HOFMAN Wlastimil (1881 - 1970)
olej, sklejka, 24 × 34,5 cm w świetle ramy
sygn. wzdłuż lewej dolnej krawędzi: Wlastimil/Hofman
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej/płótno, 55 x 44,5 cm
sygn. i dat. p.d.: Wlastimil Hofmann 1918
Portret żony Ady z irysami, 1934 r.
olej, płótno, 90 x 73 cm,
sygn. i dat. l.d.: Wlastimil Hofman/1934
olej, tektura; 68 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofmann / 1927;
olej, płótno; 62 x 104 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofamnn / 1923
1. Sportowiec - litografia, papier; 19,4 x 15,3 cm (wym. arkusza w świetle oprawy); sygn. l. d.: WH (monogram wiązany);
2. Dziewczynka z ptaszkiem przed kapliczką - litografia, papier; 19,5 x 15,5 cm (wym. arkusza w świetle oprawy); sygn. l. d.: WH (monogram wiązany);
3. Autoportret - litografia, papier; 20 x 15 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: WH (monogram wiązany);
4. Spowiedź - litografia, papier; 20,2 x 15 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: WH (monogram wiązany);
5. Akt - litografia, papier; 15 x 20 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: WH (monogram wiązany).
Olej, tektura, 49 x 44 cm,
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman.
olej/płótno, 70 x 90 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'Vlastimil Hofman 1917'
olej/sklejka, 22 x 33,5 cm
sygnowany p.d.: 'Wlastimil | Hofman'
Niech żywi nie tracą nadziei, 1945 r.
olej/płótno naklejone na płytę pilśniową, 38 x 46,5 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'Wlastimil Hofman 1945 Jaffa'
opisany autorsko na odwrociu: 'Niech żywi nie | tracą nadziei... | Jul. Słowacki'
olej, dykta; 34,7 x 49,5 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman;
na odwrocie napis: Ut 1159 [?] /1/88
Dziewczyna przy oknie - Melancholia, 1960
olej, tektura; 42, 5 x 15, 5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. u dołu: Wlastimil / Hofman 1960.
Dulce et decorum est pro patria mori, 1930
olej, płótno, 201,3 x 150 cm
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman / 1930
olej, płótno, 50 x 40 cm
sygn. p.g.: Kargal / 1933 / Wlastimil Hofman;
dedykacja l.g.: kochanemu Stasiowi
Na odwrociu nalepki wystawowe oraz aukcyjne:
- obraz eksponowany na wystawie w Muzeum Śląskim w Katowicach: WLASTIMIL HOFMAN (1881-1970), obrazy z kolekcji polskich i czeskich; wrzesień - listopad 2003
- obraz eksponowany w Muzeum Narodowym w Gdańsku: wystawa „Wlastimil Hofman 1881 – 1970”; październik 2013 – luty 2014
- Domu Aukcyjnego REMPEX
olej/płótno, 37 x 41 cm
sygnowany, opisany i datowany p.d.: 'Wlastimil 1943 | Tiberias Hofman'
opisany na odwrociu: 'Przed zbiórką'. Na odwrociu opisane są również imiona
przedstawionych postaci i profesora oraz widnieje dedykacja autorska:
'Na pamiątkę Pani Annie Chodkowskiej | Wlastimil Hofman | 19/IX 1967'
Dzieci z bukietem stokrotek, 1956 r.
olej/tektura, 18 x 32 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'Wlastimil 1956 | Hofman'
Głowa młodego mężczyzny, ok.1905
ołówek, papier; 12,5 x 8 cm;
olej, tektura; 15,5 x 10,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
olej, tektura; 12 x 8 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
olej, tektura, 91 × 71 cm w świetle ramy
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman/1921
olej, płótno, 69,5 x 53,5 cm,
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1920
Na odwrocie drukowana nalepka Salonu Sztuki Alfreda Wawrzeckiego w Krakowie z tekstem atramentem: Wlastimil Hofman / „Utracony raj” / olej / Nr. kat. 240/41; numer atramentem: l.p. 979, flamastrem autor i tytuł obrazu i nazwisko kolekcjonera.
Obraz ze śladami dawnej konserwacji.
olej, sklejka, 22 x 35,5 cm,
sygn. p.d. Wlastimil / Hofman
Na odwrocie autorski tytuł: „Stracony raj”.
olej, tektura, 37,5 x 36,5 cm,
sygn. l.g.: 1921 / Wlastimil Hofman
Na odwrocie fragment szkicu olejnego.
olej, tektura, 37,5 x 27,5 cm,
sygn. l.d.: V. Hofmann
Na odwrocie data oł.: 1907 (?)
Stan zachowania: dr. rozwarstwienia tektury w narożnikach.
autolitografia, papier; 16 x 13 cm;
sygn. l. d. monogram wiązany: WH
olej, płótno; 31 x 42 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofman 1932
Szkic aktu siedzącego mężczyzny fauna? gryzącego paluch prawej stopy, ok 1910
ołówek, papier; 23 x 27 cm
olej, tektura,
15,5 x 35,2 cm (w świetle oprawy),
sygnowany p.d.: "Wlastimil Hofman"
* Droit de suite
olej, płyta; 59 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: 1967 / Wlastimil / Hofman;
na odwrocie opis autorski: Wspólny los niżej: Wspólna dola oraz dodany wtórnie opis: Autoportret/ "Wlastimilówka" 1967 r., nalepka z odręcznym opisem pracy oraz numer 36
Ołówek, papier, 30 x 20,
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman 16/XII 1952 Szklarska Poręba.
Dwie dziewczynki przy kapliczce
Olej, sklejka, 44 x 37,5 cm,
Dziecięca melancholia, 1956 r.
olej/płyta pilśniowa, 44,5 x 51,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Wlastimil | Hofman | 1956'
Portret dziewczynki ze świętym obrazkiem, 1922 r.
olej/płótno, 50 x 43 cm
sygnowany I datowany l.d.: 'Wlastimil Hofman | 1922'
olej, tektura, 33 x 39 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil Hofmann / Zakopane Bogówka 1925
olej, tektura, 33 x 34 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofmann / 1916
olej, sklejka; 34 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: Wlastimil Hofman.
olej, tektura; 15,7 x 9 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
Fragment tryptyku „VITA SOMNIUM BREVIS”, 1928
autolitografia, papier; 17 x 13,5 cm
olej, tektura; 20 x 11,7 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
olej, tektura
71,5 x 101 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofmann | 1918
olej, tektura, 23,5 x 30 cm
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman 1923
olej, tektura, 63 x 48 cm w świetle oprawy
sygn. p.g.: Wlastimil Hofman
olej, deska; 21 x 33,5 cm;
sygn. p. g.: Wlastimil Hofman
olej, tektura; 30 x 46,2 cm w świetle ramy;
sygn. i dat. u dołu: Wlastimil / 1924 / Hofman
Muza. Dziewczyna z prymulkami, 1957 r.
olej/tektura, 49,5 x 34 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'Wlastimil 1957 | Hofman'
na odwrociu olejne studium wiejskiej zagrody
olej/płótno, 43 x 85 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Wlastimil | Hofman | Nazaret | 1944'
ołówek, papier; 12,5 x 8 cm;
autolitografia; 13,5 x 17 cm
olej, tektura; 13,4 x 17,4 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil / Hofman
olej, sklejka; 24,3 x 34 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie na ramie fragment nalepki z Salonu Sztuki Alfreda Wawrzeckiego z Krakowa z odręcznie (piórem) wypisanym imieniem i nazwiskiem autora.
Agnieszka ze swoją patronką, 1929
olej, tektura; 38 x 47 cm;
sygn. i dat. p. g.: Wlastimil Hofman / 1929.
olej, płótno; 147,5 x 127,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman 1923
autolitografia, papier, 16 × 13 cm w świetle passe-partout
sygn. monogramem wiązanym p. d.: WH
odbita w krakowskiej firmie A. Pruszyńskiego.
autolitografia, papier; 17 x 13,5 cm;
sygn. p. d. monogram wiązany: WH
olej na podrysowaniu ołówkiem, tektura; 16,8 x 13,3 cm
MĘŻCZYZNA W KAPELUSZU, ok. 1925
Olej, płótno; 25 x 25 cm
Sygnowany l.d.: Wlastimil Hofman
olej, tektura, 12 x 8 cm
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
*droit de suite
olej, tektura, 20 x 11,7 cm
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
*droit de suite
autolitografia, papier, 17 x 13,5 cm
*droit de suite
olej, tektura, 54,5 x 49 cm,
sygn. i dat.: 1935 / Wlastimil Hofman
Portret brata, olej, płótno, 50 x 40 cm;
olej, tektura; 24,5 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofman 1947;
na odwrocie tytuł: "Hermes" / Przewodnik, oraz dedykacja: Pani Stasi w dzień Jej Imienin / 8/V 1966 (długopisem).
Graecia rediviva - tryptyk, 1929
olej, deska; 31,5 x 24 cm (kwatery boczne) oraz: 44 x 23 cm (kwatera środkowa);
sygn. na każdym obrazie: Wlastimil Hofman, prawa kwatera datowana 1929;
na odwrocie napisy autorskie ołówkiem, na trzech kwaterach powtórzone: “Graecia rediviva", numer 38, oznaczenia porządku układy tryptyku (strzałki, napisy, numeracja), stemple składu papieru i materiałów malarskich Róży Aleksandrowicz, Kraków, ul. Basztowa
olej, sklejka, 25,5 x 34,5 cm
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman
olej, płótno, 45x37 cm (w świetle oprawy), sygnowany śr.: "Wlastimil | Nazaret Hofman 1943"; na odwrocie: "Organista Edgar Affard | "Organista" | W Kościele Chrystusa Młodzieńca w Nazarecie | listopad 1943 | Nazaret"
*droit de suite
olej, płótno
30,3 x 38 cm
sygn. l.g.: Wlastimil Hofman | 1949
na krośnie nieczytelne adnotacje ołówkiem
Olej, sklejka, 34 x 49 cm,
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman.
olej, tektura; 91 x 71 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman 1921
olej, tektura; 62 x 38,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil / Hofman 1951
autolitografia; 12,5 x 16,5 cm;
sygn. l. d.: WH
Dzieci przy karmniku dla ptaków, 1960 r.
olej, płyta, 35 × 80 cm
sygn. i dat. śr. d.: Wlastimil/Hofman/1960
Dziewczynki grające na multankach, 1917
olej, płótno; 42,5 x 52 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil / Hofman 1917;
na odwrocie, na płótnie napis: Adzie na narodziny 4/11 1917 / w dowód najgłębszej czci / dla jej wzniosłego charakteru / Vlasta.
Portret kobiety - Ada Hammerova, 1918
olej, tektura; 35 x 30,5 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: WLASTIMIL / HOFMANN / Praga 1917-KRAKÓW 1918;
na odwrocie opis autorski: „Moja Bożna” (? - zakreślony ręką artysty?) oraz inicjał wiązany WH.
ołówek, papier; 17 x 10,5 cm
ołówek, papier; 12,5 x 8 cm;
olej, tektura; 34,2 x 49,4 cm;
sygn. l. g.: Wlastimil Hofman;
na odwrocie oznaczenia
olej/płótno, 65,5 x 54,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Wlastimil Hofman | 1931'
olej, tektura; 22,5 x 14 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman / 1920;
na odwrocie napisy: 33) U Chrystusa (ołówkiem i piórek, kilkukrotnie), nalepka z: SALON DZIEŁ SZTUKI / K. WOJCIECHOWSKIEGO z odręcznie wpisanym autorem i tytułem ponadto pieczątka.
olej, tektura; 35 x 50 cm;
na odwrocie napis autorski: Przed odlotem (ołówkiem).
Spotkanie z aniołem [Widok Krakowa z pracowni artysty]
niesygnowany
olej, sklejka
54x75 cm
olej, tektura, 27 x 35 cm,
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman / 1929
Na odwrocie autorski tytuł ołówkiem: „Malarstwo” / (czyli / malarska bryndza), oraz dwie pieczęcie: niemieckiej firmy: Dr. Fr. Schoenfeld & Co. / Sorte 635 G, druga pieczęć: Skład Papieru / R. Aleksandrowicz / Kraków Basztowa 11.
*opłata droit de suite
Para dzieci z białym króliczkiem, 1926
olej, tektura, 48,5 x 70 cm,
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman / 1926
Na odwrocie niebieską kredką: 958.
*opłata droit de suite
olej, sklejka, 25 x 34,5 cm,
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman.
Obraz przywieziony w czasie repatriacji ze Lwowa.
*opłata droit de suite
Hermes - posłaniec bogów, 1921 r.
olej/tektura, 64 x 49 cm
sygnowany i datowany l.d.: "Wlastimil Hofman | 1921"
na odwrociu autorski tytuł: "Hermes | Posłaniec Bogów"
Portret młodej dziewczyny, 1926
olej, płótno, tektura, 22,5 x 28 cm(w świetle oprawy)
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1926
GÓRA TABOR. BRAMA PRZED JASKINIĄ MELCHIZEDEKA, 1942
akwarela, gwasz, papier-karton
22,8 x 16,9 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1942 | Góra Tabor
Na odwrocie napis ołówkiem: Stara brama | przed Jaskinią Melchizedecha [!] | Góra Tabor; poniżej liczby: 109 [przekreślone] oraz 343
olej, płótno
51 x 61 cm
sygn. l.g.: Wlastimil Hofmann | 1930
Na odwrocie - na górnej listwie krosna autorski napis ołówkiem: Pisklę; ponadto obcą ręką numer 2523; na listwie dolnej napis obcą ręką: Wlastimil Hofman | „Pisklę“ 1930 r.
Olej, sklejka, 34 x 49 cm,
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman.
Portret mężczyzny na tle Kopca Kościuszki, ok. 1930 r.
olej, sklejka, 51,5 x 46,5 cm, sygn. l.d.: Kraków / Wlastimil / Hofman
olej, tektura, 15,7 x 9 cm, sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
Mężczyzna w meloniku, ok. 1907
olej, płótno; 90 x 64 cm;
sygn. l. d.: VH (monogram wiązany)
akwarela, papier; 84 x 59 cm;
napis p. d.: rys. Vlastimil Hofman.
olej, płótno; 31 x 42 cm;
olej na podrysowaniu ołówkiem, tektura;
16,8 x 13,3 cm
ołówek, papier; 23 x 27 cm;
Szkic aktu mężczyzny leżącego na brzuchu, ok. 1910
ołówek, papier: 21 x 27 cm;
olej, sklejka; 35,5 x 49,5 cm;
olej, płótno, 140 × 155 cm
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil/Hofman/1934
olej, płótno, 36 × 26,5 cm
sygn. i dat. l. d: Wlastimil/1931 Hofman
Postać śmiejącej się dziewczyny - szkic, [ok. 1908]
ołówek, papier; 23,5 x 15 cm;
rysunek satyryczny na odwrocie programu teatralnego
olej/dykta, 14,5 x 10,5 cm
sygn. i dat. przy górnej krawędzi: 1954/Wlastimil/Hofman
na odwrociu dedykacja autorska: Z życzeniami/Szczęśliwego/Nowego Roku/1955!
olej/płótno, 55 x 44,5 cm
autolitografia, papier, 12 x 16 cm
sygn. p. d. monogram wiązany WH
autolitografia, papier, 12 x 16 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: monogram wiązany WH
zagniecenie papieru w lewym górnym rogu
olej, płyta, 35 x 50 cm,
sygn. l.d.: Wlastimil/Hofman
olej, tektura, 27 x 35 cm,
sygn. l.d.: Wlastimil Hofmann
na odwrocie naklejka wystawowa Związku Polskich Artystów Plastyków w Krakowie, Pl. Św. Ducha 1 "Dom Artystów", 1/7 1920
olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofman 1924;
na odwrocie nalepka z krakowskiej galerii Desa z tytułem: "Dziecko".
Dzieci przy karmniku dla ptaków, 1960
olej, płyta pilśniowa; 35 x 80 cm;
sygn. i dat. w kompozycji, po środku u dołu: Wlastimil / Hofman / 1960;
na odwrocie nalepka z napisem: Ze zbiorów / B. i J. / Żyźniewskich.
olej/płótno, 65,5 x 54,5 cm
Portret Artura Schroedera, 1928 r.
olej/tektura, 68 x 48 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'Wlastimil Hofman 1928'
na odwrociu dedykacja dla Artura Schrodera (1881 - 1934), historyka i krytyka sztuki: 'Kochanemu | Arturowi | na pamiątkę | Wlastimil Hofman'
Ellenai i Eloe - scena symboliczna
olej/tektura, 24,5 x 32,5 cm
sygnowany p.d.: 'Wlastimil Hofman'
na odwrociu nalepka amerykańskiej firmy ramiarskiej Aaron Brothers
Portret mężczyzny z harfą, 1943 r.
olej, płótno naklejone na tekturę, 43 × 58 cm
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman/ Tiberias 1943
olej, tektura, 44 × 55 cm
sygn. i dat. l. g.: Wlastimil Hofman | 1957
na odwrocie nalepka z opisem obrazu
olej/tektura, 71 x 100 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Wlastimil Hofman | 1923'
na odwrociu pieczątka z numerem '12'
Zdjęcie Chrystusa z Krzyża, 1914 r.
olej/tektura, 67,5 x 99 cm
sygnowany l.d.: 'Wlastimil Hofman'
olej, sklejka; 43 x 55 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil / Hofman / 1958;
na odwrocie opisany: M.A. "Chrystus i Samarytanka" oraz olejny szkic
DAWNE WSPOMNIENIE. STARZEC I ANIOŁ
olej, sklejka
45,5 x 55,5 cm
sygn. l.g.: Wlastimil Hofman
na odwrocie napisy:
- kredką: 1 - 0;
- tuszem: 31200 | [.] szar [?] pł | 310 zł; Krol. Konik. [?].
u dołu dwa stemple:
- zatarty i nieczytelny;
- wypełniony atramentem o treści: SALON ARTYSTÓW MALARZY POLSKICH | [zatarte: KRAKÓW, UL. URZĘDNICZA 43] | Liczba 3172 | Autor Vlastimil Hofman | Treść Dawne wspomnienie | Cena zł. 450 (czterystapięćdziesiąt)
olej, sklejka
30 x 39,8 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman | 1922
olej, płótno naklejone na tekturę
59,5 x 67 cm
sygn. p.d.: Wlastimil | Hofman | 1937
olej/tektura, 9,5 x 19,5 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'Wlastimil Hofman 1921'
olej/tektura, 31 x 31 cm (w świetle ramy)
ołówek/papier, 17,8 x 31 cm (w świetle passe-partout)
zestaw trzech współoprawnych portretów: 1. sygnowany, datowany i opisany: 'v Radostove 1917', 'Ksiądz' oraz monogram: 'VH'; sygnowany, opisany i datowany: 'mepi a. k. v Radostove 1917.' oraz monogram: 'VH'; 3. datowany i opisany: 'don Quichote v Radostove | 1917.'
olej, tektura; 35,5 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil / Hofman.
olej tektura, 68 x 97,5 cm,
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1923.
*droit de suite
Dzieci przy karmniku dla ptaków (1960)
sygn. dat. śr.d.
olej, pilśnia
35x80 cm
Olej na podrysowaniu ołówkiem, tektura; 16,8 x 13,3 cm
Głowa młodego mężczyzny, [ok.1905]
ołówek, papier; 12,5 x 8 cm;
piórko, tusz, papier: 15 x 9 cm;
sygn. u dołu Vlasta 22/11 1908
Batszeba i król Dawid, 1924 r.
olej, tektura, 25 x 17 cm,
sygn. i dat. l.ś.d.: 1924 / Wlastimil Hofman
olej, sklejka, 49,5 × 60 cm
sygn. i dat. p. g.: 1951/Wlastimil/Hofman
na odwrocie tytuł pracy
Pisarz i jego natchnienie, 1928
olej, płótno, 41,5 × 53 cm w świetle ramy
sygn. i dat. u dołu: 1928/Wlastimil Hofman (do góry nogami)
na blejtramie stemple składu materiałów malarskich Iskra & Karmański z Krakowa
Olej, tektura; 27 x 12,5 cm
Sygnowany p.d.: Wlastimil 1960 / Hofman
Olej, pilśnia; 81 x 61 cm
Sygnowany l.d.: Wlastimil | Hofman | 1968
olej/tektura, 36 x 37 cm
sygnowany u dołu: 'Vlastimil Hofmann'
Eloe - portret żony artysty (Adzia), 1915 r.
olej/płótno, 22 x 29 cm
sygnowany monogramem artysty, datowany i opisany l.g.: 'VH 1915 Praha'
opisany na odwrociu: '"Eloe" | ("Adzia") | 'Wlastimil H' oraz nieczytelny napis ołówkiem
olej, płótno; 49 x 55,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil / Hofman / 1953.
olej/deska, 39 x 48 cm
sygn. p.d.: "Wlastimil Hofman"
pochodzenie: kolekcja prywatna
Głowa starca w futrzanej czapce, [1939]
olej, tektura naklejona na sklejkę; 15 x 8,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman/ 1939
Na odwrocie napis autorski (?) l. g. 1956/ SZKL./ PORĘBA; p. g. MALOW:/ w KRAKO=/ WIE 1939.
U dołu autorska dedykacja pisana czarną farbą: P. Wielm Maryi/ Góreckiej na/ pamiątkę pozowa-/nia/ Wlastimil Hofman
olej, sklejka; 20,5 26,5 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman
ołówek, papier; 23,5 x 15 cm;
ołówek, papier: 17 x 10,5 cm;
rysunek na odwrocie zadrukowanej kartki
olej, tektura
56 x 38,5 cm
sygn. p.d.: Wlastimił | Hofman | 1918
Na odwr. napis ołówkiem: P. Hania; ponadto ozdobny stempel z czytelnym słowem: Düsseldorf.
PORTRET MŁODZIEŃCA. WIOSNA, 1908
olej, płótno
57 x 57 cm
sygn. p.d.: Vlastimil | Hofmann | 1908
olej, sklejka
35 x 50,2 cm
sygn. p.d.: Wlastimil | Hofman
Na odwrocie napisy ołówkiem: Rama ze sznurkiem szkło; 51 x 35
olej, tektura; 73 x 92 cm;
sygn. i dat. p. g.: Wlastimil Hofman / 1914.
olej, tektura naklejona na sklejkę; 73,5 x 74 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman/ 1921.
Autoportret z figurką Chrystusa Frasobliwego
olej/tektura, 94 x 65 cm
olej/sklejka, 40 x 55 cm
sygnowany l.d. 'Wlastimil Hofman | 1957'
Ellenai i Eloe - scena symboliczna, 1921 r.
olej/deska, 33,5 x 22 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Wlastimil Hofman | 1921'
olej/płótno, 55 x 44,5 cm
Olej, pilśnia; 61 x 40 cm
Sygnowany śr.d.: Wlastimil Hofman 1967
*droit de suite
Olej, pilśnia; 81 x 61 cm
*droit de suite
PORTRET GABRIELI SPÓLNIK, 1957
Ołówek, papier; 30 x 22 cm (w świetle p-p)
Sygnowany d.: Pani Gabrielli Spólnik na pamiątkę Wlastimil Hofman Szkl. Poręba 4/VIII 57
*droit de suite
olej, tektura; 15,7 x 9 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
olej, tektura; 18 x 8,5 cm;
sygn. śr.: Wlastimil Hofman
sygn. l. d.: WH
olej, płótno 63 x 45 cm
sygn. l.g.: Wlastimil Hofman 1958
olej, deska; 22 x 34,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman / 1921.
olej, sklejka; 25,5 x 21,5 cm;
sygn. p. g.: Wlastimi / Hofman/ 1938
autolitografia, papier, 13 × 16 cm w świetle passe-partout
olej/płótno naklejone na tekturę, 25 x 40 cm
sygnowany i datowany p.d. 'Wlastimil Hofman 1943'
- dom aukcyjny Desa Unicum, czerwiec 2005
olej, tektura; 20 x 11,7 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman
olej, tektura; 12 x 8 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman
autolitografia; 17 x 13,5cm
Fragment tryptyku VITA SOMNIUM BREVIS, 1928
autolitografia; 17 x 13,5cm
olej, płótno, 54,5 x 61 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil/ Hofmann/ 1958
Olej, tektura; 76,5 x 55,5 cm
Sygnowany p.g.: Mojemu dawnemu Tadkowi / Wlastimil Hofman
Na odwrocie napis: "Wizja" obraz 1925 ofiarowany Tadkowi Guzikowi
Wczesna praca artysty z najlepszego okresu twórczości
Olej, tektura 3x(34 x 49) cm, wymiar łączny 147 x 34 cm
Sygnowany na środkowej kwaterze: Wlastimil Hofman 1925; na bocznych: Wlastimil Hofman
Olej, deska, 12 x 11 cm,
sygn. l.g.: Wlastimil Hofman.
*droit de suite
olej/tektura, 68 x 96 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Wlastimil Hofman | 1922'
olej/sklejka, 33,5 x 24 cm
na odwrociu nalepka z Salonu Artystycznego Alfreda Wawrzeckiego w Krakowie oraz nalepka z krakowskiego salonu DESA z nr. 'K259/II/64'
Autoportret z Jerozolimy, 1946
olej/tektura, 12,5 x 15 cm
sygn. p.d.: Wlastimil | Hofman Jerozolima, dat. l.d.: 1946
na odwrociu autorska dedykacja w języku czeskim z 28 maja 1946 roku
olej, płótno, 40 x 82 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: Wlastimil / Hofman / Nazaret / 1944
Dolce et decorum est pro patria mori, 1930 r.
olej, płótno, 201,3 x 150 cm, sygn. I dat. p.d.: Wlastimil Hofman / 1930
*
olej, płyta
53 x 43 cm
sygn. po prawej na łuku liry: Wlastimil Hofman
Na odwr. - nieczytelne (poza: 44 x 53) - napisy niebieską kredką i ołówkiem; w d. partii dłuższy 10 (?) wierszowy napis (komentarz artysty do obrazu?).
Ponadto wycinek z "Dodatku ilustrowanego" do "Życia Warszawy" z 7 III 1965 - z artykułem o Hofmanie.
olej, sklejka
99 x 70 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman | 1938
Na odwrocie autorskie napisy:
- u góry: "Szczęśliwa matka";
- niżej: Wlastimil Hofman | 1938 | Kraków - Zwierzyniec;
- w dole: Hela Fliszewska | Józia Oprochówna | Wojtek Oprocha - Jacuś [nazwiska modeli umieszczone w miejscach odpowiadających ich wizerunkom na licu obrazu].
Ponadto liczne, nie zawsze czytelne i częściowo "zamazane" różową kredką, napisy [m.in.]:
- ołówkiem: - 10 i 2 [w kółkach]; - kredką: 99 x 70 cm
U góry w lewym narożniku uszkodzona nalepka wystawy w TZSP w Warszawie (druk, stempel, maszynopis, atrament) o treści: 44988 Autor Hofman [....]: 44988 | Autor Matka z dziećmi wykonanie ol. | Cena [...] wł. - 12 KW. 1938
Pośrodku nalepka z tekstem wpisanym ręcznie: AUTOR - WLASTIMIL HOF- | MAN | Szkl. PORĘBA 5 [.] - p. GÓRNA | 21) SZCZĘŚLIWA MATKKA [sic!] | 14) wys - 99 x 70 -
w latach 60. XX w. obraz był darem artysty dla Stanisława Dziąga, lekarza praktykującego w Szklarskiej Porębie, i odtąd pozostawał w zbiorach rodzinnych.
olej, płótno naklejone na tekturę, 38,5 x 29 cm
sygn. p. g.: 1928/Wlastimil Hofman
na odwrocie nalepka z wystawy z Muzeum Narodowego w Gdańsku
Wlastimil Hofman 1881-1970,Muzeum Narodowe w Gdańsku, Oddział Zielona Brama, 24.10.2013 - 27.01.
