MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 38 x 55,5 cm
sygn. p. d.: Rafał Malczewski
cena wywoławcza: Wykup abonament
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 35 x 49,5 cm,
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
W lewym, górnym rogu wycisk producenta papieru z napisem w otoku: "SCHUTZMARKE SCHOELLERSHAMMER".
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, płyta, 25 x 30 cm,
sygn. p.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
JESIEŃ W LAURENTYDACH, ok. 1950
akwarela, papier
37 x 55,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
SAMOTNY WIĄZ (THE ELM TREE), 1947
olej, tektura
50,5 x 61 cm
sygn. l.d.: Rafał Malczewski.
na odwr. pośrodku napis ołówkiem: THE ELM TREE; powyżej nalepka Dominion Gallery w Montrealu z danymi obrazu
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Akwarela, papier, 54 x 37 cm
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Akwarela, papier, 32,5 x 49,5 cm,
sygn. l.d.: Rafał Malczewski. Na odwrocie naklejka TPSP Poznań.
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier; 37,7 x 55 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. l. d.: Rafał Malczewski / ottawa 15.II.46.;
autorska dedykacja u dołu (częściowo czytelna): Kochanej Pani Nowakowskiej - obywatelce Wandzie - ... wdzięcznie ... montrealskie obywatele Zofia i Rafał Malczewscy
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier; 36,2 x 55,5 cm w św. p-p.;
sygn. l. d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
technika mieszana, papier, 54 x 62,5 cm w świetle oprawy
sygn. p.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 47 x 64 cm
sygn. l.d.: rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 33,5 x 51,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'Rafał Malczewski'
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 35 x 25 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'Rafał Malczewski | Jasper 1943'
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Akwarela, gwasz, papier; 40 x 58 cm
Sygnowany p.d.: Rafał Malczewski; wyżej dedykacja autorska: Kochanej Hipce
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Akwarela, papier; 25 x 24 cm
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier
37,5 x 26 cm (w św. passe-partout)
sygn. l.d.: Rafał Malczewski.
do wylicytowanej ceny oprócz innych kosztów zostanie doliczony podatek graniczny VAT 8%
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
PERCÉ ROCK W ZATOCE ŚW. WAWRZYŃCA, 1948
akwarela, ślady ołówka, papier
33,7 x 49 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: Rafał Malczewski.
na odwr. naklejony fragment starych papierowych „pleców“ ze stemplem i nalepką Dominion Gallery w Montrealu z danymi obrazu, powyżej napis: [.]3218
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
PEJZAŻ WIOSENNY (SPRINGTIME), 1949
olej, tektura
49 x 64 cm
sygn. l.d.: Rafał Malczewski.
na odwrocie napis: F996
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Fragment fabryki, z cyklu Czarny Śląsk, ok. 1935
olej / płótno
90 × 115 cm
sygnowany l.d.: Rafał Malczewski
na odwrociu na blejtramie opisany: MUSEUM WARSCHAU 16|9 oraz 2 nalepki depozytowe Muzeum Narodowego w Warszawie z numerem 1816
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej / płótno
81 × 114 cm
sygnowany i datowany l.d.: Rafał | Malczewski | 35
na odwrociu opisany: MPW 1812
na blejtramie nalepki depozytowe z Muzeum Narodowego w Warszawie oraz nalepka galeryjna z napisem: „Kopalnia w nocy. 450 zł.”
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 37,5 x 54,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'R. Malczewski'
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 33 x 50 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'Rafał Malczewski. Lac du Bonnet. VII. 43'
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 34 × 49 cm w świetle passe-partout
sygn. i opisana l. d.: Rafał Malczewski. Hvar
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej/tektura naklejona na sklejkę, 100 x 70,5 cm
na odwrociu papierowa nalepka wystawowa
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier
35 x 48,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, karton
56,5 x 77 cm
sygn. ołówkiem l.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, dykta
71 x 91 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: Rafał Malczewski 1956
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier; 54 x 36 cm;
sygn. p. d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Akwarela, papier; 33 x 48 cm (w świetle p-p)
Sygnowany l.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Narciarz na śniegu, po 1942 r.
akwarela/papier, 38 x 56 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Rafał Malczewski'
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Szałas tatrzański, lata 30. XX w.
Akwarela, papier; 35,5 x 50,5 cm;
sygn. l.d.: Rafał Malczewski.
Praca po konserwacji.
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Widok na Dolinę Strążyską od Sarniej Skały
akwarela, papier, 65 x 99 cm
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Z HUCULSZCZYZNY, 10 marca 1928
akwarela, papier
21 x 38 cm (w świetle passe-partout)
sygn. i dedykacja autorska l.d.: Najukochańszej Krasnoitce (?) | Zosi | Kosman. Rafał Malczewski Bystrzec. | Huculszczyzna. 10 ./. 28
ponadto wzdłuż l. krawędzi u dołu: Cudnemu Pomagierowi | [...] Towarzyszowi
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
KURYTYBA. CHŁOPIEC GRAJĄCY W PIŁKĘ PRZED CAFE SALAO IMPERIAL, 1942
tempera, karton
78 x 50 cm
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, tektura
70 x 88 cm
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
Na odwrocie szkic czarną kredką lub ołówkiem: martwa natura z kwiatami w wazonie.
Napis tuszem: 403.
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 48 x 67 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany l.d. 'Rafał Malczewski | Lizbona 1940'
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Pejzaż zimowy z pociągiem, po 1943 r.
akwarela/papier, 38,5 x 56,5 cm
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier; 37 x 55,5 cm
sygnowany l.d.: "Rafał Malczewski"
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej/płótno naklejone na tekturę, 36,5 x 45,5 cm
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Mężczyzna pod drzewem, 1934 r.
olej/płótno dublowane, 80 x 100 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Rafał Malczewski | -34.'
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, tektura
66,6 x 90 cm
sygn. p.d.: Rafał Malczewski
Nad sygnaturą dopisana ołówkiem autorska dedykacja dla żony z okazji dnia jej imienin: Najdroższej Zosi | autor | 1962 15 - V [data roczna poprawiona na 1964] Na odwrocie napis: #1566
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Pejzaż tatrzański - górski stok zimą, lata 20. XX w.
akwarela/papier, 33 x 49 cm (w świetle passe-partout)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 56 x 37,5 cm
na odwrociu papierowe nalepki wystawowe
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier; 37 x 55,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Rafał Malczewski Port Arthur 22 VI 45
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 38x55 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: "Rafał Malczewski | Ołława, 15. II. 46 | z dedykacją dla "Kochanej Pani Nowakowskiej"
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
BIAŁE KWIATY W BRĄZOWYM WAZONIE, 1942
akwarela, papier
51 x 65 cm
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
* do wylicytowanej ceny doliczona zostanie opłata organizacyjna (Premium) w wys. 26 % (VAT, droit de suite i podatek graniczny - 8%).
