FABIJAŃSKI Stanisław Ignacy Poraj (1865 - 1947)
akwarela, papier
50,2 x 42,4 cm (w św. ramy: 48,5 x 41)
sygn. p.d.: Stanisław Fabijański | Kraków – Wawel 1904.
Na odwr. – w części czytelny – napis tuszem: Krużganek pa[rteru] | ku głównemu we[jściu] | na schody.
Ponadto – niemożliwe do identyfikacji, kilka szczątkowo zachowanych – nalepek wystawowych, w tym nalepka TZSP w Królestwie Polskiem.
Na papierze zabezpieczającym obraz od tyłu w części zachowany odręczny napis: „Wawel“ | Krużganek [...] | głównego [...] na schody
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela, karton
40 x 70,7 cm
sygn. p.g.: St. Fabijański
Kościół Św. Wojciecha na Rynku Głównym w Krakowie
akwarela, papier, 50 x 30 cm,
sygn. p.d.: St. Fabijański
Rycerz krzyżacki przed bramą zamkową, 1891
olej, płótno, 56 x 75 cm,
sygn. p.d.: Stanisław Fabijański 1891.
Na odwrocie na krośnie napis ołówkiem: „U Bram Kirszporga (?)”.
Ślady dawnej konserwacji.
tusz, tusz lawowany, gwasz, papier; 45,5 x 29,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany l. d.: St. Fabijański / Kraków 1920;
na odwrocie nalepka z Salonu Sztuki Alfreda Wawrzeckiego, Kraków ul. Wiślna 9 z autorem i tytułem obrazu.
Przedsionek kościoła św. Barbary w Krakowie
akwarela, papier, 34,5 x 50 cm;
sygn. l. d.: St. Fabijański.
akwarela, pastel, papier naklejony na tekturę; 46,5 x 68,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: St. Fabijański / 1925;
dedykacja okolicznościowa (wtórny) l. d.: Kochanej p. Myszce / w dniu jej ślubu śle te / Kwiaty, by radość / i szczęście przynosiły / MS(…)ołowska / 21 / II 25 (przed konserwacją).
akwarela, gwasz/tektura, 68 x 44 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'St. Fabijański 1924'
olej, tektura; 30 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: St. Fabijański;
na odwrocie nalepka z odręczną adnotacją: Stanisław Fabijański / (1865-1947) / Kraków - Na Kazimierzu.
akwarela, tektura, 69 x 49,5 cm,
sygn. p.d.: St. Fabijański.
Na odwrocie pieczęć Magazynu Przyborów Malarskich R. Aleksandrowicz Kraków ul. Basztowa 11.
Baszta Złodziejska na Wawelu, 1919
akwarela, tektura; 73 x 43 cm;
sygn., dat. i opisana l. d.: St. Fabijański Kraków 1919.;
na odwrocie napis: Baszta Złodziejska / ... (? - dalej nieczytelnie).
Akwarela, papier, 49 x 36,5 cm,
sygn. p.d.: St. Fabijański.
KOŚCIÓŁ ŚW. BARBARY W KRAKOWIE, 1933
Olej, tektura; 37 x 49 cm
Sygnowany l.d.: Stanisław Poraj Fabijański Kraków 1933.
olej/tektura, 33 x 25 cm
sygn. p.g.: "Stanisław Poraj Fabijański/autoportret/1941"
na odwrocie pieczęć owalna krakowskiego magazynu przyborów malarskich Róży Aleksandrowicz
pochodzenie: kolekcja prywatna
Kościół św. Barbary w Krakowie, 1918
akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę; 46,5 x 26,6 cm;
sygn., dat. i opisana l. d.: St. Fabijański Kraków 1918,
p. d. opisany: 143.
