus Kraków 2006, poz. 33.
Drzeworyt; wym.: 150 x 95 mm; sygn. oł. p.d.: WW. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus Kraków 2006, poz. 30.
Drzeworyt na żółtym papierze; wym.: 95 x 148 mm; sygn. oł. p.d.: WWeiss oraz na pł. l.d.: monogram wiązany WW. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus Kraków 2006, poz. 29.
Klasztor Ojców Paulinów na Skałce w Krakowie, 1911
Litografia kredką; wym.: 290 x 390 mm; sygn. na pł. l.d. monogramem wiązanym: WW. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus Kraków 2006, poz. 27.
Ulica Skałeczna w Krakowie, 1911
Litografia kredką; wym.: 340 x 290 mm; sygn. oł. p.d.: WW oraz na pł. l.d.: monogram wiązany: WW. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus Kraków 2006, poz. 26.
Drzeworyt na bibule; wym.: 210 x 255 mm; sygn. oł. p.d.: WWeiss. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus Kraków 2006, poz. 24.
olej, płótno,
65 x 50 cm;
stemple na odwrocie: 0955/ [faksymile monogramu artysty] WW3 Oznaczenia wprowadzone przez rodzinę artysty.
olej, tektura,
48,5 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW
Praca wystawiana i reprodukowana w katalogu wystawy: Żywioł i zmysłowość. Wojciech Weiss i Aneri, Kraków 2009, s. 16
Akwarela, papier;
30 x 22 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: WW
Na odwrocie owalna pieczęć z faksymile podpisu Wojciecha Weissa i napisem w otoku: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA ? DOM ARTYSTY. Pod pieczęcią numer: 000715
Akwarela, papier;
30 x 21 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: WW
Na odwrocie owalna pieczęć z faksymile podpisu Wojciecha Weissa i napisem w otoku: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA ? DOM ARTYSTY. Pod pieczęcią numer: 000528. W prawym dolnym rogu napis ołówkiem: 1909.
Akwarela, papier;
28 x 19 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: WW
Na odwrocie owalna pieczęć z faksymile podpisu Wojciecha Weissa i napisem w otoku: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA ? DOM ARTYSTY.
Akwarela, papier;
24 x 31 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: WW
Pod pieczęcią numer: 000736 W prawym dolnym rogu napis ołówkiem: Kalwaria 1912
F URTKA PRZY DOMU W KALWARII, 1906
Akwarela, papier;
22,5 x 31,5 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: WW
Pod pieczęcią numer: 000824 W lewym dolnym rogu napis ołówkiem: 1906
Akwarela, papier;
25,5 x 36,5 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: WW
i napisem w otoku: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA ? DOM ARTYSTY. Pod pieczęcią numer: 000935 W prawym dolnym rogu napis ołówkiem: 1914
Półakt kobiety z wachlarzem, lata 40. XX
olej, płótno,
65,5 x 50 cm;
sygn. l. g.: WWeiss
olej, płótno,
35,5 x 49 cm;
Na odwrocie oznaczenia ze spuścizny artysty 0115/ WW 3
olej, tektura,
60 x 49
Na odwrocie oznaczenia ze spuścizny po artyście: 1131/ WW 3 (faksymile monogramu artysty).
CHŁOPIEC W ZAMYŚLENIU, 1905 R.
pastel/papier,
85 x 63 cm
sygnowany l. śr.: `WW` (monogram wiązany)
akwarela/papier,
8,5 x 21,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany p. d.: `1906 WW`
Pejzaż z Kalwarii z klasztorem, ok 1940
olej, płótno,
35 x 51 cm;
sygn. l. d.: WW;
na odwrocie na płótnie dedykacja: Kochanej Giulianie Ślebarskiej / na pamiątkę ofiaruje / Zolich Karol. / Kraków, dnia 15.9.1966 r. oraz stempel Karol Zolich/ Kraków, Zwierzyniecka 23
Wschód księżyca, Kalwaria, ok. 1907
olej, tektura,
27 x 33,5 cm;
sygn. l. d.: WW;na odwrocie owalna pieczęć z napisem: Ze zbioru dzieł Wojciecha Weissa. Dom Artysty, wewnątrz pieczęci faksymile monogramu WW, niżej numer 000513
olej, tektura,
41 x 60 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WWeiss
Obraz wystawiany na wystawie "Żywioł i zmysłowość, Wojciech Weiss i Aneri", Kraków -Galeria Connaisseur - IV-V. 2010 r., [katalog s. 27, z tytułem: W sadzie]
Studium modela, Kraków-Podzamcze,1905
olej, tektura,
100 x 69 cm;
sygn. z lewej: WW
Bibl.: Żywioł i zmysłowość. Wojciech Weiss 1875 - 1950 Aneri Irena Weissowa 1888 - 1981, Kraków - Salon Antyków i Galeria Connaisseur - 2010, s. 7, repr. barwna
olej, płótno;
61 x 48 cm w świetle passe-partout
sygn. p..śr. WW [monogram wiązany]
Na odwrocie nr 0996/1/ WW 3
OWOCUJĄCA GRUSZA W KALWARII, 1908 R.
olej/płótno
69 x 144 cm
sygnowany p. d.: `Z. Rozwadowski`
Kościół św. Jana w Krakowie - Nalot, 1944
Drzeworyt;
wym.: 292 x 183 mm;
sygn. oł. p.d.: W.Weiss. Pod kompozycją ołówkiem tytuł: Kraków. Kościół św. Jana podczas nalotu w 1939. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Kraków 2006, s. 47, poz. 115.
Drzeworyt;
wym.: 177 x 116 mm;
sygn. oł. p.d.: WWeiss. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Kraków 2006, s. 47, poz. 78. (il. s. 44)
Drzeworyt;
wym.: 196 x 278 mm;
sygn. oł. p.d. WWeiss. Grafika z teki "Drzeworyty". Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Kraków 2006, s. 47, poz. 57.
Drzeworyt;
wym.: 115 x 175 mm;
sygn. oł. p.d.: WWeiss. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Kraków 2006, s. 47, poz. 60.
Drzeworyt;
wym.: 132 x 146 mm;
sygn. oł. p.d. monogram wiązany WW. Pod kompozycją adnotacja piórem: Kraków dnia 19 I 1935 - Bal Morza. Grafika z teki "Drzeworyty". Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Kraków 2006, s. 47, poz. 56.
Drzeworyt;
wym.: 278 x 197 mm;
sygn. oł. p.d.: W. Weiss;
sygn. pł. p.d. monogramem wiązanym WW. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Kraków 2006, s. 47, poz. 47.
Litografia kredką;
wym.: 415 x 295 mm;
sygn. pł.: WW. Grafika z teki "Kraków", wydanej przez Komitet Gospodarczy XI Zjazdu Lekarzy i Przyrodników Polskich w Krakowie. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Kraków 2006, s. 42, poz. 28.
Półakt kobiety z wachlarzem,lata 40.XXw.
olej, płótno,
65,5 x 50 cm;
sygn. l. g.: WWeiss
Autoportret przy sztaludze, ok. 1930
olej, płótno,
66 x 50 cm;
sygn. p. d.: WWeiss
drzeworyt, bibułka,
11,5 x 17,7 (odcisk klocka),
14,6 x 20,5 cm (arkusz);
Jarmark w Kalwarii Zebrzydowskiej, 1913
olej, płótno
66,5 x 95,5 cm
sygn. p.d. WW
Drzeworyt;
wym.: 214 x 278 mm;
sygn. oł.: W. Weiss.
Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Kraków 2006, s. 56, poz. 104.
Drzeworyt;
wym.: 215 x 293 mm;
sygn. oł. p.d.: W. Weiss.
Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Kraków 2006, s. 56, poz. 107.
Kościół Mariacki w Krakowie - Poranek, 1942
Drzeworyt;
wym.: 277 x 215 mm;
sygn. oł. p.d.: W. Weiss.
Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Kraków 2006, s. 57, poz. 108.
Kraków - Barbakan z gołębiami, 1942
Drzeworyt;
wym.: 277 x 215 mm;
sygn. oł. p.d.: W. Weiss.
Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Kraków 2006, s. 56, poz. 106.
Z okna pracowni - Widok na Bramę Floriańską, 1941
Drzeworyt;
wym.: 277 x 213 mm;
sygn. oł. p.d.: W. Weiss.
Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Kraków 2006, s. 55, poz. 103.
Drzeworyt;
wym.: 78 x 110 mm;
sygn. oł. p.d.: W. Weiss.
Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Kraków 2006, s. 55, poz. 100.
Drzeworyt;
wym.: 215 x 255 mm;
sygn. oł. p.d.: W. Weiss, sygn. na klocku p.d. monogram wiązany WW.
Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Kraków 2006, s. 50, poz. 70.
Drzeworyt;
wym.: 130 x 180 mm;
Litografia kredką;
wym.: 415 x 295 mm;
sygn. pł.: WW. Grafika z teki "Kraków", wydawanej przez Komitet Gospodarczy XI Zjazdu Lekarzy i Przyrodników Polskich w Krakowie.
Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Kraków 2006, s. 42, poz. 28.
Drzeworyt;
wym.: 215 x 255 mm;
sygn. oł. p.d.: W. Weiss.
Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Kraków 2006, s. 42, poz. 24.
drzeworyt, bibułka,
21 x 27,5 cm (odcisk klocka);
olej, płótno,
35,5 x 49 cm;
na odwrocie oznaczenia ze spuścizny artysty 0115/ WW 3
olej, płótno,
96 x 81 cm;
sygn. p.d.: WW;
na odwrocie oznaczenia ze spuścizny po artyście: 0612/ WW 3
olej/tektura,
64 x 50 cm
sygnowany p. śr.: `W Weiss`
olej/płótno,
80 x 63,5 cm
sygnowany p. d.: `W Weiss`
olej na płótnie,
60 x 45,5 cm,
sygnowany po lewej, pośrodku monogramem "WW"
Portret kobiety w niebieskim szalu
olej, tektura;
89,5 x 62,5 cm
sygn. l.d. WW [monogram wiązany]
olej, płótno;
66,5 x 47 cm
sygn. l.d. WW [monogram wiązany]/ 1899
Akwarela, papier,
20,5 x 30 cm,
sygn. p.d.: W Weiss.
Na odwrocie pieczęć "Ze zbiorów dzieł Wojciecha Weissa Dom Artysty" oraz numer 005505
Olej, tektura,
34,5 x 49 cm,
sygn. p.d.: monogram wiązany WW
Olej, tektura,
56 x 36 cm,
nie sygn. Studium do obrazu "Portret żony z kamelią, 1925
olej, płótno,
99 x 72 cm;
sygn. p.d.: WW
Wenecja, Ospedale - Scuola di S. Marco
[z teki "Drzeworyty"], 1925
drzeworyt, bibuła,
19,6 x 27,5 cm (wymiar odbitki), 25,9 x 33,7 cm (wymiar bibuły);
Akt z palmami - Wenus [z teki Drzeworyt
drzeworyt, bibuła,
15,8 x 20,7 cm (wymiar odbitki), 22,7 x 34,9 cm (wymiar bibuły);
sygn. p. d.: WWeiss (ołówkiem) oraz sygn. l. d.: WW (na klocku, w lustrzanym odbiciu);
Martwa natura z wachlarzem (1937)
sygn. dat. l.śr.
olej, tektura
66.5x50
Olej, płótno;
50,5 x 65,5 cm
Sygnowany l.d.: WWeiss
Na odwrocie stempel: 0781/1 |faksymile podpisu artysty: WW | obok cyfra: 3
PEJZAŻ Z LANTERNE, ok. 1929-30
Olej, płótno;
38,5 x 61,5 cm
Sygnowany l.d.: WWeiss
Na odwrocie stempel: 0885 |faksymile podpisu artysty: WW | obok cyfra: 3.Obok karteczka z napisem czarnym flamastrem: Pejzaż z Lanterne | ok. 1928-30 | 8.
olej, płótno, 60 x 72 cm;
sygn. p.d.: WW
Akwarela na szkicu ołówkowym, papier;
21,7 x 30,2 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: WW
Na odwrocie owalna pieczęć z faksymile podpisu Wojciecha Weissa i napisem w otoku: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA ? DOM ARTYSTY. Pod pieczęcią numer: 001282 W lewym dolnym rogu napis ołówkiem: Kalwaria 1919 II
DZIEDZINIEC DOMU W NICEI, 1925
37,3 x 37 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: WWeiss
Na odwrocie owalna pieczęć z faksymile podpisu Wojciecha Weissa i napisem w otoku: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA ? DOM ARTYSTY. Pod pieczęcią numer: 001518
W lewym dolnym rogu napis ołówkiem: Nice Lienier 1925
30 x 22 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: WWeiss
Na odwrocie owalna pieczęć z faksymile podpisu Wojciecha Weissa i napisem w otoku: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA ? DOM ARTYSTY. Pod pieczęcią numer: 000666
W prawym dolnym rogu napis ołówkiem: 1911, l.d.: WYSTAWIANY BIAŁY OKRES
25 x 20 cm w świetle passe-partout
Sygnowany ołówkiem l.d.: Wweiss
Drzeworyt;
wym.: 100 x 147 mm;
opis typograficzny pod kompozycją, l.d.: Wojciech Weiss, p.d.: Kopy zboża drzeworyt oryginalny. Praca znana w literaturze jako Aneri malująca pod kopami. Grafika była dodatkiem do czasopisma "Sztuki Piękne", R. III, Kraków 1927.