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, gwasz, papier, 47, 5 x 37,5 cm, sygn. l.d.: Rafał Malczewski Rio de Janeiro 1947
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej/tektura, 87 x 70 cm
na odwrociu nalepki z Muzeum Narodowego w Warszawie
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 47 x 64 cm
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
PROWENIENCJA:
Kraków, kolekcja prywatna
kolekcja prywatna Marii Konopnickiej
własność artysty
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 34 x 52 cm
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
PROWENIENCJA:
Warszawa, kolekcja prywatna,
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Ślad narciarski, około 1926 r.
akwarela/papier, 33,3 x 47,5 cm (w świetle ramy)
na odwrociu nalepka wystawowa Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi z 1926 roku
- kolekcja spadkobierców Janiny Loteczkowej (1902-1966), sportsmenki okresu międzywojennego i mistrzyni narciarskiej
- Miejska Galeria Sztuki w Łodzi, 1926
- wystawa Rafał Malczewski i mit Zakopanego, Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem, Muzeum Śląskie w Katowicach, Muzeum Narodowe w Szczecinie, kwiecień 2006- lipiec 2007
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 38 × 52 cm
sygn. l. d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 34 × 47 cm w świetle passe-partout
sygn. dat. l. d.: Rafał Malczewski./ Morin Heights./I-44
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 34 x 48,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisana l. d.: Rafał Malczewski Rab.
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej/sklejka, 100,5 x 120,5 cm
na odwrociu fragmentarycznie zachowana nalepka TZSP w Warszawie z tytułem autorskim
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 37,5 x 55 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: R.Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, węgiel, tektura
38 x 55,5 cm
na odwrocie tuszem napis: 313.
własność artysty, następnie jego rodziny - Zofii Mikuckiej-Malczewskiej i Barbary Lorenc - w Kanadzie.
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
na odwrocie: Szkic pejzażu brazylijskiego
akwarela, papier
51 x 68,5 cm
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
na odwrocie w l.g. narożniku napis ołówkiem: 61;
na szkicu w partii nieba, po prawej napis węglem: 352.
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
gwasz, tempera, tektura70,5 x 56 cm
sygn. p.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, tektura; 25 x 30 cm;
sygn. p. d.: Rafał Malczewski
Praca prezentowana na wystawach: Jacek i Rafał Malczewscy, Muzeum Okręgowe w Sandomierzu, 17.03 - 31.07.2012 r. oraz Jacek i Rafał Malczewscy, Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, 25.03 - 04.09.2011 r. (tu datowany na ok. 1955)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, ołówek/papier, 38 x 55,5 cm (w świetle ramy)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, płótno
69,5 x 99,5 cm
sygn. l. d.: Rafał Malczewski
Na odwrocie nalepka ze stemplem Miejskiego Konserwatora Zabytków przy Prezydium Rady Narodowej miasta Krakowa potwierdzająca zgodę na wywóz obrazu za granicę; na nalepce odręcznie, atramentem: - data: 30. VII 65; - nr zezwolenia: 367/65; - nieczytelny podpis.
Ponadto różne napisy na płótnie: 27 x 39 | 2931 | [.] # 145-62-3 | Strech[..]
* do wylicytowanej ceny doliczona zostanie opłata organizacyjna w wys. 26 %
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
SAMOTNY DOM MIĘDZY DRZEWAMI, lata 1945-1950
akwarela, papier
37,5 x 54,5 cm
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, tektura
70 x 88 cm
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
Napis tuszem: 403
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej/tektura, 46,8 x 57,8 cm
na odwrociu napis kredką: 'Bibuła | Arkusz 25 (?)'
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, płótno, 89 x 59 cm
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 38 x 55,5 cm (w świetle passe-partout)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, gwasz/papier, 50 x 70 cm (w świetle passe-partout)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej/płótno, 94 x 74 cm
sygnowany i datowany l.d: 'Rafał Malczewski 56'
POCHODZENIE
- kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier; 54 x 36 cm;
sygn. p. d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, ołówek/papier, 41 x 57,5 cm
sygnowany i opisany p.d. 'Kochanej buzusi Rafał Malczewski | 24 grudnia | Kochanej (?)'
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 31 x 23 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Rafał Malczewski | Rio - 1944'
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 35,5 x 50,5 cm
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 36,8 x 53,7 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier
47 x 58 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: Rafał Malczewski
Proweniencja:
Kanada, kolekcja rodziny Zofii-Mikuckiej-Malczewskiej, żony Rafała Malczewskiego.
* opłata organizacyjna w wys. 26%
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, płótno
51 x 68,8 cm
sygn. l.d.: Rafał Malczewski | Brazil 1942
na odwrocie płótna napis kredką: 3 A
Proweniencja:
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
gwasz, ołówek, papier
60,5 x 43,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
Proweniencja:
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela na tekturze, 46 x 61 cm w świetle passe-partout,
sygnowana i datowana l.d.
"Rafał Malczewski 29".
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Akwarela, papier; 32,5 x 45 cm (w świetle p-p)
Pochodzenie: był własnością syna Rafała - Krzysztofa i został po nim odziedziczony.
Wystawiany: Jacek i Rafał Malczewscy, Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, 2011, Muzeum Okręgowe w Sandomierzu, 2012
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Akwarela, papier; 35 x 49 cm (w świetle p-p)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Olej, płótno; 51 x 69 cm
Sygnowany p.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Pejzaż podgórski, [przed 1939]
olej, tektura; 25 x 30 cm;
sygn. p. d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 34,7 x 29 cm, sygn. śr.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, 33,5 x 49cm w świetle passe-partout, sygn. l.d.: Rafał Malczewski.Minaki.VII - 43.
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela na kartonie, 50 x 40 cm,
sygnowana i datowana p.d. "Rafał Malczewski 1927".
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, tektura
90,7 x 71 cm
sygn. p.d: Rafał Malczewski
na odwrocie napis długopisem: 2. b
Pochodzenie: kolekcja rodziny artysty w Kanadzie.
Obraz wymieniony i reprodukowany:
- S. Potępa, Rafał Malczewski, TTK Tarnów 2006, s. 319, 323, il. barwna po s. 320 [własność Zofii Malczewskiej; uwaga: reprodukcja odwrócona, wadliwe barwy, niepełny kadr].
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, tektura
66,6 x 90 cm
sygn. p.d.: Rafał Malczewski
Nad sygnaturą dopisana ołówkiem autorska dedykacja dla żony w dniu jej imienin: Najdroższej Zosi | autor | 1962 15 - V [data roczna poprawiona na 1964].