Ogrójec przy kościele św. Barbary w Krakowie
akwarela, gwasz/papier, 24 x 34 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l.d.: 'St. Fabijański'
na odwrociu naklejka z Salonu Sztuki Alfreda Wawrzeckiego
sygn. dat. l.d.
akwarela, gwasz, papier/tektura
46.5x26.6 cm
Kościół Św. Barbary w Krakowie. Ogrójec
akwarela, gwasz, papier; 34 x 48,5cm
sygn.l.d.: St. Fabijański
akwarela/papier, 48,5 x 41 cm (w świetle ramy)
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Stanisław Fabijański | Kraków - Wawel 1904.'
opisany na odwrociu
Wawel - Baszta Dorotki, 1904-1905
akwarela, gwasz/papier, 49 x 27 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Stanisław Fabijański | Kraków - Wawel 1904-1905'
opisany na odwrociu: 'Baszta Dorotki'
Kościół św. Barbary w Krakowie
akwarela, tektura, 50 x 35 cm,
sygn. l.d.: St. Fabijański.
Na odwrocie pieczęć Magazynu Przyborów Malarskich R. Aleksandrowicz Kraków ul. Basztowa 11, oraz naklejka Salonu Sztuki Alfreda Wawrzeckiego z Krakowa.
KAPLICA OGROJCOWA PRZY KOŚCIELE ŚWIĘTEJ BARBARY W KRAKOWIE
Akwarela, papier; 36 x 50 cm
Sygnowany l.d.: St. Fabijański
KAPLICA ZYGMUNTOWSKA NA WAWELU
olej na tekturze, 50 x 35 cm,
sygnowany p.d. "St. Poraj Fabijański".
Dołączony Dowód zakupu z DA "Unicum", ze stycznia 1998 r.
Ogrójec przy kościele św. Barbary w Krakowie, 1928 r.
akwarela/papier, 39 x 48,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany l.d.: 'St. Fabijański | 1928'
akwarela/papier, 48 x 33 cm (w świetle passe-partout)
tusz lawowany, papier; 45 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Fabijański Kraków 1922
Bukiet polnych kwiatów, 1913 r.
olej, płyta, 87 × 56 cm
sygn. i dat. u dołu: Stanisław Fabijański Kraków 1913
Widok na klasztor Norbertanek i Wawel
akwarela/papier, 43 x 68,5 cm
sygnowany l.d.: 'Stanisław Fabijański | (...)'
stan zachowania: obraz do konserwacji
Kurza Stopka na Wawelu, 1922 r.
akwarela/papier, 45,5 x 28,5 cm (w światele passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'St. Fabijański Kraków 1922'
olej/płótno, 70,5 x 50,5 cm
sygnowany p.d.: 'St. Fabijański'
Akwarela, tektura; 36 x 51 cm
Na odwrocie pieczęć Magazynu Przyborów Malarskich Róży Aleksandrowicz w Krakowie
Olej, tektura; 35 x 50 cm
Sygnowany l.d.: St. Poraj Fabijański
olej, płótno, 87x 50,5 cm,
sygn. p.d.: St. Fabijański Kraków
pastel, karton, 34,5 x 50 cm,
sygn. l.d.: St. Poraj Fabijański / 1947
akwarela, papier, 46,5 × 26 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: St. Fabijański
WIEŻE KOŚCIOŁA MARIACKIEGO W KRAKOWIE
Olej, tektura, 31,5 x 23,5 cm,
sygn l.d.: St. Poraj Fabijański
Olej, tektura; 37 x 49 cm
Rysunek ołówkiem, papier; wym.:36,8 x 27,9 cm;
sygn. oł. l.d.: St. Fabijański / 1896. W prawym dolnym narożniku ślad po konserwacji.
Olej, tektura; 33 x 25 cm
Sygnowany p.g.: Stanisław Poraj Fabijański | autoportret | 1941.