Dziewczynka z psem, po 1930 r.
olej, sklejka, 54 x 45,5 cm
sygn. l. d.: Wlastimil |Hofman
olej, tektura; 73 x 92 cm;
olej, tektura; 36 x 49 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil / Hofman;
na odwrocie napis ołówkiem: VLASTIMIL Hofman 1923 Kraków.
olej/papier, 24 x 35,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Wlastimil Hofman | 1943'
ołówek/papier, 12,5 x 29 cm (w świetle passe-partout)
trzy współoprawne prace, 1. sygnowany, opisany i datowany: 'Władysław | Żeleński | podczas swojego koncertu | 1914 | Wlastimil Hofman | (Kraków) | Stary teatr'; 2. sygnowany monogramem wiązany i data 19VH16, opisy autorskie (po polsku i czesku) ołówkiem i piórem; 3. opisy autorskie (po polsku i czesku) ołówkiem i piórem, p.d.: '(...) na wieczny spoczy | nek Ellenai'
olej, płótno; 38 x 38,7 cm w świetle ramy;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil / Hofmann / 1931
olej, tektura; 20 x 11,7 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
olej, tektura; 15,7 x 9 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
olej, tektura; 12 x 8 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
olej, tektura; 18 x 8,5 cm;
sygn. śr.: Wlastimil Hofman
olej, płótno; 31 x 42 cm;
Fragment z tryptyku VITA SOMNIUM BREVIS, [1928]
autolitografia; 17 x13,5 cm
autolitpografia; 13,5 x 17 cm
olej tektura, 68 x 97,5 cm,
olej, tektura, 65 x 89 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1918
Chłopiec przy kapliczce z Chrystusem Frasobliwym, 1926 r.
olej/tektura, 15 x 24,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.g.: '1926 | Wlastimil Hofman'
olej/płyta, 38.50 x 36 cm, oprawiony, sygnowany i datowany l.d: 'Wlastimil Hofman 1955' sygnowany, datowany i opisany na odwrociu ołówkiem i piórem: ' "Nie było jeszcze przepaści, a jam poczęta była" | Księga Przypowieści | Wlastimil Hofman | Szklarska Poręba 1955 | Poczta Dolna'
- Galeria OLIMPUS, Łódź, 1996
*opłata droit de suite
olej, tektura; 73 x 92 cm;
Pod morwą [Portret własny artysty], 1945
olej, tektura fakturowana; 43 x 27 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: Wlastimil Hofman 1945 / Jaffa;
na odwrocie oprawy nalepka wystawiennicza z Muzeum Miasta Łodzi: Szczęśliwa Godzina / Sztuka polska XIX-XX wieku / ze zbiorów prywatnych / Muzeum Miasta Łodzi / 4.12.2017 - 15.03.2015.
olej, płyta pilśniowa; 37 x 53 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman / 1957;
na odwrocie uszkodzona nalepka - częściowo nieczytelna, z autorskim opisem piórem: WLASTIMIL HOFMAN / [6] ZAJĄCZEK.
olej, tektura; 36 x 49 cm;
olej, płótno, 60 x 41 cm,
sygn. i dat. l.d.: Wlastimil Hofman 69
* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite
olej, tektura, 13,5 x 17,5 cm (w świetle oprawy);
litografia, papier, 19 x 13,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WH (monogram wiązany);
olej, tektura; 62 x 38,5cm
sygn.p.d.: Wlastimil/Hofman 1951
Ołówek, karton, 28 x 20 cm (w świetle p-p)
Sygnowany p.d.: Wlastimil 29/XII 1964
*opłata droit de suite
Olej, płótno; 33,5 x 43,5 cm
Sygnowany l.d.: Wlastimil Hofman | 1932 r
*opłata droit de suite
olej, tektura, 37 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Wlastimil Hofman / Szklarska Poręba 1947;
na odwrocie napis: "Powrót" Jezu miej litość nad nami;
Lit.: Adam Konopacki, Wlastimil Hofman, z cyklu Spotkania ze sztuką, Łaziska Dolne 2010, s. 27, poz. kat. 51; Wlastimil Hofman, z cyklu Spotkania ze sztuką, Katalog Wystawy w Regionalnym Centrum Kultury Dział Wystawienniczy Galeria Sztuki Współczesnej, Kołobrzeg 2010, nr kat. 45.
olej, tektura; 33 x 44 cm;
na odwrocie nalepka z fragmentarycznym drukiem warszawskiego Dom Sztuki [HOTEL DES VENTES / WARSZAWA, CHMIELNA] oraz numerem wypisanym tuszem: 1857.
olej, tektura; 41,5 x 31,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: 1950 / Wlastimil / Hofman;
na odwrocie dedykacja autorska: Kochanemu / Poecie Jerzemu / Horodyńskiemu / w dowód / prawdziwej / sympatii / Wlastimil / Hofman / Szklarska Poręba.
olej, deska; 9 x 15 cm;
sygn. l. g.: Wlastimil Hofmann.
olej, płótno, 31 × 42 cm
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman/1932
olej, tektura, 17,5 × 22,5 cm
sygn. dat. i opisany l. d.: Wlastimil
Hofman/Istambuł 1940
na odwrocie autorska dedykacja: Mojej Najdroższej w dzień urodzin/Adziuszce/zawsze ten sam/Wlastimil
olej, płótno; 136 x 153 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil/Hofman/1934
Portret Pana Potockiego na tle muru stadionu Towarzystwa Sportowego Wisła w Krakowie
olej, płótno; 48 x 33,5cm;
sygn. l. d.: Wlastimil/Hofman/1932
Portret damy (pani Generałowa), 1915 r.
olej, płótno, 80 × 65 cm,
sygn. i dat. p.g.: Vlastimil Hofmann /1915, na odwrocie pieczęć składu materiałów malarskich Ludvíka Císarva.
Autoportret z figurką Chrystusa
olej, płótno, 94 x 65 cm
olej, tektura naklejona na sklejkę, 73,5 x 73,5 cm,
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman / 1921
olej, tektura, 23 × 34 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. g.: Wlastimil Hofman / 1923
olej/tektura, 47 x 67,5 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1923
na odwrociu nalepka wypełniona czarnym atramentem: 1450 ZYGFRYD REIZES/SALON SZTUKI/Lwów 3-go Maja 11 a./Nr 197 / Autor Hofman W. / Tytuł dzieła / Cena sprzedaży / Rodzaj ol.
olej/sklejka, 34 x 47 cm
sygn. przy prawej krawędzi: Wlastimil Hofman 1941/Tel Aviv
na odwrociu autorski napis: Czas jest panem tego świata/Czas jest panem bólu duszy/Czegoż srogi czas nie skruszy/Nad grobami gdy przelata/Książę Niezłomny/Jul. Słowackiego; poniżej: Naczelnemu Wodzowi, Generałowi Broni/Władysławowi Sikorskiemu/w hołdzie Wlastimil Hofman/24/XII 1941/Jerozolima; u góry napis ołówkiem: Chronos
olej/płótno, 85 x 100 cm
sygn. l.d.: Kochanemu Panu D. Adamowi Obrubańskiemu na pamiątkę/Wlastimil Hofman 1935
na odwrociu fragment nalepki Instytutu Propagandy Sztuki
olej, płótno; 90 x 64 cm;
olej, płyta; 17,7 x 19,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil / Hofman / 1960
olej/tektura, 34,8 x 47,3 cm
na odwrociu przedstawienie mężczyzny
olej/tektura, 37 x 32 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'Wlastimil | Hofman | 1965'
DZIEWCZYNKA W CHUSTCE, ok. 1905
olej, płótno
35 x 35 cm
sygn. l.g.: WH [monogram wiązany]
olej, sklejka
35 x 50 cm
sygn. l.d. (na poprzeczce płotu): Wlastimil Hofman
olej, tektura
50 x 34,7 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman
Na odwrocie w prawym górnym narożniku okrągła pieczątka krakowskiego zakładu Róży Aleksandrowicz przy ul. Basztowej 11. W polu środkowym ołówkiem: [.] 180.
olej/płótno, 26,5 x 46,5 cm
olej/tektura, 38 x 45,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Wlastimil | Hofman | 1930'
olej/płótno, 40 x 40 cm
PORTRET MĘSKI na tle KOPCA KOŚCIUSZKI
olej na płycie, 52 x 47 cm,
sygnowany l.d. "Kraków/Wlastimil / Hofman"
[nazwisko częściowo zatarte].
GŁOWA PANIENKI [Helena Parizek], 1940
ołówek na papierze naklejonym na tekturę, 18 x 22 cm, sygnowana monogramem wiązanym i datowana p.d. "19 WH 40/ Istambul".
Na odwrocie odręcznie: "Głowa panienki /wystawiony w świetlicy w obozie wojskowym w Kasynie na wystawie /urządzonej przez Dr. Aug. Steffena /w czerwcu 1945/ Helena Parizek z Wołynia, córka czeskiego popa, obecnie/ żona oficera czesk. Engela./Turcja, Istambuł".
Naklejka Polskiego Domu Aukcyjnego Sp. z o.o. z danymi o rysunku - Warszawa, ok. 1990.
olej, tektura; 38 x 46,5cm
sygn.p.d.: Wlastimil Hofman/Szklarska Poręba 1947
olej, płyta pilśniowa; 62 x 38,5cm
olej, tektura; 29,5 x 38 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Wlastimil Hofmann / Bonarka 1921;
na odwrocie opis autorski: Melodya grobów.
olej, płótno, 54,5 x 61 cm;
Dziewczyna z czerwonymi kwiatami, 1968
olej, płótno; 60 x 40 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman / 1968.
Interesujący przykład późnej twórczości Hofmana tworzonej u schyłku życia. Zwraca uwagę swobodny rysunek techniką prima vista.
olej, tektura, 54,5 x 49 cm, sygn. i dat.: 1935 / Wlastimil Hofman
Autoportret na tle Wawelu (Autoportret), 1921 r.
olej/tektura, 98 x 70,5 cm
- Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych, Kraków 1922
olej/płyta, 15 x 12,5 cm
sygnowany, opisany i datowany l.g.: 'Wlastimil Hofman | Nazaret 1944'
olej, tektura najlejona na sklejkę, 73,5 x 74 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman/ 1921
olej, płótno, 78 x 48 cm
sygn. i dat. l.d.: Wlastimil/Hofman/1929
olej, tektura; 37,5 x 49,5 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman
olej, tektura; 39 x 48,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil/ Hofman/ 1930
olej/deska, 46 x 50 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Wlastimil Hofman | 1947'
na odwrociu opisany ołówkiem: 'Autoportret' | '(Spojrzyjcie na ptaki niebieskie iż nie sieją | ani żną, ani zbierają do gumien, a vżdy | Ojciec wasz niebieski żywi je | Ś. Mateusz R. VI 26)' | 'Pani Zofii Lewakowskiej | naszej prawdziwej Przyjaciółce | Wlastimil Hofman | Szklarska Poręba | VIII.1947'; na dole parę wyrazów notatek
- kolekcja Zofii Lewakowskiej, przyjaciółki artysty
Szkic aktu siedzącego mężczyzny (fauna?)gryzącego paluch prawej stopy, ok. 1910
ołówek, papier; 23 x 27 cm
olej, płyta pilśniowa; 62 x 38,5 cm;
olej, płótno; 136 x 153cm;
sygn.l.d.: Wlastimil/Hofman/1934
olej, sklejka
99,5 x 69,5 cm
sygn. p.g.: Wlastimil 1939 | Hofman
olej, tektura
44,6 x 57,8 cm
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman | Kraków 1924
olej, tektura
50 x 62 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman
na odwrocie napis ołówkiem: 1922
olej, tektura; 28,5 x 24,8 cm;
sygn. l. d.: VH;
na odwrocie nalepka czeskiej firmy ramiarskiej
Obraz wystawiany: "Obrazy Wlastimila Hofmana (1881-1970) ze zbiorów czeskich", Dom Carla i Gerharta Hauptmannów, Szklarska Poręba, 22.09.2012 - 31.10.2012
olej, płótno; 41 x 61 cm;
sygn. p. d. : Wlastimil / Hofman;
na odwrocie opis wtórny : Samotność
sygn. dat. l.g.
olej, tektura
17.2x36.5 cm
I nie wódź nas na pokuszenie, 1960 r.
olej/płyta pilśniowa, 43,2 x 36,5 cm
sygnowany i datowany l.g.: '1960 | Wlastimil | Hofman'
opisany na odwrociu: '"I nie wódź nas na pokuszenie"'
Wiejski chłopiec, przed 1918 r.
gwasz/tektura, 44 x 32 cm
sygnowany p.d.: 'V.Hofmann'
olej/tektura, 30 x 29,5 cm(w świetle ramy)
Ołówek, papier. 1. Władysław Żeleński podczas swego koncertu 1914; wym.: 14,5 x 12 cm; sygn. oł. Vlastimil Hofman; dalej dodatkowy opis piórem: Kraków / Stary Teatr. Szkic na odwrocie zaproszenia na koncert dobroczynny. Obok naklejone dwa portrety o wym.: 13 x 9 cm każdy; przedstawiają kolegów artysty podczas koncertu Bedřicha A. Wiedermanna w Pradze, w 1916; opisy autorskie (po polsku i czesku) ołówkiem i piórem, sygn.: monogram wiązany i data 19VH16.
* opłata wynikająca z tzw. droit de suite
Ołówek, papier; wym. łączny trzech sklejonych brzegami kompozycji: 19 x 31,5 cm; portret księdza, kobiety (opisany AH) oraz wizerunek Don Kichota w zbroi; sygn. oł. monogramem VH; opisy i datowanie piórem: v Radostove 1917. Radostov, miejscowość w Czechach, w kraju hradeckim, gdzie artysta bywał podczas I wojny światowej, przyjeżdżając z Pragi.
Tusz, papier; wym.: 18,5 x 13,5 cm; sygn. l.g.: monogram wiązany i data 19VH04; w obrębie kompozycji opis: Mój Tata. Artysta był najmłodszym z szóstki dzieci Czecha Ferdynanda Hofmana i Polki Teofili z d. Muzyka.
Album wystawy zbiorowej dzieł Wlastimila Hofmanna z okazji jubileuszu 25-letniej pracy artysty z przedmową M. Morelowskiego i autolitografiami jubilata. 1902-1927, Kraków 1928; 17 x 14 cm. Okładka broszurowa z barwną autolitografią na licu. Stan: bardzo dobry. Okładka: litografia barwna Syzyf; na tablicach 16 autolitografii jednobarwnych z obrazami artysty: Wiara, Chrystus u słupa, Autoportret, Matka z dzieckiem, Start, Madonna Gaudiosa, Ziemowit, Melancholia, Dziecko, Gorejące serce, Obrona piłki, Spowiedź, fragment tryptyku: Vita somnium brevis - Przyjdź Królestwo Twoje, W świat, Boży śpiewak. Zbiór autolitografii Hofmanna rysowanych na płycie litograficznej osobiście przez autora. Bardzo rzadkie w komplecie.
Krakowiacy na tle Wawelu [Na krakowską nutę] (1922)
sygn. dat. l.d.
olej, tektura
97x69 cm
olej, tektura; 15 x 11 cm;
sygn., dat. i opisany p. g.: za uprzejmość / na pamiątkę / Vlastimil / Hofmann / 1918
Portret kobiety na tle gór, 1950
olej, płyta; 46 x 38 cm;
sygn. i dat. p. g.: 1950 / Wlastimil Hofman;
Według przekazu oferenta obraz przedstawia Felicję Makulską.
olej, płótno; 46 x 34,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: 1949 / Wlastimil Hofman
na odwrocie, na krośnie opis: Wp. Makulska;
Tytuł umowny; według przekazu oferenta obraz przedstawia Felicję Makulską.
ołówek, papier, 12,5 × 8 cm
autolitografia, papier, 13 × 15,5 cm w świetle passe-partout
olej,tektura; 13,4 x 17,4 cm
sygn.l.d.: Wlastimil / Hofman
olej, tektura; 30 x 30,5cm
sygn.l.d.: Wlastimil Hofman/ 1929
brązowy tusz/papier, 21 x 26 cm
sygn: l.d. 1926, monogram WH
Na odwrociu:
l.g. nalepka z opisem:
Autor Wlastimil Hofmann / Tytuł Głowa starca / Rodzaj dzieła rys. / Cena / Własność / Data nadesłania … 1926
śr.d. nalepka z opisem:
ZWIĄZEK POLSKICH ARTYSTÓW PLASTYKÓW W KRAKOWIE,
PLAC ŚW. DUCHA 1, >DOM ARTYSTÓW<
Data przyjęcia 8 III 1926 / Autor Hofmann Wlastimil / Tytuł "Głowa starca" / Rodzaj rys. / Rozmiar / Cena 50 zł / Nr. 473
p.d. pieczątka z napisem: Konserwat Okręgu Krakowskiego
olej, tektura;39 x 48,5 cm;
sygn.l.d.: Wlastimil/Hofman/1930
olej, tektura;38 x 46,5 cm;
sygn.l.d.: Wlastimil Hofman/Szklarska Poręba 1947
Głowa starca w futrzanej czapce, 1939
olej, tektura naklejona na sklejkę;15 x 8,5 cm;
sygn.p.d.: Wlastimil Hofman/1939
olej, płyta, 63 x 103,5 cm
olej, tektura; 47 x 66 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofman 1923;
na odwrocie oprawy nalepka z Domu Sztuki Mieczysława Siemińskiego z numerem 145 K. 9484, z opisem pracy
olej, sklejka
100 x 118 cm
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman | 1936
Na odwrocie autorskie napisy farbą:
- u góry: "Przebieranka" | (Kraków, Zwierzyniec);
- u dołu - imiona i nazwiska dzieci pozujących do obrazu, umieszczone w miejscach odpowiadających poszczególnym postaciom: Lolek Siemieński - Władek Żabny - Władek Kołtan - Tadek Nawrot - Maniek Oprocha - Kaśka Nawrotka
Ponadto napisy ołówkiem, m.in: 10/ Próba 101 x 118
Nalepki wystawowe i inne:
1. nalepka wystawy w TZSP w Warszawie z nazwiskiem autora, tytułem "Próba", określeniem techniki, ceną i datą 12 kw. 1938;
2. mała nalepka z napisem atramentem: 10/ Próba | szer x wys | 120 x 102 | Wl. Hofman;
3. uszkodzona nalepka Towarzystwa Artystów "Sztuka" z imieniem i nazwiskiem autora i tytułem obrazu Próba;
4. nalepka wystawy w TPSP w Krakowie w 1936 z numerem
605 /37/, wpisanym na maszynie nazwiskiem i imieniem autora, tytułem Próba i określeniem techniki.
5. dwie nalepki z numerem 38.
olej, płótno
43,5 x 28,5 cm
sygn. p.g.: Wlastimil Hofman | 1928
W DRODZE. STARZEC I ANIOŁ, 1925
olej, deska
34,5 x 44 cm
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman | 1925
Na odwrocie dawna nalepka firmowa [druk]: Hugo Budil, szklarz | Skład szkła, porcelany i zabawek | dziecinnych. | Oprawa obrazów | wszelkiego rodzaju. | BIAŁA, ul. Główna Nr. 30. | Telefon 644/VI. Telefon 644/VI.
Gospodarz z Bronowic i Anioł Stróż, ok. 1925
Olej, sklejka; wym.: 25 x 35 cm; sygn. d.: Vlastimil Hofman.
* opłata wynikającą z tzw. droit de suite
Olej, sklejka; 32,5 x 48 cm; sygn. l.d.: Vlastimil Hofman.
olej na płótnie, 66 x 90 cm, sygnowany i datowany l.d. "Wlastimil Hofman /1918".
Motyw, do którego artysta powracał wielokrotnie poczynając od autolitografii "Spowiedź" z 1905 r. aż do obrazów z połowy lat sześćdziesiątych.
Portret pana Potockiego z rodziną, 1934 r.
olej, płótno, 141 × 154,5 cm
Olej, sklejka; 72 x 55 cm
Sygnowany l.d.: Wlastimil | Hofman | 1953
Pochodzenie: prezent artysty dla ówczesnego proboszcza w Rychwałdzie
olej, płótno, 70,5 x 78 cm,
sygn. p. g.: Vlastimil Hofmann 1917
olej, tektura; 13,4 x 17,4cm
sygn.l.d.: Wlastimil/Hofman
Zabawa dzieci - szkic do Słowiańskiego viribus unitis, 1939
olej, sklejka; 35 x 25cm
sygn.l.d.: Wlastimil Hofman
olej, sklejka; 22,5 x 31,8 cm w świetle ramy;
na odwrocie autorska dedykacja: "W drogę" / Panu Dr Adamowi / Bertstyńskiemu / na pamiątkę / Wlastimil / Hofman / 25/IV 1947 / Kraków
Młoda dziewczyna [półakt], 1927
Olej, płótno naklejone na tekturę; wym.: 51 x 19 cm; sygn. p.d.: Wlastimil Hofman 1927. Praca oprawiona w stylowa ramę epoki, z kolumienkami.
Olej, deska; wym.: 35 x 26,5 cm; sygn. l.g.: Wlastimil Hofman / 1919 Paryż. Na odwrocie opis autorski: Zaczęte 26 III 1919 Paryż.
olej/płótno, 35,3 x 49,5 cm
olej na tekturze, 43,5 x 47 cm,
sygnowany i datowany p.d. "Wlastimil Hofmann /1921".
PORTRET DZIEWCZYNKI z KOKARDĄ, 1926
ołówek na kartonie, 30 x 23,5 cm, sygnowany i datowany ołówkiem p.d. "Wlastimil Hofman 1926".
olej na tekturze, 33,5 x 54,5 cm, sygnowny i datowany p.d.
"Wlastimil Hofman 1946"
kontynuacja przedwojennego cyklu "Dziecięce prace"
olej, sklejka; 38 x 42 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman / 1942 / Jerozolima
olej, sklejka; 48 x 39,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil / Hofman / 1942 / Jerozolima
olej, płótno; 55 x 44 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofman 1918
olej, płótno
21,5 x 38,5 cm
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman | 1924
olej, płótno
38 x 40,5 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1921
Na odwrocie nalepka na płótnie (druk, atrament) o treści:
SALON DZIEŁ SZTUKI | KAZIMIERZA WOJCIECHOWSKIEGO | KRAKÓW, UL. ŚW. JANA L. 3 - TELEFON 100-02 | Data przyjęcia - | Autor - Wlastimil Hofman | Tytuł Faunice (zabawa z pieskiem) | Rodzaj olej Rozmiar - | Nr 11655
Na dolnej listwie ramy napis farbą: Lp. 11655
olej, sklejka
35 x 49,2 cm
sygn. p.g.: Wlastimil Hofman
Na odwrocie - ozdobiona rysunkiem "wnętrza salonu" drukowana nalepka o treści: L. BŁASIAK | KRAKÓW | STRADOMSKA 18 | SALON OBRAZÓW I DZIEŁ SZTUKI | KUPNO SPRZEDAŻ KOMIS | obrazy, dywany, antyki, kryształy | kilimy, meble.
Ponadto nalepka z czerwonym stemplem Prezydium Rady Narodowej Krakowa poświadczającym zgodę na wywóz obrazu za granicę.
Na nalepce wpisane ołówkiem: data 18.8.1961 oraz numer [.]98/6
olej, sklejka, 21,5 × 35 cm
sygn. p. g.: Wlastimil Hofman
na odwrocie pieczątka
PORTRET M’KOR CHAIM JEROZOLIMA, 1946
olej, płótno, 28 x 24 cm w świetle oprawy
sygn. i dat. p.g.: Wlastimil 1946/ Hofman
olej, tektura, 40,5 x 32,5 cm
sygn. p.d.:Wlastimil / Hofman / 1928
autolitografia, papier, 15,5 x 12,7 cm w świetle passe-partout
Zabawa dzieci (Szkic do Słowiańskiego viribus unitis)
sygn. l.d. (na odwrociu dedykacja autorska z 1939 r.)
olej, sklejka
35.2x24.8 cm
olej, tektura; 38 x 30,5cm;
Gospodarz z Bronowic i Anioł Stróż
olej, sklejka; 50 x 70,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
Bibl.: Wlastimil Hofman, z cyklu "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2010, kat. 48;
Wlastimil Hofman Katalog Wystawy w Regionalnym Centrum Kultury Dział Wystawienniczy Galeria Sztuki Współczesnej, Kołobrzeg 2010, kat. 42;
A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozłowska, W orbicie Młodej Polski, Katalog wystawy podróżnej, z cyklu "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2012, kat. 13.
olej, płótno, 94 × 65 cm
olej/deska, 60 x 45,5 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'Wlastimil Hofman 1936'
olej, płótno, 70,5 x 78 cm,
sygn. monogramem wiązanym l. d.: WH
AUTOPORTRET ARTYSTY. PRZEMIJANIE, 1958
olej, deska
51 x 75 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman | 1958
olej, płótno
57 x 57 cm
PORTRET PANI Z MEDALIONEM, 1916
olej, płótno
50,5 x 40,5 cm
sygn. l.g.: Vlastimil Hofmann | Praga 1916
Na krośnie notatki ołówkiem, tuszem, flamastrem.
olej/tektura, 39 x 50 cm
olej/tektura, 20 x 30 cm (w świetle ramy)
stan zachowania: przycięta dolna krawędź przedstawienia
Siostry - Danuta i Barbara Grębeckie, 1950
olej, sklejka; 39 x 67 cm;
sygn. i dat. l. g.: 1950 / Wlastimil Hofman
na odwrocie napis autorski: "I niestrudzona myśl, bo jeszcze młoda, / a piękna jak sen widziany na jawie / wstaną, niech wiecznie kwitną - błogosławię" / Jul. Słowacki / Król Duch oraz ołówkiem Grębecka
Podwójny portret (od lewej) Danuty i Barbary Grębeckich, córek Tadeusza Grębeckiego, przyjaciela Wlastimila
Hofmana.
Praca pochodzi ze zbiorów rodzinnych.
olej, płyta, 39 x 24,5 cm,
sygn.i dat. l.d.: Pani Zofii Lewakowskiej Wlastimil i Ada Hofmanowie Kraków 1933
olej/płótno, 96,5 x 76 cm
sygnowany, datowany i opisany l.g.: 'Wlastimil Hofman | Praga 1916'
na odwrociu nalepka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Poznaniu
- Aukcja Dzieł Sztuki, Polswiss, 13.12.2009
- Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Poznaniu
olej, płótno, 80 x 75 cm
sygn. i dat. l.d.: Wlastimil Hofman/ 1922
na odwrocie: Leon Wyrwicz/art. satyryk/twórca kabaretu /Kraków
olej, tektura, 71 x 100 cm
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman/ 1923
olej, płyta, 78,5 x 97 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1937
Dziewczynka ze skowronkiem, 1923
olej, płótno, 33 x 48,5 cm,
sygn. p.g.: Wlastimil Hofman 1923
olej, tektura, 52 x 40 cm,
sygn. i dat. p.d.: Wlastimil / Hofman / 1968
olej, tektura, 24,5 x 35,5 cm,
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1943 | Morze Martwe
Macierzyństwo - Madonna z Dzieciątkiem i muzykującym aniołkiem, 1920
olej, płótno; 85,5 x 75 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofmann Paryż 1920
Portret symboliczny - Konrad Eberhardt, 1953
olej, płótno; 35 x 62 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman / 1953
Konrad Eberhardt (1931-1976) - polski krytyk filmowy i literacki, tłumacz i eseista.
olej, tektura; 46 x 33,5 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman (po konserwacji)
olej, tektura; 47 x 39 cm;
sygn. l. g.: 1928 / Wlastimil Hofman
W obozie w Tyberiadzie, 1943 r.
olej/płótno, 27,5 x 19 cm
sygnowany l.d.: 'Wlastimil Hofman' oraz p.d.'Tiberias 1943'
olej, płótno, 170 × 96 cm
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman/1931
na odwrocie nalepka z Salonu Jesiennego w Paryżu z 1935 r.
Salon Jesienny, Société du Salon d’Automne, Petit Palais, Paryż 1935 r.
Wystawa malarstwa i rysunków Wlastimila Hofmana, Związek Polskich artystów Plastyków, Centralne Biuro Wystaw Artystycznych 1960 r.
Reprodukowany i opisywany:
Wystawa malarstwa i rysunków Wlastimila Hofmana, Związek Polskich artystów Plastyków, Centralne Biuro Wystaw Artystycznych 1960 r., poz. 2, reprod.
