1 zł
2 600 000 zł

KARPIŃSKI Alfons (1875 - 1961)

Bukiet róż we wnętrzu

olej, tektura, 49 × 70 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: a. Karpiński

cena wywoławcza: Wykup abonament

Maki

olej, sklejka, 67 × 47 cm w św. ramy
sygn. l. śr.: a. Karpiński

Martwa natura z różami i porcelanową figurką, 1939

olej, tektura; 35 x 100 cm;
sygn. po środku: aKarpiński, z lewej data: [19]39.

Piwonie

olej, tektura; 49,6 x 34,8 cm;
sygn. u dołu: a. karpiński

Żółte róże

olej, tektura; 33,5 x 49,7 cm;
sygn. lewy bok: a. karpiński.

Żółte róże, filiżanka i figurka

olej, tektura; 34, 5 x 99, 5 cm;
sygn. l. d.: aKarpiński.

Żółte róże i filiżanka

olej, tektura; 34, 5 x 50 cm;
sygn. l. d.: AKarpiński.

Róże żółte, przed 1947 r.

olej, tektura, 68 × 48 cm w świetle ramy
sygn. p. śr.: A.Karpiński
na odwrocie napis autorski: obraz ten „Róże żółte” jest/oryginalną moją pracą/A. Karpiński, Kraków 27listopada/1947

Portret pani S. Siostra żony artysty, ok. 1919

olej, płótno, 96,5 x 56 cm,
sygn. l.d.: A. Karpiński (rok nieczytelny).
Na odwrocie 2 nalepki, drukowana wypełniona tekstem atramentem: Towarzystwo Sztuk Pięknych w Krakowie / A. Karpiński 1919 / Portret siostry żony / olej / (podpis autora); druga nalepka z tekstem atramentem: A. Karpiński / Portret Pani S / wł. pr.

Żółte róże

olej, tektura, 37,5 x 101 cm,
sygn. p. śr.: A. Karpiński

Portret dziewczyny

Kredka, papier, 41 x 28,5 cm,
sygn. p.d.: A. Karpiński.

Portret damy w czarnym kapeluszu, 1910 r.

olej/płótno, 55 x 39 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'a. karpiński | 10'

olej, tektura; 35 x 100 cm;

Róże

olej, tektura; 33 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: a. Karpiński.

Kwiaty w wazonie, 1923

olej, pastel, tektura, 54 x 40 cm
sygn. l.d.: a. karpiński

Róże

olej, tektura; 34,8 x 50 cm;
sygn. prawy bok: a. karpiński.;
na odwrocie pieczęcie galeryjne

Piwonie

sygn. u dołu: a. karpiński

Rynek w Krakowie, 1907 r.

olej/płótno (dublowane), 50 x 63,5 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'a. Karpiński 1907. | Kraków'
opisany na krośnie przez właściciela

Karczma, 1905 r.

olej/deska, 27,5 x 34,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'a. Karpiński - 1905 -'
na odwrociu opisany: a. karpiński | 1905', papierowa nalepka oraz stemple Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Królestwie Polskim z 1906 roku, Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pieknych w Krakowie z 1907 roku oraz nalepka zakładu oprawy Hermann Tschan., Schneidergasse 8, Bazylea

Portret damy w futrze

olej/tektura, 69 x 50 cm
sygnowany i opisany l.śr.: 'akarpiński | podł. fotografii'
na odwrociu papierowa nalepka aukcyjna oraz ślady pieczęci lakowych

Róże żółte

olej, tektura; 35 x 50,5 cm;
sygn. przy lewej krawędzi: a.karpiński;
na odwrocie napis autorski: "Róże" żółte / mal. / a.Karpiński / Kraków.

Martwa natura z różami

olej/tektura, 35,5 x 100 cm
sygnowany l.d.: 'a. Karpiński.'

Róże, 1934

olej, tektura; 35 x 49,5 cm;
sygn. przy prawej krawędzi: A. Karpiński;
na odwrocie napis autorski: "Róże" / mal. a. Karpiński / Kraków. 1934 -;
oraz dwa stemple autorskie.

Pielgrzymi (Na odpust, Procesja), 1907 r.

olej, tempera/płótno, 117 x 196 cm
sygnowany, opisany i datowany p.d.: 'Alfons Karpiński. | Kraków 1907'

Martwa natura z owocami, 1923 r.

olej/tektura, 40 x 54 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'A.Karpiński | 1923.'
na odwrociu pozwolenie na wywóz z 1958 roku, pismo z Polskiej Akademii Nauk wystosowane przez Andrzeja Ryszkiewicza, nalepka poznańskiego Salony "Sztuka" z okresu przedwojennego, papierowa nalepka Polswiss Art, Stockholms Auktionsverk oraz zakładu ramiarskiego

Dama w kapeluszu, 1916 r.

akwarela, ołówek, gwasz/deska, 31,5 x 22 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: 'AKarpiński. | 1916.'

Portret młodej kobiety, 1923

olej, tektura, 67 x 49 cm
sygn. u dołu: a.karpiński 1923.V

Białe róże z japońską figurką

Olej, płótno, 79 x 88 cm,
sygn. l. śr.: A. Karpiński.

Różowe róze

Olej, tektura, 33,5 x 48,5 cm,
sygn. l.d.: A. Karpiński.

Kwiaty

olej, dykta; 35 x 49 cm;
sygn. l. d.: a. karpiński

Manicure, 1921 r.

olej, tektura, 67 × 90,5 cm
sygn. i dat. l. g.: a.karpiński 1921, l. d.: „MANICURE”

Portret kobiety w wieczorowej sukni, 1952 r.

olej, tektura, 100 × 70 cm
sygn. i dat. p. d.: A.Karpiński 1952
na odwrocie autorski napis

Cynerarie, 1929 r.

olej, tektura, 97,5 × 69 cm,
sygn. i dat. l. d.: A. Karpiński./29.
na odwrocie nalepka Salonu Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego w Krakowie z 1929 roku z tytułem pracy i datą

Akt kobiety w fotelu - portret żony artysty

olej, tektura; 101 x 71 cm;
sygn. l. d.: a karpiński.

Ulica Skałeczna w Krakowie, 1923 r.

olej/tektura, 13 x 19,2 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l.d.: 'a. Karpiński'
opisany na odwrociu: 'a. Karpiński Kraków | mal. w 1923 Kraków' oraz stempel wytwórni farb i przyborów malarskich 'Fr. Schoenfeld & Co'

W salonie, 1917 r.

akwarela, ołówek/tektura, 24,7 x 32 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'a. Karpiński.17.'
praca wykonana "plecach" oprawy grafiki artysty (nalepka wystawowa)

Przy studni - karta ze szkicami

ołówek/papier, 22,5 x 16,5 cm
sygnowany monogramem p.d.: 'ak'

Róże w wazonie, lata 20. XX w

Olej, tektura; wym.: 33 x 47 cm;
sygn. po lewej: A. Karpiński.

W parku, 1890

olej, płótno naklejone na tekturę; 37 x 27,2 cm w świetle ramy;
sygn. i dat. l. d.: a. karpiński 1890 r.

Martwa natura

olej, tektura; 50 x 70 cm;
sygn. prawy bok: a. karpiński

Martwa natura z cytrynami

olej, tektura; 28 x 45 cm w świetle ramy;
sygn. l. d.: a. karpiński

Kaczeńce, 1922

olej, tektura; 43 x 57 cm.
sygn. i dat. po lewej: a. Karpiński / 922 r.;
na odwrocie słabo czytelny napis autorski ... Kaczeńce 1922 ... , wyżej nalepka z Galerii Zygfryda Reizesa we Lwowie z autorem, tytułem: Kaczeńce i techniką wykonania.

Maki w białym wazonie

olej, tektura, 49,5 x 69 cm,
sygn. p.śr.: A. Karpiński
Na odwrocie napis ołówkiem: Lp 13402

*opłata droit de suite

Żółte róże, 1918 r.

olej/tektura, 23,5 x 30,5 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'A.Karpiński .18.'

Różowe róże

olej, tektura, 30 x 56,5 cm
sygn. l. d.: akarpiński

W niedzielę przed kościołem, 1907

olej, tektura, 54 x 73 cm (w świetle oprawy)
na odwrocie naklejka Panorama Art Gallery

Róże

olej, tektura, 35 × 48 cm
sygn. l. d.: A. Karpiński

Piwonie w kulistym wazonie

Olej, tektura, 49 x 69 cm,
sygn. l.d.: A. Karpiński, 1936.

Akt męski, 1908 r.

olej, płótno naklejone na tekturę,
54 × 37,5 cm w świetle ramy
sygn. i dat. l. g.: a.karpiński/w Paryżu 1908 r.

Wnętrze z różami

olej, tektura, 35 × 100 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: akarpinski.
na odwrocie naklejka z Salonu Sztuki Alfreda Wawrzeckiego w Krakowie z opisem pracy

Róże żółte

olej, tektura, 35 × 50 cm
sygn. p d.: A. Karpiński
na odwrocie autorski opis: Róże żółte/mal./a.Karpiński/Kraków
oraz trzykrotnie odbita pieczęć artysty: A. KARPINSKI/Kraków, ul. Floriańska 19

Święto Jordanu, ok. 1910 r.

olej, tektura, 49 x 68 cm,
sygn. l.d.: akarpiński

Portret kobiety w czarnej sukni

olej, tektura, 68 x 57 cm,
p.d.: akarpiński (słabo czytelne)

Portret damy

olej, płótno, 150 x 95 cm,
sygn. p.śr.: a.karpiński,
na odwrocie nalepka wystawowa z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z 1959 roku oraz autorskim tytułem: "Portret Pani Sch."

Róże mieszane, ok. 1933

olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: a.Karpiński;
na odwrocie nalepka z 1933 roku z Salonu Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego z autorem, tytułem: Róże mieszane, techniką i wymiarami obrazu.

Martwa natura - zestaw dwóch prac

olej, tektura; 13 x 13 cm;
sygn. l. g.: a. karpiński;
na odwrocie oznaczenia: E / 3332 / 17 / Schn. (?)

akwarela, ołówek, tektura; 12,7 x 12,5 cm;
sygn. u dołu: a. karpiński;
na odwrocie oznaczenia: 3 / Schn. (?) / N (w kole)

Różowe róże

olej, tektura, 33,5 x 48,5 cm,
sygn. l.d.: A. Karpiński.

*droit de suite

Białe róże z japońską figurką

olej, płótno, 79 x 88 cm,
sygn. l. śr.: A. Karpiński.

*droit de suite

Kwiaty

olej, tektura, 29 x 49 cm,
sygn. p.d.: A. Karpiński

*droit de suite

Róże żółte - Żółte róże i porcelanowe puzderko, ok. 1933

olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. przy lewej krawędzi po środku: a. karpiński;
na odwrocie opis autorski (?): Róże żółte / mal a Karpiński / Kraków 19[3]3 (?).

Mimoza - Mimozy i ceramiczna miseczka

olej, tektura; 34,5 x 49,5 cm;
sygn. przy lewej krawędzi: a. karpiński;
na odwrocie opis autorski: Mimoza / obraz ten jest oryginałem / moja praca / a. Karpiński (ołówkiem).

Cynerarie, 1929 r.

olej, tektura, 97,5 × 69 cm,

Autoportret w berecie

olej, tektura, 71 × 50 cm
sygn. p. d.: a.karpiński.

Żółte róże

olej/tektura, 50 x 70 cm
sygnowany p.śr.: 'a. Karpiński'
sygnowany ołówkiem na odwrociu z podaniem wymiarów

Róże Marechal Niel

olej, tektura; 35 x 50 cm;
na odwrocie opis autorski: Róże / Marechal Niel / ma[l] / a. Karpiński / Kraków.

Martwa natura z kwiatami

olej/tektura, 33 x 100 cm
sygn p. śr.: "aKarpiński"
pochodzenie: kolekcja prywatna

Martwa natura

olej, tektura; 50 x 70 cm;
sygn. prawy bok: a. karpiński

ŻÓŁTE RÓŻE, 1938

olej, tektura
35 x 100 cm
sygn. l.d.: A Karpiński 38.

Zestaw dwóch prac: mężczyzna klęczacy i popiersie kapłana

ołówek, papier, 15 x 14 cm w świetle oprawy, sygn. p.d.: A.Karpiński oraz A. Karp

ŻÓŁTE RÓŻE

Olej, tektura, 35 x 50 cm,
sygn. l.śr.: A. Karpiński.

MAKI W WAZONIE

Olej, tektura, 34,3 x 71 cm,
sygn. p.d.: A. Karpiński.

Przy studni, 1911 r.

olej/płótno, 75,5 x 94 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'A. Karpiński | 1911'
na odwrociu nalepki wystawowe z Muzeum Narodowego w Krakowie i z Muzeum im. J. Malczewskiego w Radomiu

Róże i filiżanka

olej, tektura; 33,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: a. Karpiński.

Martwa natura z kwiatami i zegarem, 1923

olej, tektura; 70,5 x 89,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. przy prawej krawędzi, u dołu: a. Karpiński. / 1923.

BRAMA, 1896

Olej, płótno naklejone na tekturę; 21 x 31,5 cm
Na odwrocie ołówkiem: 1896 | a | karpiński; dwukrotnie stempel: A. KARPIŃSKI | Kraków ul. Floriańska 19

Studium z czasów studiów w krakowskiej ASP.

Róże i filiżanka

olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. z prawej strony po środku: akarpiński.

Żółte róże w wazonie

olej; tektura; 33,5 x 50 cm;
sygn. p. śr.: A. Karpiński;
na odwrocie autorski opis piórem: "Róże żółte" / Stwierdzam autentyczność / mojego obrazu. / A. Karpiński / Kraków 1947 -; oraz metka z Desy z numerem: 127/56 i cena 1200 zł (piórem).

Dama w sukni

ołówek, papier, 20 × 14 cm
w świetle passe-partout, sygn. p. d.: AK

RÓŻE W WAZONIE

Olej, tektura, 35 x 100 cm,
sygn. l.d.: A. Karpiński.

*droit de suite

Stragan z owocami, 1930 r.

olej/płótno, 75 x 90 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'a.karpiński | 1930.'

- dom aukcyjny DESA Unicum, kwiecień 2006
- dom aukcyjny Polswiss Art, czerwiec 2008

Żółte róże w wazonie

olej/tektura, 33,5 x 48 cm
sygn. p.śr.: A. Karpiński

Portret kobiety

olej, płótno, 58 x 46 cm, sygn. p.ś.: a.Karpiński

Róże, przed 1934 r.

olej, tektura, 33 x 96 cm
sygn. p. śr.: a. Karpiński
na odwrocie naklejka z Salonu Kazimierza Wojciechowskiego przy ul. Św. Jana 3 z opisem i datą przyjęcia - 1934 rok

Martwa natura z kwiatami, filiżanką i lustrem

olej, tektura, 49,5 x 69,5 cm
sygn. po prawej: a. Karpiński
na odwrocie dwukrotnie odbita autorska pieczęć: A. KARPIŃSKI |Kraków, ul. Floriańska 19 oraz opis: mal. A. Karpiński

Azalie

olej, tektura; 70,5 x 89,5 cm w świetle ramy
sygn. i dat. p. d.: a Karpiński 1923

Martwa natura z zegarem

olej, tektura, 47 x 68 cm w świetle ramy
sygn. p. d.: a.Karpiński

RÓŻE w WAZONIE

olej na tekturze, 29 x 50 cm,
sygnowany p.d. "a. Karpiński".

Martwa natura z różami

olej, tektura, 48,5 x 68 cm,
sygn. l.d.: A. Karpiński

Martwa natura z porcelaną (1951)

sygn. dat. p.śr.
olej, tektura
49x69 cm

Żółte róże i porcelanowa figurka

olej, tektura; 33,5 x 98,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aKarpiński.

Róże - studium z natury, 1942

olej, tektura; 32 x 46,5 cm;
sygn. i dat. z prawej po środku: a. Karpiński. 42;
na odwrocie opis autorski ołówkiem: "Róże studium z natury" / mal. a. Karpiński / Kraków Floriańska 19 III p.

Akt siedzącej dziewczyny, 1904

olej, tektura; 54,5 x 35 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu: a Karpiński / Monachium. 1904 - (wydrapane końcówką pędzla w malaturze). [Obraz przed konserwacją].

PORTRET MĘŻCZYZNY W OKULARACH, 1952

olej, płótno
99,5 x 73,5 cm
sygn. po prawej: A. Karpiński | 1952 r.
na odwrocie napis autorski: mal. A Karpiński | [...] 1952 | Kraków

- wystawa Alfons Karpiński 1875-1961, Muzeum Okręgowe w Sandomierzu, lipiec-grudzień 2001, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, styczeń-kwiecień 2002
- Wystawa wiosenna, Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie, 1914 (?)
- Salon Warszawski, Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, 1908
- XI wystawa Towarzystwa Artystów Polskich Sztuka, Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, 1907
- Artystyczne credo. Nieznane dzieła z prywatnej kolekcji, katalog wystawy, red. M. Stopyra, Muzeum Okręgowe w Rzeszowie, Rzeszów 2016. s. 14 (il.), 37
- Alfons Karpiński 1875-1961, katalog wystawy, Muzeum Okręgowe w Sandomierzu, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, Sandomierz 2001, s. 19, 53 (il.)
- porównaj: Słownik artystów polskich i obcych w Polsce działających, t. III, Wrocław [i in.] 1979, s. 370
- porównaj: "Tygodnik Ilustrowany" 1914, nr 28, s. 546 (il.)
- "Świat" 1908, nr 8, s. 6; nr 49, s. 10, 12

DAMA W KAPELUSZU, 1918

olej, płótno naklejone na tekturę, 50 x 40 cm
sygn. l.g.: a.Karpinski 1918

ŻÓŁTE RÓŻE Z PUZDERKIEM

olej, tektura, 48 x 68 cm
sygn. z prawej strony: aKarpiński

ŻÓŁTE RÓŻE Z CUKIERNICĄ

olej, dykta, 43 x 74 cm

Portret aktorki Heleny Sulimy, 1911 r.

pastel/papier, 63,1 x 48,3 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'a. Karpiński | 911 r.'

Cynie w wazonie, 1939

olej, tektura; 33 x 98 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. po środku przy prawej krawędzi: aKarpiński 1939,
dat. w kompozycji: 39;
na odwrocie oprawy papierowa nalepka The Graves Gallery z Birmingham.