olej/płótno,
50 x 65 cm
sygnowany p. śr.: `WWeiss`
ODWROCIE: naklejka z Salonu Dzieł Sztuki Wojciech Kulikowskiego w Krakowie z 1941 r.
olej, tektura,
47,5 x 61 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: WWeiss
akwarela, na podrysowaniu ołówkiem,
papier, 35,5 x 49,5 cm;
sygn. l. d.: WWeiss (ołówkiem)
Bukiet kwiatów w błękitnym wazonie
Akwarela, papier,
36,4 x 25,4 cm,
sygn. p.śr. monogram wiązany: WW 1930
akwarela/papier,
33 x 23,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p. d.: 'WWeiss'
Teka 12 drzeworytów: Gondole - San Giorgio w Wenecji (wym.: 195 x 275 mm);
Monotypia jednobarwna;
wym. 195 x 290 mm;
sygn. oł. p.d.: WWeiss. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Kraków 2006, dział monotypii, poz. 54, il. s. 81.
drzeworyt, papier bibułkowy,
28 x 21,5 cm (odcisk płyty);
olej, płótno,
35,5 x 41,5 cm;
sygn. p. d.: WW,
sygnatura powtórzona z prawej po środku: WWeiss/ 1936,
Na odwrocie faksymile podpisu artysty: WW/3/1008 (numery inwent. ze spuścizny po artyście)
akwarela, papier,
33,5 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW
ołówek, tusz lawowany, papier kremowy,
30 x 22 cm;
Na odwrocie stempel owalny: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA/ DOM ARTYSTY, wewnątrz faksymile WW; poniżej stempla nr 001210
Olej, płótno naklejone na tekturę;
32,7 x 45,2 cm
kredka, papier;
20 x 29 cm
sygn. p.d. WW (monogram wiązany)
kredka, papier;
sygn. p.śr. WW (monogram wiązany)
olej, płótno, 79,5 x 60 cm
Na odwrocie numeracja ze spuścizny po artyście: "0161/WW3" [monogram wiązany]
akwarela, karton,
31,7 x 24,2 cm;
sygn. p. d.: WW (monogram wiązany, ołówkiem)
sygn. dat. p.d.
akwarela, papier
29x22.5 (w świetle passe-partout )
olej/płótno, 65 x 50 cm
sygnowany p. d.: `W. Weiss`
POCHODZENIE: kolekcja rodzinna Wojciecha Weissa
olej, płótno, 35 x 51 cm;
sygn. l. d.: WW;
na odwrocie dedykacja: Kochanej Giulianie Ślebarskiej / na pamiątkę ofiaruje / Zolich Karol. / Kraków, dnia 15.9.1966 r.
akwarela, piórko, tusz, papier, 24,6 x 35,5 cm
(w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW
węgiel, papier; 45 x 30,5 cm
sygn. l.śr. WW (monogram wiązany)
sygn. p.d. akwarela, papier
29.5x 21.5 (w świetle passe-partout)
PEJZAŻ Z KROWAMI, lata 40-te XX w.
Olej, płótno; 49 x 60 cm
Sygnowany p.d.: monogram wiązany WW
Obraz posiada opinię Zofii Weiss-Nowiny Konopczyny
Akwarela, papier, 30 x 22 cm,
sygn. l.d.: monogram wiązany WW
Drzeworyt barwny; wym.: 195 x 275 mm; sygn. oł. p.d.: W. Weiss.
Drzeworyt; wym.: 255 x 215 mm; sygn. oł. p.d.: W. Weiss
Drzeworyt; wym.: 247 x 177 mm; sygn. na klocku p.g.: monogram wiązany WW.
Wnętrze kościoła św. Marka w Wenecji, 1930
Litografia kredką; wym.: 325 x 250 mm; sygn. oł. p.d.: W. Weiss.
Litografia kredką; wym.: 225 x 290 mm; sygn. oł. p.d.: W. Weiss.
Litografia kredką; wym.: 250 x 320 mm; sygn. oł. p.d.: W. Weiss.
Litografia kredką; wym.: 225 x 270 mm; sygn. oł. p.d.: W. Weiss.
Drzeworyt; wym.: 115 x 175 mm; sygn. oł. p.d.: W. Weiss
Wenecja (Ospedale) - Scuola di S. Marco (z teki Drzeworyty), 1925
Drzeworyt; wym. komp.: 195 x 272 mm, planszy: 248 x 322 mm; sygn. oł. p.d.: WWeiss.
Listonosz - palma - Nicea (z teki Drzeworyty), 1925
Drzeworyt; wym.: 277 x 195 mm; sygn. oł. p.d.: W. Weiss.
Aneri pisząca list - Wenecja (z teki Drzeworyty), 1925
Drzeworyt; wym.: 178 x 130 mm; sygn. oł. p.d.: W. Weiss.
Noc w Wenecji (z teki Drzeworyty), 1925
Drzeworyt; wym.: 145 x 130 mm; sygn. oł. p.d.: W. Weiss.
Drzeworyt; wym.: 196 x 278 mm; sygn. oł. p.d.: W. Weiss.
Sucha igła; wym.: 83 x 150 mm; sygn. oł. p.d.: W. Weiss.
Akt przy wieczornym świetle, 1925
Drzeworyt; wym.: 258 x 197 mm; sygn. oł. p.d.: W. Weiss.
Litografia kredką; wym.: 160 x 220 mm; sygn. na kamieniu p.d.: monogram wiązany WW.
Olej, płótno naklejone na dyktę; wym.: 68 x 57 cm; sygn. l.d. monogram wiązany WW.
Santa Maria della Salute
olej, płótno; 50 x 64 cm;
sygn. p. d.: WW
na odwrocie stempel z nr 190
Widok na Lauteine, 1925 r., Nicea
olej, płótno, 39 x 60 cm;
Na odwrocie na płótnie numery: 0788/5 oraz faksymile podpisu WW 3;
Dołączona ekspertyza Zofii Weiss-Nowiny Konopki z 2008 r.
sygn. dat. l.d. akwarela, papier 20.5x28.5 (w świetle passe-partout )
olej na płótnie,
18,5 x 28,5 cm w świetle passe-partout,
sygnowany l.d. monogramem wiązanym "WW"
olej, płótno,
65,5 x 51 cm;
sygn. l. d.: WWeiss
Obraz po konserwacji
olej, płótno,
53 x 41;
sygn. p. d.: WW
olej, płótno,
50,5 x 66 cm;
sygn. l. d.: WW;
na odwrocie nr 0895 / WW2
ołówek, tusz lawowany brązowy, papier,
20,4 x 30,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
kredka brązowa, papier,
28,3 x 40,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WWeiss
Akwarela, papier; 22 x 30 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.:WW
Na odwrocie owalna pieczęć z faksymile podpisu Wojciecha Weissa i napisem w otoku: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY Pod pieczęcią numer: 000863
W lewym dolnym rogu napis ołówkiem: ok. 1913
Biografia artysty przy poz. nr 16.
Akwarela na szkicu ołówkowym, papier; 31 x 46,5 cm
Na odwrocie owalna pieczęć z faksymile podpisu Wojciecha Weissa i napisem w otoku: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY. Pod pieczęcią numer: 001707
W prawym dolnym rogu napis ołówkiem: ok. 1945
olej, tektura, 33 x 24.5 cm
olej, płótno;
51 x 66,5 cm
sygn.l.d. WWeiss (monogram wiązany)
Na odwrocie nr 1048/1/ WW
olej, płótno,
71,5 x 49 cm;
sygn. l.d.: WW
Na odwrocie nr: 1171/1 / WW4
olej, płótno,
35 x 51 cm;
sygn. l.d.: WW
Na odwrocie dedykacja: Kochanej Giulianie Ślebarskiej / na pamiątkę ofiaruje / Zolich Karol. / Kraków, dnia 15.9.1966 r.
węgiel, papier,
20 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: WW
ołówek, papier,
22 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: WW
olej/płótno,
50 x 64,5 cm
sygnowany p. d.: `WWeiss`
olej, płótno, 64 x 50 cm; sygn. l.d.: WW
Na odwrocie stemple: 1047 / WW3
Praca wystawiana i reprodukowana w katalogu "Rozkosz malowania"
akwarela, papier, 23 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW
Na odwrocie stempel owalny: ZE ZBIORU DZIE¸
WOJCIECHA WEISSA / DOM ARTYSTY z faksymile
monogramu artysty WW niżej nr 001654
Akty kobiece - praca dwustronna
tusz lawowany, papier, 35 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. p .d.: N 49 / W. Weiss / akt / rysunek
na odwrocie rysunek: sangwina, tusz, sygn. l. d.: WW
olej, płótno
65 x 50 cm;
stemple na odwrocie: 0955/ (faksymile monogramu artysty)WW3
akwarela, papier
29,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
Na odwrocie owalna pieczęć z napisem: ZE ZBIORU DZIEŁ
WOJCIECH WEISSA DOM ARTYSTY wewnątrz pieczęci faksymile artysty WW;
poniżej nr 000835
BRAMKA PRZY DOMU ARTYSTY W KALWARII
Akwarela, papier
28 x 38,4 cm w świetle passe-partout
Sygnowany l.d.: WW
Na odwrocie owalna pieczęć z faksymile podpisu Wojciecha Weissa i napisem w otoku: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY Pod pieczęcią numer: 001148
W prawym dolnym rogu napis ołówkiem: 1912.
Akwarela, papier; 33 x 44 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p.d.: WW
Tusz, akwarela, papier, 36 x 28 cm,
sygn. p.d.: monogram wiązany. Na odwrocie pieczątka: Ze zbiorów dzieł Wojciecha Weissa Dom artysty nr 001414 1913 r.
Kredka, papier, 21 x 30,5 cm,
drzeworyt, 19,7 x 27,5 cm, sygnowany ołówkiem p.d. "WWeiss".
olej/płótno, 65 x 50 cm
sygnowany p. d.: `WW`
na odwrocie nr `1032 | WW 4`
potwierdzenie autentyczności Zofii Weiss Nowiny Konopki
DONICZKA Z AZALIĄ, OK. 1925 R.
olej/tektura, 56 x 36 cm
potwierdzenie autentyczności wydane przez Zofię Weiss
Studium do portretu żony z azalią
olej, płótno
78,5 x 63,5 cm;
sygn. z lewej pośrodku: WW
Drzeworyt
wym.: 215 x 278 mm
sygn. oł. p.d.: WW (monogram wiązany).
Lit.: R. Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Nautilus Kraków 2006, poz. 105.
Drzeworyt
wym.: 277 x 215 mm
Lit.: R. Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Nautilus Kraków 2006, poz. 88.
Drzeworyt
wym.: 215 x 255 mm
sygn. na klocku p.d.: monogram wiązany WW.
Lit.: R. Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Nautilus Kraków 2006, poz. 70.
Litografia kredką
wym.: 340 x 290 mm
sygn. na kamieniu w l.d.: monogram wiązany: WW.
Lit.: R. Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Nautilus Kraków 2006, poz. 26.
Drzeworyt
wym.: 98 x 145 mm
sygn. oł. p.d. monogram wiązany: WW.
Lit.: R. Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Nautilus Kraków 2006, poz. 77.
Drzeworyt
wym.: 195 x 275 mm
sygn. oł. p.d.: W. Weiss.
Lit.: R. Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Nautilus Kraków 2006, poz. 49.
Drzeworyt
wym.: 295 x 395 mm
sygn. oł. p.d.: W. Weiss.
Lit.: R. Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Nautilus Kraków 2006, poz. 62.
Drzeworyt
wym.: 177 x 116 mm
sygn. oł. p.d.: W. Weiss.
Lit.: R. Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Nautilus Kraków 2006, poz. 78.
Akt z palmami - Wenus (z teki Drzeworyty), 1925
Drzeworyt trójbarwny
wym.: 158 x 207 mm
sygn. na klocku l.d.: monogram wiązany WW.
Lit.: R. Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Nautilus Kraków 2006, poz. 59.
Litografia kredką
wym.: 210 x 160 mm
sygn. na kamieniu p.d.: monogram wiązany WW.
Lit.: R. Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Nautilus Kraków 2006, poz. 37.
olej, płótno
36,5 x 48,5 cm
sygn. l.d. WWeiss
Na odwrocie Nr 0140 i monogram wiązany WW
olej, płótno
46,3 x 66,3 cm
Na odwrocie: nr 1137/1/ WW
olej, płótno
65,3 x 50,3 cm
sygn. l.śr.: WW (monogram wiązany)
Na odwrocie: Nr 1105/ WW2
olej, płótno
36,5 x 38,8 cm
olej, płótno
39 x 60 cm;
olej, tektura
49,5 x 66 cm
sygn. p. d.: WWeiss
olej, płótno
51 x 61,5 cm
sygn. l. d.: WWeiss
Na odwrocie, na płotnie oznaczenia inwentaryzacji spuścizny po artyście: 1145 / WW
(z teki "Czartak. Zbiór poetów w Beskidzie", 1928)
niesygnowany
litografia tinta
13.2x19.8
akwarela/papier
sygnowany p. d.: "WWeiss`
olej/płótno
80 x 66 cm
sygnowany p. d.: "WW"
olej, tektura
21 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW
Na odwrocie nalepka wystawy Piękno do mnie przyszło - ". Muzeum - Pałac w Wilanowie. 19. IV - 10. VI. 2007".