Do obrazu dołączone listy Wlastimila Hofmana z 1960 roku dotyczące obrazu.
olej, płótno, 130 × 157 cm
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofman/1923
olej, sklejka; 22 x 35 cm;
na odwrocie napis: 4.XII.935
olej, tektura, 48,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: VHofmann / 907
olej, sklejka; 50,5 x 70 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman
na odwrocie napis ołówkiem Wiosenny [... - dalej nieczytelne]
olej, tektura; 50 x 60 cm;
sygn. i dat. l. g.: 1958 / Wlastimil/ Hofman
tusz, pastel, papier, wym. 19,5 x 12,5 cm,
sygn. ś.d. : Wlastimil Hofman oraz l.d. dopisek: 22/X WH 1945 / Mikor Chaim
olej, płyta; 93,5 x 64 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofman 1922
olej, płótno; 68,5 x 100 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman / 1924
DZIEWCZYNA W PEJZAŻU ZE ŚW. SEBASTIANEM, 1914
olej, tektura
33 x 25 cm
sygn. p.g.: Vlastimil Hofmann | 1914
Na odwrocie zachowane fragmenty starych napisów: - ołówkiem: Senfzer (?); - kredką: 2512
Dziewczyna przy murze, 1922 r.
olej/deska, 37,5 x 14,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Wlastimil Hofman 1922'
Pod skrzydłami anioła, 1922-27
olej, tektura, 74,5 x 100,5 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1922
olej, płótno, 165 x 46 cm
niesygn.
olej, tektura, 63 x 78,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Wlastimil Hofman / sygnatura powtórzona Wlastimil Hofman 1914
olej, płyta; 59,5 x 49 cm w świetle oprawy;
sygn. i dat. p. d. na harfie: Wlastimil Hofman / 1954;
olej/tektura, 40 x 32 cm
olej/tektura, 32 x 47 cm
olej/tektura, 33 x 48 cm
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'Wlastimil Hofman | Praga | 1924'
olej, sklejka; 50 x 70,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
olej, tektura; 30 x 30,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman / 1929
olej, tektura, 47,5 x 39 cm;
Chłopiec z kapeluszem w dłoniach, przed 1918 r.
olej/płótno naklejone na tekturę, 25 x 20 cm
sygnowany l.g.: 'V.H'
Trening (Na sportowo do Zakopanego), 1953 r.
olej/płyta pilśniowa, 90 x 71 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Wastimil 1953 | Hofman'
opisany na odwrociu: ' "Trening" | Na sportowo do Zakopanego" '
olej/tektura, 25 x 16 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Wlastimil | Hofman | Ziemia Święta | 1945'
Kopuła na Skale w Jerozolimie (1942)
sygn. dat. p.d.
olej, tektura
18x34 cm
olej, sklejka; 70,3 x 60,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil / Hofmann 1939;
na odwrocie napisy autorskie: Szczęśliwa matka (ołówkiem), niżej: Naszej nam tak szczerze oddanej Heli na pamiątkę / Wlastimil i Ada Hofmanowie / Kraków 3/VII 1946 (tuszem)
ołówek, kredka, papier, 28,8 x 21,8 cm w świetle passe-partout; sygn. i dat. l d.: Wlastimil/Hofman/28/IX 1949/Szklarska Poręba
ołówek, kredka, papier, 28,5 x 21,8 cm w świetle passe-partout; sygn. i dat. l. d.: Wlastimil/Hofman/23/IX 1949/Szklarska Poręba
olej, sklejka; 46 x 54 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman
olej, płótno, 80 x 75 cm,
sygn. l.d.: Wlastimil Hofmann 1922
olej, sklejka, 55 x 35 cm
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman
olej, tektura
44 x 55 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofmann | 918
Na odwrocie pośrodku stempel (kartusz z kotwicą, kaduceuszem i literami L F) znanej francuskiej firmy Lefranc & Cie produkującej farby i oferującej różne inne materiały malarskie, m.in. krosna, płótna i specjalne tektury przeznaczone na podobrazia.
Ponadto owalny stempel krakowskiego zakładu Róży Aleksandrowicz: MAGAZYN PRZYBORÓW MALARSKICH | R. ALEKSANDROWICZ | KRAKÓW, ul. BASZTOWA 12; z wpisanymi ołówkiem cyframi 1.60.
Drukowana, wypełniona atramentem nalepka o treści: NOWY SALON SZTUKI | Kraków, ul. Szczepańska 7 [przekreślone; poprawione odręcznie na:] Szpitalna 40 | Autor V. Hofmann | Treść "Powrót" | cena -
olej, tektura
39,8 x 29 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofmann
Olej, deska; wym.: 35 x 26,5 cm;
sygn. l.g.: Wlastimil Hofman / 1919 Paryż.
Na odwrocie opis autorski: Zaczęte 26 III 1919 Paryż. Portret z pejzażowym tłem, w nietypowym dla twórczości artysty ujęciu - od tyłu z profilu.
olej, płyta, 73 × 59,5 cm
sygn. i dat. p. g.: 1961/Wlastimil/Hofman
na odwrocie autorski opis: Jan Matejko - Ego Wlastimil Hofman/Ofiara/Sławna, starożytna/stolica/w której własnych mordują proroków.
Portret Karla Huberta Roztworowskiego, 1919 r.
olej, tektura, 25 × 26 cm
sygn. i dat. p. g.: Wlastimil Hofman/1919
olej, deska; 31,5 x 24 cm (kwatery boczne)
oraz: 44 x 23 cm (kwatera środkowa);
na odwrocie napisy autorskie ołówkiem, na trzech kwaterach powtórzone: “Graecia rediviva", numer 38, oznaczenia porządku układy tryptyku (strzałki, napisy, numeracja), stemple składu papieru i materiałów malarskich Róży Aleksandrowicz, Kraków, ul. Basztowa.
olej, tektura; 30 x 30,5cm;
sygnowany i datowany l.d.: Wlastimil Hofman/ 1929
olej, tektura naklejona na sklejkę; 15 x 8,5cm
Olej, tektura;
wym.: 49 x 67 cm;
sygn. l.d.: Vlastimil Hofmann 1920.
olej/deska, 13 x 13 cm
sygnowany śr.d.: `Wlastimil Hofmann`
olej, płótno naklejone na tekturę; 18,5 x 24 cm;
sygn. u dołu: 24 / XII 1923 Wlastimil Hofman
u góry napis: Nasz Ciloszek przygnieciony i zagryziony / przez Rolfa po południu we Wilię / Bożego Narodzenia. Tej samej / nocy nad ranem zdechł;
na odwrocie stemple własnościowe z kolekcji prawnika Alberta Soldaniego.
olej, płótno, 70,5 x 78 cm,
MODLITWA. PRZED KAPLICZKĄ, 1929
olej, płótno
65 x 46 cm
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman | 1929
Na krośnie po dwa stemple odnoszące się do wymiarów obrazu: 65 i 46.
olej, tektura
35 x 49,5 cm
Dziewczynka ze słonecznikiem, ok. 1925-1930
olej, sklejka; 48,5 x 33,7 cm w świetle ramy;
sygn. p. d.: Wlastimil / Hofman
olej, tektura; 23,7 x 14 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofmann / 1920;
na odwrocie autorski napis: "Zosia" oraz szkice leżącego psa i gęsi
olej, tektura, 23,5 x 40 cm,
sygn. p.d.: Wlastimil / Hofman.
Na odwrocie napis ołówkiem: Parka.
olej, karton; 32,5 x 47 cm
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman
olej, karton; 58,5 x 71,5 cm
sygn. l.g.: Wlastimil Hofman 1918
olej, płyta, 71 x 52 cm
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman, dat. 1952
na odwrociu napis:
Tryptyk (Prawy bok od widza)
Jeden z tych, którzy zostali przeznaczeni na ofiarę serca.
olej, płyta, 92 x 73 cm
sygn. p. d.: WlastimilHofman dat.:1913
na odwrociu nalepka z XVIII Wystawy Sztuki nr 2575 w TPSP w Krakowie
Portret młodego mężczyzny - kartka ze szkicownika
ołówek, papier; 12,5 x 8 cm
ołówek, papier żeberkowy; 20 x 12 cm;
sygn. p. d.: VH, l. g.: 12. (odwrócona).
Praca wykonana na karnecie zaproszenia "Nadeszły inne czasy"
olej, sklejka; 24 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie dedykacja autorska: "W drogę" / Panu Dr Adamowi / Berestyńskiemu/ na pamiątkę / Wlastimil / Hofman / 25/IV 1947 / Kraków
olej, płótno; 54,5 x 45 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofmann / Łódź 1927;
na odwrocie, na blejtramie pieczątka Muzeum Miejskiego Historii i Sztuki
olej, płótno, 54,5 x 61 cm;
olej, płótno; 157 x 130 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofman/ 1923
Olej, tektura; 57 x 42,5 cm
Na odwrocie międzywojenna nalepka wystawowa Towarzystw Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z opisem pracy oraz orzeczenie Leszka Ludwikowskiego z 13 lipca 1977 r.
ołówek, kredka, papier; 21 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Wlastimil Hofman / Praga czeska 1928
olej, tektura; 62 x 47 cm;
sygn. i dat. l. g.: Vlastimil Hofmann / 1915
olej, tektura; 48 x 68 cm;
sygn. i dat. l. d.: Vlastimil Hofmann / 1921;
na odwrocie olejne szkice dzieci
olej, płótno; 50 x 71 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman / 1932;
na odwrocie, na płótnie czarny prostokątny stempel (nieczytelny), na krośnie stemple składu papieru Róży Aleksandrowicz z Basztowej 11
olej, tektura; 50 x 60 cm;
olej/płyta, 40 x 32 cm
sygnowany p.d.: `Wlastimil | Hofman`
olej/płótno naklejone na tekturę, 30,5 x 33 cm
sygnowany p.d.: `Wlastimil Hofman`
na odwrociu odręcznym pismem: `Otrzymałem 8 (nieczytelne) | 17 IV 1937 o godz. 11:25 | T.F.`
olej, tektura; 49 x 70 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofmann / 1928;-
na odwrocie autorski napis ołówkiem: Ulubiony piesek
olej, płótno
23 x 34,2 cm
sygn. p.d.: Wlastimil Hofmann (!)
olej, tektura
50,5 x 34,5 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman | 1923
na odwrocie napisy - niebieską kredką: 15; - ołówkiem, m.in. Wlastymil (!) Hofman | 1923. Ponadto: wł. Janusz G[....] | 1258 (w kółku); p. Warczewski J[..] | Siemiradzkiego 9; 1255| Z-5.
olej/tektura, 20,5 x 26,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Wlastimil | Hofman 19(?)`
olej/tektura, 98 x 70,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Wlastimil Hofman | 1921`
na odwrociu papierowa naklejka wystawowa TPSP w Krakowie z 1922 r. z opisem obrazu
olej, sklejka; 58 x 60,5 cm;
na odwrocie naklejki: Towarzystwa Artystów Polskich "Sztuka" w Krakowie oraz Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z 1937 roku
olej, sklejka; 39 x 48 cm w świetle ramy;
sygn. i dat. dolny środek: WLASTIMIL HOFMANN / 1923
olej, tektura, 49 x 33.5 cm
sygn. u dołu: Wlastimil Hofman
KORONACJA NAJŚWIĘTSZEJ MARYJI PANNY , 1933
olej, płótno, 160 x 112 cm,
sygn.l.d. Wlastimil Hofman/ 1933
olej, tektura, 35 x 28 cm,
sygn.z prawej strony: Wlastimil 1953 /Hofman
Autoportret w zielonej koszuli, 1928
olej, płótno naklejone na tekturę; wym.: 47,5 x 39cm;
sygn.l.g.: 1928/Wlastimil Hofman
olej na podrysowaniu ołówkiem, tektura; wym.: 16,8 x 13,3cm
olej, płótno; wym.: 53,5 44 cm;
sygn.l.g.: Wlastimil/Hofman/2/VI/1949
olej, tektura naklejona na sklejkę; wym.:15 x 8,5 cm;
olej, sklejka, wym.: 49 x 69cm;
sygn.p.d.: Wlastimil Hofman
Portret pana Potockiego na tle muru stadionu Towarzystwa Sportowego Wisła w Krakowie, 1932
olej, płótno; wym.: 48 x 33,5 cm;
sygn.p.d.: Wlastimil/ Hofman/ 1932
Portret rodziny Potockich, 1934
olej, płótno; wym.: 136 x 153 cm;
sygn.l.d.: Wlastimil/ Hofman/ 1934
olej, tektura; wym.: 38 x 46,5 cm;
sygn.p.d.: Wlastimil Hofman/ Szklarska Poręba 1947
olej, tektura; wym.: 37,5 x 49,5 cm;
sygn.l.d.: Wlastimil/ Hofman
olej, tektura; wym.: 13,4 x 17,4 cm;
sygn.l.d.: Wlastimil/ Hofman
olej, tektura; wym.: 39 x 48,5 cm;
sygn.p.d.: Wlastimil/ Hofman/ 1930
olej, płyta pilśniowa; wym.: 62 x 38,5 cm;
sygn.p.d.: Wlastimil/ Hofman 1951
olej, tektura; wym.: 65 x 48 cm;
sygn.l.d.: Wlastimil Hofman 1934
olej, tektura; wym.: 30 x 30,5 cm;
olej, sklejka; wym.: 18,5 x 20 cm;
sygn.l.g.: Wlastimil Hofman
olej, tektura; wym.: 49 x 33,5 cm;
sygn.l.d.: Wlastimil/ Hofman 1932
Szkic do "Słowiańskiego viribus unitis"
olej, sklejka; wym.: 35 x 25 cm;
sygn.l.d.: Wlastimil Hofman
kredka brązowa, papier; wym.: 20 x 21 cm;
sygn.p.d.: 19 WH (monogram wiązany) 24
Szkice popiersia młodego mężczyzny oraz twarzy męskiej, ok. 1908;
piórko, tusz, papier; wym.: 19 x 16 cm;
sygn.l.d.: Vlastimil H (ołówkiem)
Na odwrocie szkice głów męskich z lewego profilu
Portret mężczyzny z lewego profilu, ok. 1924
kredka czarna, papier; wym.: 21,5 x 15,5 cm
Głowa młodej kobiety z prawego profilu, ok. 1908
ołówek, papier czerpany; wym.: 20 x 12 cm;
sygn.p.d.: VH
Postać śmiejącej się dziewczyny , ok. 1908
ołówek, papier; wym.: 23,5 x 15cm
1) Fragment aktu kobiety w pończochach do kolan ujętej z lewego profilu i wyciągniętych w stronę jej pośladka rąk, z napisem "Życie";
2) Głowa starca z zarostem;
ołówek, papier; wym.: 9 x 11 cm
Szkice nosa starego mężczyzny, ok. 1910
ołówek, papier; wym.: 10,5 x 17 cm
ołówek, papier; wym.: 21 x 27 cm
Szkice aktu mężczyzny leżącego na brzuchu, ok. 1910
ołówek, papier; wym.: 24,5 x 17,5 cm
Szkic aktu mężczyzny w cylindrze leżącego na plecach, ok. 1910
ołówek, papier; wym.: 16 x 28,5 cm
Szkic aktu siedzącego mężczyzny fauna gryzącego paluch prawej
ołówek, papier; wym.: 23 x 27 cm
Fragment z tryptyku VITA SOMNIUM BREVIS 1928
autolitografia; wym.: 17 x 13,5cm
olej/tektura, 33,5 x 33,5 cm
olej/tektura, 54,5 x 42 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Wlastimil | Hofman | 1968`
Profil mężczyzny z wąsami, 1955
długopis, papier; 23 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d. monogram wiązany: 12 XI WH 55
olej, płyta; 48 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil / Hofman / 1963
olej, tektura, 16,5 x 34 cm,
sygn. l.g.: Wlastimil Hofman
olej, tektura, 34,5 x 48 cm,
sygn. l.g.: Wlastimil Hofman
Jan Chrzciciel (portret J.A.Herbaczewskiego), ok. 1907 r.
olej, płótno na tekturze, 46 × 33 cm
sygn. p. d.: Hofmann/ Vlastimil
tusz, papier; 29 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: monogramem wiązanym: WH oraz opis przy lewej krawędzi: Wlastimil Hofman
piórko, tusz, papier; 24 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d. monogram wiązany, tuszem: WH .
Na odwrocie portret męski z profilu niebieska kredką, sygnowany: 19 WH 54
Portret mężczyzny przy stole, 1968
długopis, papier; 28,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil / Hofman / 1968
Akt kobiety stojącej - szkic, ok. 1910
ołówek, papier; 42 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. monogram wiązany, tuszem: WH
kredki, ołówek, papier; 15 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: monogramem wiązanym: WH
Na odwrocie cyfra 6
piórko, tusz czerwony, tinta akwarelą żółtą,
papier; 27,5 x 20 cm (w świetle oprawy):
sygn. p. d. monogramem wiązanym: WH
olej, sklejka; 25 x 35 cm
sygn. z lewej: Wlastimil Hofman
olej, sklejka; 35 x 49,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil 1938 / Hofman
olej, tektura; 49 x 70 cm;
olej/tektura, 16,5 x 16,7 cm
sygnowany l.d.: 'Wlastimil Hofmann 27'
Akt na drabinie - Rabuś i Maciuś, 1925 r.
olej/płótno, 198 x 98 cm
sygnowany i datowany l. d.: 'Wlastimil Hofman | 1925'
- Tygodnik Ilustrowany 1926, nr 17, s. 291 [il. oraz tytuł "Rabuś i Maciuś"]
olej/płótno, 72,5 x 51 cm
sygnowany l.g.: 'Wlastimil Hofman'
olej/sklejka, 54,5 x 50 cm
sygnowany l.d.: '1935 | Wlastimil Hofman'
olej, sklejka; 35 x 51,5 cm;
Tryptyk Dziecięce prace, 1926 r.
olej/tektura, wymiar każdej części: 24,5 x 17,5 cm
każda część sygnowana i datowana u dołu: `Wlastimil Hofman | 1926`
1) opisany na odwrociu: ` "Dziecięcie prace" | Lewy bok od widza tryptyku | Janka Wawrościanka ze Zwierzyńca | z Królowej Jadwigi` 2) opisany na odwrociu: `Mojej najdroższej Adzi | Wlast | "Dziecięce prace" | środek tryptyku | Zosia Rysówna ze Zwierzyńca | z Królowej Jadwigi` oraz papierowa nalepka z odręcznym opisem: `WLASTIMIL HOFMAN | 49) DZIECIĘCE | PRACE 24 x 54 | TRYPT WŁAS. PRYW` 3) opisany na odwrociu: ` "Dziecięce prace" | Prawy bok od widza tryptyku | Bronka Konopkówna ze Zwierzyńca | z Królowej Jadwigi` oraz szczątkowo zachowana papierowa nalepka wystawowa
olej, tektura, 49,5 x 34,5 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil / Hofman 1932
Obraz umieszczony w katalogu wystawy w Regionalnym Centrum Kultury, Dział Wystawienniczy, Galeria Sztuki Współczesnej, Kołobrzeg 2010, pozycja katalogowa 58
Bibl.: Wlastimil Hofman [z cyklu] Spotkanie ze sztuką, Łaziska Dolne 2010, s. 34, poz. 66
olej, sklejka; 20 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: Wlastimil Hofman
Lit.: Wlastimil Hofamn (1881-1970), z cyklu "Spotkania ze sztuką", [katalog], Regionalne Centrum Kultury, Dział Wystawienniczy, Galeria Sztuki Współczesnej, Kołobrzeg 2010, poz. kat 56; Wlastimil Hofman, z cyklu "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2010, poz. kat 64.
olej, tektura; 39,8 x 50 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil / Hofman / 1930
Na odwrocie napis autorski: Boża myśl / 105 (ołówkiem) oraz nr. 871 i 1102 oraz stempel krakowskiego składu materiałów malarskich Róży Aleksandrowicz.
Praca ujęta w katalogu: Wlastimil Hofman. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2010, nr kat. 59 oraz Wlastimil Hofman. Katalog Wystawy w Regionalnym Centrum Kultury Dział Wystawienniczy Galeria Sztuki Współczesnej, Kołobrzeg 2010 r., nr kat. 51
olej, sklejka; 50 x 70,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
Wlastimil Hofman Katalog Wystawy w Regionalnym Centrum Kultury Dział Wystawienniczy Galeria Sztuki Współczesnej, Kołobrzeg 2010, kat. 42; A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozłowska, W orbicie Młodej Polski, Katalog wystawy podróżnej, z cyklu "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2012, kat. 13.
Portret pana Potockiego z rodziną, 1934
olej, płótno, 141 x 154,5 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil / Hofman / 1934
1.) Wlastimil Hofman z cyklu “Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2010, nr kat. 50;
2.) Wlastimil Hofman [Katalog wystawy w Regionalnym Centrum Kultury Dział Wystawienniczy - Galeria Sztuki Współczesnej], Kołobrzeg 2010, nr kat. 44
Portret kobiety - żony artysty ?, 1916
olej, płótno; 51 x 40,2 cm;
sygn. l. g.: Vlastimil Hofmann/ Praga 1916
Harfiarka - skrzydło tryptyku: Żem był jak pielgrzym ..., 1954
olej, płyta; 59 x 50 cm;
olej, płótno; 36 x 32,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: 1932 / Wlastimil Hofman
Literatura: Wlastimil Hofman, [katalog kolekcji prac artysty opr. Adam Kono packi], z cyklu: "Spotkania ze sztuką",
Łaziska Dolne 2010
olej, tektura, 38 x 46,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman / Szklarska Poręba 1947
na odwrocie napis autorski: "Powrót" Jezu miej litość nade mną (ołówkiem)
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofman / 1939;
na odwrocie napis autorski l. g. 1956/ SZL./ PORĘBA; p. g. MALOW:/ W KRAK=/ WIE 1939;
u dołu autorska dedykacja pisana czarną farbą P. Wielm Maryi/ Góreckiej na/ pamiątkę pozowa-/ nia/ Wlastimil Hofman.
Łaziska Dolne 2010, s. 24, kat. 45
olej, tektura; 62 x 38,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil / Hofman 1951;
na odwrocie nalepiony dowód zakupu z Desy w Krakowie z tytułem obrazu Lekcja religii.
Literatura:
Wlastimil Hofman, [katalog kolekcji prac artysty opr. Adam Konopacki], z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2010, s. 32, kat. 61;
Wlastimil Hofman 1881-1970, [Katalog wystawy w Regionalnym Centrum Kultury, Dział Wystawienniczy, Galeria Sztuki Współczesnej], Kołobrzeg 2010, kat. 53.
olej, tektura; 30 x 30,5 cm;
Literatura:
Wlastimil Hofman, [katalog kolekcji prac artysty opr. Adam Konopacki], z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2010, s. 33, kat. 63;
Wlastimil Hofman 1881-1970, [Katalog wystawy w Regionalnym Centrum Kultury, Dział Wystawienniczy, Galeria Sztuki Współczesnej], Kołobrzeg 2010, kat. 55;
olej, tektura, 95 x 65 cm
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman 1921
Olej, sklejka; 52 x 41 cm
Sygnowany p.d.: WlastimileHofmann
Portret kobiety (P. Sokołowska)
olej, płótno, 51,5 x 46,6 cm,
sygn. p.d.: Vlastimil Hofman
Ol./płyta. Wymiary : 21,5 X 29,5 cm.
Sygnowany i datowany p.g. Wlastimil Hofmann 1923.
Przy kapliczce przydrożnej, 1918 r.
olej/płótno, 70 x 56 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Wlastimil Hofman | 1918`
Chłopiec z żołnierzykami, 1946 r.
olej/tektura, 42 x 53 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Wlastimil Hofman 1946`
olej/tektura, 22 x 28 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Wlastimil | Hofman 1929`
ODWROCIE: papierowa naklejka z Oddziału Aukcyjnego Antykwarjatu Artystycznego Fr. Studzińskiego w Krakowie (przedwojenna)
olej/tektura, 40 x 50 cm
sygnowany i datowany wewnątrz przedstawiania: `Wlastimil | Hofmann | 1920`
olej, tektura, 17,5 × 34,5 cm
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman
olej, tektura, 34 × 44 cm
sygn. i dat. p. d.: Vlastimil 1911
Ekspertyza konserwatorska prof. Dariusza Markowskiego z UMK w Toruniu z 2009 roku.
olej, płótno naklejone na tekturę, 38,5 x 29 cm;
sygn. p. g.: 1928 / Wlastimil Hofman
olej, płótno; 41 x 41 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman / 1931
olej, płótno; 36 x 26,5 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil / 1931 Hofman
olej, płótno; 178 x 126 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman / 1922
Beztroskie chwile - szkic do Słowiańskiego viribus unitis, 1939
olej, sklejka, 35 x 25 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman
Na odwrocie dedykacja autorska: Heli na imieniny / ten szkic do Słowiańskiego / viribus unitis / na pamiątkę ciężkich / chwil dla Słowiańszczyzny / z nami przeżytych / Wlastimil i Ada / Hofmanowie / Kraków 22/V 1939
Lit.: Wlastimil Hofman [katalog wystawy monograficznej opr. A. Konopacki], z cyklu: Spotkania ze sztuką, Łaziska Dolne 2010, poz. kat. 54;
Wlastimil Hofman (1881-1970), Katalog Wystawy w Regionalnym Centrum Kultury, Dział Wystawienniczy, Galeria Sztuki Współczesnej, Kołobrzeg 2010, poz. kat. 48.
Pośmiertny portret Jacka Malczewskiego w tercjarskim habicie, 1929
olej, tektura, 38 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: 9/X 1929 / Wlastimil Hofman
Harfiarka - skrzydło tryptyku: Żem był jak pielgrzym..., 1954
olej, płyta; 59 x 50 cm;
na odwrocie opis autorski: Wspólny los niżej: Wspólna dola
oraz dodany wtórnie opis: Autoportret/ "Wlastimilówka" 1967 r.,
nalepka z odręcznym opisem pracy oraz numer 36
olej, tektura; 24 x 33,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofman 1924
Stary człowiek z kilofem, 1921
olej, tektura; 33,5 x 36,2 cm (w świetle oprawy);
Dwie główki dziewczęce z kapliczką w tle
olej, tektura; 34 x48,5 cm;
(praca przed konserwacją)
Olej, płótno; 35 x 50 cm
Sygnowany l.g.: 1930 | Wlasimil Hofman
Na krosnach pieczęcie: ISKRA & KARMAŃSKI KRAKÓW; dwukrotnie: Skład Papieru | R[óży] Aleksandrowicz | Kraków, Basztowa 11
olej/tektura, 65 x 48 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Wlastimil Hofman 1934`
olej/płótno, 49 x 69 cm
- "Wlastimil Hofman 1881-1970", Muzeum Narodowe w Gdańsku, Oddział Zielona Brama, 24.10.2013 - 27.01.2014
olej/płótno, 49 x 33,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Wlastimil | Hofman 1932`
olej, tektura; 20 x 18,5 cm w św. p-p.;
sygn. l. g.: Wlastimil Hofman
olej, sklejka; 58 x 60,5 cm;
olej, sklejka; 35,5 x 48,5 cm;
na odwrocie napis: nie dla mnie już / rumieńce róż / Asnyk
olej, płótno; 71 x 100,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: Wlastimil Hofman / 1929
sygn. dat. p.d.
olej, pilśnia
41.5x30.5 cm
sygn. dat. l.g. (dedykacja na odwrociu)
olej, pilśnia
45x41 cm
Olej, płótno; 35 x 50 cm
olej, tektura, 29 x 29 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman /1929
na odwrocie tytuł autorski
Wlastimil Hofman 1881-1970,Muzeum Narodowe w Gdańsku, Oddział Zielona Brama, 24.10.2013 - 27.01.2014
Zabawa dzieci - szkic do Słowiańskiego viribus unitis, przed 1939 r.
olej, sklejka, 35 × 25 cm
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman
na odwrocie napis autorski: Heli na Imieniny / ten szkic do "Słowiańskiego / viribus unitis" / na pamiątkę ciężkich / chwil dla Słowiańszczyzny / z nami przeżytych / Wlastimil i Adą (podpis żony artysty) / Hofmanowie / Kraków 22/V 1939
olej, płyta pilśniowa, 25 × 15,5 cm
sygn. i dat. l. g.: 1962 / Wlastimil/Hofman
Szkic do portretu Jacka Malczewskiego
olej, tektura,
13,5 × 17,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: Wlastimil/Hofman
olej, płótno; 178 x 126 cm;
olej, płótno; 90 x 64 cm;
olej, płyta; 42,5 x 32,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil / Hofman 1959
na odwrocie tytuł autorski: Bezdomni
Portret Andrzeja Pronaszki (praca dwustronna)
ołówek/papier, 18 x 15 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany monogramem wiązanym p.d.: `WH` oraz poniżej `Andrzej Pronaszko`
na odwrociu również studium do portretu sygnowane monogramem wiązanym p.d.: `WH`W latach 1895-1899 studiował w krakowskiej SSP pod kierunkiem F. Cynka, J. Malczewskiego, J. Unierzyskiego i J. Stanisławskiego. Lata 1899-1901 spędził w paryskiej Academie des Beaux-Arts u J. L. Gerôme`a. Podczas II wojny światowej był w ZSSR, Tel-Avivie i Jerozolimie. Po powrocie do kraju zamieszkał w Krakowie, a następnie przeniósł się do Szklarskiej Poręby. Należał m.in. do TAP "Sztuka", Grupy Zero, Grupy Pięciu oraz "Secesji" wiedeńskiej. Na jego pracę ogromny wpływ miała symboliczna twórczość J. Malczewskiego. Hofman malował głównie obrazy religijne, sceny rodzajowe, portrety i pejzaże. Jego modelami byli często biedni, prości ludzie, którzy zyskali w jego pracach ponadczasową godność.
olej, płótno; 97 x 76 cm;
sygn. dat. i opis l. g.: Vlastimil Hofmann/ Praga 1916
olej, deska, 63 x 43,5 cm
sygnowany l.g.: Wlastimil /Hofman 1921
wzdłuż górnej krawędzi dedykacja: Pani Bronisławie Koncowej / na pamiątkę pobytu na Salwatorze
Na odwrocie szczątkowo zachowane 2 nalepki wystawowe (TPSP?, TZSP?)
Estymacja: 40 000 - 45 000 zł
Portret Adama Kruczkowskiego (1942)
sygn. dat. p.d.
tusz, papier
27.5x20.5 cm (w świetle passe-partout)
Głowa młodej kobiety z prawego profilu ok. 1908
Ołówek, papier czerpany; 20 x 12 cm
Sygn.pd.: VH; oznaczenie u góry z lewej K2.