Biały kot

olej, sklejka, 28,5 × 32,5 cm
sygn. u dołu: a. karpiński
na odwrocie napis (zatarty)

Żabusia, 1924 r.

olej, płyta, 25 × 41 cm
sygn. i dat. p. d.: a.karpinski 1924
opisany na odwrocie: "Żabusia"/mal.1924 a.karpiński/Kraków ul.Floriańska 19

Żółte róże

olej, płyta, 33,5 × 48,5 cm
sygn. śr. p.: akarpiński
na odwrocie kredką autorski napis: Własność P.Prof. Jaworskiego/kupione/ na pamiątkę 40 lat (nieczytelnie)/5/IX 1943 / zapł. na przyklejonej karteczce: "Zakupiony w 1943 r./na pamiątkę 40lecia naszego

Żółte róże

olej, tektura; 38 x 50 cm;
sygn. z prawej: a Karpiński;
Na odwrocie odręczny autorski napis: Róże żółte/mal./A.Karpiński/Kraków

Manicure, 1921 r.

olej, tektura, 67 × 90,5 cm,
sygn. i dat. l. g.: a.karpiński 1921,
sygn. l.d.: "MANICURE"

Reprodukowany:
Światowid, 1927, nr 2, str. 10-11 jako "Studyum aktowe"

Tryptyk - Kwiaciarki, 1925 r.

olej, płótno, 33,5 × 81,5 cm (tryptyk scalony),
sygn. i dat. potrójnie: lewa część p.d.: a.karpiński/25, środkowa część l.d.: a.karpiński 25, prawa część l.d.: a.karpińaki 25

Portret kobiety

olej, płótno, 58 x 46 cm,
sygn. p.ś.: a.Karpiński

Cynerarie, 1929 r.

olej, tektura, 97,5 × 69 cm,
sygn. i dat. l. d.: A. Karpiński./29. na odwrocie nalepka Salonu Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego w Krakowie z 1929 roku z tytułem pracy i datą 1929 r.

Martwa natura z owocami na fajansowym talerzu, l. 1930-te

olej na tekturze, 35 x 49 cm
sygn. p.d.: A. Karpiński.

sygn. l. d.: aKarpiński.

Portret aktorki Konstancji Bednarzewskiej, 1929

olej, tektura; 76 x 60 cm;
sygn. i dat. l. d.: a. karpiński. 29. / I;
na odwrocie:
- nalepka z opisem: Konstancja / BEDNARZEWSKA / (aktorka. Teatru / im. J. Słowackiego w Krakowie) / 1866-1940;
- wymiar obrazu: 76 x 60 cm

MIMOZA

olej, tektura
49,8 x 69,4 cm
sygn. l.d.: A. Karpiński
Na odwrocie, pośrodku autorski napis atramentem: "Mimoza" | Stwierdzam oryginalność | mojej pracy | własnoręcznym podpisem, | A. Karpiński. | Kraków d 27-VII 1950.
Poniżej stempel: No 29. Ponadto zatarty napis ołówkiem: 50 x 70 cm. Inne napisy ołówkiem i kredką zatarte.
U dołu nalepka (maszynopis): Ze zbioru Inż. T. Litawińskiego | Alfons Karpiński 1875 - | "Mimoza" | olej. tekt. rozm. 50 x 70 cm | sygn. Na nalepce stempel jak powyżej: No 29.

Proweniencja:
według nalepki na odwrocie obraz czasowo znajdował się w znanej kolekcji inż. Tadeusza Litawińskiego (1902-1986) w Zakopanem, przekazanej Muzeum Uniwersyteckiemu KUL w Lublinie "aby piękno służyło innym".

Róża żółta, lata 20. XX w.

Olej, tektura; wym.: 22 x 30 cm; sygn. p.d.: A. Karpiński; na odwrocie opis autorski: "Róża żółta" mal. A. Karpiński / Kraków / ul. Floriańska 19/6. Róże były jednym z ulubionych motywów malarskich artysty. Pisał:"Gdy nadejdzie wiosna co parę dni kupuję pęki róż, bez których nie mogę się wprost obejść. One są dla mnie szkołą kolorytu. Ich to subtelnym tonacjom zawdzięczam bardzo wiele. Nikt nie uwierzy, ile subtelnych odcieni i półtonów mieści się w jednym kwiecie róży."

Portret Małachowskiej

olej/płótno, 74 x 62 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: 'Anna z Stadnickich | Stanisławowa Małachowska | kasztelanowa |+ 1852 | Malował Alfons Karpiński'

Żółte róże

olej, tektura; 38 x 50cm
sygn.z prawej: a.Karpiński

Żółte róże

olej/tektura, 50 x 70 cm

Róże żółte

olej, tektura, 34 × 49,5 cm
sygn. p. śr.: a. Karpiński
na odwrocie autorski opis: Róże żółte/ marechal Niel/mal/a. Karpiński/z Krakowa

Azalie, [1923]

olej, tektura; 70,5 x 89,5 cm;

DWA WAZONY

pastel na papierze żeberkowym [ze znakiem wodnym PMF (ITALIA)], 62,5 x 47,5 cm,
sygnowany p.d. "a.Karpiński".

RÓŻE w WAZONIE

olej na tekturze, 29 x 50 cm,

Bukiet kwiatów w wazonie

olej, karton, 34,5 x 50 cm
sygn. l.d.: A Karpiński

MARTWA NATURA Z RÓŻAMI

Olej, tektura, 48,5 x 68 cm,
sygn. l.d.: A. Karpiński.

RÓŻE MIESZANE

Olej, tektura, 59 x 49 cm,
sygn. l.d.: A. Karpiński,
na odwrocie naklejka: Salon Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego, Kraków ul. Św. Jana, data: 1942 rok.

Żółte róże, 1930

olej, tektura; 32 x 95 cm w świetle ramy;
sygn. i dat. l .d.: a. karpiński. / 1930.

Żółte róże o zmroku, 1921

olej, tektura; 33 x 47 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. l. d.: a.karpiński / 1921;
na odwrocie:
- naklejka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z 1949 roku z opisem pracy i podpisem autora: Autor a.karpiński 1949 / Tytuł dzieła Studium kwiatów / Rodzaj dzieła ol. Cena / Podpis autora a.karpiński;
- nalepka z napisem: WK...siński / - Róże w zmroku - / wł. pr.;
- napis ołówkiem: Róże - żółte - "o zmroku" r. p. 1921 - Luty / mal - a.karpiński;
- litera: F [w kółku];
- oznaczenia ze skrótem: TPSP [w kwadracie];
- liczba: 48.5

Białe róże z porcelaną

olej, płótno; 51 x 70,9 cm;
sygn. prawy bok: a.karpiński.;
oznaczenia na blejtramie: 2086

Chłopiec

ołówek, papier, 33 × 22 cm
sygn. p. d.: ak oraz u dołu: (nieczytelnie) Antoni(?)

Przy studni

ołówek, papier, 23,5 × 16,5 cm
sygn. monogramem wiązanym p. d.: ak

Żółte róże

olej/tektura, 50 x 70 cm

Róże w wazonie i czajnik

olej/tektura, 35,2 x 99,1 cm
sygnowany wewnątrz przedstawienia: 'a. Karpiński'

Żółte róże

olej, tektura; 33 x 48cm
sygn.z prawej: a. Karpiński

Żółte róże w wazonie

sygn. l. d.: A Karpiński

Białe róże w wazonie

olej, płótno; 50,5 x 70,5 cm;
sygn. z prawej: A. Karpiński.

Żółte róże o zmroku

olej, tektura, 32,5 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: a. Karpiński. / 1921. / II.;
Na odwrocie nalepka TPSP w Krakowie z tytułem obrazu: Studium kwiatów, datą 1949 i dwukrotnym podpisem autora; poniżej nalepka z odręcznym napisem: .....siński (?) / "Róże o zmroku" / wł. pr.; oraz autorski napis: Róże - żółte - "o zmroku" l. g. 1921- Luty- / mal - a Karpiński - (ołówkiem)

PEONIE, przed 1948

olej, tektura
66 x 88,5 cm
sygn. po prawej: A. Karpiński.
Na odwrocie odręczny napis autorski: "Peonie" | obraz ten jest moją oryginalną | pracą | A. Karpiński | Kraków. d. 29-IV-1948.

Pochodzenie: kolekcja prywatna we Wrocławiu.

Obraz opisany i reprodukowany:
- Spacer po galerii malarstwa polskiego z przełomu XIX i XX wieku, [pod red. K. Kurpiewskiej], Muzeum Miejskie Wrocławia, Wrocław 2014, s. 61, il. na s. 61 i 139.

PLAŻA NA LIDO, 1907

olej, deska
14,2 x 20 cm
sygn. p.d.: A. Karpiński. 1907. Lido

Na odwrocie napisy ołówkiem: - u góry: Lido 190[7] sierpień;
Pośrodku stempel w kształcie palety. Mała nalepka z cyfrą: 8.
Nalepka wystawowa (druk, rękopis) o treści: TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ SZTUK PIĘKNYCH W KRAKOWIE | Autor Karpiński Alfons | Tytuł dzieła Lido I | Rodzaj dzieła olej. Cena 14 x 20 | Podpis autora

ŻÓŁTE RÓŻE

Olej, tektura, 36 x 49 cm,
sygn. p.śr.: A. Karpiński.
Na odwrocie naklejka: S. Schmaus ul. Floriańska 25 Sprzedaż oryginalych obrazów artystów malarzy polskich z dnia 14.07.1936 r.

Portret Panny Jadwigi Turowicz, 1910 r.

olej, płótno, 74 × 60 cm
sygn. i dat. l. d.: alfons.Karpiński 1910 r.Kraków

Róże w wazonie, 1932 r.

olej, tektura, 60 × 59 cm
sygn. l. d.: a.karpiński
na odwrocie naklejka z 1932 roku z Salonu Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego w Krakowie z opisem pracy

Róże

olej, tektura, 34,5 × 50 cm
sygn. l. d.: a.Karpiński
na odwrocie: Róże/mal/A.Karpiński/ Kraków

Róże i niebieska miseczka

olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. i dat. z lewej: A. Karpiński / 1938 [1958?];
na odwrocie opis autorski: Róże Stud. z natury/ mal. A Karpiński/ Kraków/Floriańska 19 II p

Kobieta w kapeluszu

olej/karton, 70 x 78 cm
sygnowany p.d.: 'a. karpiński'

Róże

olej, sklejka; 32,5 x 47,7 cm w świetle ramy;
sygn. prawy bok: a. karpiński

Maki w wazonie, lata 30.

Olej, tektura; wym.: 35 x 50 cm; sygn. l.d.: A. Karpiński. Praca oprawiona.

Cynie z filiżanką, lata 30.

Olej, tektura; wym.: 49 x 35 cm; sygn. l.d.:
A. Karpiński. Kwiaty zestawione z porcelaną były jednym z ulubionych tematów prac artysty. Praca oprawiona.

Róże w wazonie, l. 30. XX w.

Olej, tektura; wym.: 34,5 x 38 cm; sygn. z lewej: a. karpiński. Praca oprawiona w dekoracyjną ramę z epoki.

RÓŻE ŻÓŁTE

olej, tektura
35 x 50 cm
sygn. p.d.: A. Karpiński
na odwr. napisy:
- granatową kredką: Róże żółte | mal. | A. Karpiński | Kraków;
- czerwoną kredką: "Róże żółte"

Martwa natura z żółtymi różami, 1951 r.

olej, tektura, 49 × 69 cm
sygn. i dat. p. śr.: karpiński / 1951

PORTRET MŁODEJ KOBIETY, 1940

pastel, papier, 43,5 x 36 cm w świetle
sygn. i dat. z prawej strony: akarpiński/ “940"/ VIII

Portret Pani Sch., ok. 1940

olej, płótno; 150 x 95 cm;
sygn. z prawej A. Karpiński
na odwrocie nalepka z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z 1959 roku z oznaczeniami 2625,
nr. kat. 81 oraz z informacjami o obrazie

Nagietki

33 × 44,5 cm w świetle ramy
sygn. w l. d.: a. karpiński
na odwrocie autorski napis: Nagietki |mal. A. Karpiński |Krakow. Floriańska 19/6

Martwa natura z bukietem żółtych róż

olej, tektura, 36 × 100 cm
sygn. p. d.: a.karpiński

Salon Odrzuconych, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, 15 kwietnia - 22 maja 2016
Reprodukowany:
Salon Odrzuconych, katalog wystawy, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, 15 kwietnia - 22 maja 2016, il. 1, str. 62

Róże, 1929 r.

olej/tektura, 43 x 59 cm
sygnowany l.śr.: 'A. Karpiński'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu ołówkiem: 'A. Karpiński | Róże 1929'

Portret mężczyzny

olej/płótno, 70 x 61 cm
sygnowany l.d.: 'Podłóg fotografii mal. Alf. Karpiński'

Żółte róże w wazonie z porcelanową figurką

olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. z prawej: A. Karpiński

Martwa natura z figurką

olej, tektura; 35 x 99,5 cm;
sygn. z prawej: a.karpiński

Wnętrze z lustrem i figurką

olej, płyta, 77 x 48 cm,
sygn. l.d.: A. Karpiński

Róże w wazonie

olej, tektura, 33 x 48 cm,
sygn. l.d.: A. Karpiński

Anemony

olej, tektura, 75 x 66 cm,
sygn. l.d.: aKarpiński

Żółte róże

olej/tektura, 36 x 50 cm
sygnowany l.śr.: 'A.Karpiński'

Niedziela (Paryski kościół), 1909 r.

olej/płyta, 56 x 51,5 cm
sygnowany i datowany p.d: 'a.karpiński 1909 w Paryżu'

- aukcja Boisgirard & Associes, Paryż, 17.06.2003, poz. 72
- kolekcja prywatna, Francja

Róże w porcelanowym wazonie

olej, płyta, 48 x 68 cm w świetle oprawy
sygn. p.d.: a. Karpiński

Róże białe

olej, tektura, 35 x 50 cm
sygn. l.d.: a. karpiński
na odwrocie ołówkiem autorski napis o treści: "Róże białe" / mal / A. Karpiński / a. karpiński

RÓŻE w WAZONIE

olej na tekturze, 29 x 50 cm,

ŻÓŁTE KWIATY w WAZONIE

pastel, 42 x 39 cm,

Martwa natura ze szparagami, 1931

olej, tektura, 49 x 68,5 cm,
sygn. p.d.: A. Karpiński
Na odwrocie autorski napis ołówkiem: mal. A. Karpiński / Kraków 1931; czerwona pieczęć: A. Karpinski / Kraków ul. Floriańska 19.
Obraz zakupiony bezpośrednio od Alfonsa Karpińskiego.

Portret kobiety w czarnej sukni, 1933

olej, tektura, 64,5 x 49,8 cm,
sygn. l.śr.: A. Karpiński / Krynica 1933.
Na odwrocie autorski napis ołówkiem: mal. A. Karpiński w Krynicy; dwie czerwone pieczęcie: A. Karpinski / Kraków ul. Floriańska 19.

Portret Pani Sch., ok. 1940

olej, płótno; 150 x 95 cm;
sygn. z prawej A. Karpiński
na odwrocie nalepka z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z 1959 roku z oznaczeniami 2625, nr. kat. 81 oraz z informacjami o obrazie

Groszki w wazonie

olej, tektura; 35,7 x 72,3 cm;
sygn. p. d.: A. Karpiński
na odwrocie napis autorski: Groszki / mal. / A. Karpiński / Kraków

Cyneriarie, 1929 r.

olej, tektura, 97,5 × 69 cm
na odwrocie nalepka Salonu Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego w Krakowie z 1929 roku z tytułem pracy i datą 1929 r.

Róże

olej, płyta, 35 × 50 cm
sygn. p. d.: A.Karpiński
na odwrocie napis autorski: "Róże"/ Obraz ten jest/oryginalną moją/pracą/a. karpiński./Kraków ul.Floriańska 19 oraz pieczęć Miejskiego Konserwatora Zabytków z Krakowa z 1966 r.

Anielka, 1916

pastel, tektura; 55 x 63 cm;
sygn. i dat. l. g.: a. karpiński / 1916

Róże i filiżanka

olej, tektura; 48 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. pośrodku: A Karpiński

Czerwone i białe róże w wazonie

olej, tektura; 34 x 49 cm;
sygn. z prawej: A. Karpiński
na odwrocie napis niebieską kredką: "Róże" / mal / A. Karpiński / Kraków

BIAŁE I RÓŻOWE RÓŻE W ZIELONYM WAZONIE

olej, tektura
28 x 68 cm
sygn. l.d.: A. Karpiński

RÓŻE ŻÓŁTE

olej, tektura
35 x 49 cm
sygn. po lewej: A. Karpiński
Na odwrocie autorski napis kredką: "Róże żółte" /.../ | mal. A. Karpiński | Kraków | /./9/../

Żółte róże

olej, tektura, 49 x 69 cm,
sygn. l.śr.: A. Karpiński

Portret Józefy Szwaji

olej, tektura, 47 x 63 cm,
sygn. l.d.: A Karpiński 1928

Żółte róże (przed 1936)

sygn. p.śr.
olej, tektura
50x70 cm

Róże w wazonie

olej/tektura, 33,5 x 98 cm
sygnowany śr.d.: 'a. karpiński'

Akt męski, 1908 r.

olej, płótno naklejone na tekturę, wym. 55 x 40 cm,
sygn. i dat. l. g.: a. karpiński/Paryż 1908 r.

Akt

olej, płótno, wym. 79 x 45 cm, śr. dół napis Olga…?

Róże na fortepianie, ok. 1920 r.

węgiel, ołówek, tektura, 20 x 25,5 cm w świetle passe-partout; sygn. p. d.: monogram AK.
Praca jest szkicem kompozycyjnym do obrazu olejnego, namalowanego przez artystę w roku 1920.

Kwiaty w wazonie

olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: A. Karpiński

Anielka, 1916

pastel, tektura; 55 x 63 cm;

Żółte róże o zmroku, 1921

sygn. i dat. l. d.: a.karpiński. / 1921. / II.;
na odwrocie:
- nalepka z napisem: AKarpiński / - Róże w zmroku - / wł. pr.;
- napis: Róże - żółte - "o zmroku" r. p. 1921 - Luty / mal - a.karpiński (ołówkiem);
- litera: F (w kółku);
- oznaczenia ze skrótem: TPSP (w kwadracie);

Białe róże z porcelaną

olej, płótno; 51 x 70,9 cm;

Kwiaty w wazonie, 1923

olej, technika mieszana, tektura, 54 x 40 cm
sygn. l.d.: a. karpiński

Pielgrzymi, 1907

Olej, płótno; wym.: 44 x 62 cm;
sygn. p.d.: A. Karpiński.

Klasztor kamedułów na Bielanach, ok. 1906

Olej, tektura; wym.: 16 x 15,2 cm;
sygn. monogramem wiązanym AK (końcem pędzelka w farbie) i data (nieczytelna).

Spotkanie na wiejskiej drodze, ok. 1905

Olej, tektura; wym.: 26 x 28 cm;
sygn. l.d.: A. Karpiński oraz na odwrocie.
Na odwrocie stempel wiedeńskiego sklepu z przyborami malarskimi i cena w koronach austriackich.

Róże w fajansowym wazonie

olej, tektura; 33,5 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. z lewej: A. Karpiński.

Kobieta w kapeluszu

olej/karton, 70 x 78 cm
sygnowany p.d.: `a. karpiński`

Kwiaty w wazonie

olej, tektura, 33,8 x 48,5 cm,
sygn. l.d.: A Karpiński

Żółte róże, ok. 1925

olej, sklejka; 32,5 x 41,7 cm;
sygn. l. d.: a.karpiński.

Żółte róże w białym wazonie

olej, tektura, 35,5 x 99 cm,
sygn. p.d.: A. Karpiński.
Na odwrocie fragment drukowanej naklejki Dyrekcji Kolei Państwowych ze stacją nadania: Poraj / dnia 29. I. 1930.

Herbaciane róże

olej, tektura, 34,5 x 50 cm,
sygn. l.d.: A. Karpiński.