Na odwrocie pieczęć owalna krakowskiego magazynu przyborów malarskich Róży Aleksandrowicz.
olej, płótno; 87,5 x 120,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Stanisław Fabijański 1895
XXV Rocznica powstania Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Krakowie, 1910
olej, tektura naklejona na sklejkę; 96,5 x 62 cm;
sygn. i dat. p. d.: St. / Fabijański / Kraków, l. d. dat.: 1910
Kwiaty w wazonie z delfinami, 1912 r.
olej/tektura, 92,5 x 42 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Stanisław | Fabijański | Kraków 1912`
olej/płótno, 70,5 x 50,5 cm
sygnowany p.d.: `St. Fabijański`
olej, tektura naklejona na sklejkę;
96,5 x 62 cm;
Klasztor Norbertanek w Krakowie
akwarela, papier, 25 × 69 cm w świetle oprawy
sygn. l. d.: St.Fabijański
Estymacja: 3 500 - 4 000 zł
tusz lawowany, papier; 28,5 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: St. Fabijański. Kraków 1922.
akwarela, gwasz na papierze,
28 x 38 cm,
sygnowany p.d.
"St. Fabijański"
Akwarela, papier; 34 x 50 cm
Na odwrocie pieczęć krakowskiego magazynu R. Aleksandrowicza.
akwarela/papier, 46 x 27 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l. d.: `St. Fabijański`
Estymacja: 2 500 - 3 500
akwarela, gwasz/papier, 49 x 29 cm
Estymacja: 1 500 - 2 500
Baszta Senatorska zamku wawelskiego
akwarela, papier, 33,5 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: St. Fabijański;
na odwrocie owalny stempel składu materiałów malarskich Róży Aleksandrowicz w Krakowie
Barki na Wiśle w Krakowie, 1924
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
46,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Fabijański 1924
ołówek/papier, 48,5 x 38 cm
sygnowany i datowany p. d.: `SF 1911`,
l. d.: `modlitwa`
Estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Akwarela, tektura; 29,5 x 49,5 cm
Sygnowane p.d.: St. Fabijański 1933
Wejście do kościoła św. Barbary w Krakowie
olej, tektura, 33,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: St. poraj Fabijański
olej, tektura,
69,5 x 92 cm;
sygn. p. g.: Stanisław / Poraj Fabijański / 1914.
akwarela, papier naklejony na tekturę, 48,5 x 29 cm,
sygn. l.d.: St. Fabijański
olej, tektura, 69,5 x 92 cm;
Kosciół św. Barbary w Krakowie
olej, tektura,
33 x 47,5 cm,
sygn. śr. dół: St. Poraj-Fabijański
akwarela, tektura,
29,5 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: St. Fabijański 1933
akwarela na płycie,
43,5 x 45 cm;
sygn. l. d. Stanisław Fabijański/ 1915
Przedsionek kościoła św. Barbary
akwarela, papier,
34,5 x 50 cm;
sygn. l. d.: St. Fabijański
Na odwrocie owalne stemple ze składu przyborów malarskich Róży Aleksandrowicz z Krakowa, Basztowej 11.
akwarela/papier,
48 x 33,5 cm
ODWROCIE: pieczątki ze składu przyborów malarskich `ALEKSANDROWICZ | W KRAKOWIE`
akwarela, kredka na papierze,
33,7 x 48,3 cm;
sygn. l.g.: St. Fabijański
Akwarela, papier;
29,5 x 46,5 cm w świetle passe-partout
Sygnowany l.d.: St. Fabijański Kraków 1919
Olej, tektura;
34,5 x 49,5 cm
Sygnowany l.d.: Stanisław Poraj Fabijański 1938
Ulica Floriańska w Krakowie nocą
akwarela, gwasz, papier, 49 x 35 cm;
sygn. l. d.: St. Fabijański
akwarela, papier,
34 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: St. Fabijański 1939.