Na arkuszu drukiem-NADESZŁY INNE CZASY
Olej, płótno; 48 x 33,5 cm
Sygn.p.d.: Wlastimil / Hofman/ 1932
olej, płyta, 71 × 94 cm
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman/ 1923
Estymacja: 100000 - 120000 zł
olej, sklejka, 19,5 × 18,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l. g.: Wlastimil Hofman
Estymacja: 19000 - 20000 zł
Kredka, papier; wym.: 32,5 x 24 cm; sygn. oł. p.d.: Wlastimil Hofman Kraków 1947 / na pamiątkę mego pobytu na Spadzistej.
Rysunek dwustronny
ołówek/papier, 20,5 x 16 cm
sygnowany p.d. monogram wiązany `WH`
Literatura: Wlastimil Hofman - Katalog Wystawy w Regionalnym Centrum Kultury, Kołobrzeg 2010, il. nr 14, s. 8.
Estymacja: 1 500 - 2 000 zł
Postać śmiejącej się dziewczyny, ok. 1908 r.
ołówek/papier, 23,5 x 15 cm
Rysunek satyryczny na odwrociu programu teatralnego.
Literatura: Wlastimil Hofman - Katalog Wystawy w Regionalnym Centrum Kultury, Kołobrzeg 2010, il. nr 10, s. 6.
Estymacja: 1 500 - 2 000 zł
olej, płótno; 178 x 126 cm;
Sportowiec
litografia, papier, 19,4 x 15,3 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WH (monogram wiązany)
Przygotowanie do biegu
litografia, papier, 15,5 x 19 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WH (monogram wiązany);
Dziewczynka z ptaszkiem przed kapliczką
litografia, papier, 19,5 x 15,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
Autoportret na tle Wawelu, 1921 r.
olej/tektura, 98 x 70,5 cm
Estymacja 60 000 - 80 000 zł
Starzec przy kapliczce, 1921 r.
olej/tektura, 46 x 55 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Wlastimil Hofman 1921`
Estymacja 18 000 - 25 000 zł
Portret podwójny - Mężczyźni, 1930
olej, płótno; 35 x 50,5 cm
sygn. i dat. l. g.: 1930 / Wlastimil Hofman
olej, tektura; 46 x 54,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: Wlastimil Hofman / 1929
olej, tektura; 98 x 68 cm
sygn. l.d. Wlastimil Hofman 1923.
Estymacja: 50000-70000 PLN
sygn. l.d. i p.d.
tusz, papier
16x12 cm (w świetle passe-partout)
olej, płyta; 42,5 x 32,5 cm;
Dzieci z koszem jabłek na tle letniego pejzażu, 1931
olej, płótno; 51,5 x 71 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman/ 1931
do pracy załączona ekspertyza Wacławy Milewskiej z 2002 r.
PORTRET proboszcza z Kowar, ojca Olafa, 1960
olej, płótno; 65 x 55 cm
Sygnowany p.d.: Wlastimil | Hofman | 1960
Olej, płótno; wym.: 40 x 40 cm
Sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1931
Olej, płótno; wym.:44 x 33,5 cm;
Sygn. p. d. Wlastimil /Hofmann/ 1932
Olej, płótno; Wwm.: 53,5 x 44 cm;
Sygn. l. g. Wlastimil/Hofman /2/ VI 1949
Popiersie kobiety z lewego profilu
Ołówek, papier; wym.: 15,5 x 16,5 cm
Sygn.p.d.VH/ Paryż
Portret śmiejącej się dziewczyny szkic, ok. 1908
Rysunek satyryczny na odwrocie programu teatralnego
Ołówek, papier; wym.: 23,5 x 15 cm
olej, płótno; 172 x 97 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofmann/ 1927
Na odwrocie nalepka z Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi z informacjami o pracy
olej, płyta; 55 x 46 cm;
sygn. i dat. p. g.: 1959 Wlastimil / Hofman
olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. p. g: Wlastimil Hofman
na odwrocie napis autorski "Chleba naszego" oraz numer depozytowy z Muzeum Narodowego w Szczecinie 153
olej, płótno; 42 x 54 cm;
sygn. i dat. u dołu: 1928/ Wlastimil Hofman (do góry nogami);
olej, płótno; 35,5 x 50 cm;
sygn. i dat. l. g.: 1931/ Wlastimil Hofman
Olej, sklejka, 24,5 x 34 cm,
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman
Olej, sklejka, 21 x 26 cm,
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman
Autoportret - z tryptyku Z mojego świata
olej, płyta, 70 × 52 cm
sygn. p. d.: Wlastimil/Hofman
na odwrocie autorski napis: Lewy bok tryptyku/"Z mojego świata"
Estymacja: 13 000 - 15 000 zł
olej, płótno, 94 × 65 cm
Estymacja: 95 000 - 110 000 zł
Dziewczynka z fiołkiem, 1936 r.
olej/płótno, 71 x 66 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Wlastimil Hofman | 1936`
Estymacja 25 000 - 35 000 zł
olej/płótno, 25 x 21,5 cm
sygnowany l.g.: `V.H.`
Estymacja 6 000 - 9 000 zł
olej/tektura, 19 x 38,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Wlastimil Hofman 1927`
Estymacja 15 000 - 20 000 zł
olej, tektura; 49 x 34,7 cm
sygn. p.d. Wlastimil/ Hofman
estymacja: 25000 - 30000 zł
olej, sklejka; 52 x 37 cm
sygn. l.d. Wlastimil Hofman
estymacja: 15000 - 18000 zł
olej, płyta; 22 x 13 (w świetle ramy);
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman/ 19....8?
litografia, papier,
20,2 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WH (monogram wiązany)
na odwrocie drukowany napis: MADONNA GAUDIOSA
Autolitografia Wlastimila Hofmana - powstała wg kompozycji artysty z początku XX w. - odbita w firmie A. Pruszyńskiego, Kraków, ul. Pijacka 17 w 1928 r. z okazji 25. lecia pracy twórczej artysty.
Pogrzeb ptaszka - kompozycja alegoryczna, 1918
olej, płótno; 70,5 x 90 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman/ 1918
olej, tektura; 63 x 74 cm (w świetle oprawy);
olej, płótno; 172 x 97 cm;
PORTRET KOBIETY W CZERWONYM SERDAKU, 1950
Olej, sklejka;65 x 50 cm
Sygnowany p.d.: Wlastimil |Hofman | 1950
olej, sklejka, 24 × 24 cm
sygn. p. d.: Wlastimil/Hofman
6 000 - 8 000 zł
olej, tektura, 57 × 42,5 cm
niesygnowany
na odwrocie nalepka z wystawy w TPSP w Krakowie z tytułem pracy oraz orzeczenie autentyczności Leszka Ludwikowskiego z 1977 r.
14 000 - 16 000 zł
olej, sklejka, 25 x 34,5 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman
Chłopczyk i mały faun. Głos natury, 1929
olej, tektura, 32 x 41 cm
sygn. l.g.: 1929 / Wlastimil Hofman
Na odwrocie napis ołówkiem: "Głos natury", oraz pieczęć niemieckiej firmy: Dr. Fr. Schoenfeld & Co. / Sorte 635 G / No. 6 Grosse 41 x 32 cm.
olej, sklejka; 40 x 73,5 cm;
sygnowany i datowany po lewej stronie u góry: Wlastimil Hofmann 1918
na odwrocie stempel: R. ALEKSANDROWICZ MAGAZYN PRZYBORÓW MALARSKICH KRAKÓW ul. BASZTOWA 12., po lewej stronie nieczytelny fragment stempla
olej, sklejka; 135 x 98 cm;
na odwrocie fragment nalepki z częściowo zachowanym podpisem autora oraz szkic do obrazu "Pasterz z kozą"
[Stan: spękania sklejki]
Przedwiośnie - młody jeż, 1928
olej, płótno; 90 x 59,5 cm
sygn. p.d. Wlastim[.]l | H[.....] 1928
Estymacja: 50000 - 60000 PLN
Olej, tektura; wym.: 13,4 x 17,4 cm (w świetle oprawy)
Sygn. l.d.: Wlastimil /Hofman
Olej, tektura naklejona na sklejkę; 15 x 8,5 cm;
Sygn. p. d. Wlastimil Hofmann/ 1939
Autoportret z prawego profilu, 1932
Olej, płótno; Wym.: 38 x 29 cm;
Sygn. l. g. 1932/Wlastimil/Hofman
Portret Bohdana Kleczkowskiego
Ołówek, papier; wym.: 16 x 9,5 cm
Napis autorski z lewej, wzdłuż lewej krawędzi Ignacy Loyola Cholewa Kleczkowski/ prowizoryczny zastępca prowincjała OO`
Popiersie nagiej kobiety z lewego profilu z postaciami w tle
Ołówek, papier; wym.: 10,5 x 6,5 cm
Sygn. u dołu VH
olej/płótno, 27,5 x 19 cm
sygnowany l.d.: `Wlastimil Hofman` oraz datowany p.d.: `Tiberias 1943`
Estymacja 6 000 - 9 000 zł
olej/płótno naklejone na tekturę, 13,5 x 17,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: `1927 | Wlastimil Hofman`
Estymacja 7 000 - 9 000 zł
olej/tektura, 72 x 60 cm
sygnowany i datowany p.g.: `Wlastimil Hofmann 1919`
Odwrocie: pieczątka ze składu przyborów malarskich Róży Aleksandrowicz w Krakowie oraz pieczątka składu przyborów malarskich firmy Lefranc (znak skrzyżowanego kaduceusza i kotwicy)
Estymacja 25 000 - 45 000 zł
olej, płótno; 70,5 x 90 cm;
olej, płyta, 73 x 59,5 cm;
sygn. p.g.: 1961/ Wlastimil/ Hofman
napis autorski na odwrocie: "Jan Matejko - Ego Wlastimil Hofman/ Ofiara/ Sławna, starożytna/ stolica/ w której własnych mor/ dują proroków".
olej, płótno; 172 x 97 cm;
olej, pilśnia
37x34 cm
Scena alegoryczna - dwa anioły, 1921 r.
olej/tektura, 50 x 68 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: `Wlastimil | Hofman | 1921`
Estymacja: 35 000 - 50 000 zł
PORTRET MĘŻCZYZNY NA TLE GÓR, 1950
Olej, tektura; 68 x 33 cm
Sygnowany p.d.: Wlastimil | Hofman 1950
olej, tektura; 25 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman
olej, tektura, 25 × 37 cm
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofman 1943/Haifa
Estymacja: 9 000 - 10 000 zł
Dziewczynka z fujarką, 1921 r.
olej, sklejka, 24 × 18 cm
Estymacja: 18 000 - 23 000 zł
olej, sklejka, 24,5 × 33,5 cm
sygn. p. g.: Wlastimil Hofman na odwrocie napis: Od niebieskich bram/2/10
Estymacja: 19 000 - 23 000 zł
olej, płyta; 60,7 x 40,8 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil/ Hofman / 1968
olej/tektura,
sygnowany i datowany l.d.: `Wlastimil Hofman | Praga | 1924`
Estymacja: 15 000 - 20 000
olej/płyta, 41,5 x 33,5 cm
Estymacja: 12 000 - 16 000
Satyr z kwiatkiem, przed 1918 r.
ołówek/papier, 10,6 x 6,5 cm
sygnowany u dołu: `VH`
Estymacja: 1 200 - 1 800
Portret mężczyzny, przed 1918 r.
ołówek/papier, 9 x 15,5 cm
sygnowany u dołu: `Vl.H.`
Estymacja: 1 200 - 1 800
olej/papier, 45 x 31 cm
u góry: `Topičův salon` z lewej: `Wlastimil Hofman POLSKY malir`, p.d.: `1928`
Estymacja: 3 000 - 4 000
olej/papier, 45 x 31,5 cm
u góry: `Topičův salon` z prawej: `Wlastimil Hofman POLSKY malir`, l.d.: `1928`
Estymacja: 3 000 - 4 000
Pejzaż z zabudowaniami, 1956 r.
litografia/papier, 30 x 42,5 cm (w świetle pass - partout)
sygnowany i datowany p.d.: `Wlastimil Hofman 56`, ld nr odbitki: `25/50`
Estymacja: 1 200 - 1 500
olej, sklejka; 25 x 35 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: Wlastimil | Hofman
olej, sklejka; 25 x 34 cm;
olej, płótno naklejone na tekturę; 10 x 31 cm;
sygnowany na środkowej części tryptyku monogramem: WH
olej, płótno;
51,5 x 71 cm;
Olej, płyta pilśniowa; 32 x 67,5 cm
Sygnowany l.g.: 1963 | Wlastimil | Hofman; tytuł autorski na odwrocie
Olej, dykta; 50 x 68 cm
Sygnowany l.d.: Wlastimil Hofman 1920 r
Dzieci w strojach krakowskich, ok.1925
olej, sklejka; 25 x 35 cm (w świetle oprawy);
olej, sklejka; 135 x 98 cm;
[Stan: spękania sklejki]
olej, sklejka; 50 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
olej, sklejka, 34 x 48 cm,
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman
olej, sklejka, 49,7 x 34,7 cm,
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman
Portret Pauliny Czernickiej, 1948 r.
olej/płótno, 29,5 x 49 cm
ODWROCIE: dedykacja `Kapłance Chopina | Paulinie Czernickiej | na pamiątkę | Wlastimil Hofman | Szklarska Poręba | 1948`
Estymacja 8 000 - 12 000 zł
olej/tektura, 33,5 x 33,5 cm
Estymacja 30 000 - 40 000 zł
olej/tektura, 36 x 37 cm
sygnowany u dołu: `Wlastimil Hofman`
Estymacja 14 000 - 18 000 zł
Olej, tektura; wym.: 17,5 x 34,5 cm
Sygn. środkowa część tryptyku l.d.: Wlastimil Hofman 1922
Wymiary szczegółowe: 17,5 x 10 cm; 17,5 x 14,5 cm; 17,5 x 10 cm
Olej, tektura; 39 x 48,5 cm;
Sygn. p. d. Wlastimil/ Hofmann/ 1930
Olej, sklejka; Wym.: 49 x 69 cm;
Sygn. p. d. Wlastimil Hofman
Olej na podrysowaniu ołówkiem, tektura; wym.: 16,8 x 13,3 cm
Przechodnie na ulicy w deszczu, ok. 1900
Ołówek, papier; wym.: 12,5 x 8,5 cm
olej, sklejka, 63,5 x 79,5 cm
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman / Tel Aviv 1941.
Na odwrocie brązową farbą wiersz Wlastimila Hofmana sygn.: Wlastimil Hofman Ziemia Święta 4/VI/ r. P. 1941., oraz napis niebieska kredką: Wł.: Vl. Hoffmann / 3/II/49 Vistrice (?) / R.C.S.
olej, tektura, 35 x 50 cm
sygn. p.g.: Wlastimil Hofman.
olej, tektura, 45 x 65 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
litografia, papier; 20 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie l. d.: WH (monogram wiązany)
na odwrocie drukowany napis: AUTOPORTRET (odbita w krakowskiej drukarni A. Pruszyńskiego).
olej, płótno; 30,8 x 29 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wl Hofmann
na odwrocie nalepka: AUSTRYACKO-WEGIERSKA/ MONARCHIA/ OPRACOWANO PRZEZ/ K. F. BAURA./ NAZWY WEDŁUG ŹRÓDEŁ NIEMIECKICH, CZESKICH I CHORWACKICH WPISAŁ/ DB E. JANOTA./ NAKŁAD EDWARDA HÖLZEA
litografia barwna/papier, 27 x 37 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: `WlastHofman 1958`, l.d.: `53/65`
Estymacja: 1 200 - 1 800 zł
Chłopiec w czarnym kapeluszu, 1929 r.
olej/tektura, 32 x 41 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Wlastimil Hofman | 1929`
Estymacja: 15 000 - 20 000 zł
akwarela, ołówek/papier, 35 x 29,5 cm, (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany l.d.: `Vlastimil Hofman | 1910` (?)
Estymacja: 4 000 - 8 000 zł
ołówek, kredki, papier, 35 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil / Hofman / 17/X 57
tusz, piórko, papier, 15,8 x 12 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d. WH (monogramem wiązanym)
oraz autorski napis ołówkiem p. d.: Portret własny/ VH
olej, płyta; 50,5 x 61 cm;
sygnowany i datowany po prawej stronie u dołu: Wlastimil Hofman | 1931
olej, tektura; 50,5 x 34,5 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman/ 1923
Dziewczynka w białej sukience, 1922
olej, płótno; 72 x 44,5 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman/ 1922
olej, sklejka; 135 x 98 cm;
[Stan: spękania sklejki]
piórko, tusz, papier czerpany ze znakami wodnymi:
korona królewska / 1504; 19 x 30 cm;
napis l. d.: Panu Dr Augustowi na pamiątkę/ Wlastimil Hofman (ołówkiem).
Chłopiec modlący się przed figurą Chrystusa, 1929 r.
olej/tektura, 43 x 26 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Wlastimil Hofman | 1929`
Estymacja 16 000 - 24 000 zł
olej/tektura, 46 x 55 cm
Estymacja 20 000 - 30 000 zł
Podwójny portret dzieci, 1929 r.
olej/tektura, 36 x 44,5 cm
Odwrocie: 3 pieczątki z Salonu K. Wojciechowskiego w Krakowie
Estymacja 25 000 - 35 000 zł
Olej, tektura; 51,5 x 19,5 cm
Sygn. p.d. Wlastimil Hofman / 1922
Estymacja: 27 000 - 30 000 zł
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman / 1939
Na odwrocie napis z lewej u góry: 1956 / SZKL. / PORĘBA; oraz z prawej u góry: MALOW: / W KRAKO= / WIE 1939; U dołu dedykacja: P. Wielm Maryi / Góreckiej na / pamiątkę pozowa- / nia / Wlastimil Hofman
olej, tektura, 45 x 65 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
olej, tektura; 39,8 x 50 cm;
olej, sklejka; 31,5 x 22,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil/ Hofman 1941/ Ziemia Święta
olej, tektura; 39,5 x 66,5 cm;
sygn. p. g.: Wlastimil Hofman /Bonarka
olej, sklejka; 50 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
piórko, tusz, papier; 25,5 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. u dołu: Wlasimil Hofman / 27/ XII 27
olej, płótno; 72 x 44,5 cm;
autolitografia, papier; 13,5 x 17 cm (w świetle oprawy);
Na odwrocie napis drukowany: "PRZYJDŹ KRÓLESTWO TWOJE" 1924
Autolitografia Wlastimila Hofmana odbita w firmie A. Pruszyńskiego, Kraków, ul. Pijarska 17 w 1928 r. z okazji 25 lat pracy twórczej artysty.
autolitografia, papier; 12,8 x 16,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. w obszarze kompozycji l. d.: WH (monogram wiązany);
Na odwrocie napis drukowany: DZIECKO
Olej, tektura; 49 x 66 cm
sygnowany l.g.: Wlastimil 1923 | Hofman
Na odwrocie nieczytelne napisy ołówkiem.
Estymacja: 40.000 - 50.000 zł
Olej, tektura autorsko naklejona na deskę; wym.: 48,6 x 67,4 cm; sygn. l.g.: Vl Hofmann `914; na odwrocie naklejka z Salonu Wiosennego TPSP w Krakowie w 1914 oraz owalna pieczęć magazynu przyborów malarskich R. Aleksandrowicza w Krakowie. Najwcześniejsza znana wersja Polonii autorstwa Hofmana - kolejne pochodzą z lat 1915 oraz 1916. Obraz powstał jeszcze przed wybuchem I Wojny Światowej - w innych znanych pracach, powstałych już w trakcie wojny, autoportret artysty został zastąpiony postacią żołnierza.
olej/tektura, 98 x 70,5 cm
Estymacja 80 000 - 120 000 zł
olej/sklejka, 50 x 61 cm
sygnowany l.d.: `Wlastimil Hofman`
Estymacja 40 000 - 60 000 zł
olej/ tektura, 15,5 x 19,5 cm (w świetle passe-partout)
obraz posiada opinię Agencji Art Konsultant
Estymacja: 6 000 - 8 000
olej, tektura, 34,5 x 50,5 cm;
sygn. p. g.: Wlastimil Hofman
olej, płótno; 67,5 x 35,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofmann / 1929
olej, sklejka; 50 x 70,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
olej, sklejka; 35 x 25 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman
Na odwrocie napis autorski: Heli na Imieniny / ten szkic do "Słowiańskiego / viribus unitis" / na pamiątkę ciężkich / chwil dla Słowiańszczyzny / z nami przeżytych / Wlastimil i Adą (podpis żony artysty) / Hofmanowie / Krakow 22/V 1939
Olej, płyta pilśniowa; 73 x 60 cm
Sygnowany p.g.: 1954 | Wlastimil Hofman
sygn. dat. p.g. (na odwrociu autorski komentarz)
olej, pilśnia
73x59.5
GENERAŁ KAZIMIERZ SOSNKOWSKI, 1943
Ołówek, papier; 25 x 21 cm
Sygnowany p.d.: Naczelny wódz | Sosnkowski | 19/XI WH (monogram wiązany) 43 | Nazaret i na odwrocie: Palestyna | WH (monogram wiązany)
Pochodzenie: ze zbiorów Wacława Jędrzejczaka
Akwarela, papier; 21,5 x 31 cm
Sygnowany l.d. WH (monogram wiązany)
Olej, dykta; 50 x 68 cm
olej, sklejka, 112 x 111,5 cm
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman / 1923
Na odwrocie drukowana naklejka firmy transportowej: "nr 13065 / z Katowic do / (niebieską kredką) Bielszowic", oraz napis ołówkiem: Diogenes.
olej, płótno, 59,5 x 40 cm
sygn. p.d.: Wlastimil Hofmann 1928.
Na odwrocie drukowana naklejka TPSP w Poznaniu wypełniona atramentem: "Reg. Obrazów numer bieżący 418 / Nazwisko artysty Hofmann Vlastmil / Tytuł obrazu (dzieła) Dziecięca skarga / ol.", oraz naklejka pismem maszynowym nieokreślonej galerii: Nr. 35. / Wlastimil Hofmann / "Dziecięca skarga". Na krosnach pieczęcie składu materiałów malarskich R. Aleksandrowicz. Karton z dedykacją z okazji ukończenia pracy zawodowej, Katowice, 31 marca 1962.
Kobieta w niebieskim welonie, 1924
olej, tektura, 14,5 x 22 cm
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman / 1924
Olej, sklejka; 68,5 x 98,5 cm
Sygn. l.d. Wlastimil/ 1938Hofman
Olej, płótno; 47 x 35,5 cm
Sygn. l.d. Vlastimil Hofman/ 1921
Olej, płyta pilśniowa; 60 x 50,5 cm
Sygn. l.g. 1962/ Vlastimil/ Hofman
Autoportret w zielonej koszuli, 1969
olej, płótno; 75 x 60 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman 69
olej, tektura; 26 x 36 cm,
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman / 1923
olej, tektura; 16,5 x 35 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil / Hofman / 1924
autolitografia, papier; 16 x 13 cm,
sygn. l.d. monogram wiązany WH
olej, tektura; 13 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Vlastimil / 1909;
na odwrocie tektury nalepka z Salonu Artystycznego Feliksa Richlinga, Warszawa Marszałkowska 131, z numerem 937, autorem, tytułem Spowiedź, techniką i ceną; na odwrocie oprawy nalepka z Artystycznej Introligatornii - Ramiarni Tadeusza Zarębskiego, Warszawa ul. Marszałkowska 119 m. 41, tel.: 543-89.
olej, tektura; 16 x 12 cm;
sygn. l. g.: 1930 / Wlastimil / Hofman
Na odwrocie napis autorski: Najdroższej / Adziuszce / mój autoportret / po zapaleniu / opłucnem / Wlasta / 29/IX 1930
Autoportret na tle morza, 1942
olej, sklejka, 34 x 30 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil / Hofman/ Jerozolima 1942
Na odwrocie Ex libris dr. Leona Koczy`ego
olej, tektura, 23 x 29 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil/ Hofman/ 1928
sygn. l. d.: monogram wiązany WH.
autolitografia barwna, papier; 13 x 13 cm;
sygn. p. d. - monogram wiązany WH
Nawiedzony przed powrotem ze szpitala [Autoportret z Chrystusem], 1965
Atrament, papier;
wym.: 22 x 19,5 cm;
tyt. i dat. d.: Nawiedzony przed powrotem ze szpitala 5/XII 65.
Olej, tektura autorsko naklejona na deskę;
wym.: 48,6 x 67,4 cm;
sygn. l.g.: Vl Hofmann `914; na odwrocie naklejka z Salonu Wiosennego TPSP w Krakowie w 1914 roku oraz owalna pieczęć magazynu przyborów malarskich R. Aleksandrowicza w Krakowie.
Dziewczynka ze słonecznikiem, 1908 r.
olej/tektura, 50 x 36 cm
sygnowany i datowany l. d.: `HV (monogram wiązany) 908`
Estymacja: 14 000 - 20 000 zł
olej, płótno; 70,5 x 66 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman / 1936
Na odwrocie na krośnie napis autorski: Tel. 187.90
olej, tektura; 34,5 x 50 cm;
sygn. l. g.: Wlastimil Hofman
olej, płótno; 72 x 44,5 cm;
sygn. p.g.,
olej, tektura,
19x39 cm
Olej, sklejka, 71 x 51 cm,
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman 1952
Olej, sklejka, 35 x 50 cm,
sygn. l.g.: Wlastimil Hofman
olej, tektura, 33 x 48 cm (w świetle ramy);
sygn. l. g.: Wlastimil Hofman
olej, sklejka, 34 x 49 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
"Późniejsze nawiązanie do tematu `Kapliczek` licznie podejmowanego przez artystę w latach ok. 1905
Apoteoza sztuki [Autoportret z modelami artysty; Autoportret z trojgiem dzieci], 1920
olej, płótno dublowane, 50 x 115 cm
sygn. p. d.: Wlastimil/ Hofman/ Paryż/ 1920
Rozmowa przy autoportrecie artysty, 1967
olej, płyta, 40 x 55 cm;
sygn. p. g.: Wlastimil/ Hofman/ 1967
na odwrocie tektury nalepka z Salonu Artystycznego Feliksa Richlinga, Warszawa Marszałkowska 131, z numerem 937, autorem, tytułem Spowiedź, techniką i ceną; na odwrocie oprawy nalepka z Artystycznej Introligatornii - Ramiarni Tadeusza Zarębskiego,
Warszawa ul. Marszałkowska 119 m. 41, tel.: 543-89.
Portret starego człowieka, 1927
olej, płótno,
24 x 26,5 cm
sygn. l.g.: 1927 / Wlastimil Hofmann
olej, tektura,
29 x 21 cm
sygn. l.d.: Wlastimil / Hofmann 1921.
Na odwrocie autorski tytuł czarną farbą: "Moja dusza".
Drobne ubytki warstwy malarskiej w partii lewej ręki dziewczyny.
Olej, tektura;
49 x 66 cm
sygnowany l.g.: Wlastimil 1923 | Hofman?Na odwrocie nieczytelne napisy ołówkiem.
Olej, płótno;
64,5 x 74 cm
Sygn. l.g. Wlastimil Hofman
olej/tektura, 24 x 24 cm
sygnowany l. d.: `W. Hofman`
Estymacja: 7 000 - 12 000
Olej, płótno, 20 x 20, 21,5 x 23, 20 x 20 cm
Sygnowany na prawej kwaterze p.g.: 1917 | Vlastimil Hofmann
litografia, papier, 16,8 x 21 cm;
litografia, papier, 20,2 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WH (monogram wiązany na płycie);
na odwrocie nadrukowany napis: SPOWIEDŹ 1905
litografia, papier, 19,4 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WH (monogram wiązany na płycie)
litografia, papier, 15,2 x 19 cm (w świetle oprawy);
Wlastimila Hofmanna z okazji jubileuszu 25-letniej pracy
artysty z przedmową M. Morelowskiego i autolitografjami jubilata.
1902-1927, Kraków 1928;
17 x 14 cm. Okładka broszurowa z barwną autolitografią na licu. Stan: dobry.
Okładka: litografia barwna Syzyf; na tablicach 16 autolitografii jednobarwnych z obrazami artysty: Wiara, Chrystus u słupa, Autoportret, Matka z dzieckiem, Start, Madonna Gaudiosa, Ziemowit, Melancholia, Dziecko, Gorejące serce, Obrona piłki, Spowiedź, fragment tryptyku: Vita somnium brevis - Przyjdź Królestwo Twoje, W świat, Boży śpiewak.
olej, tektura,
33 x 48 cm (w świetle ramy);
sygn. l. g.: Wlastimil Hofman
olej, tektura,
63 x 78,5 cm (w świetle oprawy);
olej, tektura,
33,5 x 49 cm;
sygn. p. d.: Wlastilim/ Hofman
PORTRET MĘŻCZYZNY W KAPELUSZU, 1923 R.
olej/tektura,
23 x 33 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p. d.: `Wlastimil Hofman | 1923`
Estymacja: 20 000 - 30 000
Olej, płótno 70 x 52
Sygn. p.d. Wlastimil/ 1937 Hofmann
Na odwrocie nalepka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Poznaniu z nazwiskiem artysty i opisem
olej, płótno, 60,5 x 40,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil / Hofman 1969
na odwrocie autorski napis: Wrzesień/ pierwsza dekada 1969
olej, mazonit
31 x 19.5 cm
sygn. l.g.: 1960 / Wlastimil / Hofman
olej na płycie,
34,5 x 22,5 cm,
sygnowany l.d. "Wlastimil /Hofman /1955"; na odwrocie ołówkiem - autorski tytuł obrazu.