Portret pani P., 1932

olej, tektura, 72,5 x 58,5 cm,
sygn. l.śr.: A. Karpiński / 32
Na odwrocie autorski napis ołówkiem: A. Karpiński Kraków / Florjańska 19 III / P. Passakasówna; drukowana naklejka Towarzystwa Artystów Polskich "Sztuka" w Krakowie wypełniona atramentem: Karpiński Alfons / Portret P. P. / ol 600, oraz naklejka z pieczęcią: Przedmiot nie może otrzymać zezwolenia na wywóz za granicę (dodatkowo w językach francuskim i angielskim).

Róże w wazonie

olej, tektura; 31,5 x 42 cm;
sygn. p. d.: A. Karpiński

Nagietki

sygn. l.d.
olej, płótno/tektura
34.5x46.5 cm

Róże w wazonie z figurką konia

olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: A. Karpiński

Bukiet kwiatów rumianu żółtego, 1921 r.

olej, płyta, 78,5 × 60 cm
sygn. i dat. l. g.: a. karpiński. 921. VII
na odwrocie nalepka z napisem: a.karpiński/Bukiet kwiatów

Sen, 1902 r.

ołówek, papier, 23 × 28 cm w świetle passe-partout
opisany i sygn. p. d.: München am 10.6.1902/ a.karpiński

Portret damy

pastel, karton, 44 × 32 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: akarpiński

Zestaw 4 rysunków ze szkicownika, ok. 1910

1. Studium aktu - ołówek, karton; 14,5 x 21,5 cm; sygn. u dołu: ak
2. Nosiwoda - ołówek, karton; 20,5 x 24,5 cm; sygn. u dołu: ak
3. Kobieta przy studni - ołówek, karton; 24,7 x 20,5 cm; na odwrocie rysunek wiejskiej kobiety, sygn. p. d.: ak
4. Szkice cebrzyków i nóg - ołówek, karton; 25 x 17 cm; sygn. p. d.: ak oraz u dołu: ak

Portret damy w kapeluszu, 1924

olej, tektura; 55,5 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: a.karpiński / Kraków V 1924 r.

Róże i jabłko

olej, tektura; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: A. Karpiński;
na odwrocie napis: Stwierdzam autentyczność / niniejszego obrazu.. / A. Karpiński / Kraków w r 1936 tym

Żółte róże

olej, tektura, 34x47 cm
sygn. p. śr.: A. Karpiński

Żółte róże w szklanym wazonie

olej, tektura, 44x66 cm
sygn.p.d.: a karpiński 922

ŻÓŁTE RÓŻE

olej, tektura
68,5 x 49 cm (w świetle oprawy)
sygn. po prawej: A. Karpiński

KACZEŃCE

Olej, tektura, 30,5x50,5 cm,
sygn. p.d.: A Karpiński

Szkice rysunkowe-4szt.

sygn.
ołówek, papier
14.5x22 cm, 20.7x24.8 cm, 25x17 cm, 24.8x20.3 cm

Martwa natura z figurką

olej/tektura, 35 x 99,5 cm
sygnowany p.ś.: `a.karpiński`

Astry

olej/tektura, 35 x 50 cm
sygnowany l.śr.: `A.Karpiński`
opisany na odwrociu niebieską kredką: `Astry | malował A.Karpiński | (...) (trudno czytelnie)`

Róże o zmroku, 1921

olej, tektura; 47 x 34 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. l. d.: a. karpiński / 1921;
na odwrocie naklejka TPSP w Krakowie z 1949 roku, nalepka z napisem: AKarpiński / Róże w zmroku- / wł.pr. oraz napisy ołówkiem

Wiejska droga w Bronowicach, 1903

olej, tektura; 26,5 x 34,7 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. Karpiński / 1903 r;
na odwrocie opis autorski: A. Karpiński / Bronowice / Pejzaż (ołówkiem) oraz napisy wtórne.

Róże

olej, tektura; 44 x 49,5 cm;
sygn. z lewej strony: A. Karpiński.
na odwrocie napis autorski: "Róże"/ mal. A, Karpiński/ Kraków ul Floriańska 19 III P. [piętro]

Żółte róże w wazonie

olej, tektura; 35 x 50,5 cm;
sygn. z lewej.: A. Karpiński.

Róże żółte

olej, tektura; 30 x 50 cm;
sygn. z lewej.: A. Karpiński;
na odwrocie napis autorski: 30 x 50 / "Róże żółte / mal / a. Karpiński / Kraków

Róże

olej, tektura, 35 x 50 cm,
sygn. l.d.: A. Karpiński.
Na odwrocie autorski opis czarną kredką: "Róże i R(?)" / mal. A. Karpiński / Kraków.

Studium z naturą

olej, tektura, 33,5 × 48 cm
sygn. l. śr.: a.Karpiński
na odwrocie autorski napis: W.P / "Studym z naturą" / mal. A.karpiński / Kraków Floriańska 19

Motyw drogi: Kraków - Kalwaria Zebrzydowska, 1907 r.

olej, tektura, 34 × 49,5 cm
sygn. i dat. p. d.: a. Karpiński/ 1907
na odwrocie autorski opis piórem: Motyw drogi - Kraków / Kalwarya Zebrzydowska / miejsce odpustowe-/ mal. a. Karpiński - Kraków, z 1907-/ ul. Floriańska 19/6

ŻÓŁTE RÓŻE

Olej, tektura, 36 x 49 cm,
sygn p.śr.: A. Karpiński. Na odwrocie naklejka: S. Schmaus ul. Floriańska 25 Sprzedaż oryginalych obrazów artystów malarzy polskich z dnia 14.07.1936 r.

Róże żółte

olej, tektura; 30 x 50 cm;
sygn. l. d.: A. Karpiński;

Róże

olej, tektura; 44 x 49,5 cm;
na odwrocie napis autorski: "Róże"/ mal. A, Karpiński/ Kraków ul. Floriańska 19 III P. [piętro]

KACZEŃCE

olej, tektura, 35.5 x 49.5 cm
sygn. z lewej strony: a.karpiński

PORTRET PANI SCH.

olej, płótno, 150 x 95 cm
sygn. z prawej strony a.karpiński

Jabłka i cytryny

olej, tektura; 34 x 49,5 cm w św. p-p.;
sygn. l. g.: a. karpiński;
na odwrocie napis: Jabłka cytryny / mal? / a.karpiński / Kraków

Portret dziewczynki

ołówek, kredka, papier, 40,5 x 34 cm w świetle passe-partout;
sygn. p. d.: A. Karpiński

Kobieta na ławce, 1928 r.

ołówek, kredka, papier, 20,3 x 14,3 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. Karp./I/VII 1928.

Portret żony

węgiel, papier, 15 x 10,5 cm w świetle passe-partout;
sygn. p. d.: A. Karp; papier uszkodzony przy lewej krawędzi

Kobieta siedząca w fotelu

ołówek, papier, 19,5 x 15,8 cm w świetle passe-partout;
sygn. l. d.: A. Karpiński

Róże i jabłko

olej, tektura; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: A. Karpiński;

Białe kwiaty z filiżanką

olej, tektura, 33,5x48 cm
sygn.: a. karpiński

Żółte róże z porcelanową figurką

olej, tektura, 35x99 cm
sygn.: a. karpiński

Kwiaty w wazonie

olej, tektura; 36 x 50,5 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: A. Karpiński

Róże w wazonie

olej, tektura; 35 x 50 cm;

Cynie 1929 r.

olej, tektura, 97,5x69 cm,sygn. I
dat. l. d.: A Karpiński/29

Kwiaty 1908 r

olej, tektura, 67 x 56 cm
sygn. i dat. p. śr.: A Karpiński/1908

Róże

olej,tektura,28x68 cm
sygn. l. d.: A Karpiński

Martwa natura z żółtymi różami

olej, tektura, 33,5 x 48 cm,
sygn. p.śr.: A. Karpiński

Astry

olej, tektura, 28,5 x 54 cm,
sygn. l.śr.: A Karpiński

Fuksje

olej, tektura, 58,5 x 71,5 cm,
sygn. p.śr.: A Karpiński 1924 VIII.

Kaczeńce

olej, tektura, 30,5 x 50,5 cm,
sygn. p.d.: A Karpiński

Rozmowa, ok. 1907

Rysunek kredką; wym. w świetle pp.: 14,7 x 18,9 cm;
sygn. p.d. oł.: A. Karpiński.

Portret kobiecy, ok. 1922

Ołówek, papier żeberkowy; wym.: 46 x 30,7 cm;
sygn. oł. p.d.: A. Karpiński Paryż.

Zestaw sześciu grafik

Techniki metalowe; różne formaty; odbitki z oryginalnych płyt wykonane w latach 90. XX wieku. Płyty znajdują się dziś w zbiorach muzealnych.

Martwa natura z porcelaną i owocami, około 1929 - 30 r.

olej/tektura, 68 x 49 cm
sygnowany l.d.: `a.karpiński`

Portret damy

olej, tektura, 70 × 50 cm
Niesygnowany

MARTWA NATURA Z BUKIETEM RÓŻ

olej na tekturze, 38 x 78 cm
sygnowany po prawej, na środku "A. Karpiński".

Sen, 1902 r.

ołówek, papier, wym. 29 × 28 cm

Kaczeńce

olej, tektura; 35,5 x 49,5 cm;
sygn. z lewej: A Karpiński
Na odwrocie napisy autorskie (ołówkiem): Kaczeńce / mal / AKarpiński / Kraków oraz mal. A. Kar

Portret kobiety

akwaforta, akwatinta, papier; 23,8 x 17,7 cm (odcisk płyty),
30 x 21,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Alfons Karpiński. (ołówkiem);
napis l. g.: Luty 13. 6. Mai / .J.Z; nr z prawej pośrodku: 6.

Zestaw dwóch rysunków ze scenami rodzajowymi

ołówek, papier; 14,2 x 19 cm (w świetle oprawy),
10,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
na jednej z pracy sygnatura u dołu: AK (ołówkiem)

Róże, 1935

olej, tektura, 35 x 50 cm
sygn. l.śr.: a.karpiński

Żółte róże z filiżanką

olej, tektura; 46 x 75,5 cm
sygn. lewa strona: Akarpiński

Róże ze złotym pucharkiem

olej, tektura; 50 x 69 cm
sygn. l.d.: a. karpiński

Mimozy, 1952

olej, tektura; 30 x 70;
sygn. i dat. p. d.: a. karpiński / .1952.;
na odwrocie nalepka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z nazwiskiem autora i tytułem pracy, napis: Polska Mimoza / w a. karpiński / Kraków oraz pieczątki: A.Karpiński / Kraków ul. Floriańska 19

Żółte róże z filiżanką

olej, tektura; 34,7 x 99,5 cm;
sygn. u dołu: a.karpiński

Portret Bronisławy Kumanieckiej

gwasz, akwarela, papier; 48 x 64 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: a.karpiński

Astry, ok. 1930

olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. z lewej: A. Karpiński
na odwrocie napis autorski: "astry" / mal. A. Karpiński/ [krakowski adres artysty nieczytelny]

Tulipany

olej, tektura; 49,5 x 70 cm;
sygn. l. d.: A. Karpiński
Na odwrocie opis autorski: Tulipany żółte / mal / A. Karpiński / Kraków; oraz trzy stemple autorskie

olej, tektura; 49 x 69,5 cm;
sygn. p. d.: a. Karpiński;
na odwrocie opis autorski: mal - a. Karpiński / Kraków 1931.; oraz stempel autorski.

Rzadki temat w twórczości Alfonsa Karpińskiego.

Cynie w wazonie (1933)

sygn. dat. l.d
olej, tektura
33.5x67 cm

KACZEŃCE W ZIELONYM DWOJAKU, 1922

Olej, tektura; 43 x 58 cm
Sygnowany l.d.: a. karpiński. | 922.
Na odwrocie drukowana nalepka: ZYGFRYD REIZES | SALON SZTUKI | Lwów, 3-go Maja 11 a z opisem pracy
Pochodzenie: zbiory Jana Szydluka.

Róże

Olej, tektura; 35,3 x 50 cm
Sygn.l.d: Karpiński

Zestaw trzech rysunków, 1904

1. Kobieta siedząca na sofie
ołówek, papier; 13,4 x 10 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: AK. 1904. (ołówkiem);
2. Portret kobiety
ołówek, papier, 13,5 x 11,8 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: A.Karpiński (ołówkiem);
3. Dama w fotelu
ołówek, papier; 12 x 12 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: A.Karpiński (ołówkiem)

Portret młodej kobiety, 1917

ołówek, pastel, papier; 49,5 x 46,5 cm;
sygn. p. d.: A. Karpiński. 17.;
na odwrocie nalepka z Nowego Salonu Sztuki w Krakowie z nazwiskiem autora i tytułem: Główka.

Żółte róże w wazonie

olej, tektura;
48,5 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. z lewej strony: a. Karpiński.

Nasturcje, po 1945

olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. l. d.: a.Karpiński.
Według przekazu oferenta obraz nabyty bezpośrednio od artysty.

Anemony

olej, tektura; 32,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. śr. d.: a.karpiński

Róże w wazonie

olej, tektura; 35 x 50,5 cm;
sygn. l. d.: a. Karpiński.

Portret młodej kobiety, 1948

olej, płótno; 91 x 70,5 cm;
sygn. z prawej: a. Karpiński / 1948

Martwa natura z filiżanką

olej, tektura, 35 × 50 cm
sygn. l. d.: A. Karpińśki

Portret kobiety w białej bluzce, 1921 r.

olej/tektura, 67 x 59 cm
sygnowany i datowany p.śr.: `a. karpiński | 1921`

Róże

olej/tektura, 39 x 49,5 cm

ODWROCIE:
opisany autorsko na odwrociu: `"Róże" | mal. a. karpiński | Kraków`

Róże i jabłko

olej, tektura; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: A. Karpiński;

Azalia pontyjska, 1948

olej, tektura; 60 x 50 cm;
sygn. z prawej strony po środku: a. Karpiński / a. Karpiński (słabo czytelny) / 1948

Portret młodej kobiety, 1948

olej, płótno; 91 x 70,5 cm;

Róże

olej, tektura; 36x50 cm w świetle ramy
sygn. p.d.: a.karpiński
Na odwrocie dedykacja z 1947 r.

Estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Zestaw trzech rysunków

(we wspólnej oprawie - pierwotnie obejmującej cztery prace artysty):

Kobieta siedząca na sofie, 1904
ołówek, papier, 13,4 x 10 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AK. 1904. (ołówkiem)

Portret kobiety
ołówek, papier, 13,5 x 11,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Karpiński (ołówkiem)

Dama w fotelu
ołówek, papier, 12 x 12 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. Karpiński (ołówkiem)

Dama w kapeluszu - projekt plakatu

olej, tektura; 49 x 35,5 cm;
sygn. u dołu: A. Karpiński
na odwrocie napis autorski ołówkiem: Plakat/ na TAP [Towarzystwo Artystów Polskich] "Sztuka"/ mal. A. Karpiński

Manicure, 1921 r.

olej, tektura, 67 × 90,5 cm
sygn. i dat. l. g.: a.karpiński 1921, l. d.: "MANICURE"

Reprodukowany:
Światowid, 1927, nr 2, str. 10-11 jako Studyum aktowe

Estymacja: 160000 - 170000 zł

Białe róże

olej, tektura, 35,5 × 50 cm
sygn. l. d.: a.karpiński.

Estymacja: 17000 - 20000 zł

Mimozy

Olej, płótno naklejone na tekturę, 43,5 x 32,5 cm,
sygn. l.d.: A. Karpiński

Portret młodej kobiety, 1917

na odwrocie nalepka z Nowego Salonu Sztuki w Krakowie z nazwiskiem autora i tytułem: Głowka.

PORTRET ZOFII KOZAK

Pastel, papier; 49 x 38,5 cm (w świetle ramy)
Sygnowany p. śr. : a.karpiński

Róże

olej, tektura; 65 x 59 cm
sygn. l.d. a. Karpiński
na odwrociu naklejka Salonu Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego w Krakowie z datą przyjęcia 15.10.1932

Estymacja: 32000-37000 PLN

olej, tektura; 55,5 x 50 cm;

Żółte róże w wazonie

sygn. z prawej strony: a. Karpiński

Kwiaty, 1942

olej, tektura; 20 x 35 cm;
sygn. i dat. l. d.: AKarpiński 42
na odwrocie opis autorski: mal. a. Karpiński / w roku 1942 - / Kraków Floriańska 19. III p.

Kwiaty w wazonie

Olej, tektura, 46,5 x 66 cm,
sygn. l.d.: A Karpiński
Obraz charakterystyczny dla twórczości Karpińskiego, malarskie przedstawienie bukietu kwiatów, malowane drobnymi pociągnięciami pędzla, z rozproszonym światłem, lekko zgaszonymi kolorami, z nastrojem.

Kwiaty, 1908 r.

olej, tektura, 67 × 56 cm
sygn. i dat. p. śr.: akarpiński/1908

Estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Cynie, 1929 r.

olej, tektura, 97,5 × 69 cm
na odwrocie nalepka Salonu Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego w Krakowie z 1929 roku

Estymacja: 80 000 - 90 000 zł

Róże w wazonie

olej, tektura; 34 x 50 cm
sygn. l.d. a.karpiński

estymacja: 15000 - 18000 zł

Lektura przy kominku, 1930

olej, płótno; 93,5 x 74,5 cm
sygn. l.d. Akarpiński/ 1930

estymacja: 45000 - 50000 zł

Cynie

olej/tektura, 33 x 48 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l.d.: `a. karpiński`

Odwrocie:
opis autorski

Estymacja: 10 000 - 15 000 zł

Żółte róże w wazonie

Róże w kulistym wazonie

olej, tektura, 34,5 x 47 cm,
sygn. l.d.: A. Karpiński.

Białe i różowe róże

olej, tektura, 50 x 70 cm
sygn. l.d.: A. Karpiński.

Róże w wazonie

olej, tektura; 46,5 x 57 cm;

Róże w białym wazonie

olej, tektura; 34,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: AKarpiński

PORTRET MŁODEJ KOBIETY

olej na płótnie naklejonym na sklejkę, 36 x 26,5 cm,
sygnowany pośrodku, po prawej "a.Karpiński"
"Głównym motywem jego twórczości jest stylizowany portret kobiecy o gładkiej fakturze i pastelowej kolorystyce" (Słownik malarzy polskich, T. I, Warszawa 1998).

Martwa natura z kwiatami

olej/tektura, 43,5 x 32,5 cm
Odwrocie: pieczątka ze składu przyborów malarskich Róży Aleksandrowicz w Krakowie

Estymacja 20 000 - 30 000 zł

Portret kobiety w zielonej bluzce, 1932 r.

olej/tektura, 100 x 70 cm
sygnowany i datowany l.śr.: `a.karpińska | 1932`

Estymacja 18 000 - 24 000 zł

Filiżanka i dzbanek z peoniami

sygn. l. d.: A. Karpiński

Żółte róże

olej, płyta, 34,5 × 49,5 cm
sygn. u dołu po prawej: a. Karpiński

Estymacja: 17 000 - 19 000 zł

Długowłosa

olej, tektura, 47,5 × 32,5 cm
sygn. p.d.: a.Karpiński

Estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Akt męski, 1908 r.

olej, płótno naklejone na tekturę, 55 × 40 cm
sygn. i dat. l. g.: a. karpiński /Paryż 1908 r.