Na odwrocie napis: #1566
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
67 x 49,7 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
na odwrocie, na oprawie napisy: G1302, #2014
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
KŁODA W WODZIE, lata 40. XX w.
akwarela, papier
30 x 41,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l.d: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
OKOLICE BAIE SAINT PAUL: UJŚCIE RIVIERE DU GOUFFRE DO RZEKI ŚW. WAWRZYŃCA, 1948
38,7 x 56,4 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
Na odwrocie, na oprawie odręczny napis: No. C580 oraz nalepka Dominion Gallery w Montrealu; na niej, m.in. nazwisko autora, wymiary i tytuł obrazu: "Baie St. Paul". Ponadto na dolnej listwie stempel: DOMINION GALLERY | 1438 Sherbrooke ST. W. | Montreal, Quebec
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 53 x 36 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 39.5 x 55 cm
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, tektura, 70.5 x 90.8 cm
sygn. p.d.: Malczewski 1959
na odwrocie orzeczenie autentyczności pasierbicy Rafała Malczewskiego Barbary Lorenc z 2004 roku
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Krajobraz nad rzeką św. Wawrzyńca
akwarela, papier, 37 × 54 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Pejzaż, z cyklu Centralny Okręg Przemysłowy, 1938 r.
olej/tektura, 71 x 101 cm
na odwrociu nalepki depozytowe z Muzeum Narodowego w Warszawie
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, płótno; 89 x 59,3 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, płótno, 51 x 69 cm
sygn. i dat. l. d.: Rafał Malczewski/Brasil 1942
na blejtramie fragm. starej nalepki częściowo nieczytelnej:..
Nr.5 The….Albragil (?) The "Rossa" | Brasil $ 300
PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Warszawa
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, tektura
59 x 79,5 cm
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
Na odwrocie zatarty stempel Dominion Gallery w Montrealu
(1438 Sherbrocke St. West); w lewym górnym narożniku napis długopisem: 10.
Pochodzenie: ze zbiorów rodziny artysty.
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, karton na tekturze
36 x 30,3 cm
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
obok sygnatury trudny do odczytania napis ołówkiem
Na odwrocie nalepka ze stemplem Miejskiego Konserwatora Zabytków przy Prezydium Rady Narodowej miasta Krakowa potwierdzająca zgodę na wywóz obrazu za granicę; na nalepce odręcznie, atramentem: - data: 30. VII 65; - numer zezwolenia: 367/65; - nieczytelny podpis.
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
ŚWIEŻY ŚNIEG W GÓRACH LAURENTYŃSKICH, 1946
38,2 x 55,7 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
Na odwrocie napis: D258 oraz nalepka Dominion Gallery w Montrealu (1438, Sherbrooke Street West); na niej, m.in. nazwisko autora i tytuł obrazu: "Fresh Snowfall, Laurentians".
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
35 x 53,4 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
na odwrocie, na oprawie odręczny, dwukrotnie powtórzony napis: B1128
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
ZABUDOWANIA WIEJSKIE ZE SŁAWOJKĄ, na TLE GÓR
akwarela, 43 x 57,5 cm,
sygnowana l.d.
"Rafał Malczewski".
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
ZABUDOWANIA WIEJSKIE NA SKRAJU POLA
akwarela, 31 x 42,5 cm,
sygnowana l.d. "Rafał Malczewski".
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Merry Christmas, około 1941 r.
akwarela/papier, 27 x 36 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Rafał Malczeski', opisany l.d.: 'Merry Christmas'
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 27 x 35 cm
sygnowany, datowany i opisany: p.d.: 'Rafał Malczewski | Rio 42.'
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, tektura; 23 x 28cm
sygn.p.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
na odwrociu fragmentarycznie zachowana nalepka TZSP w Warszawie
- TZSP, Warszawa
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
CYKLAMENY w OKNIE z WIDOKIEM NA TATRY
akwarela na papierze, 36 x 27 cm,
sygnowana l.d. "Rafał Malczewski"
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier; 37,5 x 55 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, ślady ołówka, papier, 35,7 x 53,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
Na odwrocie odręczny napis: B900
* do wylicytowanej ceny doliczona zostanie opłata organizacyjna (Premium) w wys. 26 % (VAT, droit de suite i podatek graniczny).
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
38,2 x 49 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
Na odwrocie, na oprawie odręczny napis: C1306 oraz nalepka ze stemplem: DOMINION GALLERY | 1438 Sherbrooke ST. W. | Montreal, Quebec
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
PEJZAŻ ZNAD RZEKI ATHABASCA W PARKU NARODOWYM JASPER, 1947
31,3 x 46,7 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
Na odwrocie trzykrotnie powtórzony odręczny napis: F832.
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
68 x 51 cm
sygn. dwukrotnie: - ołówkiem l.d.: Rafał Malczewski; - tuszem p.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 37 x 47 cm w świetle oprawy
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 27 x 36,5 cm;
sygn. l. d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 49 x 59 cm,
sygn. l.d.: R.Malczewski; pochodzenie: Ze zbiorów pasierbicy artysty, Barbary Turskiej-Lorentz
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 58 x 45 cm w świetle passe-partout; pochodzenie: Ze zbiorów pasierbicy artysty, Barbary Turskiej-Lorentz
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 39 x 56,4 cm
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'R.Malczewski | malowane 9 lipiec 53.'
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 36,5 x 56,8 cm
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Akwarela, papier; 35,5 x 50,5 cm
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
PEJZAŻ ZNAD BOW RIVER W KANADZIE, lata 1943-1950
akwarela, karton
38,2 x 55,5 cm
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
Na odwrocie napis ołówkiem oraz nalepka z tekstem (maszynopis): Bow River, Banff. Obok ołówkiem cyfra: 5.
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 33 x 48 cm
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 47 x 64 cm
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
PEJZAŻ z POŁUDNIA FRANCJI, 1930
akwarela, 26,5 x 39,5 cm w świetle passe-partout,
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 26,5 x 31,5 cm w świetle passe-partout,
sygn. l.g.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier
54 x 45 cm (w świetle oprawy)
sygn. l. d: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, wym. 35 x 48 cm,
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, wym. 34 x 48 cm,
sygn. l.d. : Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
MOUNTAIN WARSAW W GÓRACH SKALISTYCH, październik 1943
akwarela, papier
50 x 32,6 cm (w świetle passe-partout)
sygn. i autorski napis l.d.: Rafał Malczewski | Columbia Big Bend. Mount Warsaw | X. 1943
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier
37,5 x 55 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: Rafał Malczewski.