Portret kobiety w białej sukni, 1959
olej, płyta, 56 x 47 cm;
sygn. p. g.: 1959 / Wlastimil / Hofman
olej, płótno, 54,5 x 61 cm;
olej, tektura naklejona na sklejkę, 16,3 x 10 cm;
Na odwrocie dedykacja autorska: P. Wielm. Maryi / Góreckiej na / pamiątkę pozowa/ nia / Wlastimil Hofman oraz napis wtórny? z prawej u góry: MALOW: / W KRAKO= / WIE 1939; z lewej u góry: 1956 / SZKL. / PORĘBA.
olej, płótno, 70,5 x 78 cm,
Autolitografia Wlastimila Hofmana odbita w firmie A. Pruszyńskiego, Kraków, ul. Pijacka 17 w 1928 r. z okazji 25 lat pracy twórczej artysty.
litografia, papier, 15 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.,
olej, sklejka,
41x51
olej/sklejka,
22 x 35 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Wlastimil Hofman | 1958.`
ESTYMACJA 6 000 - 9 000
Tryptyk - trzy pory roku, 1967 r.
olej/płyta pilśniowa,
74 x 165 cm (wraz z ramą autorską)
każda część sygnowana u dołu
ESTYMACJA 24 000 - 35 000
olej/tektura,
31 x 41 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Wlastimil Hofman 1927 (?)`
ESTYMACJA 10 000 - 16 000
Gospodarz z Bronowic, ok. 1925
olej, sklejka, 45,5 x 59,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil/
Hofman
Praca ujęta w katalogach: 1.)
Wlastimil Hofman z cyklu "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2010, nr kat. 47; 2.)
Wlastimil Hofman [Katalog wystawy w Regionalnym Centrum Kultury Dział Wystawienniczy -
Galeria Sztuki Współczesnej], Kołobrzeg 2010, nr kat. 41
olej, sklejka, 49,5 x 70 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil
Hofman
Bibliografia: Wlastimil Hofman, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne
2010, nr kat. 67 - il.
litografia, papier, 20 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.
d.: WH (monogram wiązany na płycie);
na odwrocie nadrukowany napis:
AUTOPORTRET
sygn. p.
na odwrocie nadrukowany napis: SPOWIEDŹ
1905
olej, sklejka,
33,5 x 24 cm,
sygn. l.d.: Vlastimil Hofman, na odwrocie dedykacja: Heli na imieniny ten szkic „Słowiańskiego viribus unitis” na pamiątkę ciężkich chwil dla Słowiańszczyzny z nami przeżytych Vlastimil Ada Hofmanowie Kraków 22 V 1939
olej, tektura,
23 x 45,5 cm,
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman 1927
olej, sklejka,
71 x 51 cm,
Portret Steffena Augustyna, 1941
olej, płyta;
29,5 x 26 cm;
Portret Steffena Augustyna1, 1942
olej, płyta;
46 x 38 cm;
sygnowany i datowany po prawej stronie u dołu: Wlastimil | Hofman | Jerozo| lima | 1942 na odwrocie napis tuszem: 1942 Drogiemu. | Przyjacielowi | Dr Aug. Seffenowi | na pamiątkę | wspólnie przeżytych chwil | w Jerozolimie | Wlastimil Hofman |25/IX
olej/tektura,
25 x 35 cm
sygnowany l. g.: `Wlastimil Hofman`
ODWROCIE: przedwojenna papierowa naklejka z galerii S. Schmaus z Krakowa
olej, tektura,
48 x 35 cm
sygn. p.d. Wlastimil Hofman/ 1917
Olej, sklejka; 100 x 70 cm
Sygnowany l.d.: 1929 | Wlastimil | Hofman
Na odwrociu autorski tytuł: "Słowo Boże"
TAKI MÓJ LOS NA GROBOWCACH SIADAĆ, 1958
Olej, płyta pilśniowa; 60 x 72 cm
Sygnowany pośrodku: Wlastimil | Hofman | 1958
Na odwrociu napis autorski: TAKI MÓJ LOS NA GROBOWCACH | SIADAĆ | JUL. SŁOWACKI Tytuł jest cytatem z "Grobu Agamemnona" Julisza Słowackiego.
olej, płótno,
54,5 x 61 cm;
Olej, tektura;
30 x 21 cm
Sygnowany l.d.: Wlastimil 1925 | Hofman
PORTRET DWÓCh DZIEWCZYNEK, 1928
Olej, płótno naklejone na tekturę;
35,5 x 48 cm
Sygnowany l.g.: Wlastimil Hofmann | 1928
Olej, płótno;
21 x 47,5 cm
Sygnowany l.d.: Wlastimil Hofman 1944 Tiberias
Olej, tektura;
14,5 x 26 cm w świetle oprawy
olej, tektura, 46 x 54 cm
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman 1930
olej, tektura,
sygn. p. g.: Wlastimil Hofman /
sygnatura powtórzona Wlastimil Hofman 1914
olej, tektura,
34,5 x 50,5 cm;
sygn. p. g.: Wlastimil Hofma
Ojcze nasz, któryś jest w niebiesiech
część tryptyku "Ojcze nasz"
olej, tektura,
49 x 36 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil / Hofman / 1951
na odwrocie napis autorski: I (b)/ cykl - "Ojcze nasz"/ "Ojcze nasz/ któryś jest w niebiesiech"
olej, tektura,
36,5 x 62 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil / Hofman 1958
olej/tektura, 37 x 54 cm
sygnowany p. d.: `Wlastimil Hofman`
olej/tektura, 66 x 90 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Wlastimil Hofman | 1918`
autolitografia, papier, 15 x 19 cm (w świetle oprawy)
olej, płótno, 102 x 148 cm;
sygn. l.d. Wlastimil Hofman / 1925
olej, płótno, 70 x 63 cm;
sygn. l. d.: Wlasimil/ Hofman/ 1939
na odwrocie, na krośnie napis autorski czarną farbą: zaczęty 31/I 39 oraz napis autorski na płótnie: Heli na pamiątke/ Wlastimil Hofman
olej, płyta, 56 x 47 cm;
Róża w szklanym flakonie, 1967
olej, płyta, 61 x 42 cm
sygn. p. d.: 1967/ Wlastimil Hofman
autolitografia, papier, 15 x 19 cm (w świetle oprawy);
autolitografia, papier, 20 x 15 cm (w świetle oprawy);
Olej, sklejka;65 x 50 cm
Sygnowany p.d.: Wlastimil |Hofman |1950
Do obrazu załączony
jest szkic: ołówek, kredka, papier;18,5 x 12 cm w świetle ramy
Sygnowany p.d.: 14/II WH (monogram wiązany) 50
Olej, tektura; 68 x 33 cm
SCENA SYMBOLICZNA Z ANIOŁEM, 1913
Akwarela na szkicu ołówkowym, papier; 34,5 x 29,5 cm w świetle passe-partout
Sygnowany l.d.: Wlastimil Hofman 1913
olej, płótno,
141 x 154,5 cm;
1.) Wlastimil Hofman z cyklu "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2010, nr kat. 50;
2.) Wlastimil Hofman [Katalog wystawy w Regionalnym Centrum Kultury
Dział Wystawienniczy - Galeria Sztuki Współczesnej], Kołobrzeg 2010, nr kat. 44
olej, tektura,
13 x 13 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman
na odwrocie napis: Wlastimil Hoffman / "Głowa" / własn. Elżbiety Krcha
olej, sklejka,
45,5 x 59,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil/ Hofman
Praca ujęta w katalogach:
1.) Wlastimil Hofman z cyklu "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2010, nr kat. 47;
2.) Wlastimil Hofman [Katalog wystawy w Regionalnym Centrum Kultury Dział Wystawienniczy - Galeria Sztuki Współczesnej], Kołobrzeg 2010, nr kat. 41
olej, tektura,
67 x 49,5 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman 1934
Praca ujęta w katalogach:
1.) Wlastimil Hofman, z cyklu "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2010, nr kat. 62;
2.) Wlastimil Hofman [Katalog wystawy w Regionalnym Centrum Kultury Dział Wystawienniczy - Galeria Sztuki Współczesnej], Kołobrzeg 2010, nr kat. 54
olej, tektura,
23,5 x 33,5 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman 1926;
na odwrocie numer niebieską kredką 5202
Główka dziewczynki na tle pejzażu, 1926
olej, tektura,
16 x 28 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman/ 1926
olej, sklejka,
49,5 x 70 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
Bibliografia: Wlastimil Hofman, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2010, nr kat. 67 - il.
litografia, papier,
18,7 x 15,3 cm (w świetle oprawy);
Autolitografia Wlastimila Hofmana odbita w firmie A. Pruszyńskiego, Kraków, ul. Pijacka 17 w 1928 r. z okazji 25. lecia pracy twórczej artysty.
litografia, papier,
15 x 20 cm (w świetle oprawy);
litografia, papier,
Dwaj chłopcy z glinianym ptaszkiem
olej, płótno,
33 x 49 cm,
sygn. l.g.: Wlastimil Hofman 1927
PORTRET KAROLA HUBERTA ROZTWOROWSKIEGO, 1919 R.
olej/tektura,
25 x 26 cm
sygnowany i datowany l. g.: `Wlastimil Hofman | 1919`
SYN CIEŚLI, LATA 20 - 30 - TE XX W.
olej/tektura,
62,8 x 67,8 cm
sygnowany l. d.: `Wlastimil | Hofman`
ODWROCIE: odręczne napisy: `Syn cieśli` oraz numer: `4731`
Olej, płótno;
40 x 60 cm
Sygnowany l.d.: Wlastimil | Hofman | 1947
Za opinią Wisławy Jordan
olej, płótno,
54,5 x 61 cm;
Autoportret ze sceną alegoryczną w tle
olej, tektura,
41,5 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wlastimil Hofmann / 1921
olej, płótno, 167 x 130 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofmann/ 1918
Praca Wlastimila Hofmana utrzymana jest w pogodnym, sielskim nastroju.
Młoda kobieta - alegoria wiosny o blond włosach związanych w luźny kok, w który wplecione są czerwone kwiaty. Ma na sobie białą, luźną sukienkę odkrywającą kark i ramiona. Siedzi na kamieniach, bosymi stopami dotyka ziemi. Przy niej przykucnęli mały faun oraz chłopczyk z motylimi skrzydełkami. Obaj chłopcy mają typowe w twórczości Hofmana rysy wiejskich dzieci, które malarz tak chętnie portretował. Odpoczywającą nad stawem grupę otaczają liczne symbole oznaczające nadejście wiosny, gdzie najbardziej wyrazistym są właśnie tytułowe jaskółki.
Ta wyjątkowa praca pochodzi z najlepszego okresu artysty. Zachwyca ciekawą kompozycją oraz jasną, żywą kolorystyką.
olej, płótno,
79 x 69
cm, sygn. l.d.: Wlastimil Hofmann 1939.
na odwrocie dedykacja: dla Heli
olej, sklejka,
49,5 x 70 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
olej, tektura,
23 x 29 cm;
Trzy pory roku - tryptyk, 1967
olej, płyta;
61 x 40,5 cm
sygn. p.d Wlastimil Hofman/ 1967
olej, płótno;
90 x 59,5 cm
olej, płótno,
167 x 130 cm;
olej, tektura,
olej, sklejka,
25 x 35,5 cm;
olej, tektura,
olej, płótno,
54,5 x 61 cm;
olej/tektura,
40 x 35,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p. d.: `Wlastimil | 1929 Hofman`
Chłopiec góralski - studium postaci, ok.
olej, płótno,
25,7 x 21 cm;
sygn. l. g.: V.H. (monogramem)
Dolce et decorum est pro patria mori
olej, płótno,
201,3 x 150 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman / 1930
Portret mężczyzny z łopatą - Odśnieżanie
olej, tektura,
43,5 x 55 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil / Hofman/ 1957
Scena zgoła rodzajowa być może w symbolicznym malarstwie Wlastimila Hofmana mieć odniesienie do aktualnej sytuacji w kraju po 1956 roku.
olej, tektura,
12,5 x 12,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Wlastimil Hofman / 1923
olej, sklejka,
34 x 49 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
Starzec i dziewczyna, ok. 1925
olej, tektura,
35 x 50 cm;
sygn. p. g.: Wlastimil Hofman
Olej, tektura;
17 x 29,7 cm
Na odwrocie napis czarnym atramentem: Hofman Wlastimil "Głowa chłopca". Poniżej pieczęć: "Zachęta" | Salon sztuki współczesnej | Lwów, ul. Legionów 7.
ADZIA ZE SKOWRONKIEM, lata trzydzieste
Olej, sklejka;
35,5 x 50 cm
Sygnowany p.d.: Wlastimil Hofman
Na obrazie została przedstawiona żona artysty, Ada.
Portret żony artysty patrzącej na Wawel
olej, tektura, średn. 7 cm (w świetle okrągłej oprawy);
sygn. u dołu wzdłuż okrągłej krawędzi:
Wlastimil Hofmann 1921
olej, sklejka,
57 x 73,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofmann 1923
olej, tektura,
49 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
olej, tektura,
45 x 65 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
sygn. dat. l.g.
olej, tektura
70x49
PORTRET WŁADYSŁAWY JAWORSKIEJ, 1961 R.
ołówek/papier,
32,5 x 23 cm
sygnowany i datowany śr. d.: `Wlastimil | Hofman | 9/II 1961 | Szkl. Poręba`
Kaplica św. Heleny w Bazylice Grobu Pańs w Jerozolimie, 1942
olej, sklejka,
33 x 47 cm
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman 1942;
na odwrocie napis autorski: Kapl. Św. Heleny
olej, tektura,
49,5 x 34,5 cm;
olej, tektura, 25,5 x 34,5 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman
Obraz umieszczony w katalogu wystawy w Regionalnym Centrum Kultury, Dział Wystawienniczy, Galeria Sztuki Współczesnej, Kołobrzeg 2010, pozycja katalogowa 38
Bibl.: Wlastimil Hofman [z cyklu] Spotkanie ze sztuką, Łaziska Dolne 2010, s. 35, poz. 68
olej, płótno,
201,3 x 150 cm;
olej, płótno,
25,7 x 21 cm;
olej, deska,
34,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
Obraz umieszczony w katalogu wystawy w Regionalnym Centrum Kultury, Dział Wystawienniczy, Galeria Sztuki Współczesnej, Kołobrzeg 2010, pozycja katalogowa 40
Bibl.: Wlastimil Hofman [z cyklu] Spotkanie ze sztuką, Łaziska Dolne 2010, s. 24, poz. 46
Olej, sklejka,
45 x 35 cm,
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1950
olej/sklejka,
42 x 52 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Wlastimil Hofman 1958`
olej/płyta,
24 x 33, 5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany l. d.: `Wlastimil Hofman 1925`
olej/płyta,
72 x 100 cm
sygnowany i datowany p. g.: `Vlastimil Hofman | Praga 1915`
olej na płótnie,
34 x 43 cm,
sygnowany l.d. "Wlastimil Hofman 1959"
olej na tekturze,
35 x 50 cm, sygnowany p.d.
"Wlastimil Hofmann"
olej, tektura,
średn. 7 cm (w świetle okrągłej oprawy);
sygn. u dołu wzdłuż okrągłej krawędzi: Wlastimil Hofmann 1921
olej, tektura,
91,5 x 73 cm;
sygn. l. d: Wlastmil Hofmann
Na odwrocie napis (autorski?) - Nike, owalny stempel magazynu przyborów malarskich Róży Aleksandrowicz z ul. Basztowej w Krakowie. Na krzyżu widniejąca data 1916.
olej, sklejka,
57 x 73,5 cm;
Portret starca na tle zimowego pejzażu, 1929
olej, tektura,
16 x 33,5 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman /1929
Na ramie naklejka salonu sztuki ?Achilleion" w Białej k / Bielska.
olej, sklejka,
27,5 x 40 cm
sygn. l.d.: Wlastimil / Hofman
Na odwrocie autorski napis ołówkiem: "W Bogu nadzieja"
olej, deska,
33,5 x 21,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman/ 1921
Kaplica św. Heleny w Bazylice Grobu Pańskiego w Jerozolimie, 1942
olej, sklejka,
33 x 47 cm
Ślepiec nad sadzawką Siloe, 1954
olej, tektura,
47,5 x 32 cm;
sygn. p. g.: 1954 / Wlastimil / Hofman;
na odwrocie oryginalna w kompozycji scena - Pietá, sygnowana dwukrotnie monogramem wiązanym WH oraz napisy autorskie ołówkiem: Ślepiec nad sadzawką/ Siloe oraz Przeznaczony na cud jak/ ów chory w Betsaidzie.
olej/tektura,
68 x 98 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Wlastimil | Hofman | 1923`
ODWROCIE: papierowa naklejka z Salonu Malarzy Polskich w Krakowie z tytułem autorskim
Olej, tektura;
60 x 39 cm
Sygnowany p.d.: Wlastimil | Hofmann | 1962
Olej, płótno;
60 x 40 cm
Sygnowany p.d.: Wlastimil | Hofmann
olej, sklejka,
50 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
na odwrocie napis ołówkiem: Wł. prof. Hofman, Kraków? Willa własna
olej, tektura,
66,7 x 90 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil/ Hofman/ 1922
olej, tektura,
33 x 43 cm;
sygn. l. g. Wlastimil Hofman / 1929,
(na odwrociu napis z tutułem) F6370
sygn. dat. l.d.
olej, sklejka
35x22
olej, płótno,
41 x 61 cm;
na odwrocie na płótnie napis: Samotność
olej, płótno
63 x 76,5 cm;
sygn. l.g.: Praga 1916 / Vlastimil Hofmann
- Legionista Złotowski ze Lwowa, 1916;
olej, płótno, 128 x 100 cm;
.
olej, tektura,
66,7 x 90 cm;
Olej, płyta;
68 x 33 cm
Sygnowany l.d.: Wlastimil | Hofmann
Na odwrocie napis czarnym olejem: Tęsknota | Melancholia. Poniżej nalepka z napisem czarnym atramentem: AUTOR VLASTIMIL HOFMAN| SZKLARSKA PORĘBA sR| L. GÓRNA |(8) TĘSKNOTA - 6 - |wys. 68 x 33 cm
AKT NA DRABINIE - HELA FOLSZEWSKA, 1925 R.
olej/płótno,
98 x 198 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Wlastimil Hofman | 1925`
ODWROCIE: opisany na odwrocie
sygn. dat. l.d.
olej, tektura
45x70
sygn. śr.d.
ołówek papier
22.5x20 (w świetle passe-partout)
olej, tektura,
48,5 x 72 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofmann 1922
Na odwrocie odręczny napis ołówkiem (autorski?): "Królowo Panieńska/ módl się za mną" oraz "Leśmiak?/ 11/8. 922 r/ ? 9/ Kraków"
olej, płótno,
45 x 63 cm;
sygn. l. g.: 1928 / Wlastimil Hofman na odwrocie, na blejtramie stempel Składu papieru R. Aleksandrowicz w Krakowie
I polały się łzy czyste, rzęsiste, 1952
olej, sklejka,
38 x 53 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil/ Hofman/ 1952
na odwrocie odręczny napis, autorski? - cytat z wiersza Adama Mickiewicza I polały się łzy czyste rzęsiste/ na moje dzieciństwo sielskie i anielskie.
Obraz znany w literaturze jako Portret Wandy Wiłkomirskiej.
olej, tektura, 33 x 43 cm;
olej, płótno,
22,5 x 22,5 cm;
sygn. Wlastimil Hofmann/ 1917
olej, plótno,
41 x 60,5 cm;
sygn. l. g.: Wlastimil Hofman / 1947
Na krośnie autorski napis tytuł ołówkiem: Zwiastowanie
olej, sklejka,
50,5 x 35,5 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman
Na odwrocie odręczny napis: "Potwierdzam autentyczność tego obrazu jako autentyczny/ prof. Wl Hoffmanna / Krakowa/(...) / Adolf Freleman / Lwów Tarnovskiego 41."
Dziewczynka o jasnych włosach, 1928
olej, tektura,
24 x 32,5 cm,
sygn. p. d.: Wlastimil Hofmann/ 1928
olej, płótno,
63 x 76,5 cm;
Na odwrocie nalepka wystawowa z Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie wraz z tytułem obrazu Polska i datą nadesłania 11 / X 1916 oraz własnoręczne napisy artysty m.in.: Polska 1000 r., ? dla Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, praski adres zamieszkania Hofmana.
olej, tektura;
71 x 100 cm
sygn. p.d. Wlastimil Hofman
olej, płótno
49 x 36,5 cm;
sygn. u dołu: Wlastimil Hofman / 12/IX 1968;
Polska w okowach - Legionista Złotowski ze Lwowa, 1916
olej, płótno, 128 x 100 cm;
olej, tektura, 34,5 x 49,5 cm;
sygn l.d.: Wlastimil Hofman
olej, tektura, 33 x 43 cm;
olej, tektura,
49 x 68 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman 1922
MŁODZIENIEC Z NAZARETU, 1944 r.
olej/tektura, 15 x 15 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Wlastimil Hofman | 1944`
olej na płótnie, 30 x 25,7 cm,
sygnowany p.g. "1931/Wlastimil Hofman"
olej, sklejka, 30 x 24,3 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil / Hofman / Jerozolima / 1942
olej, płótno, 49 x 36,5 cm;
olej, sklejka, tektura, 69,5 x 99 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil / Hofman 1938
olej, tektura, 24 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
Odyseusz w kirkejskiej siedzibie
olej, tektura, 26 x 39 cm;
sygn. l. g.: Praga 1916 / Vlastimil Hofmann
na odwrocie tytuł autorski.
olej, tektura; 16,5 x 30 cm
sygn. l.g. Wlastimil Hofman/ 1926
olej, sklejka; 62,5 x 47,5 cm
sygn. l.g. "P. St. Kobieli na pamiątkę 1923 | w dowód serdecznej przyjaźni Wlastimil Hofman"
Olej, płyta; 73 x 59,5 cm
Sygnowany l.g.: Wlastimil 1961 | Hofman
Tusz na papierze, 19 x 29,5 cm,
sygn. l.d.: Panu dr Augustowi na pamiątkę Wlastimil Hofman
Olej na tekturze, 25 x 36 cm,
Sygn. p.d.: W Hofman
olej, tektura, 30 x 30,5 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman / 1929
na odwrocie tytuł autorski oraz oznaczenia I / Pr.
olej, tektura, 33 x 43 cm;
sygn. l. g.: Wlastimil Hofman / 1929;
na odwrocie tytuł autorski
olej, płótno, 128 x 100 cm;
sygn. l. g.: Vlastimil Hofmann / Praga 1916
PORTRET ZAPAŚNIKA T. S. WISŁA - MIECZYSŁAWA TYLKO, 1928 R.
kredka/papier,
66 x 45 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany, datowany oraz dedykacja p. d.: "Panu Mieczysławowi Tylko | ciężkoatlecie T. S. Wisła | na pamiątkę | Wlastimil Hofman 1/VI 1928"
olej/płyta,
34 x 48 cm
sygnowany i datowany: "Wlastimil Hofman | 1914".
olej, płótno 49 x 36,5 cm;
olej, płótno, 41 x 61 cm;
olej, tektura, 19 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: 1929 / Wlastimil Hofman
olej, płótno naklejone na tekturę,
42 x 34,5 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil / Hofamn / 1927
olej, sklejka, tektura,
69,5 x 99 cm;
olej na podrysowaniu ołówkiem, tektura,
16,8 x 13,3 cm (w świetle oprawy)
olej, tektura,
13,4 x 17,4 cm (w świetle oprawy);
olej, tektura,
60,5 x 73,5 cm
sygn. p.d.: Wlastimil / Hofman /1966
(obrazy współoprawne)
WIOSNA ?olej, sklejka, 60 x 40 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: Wlastimil | Hofman
LATO ?olej, tektura, 60,3 x 40 cm?
sygnowany l.d.: 1967 | Wlastimil | Hofman
JESIEŃ? olej, tektura, 60,3 x 40 cm?
sygnowany p.d.: Wlastimil Hofman | 1967
olej, tektura, 47.8 x 64.7 cm
Na odwrocie napis błękitną kredką: Własność | (...)
olej, sklejka, 24.5 x 33.5 cm
sygnowany l.d.: Wlastimil | Hofman
Na odwrocie autorski (?) napis ołówkiem - tytuł obrazu: "W przyszłość. Ponadto kredką : W Me | oci
olej, sklejka;
72 x 82,5 cm
sygn. p.g. Vl.Hofmann
olej, płótno;
70 x 66 cm
sygn. p.d. Wlastimil Hofman 1922
olej, tektura,
38 x 46,5 cm;
olej, tektura,
26 x 39 cm;
na odwrocie tytuł autorski.
olej, tektura,
47 x 50 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman / 1947
na odwrocie napisy autorskie: "Autoportret" / ("Spojrzyjcie na ptaki niebieskie iż nie sieją / ani żną, ani zbierają do gumien, a wżdy / Ojciec wasz niebieski żywi je" / S. Mateusz R. VI 26) / Pani Zofji Lewakowskiej / naszej prawdziwej Przyjaciółce / Wlastimil Hofman / Szklarska Poręba / VIII. 1947
olej, tektura,
16 x 35 cm (w świetle oprawy);
olej, płótno,
45 x 63 cm;
na odwrocie, na blejtramie stempel Składu papieru R. Aleksandrowicz w Krakowie
ołówek, papier,
16,4 x 10 cm;
sygn. p.d.: VH
olej/tektura,
68 x 100 cm
sygnowany l. d.: `Vlastimil Hofman`
olej/płótno,
26 x 36,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Wlastimil Hofman | 1930`
Portret Karola Huberta Rostworowskiego
olej, płyta, 22 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.g.: Wlastimil Hofmann / 1919
Karol Hubert Rostworowski (1877 - 1938), dramaturg, poeta, kompozytor.
Portret Franciszka Kożelucha, 1929
olej, tektura, 48,8 x 42,2 cm;
sygn. l. g.: Wlastimil Hofmann 1929;
na odwrocie dedykacja: Panu Frantiskovi Kożeluchowi / Trenerowi T.S. Wisły / na pamiątkę / Wlastimil Hofman / Kraków 1929
olej, tektura, 50 x 61 cm;
sygn. l. d.: Vlastimil Hofmann / 1913
Olej, płyta pilśniowa
37,2 x 32 cm
Sygnowany czarnym olejem z lewej i prawej po środku: Wlastimil | Hofman 1962
Na odwrocie napis czarnym olejem: Autoportret | zaczęty 31/V 196
olej/tektura, 25 x 35 cm
sygnowany i datowany l. d.: `1932 Wlastimil Hofman`
olej, sklejka
50 x 70 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil / 1938 / Hofman
olej, płyta
71,5 x 51,5 cm (każda płyta);
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman 1967 (każda kwatera)
Na odwrocie na każdej płycie opisy autorskie wraz z tytułem tryptyku: Z mojego świata; oraz nalepki z BWA w Krakowie
olej, sklejka
40 x 50 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil/Hofman
Portret kobiety z astrami (1927)
sygn. dat. l.g.
olej, płótno/tektura
65x47
CHŁOPCZYK / ŻÓŁTY KWIATEK, 1919
olej, tektura
23.8 x 33 cm
sygnowany l.g.: Paryż 1919 | Wlastimil Hofmann
Na odwrocie nalepka warszawskiej pracowni oprawy obrazów Wacława Kozarzewskiego oraz wycinek nieokreślonej gazety z artykułem napisanym z okazji 75 rocznicy urodzin artysty.
olej, tektura
71 x 94 cm
sygn. l.d. Wlastimil Hofman/ 1929
olej, płótno
38,5 x 59,5 cm;
sygn. l. g.: Wlastimil / 1909
Olej, sklejka
45 x 38 cm
Sygnowany p.g.: Wlastimil | Hofman | 1957
Olej, płótno
40 x 60 cm
Olej, tektura
49,5 x 68 cm
Sygnowany l.d.: Wlastimil | Hofman | 1921
Na krosnach nalepka wypełniona czarnym atramentem:
K. WOJ. (
) | tel. Nr 2 KRAK (
) | Autor: Hofman Wl. | Tytuł: Dziadek Rodzaj olejny | Rozmiar
. | Nr 13
Na odwrocie szkic - akt mężczyzny.
olej, tektura, 25,5 x 30 cm;
na odwrocie napisy autorskie: Vlast. Hofman / ... (ołówkiem); Vlast. Hofman / 1939 / Na Proseku. (piórem)
olej, tektura, 25,5 x 30 cm;
sygn. l. d.: V. Hofmann;
na odwrocie napisy autorskie: Vlasti Hofman / 1936 (ołówkiem); Vlast Hofman. / 1936. / Partie z Vynčan. (piórem)
olej, płyta
51 x 57,5 cm
sygn. l. g.: Wlastimil 1955 / Hofman
olej, płótno
45 x 60 cm
sygn. u dołu: Vlastimil Hofmann Praga 1916
na odwrocie na krośnie: Vlastimil Hofmann oraz tytuł obrazu: Am Wege in die Hades; nalepka wystawowa (TPSP w Krakowie?) oraz okragły stempel BUNDESDE... / WIEN
Portret mężczyzny w szynelu (1952?)
sygn. dat. l.d.
olej, tektura
24.5x34.5
olej/tektura
51 x 34 cm
sygnowany i datowany l. d.: "Wlastimil Hofman | 1923"
olej/tektura
54 x 69 cm
sygnowany l. d.: "Wlastimil Hofman"
olej/sklejka
62,5 x 47 cm
sygnowany, datowany oraz dedykacja l. g.: "P. St. Kobieli na pamiątkę 1923 | w dowód serdecznej przyja¼ni Wlastimil Hofman"
olej/płótno
71 x 99 cm
sygnowany i datowany l. g.: "Wlastimil Hofman | 1937"
olej, tektura
34 x 41 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil / Hofman 1929, na odwrocie autorski tytuł obrazu
olej, płótno,
35 x 50.3 cm
sygnowany l.d.: Wlastimil Hofmann | 1930
Olej, płótno
40 x 60 cm
Sygnowany l. d.: Wlastimil | Hofman | 1947
Biografia artysty przy poz. nr 22.