Na odwrocie stempel składu materiałów malarskich R. Aleksandrowicz, Kraków
akwarela, gwasz, papier,
49 x 35 cm;
sygn. l. d.: St. Fabijański
Olej, tektura;
34,5 x 49,5 cm
akwarela, papier,
Akwarela, gwasz, papier;
32 x 18,6 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: St. F, niżej: monogram wiązany: SF i data: 885
W prawym dolnym rogu napis czarnym atramentem: Stefan Czarnecki, hetman polny kor. [skreślone:] Syn Krzysztofa [skreślone] | (syn Krzysztofa herbu Łodzia stanu szlacheckiego) i Krystyny Rzeszowskiej
sygn. l. d.: St. Fabijański
Widok na kościół Mariacki w Krakowie
olej, tektura, 48 x 33,5 cm (w świetle oprawy );
sygn. l.d.: St. Poraj Fabijański
na odwrocie dedykcja z 1948 roku
Akwarela, gwasz, papier; 45 x 29 cm w świetle oprawy
Akwarela, papier, 49 x35 cm,
sygn. l.d.: St. Fabijański
sygn. l. d.: St. Fabijański
ZAKĄTEK Z KAPLICZKĄ W KRAKOWIE, 1923
Akwarela, papier; 39,5 x 44,5 cm w świetle oprawy
Sygnowany l.d.: St. Poraj Fabijański 1923
WIDOK NA KOŚCIÓŁ I KLASZTOR NORBERTANEK W KRAKOWIE, 1943
Olej, tektura; 33,5 x 46 cm w świetle oprawy
Sygnowany l.d.: St. Poraj Fabijański 1943
Kaplica Zygmuntowska na Wawelu
akwarela, karton,
65,5 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: St. Fabijański
gwasz, akwarela, pastel, papier,
69.5 x 81.5 cm
sygnowany l.d.: Stanisław Fabijański | Kraków 1911.
Na odwrocie nalepka wystawy w krakowskim TPSP w roku 1911 (druk wypełniony atramentem): TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ SZTUK PIĘKNYCH W KRAKOWIE | 1911 Nr 1124 | Autor Fabijański Stanisław | Dzieło p.t. Jaśminy | Rodzaj pastel cena 400 K
sangwina, papier,
53,5 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.g.: Stanisław Poraj / Fabijański / 1937; tytuł p.d.: "Hiszpanka"
WIDOK NA WIEŻE KOŚCIOŁA MARIACKIEGO OD STRONY ULICY FLORIAŃSKIEJ
Akwarela, gwasz, papier;
33,5 x 24 cm w świetle oprawy
gwasz, pastel, tektura, 85 x 60,5 cm;
sygn. p. d.: Stanisław Fabijański / Kraków 1912
Olej, tektura
22,7 x 29,2 cm
Sygnowany l.d.: St. Fabijański Kraków 1902
Na odwrocie ołówkiem dedykacja autora: P. Łepkowskiemu Edwardowi | St. Fabijański 23.X.46
Motyw z rynku krakowskiego. Nokturn
akwarela, papier naklejony na tekturę
48,5 x 29 cm
sygn. l.d.: St. Fabijański
Na odwrocie naklejka Salonu Sztuki "Achilleion" w Bielsku- Białej.