Sad w Kalwarii- (Aneri siedząca pod drzewem)
Akwarela, papier
29,5 x 44 cm,
sygn. p.d.: W.Weiss
Akwarela, papier
23 x 30 cm,
sygn. l.d.: WW
Irysy w ogrodzie (ok.1905-1912)
niesygnowany (potwierdzenie autorstwa przez Zofię Weiss)
olej, płótno
49.3x71
olej, tektura
49,5 x 66 cm;
sygn. p. d.: WWeiss
olej, tektura
49,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: WW
drzeworyt, papier
19,5 x 27 cm (odcisk);
sygn. p. d. pod obrazem: WWeiss (ołówkiem); napis autorski?
na passe-partout l. d.: W. Weiss Wenecja "Ospedale"
(Drzeworyt)
Pejzaż z suszącym się praniem w ogrodzie
olej/tektura,
32,5 x 47 cm
sygnowany l. d.: `WW`
olej/płótno,
33 x 47 cm
sygnowany l. d.: `W Weiss`
na odwrocie odręczny napis: `Lisi Jar | Jastrzębia Góra`
olej/płótno,
86 x 67 cm
sygnowany l. d.: `WW`
dwie papierowe naklejki wystawowe: `(
) Autor Weiss Wojciech | (
) Kraków` oraz z TPSP w Krakowie: `Autor Weiss Wojciech | Dzieło p. t. Tadzio | Rodzaj olejny`
22,5 x 30,1 cm
Na odwrocie owalna pieczęć z faksymile podpisu Wojciecha Weissa i napisem w otoku: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY
Pod pieczęcią numer: 000759
Przy dolnej krawędzi napis ołówkiem: Kalwaria przy Ukrzyżowaniu 1912
21,6 x 28 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: WW
Pod pieczęcią numer: 000861
W lewym dolnym rogu napis ołówkiem: 1913.
WIDOK NA SANTA MARIA DELLA SALUTE OD STRONY RIVA DEGLI SCHIAVONI, 1913
24,5 x 32,5 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: WW
Pod pieczęcią numer: 001601
PORTRET FELICJI SIELBERG, 1915
32 x 24 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: WW
Pod pieczęcią numer: 001005
W prawym dolnym rogu napis ołówkiem: 1915.
olej, płótno,
53,5 x 34,5 cm;
Na odwrocie odręczny napis: Wojciech Weiss/ Studium do
obrazu/ "Portret żony z kamelią" , 1925/ Zofia Weiss
olej, tektura,
22 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW
Wenecja - Deszcz ( z teki Dzeworyty), 1925
drzeworyt, papier, 13 x 17,2 cm (odcisk klocka);
sygn. pod ryc. p. d.: W Weiss (ołówkiem).
drzeworyt, papier bibułkowy,
28 x 21,5 cm (odcisk płyty);
sygn. pod ryc. p. d.: WW (ołówkiem)
39,5 x 29,8 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: WW
Pod pieczęcią numer: 001468.
W lewym dolnym rogu napis ołówkiem: Nice Lienier 1925.
WIDOK NA LANCKORONĘ I KLASZTOR W KALWARII, 1913
Akwarela, papier;
25,5 x 36,5 cm
Pod pieczęcią numer: 000870.
W prawym dolnym rogu napis ołówkiem: 191.
Akwarela, papier;
25,5 x 36,5 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: WW
Pod pieczęcią numer: 000933.
W lewym dolnym rogu napis ołówkiem: Kalwaria odpust 1915
Akwarela, papier;
24,5 x 32 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: WW
Pod pieczęcią numer: 001440.
W lewym dolnym rogu napis ołówkiem: Helenka 1925.
Akwarela, papier;
37,7 x 28 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: WW
i napisem w otoku: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY
Pod pieczęcią numer: 000980.
W lewym dolnym rogu napis ołówkiem: Kraków 1915.
olej, płótno,
71 x 57 cm
Na odwrocie oznaczony stemplem - numerem rodzinnego katalogu spuścizny artystycznej Weissa 0277 oraz, poniżej faksymile wiązanego monogramu artysty "WW.
olej, tektura,
49 x 66 cm
sygnowany p.d.: WWeiss (inicjały wiazane)
olej/płótno,
60 x 45 cm
sygnowany l. d.: `WW`
Z okna pracowni - widok na Bramę Floriańską, 1941
Drzeworyt;
wym.: 277 x 213 mm;
sygn. oł. p.d.: WWeiss.
Olej, płótno naklejone na dyktę;
wym.: 68 x 57 cm;
sygn. l.d. monogram wiązany WW.
olej, płótno, 65 x 50 cm;
olej, tektura, 12 x 19,8 cm (w świetle oprawy)
Obraz reprodukowany w katalogu wystawowym:
"Piękno do mnie przyszło...", Wojciech Weiss Malarstwo białego okresu 1905-1912, Warszawa, Muzeum - Pałac w Wilanowie, 19. IV - 10. VI. 2007, s.182
olej, tektura, 45 x 62 cm;
stemple na odwrocie: 0642 / (faksymile monogramu artysty)WW3
Akt kobiety leżącej w łożu z kotarą
drzeworyt, bibułka, 11,4 x 18 cm (odcisk klocka);
olej, płótno,
65,5 x 50 cm; sygn. l. d.: WW
Na odwrocie, na krośnie malarskim napis:
W. Weiss / Anemony I
olej na płótnie, 53, 5 x 73 cm,
sygnowany p. d. "WWeiss"
Akwarela, papier; 38,5 x 27,5 cm
Sygnowany p. d.: WWeiss
Na odwrocie owalna pieczęć z faksymile podpisu Wojciecha Weissa i napisem w otoku: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY Pod pieczęcią numer: 001236. W prawym dolnym rogu napis ołówkiem: Puławy 1918
olej/tektura, 20 x 30,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p. d.: `WW` [monogram wiązany]
Irysy w ogrodzie, ok. 1905 - 1912 r.
olej/płótno, 50 x 72 cm
na odwrocie pieczątka: `0193 | WW`
Kobieta w japońskim szlafroku, ok. 1923 r.
olej/płótno, 70 x 50 cm
sygnowany l. śr.: `WW`
olej/tektura, 27 x 39 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p. d.: `WW`
olej, płótno, 38 x 60cm
nie sygnowany
na odwrocie pieczęć: WW oraz 00788/5
(LD - Poz. 4.)
olej/karton,
22 x 30 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p. d.: `W. Weiss | 1898`
olej/płótno,
35 x 51 cm
sygnowany l. d.: `WW`
na odwrocie odręczna dedykacja: `Kochanej Giulianie Ślebarskiej | na pamiątkę ofiaruje | Zolich Karol | Kraków dnia 15.9.1966`
olej, płótno,
53 x 69 cm;
sygn. l. d.: WWeiss
akwarela, papier,
21 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
akwarela, papier,
24 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem)
olej, tektura
sygn. l.d.: WWeiss
olej/tektura, 46 x 30 cm
sygnowany l. d.: `WW`
olej/płótno, 66 x 81 cm
sygnowany l. d.: `WWeiss`
na odwrocie dwukrotnie numer `19`
olej, płótno,
51 x 66 cm; sygn. l.d.: WW
Na odwrocie na płótnie oznakowanie: 0844 / WW4
rysunek ołówkiem, 29 x 45 cm
w świetle passe-partout, sygnowany
l.d. "WWeiss". Na odwrocie pieczęć owalna "Ze zbioru dzieł Wojciecha Weissa. Dom artysty" i nr "5649".
Pejzaż z czerwonym drzewem, 1905
olej, płótno;
45,8 x 60,8 cm
sygn. l.d. WW/ 1905 [monogram wiązany]
akwarela, papier,
20,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
akwarela, papier,
24,7 x 35,4 cm w świetle oprawy;
akwarela, papier,
24,5 x 35 cm w świetle oprawy;
32,7 x 45,2 cm
olej, płótno,
120 x 80,5 cm,
sygn. p.d.: W.Weiss. Jest to portret żony Romana Bandurskiego, architekta działającego
drzeworyt;
wym.: 277 x 213 mm;
sygn. oł. p.d.: WWeiss.
45 x 74 cm
sygnowany l. d.: `WWeiss`
olej, płótno,
45 x 65 cm;
sygn. p. d.: WWeiss;
na odwrocie na płótnie oznakowanie: 0991 / WW 2
akwarela, papier żeberkowy,
26,3 x 22,7 (w świetle oprawy);
akwarela, papier
21 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem, monogram wiązany)
na odwrocie stempel: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA / DOM ARTYSTY / WW oraz numer 000679
akwarela, papier
25,3 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. z prawej pośrodku: WW
sangwina, czarna kredka na brystolu
37 x 29,2 cm,
sygnowana p.d. "WWeiss",
na plecach pieczątka "WW" (wiązane) / DOM ARTYSTY / ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA" i nr "004903"
akwarela, papier, 36 x 51 cm
sygn. monogramem wiązanym p.d.: WW 933
olej/płótno, 65,5 x 50 cm
sygnowany l. d.: W Weiss`
obraz posiada opinię p. Ireny Bal
olej, płótno, 47 x 65 cm;
sygn. p. d.: WW
Na odwrocie na płótnie stempel z nr: 1030 / WW4
akwarela, papier, 29 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW
Na odwrocie owalny stempel: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA / DOM ARTYSTY z faksymile monogramu artysty WW, poniżej nr 001018.
43,5 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW
olej, płótno, 71 x 55 cm;
sygn. p. d.: WW
Na odwrocie opinia Leszka Ludwikowskiego z 1985 r.
Sadzawka Św. Stanisława na Skałce
litografia, papier czerpany,
40 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn l. d.: WW (monogram wiązany, na płycie); p. d.: sucha pieczęć
Akwarela, papier
59,4 x 44 cm
Sygnowany ołówkiem p. d.: WW Na odwrocie owalna pieczęć z napisem: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY Poniżej faksymile podpisu artysty, poniżej pieczęć z numerem: 000812
akwarela, piórko tusz, papier
23,5 x 34,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. l. d.: WW
olej, płótno
49,5 x 64,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. l. d.: WWeiss
pastel, papier
45 x 31,5 cm
olej, płótno, 50 x 66 cm;
sygn. l. d.: WW;
na odwrocie na płótnie oznakowanie: 0895 / WW 2
olej, płótno, 45 x 65 cm;
sygn. p. d.: WWeiss;
Martwa natura z różami i karafką
olej, tektura, 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: WW
ołówek, karton jasnobrązowy, 29,5 x 21,5 cm;
olej/tektura
sygn. l.d. monogram wiązany: WW, wym.: 48 x 69,5 cm
olej/płótno, 47 x 65,5 cm
sygnowany l. d.: `WW` (monogram wiązany)
olej, płótno, 51 x 61,5 cm;
sygn. l. d.: WWeiss
Na odwrocie, na płótnie oznaczenia inwentaryzacji spuścizny po artyście: 1145 / WW
olej, płótno, 44 x 63,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WWeiss
sygn. l. d.: WW
olej, tektura, 47,5 x 61 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: WWeiss
olej, płótno, 51 x 66 cm; sygn. l.d.: WW
akwarela, papier, 24,7 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: WW (ołówkiem)
drzeworyt, papier, 11,8 x 17,5 cm (odcisk klocka),
13,8 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: WWeiss (ołówkiem)
Motyw z ogrodu artysty w Kalwarii Zebrzydowskiej
olej, płótno, 65 x 50 cm
sygn. l.d.: Wweiss
na blejtramie: W.Weiss, Motyw z ogrodu (Kalwarja)
akwarela, papier, wymiary w świetle passe-partout: 33 x 24 cm
sygn. p.d.: Wweiss
litografia na kremowej tincie z albumu "Teka autolitografii Czartaka", 14,5 x 19,5 cm
drzeworyt, papier, 14 x 19,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: WWeiss
Pejzaż o zachodzie słońca(Pejzaż z Kalwarii) (ok.1910)
niesygnowany (na odwrociu stempel z monogramem i nr 414), pastel, papier, 26.1x42.3
olej/płótno, 66,5 x 44 cm
sygnowany p. śr.: `Wweiss`
na odwrocie pieczątka: `0837 | WW`
olej/płótno, 50 x 65 cm
sygnowany p. d.: `WW`
na odwrocie odręczny napis: `malowałem W Weiss`
Akwarela, papier; 35,5 x 25,5 cm
Sygnowany p. d.: WW
Na odwrocie szkic akwarelowy palmy
Sygnowany p. d.: WWeiss
Pod pieczęcią numer: 001236. W prawym dolnym rogu napis ołówkiem: Puławy 1918
Akwarela na szkicu ołówkowym papier; 24,5 x 33 cm
Sygnowany l. d.: WWeiss
Pod pieczęcią numer: 001515. W lewym dolnym rogu napis ołówkiem: 1925
Akwarela na szkicu ołówkowym papier; 28,5 x 38,5 cm
Sygnowany p. d.: WW
Pod pieczęcią numer: 001485. W prawym dolnym rogu napis ołówkiem: Riwiera 1925
olej, płótno, 57 x 70 cm;
sygn. l. d..:WWeiss
na odwrocie krakowska pieczęć z Salonu Artystów Malarzy Polskich z nazwiskiem autora, tytułemi oraz techniką
olej/płótno, 48 x 64,5 cm
sygnowany p. d.: inicjał wiązany `WW`
OGRÓD W KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ, 1918
olej na tekturze 33,5 x 48,5 cm, sygnowany l.d. monogramem wiązanym "WW".