Olej, tektura
49,5 x 68 cm
Sygnowany l. d.: Wlastimil | Hofman | 1921
Na krosnach nalepka wypełniona czarnym atramentem: K. WOJ. (
) | tel. Nr 2 KRAK (
. | Nr 13
Olej, sklejka
45 x 38 cm
ŚWIĘTY KRZYSZTOF PRZENOSZźCY MAŁEGO CHRYSTUSA PRZEZ RZEKĘ, 1966
Olej, płyta
80 x 58,5 cm
Sygnowany l. d.: Wlastimil | Hofman | 1966
Na odwrocie: napis czarną farbą wykonany przez artystę: Oczy Jezuska | na pamiątkę | Andrzejowi
Olej, tektura
37,2 x 20,2 cm
Sygnowany l.d.: Wlastimil | Hofmann; p.d.: 1964
Na odwrocie napisy odręczne: Róża od Pn. Pytko, raczej | od jego matki | Bożence | Kucharskiej | na pamiątkę | Wlastimil | Hofmann | 23/II 65 2 meb (?)
Portret chłopca, lata 20/30 XX w.
olej, tektura
62,8 x 67,8 cm
sygn. l.d. Wlastimil Hofman
olej, tektura
48,5 x 59,5 cm;
sygn. p. g.: 1957/ Wlastimil Hofman
Na odwrocie nalepka autorska: z nazwiskiem, adresem zamieszkania, tytułem, numerami: 4, 14, 38 i datą 1957.
38,5 x 29 cm;
olej/płótno,
55 x 61 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Wlastimil | Hofman | 1958`
olej/tektura,
47 x 50 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Wlastimil Hofman | 1947`
Kobieta i dziecko ze skrzypcami
- Madonna przed kapliczką;
olej, płótno,
55 x 55,5 cm;
Obraz z wczesnego okresu twórczości Hofmana, powstały ok. 1905-1907; nieskończony, partie tła wtórne.
olej, sklejka,
35 x 50,5 cm;
sygn. l. g.: Wlastimil Hofman
Na odwrocie oznaczenia ołówkiem (autorskie?): I / 4 36 (data? - 1936)
olej, płyta pilśniowa,
41 x 30 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman 64
Modlący się przed kapliczką w lesie
olej, płyta pilśniowa,
55 x 38,5 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman / 1966
olej, tektura,
32 x 39 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman / Nazaret 1947(?)
olej, tektura
wym. 26 x 43,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil / Hofmann / 19 ...(?).
Na odwrocie autorski tytuł obrazu.
olej, płótno,
31 x 53 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman
PARA PORTRETÓW GEN. BOLESŁAWA SZARECKIEGO, 1940 i 1943
A) Akwarela, karton;
24,4 x 18 cm w świetle passe-partout
Sygnowany l.d.: W Hofman Kpt. | ma zaszczyt ofiarować | w dowód wiecznej wdzięczności | Kozielsk 12. IV. 1940.
B) Ołówek, papier;
24,4 x 20 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p.d.: Panu Generałowi | na pamiątkę | Wlastimil Hofman | 19/XI 43 Nazaret
PORTRET MĘŻCZYZNY Z SIKORKAMI, 1957
Olej, sklejka;
45 x 67 cm
Sygnowany l. d.: Wlastimil | Hofman | 1957
Kapliczka pod Kopcem Kościuszki
Olej, tektura,
21, 5 x 22, 5 cm,
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
Olej, deska,
34 x 54 cm,
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman 1925
olej, płótno,
118 x 130 cm
sygnowany l.d.: Wlastimil Hofman | 1923
olej, tektura naklejona na sklejkę,
70.5 x 95 cm
sygnowany l.d.: Wlastimil Hofmann | 1925
ANHELLI. SPOTKANIE Z ANIOŁEM, 1915
olej, sklejka,
72.5 x 100 cm
sygnowany p.g.: Vlastimil Hofmann | Praga 1915
Na odwr. nalepka (maszynopis, atrament) o treści: Reichel - Künstlerpreis pro 1915 | Wettbewerb. | Name: Vlastimil Hofmann | Adresse: Prag - Smichov 1289 | Titel des Werkes: Anhelli | Versicherungswert: 1500 K
olej/tektura,
65 x 50 cm
sygnowany, datowany oraz inskrypcja l. g.: `Wlastimil Hofman w 1904 malowałem W obrazie tym przeczułem śmierć | mojej Mamy`
olej/płótno naklejone na tekturę,
50 x 67 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Wlastimil | Hofman | 1927`
Akt stojący, początek XX w., Paryż
Ołówek, papier;
wym.: 22 x 15 cm;
sygn. oł. p.d.: VH; Paryż.
Portret chłopca, 1930 / Portret młodej kobiety, 1930
1.Ołówek, papier;
wym.: 33 x 21 cm;
sygn.: Wlastimil Hofman 7/V 1930 Poznań.
2.Ołówek, papier;
wym.: 33 x 21 cm;
Portret Leona Wyczółkowskiego, 1930
Ołówek, papier;
wym.: 26,5 x 34 cm;
sygn. oł. WH 1924 (monogram wiązany); dwa szkice: profil i postać stojąca.
Portret kobiety na tle morza w Tiberias (1944)
sygn. p.d.dat l.d.
olej, płótno
31x26
olej, deska,
63 x 43.5 cm
sygnowany l.g.: Wlastimil | Hofman 1921
obok, wzdłuż górnej krawędzi dedykacja: Pani Bronisławie Koncowej | na pamiątkę pobytu na Salwatorze Na odwr. szczątkowo zachowane resztki 2 nalepek wystawowych (TPSP?, TZSP?)
Olej, płyta pilśniowa; 37,2 x 32 cm
Portret mężczyzny z królikiem, 1953
olej, sklejka
23 x 27cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1953
olej, płótno,
45 x 63 cm;
olej, sklejka,
34 x 50 cm;
sygn. p. g.: Wlastimil Hofman
Olej, płótno; 40 x 34 cm
Sygnowany p.g.: Wastimil Hofmann Praga 1917
olej, sklejka,
24,5 x 16, 5 cm
sygn. p. g.: Wlasimil Hofman
olej, sklejka
50 x 70 cm
sygn. p. d.: Wlastimil / Hofman / 1938
Olej, tektura,
34 x 49 cm.
Na odwrocie dedykacja autorska dla prof. Turawskiego
olej/sklejka, 22 x 35 cm
sygnowany l. g.: `Wlastimil | Hofman`
na odwrocie tytuł autorski
olej/sklejka, 52 x 37 cm
sygnowany l. d.: `Wlastimil Hofman`
na odwrocie odręczny napis: `Potwierdzam autentyczność tego obrazu jako autentyczny | prof. Wl Hoffmanna | Krakowa | (...) | Adolf Freleman | Lwów Tarnowskiego 41`
linoryt, papier,
30 x 21 cm (wymiary arkusza);
sygn. na płycie: H;
ołówkiem Vlastislav Hofman
olej, tektura,
48 x 35 cm; sygn. p.d.: Wlastimil Hofman / 1917
na odwrocie nalepka TPSP w Poznaniu
olej, tektura,
35 x 50 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofmann
olej na tekturze, 90 x 71 cm, sygnowany l.d. "Vlastimil Hofmann" na odwrocie podniszczona kartka "Antykwarni Abe Gutnajera" na ul. Mazowieckiej 16 w Warszawie.
olej, tektura;
70,5 x 52,5 cm
sygn. p.g.: 1918/ Wlastimil Hofman
na odwrocie: dedykacja autorska: Kochanemu i wiernemu Jasiowi/ Wlastimil Hofman
50 x 52 cm
sygnowany p.d.: Wlastimil | Hofman | Jaffa 1945
24 x 20 cm
sygnowany p.g.: Wlastimil Hofman 1926
Na odwrocie napis kredką: 4736
olej, tektura,
71 x 96 cm;
Szkice aktu męskiego - postać leżąca
a) Ujęcie od tyłu
ołówek, papier,
21,2 x 26,7 cm (w świetle oprawy)
b) Ujęcie z boku
ołówek, papier,
26,7 x 19,7 cm (w świetle oprawy)
rysunek piórkiem, papier,
16 x 27,5 cm,
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman Szklarska Poręba 1947
olej, tektura,
71,5 x 62,5 cm,
sygnowany l.d.: Wlastimil Hofman, dat. 193(?)2
olej/sklejka,
51 x 35 cm
sygnowany p. d.: `Wlastimil | Hofman`
olej/deska,
23,7 x 50,6 cm
kwatera prawa sygnowana i datowana l. g.: `Wlastimil Hofman Paryż 1920`
na odwrocie papierowa naklejka: `Autor W. hofman | Nektar I Tryptyk Rodzaj dzieła | Własność Stanisław Kotys Data nadesłania | Stanisława Gąsiewska`
olej, tektura,
47,5 x 39 cm;
sygn. l. g.: 1928 / Wlastimil Hofmann
olej, sklejka
34 x 30 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil / Hofman / Jerozolima 1942
olej, sklejka
68,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Vlastimil / Hofmann / 1939
olej, sklejka
30 x 24,3 cm;
ołówek, papier
18,9 x 12 cm;
napis p. d.: Kałuski Mefistofeles / Vl Hofman
Z CYKLU WIOSENNEJ PIEŚNI, ok. 1920-30
Olej, tektura;
34 x 49 cm Sygnowany l.d : Wlastimil | Hofman
Na odwrocie napis kredką: z cyklu Wiosennej Pieśni
olej na sklejce,
38 x 55 cm,
sygnowany l.d. "Wlastimil Hofman 1952", na odwrocie tytuł ołówkiem i kartka odręczna: "16 SKRZYPEK"
olej na tekturze,
24 x 32 w świetle ramy,
sygnowany u dołu "Wlastimil Hofman". Na odwrocie niedokończony szkic olejny i napisy autorskie: "(Polak i Nike) Zwycięstwo" oraz "Nie spełniony".
DZIEWCZYNKA Z GNIAZDEM PTASIM, 1917
olej na płótnie dublowanym,
40,5 x 50,5 cm,
sygnowany l.g. "Vlastimil Hofmann Praga 1917"
sygnowany l.d.
olej, tektura
50x69.5
Dwie dziewczynki ze słonecznikami
olej, tektura, 54 x 66 cm;
sygn. p.d. Wlastimil / Hofman / 1937
olej, płótno dublowane, 89 x 56 cm;
sygn. l.g.: V Hofman
olej, tektura, 23,5 x 18 cm;
sygn. p.g.: Vlastimil Hofmann / 1916
Piórko, papier;
32,5 x 23 cm
Sygnowany śr. d.: Wlastimil Hofman | 26/V 1967
Olej, sklejka
45 x 67 cm
olej, tektura
13,4 x 17,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman
olej, tektura
54 x 48,5 cm
sygn p.g.: Wlastimil Hofman 1960
olej, plótno, 39 x 47 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil / 1938 Hofman
olej, dykta, 45 x 36,5 cm (w świetle oprawy);
sygn.p. g.: Wlastimin Hofman 1957
olej, dykta, 46,5 x 54,5 cm (w świetle oprawy);
sygn l. d.: Wlastimin Hofman 1959
Olej, sklejka; 46 x 65 cm
Z tyłu czarną farbą zarys krowy i napis: 27 STUDIUM 46 x 56.
Poniżej na naklejonym papierze napis czarnym atramentem: Wlastimil H (
) | Studium|651/2 x 46 1/ (
)
olej/tektura
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1928, wym.: 34 x 49 cm
olej/sklejka
sygn. l.g.: Wlastimil Hofman 1927, wym.: 32 x 46 cm
olej/tektura
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman, na odwrocie dedykacja: Pani Zofji w dowód szczerej przyja¼ni Ada i Wlastimil Hofmanowie 1936, wym.: 40 x 27 cm,
olej/tektura, 54 x 69 cm
sygnowany l. d.: `Wlastimil Horman`
olej/tektura, 35 x 49,5 cm
olej, płótno
61 x 50 cm
sygnowany w p.d. rogu (na szelce): Wlastimil Hofman charakterem i stylem.
olej, płótno dublowane, 90 x 70 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman / 1921
olej, tektura, 29 x 62,5 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil / Hofman / 1961
olej, płótno, 63,5 x 46 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil / Hofman / 1928
Portret mężczyzny - S. Tymowskiego
tusz, tektura, 48 x 34 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil / Hofman / Łód¼ 1927
olej, sklejka, 27 x 35cm
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman
na odwrocie naklejka krakowskiego salonu dzieł sztuki Kazimierza Wojciechowskiego, wypełniona atramentem, z datą 1938
olej, płótno
132 x 73 cm
sygnowany p.d.: Vlastimil Hofman | 1908
olej, sklejka, 68,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
Portret dziewczyny w czerwonym berecie
ołówek, kredka, papier, 34 x 24 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman / 1931
Portret Stefana Tymowskiego (1927)
sygn. dat. l.d., tusz, tektura, 48x34 cm
olej, płótno, wym.: 70 x 50 cm,
sygn. p.d.: "Wlastimil Hofman 1931".
olej/tektura, 61 x 85 cm
obraz posiada opinię Adama Konopackiego
na odwrocie okrągła pieczątka ze składu przyborów malarskich `ALEKSANDROWICZ W KRAKOWIE`
olej na sklejce, 38 x 55 cm,
olej, tektura, 24,5 x 35 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman / 1932
olej, tektura, 19 x 20 cm,
sygn. p. d.: Wlastimi 1928 / Hofman
na odwrocie dedykacja: Panu Józefowi / Adamkowi / na pamiątkę / 200go medalu / Wlastimil Hofman
olej, tektura, 21 x 14 cm,
sygn. l. d: Wlastimil / Hofman / 1928
na odwrocie dedykacja: Panu Emilowi / Szynkowiczowi /na pamiątkę /100go medalu/ Wlastimil Hofman
Prima vera - fragment tryptyku
olej, tektura, 37 x 46 cm;
sygn. p.g.: 1929 / Wlastimil Hofman
na odwrocie napis autorski: Prima vera / tryptyk
olej, tektura, 43 x 74 cm;
sygn. l. g.: Wlastimil Hofmann / 1928
na odwrocie potwierdzenie autentyczności obrazu przez K. Buczkowskiego (1949 r.)
ołówek, papier, 11 x 8 cm
(w świetle oprawy - rysunek zabezpieczony fiksatywą)
sygn.: p. d.: Wlastimil Hofman / 9/VIII / 1948 / Szklarska Poręba
na odwrocie naklejka i napis: Portretowany: Jerzy Wołoszański ur. 4 czerwca 1943 roku / w Stanisławowie, syn Michała i Klementyny / z domu Demkiw
olej, tektura, 48 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
Sygnowany czarnym olejem z lewej i prawej po środku:
Wlastimil | Hofman 1962
olej/płyta, 46 x 36,5 cm
sygnowany i datowany góra śr.: `1963 | Wlastimil Hofman`
21.7 x 43.3 cm
sygnowany p.d.: Wlastimil Hofman | 1931
Na odwrocie oprawy napis ołówkiem: 2945
olej, płótno
35 x 50.3 cm
olej na sklejce, wym.: 31 x 29 cm,
sygn. p.g.: Na pamiątkę Wlastimil Hofmann
olej, płótno, 46 x 37,5 cm;
sygn.: p.g.: Kargal / Wlastimil / Hofman / 1934
Na odwrocie nalepki wystawowe: z wystawy: Zbiory Wlastimila Hofmana z kolekcji polskich i czeskich w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze, kwiecień - lipiec 2003; oraz z wystawy monograficznej w Muzeum Śląskim w Katowicach, wrzesień - listopad 2003
olej, płótno, 50 x 40 cm;
olej, tektura, 47 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman / 1923 [lub 1933 - ostatnie dwie cyfry słabo czytelne]
Na odwrocie szkic malarski dwóch postaci.
olej, płótno, 36,5 x 32 cm;
sygn. l. g.: 1931 / Wlastimil Hofman
Św. Maria Magdalena, 1949
olej, sklejka, wymiary w świetle ramy: 39 x 48 cm
sygn. i dat p.d.: Wlastimil 1949 / Hofman
na odwrociu: Dyptyk / (prawy bok od widza / ... his, qui credunt in nomine ejus..." / "A Słowo ciałem się stało i mieszkało / między nami" / Rzekł jej Jezus: Niewiasto czemu płaczesz ? / Jan 20.15
Św. Piotr, 1949 sygn. i dat. l.d.: Wlastimil / Hofman 1949
na odwrociu: Dyptyk / (lewy bok od widza) / his, qui crednt in nomine ejus..." / A Słowo ciałem się stało i mieszkało / między nami" / "Zaparcie się, które się wciąż powtarza"
olej, sklejka, 26 x 35 cm
sygn. i dat. l.g.: Wlastimil Hofmann Paryż 1919
olej, tektura,
70 x 94 cm
sygnowany l.d.: Wlastimil Hofmann | 1923
Siostry - portret podwójny, 1959 r.
olej/tektura, 46 x 55 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Wlastimil Hofman 1959`
Chrystus w koronie cierniowej - Autoportret, 1920 r.
olej/deska, 25,5 x 20 cm
sygnowany i datowany l. g.: `Wlastimil Hofman | 1920`
Olej, sklejka; 35,2 x 25,2 cm
Sygnowany l. d.: Wlastimil Hofman
Głowa wędrowca z zadumanym aniołem w tle, ok. 1925
olej, sklejka, 34 x 49,5 cm;
sygn. l. g.: Wlastimil Hofman
olej, płyta, 31,5 x 44,5 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil / Hofman / 1963
Na odwrocie napisy autorskie: "Mój wierny / modelik Krzysiu" / "Tu domek mój", nalepka z napisem autorskim: 4) TO DOMEK / MÓJ
Portret dziewczyny z astrami, 1927
olej, płótno, 63 x 44,5 cm
sygn. l.g.: Vlastimil Hofman 1927
olej, płótno, 102 x 96,6 cm
Dziewczynki z martwym ptaszkiem
olej, sklejka, 34 x 50 cm;
sygn. l.g.: Wlastimil Hoffman
olej, tektura,
89.5 x 71.3 cm
sygnowany l.d.: Vlastimil Hofmann
Na odwrocie nalepka warszawskiego Salonu Sztuki i Antykwarni Abe Gutnajera przy ulicy Mazowieckiej 16; druk z wpisanym atramentem nazwiskiem autora, określeniem techniki i tytułem obrazu Sen starca.
olej, tektura,
58.5 x 70 cm
sygnowany l.g.: Wlastimil Hofmann | 1915
olej, tektura, 16,5 x 29,5 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil / Hofman / 1926
olej, płyta pilśniowa, 55 x 38,5 cm;
PORTRET DWÓCH DZIEWCZYNEK, 1928
Olej, płótno naklejone na tekturę; 35,5 x 48 cm
Sygnowany l. g.: Wlastimil Hofmann | 1928
olej, sklejka, 16,5 x 25 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman
olej, sklejka, 34 x 50 cm;
sygn. l.g.: Wlastimil Hoffman
olej, tektura, 23,5 x 18 cm;
- Cyganka wróżąca z kart (As kier)
- Popiersie mężczyzny w stroju krakowskim
olej, płyta, 47 x 45 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil / 1963 Hofman oraz Wlastimil / Hofman / 1963
olej, sklejka, 25,5 x 35 cm
sygn. l.g.: Wlastimil Hofman
Lista dodatkowa.
olej na tekturze, 62,8 x 67,8 cm,
sygnowany u dołu "Wlastimil Hofmann",
na plecach odręczny napis "Syn cieśli" oraz "4731"
olej/sklejka, 29 x 38 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Wlastimil | Hofman | 1927`
olej/sklejka, 50 x 70 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Wlastimil 1918 | Hofman`
olej, płótno, 73,5 x 93,5 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman / 1929
olej, płótno, 60,5 x 40,5 cm;
sygn. u dołu: 1968 / Wlastimil / Hofman
olej, sklejka, 55 x 39 cm;
Olej, tektura; 37,5 x 46,1 cm
Sygnowany p. g.: 1929 | Wlastimil Hofmann
Na odwrocie: napis ołówkiem: Wiosna. Powyżej stempel:... ALEKSANDROWICZ KRAKÓW BASZTOWA 11 oraz DR FR SCHOENFELD & CO
Na oprawie prostokątna, częściowo zdarta nalepka: alon Sztuki "Achilleion" | Biała ob. Bielska, 11-go Listopada L. 8. | Oryginały malarzy polskich | i zagranicznych | jakoteż reprodukcje religijne i krajobrazy | Skład przyborów piśmiennych i malarskich. | Oprawa obrazów we własnym warsztacie.
Olej, płyta; 46,5 x 55,5 cm
Sygnowany l. d.: Wlastimil | Hofman | 1959
Na odwrocie: napis niebieską kredką: Dziewczynki z bratkami | 48 | ole
napis ołówkiem: OLECH AN TARNOWSKIE GÓRY
Olej, sklejka; 46 x 65 cm
Z tyłu czarną farbą zarys krowy i napis: 27 STUDIUM 46 X 56.
Poniżej na naklejonym papierze napis czarnym atramentem: Wlastimil H [... ] | Studium | 651/2 x 46 1/ [... ].
Powyżej napis czarnym atramentem: r 1924
Dziewczynka z kwitnąca gałązką
olej, tektura, 47,6 x 47,5 cm
sygn. pd.: Wlastimil Hofmann, data nieczytelna
olej, tektura, 60 x 61 cm
olej, tektura,
16.3 x 35 cm
sygnowany p.d.: Wlastimil | Hofman 1924
olej/sklejka, 34 x 64 cm
olej/płótno, 55 x 70 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Wlastimil Hofmann | Paryż 1909`
olej, sklejka, 27,4 x 35
na odwrociu naklejka: "SALON SZ
/ ALFREDA WAWRZECKIEGO / KRAKÓW, UL. SZCZEPAŃSKA 9. / TELEFON Nr. 153 - 47. / Autor Hofman Vlastimil / Tytuł Tobiasz / Rodzaj olej, rozmiar 34 x 26 1 / Nr Kat. 556/37, Data przyjęcia
olej, sklejka, 45 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d. Wlastimil Hofman
Olej, tektura; 47,2 x 62,5 cm w świetle
Sygnowany p. d.; Wlastimil Hofman, 1923
Na odwrocie podpis Król Edyp Antygona
olej, sklejka, 20 x 25,5 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman / Tel Aviv 1941;
na odwrocie odręczna dedykacja z 1942 r. (częściowo zatarta)
olej na sklejce,
36,5 x 52,7 cm w świetle ramy,
sygnowany l.d. "Wlastimil Hofman 1952", na odwrocie tytuł
olej, płótno, 40,5 x 40 cm;
sygn. p.g.: 1931 / Wlastimil Hofman
przed konserwacją
Reklamiarze (Dla chleba), 1937
olej, płótno
100,5 x 157 cm
sygn. p.d.: Wlastimil / Hofman / 1937.
Olej, płótno; 40 x 34 cm
Sygnowany p. g.: Wastimil Hofmann Praga 1917
Portret kobiety w białej sukni
olej, płyta, 56 x 48,5 cm;
sygn. p.g.: 1959 / Wlastimil / Hofman
Św. Maria Magdalena i Chrystus Ogrodnik
olej, sklejka, 40,5 x 50 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil / Hofman 1949;
Zaparcie się św. Piotra
olej, sklejka, 40,5 x 50 cm;
l.d.: Wlastimil / Hofman 1949
olej, tektura, 35,5 x 51 cm;
sygn. p.g.: Wlastimil Hofman
BAŃKI MYDLANE, ALEGORIA VANITAS, 1923
olej, tektura,
49 x 66 cm
olej/deska., 24 x 32 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Wlastimil Hofman | 1929`; na odwrocie pieczątka z firmy ramiarskiej R. Aleksandrowicz
olej, tektura, 69 x 98 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1924
Na odwrocie napisy autorskie: ołówkiem - Pierwsza pieśń, I Ze skowronkami / wstaliśmy do pracy, farbą: Podczas gdy święta Agnieszka / wypuszcza skowronka z mieszka; liczne nalepki wystawowe z lat 1925-26 (T.P.S.P w Krakowie, Zw. Polskich Artystów Plastyków, Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi).
ołówek, papier, 29 x 19,5 cm;
sygn.l.d.: Wlastimil / Hofman / 12 / IX 1951 r.
Według przekazu szkic do głowy św. Pawła; pozował Zygmunt Kieł - dziennikarz lwowski.
olej, sklejka, 49,5 x 60 cm;
sygn. p.g.: 1951 / Wlastimil / Hofman
Tusz, papier; 29,8 x 20,8 cm
Sygnowany l. d.: 19/IX WH łącznie 59
Na odwrocie szkic twarzy
PORTRET MĘŻCZYZNY
Ołówek, papier; 9 x 9 cm
Sygnowany śr.: WH łącznie 24/VIII 58
PORTRET MĘŻCZYZNY
Ołówek, papier; 9,1 x 12,1 cm
Sygnowany śr.: WH łącznie
Na odwrocie nieczytelny napis
PORTRET MĘŻCZYZNY
Ołówek, papier; 12,5 x 9,8 cm
Sygnowany p.d.: WH łącznie
Na odwrocie zarys portretu sygnowany p.d.
olej, sklejka, 100 x 120 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman 1936
na odwrocie napisy autorskie: 10) Próba (ołówkiem) / "Przebieranka" / (Kraków, Zwierzyniec); na wysokości poszczególnych postaci: Lolek Siemieński, Władek Ąabny, Władek Kotton, Tadek Nawrot, Maniek Opocha, Kaska Nawrotka nalepki wystawowe: Towarzystwa Artystów Polskich "SZTUKA" w Krakowie z nazwiskiem artysty i tytułem "Próba"; Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie / R. 1936 Nr 605 (37) / Wlastimil Hofman / Próba / kwiecień; dwukrotnie powtórzony nr 38 oraz nalepki z opisem obrazu: WLASTIMIL HOFMAN / 5) TORUŃ
olej, sklejka,
70 x 98 cm
sygnowany p.d.: Wlastimil | 1938 | Hofman
Na odwrocie dwie nalepki:
1. - z wystawy w warszawskiej Zachęcie z nazwiskiem autora, tytułem obrazu Muzykancka trójka i datą 2 kwietnia 1938;
2. - nalepka z napisem atramentem: szer - wys | 100 x 70 | 38 (... ) (przekreślone) | 27) Muzykancka trójka | Wl. Hofman | Kraków Spadzis(...)
MINźŁ WIEK ZŁOTY, UCZYĆ SIĘ TRZEBA, 1930
olej, sklejka,
34.5 x 40 cm
sygnowany: część lewa l.d.: WH (monogram wiązany); część środkowa p.d.: Wlastimil Hofman 1930; część prawa p.d.: WH (monogram wiązany)
Portret Józefa Adamka, napastnika TS Wisła, 1928
olej, płótno, 58 x 44 cm
sygn. p.g.: Wlastimil 1928 / Hofman
na odwrocie dedykacja artysty: "Józefowi Adamkowi /
Achillesowi drużyny TS Wisły / na pamiątkę" /
Wlastimil Hofman / 1928"
na krosnach pieczątki składu R. Aleksandrowicz
Autoportret na tle zieleni, 1930
olej, deska, 21 x 15,5 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman / 1930
na odwrocie pieczątka składu R. Aleksandrowicz
olej/płótno, 64 x 81 cm
olej/płótno, 40 x 28,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Wlastimil |
Hofman 1944 | Nazaret`; na odwrocie tytuł autorski:
`Wiódł Ślepy kulawego`
olej, płótno, 83,5 x 67,5 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil Hofmann 1918
olej, płótno, 102 x 148 cm;
olej, płyta, 65 x 57 cm;
sygn. p.g.: Wlastimil / Hofman / 1964.