Estymacja: 48 000 - 55 000 zł

FILIŻANKA I DZBANEK Z PEONIAMI

Olej, tektura; 36 x 51 cm
Sygnowany l.d.: a. karpiński

PORTRET KOBIETY W NIEBIESKIEJ SUKNI, 1920

pastel, 63 x 53 cm (owal),
sygnowany i datowany po prawej "AKarpiński /1920".
W ramie z epoki.

PORTRET HELENY ZDROJEWSKIEJ, 1926

olej na tekturze, 62 x 46 cm (owal),
sygnowany i datowany po prawej "AKarpiński /1926", na odwrocie, na tekturze, zapewne ręką autora: "Helena Zdrojewska".
W snycerskiej ramie z epoki.

Paryskie podwórko, 1910

olej, kredka, tektura; 49 x 50 cm
sygn. l.d. a.karpinski/ 1910/ Paryż

Estymacja: 55000-65000 zł

Martwa natura z kwiatami, 1908

olej, płótno; 66 x 55 cm
sygn.p.śr. Akarpiński

Estymacja: 20000-25000 zł

PEONIE W BIAŁYM WAZONIE

Olej, tektura; 34 x 50 cm
Sygnowany p.śr.:A. Karpiński.

olej, tektura; 55,5 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: a.karpiński / Krakow V 1924 r.

Portret kobiety w kapeluszu

olej/tektura, 70 x 78 cm

Estymacja 35 000 - 50 000 zł

Róże

Olej, tektura, 35,5 x 50 cm
Sygn.l.d.A.Karpiński

Astry, 1939

olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. z prawej: a. Karpiński;
na odwrocie napis autorski: "Astry" wym 35 x 50 - / mal. A. Karpiński / Kraków / ul. Floriańska 19 / 1939; oraz dwa stemple autorskie

Róże

olej, tektura, 49,5 x 64,5 cm;
sygn. z prawej: A Karpiński

Żółte róże

olej, tektura, 33,5 × 47,5 cm
sygnowany p. śr.: a. karpiński

Estymacja: 18 000 - 21 000 zł

Róże w wazonie

olej, płyta; 48 x 68,5 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. Karpiński

Martwa natura z filiżanką

sygn. p.śr.
olej, tektura, 35x50 cm

Portret kobiety, 1925 r.

pastel, ołówek/papier, 42 x 36 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany p.d.: `A. Karpiński 1925`
ODWROCIE: na odwrociu: pieczątka `A. Karpiński | Kraków ul. Floriańska 9`; napis: `Kraków 1926.II. | I WZB - LWOW 1926 | 37. TPSP`
WYSTAWIANY: TPSP we Lwowie, 1926 r.

Estymacja: 8 000 - 12 000 zł

Białe piwonie, 1921

olej, tektura, 38 x 46,5 cm;
sygn. l. d.: a. Karpiński
Na odwrocie napis autorski niebieską kredką: VI. WZB. 1921. X. Kraków T.P.S.P; Piwonie / mal. / a. Karpiński / Kraków oraz 2 nalepki: a Karpiński/ Piwonie różowe, druga z informacjami z galerii[?] przy Placu Mariackim z tytułem Piwonie (częściowo uszkodzona);

Żonkile, 1943

olej, tektura, 34,5 x 49,5 cm;
sygn. z lewej pośrodku: a karpiński 43.

Róże w wazonie, 1943

sygn. z prawej: akarpiński / 1943r

BIAŁE PIWONIE, 1945

Olej, tektura; 71 x 101 cm
Sygnowany p.d.: A. Karpiński | 1945

Maki w wazonie

olej, tektura; 35 x 50 cm;

Kwiaty w wazonie na kominku

olej, tektura, 21 x 16 cm,
sygn. śr.d.: A. Karpiński

Żółte róże

olej, tektura, 35 x 50 cm,
sygn. p.d.: A. Karpiński

Mimozy

olej, tektura; 35 x 50 cm
Sygn. p. śr. a.karpiński

Estymacja: 18 000 - 23 000 zł

Cynie

Olej, tektura; 35 x 50 cm
Sygn. l.d. a.karpiński

Estymacja: 18 000 - 20 000 zł

Portret kobiety, 1920

Pastel, karton; 53 x 40 w świetle passe-partout
Sygn. p.g. A.Karpiński/ 1920

Estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Maki

Olej, tektura, 35 x 50 cm
Sygn. l.d. a.karpiński

Estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Róże

Olej, tektura; 49 x 68 cm
Sygn. p.śr. a.karpiński

Estymacja: 30 000 - 35 000 zł

Akty kobiece - zestaw trzech prac

ołówek, papier; sygn. ołówkiem p. d.: ak;
Akt siedzący - 22,2 x 14,9 cm;
Akt stojący (ze studium dłoni) - 24 x 18,8 cm;
Akt potrójny - 27 x 21,4 cm;

Kwiaty

olej, płyta; 39 x 48 cm;
sygn. p. d.: a. karpiński

MAKI W WAZONIE

Olej, tektura; 68 x 53 cm
Sygnowany p.g.: A. Karpiński 1919-V.; na odwrocie: Maki N. 3- | Lipiec 1919
Na odwrocie na ramie nalepka Salonu Sztuki Alfreda Wawrzeckiego, Kraków ul. Szczepańska 9 z opisem pracy.

Portret Pani Pieńkowskiej, 1908

Olej, płótno; 105 x 87 cm
sygn. l.d. Alfons Karpiński/ 1908 w Paryżu

Estymacja: 60.000 - 70.000 zł

Akt z papierosem, 1909

Akwatinta; wym.: 128 x 178 mm; sygn. oł. p.d.: A. Karpiński. Paryż 1909. Artysta przedstawił słynną modelkę Jane Avril.

Akt potrójny

Ołówek, papier; wym.: 26,9 x 21,3 cm; sygn. oł. p.d.: AK. Praca po konserwacji.

Akt stojący (ze studium dłoni)

Ołówek, papier; wym.: 24 x 18,7 cm; sygn. oł. p.d.: AK. Praca po konserwacji.

Akt siedzący

Ołówek, papier; wym.: 22 x 15 cm; sygn. oł. p.d.: AK. Karta ze szkicownika artysty. Praca po konserwacji.

Przy drodze, 1907 r.

sygnowany i datowany p.d.: `a.karpiński | z r 1907`

Estymacja 18 000 - 24 000 zł

Portret kobiety w czerwonej sukni, 1918 r.

olej/tektura, 67 x 78 cm
sygnowany i datowany l.d.: `a.karpiński | 1918`

Estymacja 35 000 - 50 000 zł

Kaczeńce w wazonie

olej, tektura, 30 x 49 cm,
sygn. p.d.: A Karpiński 1942

Róże żółte

olej, tektura, 38 x 50 cm;
sygn. z lewej: A. Karpiński
Na odwrocie odręczny, autorski napis: Roże żołte/ mal./ A. Karpiński/ Krakow

Modelka - akt

olej, płyta; 49,5 x 60 cm;
sygn. p. d.: a. karpiński.

Composition aux pommes

olej na tekturze
30 x 44 cm
sygn. i dat. l. d.: A. Karpiński 28

Róże w wazonie, 1939 r. (?)

olej/tektura, 36 x 98 cm
sygnowany i datowany wewnątrz przedstawienia: `a.karpiński 39 (?)`

Estymacja: 20 000 - 25 000

Róże i porcelanowa figurka, 1933

olej, tektura, 40,5 x 49,5 cm
sygn. l.d.: A. Karpiński
Na odwrocie autorski opis ołówkiem: "Róże" / A. Karpiński Kraków / ul. Floryańska 19. III p. / Piątek d. 14 - Lipca 1933."

Portret kobiety w zielonym płaszczu

pastel, papier (ze znakiem wodnym Van Gelder), 62 x 49 cm
sygn. l.d.: A. Karpiński
Praca po konserwacji, dr. ubytek papieru w l.g. narożniku, ślad po zagięciu papieru w partii środkowej.

Martwa natura z różami i niebieską filiżanką

olej, tektura, 50,5 x 69 cm
sygn. p.d.: A. Karpiński
Na odwrocie ołówkiem cyfry i nieczytelne napisy, na ramie pieczęć pracowni pozłotniczej Andrzeja Solarza z ul. Kościuszki 18 w Katowicach.
Stan zachowania: krawędzie tektury lekko rozwarstwione.

Na targu, 1905

Olej, deska; 45 x 55 cm
Sygn. l.d. a.karpiński 1905

Portret młodej kobiety

Akwarela, papier; 38 x 33 cm
Sygn. p. śr: A.Karpiński

Olej, płótno; 105 x 87 cm
Obraz był wystawiany w 1908, 1937, 1949 roku w TPSP w Krakowie z
tytułem "Portret p.Pieńkowskiej"

Kaczeńce

Olej, tektura; 50 x 70 cm
Sygn. l.d. a.karpiński

Martwa natura z kasztanami

olej, tektura, 22 x 35,8 cm,
sygn. p.d.: A. Karpiński

Kwiaty w wazonie

olej, tektura, 34,5 x 50 cm,
sygn. l.d.: A. Karpiński.
Na odwrocie dedykacja artysty; kochanej Basi (Dzidzi) na pamiątkę urodzin imienin d. 4-XII-1948 ojciec chrzestny A. Karpiński ofiaruje tę pamiątkę.

Portret żony

olej, płótno, tektura, 40 x 34,3 cm,
sygn. l.śr.: A. Karpiński 1921.
Na odwrocie naklejka Tow. Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie

Piesek

olej, tektura, 29,6 x 22,5 cm,
sygn. l.d.: A. Karpiński (19)29.
Na odwrocie notatka odręczna w ołówku artysty.

Martwa natura z jabłkami

olej, tektura, 24,8 x 43 cm,
sygn. p.d.: A. Karpiński, na odwrocie w ołówku odręczna notka artysty A. Karpiński 1941

Żółte róże w wazonie z japońską czarką, ok. 1950

olej, tektura; 35 x 100 cm;
sygn. z prawej: a. Karpiński

Róże w wazonie i ceramiczne puzderko

olej, tektura, 33 x 50 cm;
sygn. z lewej.: A. Karpiński

Portret Franciszka Mączyńskiego, ok. 1907

Węgiel, ołówek, papier;
wym.: 30 x 23,1 cm;
sygn. oł. p.d.: A. Karpiński; na odwrocie zapiski artysty.

Anemony w wazonie, 1932 r.

olej/tektura, 48 x 67 cm
sygnowany i datowany l. śr.: `a.karpiński | 1932`

Estymacja: 18 000 - 25 000 zł

Hania z psem

olej/płótno, 87 x 72 xm
sygnowany l. d.: `a. karpiński`
ODWROCIE: papierowa naklejka z Salonu Dzieł Sztuki K. Wojciechowskiego w Krakowie

Estymacja: 50 000 - 70 000 zł

Róże w wazonie z japońską czarką

olej, tektura; 48,5 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. z lewej: A. Karpiński

Róże w fajansowym wazonie

olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. z prawej: A. Karpiński

Martwa natura z winogronami, 1923

Olej, tektura;
40 x 54 cm
Sygn. l.d. a.karpiński/ 1923

Portret kobiety

Olej, sklejka;
50 x 40,5 cm
Sygn. p.d. A.Karpiński

Białe róże w turkusowym wazonie

Olej, tektura,
50 x 70 cm,
sygn. p.d.: A Karpiński

Kwiaty

Olej, tektura; 67 x 90 cm
Sygn. p.śr. A.Karpiński

Róże

Olej, tektura; 36,5 x 52 cm
Sygn. l.d. akarpiński
Opisany na odwrocie: Róże/ mal. a.Karpiński/ Kraków

PORTRET AKTORKI JANINY ZARZYCKIEJ MAYBAUM, po 1900

gwasz, akwarela na papierze,
37,5 x 26,5 cm
w świetle passe-partout,
sygnowany pośrodku po lewej "A. Karpiński"

MAKI W WAZONIE, 1932

olej na tekturze,
34 x 50 cm,
sygnowany po lewej "a. Karpiński", na odwrocie, ołówkiem: "1932"

Żółte róże we wnętrzu

olej, tektura, 35 x 100 cm;
sygn. p.d.: aKarpiński

ŻÓŁTE RÓŻE W WYSOKIM WAZONIE

Olej, tektura; 48 x 71 cm
Sygnowany p.d.: A. Karpiński

Żółte róże

olej/tektura,
36,5 x 51 cm
sygnowany p. śr.: `a. karpiński`

ESTYMACJA 13 000 - 18 000

Róże w wazonie

olej/tektura,
32,5 x 97,5 cm
sygnowany l. śr.: `a. karpiński`

ESTYMACJA 20 000 - 28 000

olej/tektura,
45 x 68 cm
sygnowany p. śr.: `a. karpiński

ESTYMACJA 15 000 - 20 000

Maki w wazonie(1937)

sygn.dat.p.śr.,
olej, tektura,
50x70

Żółte róże w wazonie

olej, tektura,
48 x 68 cm,
sygn. p.d. śr.: a. Karpiński

Nagietki, lata 30. XX wieku

Olej, tektura;
wym.: 36 x 51 cm;
sygn. p.d.: A. Karpiński oraz opis autorski na odwrocie.

Róże żółte, lata 30 XX wieku

Olej, tektura;
wym.: 35 x 50 cm;
sygn. p.d.: A. Karpiński; na odwrocie tytuł,
sygnatura i pieczątka autorska.

Róże, lata 30. XX wieku

Olej, tektura;
wym.: 50 x 70 cm;
sygn. l.śr.: AKarpiński oraz na odwrocie.

Fifi

Olej, tektura;
20,5 x 35 cm
Sygn. p.d. a.karpiński

Róże w wazonie, 1938

Olej, tektura;
36,5 x 52 cm
Sygn. p.d. a.karpiński 38

Martwa natura z brzoskwiniami

Olej, tektura;
27 x 50,5 cm
Sygn. l.d. a.karpiński
Na odwrocie napis autorski i dwie pieczęcie: A.KARPIŃSKI/ Kraków, ul. Floriańska 19

Portret Panny E, 1928

Olej, tektura;
80 x 52 cm
Sygn. p.śr. A Karpiński.
Na odwrocie opis autorski

Martwa natura z bukietem nasturcji

Olej, tektura;
35 x 50 cm
Sygn. p. śr. a.karpiński

Na odwrocie: "Nasturcya", mal. a.karpiński/ - Kraków ul. Floriańska 19
Oraz dwie pieczęcie: A.KARPIŃSKI/ Kraków, ul. Floriańska 19

Cynie w wazonie, 1929

olej, płótno,
73 x 77 cm;
sygn. p. d.: A. Karpiński / 1929
na odwrocie nalepka z Instytutu Propagandy Sztuki z informacjami o pracy oraz nalepka z Salonu Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego z Krakowa, ul. Św. Jana L. 3 z 1936 r. z numerem 8809.

Róże, 1936

olej, tektura,
36 x 50 cm;
sygn. z lewej: A. Karpiński
na odwrocie napis autorski: ?Róże"/ mal. A. Karpiński/ w Krakowie w r 1936

Martwa natura z brzoskwiniami

olej, tektura,
32,5 x 63,5 cm
sygn. śr.d.: A. Karpiński
Stan zachowania: tektura lekko sfalowana.

Róże w wazonie i porcelanowy talerzyk

olej, tektura,
34 x 48 cm;
sygn. z lewej: a. Karpiński.
ok. 1946 r.
Na odwrocie opis autorski: W. P./ Studium z natury/ mal. A Karpiński/ Kraków Floriańska [...] oraz nalepka Salonu Obrzaów i Dzieł Sztuki, L. Błasiak, z dopisanym nr inwentarzowym 222/46/0

Róże w wazonie

olej, tektura,
35 x 50 cm;
sygn. l. d.: a.Karpiński

Żółte róże we wnętrzu

olej, tektura,
35 x 100 cm;
sygn. p.d.: aKarpiński

Maki, ok. 1940

olej, tektura,
34,5 x 50 cm;
sygn. z lewej: a. Karpiński

Martwa natura z figurką, 1941 r.

olej/tektura, 72 x 66 cm
sygnowany i datowany l. śr.: `a.karpiński 1941`

Martwa natura z wazonami

olej/tektura, 50 x 70 cm
sygnowany p. d.: `a. karpiński`

Astry, 1939 r.

olej/tektura, 35 x 50 cm
Odwrocie: opisany odręcznie na odwrocie: `astry` wym. 35 x 50 | mal a. karpiński | Kraków (?) | 1939` oraz dwie pieczątki autorskie

Portret Pani Kossakowej (Elżbieta Kossakowa), 1945 r.

olej/tektura, 101,5 x 69,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: `A. Karpiński | 1945`

Martwa natura z kwiatami, 1945 r.

olej/tektura, 70 x 100 cm
sygnowany i datowany p. śr.: `a. karpinski | 1945`

gwasz, akwarela na papierze,
37,5 x 26,5 cm
w świetle passe-partout,
sygnowany pośrodku po lewej A. Karpiński"

Róże

Olej, tektura;
35 x 50 cm
Sygn. l.d. a.karpiński

Martwa natura z owocami

Olej, tektura;
33 x 69 cm
Sygn. p.d. a.karpiński

Na odwrocie odręcznie: martwa natura/ owoce/ a.karpiński/ Kraków oraz trzy pieczęcie: A.KARPIŃSKI/ Kraków, ul. Floriańska 19

Zbliżająca się jesień (Widok na planty), 1945

Olej, płótno;
60 x 70 cm
Sygn. p.d. a.karpiński/ 1945

Martwa natura z różami

olej, karton, 33 x 47,5 cm,
sygn. l.śr.: A. Karpiński

gwasz, akwarela/papier,
48 x 63,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p. d.: `a.karpiński`

Róże żółte

olej, tektura,
38 x 50 cm;
sygn. z lewej: aKarpińskiNa odwrocie odręczny, autorski napis: Róże żółte/ mal./ A. Karpiński/ Kraków

Żółte róże we wnętrzu

olej, tektura,
35 x 100 cm;
sygn. p.d.: aKarpiński

MARTWA NATURA Z ŻÓŁTYMI RÓŻAMI I ZŁOTĄ WAZKĄ

Olej, tektura;
34 x 97,5 cm
Sygnowany p.d.: aKarpiński

Róże w wazonie

olej, tektura,
60 x 44 cm,
sygn. l.d.: A. Karpiński (19)26

PORTRET PANNY E., 1928 - 29 R.

olej/tektura,
80 x 52 cm
sygnowany p. śr.: `a karpiński`
ODWROCIE: opisany odręcznie na odwrocie

Róże, ok. 1930

olej, tektura,
36,5 x 52 cm;
sygn. z lewej: A. Karpiński
Na odwrocie napis autorski: Róże/ mal. A. Karpiński/ Kraków.