Na odwrocie faksymile sygnatury i nr katalogowy "0213"
olej, płótno naklejone na tekturę, wymiary w świetle ramy: 43 x 63 cm
sygn. l.d.: WW
olej, płótno, 38 x 60 cm
nie sygnowany
na odwrociu pieczęć: WW oraz 00788/5
akwarela, piórko, tusz, papier,
36 x 25 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW ( monogram wiązany);
Wnętrze Bazyliki św. Marka w Wenecji
ołówek, papier, 26,3 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: WW
ołówek, papier, 21 x 26,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: WW
ołówek, papier, 31 x 21,7 cm (w świetle oprawy);
ołówek, papier, 29 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: WW (monogram wiązany);
olej, płyta malarska, 49,7 x 34,5 cm;
sygn. l.d.: W.Weiss
na odwrocie czerwoną kredką 68
ołówek, papier 22,5 x 18,5 cm (w świetle oprawy)
olej, tektura, 70 x 48,5 cm
sygn. l.śr.: W. Weiss
Kredka, ołówek, papier; 47 x 30 cm
Sygnowany p. d.: WW
Pod pieczęcią numer: 004893
Sygnowany p. d.: WWeiss
Pod pieczęcią numer: 004888
Sygnowany p. d.: WW
Pod pieczęcią numer: 004892
Kredka, ołówek, papier; 47 x 30,5 cm
Sygnowany p. d.: WWeiss
Pod pieczęcią numer: 004889
Sygnowany p. d.: WWeiss
Pod pieczęcią numer: 004891
sangwina, papier, 45 x 31 cm
sygn. p.d.: Weiss
sangwina, papier, 45 x 31 cm
sygn. p.d. WWeiss
akwarela/papier, 27,5 x 41,5 cm
sygnowany l. d.: monogram wiązany `WW`
Akwarela, papier; 36 x 25,4 cm
Sygnowany p. d.: WW
Na odwrocie owalna pieczęć
z faksymile podpisu Wojciecha Weissa
Pod pieczęcią numer: 001404
W prawym dolnym rogu napis ołówkiem: 1920-1925
Akwarela, papier; 36,2 x 51 cm
Sygnowany l. d.: WWeiss
Pod pieczęcią numer: 001401
Akwarela, papier; 30 x 44 cm
Sygnowany p. d.: WWeiss
Pod pieczęcią numer: 001201
Akwarela, papier; 39,5 x 40 cm
Sygnowany p. d.: WWeiss
Pod pieczęcią numer: 001610
W prawym dolnym rogu napis ołówkiem: 1930-35
Akwarela, papier; 22,5 x 30 cm
Sygnowany p. d.: WW
Pod pieczęcią numer: 000764
Akwarela, papier; 25,5 x 34,5 cm
Sygnowany l. d.: WW
Pod pieczęcią numer: 001338
W lewym dolnym rogu napis ołówkiem: Widok z ul. | Straszewskiego II | Kraków | 1921
Bukiet kwitnących kwiatów jabłoni
olej, płótno, 80,5 x 65,5 cm;
na odwrocie faksymile artysty: WW 2 oraz numer 1102
olej, płótno, 47,8 x 66,6 cm;
sygn. p.d.: WWeiss;
Na odwrocie na płótnie nr: 0757 / WW
olej, płótno, 65 x 50,5 cm;
sygn. p.g.: WWeiss;
Na odwrocie nalepka wystawowa z TZSP w Warszawie (?), nr 16535 z nazwiskiem autora i tytułem: `Półakt`; na blejtramie napis: W. Weiss "Modelka" (wł. pr.)
olej, karton naklejony na tekturę,
70 x 50 cm
sangwina, papier, 45,5 x 31,5 cm
sygn. p.d.: WWeiss
na odwrociu pieczęć z numerem: 002878
sangwina, węgiel, papier, 45,5 x 31,5 cm
sygn. p.d.: WWeiss
na odwrociu pieczęć z numerem: 002845
Akwarela, tusz, papier; 35,5 x 24 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p. d.: WWeiss
Akwarela, papier; 38,5 x 29 cm
Sygnowany l. d.: WW
Pod pieczęcią numer: 000498
Akwarela, papier; 30 x 44 cm
Sygnowany p. d.: WW
Pod pieczęcią numer: 000981
Akwarela, papier; 32 x 30 cm
Sygnowany p. d.: WW
Pod pieczęcią numer: 001103
autolitografia barwna; wym.: 395 x 295 mm. Grafika z teki "XI Zjazd Lekarzy i Przyrodników Polskich w Krakowie", 1911. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, s. 191-192.
tempera/papier, 45,5 x 63,5 cm
na odwrocie pieczątka: `0642 | WW 3`
olej/płótno, 76,5 x 66 cm
na odwrocie pieczątka: `0834 | WW 3`
węgiel, kredka, papier,
sygn. l.d. WW (ołówkiem)
na owalna pieczęć z faksymile artysty z opisem: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA / DOM ARTYSTY oraz nr: 005504
Ołówek, papier; 31,5 x 22,7 cm
Sygnowany p. d.: WW |
Na odwrocie pośrodku owalna pieczęć z faksymilą podpisu artysty W W oraz napisem w otoku: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA? DOM ARTYSTY | stempel: 002642
Ołówek, papier; 31,5 x 22,8 cm
Sygnowany p. d.: WW |
Na odwrocie p. d.: W. Weiss | stempel: 002642
olej, płótno,
65 x 78.5 cm
sygnowany l.g.: WW (monogram wiązany)
sangwina, papier, 45 x 32
sygn. p.d.: monogramem wiązanym: Wweiss
na odwrociu okrągła pieczęć: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY [po środku monogram wiązany] WW
pieczęć z numerem: 002867
sangwina, papier, 45 x 31,5
pieczęć z numerem: 002834
olej, płótno, 50,5 x 68,5 cm;
Na odwrocie nalepki wystawowe: z Muzeum Narodowego w Poznaniu z nr 1365; oraz z Muzeum Okręgowego w Radomiu z nr 215/34/83
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier
naklejony na tekturę, 26 x 36 cm;
sygn. p.d.: WW
na odwrocie napis: Nr 1 Pejzaż z Kalwarii
olej płótno, 50,5 x 65,5 cm;
sygn. l.d.: WWeiss;
na odwrocie nr 0781/1/WW III
Olej, tektura; 49,5 x 35,2 cm
Sygnowany p. d.: WW
Na odwrocie p. g. pieczątka 0659 | WW2
pastel, papier, 38 x 54,5 cm;
Pejzaż z Jastrzębiej Góry, 1936 r.
olej, płótno, 32 x 46,5 cm;
sygn. p.d.: WW (monogramem)
Na odwrocie nr: 1023 / WW
olej, płótno, 38 x 61,5 cm;
sygn. l.d.: WWeiss;
Na odwrocie oznaczenia ze spuścizny po artyście: 0885 / WW III
Modelka w białej bluzce, ok. 1930 r.
olej, płótno, 65 x 50 cm;
sygn. p.d.: WW (monogramem)
Na odwrocie nr: 0834/1 / WW3
akwarela, papier, 35 x 24 cm (w świetle passe - partout);
sygn. l.d.: Wweiss
Ołówek, papier; 32 x 22,6 cm
Sygnowany p. d.: WWeiss
Na odwrocie owalna pieczęć z monogramem WW i napisem w otoku ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY. Pod spodem stempel z numerem: 002663
Ołówek, papier; 30 x 21,8 cm
Sygnowany p. d.: WWeiss
Na odwrocie owalna pieczęć z monogramem WW i napisem w otoku
ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY.
Pod spodem stempel z numerem: 004148
70 x 50 cm
28. PEJZAŻ ZE STOGAMI, ok. 1935
olej, płótno,
45 x 64 cm
sygnowany l.d.: WWeiss (inicjały wiązane)
WIOSENNY SAD Z SYLWETź KOŚCIOŁA, ok. 1920
olej, płótno,
45.5 x 65.3 cm
sygnowany l.d.: WW. (monogram wiązany)
Na odwrocie płótna stempel: 1130 | WW (oznakowanie zbiorów rodziny artysty).
olej, płótno, 30 x 35cm
sygn. monogramem p.d.: WW
Ołówek, papier; 22,2 x 30,1 cm
Sygnowany p. d.: WW
Na odwrocie sygnowany l. g.: WWeiss | stempel: "004393", l. d.: podpis Staw w Zebrzydowicach, p. d.: data 1908
Ołówek, papier; 23 x 31 cm
Sygnowany p. d.: WW
Na odwrocie stempel: w owalu "Ze zbiorów dzieł Wojciecha Weissa | Dom artysty" |stempel "003879"
Ołówek, papier; 30 X 22 cm
Sygnowany l. d.: Wweiss, stempel 004787
Na odwrocie sygnowany p. d.: WW
Ołówek, papier; 31,8 x 22,2cm
Sygnowany p. d.: WW
Na odwrocie stempel: w owalu "Ze zbiorów dzieł Wojciecha Weissa | Dom artysty" | stempel "002656"
olej, płótno, 41 x 58,5 cm;
olej, płótno 61 x 80 cm;
sygn. u dołu: WWeiss
PEJZAŻ Z SAMOTNYM DRZEWEM, ok. 1920
48.5 x 67.5 cm
olej/sklejka, 50 x 63 cm
sygnowany p. d.: `W Weiss`
olej/płótno, 85 x 110 cm
sygnowany p. d.: `WW`
Ołówek, papier; 30 x 22 cm
Sygnowany p. d.: WW
Na odwrocie sygnowany W. Weiss i pieczątka 004165
Ołówek, papier; 31,2 x 24 cm
Sygnowany p. d.: W Weiss
Na odwrocie sygnowany: W. Weiss i pieczątka 004071
akwarela na kartonie, 22 x 29,8 cm,
sygnowana oł. l.d. "WW", na zaplecku odręczna nota o W. Weissie oraz nalepka TPSP w Krakowie z XVI Wystawy Sztuki w 1912 r. (z danymi i nr 428)
olej, płótno, 64 x 46,5 cm;
na odwrocie: nalepka TPSP w Krakowie z 1918 r.
ołówek, papier, 22,8 x 15,9 cm;
sygn. p.d.: WW;
Na odwrocie Faksymile sygnatury WWeiss oraz nr 003904
ołówek, papier, 24 x 31,7 cm;
sygn. p.d.: WW;
Na odwrocie faksymile sygnatury
WWeiss oraz nr 004281
Papier, pastel; 31,5 x 22,4 cm
Sygnowany p. d.: Weiss
Na odwrocie sygnowany p. d: WWeiss | numer: 004178
Praca dwustronna.
AKT - SIEDZĄCA - RYSUNEK DWUSTRONNY
Papier, ołówek; 29,6 x 21,8 cm
Sygnowany p. d.: Weiss
Na odwrocie sygnowany p. d: WWeiss | numer: 004109
Praca dwustronna.
Papier, ołówek; 31,8 x 22,4 cm
Sygnowany p. d.: WWeiss
Napis w l. g.: Felicya Mikoszewska | Topolowa 4.
Na odwrocie: pieczęć owalna z monogramem WW i napisem w otoku:
ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY | numer: 004041
Papier, ołówek; 29,5 x 22 cm
Sygnowany p. d.: WW
ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY | numer: 004131
Papier, ołówek, pastel, kredka; 21,6 x 30,8 cm
Sygnowany l. d.: WWeiss
ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY | numer: 005798
Sygnowany l. d.: WWeiss | p. d.: WWeiss | numer: 004045
Praca dwustronna
Papier, ołówek; 22 x 30 cm
Sygnowany p. d.: WW
ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY | numer: 004782
Papier, ołówek; 22,5 x 33,4 cm
Sygnowany l. d.: WW
ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY | numer: 002536
Sygnowany p. d.: WWeiss
ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY | numer: 004149
kredka, papier, 26,5 x 21,5 cm
sygn. d.śr. monogram wiązany: WW
na odwrocie faksymile podpisu W. Weissa oraz nr 005087
kredka, papier, 22 x 26,5 cm
sygn. p.d. monogram wiązany: WW
na odwrocie faksymile podpisu W. Weissa oraz nr 005092
kredka, papier, 21,5 x 26,5 cm
na odwrocie faksymile podpisu W. Weissa oraz nr 005076
olej, płótno na tekturze, 38,5 x 54 cm;
sygn. l.d.: WW
Ołówek, papier; 44 x 30 cm
Sygnowany p. d.: WW
Na odwrocie: pieczęć owalna z inicjałem WW i napisem w otoku:
ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY | numer: 004914
Ołówek, papier; 31,5 x 23,8 cm
Sygnowany p. d.: WWeiss | l. d.: WW | p. d.: 004057
Rysunek dwustronny.