Na odwrocie autorska dedykacja z 2. IX. 1964 r.
olej, sklejka, 49,5 x 60 cm;
długopis, papier,
7,3 x 11,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: 28 / V WH [monogram wiązany] 64
DZIEWCZYNKA Z MOTKIEM, 1926 r.
Olej, tektura; 32 x 44 cm
Sygnowany l. d.: Wlastimil 1926 | Hofman
Olej, tektura; 48 x 65 cm
Sygnowany na blaszce obroży: Wlastimil | Hofman| 1923
Olej, tektura; wymiary łącznie z ramą: 70 x 169,5 cm
Sygnowany: Wlastimil Hofman 1930
Na odwrocie: pieczęć: SKŁAD PAPIERU | R. ALEKSANDROWICZ |
KRAKÓW UL. BASZTOWA 11
Na odwrocie środkowej kwatery napisy ołówkiem:
"Pieśń życia" | "Parki" | "Muzy"
olej, tektura, 69 x 98 cm;
ołówek, papier, 22,5 x 18,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: 12/VIII WH [monogram wiązany] 26 / Las
Olej, tektura; 33 x 48,5 cm
Sygnowany l. g.: Wastimil Hofmann 1925
Na odwrocie 2 nalepki: Miejska Galeria Sztuki w Łodzi|
Autor Vlastimil Hofmann | Rodzaj pracy Olejny|
Nazwa Dziewczęta z muchołówką | nr katalogu 2051|
data przyjęcia 4. XI. 25, Związek Polskich Artystów Plastyków w Krakowie, Plac św. Ducha 1. "Dom Artystów"|
data przyjęcia 12 |IX 1925| Autor Wlastimil Hofmann|
Tytuł Dziewczęta z Muchołówką |Rodzaj olej| Nr 14
olej, płótno, 83,5 x 67,5 cm;
sygn. l.d.: "Wlastimil Hofmann 1918"
olej, deska, 50 x 70 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil / Hofman (w pionie)
olej, płyta; 29,5 x 26 cm;
sygnowany i datowany po lewej stronie u dołu: Wlastimil | Hofman 1941 | Ziemia Święta
Obiekt wystawiony na licytację na rzecz Fundacji Sue Ryder.
Portret Steffena Augustyna 1, 1942
olej, płyta; 46 x 38 cm;
sygnowany i datowany po prawej stronie u dołu: Wlastimil | Hofman | Jerozo- | lima | 1942
na odwrocie napis tuszem: 1942 Drogiemu. | Przyjacielowi | Dr Aug. Seffenowi | na pamiątkę | wspólnie przeżytych chwil | w Jerozolimie | Wlastimil Hofman |25/IX
olej, karton; 28,5 x 27 cm;
sygnowany i datowany po prawej stronie u dołu: 1943 | Wlastimil Hofman | Jerozolima
olej, płótno,
35 x 50.3 cm
Na odwrocie nalepka (druk wypełniony ręcznie) o treści: SALON DZIEŁ SZTUKI | KAZIMIERZA WOJCIECHOWSKIEGO |KRAKÓW, ul. Św. jana l.3 Telefon Nr.2 | Data przyjęcia 1930 | Autor Hofmann Wlastimił (sic!).
Na krosnach dwukrotnie odbite stemple: 35 i 50.
olej/płótno, 45 x 51 cm
sygnowany i datowany l. g.: `Wlastimil Hofman | 1929`
olej, tektura, średn. 4,5 cm;
sygn. z prawej: WH 1926
na odwrocie autorski napis z nazwiskiem autora i tytułem
Portret kobiety - żona artysty
olej, tektura, 35 x 30,5 cm;
sygn. l.d.: WLASTIMIL / HOFMAN / Praga 1917 - KRAKÓW 1918
olej, płyta, 35 x 81 cm (całość);
sygn. w każdej części: Wlastimil Hofman 1963;
na odwrocie na środkowym fragmencie nalepka autorska z nazwiskiem artysty, tytułem oraz wymiarami
olej, sklejka, 47,5 x 31 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1947
/ Szklarska Poręba
ołówek, papier, 35,5 x 27,5 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman
/ 1921 / 25 / VIII
Nie wódź mnie na pokuszenie, 1960 r.
olej/płyta, 42 x 36 cm
sygnowany p. g.: `Wlastimil | Hofman | 1960`;
na odwrocie tytuł autorski oraz naklejka z Muzeum Śląskiego w Katowicach- obraz eksponowany był na wystawie: "Wlastimil Hofman (1881 - 1970). Obrazy z kolekcji polskich i czeskich", wrzesień - listopad 2003 r.
olej, tektura, 35 x 49,5 cm;
olej, tektura, 61,5 x 50 cm;
sygn. l.g.: 1963 / Wlastimil Hofman
Na odwrocie napis autorski "Dróżniczka / przejazdowa" oraz nalepka z wystawy z 1963 r. z powtórzonym tytułem obrazu i numerem 7.
olej, płyta, 73 x 59,5 cm;
olej, płyta, 65 x 57 cm;
zawartych w albumie z wystawy zbiorowej dzieł Wlastimila Hofmana z okazji jubileuszu 25 letniej
pracy artysty. Z przedmową M. Morelewskiego i autolitografiami z lat 1902-1927. Nakładem Kom. Jubileuszowego
Autolit. Firma A. Pruszyński, Druk. Literacka, wym.: 17 x 13,7 cm.
olej, płótno, wym.: 64,5 x 80,5 cm, sygn. l.g.: Wlastimil Hofman / 1935
Olej, sklejka; 45 x 67 cm
Olej, sklejka (płyta meblowa); 88 x 59,7 cm
Sygnowany l. d.: Wlastimil | Hofman | 1950
Olej, płótno; 40 x 34 cm
olej, tektura, 33 x 34,5 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil Hofmann / 1916
olej, tektura, 12,5 x 18,8 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman
olej, tektura, 33 x 39 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil Hofmann /
Zakopane Bogówka 1925
olej, płyta, 73 x 59,5 cm;
napis autorski na odwrocie: "Jan Matejko - Ego Wlastimil Hofman/ Ofiara/ Sławna, starożytna/ stolica/ w której
własnych mor/ dują proroków".
olej, sklejka, 55 x 46 cm;
sygn. p.d. Wlastimil Hofman / 1947
na odwrocie napis autorski: zaczęty w wielki Piątek / 4 kwietnia / 1947; oraz nalepka
Salonu Sztuki Władysława Ratusińskiego w Częstochowie z wystawy obrazów V.
Hofmana 1947
Olej, tektura; 34,6 x 49,5 cm
Sygnowany l. d.: Wlastimil Hofman.
Na odwrocie napis ołówkiem: Nie narzekaj moja luba
olej, tektura,
wym.: 37,5 x 50 cm,
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman / 1921
na odwrocie piecz?? magazynu R. Aleksandrowicz.
olej, tektura,
58.5 x 70 cm
olej, tektura, 38 x 47 cm;
sygn. p.g.: Wlastimil Hofman / 1929
olej, tektura, 48 x 63 cm;
sygn. d.: Wlastimil / Hofmann / 1923
olej, tektura, 69 x 98 cm;
olej/płótno na tekturze, 25 x 40 cm
sygnowany p. d.: `Wlastimil Hofmann| 1943`
olej, płyta, 65 x 57 cm;
sygn. p. g.: Wlastimil / Hofman / 1964
Olej na sklejce 27 x 41 cm
Sygnowany p.d. - "Wlastimil / Hofman"
Na odwrocie naklejka DESY
Portret mężczyzny w stroju krakowskim
sygnowany l.d.
olej, sklejka
38.5x45.5
olej, płótno, 98 x 73 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman / Paris 1919
olej, sklejka, 80 x 94,5 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil / Hofman / 1929
na odwrocie napis autorski: Eros
DYPTYK - DOM BOGÓWKA W ZAKOPANEM, 1916 i 1925
Olej, tektura; 33 x 34 cm
Sygnowany p. d.: Wlastimil Hofmann | 1916
Olej, tektura; 33 x 39 cm
Sygnowany p. d.: Wlastimil Hofmann | Zakopane | Bogówka 1925
olej, tektura, 25 x 34,5 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil Hofmann /1922
Głowa kobiety z profilu, ok. 1960
ołówek, papier,
23,5 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: WH (monogram wiązany)
zespół luźnych kart i bloczka z papierem
z rozmaitymi szkicami, m. in. śpiącego dziecka (6 rysunków, długopis, sygn. i dat. 28.V.1964), portret Józefa Bywalca (długopis, sygn. i dat. 21.V.1964), szkice ptaków ("Kos"), zwierząt ("Barany", konia, osła), kobiety w fotelu, karmnika z sianem, kapliczki przydrożnej;
wym. szkicownika: 11,4 x 18 cm, w oprawie płóciennej.
Zestaw trzech portretów - dwu mężczyzn, chłopca; ok. 1960
ołówek, papier, 19,5 x 13,5 cm (w świetle oprawy);
olej, sklejka, wym.: 22 x 35 cm
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman
Olej, tektura; 25 x 34,4 cm
Sygnowany granatowym olejem p. d.: Wlastimil Hofman
Na odwrocie napis czerwonym olejem: wyczka się zawstydziła | nie chciała zatańczyć | mocno się [zamyśliła] | gdyż [rola] dziecko [niańczyć]
DZIEWCZĘTA, okres międzywojenny
Olej, płyta; 42,4 x 53,5 cm Sygnowany białym olejem l. śr.: Wlastimil Hofman
olej, sklejka, 24,3 x 34 cm (w świetle ramy);
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman
olej, tektura, 26 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.g.: 1928 / Wlastimil Hofman
olej, sklejka, 30,5 x 21,5 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil / Hofman/ 1941 Jerozolima
na odwrocie autorska dedykacja oraz pieczęć własnościowa.
akwarela, gwasz, papier jasnobrązowy,
43,5 x 142 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman
olej, sklejka, wymiary kwater:26 x 34,5 cm,
26 x 25 cm, 26 x 34,5 cm;
każda z kwater sygn.: lewa sygn.l.d.: Wlastimil,
środkowa sygn. p.d.: WH (monogram wiązany);
prawa sygn. p.d.: Hofman 1936
Olej, tektura,
49x 35 cm,
Sygnowany p. d.: Wlastimil Hofman 1951
na odwrocie naklejka z odręcznym napisem: WLASTIMIL HOFMAN |NOWOCZESNY FARYZEUSZ | 49 x 35 oraz napis zieloną farbą: Nowoczesny Faryzeusz
Olej, tektura;
40,4 x 65 cm
Sygnowany l. d.: Wlastimil | Hofman 1960
Na odwrociu napis: Skończona pieśń
Olej, deska;
21,9 x 35,2 cm
Sygnowany l. g.: Wlastimil Hofman
Na odwrociu napis: Żebraczy kyj.
Na odwrociu oprawy nalepka: S. SCHMAUS. KRAKÓW, UL. FLORJAŃSKA L. 25 | SPRZEDAŻ ORYGINALNYCH OBRAZÓW |MALARZY POLSKICH I OBCYCH RÓWNIEŻ WYKONUJE |
OPRAWY PO CENACH BARDZO PRZYSTĘPNYCH | TELEFON NR 144-96-166-83 | KRAKÓW d. 1|8 1934 | Vlastimil | Hoffman | Młodość i starość.
olej, tektura,
16,5 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman 1921
olej, sklejka, 50 x 70
sygn. pionowo w dwóch kolumnach l. d.: Wlastimil Hofman
Widok na pracownię i dom artysty w Krakowie
olej, sklejka,
wym.: 34 x 27 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1937 15 V Pani Zofii z powinszowaniem naszą budę
olej, tektura,
wym.: 32 x 41 cm
sygn. l.d.: Pani Zofii Lewakowskiej na pamiątkę Wlastimil Hofman 1929
olej, płótno,
wym.: 42,5 x 49 cm
sygn. l.g.: Wlastimil Hofman 1929
Przedwiośnie - Mlody jeż, 1928
olej, płótno,
90 x 59.5 cm
sygnowany p.d. (partia sygnatury częściowo zniszczona i pokryta retuszem): Wlastim[.]l | H[.....] 1928
Na odwrocie stara nalepka warszawskiej Desy; na górnej listwie krosien napis ołówkiem: "Młody jeż".
olej, tektura,
59,5 x 49,5 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman
olej, sklejka,
60 x 73 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman
Na odwrocie napis: Alina i Balladyna / Maliny
olej, sklejka,
24 x 34 cm (w świetle ramy);
Autoportret
olej, płyta, 47 x 55,5 cm;
sygn. l.d.: 1963 / Wlastimil / Hofman
Na odwrocie napis: Tryptyk / bok / Anioł Stróż
Portret żony artysty - Ady
olej, płyta, 47 x 55 cm;
sygn. p.d.: 1963 / Wlastimil / Hofman
Na odwrocie napis: Tryptyk (Bok) / Nasz Anioł Stróż
olej, tektura;
57,5 x 68 cm;
sygnowany i datowany po lewej stronie u dołu: Wlastimil Hofmann 1922
Olej, płótno
52 x 42,5 cm
Sygnowany u góry czarnym olejem, po l.: 19 | Wlastimil;
po p.: 51 | Hofman;
na odwrocie czarną farbą napis: Kochanej Hani | i Dr Hoffmanowi | pod drzewko | Wlastimil Hofman | 1951
akwarela/papier, 27,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy)
olej/tektura, 48,5 x 33,5 cm
sygnowany l. g.: `V.Hofman`
DYPTYK - DOM BOGÓWKA W ZAKOPANEM
Olej, tektura;
33 x 34 cm
Olej, tektura; 33 x 39 cm
olej, tektura,
48,5 x 64 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: 1962 / Wlastimil Hofman
olej, tektura,
41 x 48 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil 1927 / Hofman
Na odwrocie nalepka wystawowa z 1927 r. z tytułem: Dziecko i nr 4564 oraz nalepka z Salonu Sztuki Władysława Ratusińskiego z Częstochowy
Dziewczynki z zielonym ptaszkiem
olej, sklejka,
34,5 x 50 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil / Hofman
olej, tektura,
70.5 x 52.5 cm
sygnowany p.g.: Wlastimil Hofman 1918
olej, tektura,
65.5 x 91.3 cm
sygnowany p.d.: Wlastimil 1923 | Hofman
Przyszłość rodzi się z przeszłości. Tryptyk, przed 1935
olej, sklejka, wym.: (całość) 136 x 34 cm
"sygn. na prawej kwaterze p.g.: Hofman, na odwrocie środkowej kwatery naklejka TPSP w Krakowie z 1935 r., na kwaterach napisy autorskie: Polska przed dwudziestu laty; Polska po 20 latach; Polska (nieczytelny) "
Portret Kamila Huberta Roztworowskiego, 1919
olej, sklejka, wym.: 23 x 24 cm
sygn. p.g.: Wlastimil Hofman / 1919
olej, sklejka, wym.: 68 x 96 cm
olej, sklejka, wym.: 59 x 44,5 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman
Olej, tektura,
16,5 x 37
Sygn. l. g.: Vlastimil Hofmann 1924
olej, sklejka, 29,5 x 40 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1941 / Jerozolima
na odwrocie napis autorski: W uroczysty dzień Imienin Jego Eks. / Najprzewielebniejszego Biskupa / Karola Radońskiego, / pozwalam sobie ofiarować tę / moją skromną pracę, wraz n- ser - / decznymi życzeniami wszelkiego / dobra i pomyślności. / Wlastimil Hofman / Jerozolima. / 4/XI 1941 oraz trzykrotnie powtórzona pieczęć: Własność / Ks. J. GRAJNERTA / Włocławek
sygnowany p.g.
olej, pilśnia
63x51
olej na sklejce,
22,2 x 27 cm,
sygnowany p.d. "Wlastimil Hofman 1949"
olej, sklejka,
25 x 35 cm,
sygn. l.g.: Wlastimil Hofman
na odwrociu szkic akwarela twarzy męskiej
Para obrazów alegorycznych Wiosna i Malarstwo
olej, płótno,
obydwa po 166 x 97 cm;
sygn. p.d. Wlastimil Hofmann/1923
olej, tektura parkietowana,
94,5 x 67,5 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman / 1922
olej, sklejka,
60.5 x 73 cm,
sygn. p.d.: Wlastimil/Hofman
olej, płyta,
16.7 x 37 cm w św oprawy
sygn. l.d.: Wlastimil Hofmann1924
olej plótno,
109.8 x 199 cm
sygn. p.d.; Wlastimil Hofman /1928
Dziewczyna z kwiatem
olej, tektura, wym. 47.3 x 33.5 cm, sygn. p.d.: Wlastimil Hofmann/1927
Dziewczyna z żabka
olej, tektura, wym. 47.5 x 33.3 cm, sygn. l.d.: Wlastimil Hofmann/1927
na odwrociu nalepka Salonu Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego w Karkowie
Dziewczyna ze świerszczem
olej, tektura, wym. 47.5 x 33.5 cm, sygn. l.d.: Wlastimil Hofmann/1927
olej, tektura,
28.2 x 23.9 cm,
l.d.: Wlastimil Hofman/1925,
na odwrociu napis autorski: Mojej najdroższej /Andiuszce /Wlasta 4/XI 26 oraz 4 nalepki wystawowe
olej, sklejka,
43 x 53 cm,
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman/1947/Szklarska Poręba,
na odwrociu dedykacja: Panu Henrykowi Mikulskiemu / na pamiatkę / Wlastimil Hofman
Wnętrze Bazyliki Grobu Pańskiego
olej, płyta
41 x 34 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1942/Jerozolima
na odwrociu dedykacja autorska dla biskupa Karola Radońskiego.
olej, płótno, płyta
15 x 12 cm ( w św. oprawy)
sygn. p.d.: Wlastimil/Hofman/1943
olej, tektura,
23 x 23,7 cm
sygn. l.g.: VH (monogram wiązany)
olej, tektura,
59.5 x 49.5
sygn. l/d.: Wlastimil Hofman
olej, płyta
30,5 x 22 cm
sygn. p.d.: Wlastimil/Hofman/1942 Jerozolima
olej, sklejka
40,5 x 35,5 cm;
sygn. z prawej na środku: Wlastimil / Hofman / Tarno(?)... / 1939
20,5 x 24,5 cm;
sygn. p.d. Wlastimil Hofman, na odwrocie napis ołówkiem: TIBERIAS / WIDOK S / TARASU OD / GRECÓW
olej, płótno
16,5 x 14 cm;
sygn. l.d 19 WH 43
(monogram wiązany); na odwrocie napisy autorskie: tytuł / marzec / powtórzona sygnatura
Olej, tektura;
42,3 x 46,9 cm
Sygnowany l. d.: Wlastimil Hofman | 1923
olej, tektura
wym.: 23,5x23 cm
DZIECKO ZE SKRZYPCAMI I ANIOŁ, 1921
olej na tekturze,
35,7 x 25,5 cm, sygnowany p.d. "Wlastimil Hofman / 1921"
Para obrazów alegorycznych
olej, płótno,
obydwa po 166 x 97 cm;
Olej na desce
38 x 48 cm
Sygnowany l.d. - "Wlastimil Hofman 1925"
olej, tektura;
46 x 71 cm;
sygnowany i datowany po prawej stronie u dołu: Wlastimil Hofman 1947
olej, płótno;
22,5 x 22,5 cm;
sygnowany i datowany po lewej stronie u góry: Wlastimil Hofman 1923
olej,płótno, 50,5 x 35,5 cm,
sygn. p.d.: Wlastimil Hofaman/ 1932 (?)
Napis autorski na odwrocie: Heli/ pod drzewko/ 1933 r/ Wlastimil Hofman/ ADA Hofmanowa
Olej, sklejka; 38,7 x 44,5 cm
Sygnowany czarnym olejem l. d.: Wlastimil Hofman | 1950
Olej, tektura; 31,5 x 23,5 (w świetle oprawy)
Sygnowany brązowym olejem l. g.: Wlastimil Hofman 1926
TRYPTYK: WIOSNA, LATO, JESIEŃ 1927 r.
Olej tektura;
wszystkie obrazy o tych samych wymiarach:
47,5 x 33,5 cm
Wiosna - sygn. l. d.: Wlastimil Hofmann | 1927
Lato - sygn. l. d.: Wlastimil | Hofmann | 1927
Jesień - sygn. p. d.: Wlastimil Hofmann | 1927
ANIOŁ I STARZEC, okres międzywojenny
Olej, sklejka; 25 x 35 cm
Sygnowany czarnym olejem p. d.: Wlastimil Hofman
Na odwrocie napis ołówkiem: "Błogosławion" | Król- Duch
olej, deska,
24 x 31,5 cm;
olej, sklejka,
części boczne: 26 x 34,5 cm, środkowa: 26 x 25 cm;
olej, tektura,
21 x 23 cm;
sygn. l. d.: Wl Hofman na odwrocie: owalna pieczęć PAŁAC SZTUKI Antykwarnia Warszawa, Trębacka 2
ołówek, papier,
18,5 x 16,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Praga czeska / Wlastimil Hofman / 1928 / 12/IV
olej, płótno na tekturze, wym.: 34, 5 x 26 cm
sygn. p.d.: Wlastimil Hofmann 1926
olej, sklejka, wym.: 26, 5 x 35 cm
sygn. l.g.: Wlastimil Hofman
olej, sklejka, wym.: 33, 5 x 48, 5 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman
olej, sklejka, wym.: 44 x 50 cm
olej, sklejka, 71 x 98 cm;
olej, płótno
98 x 73 cm
49,5 x 34,5 cm
AUTOPORTRET Z PRZYSZŁĄ ŻONĄ, 1916
olej na tekturze, 66,5 x 97,5 cm,
sygnowany p.g. "Vlastimil Hofmann/Praga 1916"
olej, sklejka, 71 x 98 cm;
olej, płótno, 43 x 33 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1931
Olej na płótnie 68,5 x 99,5 cm
Sygnowany l.d. - "Wlastimil Hofman / 1924"
piórko, tusz, papier,
26,8 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: 19 WH 42 / Jerozolima; napis l.d.: Arabka (ołówkiem)
olej, płótno,
112 x 104 cm,
sygn. p.d.: 1908/Vlastimil Hofmamm
olej, sklejka
34 x 49 cm,
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman
olej, tektura parkietowana,
94,5 x 67,5 cm;
ołówek, papier 33,5 x 23,5 cm
sygn. p.d. monogramem wiązanym: WH
ołówek, akwarela, papier
23.5x32.5 (w świetle passe-partout )
sygnowany l.d. (dedykacja)
olej, tektura, 47,5 x 68 cm;
olej, płyta pilśniowa, 54,5 x 42 cm,
sygn. p.d.: Wlatimil / Hofman / 1968
olej, sklejka, 49,5 x 60 cm;
olej, tektura 33 × 43
sygnowany u góry po prawej: "Wlastimil Hofmann 1924"
olej, sklejka 64 × 100
sygnowany u dołu po lewej: "Wlastimil Hofmann 1927", na odwrocie: "Muza Słowackiego" oraz naklejka "Własność Barbary Dowtortt Wrocław"
DZIEWCZYNA Z CHRZĄSZCZEM, 1922 r.
Olej na tekturze 69 x 97 cm
Sygnowany l.d. - "Wlastimil Hofman 1922"
Olej, tektura, 33 x 33 cm;
sygn. l.d.- Wlastimil Hofman / 1950
olej, tektura, wym.: 71 x 96 cm,
sygn. i dat. l.d.: Wlastimil Hofman 1923.
Olej, płótno (bez blejtramu); 40,2 x 28,6 cm
Sygnowany czarnym olejem p. d.: Wlastimil | Hofman 1944 | Nazaret
Na odwrocie napis ołówkiem: Wiódł ślepy Kulawego
olej, płótno, 179 x 126 cm; sygn. l.d.: Wlastimil Hofman / 1922
olej, tektura, 34 x 49 cm; sygn. p.d.: Wlastimil Hofman
olej, deska, 22,5 x 32,5 cm; sygn. p.d.: Wlastimil Hofman Paryż / 1920
Na odwrocie autorski tytuł obrazu: "Aprez la lecture" oraz numery 21 i Lp. 747
olej, płótno, 75 x 61 cm;
sygnowany pośrodku u dołu: Wlastimil | Hofman | 1968; na odwrocie wypisane: Zygmuntowi | Ostoja | Kołodziejskiemu | Wlastimil
Obraz wystawiony na licytację na rzecz Fundacji Sue Ryder
Olej, płyta pilśniowa, 54 x 41,5 cm;
Sygn. p.d.- Wlastimil Hofman / 1968
Ołówek, papier, 19 x 16 cm; w św. p.-p.
Sygn. p.d.- Praga Czeska / Wlastimil / Hofman / 1928 / 12 IV
Olej, tektura, 19,5 x 25 cm;
Sygn. l.d.- Wlastimil Hofman / 1929
sygn. dat. l.d.
olej, sklejka
25.8x34.5; 25.8x.25; 25.6x34.7
olej, tektura, 32,5 x 33 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil /Hofman/1950
olej, tektura, 33 x 16 cm;
sygn. p.g.: V. Hofmann oraz w p.d.: VH
olej, sklejka, 71 x 98 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil/Hofman
KRAK NA TLE WAWELU - PORTRET RZEŹBIARZA STANISŁAWA SZUKALSKIEGO, 1930 r.
Olej, tektura; 54 x 46 cm
Sygnowany czarnym olejem p.d.: Wlastimil Hofmann| 1930
Na odwrocie odręczny napis czarną kredką: Krak N° 108|
(Rzeźbiarz Szukalski)
Tryptyk W szponach Erynii, 1955-19
olej, tektura, 40 x 90 cm
Część lewa : MĘŻCZYZNA Z KIELISZKIEM, 1958
olej, tektura, 36 x 32 cm; sygnowany l.d.: Wlastimil | Hofman | 1958
na odwrocie autorski napis: Tryptyk | (bok) | "W szponach Erynji"
Część środkowa: GŁOWA ERYNII, 1957
olej, tektura, 36,2 x 33 cm; sygnowany l.g.: Wlastimil | 1957 | Hofman
na odwrocie szkic postaci kobiety z dzieckiem (odwrotnie w stosunku do kompozycji na awersie); autorski napis: Tryptyk | "W szponach Erynji" oraz nalepka z napisem atramentem: AUTOR WLASTIMIL HOFMAN | 46 W SZPONACH ERYNII TRYP. WYMIAR 40 x 90
Część prawa: MĘŻCZYZNA Z BUTELKź, 1955
olej, tektura, 35,5 x 32,5 cm; sygnowany l.d.: Wlastimil | Hofman | 1955
Olej, płótno naklejone na tekturę, 46,5 x 31 cm;
Sygn. p.d. i dedykowany: St. Czulakowi łącznikowi /
T.S Wisły na pamiątkę / Wlastimil Hofman / 1926
olej, płótno, wym.: 39 x 27 cm
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman 1944 Nazaret
Autoportret z dziewczynką w jarzębinowym wianku
olej, tektura, wym.: 35 x 50 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1925
Na odwrocie naklejka poznańskiej galerii L. Kwaśnika
Olej, tektura; 20,5 x 33,5 cm
Sygnowany brązowym olejem l.d.: Wlastimil Hofman 1923
KOBIETA KARMIĄCA KOSA, lata 30. XX w.
olej na sklejce, 23,3 x 34,1 cm,
sygnowany p.g. ăWlastimil HofmanÓ
CHŁOPIEC Z ANIOŁEM, lata 30. XX w.
olej na sklejce, 24,7 x 34,9 cm,
sygnowany p.d. "Wlastimil / Hofman"
1 Madonna Gaudiosa
autolitografia, 16 x 12,5 cm (w swietle passe - partout);
sygn. l.d.: WH (monogram wiązany)
2 Ziemowit
sygn. p.d.: WH (monogram wiązany)
3 Dziecko
autolitografia, 12,5 x 16 cm (w swietle passe - partout);
Piórko, papier; 20,7 x 29,5 cm
Sygnowany piórkiem l.d.: Zofja Lewakowska; środek: 19 WH 48
[monogram wiązany]; p.d.: Wlastimil Hofman
Na odwrocie cztery szkice piórkiem tej samej modelki
TRYPTYK - STUDIA PORTRETOWE, lata 40. XX w.
1) "Szkice duchownych"
2) "Adzia" - żona artysty
3) "Uczennica"
TRYPTYK Z PALESTYNY, lata 40. XX w.
1) "Jagnię", 1945 r.