BIAŁE RÓŻE

olej, tektura,
34.2 x 49.5
sygn. po lewej: A. Karpiński

RÓŻOWE KWIATY

olej, tektura,
49.5 x 64.5
sygn. po lewej: AKarpiński (inicjały wiązane)

olej, tektura,
35 x 99,5 cm
sygn. śr.d.: A. Karpiński

Kolorowe maki

olej, tektura,
47,5 x 59,5 cm
sygn. śr.d.: A. Karpiński
Na odwrocie numery ołówkiem: 4787, D 847/57600

Żółte róże w wazonie

olej, tektura,
30 x 50 cm,
sygn. l.d.: A. Karpiński

Pelargonie

olej, tektura,
25 x 25,5 cm,
sygn. p.d.: A. Karpiński

Róże w wazonie

olej, tektura,
34 x 48 cm,
sygn. p.śr.: A. Karpiński

Martwa natura, 1923

olej, deska
40 x 56 cm
sygn. l.d. A. Karpiński / 1923

Dziewczynka w czepku, 1898

olej, tektura;
39,5 x 31 cm
sygn. p.śr. A.Karpiński/ 1898
Na odwrocie: mal. a.karpiński/ 1sza praca olejna w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie/ [?] mal. prof. Unierzyskiego

Kwiaty w wazonie, 1923?

gwasz na podrysowaniu ołówkiem, tektura,
54 x 40 cm;
sygn. l. d.: A. Karpiński / 23? (ostatnia cyfra słabo czytelna).

PORTRET DZIEWCZYNY Z PERŁĄ, 1920

pastel,
63,5 x 53 cm,
sygnowany po prawej "AKarpiński 1920"

Żółte róże

olej na tekturze,
34 x 48 cm,
sygn. l.śr.: A. Karpiński

Róże żółte

olej, tektura,
38 x 50 cm;
sygn. z lewej: A. Karpiński
Na odwrocie odręczny, autorski napis: Róże żółte/ mal./ A. Karpiński/ Kraków

Martwa natura

sygn. p.d.
olej, tektura
50x69

Para prac

mężczyzna klęczacy i popiersie kapłana
ołówek, papier,
15 x 14 cm (w świetle oprawy, każdy);
sygn. p. d.: A.Karpiński oraz A. Karp

Tulipany

olej, tektura,
35 x 50 cm;
sygn. l. d.: A. Karpiński;
na odwrocie napis autorski: "Tulipany" / mal A. Karpiński / Kraków

POLNA DROGA W OKOLICY BRONOWIC MAŁYCH, 1905

Olej, deska;
16 x 22,3 cm
Sygnowany p.d.: aKarpiński (sygnatura przetarta i bardzo słabo czytelna)
Na odwrocie napis wykonany przez artystę: Polna droga w okolicy | Bronowic Małych | mal. aKarpiński - r. 1905. Poniżej orzeczenie Leszka Ludwikowskiego.

Nasturcja, lata 20. XX w.

Olej, tektura;
wym.: 30 x 33,5 cm;
sygn. p.b.: A. Karpiński. Na odwrocie: "Nasturcja" / mal / A. Karpiński / w Krakowie.

Portret Wiktorii Samowicz Świątkowskiej

olej, tektura,
70 x 59,5 cm;
sygn. z prawej A. Karpiński / 1950. r.
Na odwrocie napis autorski: A. Karpiński / Kraków / Floriańska 19

Martwa natura z pomarańczą

olej, tektura,
35 x 50 cm
sygn. l.d.: A. Karpiński

Martwa natura z różyczkami

olej, tektura,
34,5 x 50,5 cm
sygn. p.d.: A. Karpiński

Kabaret Lapin Agile w Paryżu, 1907

olej, tektura,
46,5 x 67,5 cm;
sygn. l. d.: A. Karpiński.
Na odwrocie napisy: rue Montmartre / w Paryżu/ "Lapin agile" / mal. A. Karpiński/ 1907

Para prac

ołówek, papier,

RÓŻE

olej/tektura,
33,5 x 47,5 cm

PORTRET KOBIETY W KAPELUSZU, 1920 R.

pastel/papier,
55 x 43 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p. g.: `a. karpiński | 1920`

BRONOWICE MAŁE (NOC W BRONOWICACH), 1903

Olej, deska;
32 x 40,5 cm
Sygnowany p.d.: aKarpiński, datowany l.d.: 1903
Na odwrocie napis wykonany przez artystę: aKarpiński | "Bronowice Małe", powyżej drugi napis: aKarpiński | Noc w Bronowicach. Przy prawej krawędzi cyfra: 6

Manicure, 1921

olej, tektura;
90,5 x 67 cm
sygn. l.g. a.karpiński 1921

Wnętrze salonu, ok. 1905

akwarela na podrysowaniu oł kiem, papier
kremowy, 24 x 33,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. l. d.: A. Karpiński

OWOCE NA STOLE, 1919 R.

akwarela/papier,
34 x 48 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany d. śr.: `a. karpiński 1919`
p. d. znak wodny papieru

Portret dziewczynki w czerwonej sukience

olej, tektura,
54 x 45,5 cm;
sygn. z prawej: A. Karpiński / 1952

Kwiaty w wazonie

Olej, tektura,
34 x 42 cm,
sygn. l.d.: A. Karpiński

Żółte róże

Olej, tektura,
33,5 x 48 cm,
sygn. p.śr.: Karpiński (na odwrocie tektury opis autorski i data 1961

Kwiaciarki na krakowskim rynku

olej, tektura,
22 x 28 cm
sygn. l.d.: A. Karpiński
Na odwrocie trzy pieczątki: " A. Karpiński / Kraków ul. Floriańska 19" oraz autorski napis ołówkiem: " mal. / A. Karpiński / Kraków / Rynek krakowski (?)".

Kwiaty w wazonie, 1908

olej, tektura;
66,5 x 55,5 cm
sygn.p. śr. Karpiński/1908

Portret dziewczynki (1952)

sygn. dat. p.śr.
olej, tektura
54x45

Pejzaż; 1903

Ołówek, papier;
wym.: 18 x 22 cm;
sygn. p.d. A. Karpiński.

Cyrk w ogrodzie, 1908

olej, tektura,
60 x 56 cm;
sygn. l. d.: a. Karpiński / w Paryżu / 1908
Na odwrocie nalepka z napisem autorskim: Paryż 1908 / Cyrk w ogrodzie / Bois de Boulogne / w Paryżu / mal. / A. Karpiński / w Paryżu

Wnętrze salonu, ok. 1905

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier kremowy,
24 x 33,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. l. d.: A. Karpiński

Cyrk w ogrodzie, 1908

olej, tektura,
60 x 56 cm;

Cyrk na ulicach Paryża, 1910

olej, tektura,
43 x 51,5 cm;
sygn. p. d.: a. Karpiński / Paryż 1910.
Na odwrocie napis autorski: "W tle / obserwatorium" / aKarpiński Paryż / "cyrk na ulicach Paryża" / mal. w Paryżu a Karpiński / nr 199.

PORTRET W KOLCZYKACH Z PEREŁ

olej/tektura,
53 x 44 cm

PORTRET JANE, 1909 R.

kredka, ołówek/papier,
54 x 54 cm
sygnowany i datowany l. śr.: `alfons karpiński | 1909. w Paryżu`

Lido I, 1907

olej, deska;
14 x 20 cm
sygn. l.d.: a.karpiński. 1907.Lido
Na odwrocie nalepka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie

Kaczeńce

olej, tektura, 29 x 39,5;
sygn. p. śr.: A. Karpiński, na odwrociu autorski napis:
"Kaczeńce/ (złocieńce)/ mal. A. Karpiński/ w Krakowie", "26"

Żółte róże w dwóch wazonach

olej, tektura,
35 x 100 cm;
sygn. u dołu: A. Karpiński.

RÓŻE ŻÓŁTE

olej/tektura, 35 x 49,5 cm
sygnowany l. śr.: `a karpiński`

ODWROCIE: tytuł autorski

SEN, 1902

ołówek, 23 x 28 cm w świetle passe-partout,
sygnowany p.d. monogramem "AK", datowany "München am 10.6.1902" i ponownie sygnowany "a.Karpiński"

WAZON Z KWIATAMI NA TLE OWALNYCH PORTRETÓW

olej na tekturze, 35,2 x 49,5 cm,
sygnowany po prawej "aKarpiński" oraz na odwrocie ołówkiem "a.Karpiński"

Żółte róże

olej, tektura, 36 x 50 cm
sygn. p.d. a.karpiński

Kwiaty w wazonie

Olej na tekturze, 38,5 x 48,5 cm,
sygn. l.śr.: A. Karpiński.

Róże w wazonie

olej, tektura, 34 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: a. Karpiński
na odwrocie napis autorski: Róże / mal. a. Karpiński. / Kraków; oraz na odwrocie na papierze chroniącym tył obrazu (część oprawy) nalepka wystawowa z Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, z monograficznej wystawy Alfonsa Karpińskiego, IX 2002-III 2003

Portret Mariana Rapaczyńskiego - inżyniera lwowskiego, 1943;

olej, tektura, 70 x 50 cm;
sygn. l.d.: aKarpiński / 1943

Żółte róże w dwóch wazonach

olej, tektura,
35 x 100 cm;
sygn. u dołu: A. Karpiński.

Róże w wazonie

olej, tektura,
35 x 50 cm;
sygn. l. d.: a. Karpiński

Chłopiec w marynarskim ubranku

olej, płótno;
70,5 x 56 cm
sygn. l.g. Karpiński

Kwiaty w wazonie i złocona patera

olej, tektura,
38,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: a. Karpiński
Na odwrocie napis autorski: "Róże" / Róże ... / mal. a. Karpiński / Kraków

Róże w niebieskim wazonie

olej, tektura,
49,5 x 69,5 cm;
sygn. z lewej: A.Karpiński

Róże w biało niebieskim wazonie

olej, tektura, 34 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: a. Karpiński.

olej, tektura, 70 x 50 cm;
sygn. l.d.: aKarpiński / 1943

Róże w wazonie i porcelanowe puzderko

olej, tektura, 33,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. pośrodku u dołu: a. Karpiński..

Wnętrze salonu, ok. 1905

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier
sygn. l. d.: A. Karpiński

Róże

olej, tektura
32,7 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. z lewej: a. Karpiński
na odwrocie napis autorski: Róże / mal. A. Karpiński / Kraków

Róże

olej, tektura
34 x 50 cm
sygn. p. d.: A. Karpiński;
na odwrocie napis autorski: . Róże. / Obraz ten. jest_ / oryginalną moją / pracą / A. Karpiński. / Kraków ul. Floriańska 19

PEJZAŻ Z GORLIC (ZASIEKI), 1910 R.

gwasz, akwarela/papier, 23,5 x 30 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany p. d.: `a. karpiński | 1910 Gorlice`

Róże we wnętrzu, ok. 1950

olej, tektura
35 x 49,5 cm
sygn. p. d.: A. Karpiński

RÓŻOWE I KREMOWE RÓŻE

Olej, tektura
33 x 49 cm
Sygnowany l.śr.: a.Karpiński

Pomarańcze i cytryny, 1922

olej, płótno
38 x 48 cm
sygn. l.d.: A.Karpiński/ 1922

Cynie

olej, pilśnia
33 x 50 cm;
sygn. l. d.: A.Karpiński
na odwrocie napis autorski: Cynie / mal. A. Karpiński / Kraków

Portret dziewczynki

ołówek, pastel, tektura
41,3 x 34,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: a. Karpiński

MARTWA NATURA Z ŻÓŁTYMI RÓŻAMI I FILIŻANKź

Olej, tektura
35 x 49,5 cm
Sygnowany z prawej strony nad filiżanką: aKarpiński

Kwiaty w doniczce

olej, tektura
48 x 68 cm (w świetle oparwy)
sygn. p. d.: a. Karpiński

Róże w wazonie

olej, tektura
34 x 49 cm (w świetle oprawy)
sygn. l. d.: a. Karpiński

Rozpacz

ołówek, biel w światłach, papier żeberkowy jasnoszary
22,7 x 19,8 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: a. Karpiński _ (ołówkiem)

MARTWA NATURA Z ZEGAREM

olej/tektura
59,5 x 69 cm
sygnowany p. śr.: "a. karpiński"
fragmentarycznie zachowana naklejka przewozowa

CHŁOPIEC W MARYNARSKIM UBRANKU

olej/płótno
70 x 56 cm
sygnowany śr. g.: "a. Karpiński"

RÓŻE CZERWONE

olej na tekturze
60 x 59 cm
sygnowany l.d. "a Karpiński", na odwrocie ramy naklejka Salonu Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego w Krakowie z datą przyjęcia 15.10.1932

RÓŻE Z WAZONAMI, 1937

olej na tekturze
33,5 x 98,5 cm
sygnowany po prawej "a.Karpiński/ 1937", na odwrocie ręką autora "a Karpiński/Róże z wazonami"

Cynie w wazonie

olej, tektura
98 x 67 cm
sygn. l.d. a.karpiński/ 29.

Portret Pani Szyjkowskiej

olej, tektura
58,5 x 49,5 cm
sygn. p.d. a karpiński/ 1924; na odwrocie Kraków 1925/ W.B Listopad/ Reprodukcja z/ "Sztuki Piękne" Rocznik II N.2/ Lwów/ WZB.1926 III/ TPSP/ Portret P. Szyjkowskiej/ WP.M/ a Karpiński

U studni, 1911

olej, płótno
76 x 94 cm
sygn. l.d. A.Karpiński/ 1911; Na odwrocie na krośnie 2 nalepki wystawowe informujące o wystawach w Muzeum Narodowym w Krakowie w 2002 i wystawie monograficznej w Muzeum im. J. Malczewskiego w Radomiu - wrzesień 2002 - marzec 2003.

Portret kobiety w zielonej sukni

olej, płótno
80 x 52 cm;
sygn. l. d.: A. Karpiński 1929

Żółte róże w wazonie

olej, tektura,
35 x 49,8 cm;
sygn. l. d.: a. Karpiński.;
na odwrocie napis autorski: Róże żółte / mal.
A.Karpiński / Kraków / wł. A. Karpińskiego

Portret hr. Adamowej Potockiej z wnukiem

olej, płótno,
100 x 83 cm;
sygn. l. g.: a. karpiński. / 1916.;
Na odwrocie naklejka z wystawy: Józef Brandt - uczniowie i przyjaciele, Radom, Alfons Karpiński 1875 - 1961, IX. 2002 - III. 2003, Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. Portretowana hr. Potocka - wdowa po Adamie Potockim namiestniku Galicji, zamordowanym w zamachu 1901 r.

Róże

olej, tektura,
68 x 49 cm;
sygn. l. d.: A. Karpiński
Na odwrocie nalepka z Salonu Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego w Krakowie z tytułem Róże i rokiem przyjęcia 1925.

ŻÓŁTE RÓŻE W WAZONIE

Olej, tektura;
47 x 66 cm

Róże w wazonie

Olej/tekt. 33x48,7 cm
Sygn. l.d. A Karpiński

Żołte róże

olej, tektura, 44 x 66 cm;
sygn. p. d.: a karpiński 922

Portret Heleny Blau, 1934

olej, tektura, 52 x 38,5 cm;
sygn. p. d.: a. Karpiński;
Na odwrocie nalepka z historią obrazu i losem osoby portretowanej

Cynie w wazonie

olej, tektura,
35 x 50 cm;
sygn. l. d.: a. Karpiński.
Na odwrocie napis autorski: "Cynie"/ mal. a. Karpiński r 1936 / Kraków. Floriańska; oraz stempel autorski.

DZIEWCZYNA W CZERWONEJ CHUSTCE, 1905/10

pastel, akwarela, karton,
92 x 65 cm
Po prawej u dołu nikły ślad nieczytelnej, osypanej sygnatury artysty.

Róże

olej, tektura,
34 x 45cm
sygn. śr.d.: A. Karpiński

Portret młodej kobiety

ołówek, pastel, tektura, 42 x 35,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. a. karpiński - 925 -
Na odwrocie napis: 32/26 Kraków. 1926. II. / I WZB - LWOW 1926/37 TPSP.; oraz dwukrotnie przybita pieczęć autorska

Portret prezydenta Ignacego Mościckiego

olej, tektura,
102 x 71 cm;
sygn. z prawej: AKarpiński War

Kaczeńce

olej, tektura,
35 x 49 cm;
sygn. l. d.: A.Karpiński
w załączeniu certyfikat wydany przez Muzeum Narodowe w Warszawie, podpisany przez prof. Stanisława Lorenca.

Róże w wazonie

sygn. śr.d.
olej, tektura
35x51

Żółte róże w wazonie

olej, tektura,
50 x 69 cm;
sygn. u dołu: A. Karpiński
Czerwone plamy wokół bukietu stanowią
podkład malarski pod nienamalowane róże.

Portret młodej kobiety z mimozami

olej, tektura,
97 x 70 cm (w świetle oprawy);
sygn. z prawej pośrodku: a.karpiński / 44

ŻÓŁTE RÓŻE

Pastel, akwarela, papier;
59 x 46 cm
Sygnowany p.d.: A. Karpiński

Cynie

olej/tektura, 57 x 50 cm
sygnowany p. śr.: `a.karpiński`
na odwrocie odręczny napis: `Cynie | mal. | a. Karpiński Kraków` oraz 2 pieczątki z nazwiskiem autora

olej, tektura,
102 x 71 cm;

Portret młodej kobiety

ołówek, pastel, tektura,
42 x 35,7 cm
(w świetle oprawy);
sygn. a. karpiński - 925 -
Na odwrocie napis: 32/26 Kraków. 1926. II. / I WZB - LWOW 1926/37 TPSP.;
oraz dwukrotnie przybita pieczęć autorska

Róże w kulistym wazonie

olej, tektura, 35 x 50cm
sygn. l.d.: A. Karpiński
na odwrocie autorski napis: Róże / mal. A. Karpiński / Kraków, oraz naklejka Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu z wystawy "Alfons Karpiński 1875-1961", IX 2002- III 2003.

Róże

olej na kartonie;
48 x 33 cm w świetle passe-partout
sygn.p.d.: a.karpiński.
Na odwrocie: "Róże"/ Obrazek ten/ jest oryginalną/ moją pracą/ a karpiński/ Kraków dn. 14-I 1949 r.

Stragan z owocami, 1930

olej, płótno;
75 x 90 cm
sygn.l.d.: a.karpiński/ 1930

RÓŻE, ok. 1930

olej, tektura
35.5 x 48.3 cm
Na odwr. nalepka (druk, atrament) z napisem: T.W.36. | 135

FLECISTA

Pastel, węgiel, biała kredka, papier;
17 x 11,1 cm w świetle passe-partout

ŻÓŁTE RÓŻE

Pastel, akwarela, papier;
59 x 46 cm
Sygnowany p.d.: A. Karpiński

Róże

olej, tektura,
35,5 x 50 cm;
sygn. z lewej: a. karpiński

MARTWA NATURA Z BUKIETEM CYNII I FIGURź APOSTOŁA, 1929

Olej, tektura;
97 x 69 cm
Sygnowany l.d.: akarpiński | 29

olej, tektura,
102 x 71 cm;

Mimozy

sygn. l.d.
olej, tektura
30x43

Cynie

olej, tektura
34,8 x 49,8 cm;
sygn. l. d.: a. Karpiński
Na odwrocie napis: "Cynie" / mal. / a.Karpiński. / Kraków.