Sygnowany p. d.: WW
ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY | numer: 004042
Ołówek, pastel; 30,5 x 21,5 cm
Sygnowany l. d.: WWeiss
ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY | numer: 005294
Pastel, papier ; 30,5 x 21,5 cm
Sygnowany p. d.: WWeiss
ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY |
numer: 005494
Ołówek, papier; 22,3 x 31,6 cm
Sygnowany l. d.: WW
Na odwrocie: pieczęć owalna z napisem w otoku: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY z inicjałem WW | numer: 002666
Ołówek, papier; 23,7 x 30,3 cm
Sygnowany p. d.: WW
Na odwrocie: p. d.: WWeiss | 004780
Rysunek dwustronny.
Sygnowany p. d.: WW
Na odwrocie: pieczęć owalna z monogramem WW
i napisem w otoku: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA
DOM ARTYSTY | numer: 002556
PEJZAŻ, Z KALWARII, ok. 1915-18
olej na płótnie, 53,5 x 73 cm,
sygnowany p.d. "WWeiss"
olej na płótnie, 65,5 x 99,5 cm,
sygnowany p.d. "WW", na odwrocie na płótnie: pieczątki z nr "0907" i "WW", oraz na blejtramie:
1) nalepka z danymi (tytuł: Akt, wykonanie: ol., nr 16538),
2) kartka z odręcznym napisem "Wojciech Weiss / Nr 58 akt",
3) napis odręczny "MNK 62/3"
sygn. p.d.: WW [monogram wiązany];
Na odwrocie powtórzona kompozycja
oraz p.g.: faksymile sygnatury WWeiss i nr 003904
ołówek, papier żeberkowy, 24 x 31,7 cm;
Na odwrocie faksymile sygnatury WWeiss
oraz nr 004281
Ołówek, papier; 30 x 22 cm
Sygnowany l. d.: Weiss |
sygnowany na odwrocie przy dolnej krawędzi:
W. Weiss | stempel: 004792
Ołówek, papier; 31,5 x 22,5 cm
Sygnowany p. d.: Weiss |
Sygnowany na odwrocie przy górnej krawędzi: W. Weiss |
stempel: 004778
Sangwina, papier; 31,2 x 23,8 cm
Sygnowany p. d.: WWeiss |
na odwrocie w prawym dolnym rogu sygnatura:
WWeiss | stempel: 004103
Sygnowany p. d.: Weiss | na odwrocie pośrodku owalny stempel:
WW z napisem w otoku: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA.
DOM ARTYSTY | pod nim stempel: 004792
Pastel, papier; 21,4 x 30,4 cm
Sygnowany p. d.: Weiss | na odwrocie pośrodku owalny stempel: WW z napisem w otoku: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA.
DOM ARTYSTY | pod nim stempel: 005482
Pastel, papier; 30,7 x 21,5 cm
Sygnowany p. d.: WWeiss na odwrocie pośrodku owalny stempel: WW z napisem w otoku: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA.
DOM ARTYSTY | pod nim stempel: 005667
olej, sklejka,
17,3 x 21,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: WW
sygnowany p.d. "WW",
na odwrocie na płótnie: pieczątki z nr "0907" i "WW", oraz na blejtramie: 1) nalepka z danymi (tytuł: Akt, wykonanie: ol., nr 16538), 2) kartka z odręcznym napisem "Wojciech Weiss / Nr 58 akt", 3) napis odręczny "MNK 62/3"
kredka/papier, 36 x 27,5 cm (w świetle oprawy)
na odwrocie okrągła pieczątka: `ZE ZBIORÓW
WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY | WW`, `004895`
olej/płótno, 46 x 60 cm
sygn. l. d.: `WW`
Chryzantemy i chińska porcelana
olej, sklejka, 64,5 x 49,5 cm;
sygn. l.d.: WWeiss
ołówek, papier, 37 x 27 cm;
sygn. p.d.: WW
Na odwrocie okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA / WW oraz nr 004917.
olej, płótno, wym.: 47,5 x 65 cm
sygn. p.d.: W Weiss; na odwrocie płótna faksymile: 0757 WW
Olej, płótno; 50 x 70 cm
Sygnowany l. d.: WWeiss
olej, płótno, 50,5 x 65,5 cm;
sygn. l.d.: WWeiss
na odwrocie na płótnie faksymile: 1054 / WW /3
Sadzawka św. Stanisława na Skałce
litografia barwna, papier, 40 x 28 cm
(w świetle oprawy);
sygn. l.d.: WW (monogram, na płycie)
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier naklejony
na tekturę, 26 x 36 cm;
sygn. p.d.: WW
olej, płótno, 51 x 38,5 cm;
sygn. l.d.: WW
na odwrocie: nr 1182 oraz faksymile monogramu artysty WW/3
akwarela na kartonie,
22 x 29,8 cm, sygnowana oł. l.d. "WW",
na zaplecku odręczna nota o W. Weissie oraz nalepka TPSP w Krakowie z XVI Wystawy Sztuki w 1912 r. (z danymi i nr 428)
(najprawdopodobniej H. Filipkiewiczówny)
olej na płótnie naklejonym na tekturę,
36,5 x 44,3 cm, sygnowany l.g. "WW"
olej, płótno, 72 x 94 cm;
Na odwrocie numer ze spuścizny artysty:
"1171" oraz faksymile monogramu "WW".
Zestaw trzech rysunków z Wenecji:
Przystań, Plac przed bazyliką św. Marka,
Wnętrze bazyliki św. Marka
ołówek, papier, 22 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (monogram wiązany).
olej, płótno, 38,2 x 70,3
nie sygnowany
na odwrociu pieczęć kolekcji rodzinnej artysty: 0079/WW3
olej, płótno, 180 x 100,6
sygn. przy pr. krawędzi monogramem wiązanym: WWeiss / 44
PEJZAŻ Z CZERWONYM DRZEWEM, 1905
olej, płótno,
45.8 x 60.8 cm
sygnowany l.d.: WW | 1905 (inicjały wiązane)
pastel, papier, 38 x 54,5 cm;
Wenecja - wnętrze bazyliki Św.Marka
sygnowany wzdłuż dolnej krawędzi
ołówek, papier
28x22
Plakat reklamowy: Raut Artystyczny w Sali Sokoła w Krakowie,
1898; litografia;
wymiary: 630 x 1680 mm;
sygn. pl. monog.: WW.
Stan zach.: po konserwacji.
Lit.: Grafika Wojciecha Weissa. Katalog wystawy, Kraków 1975, poz. 221 (il.).
Plakat reklamowy: Raut Artystyczny w Sali Sokoła w Krakowie, 1898;
litografia ręcznie kolorowana, kolor oryg. z epoki;
wymiary: 625 x 1680 mm;
sygn. pl. monog.: WW.
Stan zach.: po konserwacji. Praca kolorowana przez artystę.
Lit.: Grafika Wojciecha Weissa. Katalog wystawy, Kraków 1975, poz. 221 (il.); 100 lat polskiej sztuki plakatu, Kraków 1993, poz. 4.
drzeworyt;
wymiary: 195 x 275 mm;
sygn. oł. p.d.: W.Weiss.
Stan zach.: dobry. Lit.: Grafika Wojciecha Weissa. Katalog wystawy, Kraków 1975, poz. 97.
drzeworyt;
wymiary: 330 x 230 mm;
sygn. oł. p.d.: W.Weiss.
Stan zach.: dobry.
Lit.: Grafika Wojciecha Weissa. Katalog wystawy, Kraków 1975, poz. 153.
miedzioryt;
wymiary: 158 x 110 mm;
sygn. oł. p.d.: WW, oraz na płycie l.d.: WW.
Stan zach.: dobry. Lit.: Grafika Wojciecha Weissa. Katalog wystawy, Kraków 1975, poz. 57.
PEJZAŻ LETNI Z KALWARII, lata międzywojenne
Olej, płótno; 49,4 x 65 cm
Sygnowany p. d.: WWeiss
Olej, płótno; 47 x 65,5 cm
Sygnowany p. d.: WWeiss
Na odwrocie stempel: 0757 | WW.
Olej, tektura; 49,5 x 35,2 cm
Sygnowany p. d.: WW
Ołówek, papier; 44,8 x 31,5 cm
Na odwrocie dwie pieczęcie: owalna pieczęć z napisem:
ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY,
w centrum faksymile podpisu Weissa | pieczęć z numerem 004252.
SIEDZĄCA MODELKA, ok. 1918
Olej, tektura; 50 x 35 cm
Sygnowany czarnym olejem p. d.: WW
Na odwrocie pieczątka p. g.: 0668 | WW4
olej, płótno, 38,2 x 70,3
nie sygnowany
Olej, płótno; 68 x 56 cm
Sygnowany czarnym olejem l. d.: WWeiss
Na odwrocie p. g.: 0677 | WW.
Akwarela, brystol; 23,4 x 30,8 cm
Sygnowany l. d. WW.
Na odwrocie owalna pieczęć z napisem: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY, w centrum faksymile podpisu Weissa | 001189
oraz p. d.: 1918
Olej, płótno; 58,3 x 71 cm
Na odwrocie p. g. 0770 | WW.
olej, płótno,
33 x 46 cm
Na krosnach dwa stemple: R.ALEKSANDROWICZ | KRAKÓW. BASZTOWA 12.
W maju 1993 obraz przekazany w depozyt do Muzeum Narodowego w Warszawie.
Obraz ze zbiorów Art-B
akwarela na brystolu,
35 x 25,5 cm,
sygnowana l.d. "WW", na plecach pieczątka "WW (wiązane) / DOM ARTYSTY / ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA" i nr "000720"
sangwina, czarna kredka na brystolu,
37 x 29,2 cm,
sygnowana p.d. "WWeiss", na plecach pieczątka "WW (wiązane) / DOM ARTYSTY / ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA" i nr "004903"
olej/płótno, 44 x 55 cm
sygnowany p. d.: inicjały wiązane "WW"
olej/płótno, 48 x 64,5 cm
sygnowany p. d.: inicjały wiązany "WW"
olej, płótno, 65 x 50 cm; sygn. l.d.: WW
na odwrocie nr: 23
olej, płótno, 98 x 66,5 cm;
Na odwrocie na płótnie nr 0802 / WW / 3
olej, płótno, 51 x 65,5 cm;
sygn. l.d.: WWeiss
na odwrocie nr: 1145; oraz faksymile podpisu artysty WW
olej, płótno,
30,5 x 44 cm;
sygn. l.d.: WWeiss
chromolitografia/papier, 41 x 29 cm (w świetle oprawy)
Pastel, papier;
20,5 x 29,5 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany p. d.: WW
Na odwrocie dwie pieczęcie: owalna pieczęć z napisem: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY, w centrum faksymile podpisu Weissa,
oraz pieczęć z numerem: IV 000010
Akwarela, papier;
36,7 x 25,2 cm
Sygnowany czarną akwarelą p. d.: WW
Na odwrociu dwie pieczęcie: owalna pieczęć z napisem:ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY, w centrum faksymile podpisu Weissa, oraz pieczęć z numerem: 001670
Olej, papier naklejony całą powierzchnią na tekturę;
62,5 x 47,8 cm
Sygnowany czarnym olejem p. śr.: WWeiss
Na odwrociu pieczęć 1122 | WW oraz napis 12
Pejzaż z Tyńca z kościołem w tle
olej/płótno, 34,4 x 51 cm
sygnowany l. d.: `WW`
olej/płótno, 33 x 45 cm
sygnowany l. d.: monogram wiązany- `WW`
olej/płótno, 63 x 97 cmsygnowany l. d.: `WW`
Pejzaż z rozlewiskiem, 1925 r.
akwarela/tektura, 38,6 x 47, 8 cm
sygnowany i datowany l. d.: `W. Weiss | 1925`
Pastel, papier;
21,6 x 30,4 cm
Sygnowany l. d.: WWeiss.
Na odwrociu po środku pieczęć w owalu ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY | WW oraz poniżej 005516.
Akwarela, brystol;
21,8 x 30,5 cm
Sygnowany p. d.: WW.
Na odwrociu po środku pieczęć ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY | WW oraz poniżej 000779 oraz p. d.: 1913.