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Był cyrk w Zakopanem (Gminne Muzeum)
olej/tektura, 62 x 74 cm
na odwrociu papierowa nalepka wystawowa IPS-u w Warszawie z tytulem obrazu: 'Gminne Muzeum"
- własność artysty
- kolekcja Józefa Fedorowicza, Zakopane
- Wystawa: Konrad Krzyżanowski, Tadeusz Kulisiewicz, Rafał Malczewski, Dziesięciu z Krakowa, Loża Wolnomalarska, Instytut Propagandy Sztuki, Warszawa, marzec-kwiecień 1932, poz. 177
- Katalog wystawy Konrad Krzyżanowski, Tadeusz Kulisiewicz, Rafał Malczewski, Dziesięciu z Krakowa, Loża Wolnomalarska, Instytut Propagandy Sztuki, Warszawa, marzec-kwiecień 1932, poz. 177, s. 19
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej/płótno, 94 x 74 cm
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 34 x 47 cm
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 36,5 x 27 cm (w świetle passe-partout)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 49 x 70 cm
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier; 38 x 49 cm;
sygn. l. d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, tektura; 61,5 x 78,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Rafał Malczewski / 1927;
na odwrocie szkic pejzażowy
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 32,5 x 47 cm
sygn. l.d.: Rafał Malczewski Bronowice
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Zima w mieście (plac Dominion w Montrealu)
olej, tektura, 38 x 55,5 cm
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier
37 x 55 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
na odwrocie - na oprawie - nalepka firmowa: Biferali Beaux Arts / Fine Art z opisem obrazu i tytułem "The River Route in Winter"
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, tektura
45,5 x 60,5 cm
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
na odwrocie u dołu stempel Dominion Gallery w Montrealu (1438 Sherbrocke St. West) oraz wydrapany w tekturowym podłożu napis p.g.: RAFAL MALCZEWSKI | "WINTER AFTERNOON" | 1892 -1965
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
PIERWSZY ŚNIEG NA PRERIACH, ok. 1945
akwarela, papier
33 x 49 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
na odwrocie - na oprawie - napis kredką: 46754, stempel i nalepka Dominion Gallery w Montrealu (1438 Sherbrocke St. West) z danymi o obrazie. Ponadto nalepka firmowa: Biferali Beaux Arts / Fine Art z tytułem obrazu "First snow on Prairies".
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 52 x 70 cm
sygnowany l.d.: `Rafał Malczewski`
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 38 x 57 cm
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 36 x 51 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: `Rafał Malczewski.`
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, ołówek, tusz pędzel, papier
55,5 x 37 cm
sygn. l.d.: R Malczewski
na odwr. oprawy nalepka galerii Biferali (Montreal), z nazwiskiem artysty, tytułem: Skyscraper, datą i określeniem techniki oraz fotograficzna reprodukcja odwrocia pracy
na ramie nalepka montrealskiego zakładu ramiarskiego
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej/tektura, 100 x 70,5 cm
- D. A. Rempex, 2009
- kolekcja prywatna
- Rafał i Jacek Malczewscy, Muzeum Jacka Malczewskiego w Radomiu, marzec-maj 2011
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
gwasz/tektura, 47,5 x 80 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Rafał Malczewski 1921`
na odwrociu papierowa nalepka wystawowa z Muzeum Jacka Malczewskiego w Radomiu z 2011 roku
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, tektura
97,5 x 67,3 cm
sygn. l.g.: Rafał Malczewski
Obraz opisywany i reprodukowany, m.in. w:
- D. Folga-Januszewska, Rafał Malczewski i mit Zakopanego, t. 1, Wydawnictwo Bosz, Olszanica 2006, s. 151, il. barwna na s. 152;
- Z.K. Posiadała [koncepcja i redakcja], Jacek i Rafał Malczewscy, Wydawca B.Towpik-Roszkiewicz, Radom 2014, il. barwna na s. 295.
Porównaj także:
- M. Sterling, Wystawa Rafała Malczewskiego, "Świat", R. XXII, nr 23 z dn. 9 VI 1928, s. 8.
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, pastel, papier
35,7 x 54 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: Rafał Malczewski
Na odwrocie - na oprawie - nalepka firmowa: Biferali Beaux Arts / Fine Art z opisem obrazu i tytułem "Wilderness Rapids"
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, płótno na tekturze
50,5 x 40 cm
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
Na odwrocie - po prawej u góry - znaczna liczba ręcznie wpisanych różnych cyfr w kółkach lub ramkach. Ponadto napis długopisem: ROCKY MOUNTAINS. Nalepka firmowa: Biferali Beaux Arts / Fine Art z danymi o obrazie; stempel Dominion Gallery w Montrealu (1438 Sherbrocke St. West)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 30 x 47 cm
sygnowany, datowany i opisany l.d.: `Rafał Malczewski P.E.I. 1944`
na odwrociu opisany: `Prince Edward Island`
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 35 x 49 cm
sygnowany p.d.: `Rafał Malczewski`
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 31,5 x 47,5 cm
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
ZACHÓD SŁOŃCA w GÓRACH, przed 1939
akwarela na kartonie, 34,5 x 44 cm,
sygnowana l.d.
"Rafal Malczewski".
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 37,5 x 54,3 cm (w świetle passe-partout)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 33 x 48 cm (w świetle passe-partout)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 26,5 x 31,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.g.: 'Rafał Malczewski'
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej/tektura, 70 x 100 cm
sygnowany i datowany l.d.: `1927 Rafał Malczewski`
na ramie napis: `Widok`
- zakup przez rodzinę obecnego właściciela w latach 30. XX w.
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Rzeka (Panorama Tatr od Północy), około 1927 r.
sygnowany l.d.: `Malczewski`
na odwrociu dwie papierowe nalepki depozytowe z Muzeum Narodowe w Warszawie z numerem: `p 45/06/1 | pMT/21`
- ofiarowany przez artystę rodzinie Krzeptowskich w Zakopanem - kolekcja prywatna, Polska
- Rafał Malczewski, Wystawa w Domu Sztuki na Chmielnej, Warszawa 1928
- Rafał Malczewski, Wystawa indywidualna, Antykwariat Artystyczny F. Studzińskiego, Kraków 1929
- Rafał Malczewski i mit Zakopanego, Muzeum Narodowe w Warszawie 7 kwietnia - 25 czerwca 2006
- Rafał Malczewski. Wystawa indywidualna, Antykwariat Artystyczny F. Studzińskiego, Kraków 1929, wstęp do katalogu S.I. Witkiewicz (obraz wzmiankowany)
- Rafał Malczewski i mit Zakopanego, Warszawa-Olszanica 2006, s. 154-155, poz. kat. 249
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier; 33 x 49 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. l. d.: Rafał Malczewski. Jasper. - Sept - 43
na odwrocie napis: Miette River, Jasper Nat. Park / Alberta oraz napisy ołówkiem, kredką i czarnym flamastrem
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier; 38 x 56 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. l. d.: Rafał Malczewski 3.I.54
na odwrocie napisy czarnym flamastrem i ołówkiem
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier; 34 x 49 cm w św. p-p.;
sygn. l. d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier; 36 x 54 cm w św. p-p.;
sygn. l. d.: Rafał Malczewski
na odwrocie napisy ołówkiem i kredką
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, tektura; 25 x 30 cm;
sygn. p. d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, ołówek, papier, 27 × 36,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 54 × 36 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Akwarela, papier; 34,5 x 49 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany p.d.: martwa natura | malował Rafał Malczewski - potwierdza | Syn Krzysztof Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Zakopiańskie opłotki, lata 30.