Kot

niesygnowany (odbitka pó¼niejsza)
akwaforta
17.5x23.7

Portret kobiety

olej, tektura, 79 x 63,5 cm;
sygn. p. d.: A. Karpiński 1924

Róże w wazonie

olej, tektura, 47,5 x 67 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: a. Karpiński

Róże biało-różowe

sygn. śr.d., olej, tektura, 35.5x50.5

Kwiaty w wazonie

olej, płótno, 33 x 48,5 cm, sygn. AKarpiński

MARTWA NATURA Z WAZONEM ŻÓŁTYCH RÓŻ, PATERź I PORCELANOWź FIGURKź

Olej, tektura; 42 x 100 cm
Sygnowany przy prawej krawędzi poniżej poziomej osi obrazu: A. Karpiński

Róże w białym wazonie

olej/tektura, wym.: 34,5 x 50 cm
sygn. p.d.: A. Karpiński

PORTRET ELŻBIETY KOSSAKOWEJ, 1945

olej, płótno
101.5 x 69.5 cm
sygnowany po prawej: A. Karpiński | 1945.
Na odwrocie nalepka wystawy w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie w 1949; na nalepce data 1949, nazwisko autora i tytuł obrazu "Portret pani Kossakowej".

Żółte róże w wazonie

olej, tektura, 34 x 50 cm;
sygn. p. d.: akarpiński
Na odwrocie nalepka krakowskiej galerii S. Schamusa [Kraków, ul. Floriańska 25 (...) Sprzedaż oryginalnych obrazów artystów malarzy polskich. Oprawa obrazów w ramy stylowe (....)].

Białe róże w wazonie

olej, tektura, 47 x 38,5 cm;
sygn. z prawej: a. Karpiński / 26

Róże w wazonie

olej, tektura, wym.: 34,5 x 49 cm,
sygn. l.śr.: "A. Karpiński"

Żółte róże

olej/sklejka, 50 x 118 cm
sygnowany p. śr.: `a.Karpiński`

olej, płótno, 40 x 100,5 cm;
sygn. po środku: akarpiński

Martwa natura z żółtymi różami,

porcelanową figurką i cukiernicą
olej, tektura, 41,5 x 100 cm;
sygn. z prawej: A. Karpiński

ŻÓŁTE RÓŻE W WYSOKIM WAZONIE

Olej, tektura; 48 x 71 cm
Sygnowany p. d.: A. Karpiński

ŻÓŁTE RÓŻE W KULISTYM WAZONIE

Olej, tektura; 36,5 x 28,5 cm
Sygnowany p. d.: A. Karpiński

Portret dziewczynki, 1952 r.

olej/tektura, 54 x 45 cm
sygnowany i datowany p. śr.: `a karpiński | 1952.`

Róże pnące

olej/tektura, 35 x 50 cm
sygnowany l. d.: `A.Karpiński`
na odwrocie napis autorski: `Róże pnące mal. A. Karpiński` oraz podpis

Róże w wazonie

sygn. p. d.: a. Karpiński

Studium portretowe pani S. Sz., 1925 / 1926

ołówek, kredka, papier, wymiary w świetle passe-partout: 42 x 35 cm
sygn. i dat. p.d.: akarpiński 926[?]
na odwrociu: Kraków 1926 II / I WZB LWÓW 1926 / 37 TPSP
2 pieczątki: A.KARPIŃSKI / Kraków, ul. Floriańska 19 [kredką] 32/26

Róże żółte

olej/tektura, 35,5 x 50 cm
sygnowany l. śr.: `a. Karpiński`
na odwrocie napis: `Róże żółte | mal. akarpiński` oraz podpis artysty

Róże

olej/tektura, 34 x 49 cm
na odwrocie odręczny napis ołówkiem: "Róże" | obraz ten jest orgy | ginalną moją pracą | a. karpiński

Dusia

olej, płótno, 65,5 x 42,5 cm
sygn. l.d.: A. Karpiński / 1933

Leśny strumień

ołówek, papier, 21 x 26 cm;
sygn. p.d.: AKarpiński / Monachium / 1903.

Róże w wazonie, 1922

olej, tektura, 53,5 x 43,5 cm
sygn. l.d.: A. Karpiński 1922

Maki

olej, tektura, 50 x 117 cm
sygn. p.śr.: A. Karpiński

Cynie

olej, tektura, 30 x 47 cm, (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: a. Karpiński. / 1922

Kwiaty

olej, tektura, 69 x 80 cm
sygn. l.d.: a.karpiński

Zagajnik Gromnik, 1 maja 1916

gwasz, tektura, wymiary w świetle passe-partout:23 x 38 cm
sygn. i dat. l.d.: akarpiński 1916 r. / 1 - V / Gromnik

Żółte róże w wazonie

olej/tektura, 34,5 x 46,5 cm

Portret mężczyzny

olej, płótno, 70 x 60 cm;
napis p.d.: Podłóg Fotografii / mal.Alf.Karpiński

Leśny strumień

ołówek, papier, 21 x 26 cm;

Martwa natura z kwiatami i figurką

olej, płótno, 69 x 92 cm;
sygn. z prawej po środku: akarpński

Martwa natura na talerzu

olej, dykta, 24 x 40 cm
Obraz prezentowany na wystawie: Alfons Karpiński Z SALONU I BUDUARU, Salon Antykwaryczny Nautilus, 2003 r., nr kat. 10

Róże

olej, tektura, wymiary w świetle ramy: 33 x 48 cm
sygn. l.śr.: a.karpiński

KWITNĄCE KASZTANY, 1927

Olej, tektura; 13,8 x 19,2 cm
Sygnowany p. g.: A. Karpiński
Na odwrocie napis: Kwitnące kasztany | mal. A. Karpiński |
3 1927 V-[... ]| ul. | Floriańskiej 19 IIIp | Kraków

Róże

olej na tekturze, 35 x 100 cm,
sygn. l.śr.: A. Karpiński

Róże

olej na tekturze, 40 x 53,5 cm,
sygn. p.śr.: A Karpiński

HERBACIANE RÓŻE, ok. 1920

olej, tektura
35 x 100 cm
sygnowany po prawej: A. Karpiński

BARWNE RÓŻE, ok. 1930

olej, tektura
33.3 x 48.2 cm
sygnowany p.d.: A. Karpiński.

ŻÓŁTE RÓŻE, lata 30. XX w.

olej, tektura
35 x 50 cm
sygnowany po lewej: AKarpiński

Dyptyk

we wspólnej oprawie:
1. klęczący mężczyzna
2. ksiądz błogosławiący;
ołówek, papier, 15 x 14 cm (w świetle oprawy);
napis p.d.: a. karpiński

Przy studni, 1911 r.

olej/płótno, 75,5 x 94 cm
sygnowany i datowany l. d.: `A Karpiński | 1911`

LEKTURA W SALONIKU, 1930

Olej, płótno; 93,3 x 74,5 cm
Sygnowany l. d.: a. Karpiński | r 930
Na odwrocie słabo czytelne ślady po napisie autorskim: …. | mal | A Karpiński | Kraków

Mogiła przed wiejską chałupą

akwarela, gwasz, olej, papier naklejony na tekturę,
13 x 9 cm (w świetle ramy);
sygn. l.d.: akarpiński / Tuchów 1916;

Leśny strumień

ołówek, papier, 21 x 26 cm;

Dyptyk

we wspólnej oprawie: 1. klęczący mężczyzna, 2. ksiądz błogosławiący;
napis p.d.: a. karpiński

Róże, 1933

olej, tektura, 34 x 49 cm
sygn. l. śr.: A. Karpiński 1933

Studium postaci - chłopka przy studni

ołówek, papier, 23,5 x 16,4 cm;
sygn. p.d.: ak

Fragment ruin

ołówek, kredka, papier,
22,5 x 16,7 cm;
sygn. p.d.: ak

Kotek

ołówek, papier brązowy,
12,2 x 14 cm
nie sygn.

RÓŻE, ok. 1930

olej, tektura,
35 x 49 cm
Na odwrocie napis niebieska kredką: AKarpiński

CZERWONE RÓŻYCZKI, przed 1939

olej, tektura,
35.5 x 50 cm
sygnowany po lewej: A. Karpiński

Astry, 1933 r.

olej/tektura, 34 x 49,5 cm
sygnowany i datowany po środku przy prawej krawędzi: `a. karpiński I 1933`,
napis na odwrocie: `astry` I mal. a. Karpiński I w Krynicy w 1933`

Róże w wazonie

olej/tektura, 67 x 76 cm

Żółte róże

olej/sklejka, 50 x 118 cm

Prymulki

olej, tektura, 50 x 70 cm
sygn. p.d.: a. karpiński

Róże w wazonie

olej, tektura, 37,5 x 67 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: a. Karpiński

Żółte róże w wazonie

olej, tektura, 68,5 x 48 cm;
sygn. z prawej: a. Karpiński

olej/tektura, 80 x 66 cm
na odwrocie orzeczenie o autentyczności Leszka Ludwikowskiego z 7. VI. 1975 r.

olej/tektura, 68 x 48 cm

Żółte róże w wazonie

olej, tektura, 68,5 x 48 cm (w świetle ramy);
sygn. z prawej: a. Karpiński
Na odwrocie stempel: JAN ŻMIJA / Pracownia ram / i naprawa obrazów / Kraków ul. Grodzka 16, w sieni

Żółte róże

olej, tektura, 34.5 x 99cm
sygn. p.śr.: A. Karpiński

HERBACIANE RÓŻE, ok. 1930

olej, tektura,
32.5 x 97 cm
sygnowany po prawej: AKarpiński. (inicjały wiązane)

Stragan z owocami, 1930 r.

olej/płótno, 75 x 90 cm
sygnowany i datowany l. d.: `a. Karpiński | 1930
na odwrocie papierowa naklejka: `Muzeum Narodowe w Warszawie Nr inw 191400`

Portret kobiety w czarnej sukni, 1928 r.

olej/sklejka, 89 x 74 cm
sygnowany i datowany p. śr.: `a.Karpiński | 1928`

Róże przy lustrze

olej/tektura, 70 x 67 cm
sygnowany wewnątrz po prawej: `a. Karpiński`

SZKIC WOJENNY

Ołówek, papier; 15,8 x 20,5 cm
Na odwrocie: 100-

KAPLICZKI PRZYDROŻNE

Ołówek, akwarela, papier; 17 x 21,2 cm
Sygnowany l. d.: Gromniki 2-VI 6
Na odwrocie ołówkiem 50-

CZERPAKI

Ołówek, papier; 25 x 17,2 cm
Sygnowany śr., p. d.: AK, p. g.: 5
Na odwrocie ołówkiem 100-

ŻÓŁTE RÓŻE W BIAŁYM WAZONIE, ok. 1930

olej, tektura,
58.6 x 66.3 cm
Na odwrocie autorski napis błękitną kredką: "Róże mar(..)lal Niel). ol. | mal. A. Karpiński. - | Kraków | ul. Floriańska 19 (?) - WP

KOBIETA NIOSĄCA WODĘ/SZKICE DŁONI

Ołówek, papier; 21 x 25 cm
Sygnowany śr. d.: AK; p. g.: 13

KOBIETA PRZY STUDNI

Ołówek, papier; 25 X 20,5 cm
Sygnowany p. d.: AK; p. g.: 200-; l. g. 8
Na odwrocie rysunek młodej dziewczyny i studium jej prawej ręki

AKT

Ołówek, papier; 14,5 x 22 cm
Sygnowany śr. d.: AK; l. d.: 162

MARYA/SZKIC TWARZY

Ołówek, papier; 20 x 16,5 cm
Sygnowany l. d.: Marya-2-
Na odwrocie szkic ręki i cena 100-

Róże w wazonie

olej, tektura, 40 x 49 cm;
sygn. l.d.: a. Karpiński

ołówek, papier, 18 x 21,6 cm;
sygn. p.d.: A. Karpiński

AKADEMICKIE STUDIUM AKTU Z MODELA - MĘŻCZYZNA LEŻĄCY NA LEWYM BOKU Z GŁOWĄ WSPARTĄ NA PRZEDRAMIENIU

(verso: częściowo zatarte studium tegoż (?) modela siedzącego na sześciennym postumencie), [1891-1899]
Kredka, węgiel, papier;
39 x 49,3 cm (krawędzie nierówno przycięte, prócz górnej uzupełnione do rozmiaru felca ramy nakładką z czerpanego papieru przyklejoną groszkowaną, papierową taśmą samoprzylepną).
Sygnowany kredką dwukrotnie: na bloku pod łokciem leżącego monogramem wiązanym: aK (pierwotnie?) oraz ponad dolną krawędzią po prawej (post quem?): aKarpiński (inicjał imienia i pierwsza litera nazwiska związane; trzy ostatnie litery tworzą kolofon); na tekturze zabezpieczającej plecy w lewym górnym narożniku ołówkiem: kt. 463 (numer spisu spuścizny pracownianej?); po prawej u dołu: Z 378 X.

Myjąca nogi, 1909

akwaforta, akwatinta, wym.: 172 x 130 mm; sygn. oł. p.d.: A. Karpiński - Paryż 1909. Lit. M. Bartoszek, Alfons Karpiński, s. 105, il. 2.

Akty, przed 1914

zespół sześciu rysunków ołówkiem na pięciu planszach o wym. 300 x 200 mm, n/s.

Hucułka z gęsią

akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier, 24,5 x 31 cm;
sygn. z prawej: AKarpiński

Szkice

ołówek, papier, 12,5 x 12,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: A.K. 1904 / Bronowice

Leśny strumień

ołówek, papier, 21 x 26 cm;
sygn. p.d.: AKarpiński / Monachium / 1903

Portret dziewczynki w białej sukience

olej, płótno,
wym.: 65,5 x 42,5 cm,
sygn. l.d.: A Karpiński 19(?)3

Róże w wazonie

olej, tektura, wym.: 63 x 48 cm, sygn. l.śr.: A. Karpiński

W saloniku

olej, płótno, 95 x 74 cm;
sygn. l.d.: A. Karpiński / 1930

Róże

olej, tektura, 40 x 49 cm;
sygn. l.d.: a. Karpiński

MARTWA NATURA Z BUKIETEM RÓŻ, po 1930

olej, tektura,
35 x 50 cm
sygnowany l.g.: AKarpiński

Róże w wazonie

olej/tektura, 40 x 53 cm
sygnowany p. śr.: `a.Karpiński`; na odwrocie papierowa naklejka z Biura Wystaw Artystycznych w Krakowie: `Autor: Alfons Karpiński | Tytuł dzieła: Róże w wazonie | Nr porządkowy zgłoszenia: 27/60 | Technika wykonania: olej tektura | Wymiaryt wys. cm 40 szer. cm. 55 | Cena 4000`

Róże w błękitnym wazonie

olej/tektura, 34,5 x 50 cm
sygnowany l. d.: `a.Karpiński`; na odwrocie dwie pieczątki- `A. KARPIŃSKI | Kraków ul. Floriańska 19`

Astry w wazonie

olej/sklejka, 35 x 26,5 cm

Pejzaż z drzewami

gwasz/tektura, 23 x 38 cm
sygnowany i datowany l. d.: `aKarpiński 1916 | 1.V | Gromnik`

Zbiór 7. arkuszy z rysunkami artysty

(+ 1 arkusz - autorstwo Karpińskiego wątpliwe): studia postaci wiejskich dziewczyn, konwi, aktu, pejzażu - tu napis i datowanie "Gromniki
2 V [19] 16" część rysunków sygnowana monogramem AK
ołówek, podmalowanie akwarelą (jeden rysunek), papier, formaty różne

MAKI, 1919

olej, tektura,
67 x 53 cm
sygnowany p.g.: A Karpiński | 1919 - V.

Leżąca z papierosem, 1919 r.

litografia/papier, 14,5 x 18,5 cm
sygnowany u dołu: `a.karpiński Paryż 1919`

Kąpiąca się, 1919 r.

litografia/papier, 21,2 x 14 cm (w świetle passe - partout),
sygnowany p. d.: `a. karpiński - Paryż | 1919`
oraz na kamieniu inicjał wiązany `AK`

Żółte róże we wnętrzu

olej, tektura, 35 x 100 cm;
sygn. p.d.: aKarpiński

Wnętrze z kwiatami

akwarela, papier, wym.: 22 x 32,5 cm
sygn. ołówkiem l.d.: A. Karpiński

GROSZKI W WAZONIE, po 1918

Olej, tektura; 35 X 50 cm
Sygnowany p. d.: Karpiński
Na odwrociu podpis: Groszki malowane z natury | Karpiński

Czarne pantofelki

kredka, pastel, papier, 48,5 x 96,5 cm
sygn. p.g.: a. Karpiński/ 10
na odwrocie: autorski napis - a. Karpiński
Kraków Szlak 9

MAKI

olej, tektura,
69.5 x 48 cm

PRZY STUDNI, 1911

olej, płótno,
76 x 94 cm
sygnowany l.d.: A. Karpiński | 1911.
Na odwr., na krosnach 2 nalepki wystawowe: - 1. nalepka wystawy w Muzeum Narodowym w Krakowie w 2002; - 2. nalepka wystawy monograficznej w Muzeum im. J. Malczewskiego w Radomiu - IX 2002 - III 2003.

RÓŻE W WAZONIE I PUZDERKO

olej na płótnie, 50,5 x 70 cm,
sygnowany l.d. "A. Karpiński"

Portret aktora Leona Wyrwicza, 1941 r.

olej/tektura, 48 x 68 cm
sygnowany l. d.: `A.Karpiński | 1941 XI`
na odwrocie liczne informacje o portretowanym

Pomarańcze i cytryny, 1922 r.

olej/tektura,
37,5 x 47,5 cm
sygnowany p. d.: `a.karpiński 1922`

olej/sklejka, 89 x 74 cm
sygnowany p. śr.: `a.Karpiński | 1928`

ŻÓŁTE RÓŻE W WAZONIE

Olej, tektura;
34,5 x 49,7 cm
Sygnowany u dołu na lewo od osi pionowej obrazu: Akarpiński

Białe róże w wazonie

olej, tektura, 35 x 50 cm;
sygn. z lewej: a. Karpiński.

Goździki w wazonie

sygnowany l.śr.
olej, tektura
35x50.2

Gromnik

gwasz, karton, 23 x 37,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. l. d.: A. Karpiński. 1916. / 1-V / Gromnik

Róże żółte

olej, tektura, 50 x 70 cm; sygn. l.d.: a. karpiński
na odwrocie napis autorski: Róże żółte. / obraz ten jest ory. / ginalną moją pracą / A. Karpiński

Portret dziewczynki

olej, tektura, 54 x 45 cm; sygn. z prawej: a. karpiński / 1952.

MAKI

Olej, tektura; 48,8 x 69 cm
Sygnowany czarnym olejem p. d.: a. Karpiński

Wnętrze z kominkiem

olej, tektura, 34,5 x 49,9
sygn. p.d.: A. Karpiński.

Wnętrze, 1907

olej, tektura, 60,3 x 47
sygn. p.d.A.Karpiński 07.

Róże w wazonie

olej, tektura, wym.: 40 x 55 cm
sygn. p.r.: A. Karpiński; Na odwrocie naklejka BWA w Krakowie.