Papier, tusz;
20,8 x 33,6 cm
Sygnowany l. d.: WW
olej, papier (Ingres) naklejony na tekturę,
55 x 69 cm;
sygn. l.d.: WWeiss
olej, płótno,
64 x 46,5 cm;
Sadzawka św. Stanisława na Skałce, 1911
"litografia na kremowej tincie, z Teki XI Zjazdu Lekarzy i Przyrodników, Kraków 1911; wym.: 41 x 29 cm"
sygn. na kamieniu monogramem wiązanym l.d.: W. Weiss
olej na płótnie,
47,5 x 66
sygn p.d. sygnaturą wiązaną: WWeiss; na odwrociu pieczątka rodzinnej kolekcji artysty.
olej, tektura,
47,3 x 30,6
Ołówek, papier;
19,7 x 25,2 cm
Sygnowany l. d.: WW
Na odwrociu l. d.: 004424 | WWeiss oraz p. d.: Sad w Kalwarii ok. 1913
Ołówek, papier;
20 x 25,2 cm
Sygnowany l. d.: WW
Na odwrociu l. d.: 003878 WWeiss oraz szkic do pracy, p. g.: 69
Papier, pastel;
31,5 x 22,3 cm
Sygnowany l. d.: WW
Na odwrociu szkic oraz p. d.: WWeiss 002406
Ołówek, papier;
20 x 25,2 cm
Sygnowany p. d. WW
Na odwrociu: WWeiss 002429 oraz szkic do obrazu
Pastel, papier;
21,7 x 30,7 cm
Sygnowany p. d.: WWeiss
Na odwrociu pieczątka: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY | WW | poniżej 005506
Akwarela, brystol;
29 x 36,2 cm
Sygnowany p. d.: 1930, l. g.: WW
Na odwrociu szkic oraz doklejona kartka: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY | WW | poniżej 001593
Akwarela, brystol;
23,7 x 30,8 cm
Sygnowany czarną akwarelą l. d.: WW, na odwrociu po środku pieczątka ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY | WW | poniżej 001364, w p. d. 1922
Pastel, papier;
27,7 x 20,4 cm
Sygnowany czarnym pastelem p. d.: WWeiss, na odwrociu p. d. WWeiss 005292
Akwarela, papier;
36,9 x 26,5 cm
Sygnowany ołówkiem l. d.: WW,
na odwrociu l. g. Kalwaria 1921 | II; p. g. II d, w centralnej części pieczątka: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY | WW |
poniżej 001356; p. d. 1914 X 21.
Pastel, brystol;
22,1 x 30,2 cm
Sygnowany ołówkiem p. d.: WW
Na odwrociu l. g. 004393 WWeiss, l. d. Staw w Zebrzydowicach, p. d. 1908 oraz po środku próbny szkic.
Pastel, papier;
30,5 x 21,2 cm
Sygnowany ołówkiem l. d.: WWeiss
na odwrociu pieczątka:
ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY | WW |
poniżej 005446.
Ołówek, papier;
25,8 x 20,2 cm
Sygnowany ołówkiem p. d.: WW
na odwrociu p. d. WWeiss 004949.
Akwarela na podrysie ołówkowym, brystol;
26,3 x 37,7 cm
Sygnowany ołówkiem p. d.: WW
Na odwrociu studium akwarelowe kwiatów, napis p. d.: 1918, p. g.: stempel:
poniżej 001142.
Kredka, papier; 2
2,7 x 32,5 cm
Sygnowany ołówkiem p. d.: WW.
Na odwrociu śr.: stempel:
poniżej 002418
Akwarela, brystol;
29,8 x 44 cm
Sygnowany ołówkiem p. d.: WW
Na odwrociu stempel:
poniżej 001371, p. d.: 1923.
Akwarela na podrysie ołówkowym, karton;
22 x 29,8 cm
Sygnowany ołówkiem p. d.: Wweiss
Na odwrociu stempel: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY | WW |
poniżej 001652, napis ołówkiem Na Bałtykiem Lisi Jar 1936.
Na kartonie odcisk p. d.: Schoellers | Parole
sygnowany l.d.
olej, tektura
47x62
AKT Z RUDĄ DRAPERIĄ W TLE, lata 30-te XX w.
olej na płótnie,
32,5 x 47,5 cm,
sygnowany l.d. "WWeiss".
Olej na płótnie
49 x 35 cm
Nie sygnowany
Na odwrocie pieczęć - "0819 / WW / 3"
Potwierdzenie autentyczności wystawione przez Zofię Weiss, 1996 r.
Pastel, papier; 22,4 x 31,5 cm
Sygnowany ołówkiem p. g.: WW
Na odwrociu pieczątka: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY | WW | poniżej 002413.
Akwarela na podrysie ołówkowym; 29,9 x 40 cm
Sygnowany ołówkiem p. d.: WW
Na odwrociu pieczątka: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY | WW | oraz w p. d.: 1925 |
Widok z Lanckorony
ANERI ODPOCZYWAJĄCA W SADZIE, 1918 r.
Akwarela, papier; 27,7 x 37,7 cm
Sygnowany ołówkiem l. d.: WW.
Na odwrociu szkic do obrazu wykonany akwarelą, sygnowany w p.d.: 1918. W p. d. rogu znak wodny: P.M. | FABRIANO | ITALY
MANEKIN I MODELKA, ok. 1926 r.
Olej, płótno; 99,5 x 65,2 cm
Oznaczony na odwrociu w p. g.: WW
oraz stempel tuszem 1080 | WW | 22
Pastel, papier; 21,4 x 30,2 cm
Sygnowany ołówkiem l. d.: WW
Na odwrociu pieczątka: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY | WW |
poniżej 005485 oraz w l. d. odręczna sygnatura ołówkiem: Błonia
Tusz, papier; 28,9 x 36,7 cm
Sygnowany ołówkiem l. d.: WW
Na odwrociu pieczątka: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY | WW | oraz odręczna sygnatura ołówkiem w l. d.: N 54 | W.Weiss |
Rysunek (Tusz) Cena 200 ZŁ| Pejzaż oraz p. d.: 1920.
Akwarela, papier; 25,3 x 36,7 cm
Sygnowany ołówkiem p. d.: WW
Na odwrociu pieczątka: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY | WW | oraz odręczna sygnatura ołówkiem: Górski potok Zakopane z 1910
Papier, akwarela na podrysie ołówkowym; 39.9 x 29.7 cm
Sygnowany ołówkiem w p. d.: WW
Na odrociu pieczątka: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY w centralej części pięczęci WW, oraz 001033
Akwarela, papier; 30.1 x 43.5 cm
Sygnowany w p. d.: WW.
Na odwrociu pieczątka: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY w centralej części pięczęci WW, oraz 000726
Pastel, papier; 21,3 x 30,6 cm
Sygnowany ołówkiem l. d.: W.Weiss
Na odwrociu pieczątka: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY | WW.
ołówek, papier
45 x 29 cm
miedzioryt, wym.: 158 x 110 mm,
sygn. oł. p.d.: WW, oraz na pł. l.d.: WW, p.d.: 1916
olej, płótno, 50 x 65 cm,
sygn. l.d.: W. Weiss.
Na odwrocie pieczęć autorska.
olej na płótnie, 35 x 49 cm
sygn. p.d.: "WW", na odwrocie stempel z nr. 0115 oraz monogramem artysty
Lilie przed domem artysty w Kalwarii, 1905
olej na tekturze, 35,5 x 49,4 cm
sygn. l.d.: "WW", na odwrocie stempel z nr. 0198 oraz monogramem artysty
akwarela, papier,
24,5 x 17,5 cm;
drzeworyt, wym.: 20 x 27, 5 cm
sygn. ołówkiem p.d.: WW
olej, płótno, wym.: 97, 5 x 67 cm
na odwrocie faksymila podpisu i nr 0802
olej, płótno dublowane
64,8 x 50 cm
sangwina, węgiel, papier
36 x 27 cm
sangwina, węgiel, papier
27 x 36 cm
olej na płótnie, 35 x 28,5 cm, sygnowany l.d. "WW". Na odwrocie numer katalogowy "0379 WW3". Pochodzi ze zbiorów rodziny artysty.
olej na płótnie, 65 x 46 cm, sygnowany l.g. "WWeiss 1940".
olej, papier naklejony na tekturę, 47,5 x 62 cm;
sygn. p. d. : WW (monogram wiązany)
FIGURY NA FASADZIE AKADEMII GÓRNICZO- HUTNICZEJ W KRAKOWIE
Ołówek, papier; 30,4 x 22,2 cm
UROCZYSTOŚCI W AKADEMII GÓRNICZO- HUTNICZEJ W KRAKOWIE
Ołówek, papier; 27,7 x 20,5 cm
Sygnowany ołówkiem p. d.: WWeiss
Na odwrocie pieczątka: WWeiss 005556
Kredka, papier; 40 x 30 cm
Sygnowany ołówkiem p. d.: WW
WIDOK NA PLANTY KRAKOWSKIE Z MIESZKANIA NA PODZAMCZU, 1910 r.
Ołówek, akwarela, papier; 29,5 x 40 cm
Sygnowany ołówkiem p. d.: WW
Na odwrocie ołówkiem: 1910 oraz pieczątka: ze zbiorów Wojciecha Weissa. Dom Artysty WW| 001226
Akwarela, ołówek, papier; 29,7 x 40 cm
Na odwrocie napis ołówkiem: Nicea Sanlerne (?) 1925 oraz pieczątka: ze zbiorów dzieł Wojciecha Weissa. Dom Artysty. WW| 001470
Akwarela, papier; 25,3 x 35,1 cm
Sygnowany czarną kredką l. d.: WW (monogram wiązany)
Na odwrocie napis ołówkiem: "1912"oraz pieczątka: "ze zbiorów dzieł Wojciecha Weissa. Dom Artysty. WW| 000746"
Ołówek, papier; 21 x 16,9 cm
Sygnowany p. d.: WW (monogram wiązany)
Na odwrocie pieczątka: 002229 WWeiss
Ołówek, papier; 20 x 15 cm
Sygnowany ołówkiem p. d.: WW (monogram wiązany)
Na odwrocie owalna pieczątka: ZE ZBIORU WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY| WW oraz "004667"
Olej na płótnie 95,5 x 63,5 cm
Sygnowany p.d. - "WW"
olej, płótno,
50,5 x 65 cm;
na odwrocie napis na blejtramie: W. Weiss / Lato; oraz fragmenty nalepki wystawowej z datą 1935 (TPSP w Krakowie ?)
olej, płótno,
33 x 46 cm;
na odwrocie na płótnie faksymile sygnatury: WW3 oraz nr 1044
olej, tektura 23 x 33 cm
na rewersie portret chłopca
akwarela, papier, 25 x 34 cm (w św. oprawy);
olej, płótno, 36,5 x 48 cm; sygn. l.d.: WWeiss
Na odwrocie: na krośnie nalepki: wystawowa z nr 08794 oraz z odręcznym opisem obrazu; na płótnie nr 0140 oraz faksymile monogramu artysty WW 3
olej, płótno, 36,5 x 48 cm;
sygn. l.d.: WWeiss
Na odwrocie na krośnie nalepki: nalepka wystawowa z nr 08794 oraz nalepka z odręcznym opisem obrazu;
Na odwrocie na płótnie nr 0140 oraz WW 3
Rynek Krakowski z Sukiennicami i kościołem Mariackim
drzeworyt, papier, 28,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: WWeiss
olej, tektura; 47,5 x 31,5 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu : WWeiss
Sygnowany ołówkiem l.d.: WW
Na odwrocie owalna pieczęć: "ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY" |
"WW" (faksymile podpisu Weissa);
poniżej pieczęć z numerem: "001250";
napis ołówkiem p.d.: 1918
Akwarela, karton; 24,1 x 34,5 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: WW
Na odwrocie owalna pieczęć:
"ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA |
DOM ARTYSTY" |
poniżej pieczęć z numerem: "000556";
wzdłuż dolnej krawędzi napis ołówkiem:
Widok z okna 1910 Podzamcze (?)
Akwarela, karton; 22 x 29,8 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: WW
Na odwrocie owalna pieczęć:
DOM ARTYSTY" |
poniżej pieczęć z numerem: "000953";
napis ołówkiem p.d.: 1914
WIDOK NA PLANTY Z PRACOWNI ASP, ok. 1940 r.
Czarna kredka, papier; 30,3 x 21,3 cm
Na odwrocie owalna pieczęć:
DOM ARTYSTY" |
poniżej pieczęć z numerem: "005434"
olej, płótno,
64 x 98 cm
sygnowany l.d.: WWeiss (inicjały wiązane) Na odwrocie płótna stempel: 58.
Akwarela, papier; 37,6 x 25 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: WW
Na odwrocie owalna pieczęć:
DOM ARTYSTY | [faksymile podpisu Weissa]
WW"; poniżej pieczęć z numerem: "001715"
Sangwina, papier żeberkowy; 31,8 x 47,4 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: WW
Na odwrocie faksymile podpisu artysty:
"WWeiss"; pieczęć z numerem: "004221".
Akwarela, karton; 35,8 x 25,5 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: WW
Na odwrocie, przy dolnej krawędzi napis ołówkiem: 1912;
w centrum owalna pieczęć:
DOM ARTYSTY |
[faksymile podpisu Weissa] WW";
poniżej pieczęć z numerem: "000714"
Akwarela, karton; 35,5 x 49,8 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: WW
Na odwrocie data ołówkiem p.d.: 1949 (44?); w centrum owalna pieczęć: "ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY | [faksymile podpisu Weissa] WW"; poniżej pieczęć z numerem: "001731"
Czarna kredka, papier; 21,5 x 30,5 cm
Akwarela, ołówek, karton; 30,2 x 40 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: WW
Na odwrocie napis ołówkiem l.d.: Nice (...) 1925; w centrum owalna pieczęć: "ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA |
DOM ARTYSTY | [faksymile podpisu Weissa] WW";
poniżej pieczęć z numerem: "001475"
FRAGMENT DOMU NA KRUPNICZEJ, 1935 r.