Piórko, ołówek, papier; 8,3 x 15,6 cm
Sygnowany piórkiem p.d.: 4 / I; WH [monogram wiązany]; 1945 | Jaffa
Na odwrocie sygnowany ołówkiem na środku przy dolnej krawędzi: Palestyna | WH [monogram wiązany]
2) "Pejzaż górski"
piórko, papier; 11 x 20,2 cm
sygnowany ołówkiem l.d.: WH [monogram wiązany]
3) "Na plaży", 1945 r.
piórko, papier; 8 x 15,4 cm
sygnowany piórkiem p.d.: 4/ III WH [monogram wiązany] 45 | Jaffa
Na odwrocie sygnowany ołówkiem, na środku: Palestyna |
WH [monogram wiązany]
olej, płótno 252 x 205 cm
sygn. u dołu - Wlastimil Hofman, w prawym dolnym rogu pięcioramienna gwiazda
Por.: Mistrz i uczeń. Wystawa prac Jacka Malczewskiego i Wlastimila Hofmana.
Katalog, D. A. Rempex, Warszawa 2000, poz. 29.
olej, tektura, 19 x 12,5 cm (w świetle ramy);
Kto mnie wołał ? - tryptyk na kanwie Wesela Stanisława Wyspiańskiego
olej, sklejka, 33 x 90 cm (całość); część środkowa sygn. i datowana : 1954
na odwrocie: autorska nalepka z tytułem obrazu Kto mnie wołał ?, autorskie napisy cytaty z Wesela Stanisława Wyspiańskiego
olej, płótno, 100x 73 cm; sygn. l.d.: Wlastimil Hofman /Paryż 1920
na odwrocie nalepka
Anioł stróż z dwojgiem dzieci, ok. 1935
olej, tektura,
14 x 32 cm
sygnowany l.g.: Wlastimil Hofmann
Na odwrocie oprawy naklejona karta z orzeczeniem potwierdzającym autorstwo Hofmana; wydanym dnia 26 listopada 2002 roku przez p. U. Staniewską reprezentującą Gdański Salon Sztuki Dawnej (Gdańsk, ul. Długa 2).
olej, tektura,
24 x 28.5 cm
Na odwrocie napisy odręczne: - farbą - autorska dedykacja artysty dla żony: Mojej najdroż-szej| Adziuszce | Włast| 4/XI 26; - ołówkiem - 24 x 30; - czerwoną kredką - napis nieczytelny. Ponadto cztery nalepki: 1. Nalepka z rękopiśmiennym tekstem: 65. | W słońcu włas. pryw. | 24 x 30 cm | Wlastimil Hofmann; 2. czytelna we fragmencie nalepka wystawy w TZSP w Warszawie z nazwiskiem autora i datą 11.IV 1926; 3. nalepka wystawy w Domu Artystów ZPAP w Krakowie z datą 12.IX 1925 r. ; 4. nalepka antykwariatu (?) w Poznaniu.
Autoportret z dziewczynką w wieńcu, 1925
olej, tektura,
35 x 50 cm
Na odwrocie drukowana nalepka firmy L. Kwaśnika z Poznania, zajmującej się sprzedażą i oprawą obrazów
Starzec i chłopiec z kwiatem forsycji, ok. 1935
olej, sklejka,
25 x 35 cm
Na odwrocie szkic zarysu głowy starca; obok napisy ołówkiem: 248 | 180
olej, sklejka, wym.: 108,8 x 99,5 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1933
olej, płótno, wym.: 29 x 32cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1948
Rysunek piórkiem, papier; 13,5 x 10,4 cm
Na odwrocie fragment rysunku piórkiem z sygnaturą:
WH [monogram wiązany] Jerozolima
PIERWSZY RYSUNEK PO POWROCIE DO DOMU, 1946 r.
Kredka, papier; 13,9 x 12,5 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: 22/VI WH [monogram wiązany] 1946 | Kraków | Pierwszy mój rysunek po powrocie do domu
1. "Ciocia Matylda" - ołówek, papier; 13 x 9 cm;
sygnatura ołówkiem l.d.: monogram wiązany "WM"; p.d.:
monogram wiązany "WM" | Ciocia Matylda
2. "Adzia" - ołówek, karton; 13,2 x 8,1 cm;
sygnatura ołówkiem p.d.: Adzia | monogram wiązany "WH"
3. "Wasza [Nasza?] Kasia" - ołówek, papier; 14,2 x 11 cm;
sygnatura piórkiem l.d.: Wlastimil Hofman | (ołówkiem) W[N]asza Kasia
olej, tektura, 24,5 x 32,5 cm; sygn. p.d.: Wlastimil Hofmann / 1929
olej, tektura, 68 x 94 cm; sygn. p.d.: Wlastimil Hofman 1922
olej, sklejka,
25 x 35.5 cm
sygnowany l.g.: Wlastimil Hofman
olej, sklejka, 24 x 36 cm; sygn. p.d. z dedykacją autorską: Kochanemu Koledze
Ab. Neumannowi/ Wlastimil Hofman/ na pamiątkę 1932
olej, tektura, 27 x 19 cm; sygn. l.d.: Wlastimil / Hofman/ 1922
Portret starca w wieńcu na głowie
olej, tektura, 21,5 x 29 cm (w świetle ramy);
olej, tektura, wym.: 40 x 25 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman / Bonarka 1920
olej, tektura, wym.: 16 x 38 cm
sygn. p.d.: Wlastimil / Hofman /1947 oraz dedykacja: "Naszej Kasi na pamiątkę"
Olej na tekturze 101 x 118,5 cm
Sygnowany p.d. - "Wlastimil Hofman / 1936"
Na odwrocie naklejki wystawowe - TPSP w Krakowie, 1936 r., 1938 r.,T.A.P. "Sztuka"
olej, tektura, 33 x 42 cm; sygn. l.d.: Wlastimil Hofman/ 1930
olej, tektura, 48 x 33 cm;
sygn. p.g.: Wlastimil Hofman 1922
olej, tektura32 x 41 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman / 1921 (? - data słabo czytelna)
olej, płótno, 37 x 33,5 cm;
sygn. l. g.: 1931/ Wlastimil Hofman
olej, sklejka, 100 x 70 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil/ Hofman/ 1923
1. Kościół w Karlinie
Ołówek, kredka, papier; 11,7 x 9 cm
2. Panorama miasta
Kredka, papier; 8,3 x 16,1 cm
3. Port
akwarela, papier; 12,6 x 9,5 cm
STUDIUM PORTRETOWE ANDRZEJA PRONASZKI
Ołówek, papier; 19 x 15,8 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: WH (monogram wiązany);
niżej podpis: Andrzej Pronaszko
Na odwrocie inny szkic portretu Pronaszki
sygnowany monogramem wiązanym WH.
Akwarela, ołówek, papier; 21 x 17 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: WH (monogram wiązany)
Na odwrocie szkic krów na pastwisku
1. Myśliciel
Ołówek, papier; 19,8 x 16 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: WH (monogram wiązany)
Na odwrocie szkic stojącego aktu
2. Akt 3
Kredka, ołówek, karton; 19,2 x 23,3 cm
Na odwrocie akt
3. Siedząca tyłem
Ołówek, papier; 19 x 16 cm
1. MĘŻCZYZNA W KAPELUSZU
Ołówek, papier; 13 x 8,6 cm
2. KOREKTA W PRACOWNI
Piórko, ołówek, papier; 13,6 x 9,3 cm
3. POPIERSIE JACKA MALCZEWSKIEGO
Ołówek, papier; 13 x 7,5 cm
olej, tektura, 22,7 x 34,2 cm (w świetle ramy);
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman
"Ptak" - pastel, ołówek, papier; 12,1 x 20,2 cm
Sygnowany ołówkiem, dół, środek: WH (monogram wiązany)
Na odwrocie szkic ptaka
"Leżący jeleń" - ołówek, papier; 17,4 x 12,2 cm
Sygnowany ołówkiem z lewej: WH (monogram wiązany)
Na odwrocie szkice zwierząt i twarzy ludzkich
"Biały niedźwiedź" - ołówek, papier; 10,9 x 17,1 cm
Przy dolnej krawędzi napis: Biały niedźwiedź
"Akt męski" - ołówek, papier; 19,4 x 15,6 cm
"Akt kobiety siedzącej" - ołówek, papier; 9,7 x 16,3 cm
Na odwrocie sygnatura ołówkiem: WH
"Akt kobiety stojącej" - ołówek, papier; 18,2 x 13,3 cm
Na odwrocie kredkami rysunek gałęzi wiśni
"Woda życia" - ołówek, papier; 15 x 8,5 cm
Sygnowany ołówkiem l. d.: WH (monogram wiązany)
Na odwrocie szkic kobiety czerwonym piórkiem, sygn. ołówkiem: WH
olej, tektura, 69,5 x 99,5 cm;
olej, sklejka
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman
wym.: 35 x 50 cm
olej, tektura
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman
wym.: 22 x 27,5 cm
1927 r.
Olej na płótnie naklejonym na tekturę 49,5 x 34,5 cm
Sygnowany p.d. - "Wlastimil / Hofman 1927"
olej, tektura, 100 x 140 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman/1920
na odwrocie nalepki z TPSP w Krakowie 1920 r. i Salonu Wojciechowskiego w Krakowie oraz ekspertyza prof. F. Kopery
Akwarela, ołówek, papier; 10,7 x 17,2 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: (monogram wiązany) WH
Piórko, papier; 8 x 16,2 cm
Sygnowany piórkiem p.d.: (monogram wiązany) WH | M`Kor Chaim
Na odwrocie napis ołówkiem: Palestyna | WH (monogram wiązany)
Ołówek, papier; 13 x 7,5 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: (monogram wiązany) WH;
poniżej napis piórkiem: Jacek Malczewski | Wlastimil Hofman
Na odwrocie - rysunek studni
Ołówek, papier; 13,7 x 9,6 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: (monogram wiązany) WH;
na środku przy dolnej krawędzi napis ołówkiem: Autoportret
Ołówek, papier; 13 x 7,5 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: (monogram wiązany) WH ;
poniżej napis piórkiem: Leon Wyczółkowski | Wlastimil Hofman
Kredka, ołówek, papier; 8,5 x 16,4 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: Widmo piaskowe;
oraz na środku przy dolnej krawędzi: (monogram wiązany) WH Jaffa 45
Na odwrocie ołówkiem i piórkiem rysunek mężczyzny kopiącego dół, sygn. p.d.: (monogram wiązany) WH | Palestyna
poz. 46,47
Kredka, ołówek, papier; 9 x 14,6 cm
olej/sklejka, wymiary: 31 x 24 cm
sygnowany lewy dół: "Wlastimil/Hofman/1925"
sygnowany, datowany l.g.
olej, tektura
wymiary: 32x46.5 (w świetle passe-partout)
PORTRET ADAMA MICKIEWICZA, 1959 r.
Olej na płycie 48 x 36,5 cm
Sygnowany p.g. - "1959 / Wlastimil / Hofman"
Olej na tekturze 100,5 x 140 cm
Sygnowany p.d. - "Wlastimil Hofman / 1920"
tryptyk, 1967 r.
Olej na płycie 61 x 40,5 cm (każdy)
WIOSNA
Sygnowany p.d. - "Wlastimil Hofman"
LATO
Sygnowany l.d. - "1967 / Wlastimil Hofman"
JESIEŃ
Sygnowany - "Wlastimil Hofman / 1967"
olej, tektura, 24 x 32 cm; sygn. l.g.: Panu Emilowi
Sinkowi na pamiątkę / Wlastimil Hofman Kraków 1924
Wiosna-Dziewczynka z bukiecikiem przylaszczek,193
olej, płótno,
122 x 69.3 cm
"Portret chłopczyka w kapeluszu góralskim"
olej, tektura, wym.: 32 x 41 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1929
AUTOPORTRET Z CHRYSTUSEM FRASOBLIWYM, 1960
olej na tekturze, 37 x 25,5 cm, sygnowany p. g. "Wlastimil Hofman 1960"
olej, tektura, 49 x 35 cm; sygn. l.d.: Wlastimil/ Hofman/ 1955
JEŹDZIEC Z DZIEWCZYNĄ, lata 40. XX w.
Piórko, tekturka (okładka bloku z papierem listowym); 18,4 x 23,4 cm
Sygnowany piórkiem l.d.: [monogram wiązany] WH | Palestyna
Nad sygnaturą napis długopisem: Prawdopodobnie |
ten rysunek z cyklu do historji Czech | przedstawiał porwanie Jitki
POGOŃ ZA MATERIALNYM SZCZĘŚCIEM
Kredka, papier; 9,7 x 16,4 cm
Sygnowany kredką p.d.: hofm; oraz l.d.: monogram wiązany WH
Na dole podpis kredką: Pogoń za materyalnem szczęściem
Z ŻYCIA STUDENTÓW W PARYŻU, 1899-1901
Piórko, papier; 16,7 x 11,8 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: [monogram wiązany] WH;
piórkiem na dole: Wlastimil Hofman
KOREKTA LEONA GEROME`A, 1899-1901
Piórko, papier; 15,5 x 10,1 cm
Sygnowany ołówkiem l. d.: [monogram wiązany] WH;
oraz piórkiem p. d.: Wlastimil Hofman
KARYKATURA JACKA MALCZEWSKIEGO, JERZEGO KARSZNIEWICZA I WLASTIMILA HOFMANA
Ołówek, karton; 24,9 x 22 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: [monogram wiązany] WH;
oraz piórkiem na dole: Wlastimil Hofman
JERZY KARASEK Z RZEŹBĄ STURSY, ok. 1925 r.
Czarna kredka, papier; 25,4 x 24,3 cm
Sygnowany kredką dół, środek: [monogram wiązany] WH
Z prawej strony napis ołówkiem: Jerzy Karasek | ze Lvovic | z rzeźbą Stursy | dźwiganą z domu zmarłego | Artysty rzeźbiarza.
Z lewej strony napis ołówkiem: Mniejsza o kolana aby tylko |
rzeźbę uratować | (...) | Hofman
Na odwrocie powtórzenie sceny, bardziej szkicowe, sygn. l. d.: WH
olej, tektura, 33 x 43,5 cm; sygn. l.d.: Wlastimil Hofman/ 1929.
olej, deska, 21,5 x 34 cm; sygn. l.d.: Wlastimil Hofman/ 1921
olej, sklejka, 22 x 35 cm; sygn. l.g.: Wlastimil Hofman.
Na odwrocie: napisy autorskie.
olej, płyta, 60 x 40 cm; sygn. l.d.: Wlastimil/ Hofman; na odwrocie: napis Autoportret/ 1968
olej, tektura, 33 x 18,5 cm (w świetle oprawy); sygn. u dołu:
Wlastimil/ Hofman/ 1962. Na odwrocie: autorski tytuł obrazu.
olej, karton, 14,5 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. śr.d.: WH (monogram wiązany) / Jerozolima
olej, tektura, 23,5 x 60,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1924; na odwrocie: autorski tytuł.
olej, tektura, 24,5 x 14,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p.g.: Vlastimil Hofmann/ Praga 1916; na odwrocie: napis Autoportret, stempel składu materiałów malarskich Marie Adeltova Praha.
Autoportret w żołnierskiej furażerce
piórko, papier, 27 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman / 3 XI 1943 Nazaret / Ego
czerwona kredka, papier, 19 x 30 cm (w świetle oprawy);
AUTOPORTRET Z CHARONEM, 1941 r.
Olej, sklejka; 65,2 x 81,6 cm
Sygnowany czarnym olejem p. d.: Wlastimil Hofman | Tel Aviv 1941
Olej, tektura; 7,2 cm x 27,7 cm (dwie boczne kwatery 7,2 x 6,4 cm; kwatera centralna 7,2 x 14,9 cm)
Olej, sklejka; 70,2 x 98 cm
Sygnowany brunatnym olejem p.d.: Wlastimil Hofman
olej, tektura
wym.: 57 x 42 cm
olej, deska
sygn. l.g.: Wlastimil Hofman 1921 oraz dedykacja: Pani Bronisławie Koncowej na pamiątkę pobytu na Salwatorze.
wym.: 63 x 43,5 cm
sygn. dat. l.d.
olej, płótno /tektura
21x40.3
Głowa kobiety w profilu, około 1930
olej, tektura; 9,5 x 13 cm;
sygnowany po prawej stronie u góry: Wlastimil Hofman
Dziewczyna z koralami we włosach, około 1925-1930
olej, tektura; 13 x 11,5 cm;
sygnowany po prawej stronie u góry: Wlastimil Hofman; na odwrocie nalepka: ZYGFRYD REIZES | SALON SZTUKI | Lwów, 3-go Maja 11 a. | Nr 185 | Autor Vlastimil Hoffmann | Tytuł dzieła (...) | Cena sprzedaży (...) | Rodzaj ol.
Autoportret z pożogą w tle, ok. 1960 r.
olej, płótno, 75 x 60 cm, sygn. p.d.: Wlastimil Hofman
PORTRET MĘŻCZYZNY Z SIKORKAMI, 1957 r.
Olej, sklejka; 45 x 67 cm
Sygnowany szarym olejem l.d.: Wlastimil | Hofman | 1957
Sygnowany czarnym olejem l. d.: Wlastimil | Hofman | 1950
Olej na płótnie 32 x 63,5 cm
Sygnowany p.d. - "Wlastimil / Hofman / 1926"
STARY CZŁOWIEK Z DZIEWCZYNĄ, 1924
olej na tekturze, 58,3 x 68,7 cm, sygnowany l.d.: "Wlastimil Hofman 1924", na odwrocie przedwojenna pieczęć okrągła "Konserwatora Okręgu Krakowskiego"
olej, płótno
126 x 104 cm
olej, tektura, 50 x 70 cm; sygn. p.d.: Wlastimil Hofman/ 1923
olej, płótno, 80 x 99 cm; sygn. p.d.: Wlastimil Hofman/ Paryż 1919
olej, tektura, 35,5 x 47 cm; sygn. p.d.: Wlastimil/ Hofman/ 1951
Olej sklejka; 43,3 x 24,6 cm
Sygn. p.d.:Wlastimil Hofman | 1 XI 29
olej, tektura,
34 x 49.5 cm
sygnowany l.d.: Wlastimil Hofman
"MINĄŁ WIEK ZŁOTY, UCZYĆ SIĘ TRZEBA", 1930
tryptyk, olej na sklejce,
34,5 x 123 cm, sygn. w środkowej kwaterze "Vlastimil Hofmann 1930"
olej, tektura, 34 x 48 cm;
sygn. p.d.: Vlastimil Hofman / 1928
olej, tektura, 31 x 26 cm
sygn. p.g.: Vlastimil / 1909
Na odwrocie: studium postaci starca.
olej, tektura, 17,5 x 33 cm;
sygn. p.d.: Vlastimil Hofman
Olej, płótno; 65,5 x 55 cm
Sygn. l.d.: Wlastimil Hofman
Olej, sklejka, 21,3 x 35,2 cm
Sygnowany czarnym olejem l.g.: Wlastimil Hofman
Na odwrocie pieczątka: "EMIL CZAPLIŃSKI | ADWOKAT I NOTARIUSZ | Głuchołazy"
AUTOPORTRET Z WRÓBLEM I MODELKĄ, 1955 r.
Olej, tektura, 45 x 38 cm
Sygnowany czarnym olejem p.g.: Wlastimil 1955 | Hofman
Portret kobiety żołnierza (1943)
(na odwrociu: Szkic leżącej postaci)
sygnowany dat.l.p.d.
olej papier
9x20
olej, tektura, 50 x 70 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil Hofmann 1932
olej, płótno, 63 x 76 cm
sygn. p. g.: Wlastimil Hofman / Praga 1912
olej, tektura,
73 x 60 cm
1921 r.
Olej na tekturze 48,5 x 69 cm
Sygnowany l.d. - "Wlastimil Hofman / 1921"
olej, sklejka, 63 x 104 cm;
sygnowany u dołu z prawej: Wlastimil Hofman / 1923
SCENA ALEGORYCZNA - POLONIA I ŻOŁNIERZ POLSKI
olej, płótno, 252 x 205 cm;
Por.: Mistrz i uczeń. Wystawa prac Jacka Malczewskiego i Wlastimila Hofmana. Katalog, D. A. Rempex, Warszawa 2000, poz. 29.
olej, tektura 70 x 100
sygn. po prawej u dołu, czarnym olejem: Wlastimil Hofmann 1922
olej, tektura, 34 x 26 cm; sygn. l.d.- Wlastimil Hofman / 1956
olej na sklejce, 48,8 x 70,5 cm
sygnowany l.d.: "Wlastimil Hofman 1928"
na odwrocie stempel Urzędu Konserwatorskiego zezwalającego na wywóz oraz obcy napis "Ulubiony pies"
Olej, sklejka, 38 x 46,4 cm
Sygnowany czarnym olejem p.d.: Wlastimil Hofman | Szklarska Poręba 1947
Na odwrocie napis czarną farbą: (Po powrocie) | "Jezu mniej litość nad nami"
PORTRET KOBIETY Z TĘCZĄ, 1947 r.
Olej, sklejka, 27,2 x 35,2 cm
Sygnowany brązowym oraz czerwonym olejem p.d.: Wlastimil Hofman 1947 | Szklarska Poręba
Na odwrocie napis: Szczerej, przedobrej i Serdecznej | Pani Jadwidze na pamiątkę | pozowania | Wlastimil Hofman | 17/IX 1947 | Szklarska Poręba
PORTRET CHŁOPCA [LU LU], 1920 r.
Olej, deseczka, 7,3 x 11,2 cm
Sygnowany brązowym olejem l.g.: Wlastimil Hofmann Paryż 1920
Na odwrocie kartka z odręcznym napisem: "Lu Lu" | NASZ MODELIK | W PARI r. 1920 | Rue Du Muclain (...)est
Koronacja Najświętszej Marii Panny
olej, płótno, 160,5 x 114 cm; sygn. l.d. - Wlastimil `933 / Hofman
Na odwrocie napis odręczny: "Koronacja Najświętszej Marii Panny".
bibl.: E. Dusza, Malarz zapomnianego pejzażu, Londyn 1981
olej, tektura, całość: 26 x 61 cm, kwatery: 26 x 20 cm;
sygn. w prawym skrzydle p.d.: Praha / Vlastimil Hofman / 1914
olej, płótno, 80 x 110 cm; sygn. p.d.: Wlastimil Hofman/ 1921
olej na tekturze, 17,1 x 23 cm
sygnowany p.g.: "1923/ Wlastimil Hofman"
olej, płótno,
95 x 123.5 cm
Sygnowany l.g.: Vlastimil Hofmann | Praga 1916 Na krosnach i ramie powtórzony dwukrotnie napis "Sierota"; na poprzeczce krosien cy-fra "3"
Olej, tektura, 55 x 45,7 cm
Sygnowany l.d.: Wlastimil Hofmann / 1918
Na odwrocie owalny stempel: MAGAZYN PRZYBORÓW MALARSKICH/ R. ALEKSANDROWICZ / KRAKÓW / PL. MATEJKI 1.
Olej, płyta, 69 x 100 cm
Sygnowany l.d.: Wlastimil Hofman 1922
PORTRET PANI W BŁĘKITNEJ SUKNI ( LEOKADII SERWIŃSKIEJ), 1954 r.
Olej, płótno 47 x 40,5 cm
Sygn. po prawej u góry czarnym olejem : Wlastimil Hofman | 1954
Olej, dykta, 64 x 58 cm
Sygnowany p.g.: Wlastimil Hofman / 1964
olej, tektura,
70 x 94 cm;
Na odwrocie nalepki przewozowe.
olej, tektura,
46 x 66 cm;
olej, sklejka,
25,5 x 35 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil /Hofman /1946
Napis na odwrocie: Heli na pamiątkę Jej Jacusia /Wlastimil Hofman /1946
olej, sklejka,
38 x 46 cm;
sygn. l.g.: Wlastimil Hofman /1946
Napis na odwrocie: Heli na pamiątkę /Wlastimil Hofman
Autoportret z dwiema postaciami, około 1925
olej, tektura; 17,3 x 39 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: Wlastimil | Hofman
Dwie postacie z pucharem, około 1920
olej, płótno; 54,5 x 65 cm;
sygnowany po lewej stronie u góry: Wlastimil Hofman
Prezentowany obraz wyróżnia się interesującą kompozycją szerokich plam, nawiązuje do stylistyki dzieł obejmowanych terminem Art deco.
olej, tektura; 26 x 33 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: Wlastimil Hofman | 1927
olej, płótno naklejone na tekturę; 18,5 x 31,5 cm;
sygnowany po prawej stronie u góry: Wlastimil Hofman | 1928
olej, tektura, 37 x 17 cm;
sygn. u dołu - Wlastimil Hofman 1922
olej, sklejka, 35 x 50 cm;
sygn. l. d. - Wlastimil / Hofman
olej, sklejka, 50 x 70 cm;
sygn. u dołu (na gryfie skrzypiec) - Wlastimil Hofman
olej na papierze, 9,1 x 33,6 cm
sygnowany p.g.: "Wlastimil Hofman/M`Kor Chaim 1945", l.g.: "Wlastimil Hofman/M`Kor Chaim 1945"
na odwrocie dedykacja
Olej, płyta pilśniowa, 37,2 x 32 cm
olej, sklejka, 23,5 x 32,5 cm;
sygn. l.d. - Wlastimil / Hofman
olej, sklejka, 50 x 39 cm;
sygn. p.g.- Wlastimil Hofman / 1932
olej, tektura, 32 x 40 cm;
sygn. p.d. - Wlastimil Hofman / 1925
Na odwrocie nalepka ZPAP w Krakowie z datą przyjęcia 19 IX 1925
olej, tektura,
60.5 x 73 cm
owany l.g.: 1918 | Wlastimil Hofmann Na odwrocie owalny stempel Magazynu Przyborów Malarskich Róży Aleksandrowicz w Krakowie oraz napis kredką: 73x601
U dołu naklejka (druk, rękopis) o treści: Z.ZIEMBICKI | KRAKÓW. PLAC MARYACKI 2. | Autor: Hofman Wlas
olej, tektura,
34.5 x 48.5 cm
owany l.d.: Wlastimil Hofman
olej, płótno
127 x 95,5 cm
Olej, płótno, 37,2 x 47 cm
Sygnowany czerwonym olejem l.d.: Wlastimil Hofmann 1931
Na krośnie dwie nalepki oraz pieczęć: 1) "Towarzystwo Przyjaciół S(...) | Poznań, Plac Wolności 1 | Reg. Obrazów nr. bież. 65 | Nazwisko artysty: Hofmann | Tytuł obrazu (dzieła): Rusałka | Rodzaj obrazu: ol."
2) "(...) 7 x 37 Rusałka | Ninfa [sic!] 91".
3) pieczęć: "37"
olej, płótno, 56 x 47 cm;
sygn.p.g.- W. Hofmann 1917
olej, płótno, 54 x 61 cm;
sygn. p.d. - Wlastimil / Hofman / 1958
olej, dykta,
63 x 104 cm
Sygnowany p.d.: Wlastimil Hofmann 1923
olej, tektura
68,5 x 97,5 cm
olej, płótno
35,5 x 35,5 cm
Olej, sklejka, 22 x 35, 3 cm
Sygnowany czarnym olejem l. g. r.: Wlastimil Hofman
Na odwrocie sklejki napis czarnym olejem: Żebraczy Kyj
Olej, tektura, 49,4 x 70 cm
Sygnowany czarnym olejem p.d.r.: Wlastimil Hofman | 1923
Na odwrocie: 1. nalepka i pieczęć: "(...)URZĄD (...)LNY (...)"
[w polu pieczęci orzeł w koronie]
olej na płótnie,
228 x 137 cm
sygnowany l.d.: "Wlastimil Hoffman/1930"
Prezentowane dzieło należy do najlepszych dzieł artysty. Z upodobaniem malował rozgrywające się w wiejskim krajobrazie sceny , chętnie też przedstawiał ludowe obrzędy.
olej na płótnie,
228 x 137 cm
olej na sklejce, 38,5 x 54,5 cm, sygnowany l.d.: "Wlastimil Hofman"
na odwrocie nalepka Salonu Sztuki Władysława Ratusińskiego
olej, tektura,
55 x 45.7 cm
Sygnowany l.d.: Wlastimil Hofmann | 1918 Na odwrocie napis ołówkiem: Pieśń; stempel: 10; oraz owalny stempel: MAGAZYN PRZYBORÓW MALARSKICH | R. ALEKSANDROWICZ | KRAKÓW PL. MATEJKI 1
olej, sklejka,
32.5 x 49 cm
Sygnowany p.d.: Vlastimil Hofmann Na odwrocie autorski napis ołówkiem - cytat z "Króla Ducha" Juliusza Słowackiego (rapsod II, w. 381-384): "Choćby już tylko miodem prostym kwietna | z myślą - jak chłopek prostą ale ciemną,| Ojczyzna ta wstać miała i w postawie | chłopka się kłaniać Panu - błogosławię" | Król Duch | Słowacki.
Portret mężczyzny w kapeluszu, 1910
olej, tektura
34,3 x 34,5 cm
Portret chłopczyka na tle pejzażu, 1932
olej, płótno
50 x 71 cm
olej, płótno
89,3 x 69,2
olej, tektura