KWIACIARKI NA PARYSKICH BULWARACH, 1910 [?]

olej na desce,
13,6 x 20,1 cm,
sygnowany ołówkiem l.d. "A.Karpiński" oraz na plecach ołówkiem "A.Karpiński / Kraków [zatarte] / Paryż 1910 {słabo czytelne]" i dedykacja "Wielce Szanownemu Panu / Tadeuszowi Wierzejskiemu / na pamiątkę [podpis] / Kraków 10/3 50."

PORTRET PANI LEONTYNY KOPYSTYŃSKIEJ, 1923

Pastel, papier naklejony na tekturę; 50 x 43 cm
Sygnowany l. d.: a. karpiński
Na odwrocie p. g. owalna pieczęć: MAGAZYN [PRZYBORÓW MALARSKICH] |
R. ALEKSANDROWICZ | KRAKÓW, UL. BASZTOWA 14

NIEBIESKIE CYNERARIE

Olej, tektura; 50 x 69,5 cm
Sygnowany czarnym olejem na 2/3 wysokości po prawej: A. Karpiński
Na odwrocie dwie pieczątki: A. KARPIŃSKI |
KRAKÓW UL. FLORIAŃSKA 19
oraz sygnatura ołówkiem: Mal A. Karpiński

Sygnowany l.d.: a.karpiński
Na odwrociu p.g. owalna pieczęć: MAGAZYN [PRZYBORÓW MALARSKICH] /
R.ALEKSANDROWICZ / KRAKÓW, UL. BASZTOWA 14

Carlotta Bologna

olej, tektura,
wym.: 45,5 x 49 cm
sygn. p.śr.: A. Karpiński

Kwiaty

olej, tektura,
wym.: 34 x 49 cm
sygn. l.d.: A. Karpiński

Portret kobiety w kapeluszu

akwaforta, akwatinta,
128 x 178 mm,
sygn. pł. p.d.: AK, odb. późniejsza.
Lit.: M. Bartoszek, Alfons Karpiński, Sandomierz, 2001/2002, s. 107, p. 5

Portret kobiety w kapeluszu

akwaforta, akwatinta,
172 x 122 mm,
sygn. pł. l.d.: AK (monogram wiązany), odb. późniejsza.
Lit.: M. Bartoszek, Alfons Karpiński, Sandomierz, 2001/2002, s. 106, il. 3

Profi l młodej kobiety

akwaforta,
120 x 90 mm,
n/s, odb. późniejsza.
Lit.: M. Bartoszek, Alfons Karpiński, Sandomierz, 2001/2002, s. 105, il. 6

Myjąca nogi

akwaforta, akwatinta,
172 x 130 mm,
sygn. pł. l.d.: Ak (monogram wiązany), odb. późniejsza.
Lit.: jw., s. 105, il. 2

Portret kobiety w kapeluszu

akwaforta,
85 x 115 mm,
sygn. p.g.: ak, odbitka późniejsza. Lit.: M. Bartoszek, Alfons Karpiński, Sandomierz, 2001/2002, s. 107, il. s. 104

Akt stojącej dziewczyny,1898 r.

ołówek, papier,
20 x 10,5 cm,
sygn. i dat. d. śr.: a. Karpiński / 1898
Lit.: Kat. wyst.: Alfons Karpiński. Z salonu i buduaru. Opr. Moniki Bartoszek, NAUTILUS, Kraków 2003 r., p. 34, il. 48

Akt młodej dziewczyny,1898 r.

ołówek, papier,
20 x 16,5 cm,
sygn. i dat. p.d.: a. Karpiński. / 1898
Lit.: Kat. wyst.: Alfons Karpiński. Z salonu i buduaru. Opr. Moniki Bartoszek, NAUTILUS, Kraków 2003 r., p. 33, il. 46

Kot,1928

ołówek, węgiel, na tekturze,
16,5 x 21,5 cm,
sygn. i dat. p.d.: a Karp / 1928;na odwrocie ołówkowe szkice kilku postaci.
Lit.: Kat. wyst.: Alfons Karpiński. Z salonu i buduaru. Opr. Moniki Bartoszek, NAUTILUS, Kraków 2003 r., p. 89, il. 94

Róże więdnące, 1922

olej, tektura,
38.5 x 51.5 cm
sygnowany p.d.: A. Karpiński. 1922, IX

MARTWA NATURA Z OWOCAMI

olej na tekturze,
35 x 49 cm,
sygnowany l.d. "A. Karpiński", na odwrocie (na tekturze) dwie pieczątki "OBRAZY ORYGINALNE MALARZY POLSKICH MAKSYMILJAN RöBNER KRAKÓW, RYNEK GL 11." i odręczny nr "2715"

Akt młodego mężczyzny w czerwonej opasce, około 1903

olej, płótno dublowane;
150 x 88 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: Karpiński

Martwa natura z mimozami

olej, tektura;
30 x 60 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: a. Karpiński;
na odwrocie napis ołówkiem: mal a Karpiński | Kraków

CYNIE

Olej, tektura;
35 x 49,8 cm
Sygnowany l. śr.: a. Karpiński

Róże w kulistym wazonie i filiżanka

olej/sklejka, 35 x 50 cm

Portret kobiety w dekoltowanej sukni

olej, tektura,
69 x 49,5 cm
Na odwrocie cztery razy odbita pieczęć: A. KARPIŃSKI / Kraków ul. Floriańska 19

Białe róże

sygnowany p.śr.
olej, tektura
34.3x74.3

Białe róże

Sygnowany l. d.: "a.karpiński"
Olej/tektura, 34 x 50 cm

Portret kobiety we wnętrzu - tryptyk

olej, płótno,
99,5 x 145 cm
sygn. na dole po środku: A. Karpiński/ 1942

Kwiaty w wazonie

olej, tektura,
79,5 x 59,5 cm;
sygn. z prawej: A. Karpiński

Kwiaty

olej, tektura
33 x 48,5 cm;
sygn. z lewej pośrodku: akarpiński

olej, płótno naklejone na tekturę
78 x 58 cm;
sygn. p.d.: akarpiński / 1937. / m maj

Różowe róże w białym wazonie

olej, tektura,
34.8 x 49.8 cm
sygnowany l.d.: A. Karpiński
Na odwrocie napis niebieską kredką: "2191" oraz długopisem: PT. 187.

Róże herbaciane, 1929

olej, tektura,
51 x 60.8 cm
sygnowany l.d.: 1929. | A. Karpiński

Martwa natura z bukietem kwiatów, 1946

olej, tektura,
48.2 x 58.2 cm
sygnowany po prawej w połowie wysokości: A.Karpiński | 1946 / c (?)

Martwa natura z owocami

olej, tektura,
43 x 66.8 cm
sygnowany p.d.: A.Karpiński
Na tekturze od strony odwrocia ponaklejane pasy papieru z czeskiej gazety, napis niebieską kredką: 3611

MARTWA NATURA Z GOŹDZIKAMI

Olej, tektura;
49,8 x 69,2 cm
Sygnowany p. g.: AKarpiński
Na odwrociu napis ołówkiem po śr.: Gwoździki | mal | a.Karpiński | Kraków

Portret kobiety

olej, tektura
wym.: 90x75 cm
sygn. pr.śr.: A. Karpiński

WYKOPKI, ok. 1906-1910

ołówek, gwasz, akwarela na tekturze, 13 x 19,5 cm, sygnowany u dołu "A.Karpiński"

Hucułka z gęsią

ołówek, akwarela, papier, 23 x 28,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: aKarpiński (ołówkiem)

Leśny potok

ołówek, papier, 20 x 25 cm (w świetle passe - partout);
sygn. p.d.: aKarpiński / Monachium / 1903

Akt stojącej dziewczyny

ołówek, papier, 17,5 x 9,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: a. Karpiński / 1898;

Róże żółte

olej, tektura,
35 x 49.5 cm
sygnowany p.d.: A. Karpiński
na odwr. napisy: - granatową kredką: Róże żółte | mal. | A. Karpiński | Kraków; - czerwoną kredką: "Róże żółte

DZIKIE RÓŻE

Olej na tekturze
35 x 49 cm
Sygnowany l.d. - "A. Karpiński"

PORTRET PANI N., 1917 r.

Olej, tektura; 68,7 x 52 cm
Sygnowany czarnym olejem l. d.: A. Karpiński 1917.
Na odwrocie napis odręczny: "Głowa Kob. P. N. | mal. A. Karpiński Kraków r. 1917 | m. Floriańska 19. III p. 6";
poniżej napis ołówkiem: " nie ... nie werniksować"

RÓŻE HERBACIANE Z WAZĄ I FILIŻANKĄ

Olej, tektura; 34,5 x 100,4 cm
Sygnowany czarnym olejem w 2/3 wysokości po prawej: A.Karpiński
Na odwrociu naklejona kartka w p. d. i pieczątka mgr Leszka Ludowikowskiego oraz orzeczenie o autentyczności obrazu z 1970 r.

NIEBIESKIE CYNERARIE

Olej, tektura; 50 x 69,5 cm
Na odwrociu dwie pieczątki: A.KARPIŃSKI | KRAKÓW UL.FLORIAŃSKA 19 oraz sygnatura ręką artysty ołówkiem: Mal A. Karpiński

Kot

akwarela, papier;
24,5 x 30,5 cm;
sygnowana po prawej stronie u dołu: A. Karpiński
na odwrocie napis: A. Karpiński Kot

Róże

sygnowany p.śr.
olej, tektura
34.4x49.5

Portret kobiety w kapeluszu

akwaforta, akwatinta, wym.: 172 x 122 mm,
sygn. pł., l.d.: Ak, odbitka późniejsza.

Portret kobiety w kapeluszu

akwaforta, wym.: 85 x 115 mm,
n/s., odb. późniejsza.

Myjąca nogi

akwaforta, akwatinta, wym.: 172 x 130 mm,
sygn. pł. l.d.: AK, odbitka późniejsza.

Profil młodej kobiety

wym.: 120 x 90 mm,
n/s., odb. późniejsza

Kot

olej, tektura, wym.: 34,5 x 50 cm, n/s.

Portret siedzącej kobiety, 1912

olej, dykta, wym.: 36,6 x 24 cm,
sygn. i dat. p.d.: a.karpiński/ 1912

Róże

olej na tekturze, 50 x 70 cm
sygn. po lewej stronie na środku: "AKarpiński"

Cafe Monico

olej, tektura,
55 x 43 cm

Fifi

ołówek, papier,
8 x 11,4 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: a. Karp.;
napis l.d.: FiFi

ODPOCZYWAJĄCA, 1908-1912

pastel, 16,2 x 20,1 cm w świetle passe-partout, u dołu odręczny napis w języku francuskim "A Melle Germaine Ammant[?]/aprřs l`amours/avec Alfons Karpiński Rue Bonaparte/30"

Akt kobiety

olej, tektura, 39 x 26 cm; sygn. l.d.: A Karpiński

Żółte róże w kulistym wazonie

olej na tekturze, 33 x 49 cm
sygn. l.śr.: "A Karpiński"

WNĘTRZE Z BIAŁYM KOTEM, 1928 r.

Olej, płótno; 90,5 x 90 cm
Sygn. p. g.: A. Karpiński | 1928
Na odwrocie nalepka papierowa (na porzecznej listwie krosna): INSTYTUT PROPAGANDY SZTUKI | Autor A. Karpiński | Tytuł dzieła Wnętrze z białym kotem. | Rodzaj dzieła ol. Cena 2500. |
Podpis autora A. Karpiński

PORTRET KOBIETY 1924 r.

Olej na płycie 79 x 63,5 cm
Sygnowany i datowany p.d. - "A. Karpiński 1924"

W saloniku

olej, płótno,
95 x 74 cm;
sygn. l. d.: A. Karpiński / 1930.

Dziewczyna w stroju ludowym ok. 1905-191

olej, płótno,
44,5 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: a. Karpiński

Floksy

olej, tektura,
69 x 80 cm;
sygn. z lewej strony: a. Karpiński

Żółte róże

olej, tektura
35x50
sygnowany p.śr.

Kwiaty w wazonie

olej, tektura, wym.: 33 x 48 cm
sygn. l.śr.: Alfons Karpiński

Żółte róże w wazonie

olej, tektura, wym.: 45 x 63 cm
sygn. l.d.: A. Karpiński

Róże

sygn. l.śr.
olej, tektura
39x49

Róże w wazonie

sygn. l.śr.
olej, tektura
38.5x70

Kwiaty

Olej, tektura, 35 x 50 cm;

Portret dziewczyny

ołówek, papier, wym.: 46,5 x 30 cm, sygn. p.d.: A.Karpiński
Lit.: M. Bartoszek, Alfons Karpiński, Z salonu i buduaru - katalog zbioru, Kraków 2003, Salon Antykwaryczy Nautilus, poz. 87 (repr.).

Portret młodej kobiety

ołówek, papier, wym.: 46,5 x 30 cm,
sygn.p.d.: A. Karpiński.
Lit.: M. Bartoszek, Alfons Karpiński, "Z salonu i buduaru" - katalog zbioru, Kraków 2003, Salon Antykwaryczny Nautilus, poz. 86 (repr.)

Kwiaty

olej, tektura, wym.: 35 x 99 cm,
sygn. l.d.: A Karpiński.

Begonie

olej, tektura, wym.: 49,5 x 69 cm, n/s.
Lit.: "Z salonu i buduaru", katalog zbioru prac Alfonsa Karpińskiego, opr. Monika Bartoszek, Nautilus 2003 r.,
kat. 7 (repr. 20).

Kwiaty, ok. 1927

akwarela, papier, wym. 33 x 46 cm, n/s.; na odwrocie szkice ołówkiem.

Biały kotek

olej, tektura, wym.: 35 x 35 cm, n/s.
Lit.: "Z salonu i buduaru", katalog zbioru prac Alfonsa Karpińskiego, opr. Monika Bartoszek, Nautilus 2003 r., kat. 13 (repr. 27).

Kwiaty we wnętrzu na tle lustra, około 1920

olej, tektura; 30 x 37,5 cm;
sygnowany u dołu: a.Karpiński

Akt kobiety

olej, tektura, 39 x 26 cm;
sygn. l.d.: A Karpiński

KWIATY W WAZONIE

Olej na tekturze 35 x 49,5 cm
Sygnowany p.śr. - `a. Karpiński"
Sygnatura powtórzona na odwrocie

PORTRET STEFANII GIESZCZYKIEWICZ, 1939 r.

Olej na tekturze 98 x 71,5 cm
Sygnowany l.śr. - `a. Karpiński / 1939"

RÓŻOWE I BIAŁE RÓŻE, ok.1920-30

olej, tektura 34,5 x 50,3
sygn.p.d.czarnym olejem: A.Karpiński

ŻÓŁTE RÓŻE (Marechal Niel), 1942

olej na tekturze, 35 x 50 cm,
sygnowany u dołu "AKarpiński, 1942", na odwrocie naklejka CBWA w Krakowie oraz własnoręczny napis: "Róże żółte Marechal Niel malował AKarpiński"

MAKI OGRODOWE

olej na tekturze, 35,3 x 49,9 cm,
sygnowany l.d. "a. Karpiński",
na odwrocie (na tekturze) napis odautorski (kredką) "Maki ogrodowe/mal./a. Karpiński/Kraków"

MARTWA NATURA Z ŻÓŁTYMI RÓŻAMI I SPODECZKIEM

Olej, tektura; 35 x 50 cm
Sygnowany czarnym olejem po prawej: a.karpiński
Na odwrocie napis niebieskim kolorem: Róże żółte (dwa wyrazy trudno czytelne)
mal. a. karpiński
Kraków

ŻÓŁTE RÓŻE W WAZONIE

Olej, tektura; 42,5 x 69 cm
Sygnowany po prawej stronie poniżej osi poziomej obrazu: AKarpiński
Na ramie nalepka papierowa: SALON SZTUKI |
ALFREDA WAWRZECKIEGO | KRAKÓW, Ul. SZCZEPAŃSKA 9. | (przekreślone czerwonym kolorem, poniżej napis: Wiślna 9)
TELEFON Nr. 153-47. |
Autor Karpiński Alfons |
Tytuł Żółte róże

Żółte róże w wazonie

olej, tektura, wym.: 38,5 x 48,5 cm
sygn. l.śr.: A. Karpiński

Żółte róże

olej, tektura, wym.: 33 x 49 cm
sygn. l.śr.: A Karpiński
Na odwrocie naklejka galerii krakowskiej

STUDIUM PORTRETOWE MŁODEJ KOBIETY, ok. 1903

rysunek ołówkiem,
21,8 x 13,5 cm w świetle p-p,
sygnowany po prawej "AKarpiński/Monachium"
Wyraźna młodopolska stylizacja

ŻÓŁTE RÓŻE Z PUZDERKIEM, 1933

olej na tekturze,
35 x 49,7 cm,
sygnowany u dołu po lewej "a. Karpiński.", na odwrocie napis ręką artysty "Róże/mal. a. Karpiński/Kraków 1933".

PORTRET HANNY RUDZKIEJ CYBISOWEJ, 1923

olej na tekturze,
45 x 37,7 cm,
sygnowany u dołu po lewej"A. Karpiński/1923". Na odwrocie: "A Karpiński 192[3]"; stempel artysty; nalepka TPSP w Krakowie1949; napisy "Głowa" /"anna Rudzka" (poprawiany) i "Kraków1924/Lwów T. WZB 1926 IV"

Martwa natura z owocami 1922

olej, tektura, 38 x 45 cm,
sygn. p.d.: A.Karpiński 1922

Akt kobiety

olej, tektura, 49,3 x 69,2 cm; sygn. l.d.: a. karpiński / 1949.

ŻÓŁTE RÓŻE I FILIŻANKA, ok. 1950-60

Olej, tektura 34,5 x 49,5 cm
Sygn. po prawej u dołu czarnym olejem: A. Karpiński

KACZEŃCE W FAJANSOWYM WAZONIE

pastel na tekturze,
44,2 x 39,7 cm
sygnowany l. d. "A. Karpiński"

RÓŻOWE I HERBACIANE RÓŻE, 1944

olej, tektura,
25 x 42.2 cm
sygnowany l.d.: A. Karpiński 944.

Łękawica, 1922

olej na desce,
wymiary: 16 x 22 cm,
sygn. p.d.: A.Karpiński
Lit.: Katalog wystawy, "Kolekcja Pakoska wokół krakowskiej Sztuki", Toruń 2000, str. 68/69

Portret młodej kobiety

olej, tektura, 69 x 59 cm; sygn. z prawej: A. Karpiński/ 1950

Róże

olej, tektura, 50 x 70 cm; sygn. p.d.: A. Karpiński

Róże w wazonie

olej, tektura, wym.: 45 x 58 cm
sygn. l.śr.: A. Karpiński

Róże w wazonie

sygn. l.d.: A. Karpiński

Żółte róże

sygnowany p.d.
olej, tektura
36x70

Mimozy

sygnowany l.d.
olej, tektura
39.5x49.5

Żółte róże w wazonie

olej, tektura, 34 x 50 cm;
sygn. l.d.: a. karpiński
Na odwrocie napis autorski: a. karpiński / Róże / ... 1933 / Kraków

KREMOWE RÓŻE

Olej, tektura; 30 x 50 cm
Sygn. p.d.: A.Karpiński
Na odwrocie napis: "Róże żółte | mal | A Karpiński | Kraków"

FRAGMENT ELEGANCKIEGO POKOJU Z MARTWĄ NATURĄ

olej na tekturze, 13,5 x 13,7 cm
sygnowany "AKarpiński"
Delikatnie malowany, urocza "miniatura".