Akwarela, papier; 23,7 x 31,6 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: WW
Na odwrocie napis ołówkiem wzdłuż dolnej krawędzi:
1935 fragment domu na Krupniczej; w centrum owalna pieczęć:
"ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY | [faksymile podpisu Weissa] WW"; poniżej pieczęć z numerem: "001633"
olej na płótnie, 100 x 70 cm,
sygnowany p.d. "W Weiss"
kredka, papier; 29 x 23 cm
Nie sygnowany
Na odwrocie owalna pieczęć:
"ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY | [faksymile podpisu artysty] WW";
poniżej pieczęć z numerem: "005284"; na środku dolnej krawędzi napis ołówkiem (ręką Aneri): Jadzia 1940
Pastel, papier; 31,9 x 22,7 cm
Nie sygnowany
Na odwrocie owalna pieczęć:
DOM ARTYSTY | [faksymile podpisu artysty] WW";
poniżej ręcznie pisany numer: "397 2"
PEJZAŻ Z KALWARII (DRZEWA), ok. 1917 r.
Ołówek, karton; 29,8 x 44 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: WW
Na odwrocie owalna pieczęć: "ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY | [faksymile podpisu artysty] WW";
poniżej pieczęć z numerem: "004978";
w lewym górnym rogu ołówkiem napis: Pejzaż z Kalwarii 1917
WNĘTRZE TEATRU BAGATELA, 1920 r.
Akwarela, papier; 22 x 29,7 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: WW
Na odwrocie owalna pieczęć: "ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY |[faksymile podpisu artysty] WW"; poniżej pieczęć z numerem: "001308" ; wzdłuż dolnej krawędzi napis ołówkiem: 1920 Kraków Wnętrze teatru Bagatela (narożnik Krupniczej i Karmelickiej)
Akwarela, papier; 37,1 x 27,6 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: WW
Na odwrocie owalna pieczęć:
"ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY |
[faksymile podpisu artysty] WW";
poniżej pieczęć z numerem: "001710" ;
w p.d. ołówkiem podpis: Szkic róż | akwarela | Wojciecha Weissa | 1945 - 50
Obraz malowany akwarelą lekko i swobodnie, co świetnie oddaje urodę kwiatów.
Akwarela, papier; 30 x 22 cm
Nie sygnowany
Na odwrocie data ołówkiem l.d.:
1910; akwarelowe szkice postaci;
z boku doklejona karteczka z owalną pieczęcią: "ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY | [faksymile podpisu artysty] WW";
poniżej pieczęć z numerem: "000626"
Akwarela, papier; 20,7 x 29,8 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: WW
Na odwrocie owalna pieczęć: "ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA |
poniżej pieczęć z numerem: "001632"; w prawym dolnym rogu ołówkiem data: 1933
MOTYW Z KRAKOWA - WAWEL (I), po 1945 r.
Kredka, papier; 21,5 x 30,3 cm
Na odwrocie ołówkiem l.g.: 16
MOTYW KRAJOBRAZOWY, po 1945 r.
Kredka, papier; 21,7 x 30,4 cm
Na odwrocie ołówkiem l.g.: 22
Pejzaż letni z czerwonymi dachami, ok. 1930
olej, płótno,
50 x 65 cm
Na odwrocie stempel - numer inwentarza kolekcji rodzinnej 1196 oraz, poniżej faksymile wiązanego monogramu artysty WW.
olej na tekturze,
48,5 x 68 cm,
sygnowany u dołu po lewej "W Weiss"
Na plaży w Jastrzębiej Górze 1936
65 x 100 cm, olej, płótno,
sygn.p.d.: WW (monogram wiązany), na odwrociu stęp. 10082 WW
35,5 x 25 cm ( w świetle passe-partout ), akwarela, papier,
sygn.l.d.: WW (monogram wiązany)
Olej na płótnie 67,5 x 58 cm
Sygnowany l.d. - "WWeiss"
Na odwrocie pieczęć WW oraz numer inw. 1056
Olej na płótnie 62 x 44,5 cm
Sygnowany p.d. - "WW"
Akwarela, karton; 39,2 x 30 cm
Nie sygnowana
Na odwrocie napis ołówkiem (autorstwa żony Weissa ?): Mała Rózia | akwarela Wojciecha Weissa | rok około 1923 |
Kalwaria | przyjęto na wystawę T. P. S. P. | 1953 (...)
Czarna kredka, papier; 21,2 x 30,4 cm
PEJZAŻ Z KALWARII, lata 30. XX w.
Olej, płótno; 49,3 x 65 cm
akwarela, papier, 36 x 24 cm (w świetle oprawy); sygn. p.d.: WW (monogram wiązany)
Barwne kwiaty w wazonie, ok. 1935
olej, tektura,
62.5 x 47 cm
Sygnowany l.d.: WWeiss (inicjały wiązane)
W lewym dolnym rogu późniejszy napis obcą ręką: W piątą rocznicę | zaślubin przyjm | [...]ące kwiaty. Na odwrocie napis czerwoną kredką: Sprzedałem ten obraz | jako oryginał co teraz (?) potwierdzam | dn 6/X 1946 | Dobranowski (?)
Akt z zieloną draperią, 1896/97
olej, płótno, wym.: 124 x 75 cm
nie sygnowany
Opinia pani Zofii Weiss-Nowiny Konopczyny
olej, płótno, 60 x 49,5
sygn. p. d.: WW (monogram wiązany); na rewersie naklejka "Salon 17284"
olej na płótnie, 50 x 65 cm
sygnowany p. d. monogramem "WW", na odwrocie pieczęcie: faksymile monogramu artysty i nr "1196" (w katalogu spuścizny artysty)
sygnowany p.d.
akwarela, papier
36x24 (w świetle passe-partout )
CZYTAJĄCA, pocz. lat 20. XX w.
Olej, płótno; 72,8 x 58,8 cm
Sygnowany czarnym olejem p.d.: WWeiss
Olej, płótno ; 46,4 x 64,8 cm
Olej, płótno; 65 x 50,3 cm
Na krośnie odręczny napis: (...) 490/I/55 13. XII. 1955
WIDOK NA WAWEL z PRACOWNI ARTYSTY, 1915-20
olej na płótnie, 70 x 60 cm,
sygnowany l. d. monogramem wiązanym "WW", na odwrocie nalepka Muzeum Narodowego w Poznaniu z informacjami o obrazie.
Wystawiany: Wojciech Weiss.
Wystawa monograficzna, Muzeum Narodowe w Poznaniu VI -X 1977(nr kat. 140)
akwarela na papierze,
34 x 20 cm w świetle passe-partout
sygnowany p. d. "WW"
Pochodzi od rodziny artysty.
Kalwaria, Z albumu: Teka autolitografii Czartaka, 1928
litografia na kremowej tincie
wym.: 14,5 x 19,5 cm
Akwarela, ołówek na papierze 28,5 x 43 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany l.d. - "WWeiss"
Na odwrocie dedykacja Ireny Weiss z 1966 r.
drzeworyt na bibule, wymiary odbicie płyty: 132 x 145 mm,
sygn. piórkiem p.d.
drzeworyt na bibule, odbicie płyty: 130 x 175 mm,
sygn. oł.
Grafika z teki: Drzeworyty, Kraków 1919.
Literatura: Wojciech Weiss, kat. wyst., Muz. Nar. w Poznaniu 1977 r., il. 280.
drzeworyt, wymiary płyty: 195 x 275 mm,
sygn. oł.: WW.
Literatura: Grońska M., Nowoczesny drzeworyt polski, repr. str. 239.
olej, płótno
65 x 50,5 cm
olej, płótno
87,2 x 59 cm
olej na płótnie, 50,4 x 65,5 cm,
sygnowany u dołu po lewej "WWeiss".
Sadzawka Św.Stanisława na Skałce (1911)
sygnowany na kamieniu l.d.
litografia
wymiary: 38x29 (w świetle passe-partout)
Olej na płótnie 98 x 66,5 cm
Nie sygnowany
Na odwrocie pieczęć WW oraz numer inw. 0802
akwarela, papier żeberkowy, 30 x 46,5 cm; sygn. p.d.: WW (monogram wiązany)
olej, płótno naklejone na tekturę, 48,5 x 63,5 cm (w świetle ramy);
sygn. l.d.: WWeiss
olej, płótno
50,3 x 65 cm
olej, płótno, wym.: 50 x 65cm
sygn. l.d.: W. Weiss
olej na płótnie, 50 x 65 cm, sygnowany p. d. monogramem "WW", na odwrocie pieczęcie: faksymile monogramu artysty i nr "1196" (katalogu spuścizny artysty)
olej, płótno naklejone na tekturę, 45 x 64 cm; sygn. p.d.: WW
olej, tektura, 62,5 x 48 cm; sygn. l.d.: W Weiss;
na odwrocie: napis 65
Olej, płótno; 47 x 66 cm
Sygnowany czarnym olejem p.d.: W Weiss
Na odwrocie (na krośnie) prostokątna pieczęć: "ISKRA & KARMAŃSKI | KRAKÓW"
RENIA NA ŁAWCE Z TEŚCIOWĄ [ŻONA ARTYSTY], 1912 r.
Akwarela, karton; 22 x 29,7 cm
Sygnowany ołówkiem na dole: WW
ANERI LEŻĄCA NA ŁAWCE, 1918 r.
Akwarela, papier; 24,1 x 30,4 cm
Niesygnowany
RENIA NA LEŻAKU PRZED DOMEM W KALWARII [ŻONA ARTYSTY], 1913 r.
Akwarela, karton; 21,8 x 29,9 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: WW
Czarny pastel, akwarela, papier; 30,1 x 44,3 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: WW
[ŻONA ARTYSTY], 1913 r.
Akwarela, karton; 30,3 x 22,3 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: WW
PORTRET ANERI [ŻONA ARTYSTY], 1915 r.
Akwarela, papier; 31,7 x 22,3 cm
Sygnowany ołówkiem p.g.: WW
Sepia, papier; 21,5 x 30,8 cm
Pastel czarny i sepia, papier; 30,5 x 21,5 cm
Czarna kredka, papier; 14,3 x 32,6 cm w świetle passe-partout
Sygnowany czarną kredką p.d.: WWeiss
ODPUST W KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ, 1911 r.
Akwarela, karton; 22,1 x 30 cm
Sygnowany ołówkiem p. d.: WW | 1911
Na odwrocie owalna pieczęć z napisem: "ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY", w centrum faksymile podpisu artysty; poniżej pieczęć z numerem: "000688"
olej na płótnie, 50,5 x 65 cm sygnowany u dołu po prawej "WWeiss"; na krośnie (autorskie): "W. Weiss", na odwrocie płótna napisy własnościowe
Akwarela, papier; 59,4 x 44 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: WW
Na odwrocie owalna pieczęć z napisem:
w centrum faksymile podpisu artysty, poniżej pieczęć z numerem: 000812
Pastel, papier; 31,4 x 41 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: WW
Akwarela, papier; 36,6 x 25,6 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: WW
w centrum faksymile podpisu artysty, poniżej pieczęć z numerem: 000877; obok napis ołówkiem: 1913
Akwarela, papier; 35,1 x 25 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: WW
w centrum faksymile podpisu artysty, poniżej pieczęć z numerem: 000722; obok napis ołówkiem: 1906
SIEDZĄCY AKT Z CZERWONĄ DRAPERIĄ
Olej, papier; 63 x 45,1 cm
Na odwrocie pieczęć z numerem: 0662; oraz faksymile podpisu Weissa i cyfra 2
AKT STOJĄCEJ NA NIEBIESKIM TLE
Akwarela, papier; 30 x 21,9 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: WW
Na odwrocie owalna pieczęć z napisem: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY, w centrum faksymile podpisu artysty, poniżej pieczęć z numerem: 001045
Akwarela, papier; 30 x 23,5 cm
w centrum faksymile podpisu artysty, poniżej pieczęć z numerem: 001700
AKT SIEDZĄCEJ - SZMARAGDOWY, ok. 1925 r.
Akwarela, papier; 31,5 x 24,2 cm
w centrum faksymile podpisu artysty, poniżej pieczęć z numerem: 051584; napis ołówkiem: ok. 1925
Olej, płótno naklejone na tekturę; 69,2 x 43,4 cm
Sygnowany brunatnym olejem p.d.: WW | 1902
Na odwrocie tektury pieczęć z numerem: 0128; poniżej słabowidoczne faksymile podpisu Weissa; czarnym pisakiem cyfra: 4; przyklejona karteczka z napisem: Rz 3.
Olej, płótno; 72 x 56,8 cm
Na odwrocie pieczęć z numerem: 0749; poniżej faksymile podpisu Weissa i cyfra 2 oraz napis: MNK
MODELKA STOJĄCA PRZY KOTARZE, 1935 r.