Akwarela; wym.: 30,5 x 23,8 cm; sygn. niebieską farbą l.d.: Ra- fał Malczewski; praca oprawiona w ramkę z epoki, na zaplecku stempel wiedeńskiej fi my Oskar Balzer.
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Olej, tektura; 33 x 41 cm
Sygnowany l.d.: R Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej/płótno, 100 x 80 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Rafał Malczewski | 1927'
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej/płótno, 80 x 100 cm
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej/płótno, 94 x 74 cm
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej/płótno, tektura, 36,5 x 45,5 cm
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier; 48,5 x 49,5 cm;
sygn. l. d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 36 x 54,5 cm (w świetle passe-partout)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Akwarela, papier; 29,5 x 39,5 cm
Na odwrocie potwierdzenie autorstwa, napis długopisem: akwarela Rafała Malczewskiego | potwierdził syn Krzysztof Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Portret ojca, Jacka Malczewskiego
ołówek, akwarela, 45 x 35 cm; opisany u dołu: Jacek Malczewski - rysował Rafał Malczewski/Magdalenie Kolendzie (?) - aby zawsze wierną była/prawdziwej sztuce/Krzysztof Malczewski 1946
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 33,5 x 49 cm w świetle passe-partout;
sygn. i dat. l. d.: Rafał Malczewski. Minaki. VII - 43.;
Ze zbiorów pasierbicy artysty, Barbary Turskiej-Lorentz
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 49 x 59 cm;
sygn. l. d.: R.Malczewski;
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 58 x 45 cm w świetle passe-partout;
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 34 x 52 cm
w lewym dolnym rogu dedykacja artysty dla Stefanii Tuwimowej z datą 4 maja 1947 roku
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, tektura, 23 x 28 cm,
sygn. p.d.: Rafał Malczewski.
Na odwrocie naklejki z wystaw w Muzeum okręgowym w Sandomierzu oraz Muzeum w Radomiu.
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela na kartonie,
43 x 57 cm,
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
obraz dwustronny
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier; 34 x 50,6 cm;
sygn. l. d.: Rafał. Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 38 x 56 cm (w świetle oprawy)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier; 31,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Rafał Malczewski. / Rio - 1947. (ołówkiem)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 33,5 x 49,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany l.d.: `Rafał Malczewski 6/X 35 Równica.`
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier; 35 x 49 cm;
sygn. l. d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 45 × 35 cm
u dołu dedykacja: Jacek Malczewski - rysował Rafał Malczewski/ Magdalenie Kolsendzie - aby zawsze wierna była/ prawdziwej sztuce/ Krzysztof Malczewski 1996 Pochodzenie: Kolekcja Krzysztofa Malczewskiego, wnuka Jacka.
Estymacja: 14000 - 16000 zł
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, tektura; 23 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Rafał Malczewski.
Na odwrocie nalepki wystawowe: z Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, wystawa "Jacek i Rafał Malczewscy 25.03.2011 - 04.09.2011" oraz z Muzeum Okręgowego w Sandomierzu z wystawy "Jacek i Rafał Malczewscy 17.03.2012 - 31.07.2012"
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 31,5 x 23 cm,
sygn. l.d.: piórkiem Rafał Malczewski, Plaża w Rio 1944
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej/płótno dublowane, 51 x 70,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Rafał Malczewski | Brasil 1942`
Pochodzenie: aukcja Lipert Gallery, New York; kolekcja prywatna New York
Estymacja 30 000 - 35 000 zł
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 32,5 x 41 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany l.d.: `R. Malczewski`
Estymacja: 8 000 - 12 000 zł
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 33 x 48 cm (w świetle passe - partout)
Estymacja: 8 000 - 12 000 zł
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Pejzaż zimowy z chatą, 1954 r.
akwarela/papier, 44 x 63 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany l.d.: `Malczewski Rafał | 1.I.1954.`
Estymacja: 8 000 - 10 000 zł
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Pejzaż nadmorski z Antibes
Skały nabrzeżne
akwarela, papier, 36,5 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. na jednej ze stron l. d.: Rafał Malczewski. Antibes
Złamanie arkusza na osi.
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Olej, sklejka, wym.: 25 x 30cm
Sygn.p.d. Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Akwarela, karton; wym.: 50 x 60 cm; sygn. l.d.: R. Malczewski;
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 36,6 x 39,5 cm (w świetle passe-partout)
Estymacja: 9 000 - 12 000 zł
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 34,5 x 49 cm (w świetle passe-partout)
opisany p.d.: `martwa natura | malował Rafał Malczewski - potwierdza | Syn Krzysztof Malczewski`
Estymacja: 7 000 - 9 000 zł
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
kredka/papier, 21 x 27,5 cm
sygnowany p.d.: `Rafał Malczewski (...)`
Estymacja: 2 500 - 3 500 zł
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 29 x 39 cm
Odwrocie:
odręczne potwierdzenie autentyczności syna artysty, Krzysztofa Malczewskiego
Estymacja: 5 000 - 7 000 zł
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Pejzaż nadmorski z Antibes
Skały nabrzeżne
Złamanie arkusza na osi.
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier; 36,5 x 55 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela na papierze, 37 x 56 cm,
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier; 33 x 47,5 cm w świetle oprawy
Estymacja: 15000 - 18000 PLN
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Sygn.p.d. Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 41 x 57,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnatura i dedykacja p.d.: `Kochanej buzusi Rafał Malczewski | 24 grudnia | Kochanej (?)`
Estymacja: 12 000 - 18 000 zł
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Portret syna Krzysia na schodach, 1920 r.
akwarela/papier, 34 x 49 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany p.d.: `R. MALCZEWSKI 1920`
Estymacja: 12 000 - 18 000
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
sygnowany ołówkiem p.d.: `Rafał Malczewski`
Estymacja: 8 000 - 12 000
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier; 26,5 x 42,5 cm ;
sygnowana po prawej stronie u dołu: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier;
34,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Rafał Malczewski (ołówkiem)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Akwarela, papier, wym.: 54,5x36,5cm
Sygn.p.d. Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, tektura, 70 x 51 cm
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
Stan zachowania: w prawym dolnym narożniku i w środku obrazu tektura pęknięta.
Na odwrocie na narożniku ramy naklejka: Muzeum Narodowe / w Warszawie / (długopisem)
p163/06.
Obraz był eksponowany na wystawie "Rafał Malczewski i mit Zakopanego", kwiecień 2006 - lipiec 2007.