ŻÓŁTE RÓŻE, 1942

olej na tekturze, 59 x 93,9 cm
sygnowany u dołu, po środku "AKarpiński 1942", na odwrocie nalepka CBWA w Krakowie oraz własnoręczny napis: "Róże żółte Marechal Niel malował A. Karpiński"

PANI W RÓŻOWEJ SUKNI, 1908

olej na płótnie, sygnowany u dołu po lewej "Alfons Karpiński 1908 w Paryżu", na odwrocie stempel paryskiego ramiarza Richard i wiele kartek wystawowych, m.in. krakowskiej TPSP z 1908, 1937 i 1949 z określeniem obrazu jako "Portret p. Pieńkowskiej", żony malarza Ignacego, który wówczas przebywał we Francji (Józefy z Rogoszów)

ŻÓŁTE KWIATY (KACZEŃCE?) WWAZONIE

pastel na tekturze, 44,2 x 39,7 cm
sygnowany l. d. "AKarpiński"

MAKI JAPOŃSKIE, 1938

olej na tekturze, 57,4 x 70 cm
sygnowany po prawej "AKarpiński 38"

Róże w wazonie

sygnowany l.środek
olej, tektura
48.5x62.5

Róże w wazonie

olej, tektura, 35 x 50 cm;
sygn. l.d.: a.karpiński

W saloniku

olej, płótno, 95 x 74 cm;
sygn. l.d.: A. Karpiński / 1930.

NAGIETKI i RÓŻE z FAJANSOWYM DZBANKIEM

olej na tekturze, 45 x 70 cm,
sygnowany u dołu "A. Karpiński"

Kobieta - studium portretowe

olej, płótno, 76,5 x 55 cm;
sygn. p.d.: a.karpiński / 1939-

RÓŻE

Olej na tekturze 35 x 45 cm

Portret Zofii Rzewuskiej, ok. 1926

olej na tekturze,
wymiary: 100 x 70 cm,
sygn. l. śr.

Wnętrze salonu (1927)

sygn. dat. p.d.
olej tektura
60.5x47

Kwiaty

sygn. l.śr.
olej tektura
49.5x64

Róże

olej, tektura, 49,5 x 69 cm;
sygn. z lewej na środku: A. Karpiński.
Na odwrocie autorskie potwierdzenie autentyczności i datowanie 1948 r.

ŁĘKAWICA, 1922 r.

Olej, sklejka; 16 x 22 cm
Sygnowany szaro-niebieskim olejem p. d.: A. Karpiński 1922
Na odwrocie sklejki napis ołówkiem (najpewniej autorski): No 47 - 1922 |
Łękawica d. IV. 1922 | mal. A. Karpiński

Martwa natura, 1948 rok

olej/tektura, wymiary: 30 x 88 cm
sygnowany lewy dół: "A.Karpiński/Kraków 1948"

Wnętrze, około 1920

olej, tektura; 70 x 56 cm;

PRYMULKI

Olej na tekturze 76 x 41 cm

Portret kobiety

olej, tektura, 70 x 50 cm; sygn. z lewej: A Karpiński / podst: fotografia

Róże

olej, tektura, 49,5 x 64,5 cm; sygn. z prawej: A Karpiński

Paryż, ok. 1909

olej, płótno
39 x 72,2 cm

"Kwiaty"

olej, tektura, wym.: 29,5 x 35 cm
sygn. p.d.: A. Karpiński

"Kwiaty w wazonie"

olej, tektura, wym.: 34 x 50 cm
sygn. p.d.: A. Karpiński

"Mimozy"

olej, tektura, wym.: 49,5 x 35 cm
sygn. p.d.: A. Karpiński
Na odwrocie napis ołówkiem: Mimoza / mal. A. Karpiński / w Krakowie /ul. Floriańska 19/6

POLNE RÓŻE W WAZONIE

olej na tekturze, 35 x 49,5 cm, sygnowany po lewej "A. Karpiński"

Róże

olej/płyta, wymiary: 35 x 48 cm,
sygnowany prawy dół: "A.Karpiński"

Kobieta przy stole

olej, tektura, 70 x 56 cm; sygn. p.d.: A. Karpiński 1922; na odwrocie:
napis autorski Sztuka 1923/ Kraków czerwiec oraz oznaczenie F. (w kółku)

Róże

olej, tektura, 39,5 x 48,5 cm; sygn. l.: A. Karpiński;
na odwrocie: autorski napis.

Róże w wazonie (1947?)

sygnowany p.śr.
olej tektura
35x47

MIMOZY W WAZONIE

Olej, tektura; 35 x 50 cm
Sygn. z lewej strony poniżej osi środkowej obrazu
(nad blatem stołu): A.Karpiński

PORTRET DZIEWCZYNY NA ZIELONYM TLE

Olej, płótno; 36,5 x 27,5 cm
Sygnowany czarnym olejem l.d.: A. Karpiński

Owoce

olej, tektura, 39 x 48 cm; sygn. p.d.: A. Karpiński 1922

Wnętrze salonu

olej, tektura, 67 x 98 cm (w świetle ramy); sygn. p.d.: a. Karpiński / 1938

Akt

olej, tektura, 43 x 57,5 cm; sygn. l.d.: A Karpiński

Papryki

olej, tektura, 24 x 34 cm; sygn. p.d.: A. Karpiński/ 50.

Martwa natura z różami i filiżanką

olej, tektura, 34,5 x 50 cm; sygn. z lewej: A. Karpiński

"Żółte róże"

olej, tektura
sygn. l.śr.: A. Karpiński 1940
wym.: 49 x 69,5 cm

"PORTRET ŻONY Z PAPIEROSEM"

olej na tekturze, 67 x 97 cm, sygnowany l. d. "A. Karpiński"

ASTRY

olej na tekturze, 44 x 56,7 cm, sygnowany z lewej "A. Karpiński",
na odwrocie napisy i pieczęcie autorskie oraz proweniencyjne:
" własność Karol Zolich Kraków"

ŻÓŁTE RÓŻE W KULISTYM, NIEBIESKIM WAZONIE

olej na tekturze, 50 x 70 cm, sygnowany p. śr. " A. Karpiński".
Na odwrocie ołówkiem: "mal. A. Karpiński" oraz 2 stemple
z adresem autora.

"LIDO" [1907]

olej na tekturze, 53,5 x 86,5 cm, sygnowany p. d. "A Karpiński" na odwrocie napis autorski kredką niebieską "Lido mal. A. Karpiński 1907 daruję ten obraz Teresie Orłowskiej"

Cynie i astry

olej, tektura 33 × 70
sygnowany u dołu po lewej: "a.Karpiński"

Herbaciane róże

olej, tektura 98 × 69
sygnowany u dołu po prawej: "aKarpiński".

Lido I, 1907

olej, sklejka
14 x 20 cm

ŁĘKAWICA

1922 r.
Olej na desce 16 x 22 cm
Sygnowany p.d. - "A. Karpiński 1922"

WNĘTRZE

1908 r.
Olej na tekturze 61,5 x 52 cm
Sygnowany p.d. - "A. Karpiński Paryż 1908"

RÓŻE HERBACIANE

olej na tekturze, 66,2 x 50,6 cm, sygnowany po lewej "a.Karpiński"

CZERWONE RÓŻE W BIAŁYM, PŁASKIM NACZYNIU

olej na tekturze, 26,5 x 45,5 cm, sygnowany p.d. "a.Karpiński"

NA TARGU KWIATOWYM, l.20-te XX w.

olej na tekturze, 14,7 x 10,5 cm, sygnowany l.d. "AKarpiński"

ŻÓŁTE RÓŻE W NIEBIESKIM, KULISTYM WAZONIE

olej na tekturze, 34 x 50 cm, sygnowany p.d. "a.Karpiński", na odwrocie własnoręcznie "mal.a.Karpiński Kraków"

PORTRET PANI W CZARNEJ SUKNI, 1927 r.

Olej, tektura; 68,5 x 47,5 w świetle ram
Sygnowany czarnym olejem po lewej: A. Karpiński | 27
Na odwrocie ołówkiem napis: Studyum portretowe | popiersie młodej kobjety | (...) 1927 | A. Karpiński

PORTRET PANI W ZIELONEJ SUKNI, 1927 r.

Olej, tektura; 80,6 x 69,8 cm w świetle ram
Sygnowany brązowym olejem po prawej: A. Karpiński | 1927. | III
Na odwrocie nalepka z opinią autorstwa Leszka Ludwikowskiego z 1975 r. potwierdzającą autentyczność obrazu.

"Martwa natura z bukietem róż"

olej, tektura
sygn. l.d.: A. Karpiński
wym.: 57 x 71 cm

PLAŻA - LIDO

olej na tekturze, 47 x 65 cm, sygnowany p.d.: "a.Karpiński"

PORTRET HELENY PORATYŃSKIEJ

olej, tektura, 94,5 x 69,5 cm; sygnowany i datowany w lewym
dolnym rogu: A. Karpiński / 1926. V.
na odwrociu napis (zapewne ręką artysty): „Helena Poratyńska / urodz. dnia 15.12.1909 / malował we Lwowie - w maju 1926 / Alfons Karpiński”

Martwa natura w salonie

olej, tektura
69,5 x 99,5

Portret damy w kapeluszu, 1914

olej, tektura
59 x 45,5 cm

Żółte róże i filiżanka

sygn. l.śr.
olej tektura 35x49.5

PETUNIE

OLEJ NA TEKTURZE
wymiary: 35x50
SYGNOWANY

KWIATY I PORCELANA

OLEJ, TEKTURA
wymiary: 34,5x49,5
SYGNOWANY

BIAŁA RÓŻA I FILIŻANKA

olej na tekturze, 38,5 x 54 cm, sygnowany po prawej w środku: "a.Karpiński".
Złociste wnętrze filiżanki działa jak kamerton tonacji obrazu.

RÓŻE W KULISTYM WAZONIE

olej na tekturze, 50 x 66,5 cm, sygnowany po prawej "A.Karpiński", na odwrocie pieczątka: "A. Karpiński Kraków ul.Floriańska 19" oraz własnoręcznie: "Róże żółte mal. A. Karpiński"

MARTWA NATURA Z KWIATAMI w WAZONIE I ZEGAREM

olej na tekturze, 47 x 65,5 cm, sygnowany po lewej: "a. Karpiński"

ODPOCZYNEK, lata 20-te XX w.

olej na tekturze, 67 x 97 cm sygnowany l.d.:"a.Karpiński"

Róże

olej, tektura sygn. l. d., 1916, w.35 x 50 cm,

KWIATY

wymiary: 33 X 48 olej
sygnowany

Żółte róże

olej, tektura, 50 x 68 cm
sygn. u dołu: A. Karpiński

Kwiaty w wazonie

olej, tektura, 35 x 50 cm;
sygn. l.d.: aKarpiński

Studium dziewczynki w stroju krakowskim

ołówek, papier, 31 x 23 cm (w świetle oprawy); sygn. p.d.: A. Karpiński
Na odwrocie: szkic wiejskiej kobiety (ołówek, akwarela)

Paryskie podwórko

olej, kredka, tektura
48,7 x 48,8 cm

Martwa natura

olej, tektura
41 x 57 cm

PORTRET PANI, 1924 r.

Olej, tektura naklejona na płytę pilśniową, 79 x 63 cm
Sygnowany czarnym olejem p.d.: A. Karpiński 1924

Martwa natura z różami

sygnowany l.śr.
olej tektura
31x93.8

Mimozy

olej, tektura, 35 x 49,5 cm;
sygn. p.d.: a.karpiński

W saloniku

olej, tektura, 60,5 x 47 cm
sygn. p.d.: A. Karpiński 27

Żółte róże

olej, tektura,
49.5 x 69.3 cm
sygnowany: A Karpińnski

RÓŻE HERBACIANE I EGZOTYCZNY WAZONIK

olej na tekturze, 44,5 x 70,5 cm
sygnowany p. d. "a. Karpiński"

KOT SYJAMSKI

Olej, tektura, 24,9 x 33,2 cm
Sygnowany p.d.: A. Karpiński

PEONIE, ok. 1920-25

olej, tektura. 51 x 70,5 cm
sygn. po lewej w połowie wysokości, czarnym olejem A.Karpiński

Róże w białym wazonie

Olej, tektura, 35 x 50 cm, sygn. p.śr. A Karpiński

CZERWONE I BIAŁE RÓŻE W KULISTYM WAZONIE

olej na tekturze, 35 x 50 cm
sygnowany po lewej: "A. Karpiński"
na odwrocie stemple Salonu Artystów Malarzy Polskich w Krakowie

Astry i cynie

olej, tektura, 28 x 66 cm; sygn. l.d.: A. Karpiński

Nagietki

pastel na kartonie, 31,5 x 47,5 cm
sygnowany p.d.: "A. Karpiński"

Portret Franciszka Mączyńskiego

(1874-1947, architekt krakowski)
ołówek na papierze, 30,5 x 23,2 cm

Jesienne kwiaty

olej na tekturze, 54 x 59 cm

Czytająca, 1930

olej na płótnie, 95 x 74 cm
sygnowany l.d.: "A. Karpiński/ 1930"

Zielone korale

olej, płótno,
60 x 50 cm
sygnowany l.d.: A. Karpiński

Kaczeńce

olej, dykta,
33.5 x 49.5 cm

Portret kobiety w salonie, 1925

olej, tektura, 72,9 x 59,3
sygn. l. d.: A. Karpiński / 25.; na rewersie napis Salon Wiosenny T.PSP Kraków = 925 / Maj - Czerwiec - Lipiec

ŻÓŁTE RÓŻE W WAZONIE, ok. 1955-60

Olej, tektura 34,5 x 49,5 cm
Sygn. po prawej u dołu czarnym olejem: Akarpiński

RÓŻOWE I BIAŁE RÓŻE, ok. 1955-60

Olej, tektura 35 x 50 cm
Sygn. po lewej u dołu czarnym olejem: A.Karpiński

Żółte kwiaty w wazonie

olej, płótno,
50 x 58.5 cm
Sygnowany l.d.: A Karpiński

Róże w wazonie

olej, tektura
sygn. pd.: A. Karpiński 1922, IX
wym.: 39 x 52 cm

Róże w wazonie

olej, tektura
sygn. l.śr.: A. Karpiński
wym.: 48 x 68 cm

Kwiaty

olej, tektura, 34,5 x 99,5
sygn. l. d. (sygn. wiązana): AKarpiński. / 37 ; na odwrociu pieczątka: " SALON OBRAZÓW / MALARZY POLSKICH / Lwów, Piłsudskiego 11 tel. 253 56

Czarny Pałac

olej, płótno; 36,5 x 45,5 cm;
sygn. p.d. - A. Karpiński / Czarny Pałac 1909

Wnętrze salonu z różami w wazonie

olej, tektura, 70 x 100 cm;
sygn. p. - AKarpiński

Róże

olej na tekturze, 50,5 x 70 cm

Róże

olej, tektura; 41,5 x 60,9 cm;
sygn. l. - A. Karpiński
Na odwrocie sygnatura artysty i tytuł obrazu.

Róże w białym wazonie

olej, tektura, 35,5 x 50 cm;
sygn. l. - A. Karpiński / 36

Cynie w zielonym wazonie

olej, tektura, 34,5 x 49 cm (w świetle ramy),
sygn. p.d. - A. Karpiński;

Żółte róże

olej, płótno, 32,5 x 39,5 cm;
sygn. p.d.- A. Karpiński

Róże i porcelanowe puzderko

olej, tektura,
50 x 69.5 cm
owany po lewej: A.Karpiński
owany l.g.: Pankiewicz Na odwrocie drukowana, wypełnione ręcznie nalepka: WYSTAWA OBRAZÓW "CZWÓRKA" | Kraków ul. Sienna 2 | Wystawca: Józef Pankiewicz | Dzieło: Martwa natura | Cena: 4.500 k.... h ... | Rodzaj dzieła: ol | Nadesłano dnia: czerwiec 1917 Fragment nalepki wystawy w warszawskim TZSP: 16993 Autor Józef Pankiewicz | 12/ Martwa natura Melon | Rodzaj dzieła ol. | II 191 [.]. Na krosnach cztery stemple krakowskiego Składu Papieru i Przyborów Malarskich Róży Aleksandrowicz, Pl. Matejki Hotel Centralny oraz po dwa stemple z numerami 58 i 43, odpowiadającymi wymiarom obrazu.

Róże i czara

olej, tektura,
43.5 x 70 cm
owany pośrodku: AKarpiński
Na ramie drukowana, wypełniona ręcznie nalepka Salonu Sztuki Alfreda Wawrzeckiego w Krakowie z tytułem obrazu Róże i czara, opisem jego techniki i wymiarów oraz numerem katalogu Salonu: 92/39.

Wnętrze salonu, 1924

olej, tektura
48,5 x 69 cm

Róże herbaciane

olej, tektura 34,9 x 100
sygnowany na prawo: "aKarpiński"

Róże

pastel na kartonie, 50,5 x 70 cm

Portret pani B., 1927

olej, tektura, 76 x 59 cm;
sygn. p.śr. - A.Karpiński 1927.
Na odwrocie nalepka TPSP w Krakowie z numerem 125 i tytułem: Portret Pani B. oraz liczne napisy odręczne, m.in. informujące, że obraz był wystawiany na Salonie wiosennym we Lwowie w 1928 r.

Kaczeńce w białym wazonie

olej, tektura,
30 x 50.5 cm
Sygnowany p. d.: A. Karpiński

Róże w wazonie

olej, tektura,
48.5 x 67.5 cm
Sygnowany p. d.: A. Karpiński

Wazon cynii

olej, tektura,
22 x 41 cm
Sygnowany p.d.: A. Karpiński

Róże, 1937

pastel,
34,5 x 100 cm
sygnowany l.d.: "A.Karpiński 37"
na odwrocie pieczęć lwowskiego Salonu Malarzy Polskich

Róże, 1937

pastel,
34,5 x 100 cm

Kaczeńce, 1948

olej, tektura; 50 x 70 cm;

Cynie w wazonie

olej, tektura,
34.5 x 50 cm
Sygnowany po lewej: A. Karpiński

Akt

olej, tektura
25,5 x 46 cm

Białe róże i japońska figurka

olej, płótno,
79.5 x 89.5 cm
Sygnowany pośrodku po lewej: A. Karpiński

Różowe i białe peonie

olej, tektura,
49.8 x 69 cm
Sygnowany p.d.: 1941 A. Karpiński Na odwrocie: - nalepka krakowskiego Salonu Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego przy ul. Św. Jana 3; - napis ołówkiem: Lp. 11876

Róże

olej na tekturze
35,5 x 50 cm

Stolik z kwiatami, 1919

olej, tektura
55,5 x 40 cm

Kwiaty (1940)

pastel, tektura
44,5 x 64,6 cm

Astry

olej, tektura
40 x 60 cm

Białe róże

olej, tektura
40 x 49,5 cm

Kwiaty (1940)

pastel, tektura
44,5 x 64,6 cm

Wnętrze z kominkiem

olej, tektura
38 x 33 cm

liczba obiektów: 875