Sangwina, papier żeberkowy; 43,6 x 25 w świetle passe-partout
Sygnowany sangwiną p. d.: WW
Na odwrocie nalepka wystawowa:
32567 Autor Weiss Wojciech |
Tytuł Rysunek II wykonanie rys. |
Cena ... Wł. Data 1 KW 1935
PORTRET KOBIETY W SZAFIROWEJ SUKNI, 1945
olej na płótnie, 71 x 55 cm, sygnowany p. d. wiązane "WW/45".
na odwrocie orzeczenie o autentyczności obrazu, wydane przez
biegłego sądowego Leszka Ludwikowskiego 20. 05. 1985 r.
AKT NA PLAŻY Z ŁODZIĄ RYBACKĄ W TLE
olej na płótnie, 45,2x32cm
sygnowany p.d. "WWeiss", na odwrocie płótna tuszem "16"
olej , płótno 65 x 99, 5 cm; sygnowany u dołu z lewej : WWeiss [ wiązane ]
olej, płótno
49,5 x 60,5 cm
olej, płótno
81,2 x 66,8 cm
olej na płótnie, 100,5 x 70,5 cm, sygnowany po prawej "WW" (słabo czytelnie)
olej, płótno, 71 x 57 cm. Na odwrocie fascimile sygnatury
artysty WW oraz numer ze spuścizny po nim 0277
olej, płótno, 63,5 x 47 cm, sygn. p.d.: WW (monogram wiązany)
Z KĄPIELI - [AKT NARZUCAJĄCEJ MATERIAŁNA RAMIONA]
Ołówek, papier; 30,1 x 22 cm
Sygnowany ołówkiem p. d.: WW
Na odwrocie dwie pieczęcie: 1) owalna pieczęć z napisem: "ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY",
w centrum faksymile podpisu Weissa; 2) pieczęć z numerem: "004121"
Czarna kredka i sangwina, papier; 21,5 x 30,5 cm
Na plecach oprawy etykieta z wystawy pisana ręcznie, wiśniowym tuszem: W słońcu | /po roku 1945/, kat. 194
AKT VI - [AKT CZYTAJĄCEJ GAZETĘ], ok. 1930 r.
Tusz, ołówek, papier; 30,1 x 21,2 cm
Niesygnowany
Na plecach oprawy etykieta z wystawy pisana ręcznie,
wiśniowym tuszem:
Akt VI /ok. r. 1930/, kat. 192.
Ołówek, papier żeberkowy z filigranem; 30,3 x 21,9 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: WW
Na odwrocie napis ołówkiem "3".
Sangwina, papier żeberkowy; 46,5 x 20,6 cm w świetle passe-partout
sygnowany sangwiną l. d.: WW
Na odwrocie nalepka: "32566" Autor Weiss W. | Tytuł Rysunek I
wykonanie rys. | Cena... Wł.... Data "1 KW. 19 (25)"
MODELKA NA KOLOROWYM MATERACU, ok. 1910 r.
Akwarela, papier; 31,8 x 24,3 cm
Niesygnowany
Na odwrocie dwie pieczęcie: 1) owalna pieczęć z napisem: "ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY", w centrum faksymile podpisu Weissa; 2) pieczęć z numerem: "001207"
Akwarela, papier; 30,3 x 22,1 cm
Niesygnowany
Na odwrocie dwie pieczęcie: 1) owalna pieczęć z napisem:
"ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY", w centrum faksymile podpisu Weissa; 2) pieczęć z numerem: "001041";
napis ołówkiem "1918"
Czarny pastel, papier; 21,5 x 30,3 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: W Weiss
Na odwrocie dwie pieczęcie: 1. pieczęć owalna z napisem: "ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY" w centrum faksymile podpisu Weissa; 2. pieczątka z numerem: "005523"
AKT I - [AKT POCHYLAJĄCEJ SIĘ], 1916 r.
Tusz, akwarela, papier; 43,4 x 30,1 cm
Niesygnowany
"ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY", w centrum faksymile podpisu Weissa; 2) pieczęć z numerem: "001200";
napis ołówkiem "1"
Czarny pastel, papier; 30,5 x 21 cm
Na odwrocie dwie pieczęcie: 1. pieczęć owalna z napisem: "ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY" w centrum faksymile podpisu Weissa; 2. pieczątka z numerem: "005496"
Czarny pastel, papier; 21,2 x 30,4 cm
Na odwrocie dwie pieczęcie: 1. pieczęć owalna z napisem: "ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY" w centrum faksymile podpisu Weissa; 2. pieczątka z numerem: "005513"
Ołówek, papier; 28,9 x 42 cm w świetle passe-partout
Sygnowany ołówkiem p.d.: WW
Na plecach oprawy nalepka: "Muzeum Narodowe | w Warszawie
| p 174 / 96 / 2
Akwarela, papier żeberkowy; 52 x 36,2 cm
Sygnowany ołówkiem z prawej: WW
Na odwrocie dwie pieczęcie: 1. pieczęć owalna z napisem: "ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY" w centrum faksymile podpisu Weissa; 2. pieczątka z numerem: "001627"; Napis ołówkiem: Kwiaty | Szkic akwarelowy | ... | Kraków | około 1935
MOTYW KRAJOBRAZOWY Z KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ VI JESIEŃ, 1935 r.
Akwarela, papier; 23,6 x 30,6 cm
Na odwrocie dwie pieczęcie: 1. pieczęć owalna z napisem: "ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY" w centrum faksymile podpisu Weissa; 2. pieczątka z numerem: "001641"
WZGÓRZE LANCKORONY, ok. 1912 r.
Akwarela, papier; 24 x 33,5 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: WW
Olej, papier naklejony na tekturę; 46,5 x 30,7 cm
Niesygnowany
Na odwrocie dwie pieczęcie: 1. numer: "1144"; 2. faksymile podpisu Weissa WW
sygn. p.d.
akwaforta
15.2x11.5
olej na płótnie, 34 x 46,5 cm, sygnowany p.d.: "WWeiss"
Rzadki tematycznie, późny, nieco szkicowy obraz.
olej na płótnie, 38 x 61 cm, sygnowany p.d.: "WW"
Rozsłoneczniony, wesoły krajobraz z Podgórza.
olej na tekturze, 34 x 45 cm, sygnowany p.d.: "WW"
Bardzo jasny, lekki, z nagim drzewem na pierwszym planie.
plej, płótno
55,7 x 69,4 cm
Olej, tektura, 47,5 x 62,5 cm
Sygnowany po lewej: WWeiss
olej na płótnie, 58 x 76 cm,
sygn. p.d. "ww"
Wykorzystany w scenografii filmu Spielberga "Lista Schindlera"
drzeworyt, 28 x 19,5 cm
sygn. p.d. ołówkiem "WWeiss"
olej, tektura, 76 x 61,5 cm;
Na odwrocie fascimile podpisu artysty oraz pastelowy portret młodej kobiety.
Obraz "Zadumana" z ok. 1903 r. wpisuje się w cykl młodopolskich portretów Weissa - por. "Przyjaciółki" z 1904 r. (Muzeum Narodowe we Wrocławiu).
Olej, płótno, 47 x 66 cm
Na odwrocie (na krośnie) prostokątna pieczęć: "ISKRA and KARMAŃSKI | KRAKÓW"
Zaczytana modelka z gazetą, ok. 1923
olej, płótno,
95 x 78 cm
olej na płótnie, 45,5 x 48,5 cm
sygnowany l. d. "W Weiss"
Z opinii Zofii Weiss Nowina - Konopka:
olej na tekturze, 18,5 x 26 cm (w świetle ramy)
na odwrocie pieczęć: "Ze zbioru dzieł Wojciecha Weissa. Dom artysty" oraz numer "000821"
olej na płótnie, 95,2 x 64,2 cm
sygnowany p.d.: monogram wiązany "WW"
na odwrocie pieczęć: "0583/ WW"
olej, płótno,
73 x 59.2 cm
Sygnowany p.d.: WWeiss (inicjały wiązane)
olej, płótno, 95,5 x 81
Akt z niebieską draperią w tle
olej, płótno,
100 x 70 cm;
sygn. l.d.: WWeiss
olej, płótno,
91 x 77 cm;
sygn. p.d.: WW.Na odwrocie fragmenty nalepek wystaw TPSP w Krakowie z tytułami Jabłonie oraz Droga.
Martwa natura z kwiatami i amorkiem
olej, tektura,
62,5 x 48 cm;
sygn. l.d.: WWeiss
Martwa natura z wazonem chryzantem
olej, tektura,
46 x 34.5 cm
Sygnowany l.d.: WWeiss (inicjały wiązane) Na odwrocie napis ołówkiem: Nr 1 | sprzedany
olej na płótnie, 81 x 63,4
sygn. l. d. (monogram wiązany): WW
olej, płótno, 180 x 100,6
Japonka/ Rózia w japońskim kimonie, 1901
Wymiary: 118 x 80 cm
Technika: olej, płótno
zestaw trzech rysunków, kredka, węgiel, papier;
20 x 30 cm;
sygn. - WW (monogram wiązany)
olej na płótnie, 70,2 x 50 cm
olej na płótnie, 65 x 49,6 cm
W okresie 20-lecia międzywojennego, w fazie dojrzałej twórczości artystycznej, głównym problemem twórczości Weissa stał się kolor i światło określone studiami natury i ujęte w ramy zdyscyplinowanego warsztatu.
olej na płótnie, 63,5 x 50,5 cm
sygnowany p.śr.: monogram wiązany "WW"
na odwrociu płótna stempel: "0996/1/WW/3"
na krośnie napis ołówkiem: "Hania z parasolką"
Pejzaż z południowej Francji, około 1925
olej na płótnie, 50,5 x 64,5 cm
wystawiany: Pejzaże Wojciecha Weissa, Muzeum Narodowe w Kielcach, Kielce 1995, nr kat. 466, il. 125
sygnowany l.d.: "W Weiss"
60 x 48,5 cm;
sygn. l.d.- W. Weiss
olej, płótno,
66.5 x 44 cm
owany p.d.: WWeiss (inicjały wiązane)
Na odwrocie stemple na płótnie - numer katalogu 0837 i faksymile atury artysty - wiązane litery WW3.
pastel, papier
40,4 x 56 cm
olej, płótno 64,5 x 49,3
sygnowany u dołu po prawej: "WWeiss"
Węgiel, pastel, papier, 49,3 x 34,7 cm
Sygnowany czarnym pastelem l.d.: WW
Olej, płótno 47 x 66 cm
Sygn. po lewej u dołu czarnym olejem: W Weiss; na bleitramie nalepki 1.[ręcznie pisana]: Wojciech Weiss | Październik, 2. [drukowana]: 10
pastel na papierze, 85 x 59 cm w świetle p-p.
praca powstała w pracowni L. Wyczółkowskiego w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych
pastel na papierze, 59 x 40 cm w świetle p-p.
Twórczość Weissa kształtowała się w kręgu filozoficznych tendencji młodopolskich. Artysta utrzymywał bliskie kontakty ze Stanisławem Przybyszewskim i pod wpływem jego teorii zainteresował się problematyką egzystencjalną. W powstałych wówczas studiach portretowych zwrócił się w kierunku penetracji psychiki ludzkiej i najgłębiej skrywanych sfer podświadomości.
Prezentowana praca powstała podczas stypendialnego pobytu artysty w Paryżu
olej, płótno,
50.5 x 65 cm
Sygnowany l.d.: WWeiss Na odwrocie naklejka z odręcznym napisem : Nr 16 | Wojciech Weiss | Kwitnący sad | (Kalwaria) | olejny ; na krosnach stemple składu materiałów malarskich Iskra & Karmański w Krakowie.
Widok na Wawel z pracowni artysty, 1915 - 20
olej na płótnie,
70 x 60 cm
sygnowany l.d.: monogram wiązany "WW"
na odwrocie nalepka Muzeum Narodowego w Poznaniu z informacjami o obrazie
wystawiany: Wojciech Weiss. Wystawa monograficzna, Muzeum Narodowe w Poznaniu VI - X 1977 (nr kat. 140)
olej na płótnie,
70 x 60 cm
Odpoczynek modelki, przed 1900
olej na płótnie, 79,5 x 60 cm
wystawy: Wojciech Weiss. Akty i pejzaże, Desa Unicum, Galeria Willa Struvego, Warszawa, XII 1999.
akwarela, ołówek na papierze, 48,5 x 34 cm
sygnowany po lewej monogramem wiązanym: "WW"
na odwrocie stempel: "Ze zbioru dzieł Wojciech Weissa. Dom artysty" i numer 001425
pastel na kartonie, 89,5 x 57 cm
sygnowany l.d.: "WW" (monogram wiązany)
Na odwrocie pieczęć owalna "Ze zbioru dzieł Wojciecha Weissa. Dom Artysty".
olej na płótnie dublowanym,
64 x 50 cm, sygnowany l.d.: "WW"
linoryt, 10 x 15 cm, sygnowany ołówkiem p.d.: "WWeiss"
na odwrocie dedykacja: "Z rozpoczynającym się Nowym Rokiem 1952 proszę przyjąć nasze najlepsze życzenia Irena Weissowa z córką i synem Kraków"
Pejzaż z południowej Francji, 1923
olej, płótno
65 x 50 cm
olej, płótno
32 x 45 cm
olej, tektura
50,5 x 40 cm