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 27 x 35 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Rafał Malczewski, Rio:42.`
Estymacja: 7 000 - 9 000 zł
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 36 x 51 cm (w świetle passe - partout)
Estymacja: 14 000 - 18 000 zł
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
kredka/papier, 20,5 x 28 cm (w świetle passe - partout)
u dołu: `Rafał Malczewski - Szkic do cyklu "Czarny Śląsk"`
STAN ZACHOWANIA: do konserwacji
Estymacja: 2 500 - 3 500 zł
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
kredka/papier, 21 x 27 cm (w świetle passe - partout)
podpisany l.d.: `Szkic Rafała Malczewskiego poświadczył Krzysztof Malczewski (syn)`
Estymacja: 2 500 - 3 500 zł
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 33 x 48 cm (w świetle ramy)
Estymacja: 10 000 - 14 000 zł
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier; 29 x 39,5 cm w świetle passe-partout
sygnowana po lewej stronie u dołu: Rafał Malczewski New Carlisle.
na odwrocie: Rafał MALCZEWSKI | GORZELNIA | New Carlisle, Canada | Nr 109 30 x 42 | akw./p. 1944 r.
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier; 34,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej/tektura, 49,5 x 69,5 cm (w świetle passe - partout)
Estymacja 15 000 - 20 000 zł
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
kredka/papier 29,5 x 39,5 cm
Estymacja: 2 500 - 3 500 zł
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Estymacja: 10 000 - 16 000 zł
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 35 x 53 cm (w świetle passe-partout)
Estymacja: 12 000 - 18 000 zł
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 35 x 49 cm (w świetle passe-partout)
Estymacja: 10 000 - 16 000 zł
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Martwa natura z cytrynami, czajnikiem i szklanką
akwarela, papier; 34 x 49 cm (w świetle oprawa);
napis odręczny długopisem p. d.: martwa natura/ malował Rafał Malczewski potwierdza/ syn Krzysztof Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
kredki, papier; 21 x 27 cm (w świetle oprawy);
Napis długopisem z prawej strony pionowo: rysował Rafał Malczewski/ potwierdza syn Krzysztof Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Akwarela, papier; 36,5 x 56,8 cm w świetle passe-partout
Sygn. p.d. Rafał Malczewski
Estymacja: 15.000 - 20.000 zł
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Podwórko przed zakładem krawca
olej/tektura, 71,5 x 91 cm
Estymacja 50 000 - 70 000 zł
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej/tektura, 49 x 76 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Rafał Malczewski 56`
Estymacja 50 000 - 70 000 zł
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 48 x 66,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l. d.: `Rafał Malczewski | Lizbona 1940`
Estymacja: 15 000 - 25 000
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 48 x 67 cm
sygnowany l. d.: `Rafał Malczewski`
Estymacja: 15 000 - 25 000
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Pejzaż zimowy z chatą, ok. 1960
akwarela, papier; 37 x 54 cm (w świetle oprawy);
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej/tektura, 37,5 x 54,5 cm
ODWROCIE: papierowa naklejka z Galeries d`Art. Watson w Montrealu z tytułem autorskim
Estymacja: 15 000 - 25 000
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej/płótno, 72,5 x 100 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Rafał Malczewski | - 38`
ODWROCIE: 1) na blejtramie naklejka z galerii w Nowym Jorku; 2) trudno czytelna naklejka papierowa z Biura Krajowej Rady Narodowej
Estymacja: 50 000 - 70 000
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Akwarela, papier naklejony na sklejkę, 100 x 69 cm
Sygn. l.d. Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 50,5 x 38 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: `Rafał Malczewski"
Estymacja: 8 000 - 12 000
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, ołówek/papier, 34,5 x 48,5 cm
sygnowany l.d.: `Rafał Malczewski | Rożnów`
Estymacja: 12 000 - 20 000
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 39 x 56 cm (w świetle passe-partout)
Estymacja: 12 000 - 20 000
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 35,5 x 48 cm
Estymacja: 8 000 - 12 000
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 54,5 x 38 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p. d.: `Rafał Malczewski`
Estymacja: 12 000 - 18 000
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 52 x 36,5 cm (w świetle passe-partout)
Estymacja: 12 000 - 18 000
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 51,5 x 70,5 cm
Estymacja: 18 000 - 30 000
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 37,5 x 56 cm (w świetle passe-partout)
Estymacja: 9 000 - 15 000
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, tusz/papier, 48 x 34 cm (w świetle passe-partout)
Estymacja: 9 000 - 15 000
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 32 x 46 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l. d.: Rafał Malczewski
Estymacja: 8 000 - 15 000
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 35 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Rafał Malczewski 2 paź. 1937.
Publ.: Jacek i Rafał Malczewscy. Katalog wystawy podróżnej; z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2005, poz. 60 - tu pt. Pejzaż zimowy, il. barwna.
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Obraz dwustronny - Jesień/ Wędrowcy w górach
akwarela/papier, 38 x 55 cm
sygnowany na awersie l. d.: `Rafał Malczewski`
Estymacja: 5 000 - 8 000 zł
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Estymacja: 5 000 - 8 000 zł
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier,
34 x 51 cm
ESTYMACJA 6 000 - 9 000
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Odpoczynek w słońcu[Wizerunek własny artysty?]
akwarela, papier, 37,5 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.
d.: Rafał Malczewski (długopisem)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Pejzaż z doliną rzeki, lata 40. XX wieku
Akwarela, karton;
wym.: 37,2 x 30,5 cm;
sygn. l.d: Rafał Malczewski.
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier,
48 x 35 cm (w świetle passe-partout)
Estymacja: 8 000 - 10 000 zł
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier,
35,5 x 54,5 cm (w świetle passe-partout)
Estymacja: 6 000 - 9 000 zł
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Zimowy pejzaż górski z chatami
akwarela/papier,
33 x 47 cm (w świetle passe-partout)
Estymacja: 9 000 - 12 000 zł
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, ołówek/papier,
30,7 x 48,5 cm (w świetle passe - partout)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier,
34 x 49 cm
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
PEJZAŻ Z PREVII (WENEZUELA), 1944 R.
akwarela/papier,
34 x 49 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Rafał Malczewski Previa - lipiec 1944`
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej/sklejka,
62,5 x 85 cm
ODWROCIE: naklejka depozytowa Muzeum Narodowego w Warszawie
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Widok parku i dworu w Lusławicach, 1922
akwarela, papier,
wym. 49 x 65 cm
sygn. l.d.: Rafał Malczewski / Lusławice 1922
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, ołówek/papier,
37 x 48,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l. d.: `Rafał Malczewski | Charzewice` oraz dedykacja p. d.: `P. Muszce Kowalskiej | ku wspomnieniom jasnych dni | w Charzewicach | w roku 1931 lato`
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, tusz/papier,
48 x 34 cm (w świetle passe - partout)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
sygn. p.d.
akwarela, papier
38.5x50.5 (w świetle passe-partout )
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton,
62 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: Rafał Malczewski (długopisem)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
- motyw z Kanady
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
59 x 45,5 cm;
sygn. l. d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, sklejka,
25 x 30 cm;
sygn. p. d.: Rafał Malczewski
Praca ujęta w katalogu: Spotkania ze sztuką Jacek i Rafał Malczewscy, Kołobrzeg 2009 r., nr kat. 64
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, sklejka
71 x 91 cm
niesygnowany
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier,
38 x 55 cm
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier,
31,5 x 47,5 cm
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
gwasz, akwarela na kartonie
69 x 99,5 cm,
sygnowany l.d. "Rafał Malczewski /Zakopane 1936"
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela na kartonie,
28,5 x 39,5 cm,
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier,
34 x 52 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, płótno,
40,5 x 56 cm;
sygn. l. d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, tektura,
72 x 98 cm;
sygn. p. d.: Rafał Malczewski;
na odwrocie nalepka z Oddziału Aukcyjnego Antykwariatu Artystycznego Fr. Studzińskiego w Krakowie przy ul. Straszewskiego 27 z nr porządkowym 490
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwaforta/papier,
36 x 49,5 cm
sygnowany l. d.: `R. Malczewski`
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela na podrysie ołówkowym na kartonie,
31 x 46 cm
sygnowana p.d. "Rafał Malczewski"
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier,
37 x 56,5 cm (w świetle passe - partout)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier,
37,5 x 56 cm
sygnowany l. d.: 'Rafał | Malczewski'
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier,
31 x 23 cm w świetle oprawy;
sygn. p. d.: Rafał Malczewski./ Rio - 1947.
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej/płyta,
100 x 70,5 cm
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
sygn. dat. l.d.
akwarela, papier
31.3x23 (w świetle passe-partout)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier;
36,5 x 56,8 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d. Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, tusz/papier, 41 x 51 cm (w świetle passe-partout)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
gwasz, akwarela, tektura, 47,5 x 78,5 cm;
sygn. l. d.: Rafał Malczewski 1921
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, sklejka; 71 x 91 cm
niesygnowany
Autentyczność obrazu potwierdzona przez Barbarę Lorenz, pasierbicę artysty
Na odwrocie nalepki:
Rafał Malczewski 1892-1965/ Yellow Bull 1950
Montreal/ 3 April 2004/ This is to certify that the "Yellow Bull" is an authentic work painted in 1959 by my late stepfather Rafal Malczewski/ Barbara Lorenz//-/ Barbara Lorenz
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier; 23 x 28,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l.d. Rafał Malczewski/ 1958?
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier,
32,5 x 49 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l. d.: "Rafał Malczewski"
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier;
38 x 55 cm w świetle ramy
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier
22,2 x 29 cm (w świetle oprawy)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Akwarela, gwasz, papier
25,8 x 30,5 cm
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, płótno
114 x 90 cm
sygn. l. d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier
68 x 99 cm
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Akwarela, papier;
39 x 55,5 cm
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier;
23,9 x 34,2 cm w świetle passe-partout
sygn.l.d.: Rafał Malczewski. New Carlisle.
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier,
29 x 32 cm w świetle passe-partout
sygn.l.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Olej/sklejka, 30,5x24 cm
Sygn. pr. dół Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier,
35,5 x 50 cm
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
sygn. dat. l.d.
akwarela, papier
34.2x24.6 (w świetle passe-partout)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, na podrysowaniu ołowkiem,
54 x 32,5 cm;
sygn. l. d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej/sklejka, 71 x 91 cm
niesygnowany
autentyczność obrazu potwierdzona przez Barbarę Lorenz, pasierbicę artysty
na odwrocie nalepki: `Rafał Malczewski 1892-1965 | Yellow Bull 1950` oraz `Montreal | 3 April 2004 | This is to certify that the "Yellow Bull" is an authentic work painted in 1959 by my late stepfather Rafal Malczewski/ Barbara Lorenz | /-/ Barbara Lorenz`
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier,
63,5 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Rafał Malczewski (ołówkiem)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier
35 x 50,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Rafał Malczewski Waskesiu 43
Na odwrocie napis autorski: Waskesiu, Prince Albert N. Park / Saskatchevan (ołówkiem)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 35 x 50 cm
sygnowany i datowany l. d.: `(...) 1931 | Rafał Malczewski`
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej/płótno, 67 x 90 cm
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Jacek Malczewski odpoczywający w trakcie
jesiennego spaceru
akwarela, papier,
35 x 50 cm;
Praca pochodzi ze zbiorów córki artysty.
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier,
24 x 31 cm;
Praca pochodzi ze zbiorów rodzinnych córki artysty.
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, płótno;
115 x 89,5 cm
sygn. l.d.: Rafał / Malczewski
na krośnie nalepki: MUZEUM NARODOWE/ W WARSZAWIE; nr inw. 18445 I/ Poz. Ks. Inw 8/ malczewski Rafał - Ulica przy/ fabryce ol. pł 144 x 78
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier, 34 x 48,5 cm;
sygn. l. d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
sygn. l.d.
akwarela, papier
33x50.5
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
ołówek, akwarela, papier, 36 x 54 cm;
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Obraz dwustronny, na odwrocie: Stacja Tyłek.
olej, tektura, 100 x 70,5 cm;
sygn. l. d.: Rafał Malczewski;
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 11,5 x 14,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany l. d.: `Rafał Malczewski` oraz napisy: `(
) | Pologne Muszka 21 III 34. Cracovie`
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
43,5 x 59 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 31 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 39 x 57,5 cm;
sygn. l. d.: R. Malczewski (obraz bez ramy)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 35 x 50 cm (w świetle passe - partout);
sygn. l. d.: Rafał Malczewski "Waskesin" - 43
na odwrocie napis autorski: Waskesin, Prince Albert N. Park / Saskatchewan
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 34 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier,
32,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie odręczne potwierdzenie autentyczności, wystawione przez syna artysty, Krzysztofa Malczewskiego z dn. 18. XII. 2002
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, tektura, 24,5 x 30 cm;
sygn. p.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela na podrysowaniu czarną kredką,
papier, 34,2 x 24,6 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: Rafał Malczewski. jasper - 43.;
na odwrocie nalepka: Entrance to the C.N.R. Lodge / Jasper, National Park.
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Akwarela, papier; 34 x 48,5 cm
Sygnowany l. d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier,
34,3 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier,
21 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Akwarela, gwasz, papier; 53,5 x 37,5 cm w świetle passe-partout
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
papier, 54 x 37,5 cm (w świetle passe partout);
sygn. l.d.: Rafał Malczewski (ołówkiem)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier,
34 x 49 cm (w świetle passe partout);
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 35 x 49,5 cm;
sygn. l.d.: Rafał Malczewski;
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 37 x 55cm
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
papier, 56 x 37,5 cm;
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 32 x 47,5 cm (w świetle passe partout)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, płótno, 77 x 102,5 cm;
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Akwarela, papier; 56,3 x 40,2 cm
przy sygnaturze dostrzec można zarys trudno czytelnej daty 1956.
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 31,5 x 46 cm
sygn. p.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 34,5 x 48 cm;
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
papier, 56 x 37,5 cm;
sygn. p.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 29,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Rafał Malczewski (ołówkiem)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
papier, 37,5 x 55 cm;
sygn. l.d: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, płótno, 51 x 69 cm;
sygn, l.d. Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 37,5 x 57 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 36 x 56 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier,
36,5 x 54 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej/tektura, 24,5 x 29,5 cm
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier,
wym.: 32 x 45 cm,
sygn. l.d.: Rafa? Malczewski 49
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, płótno,
51 x 69 cm
sygnowany czarną farbą l.d.: Rafał Malczewski/Brasil 1941
na blejtramie fragm. starej nalepki: ..Nr.5 The....Albragil (?) The "Rossa" | Brasil $ 300
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier,
33,7 x 48,9 cm (w świetle oprawy);
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Portret Witkiewiczowej Jadwigi z Unrugów (żony Stanisława Ignacego Witkiewicza)
olej, tektura, 66,5 x 97
sygn. l. d.: Rafał / Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 57 x 72,5
sygn. p. d.: Rafał Malczewski; na rewersie l. g. napis: "First snow $ 110 / Laurentiaus"
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier,
37,5 x 56 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier,
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
JACEK MALCZEWSKI W LUSŁAWICACH, 1926 r.
Papier, akwarela; 35,3 x 49,7 cm
Sygn. p. d.: Lusławice 21 sierpień 1926 | Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Akwarela, papier;
35 x 49 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany ołówkiem l. d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier
wym.: 53x37 cm
sygn. l.d.: Rafał Malczewski 15 maj 1958 Key West, Zosi
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, płótno,
51 x 69 cm
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
sygnowany l.d.
akwarela, papier
54x38
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 36,5 x 56,8 cm (w świetle passe - partout);
sygn. p.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 33,3 x 36,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, wym.: 33, 5 x 49cm
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, tektura, 67,5 x 96 cm; sygn. l.d.: Rafał Malczewski
Na odwrociu nie skończony szkic portretu kobiety.
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 37,5 x 56 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, wym.: 36 x 54 cm
sygn. p.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
sygn. l.d.
akwarela, papier
33x36 (w świetle passe-partout )
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 36,5 x 54,3 cm (w świetle passe - partout);
sygn. p.d.: Rafał malczewski (ołówkiem)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Akwarela, papier, 37 x 55,5 cm; w św. p.-p.
Sygn. p.d.- Rafał Malczewski (ołówkiem)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Akwarela, papier, 33,5 x 49,5 cm; w św. oprawy
Sygn. l.d.- Rafał Malczewski / Morin Heights / I-44
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Pejzaż z wysoką górą - ostańcem
akwarela, papier; 24 x 35 cm;
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Olej, tektura, 67,5 x 96 cm;
Sygn. l.d.- Rafał Malczewski
Na odwrociu portret kobiety
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
sygn. l.d.
akwarela, papier
36x53.5 (w świetle passe-partout )
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 27 x 50 cm (w świetle oprawy); sygn. l.d.: Rafał Malczewski - Rio de Janeiro X - 42
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Olej na tekturze 56 x 70 cm
Sygnowany p.d. - "R. Malczewski / 56"
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
sygnowany l.d.
akwarela, papier
37.2x55.7 (w świetle passe-partout )
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
sygnowany, datowany l.d.
akwarela, papier
36x55.5 (w świetle passe-partout )
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 48,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
wym.: 37 x 55,5 cm
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
sygn. dat. p.d.
akwarela papier
57.5x38.5
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
sygn. l.śr.
akwarela papier
39.5x58
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 26 x 33 (w świetle oprawy); sygn. p.d.: Rafał Malczewski / Brazylia `46
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela na kartonie, 100 x 70 cm, sygnowany u dołu po lewej "Rafał Malczewski"
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, wymiary: 20 x 13 cm
sygnowany prawy dół: "Rafał Malczewski"
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, wym.: 48,5 x 34 cm
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
WNĘTRZE DOMU ARTYSTY W ZAKOPANEM, 1922
olej na tekturze, 68,5 x 98,5 cm sygnowany u dołu po prawej "Raf.Malczewski, 1922"
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, tektura, 54,5 x 68 cm; sygn. l.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier naklejony na tekturę, 35,8 x 49,8 cm
sygnowany ołówkiem l.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej na tekturze, 68,5 x 98,5 cm sygnowany u dołu po prawej: "Raf.Malczewski, 1922"
Z posiadania rodziny artysty.
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
SYN ARTYSTY KRZYSZTOF NA NARTACH, 1920 (?)
olej na tekturze, 96,5 x 68 cm
Na odwrocie: Pejzaż górski z pniami drzew zwalonych przez wichurę. Kartka z Muzeum Narodowego w Warszawie z lat międzywojennych, kartka z odręcznym napisem "Malczewski R.20". Z posiadania rodziny artysty.
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/ołówek/papier, wymiary w świetle passe-partout: 47 x 32 cm;
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, gwasz, 34 x 48 cm (w świetle oprawy); sygn. l.d.: Rafał Malczewski
na odwrocie: nalepki Dominion Gallery z Montrealu (trzy) oraz
Gian Carlo Biferali Fine Art, Montreal.
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier,
33 x 48.5 cm
sygnowana l.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, sklejka
80 x 64 cm
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier; 65,5 x 100 cm;
sygnowana po lewej stronie u dołu: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, gwasz, na podrysowaniu ołówkiem, papier, 25 x 20 cm (w świetle oprawy)
napis autorski u dołu: Mussolini z zielonym cyckiem/ maj 1929/ Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, karton, 36 x 55,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela na kartonie, 49 x 33 cm (w świetle p-p)
sygnowana l.d.: "Katowice 19. 1935/ Rafał Malczewski/ Staw..."
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Zaprzęg na śnieżnej polanie, po 1942
akwarela, papier,
37 x 56 cm
sygnowana p.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela na kartonie, 69 x 100 cm
na odwrocie opinia Leszka Ludwikowskiego - biegłego sądowego w zakresie dzieł sztuki, potwierdzająca autentyczność pracy oraz pieczęć krakowskiego zakładu przyborów malarskich Róży Aleksandrowicz
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 44,5 x 30,5 cm (w świetle ramy);
sygn. l.d. - Rafał Malczewski. / Canada Febr 1943
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, płótno,
60 x 73.3 cm
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)