akwarela, karton, 65,5 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: St. Fabijański
Na odwrocie owalna pieczęć Magazynu przyborów malarskich R. Aleksandrowicza w Krakowie, ul. Basztowa 11
Zwierzyniec karakowski o zmierzchu
akwarela, gwasz,, tektura
39,5 x 53,5 cm
sygn. l. d.: St. Fabijański 1916
Akwarela, papier
48,5 x 21 cm
Sygn. śr. dół. St. Fabijański Kraków 1917
akwarela, papier
38 x 51 cm;
sygn. p. d.: St. Fabijański Kraków 1917
POWSTANIEC KRAKOWSKI Z ROKU 1846
Olej, płótno;
100 x 41,5 cm
Sygnowany p.d.: St. Fabijański
WIDOK NA KOŚCIÓŁ ŚW. WOJCIECHA NA RYNKU W KRAKOWIE
Akwarela, papier;
46 x 27 cm w świetle ramy
Akwarela, papier, 33,5 x 48 cm,
sygn. p.d.: St. Fabijański, 1930
Akwarela, papier, 49 x 34 cm,
sygn, śr. dół: St. Fabijański
Olej, tektura, 19 x 28,5 cm,
sygn. l.d.: Stanisław Poraj Fabijański 1931
na Zwierzyńcu pod Krakowem
od Dębnik zza Wisły
olej, płótno,
72,5 x 131 cm;
sygn. l. d.: Stanisław Fabijański / Dębniki 1901
na odwrocie tytuł obrazu
Akwarela, karton;
39,5 x 29,5 cm w świetle passe-partout
Sygnowany l.d.: S. Fabijański | śr.d.: Stwierdzam autentyczność akwareli F. | p.d.: Stanisław Fabijański
BASZTA ZŁODZIEJSKA NA WAWELU, 1919
Akwarela, papier;
70 x 40 cm w świetle passe-partout
Sygnowany l.d.: St.Fabijański Kraków 1919
Technika mieszana, papier;
34 x 18,9 cm w świetle oprawy
Sygnowany l.d.: St.Fabijański | Kraków 1919
rysunek ołówkiem;
wym.: 20,5 x 31 cm;
sygn. oł. p.d.: Stanisław Fabijański.
Stan zachowania: papier naklejony na kartonik.
Olej, płótno;
100 x 41,5 cm
WIDOK NA KURZź STOPKĘ NA WAWELU
Akwarela, papier; 23 x 33 cm w świetle ramy
Sygnowany l. d.: St Fabijański
Kaplica Zygmuntowska na Wawelu zimą
akwarela, papier, 33 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: St. Fabijański
Olej, deska; 27 x 20 cm
Sygnowany śr. d.: Stanisław Fabijański, Monachium 1889
Na odwrocie cztery papierowe nalepki z wystawy: I po co myśmy tam jechali. Malarze polscy w Monachium.
olej, płótno, 100 x 42 cm
sygn. p.d.: St. Fabijański
KOŚCIÓŁ MARIACKI W KRAKOWIE, 1918
akwarela, tusz, ołówek papier
49 x 29.2 cm
sygnowana l.d.: 119. St. Fabijański Kraków 1918.
Na odwrocie (przeniesiona z pierwotnej oprawy) karta z rękopiśmienną autorską dedykacją o treści: (...) 18 | Prz(ewiele)bny | Xięże Dobrodzieju | Dawno daną obietnicę | dziś spełniam z prawdziwą | przyjemnością - dostarczając | nastrojowy obrazek wraz | z wyrazami wysokiego | poważania | Stanisław Fabijański
Ogrójec przy kościele św. Barbary
w Krakowie zimą
akwarela, papier, 38 x 50 cm;
sygn. l.d.: St. Fabijański
akwarela, papier, wym.: 33.5 x 48 cm,
sygn. l.d.: "St. Fabijański"
Akwarela, papier naklejony na tekturę; 32 x 22,6 cm w świetle oprawy
Sygnowany l. d.: S. Fabijański
Na odwrocie napis: Wieżyce K. Mariackiego | w Krakowie. Obok fragment owalnej pieczęci Magazynu Przyborów Malarskich R. Aleksandrowicza.
olej, deska
27 x 20.3 cm
sygnowany pośrodku, wzdłuż dolnej krawędzi: Stanisław Fabijański Monachium 1889.
akwarela na papierze, wym.: 49 x 34,
sygn. l.d.: St Fabijański. Na odwrocie naklejka Salonu Sztuki Alfreda Wawrzeckiego Kraków Wielopole 3.
olej, płótno, 104 x 69 cm;
sygn. p.d.: Monachium 1883 Stanisław Fabijański
WIDOK NA KAPLICĘ ZYGMUNTOWSKĄ NA WAWELU, 1924
Gwasz, akwarela, papier; 47 x 24 cm w świetle passe-partout
Sygnowany l. d.: St. Fabijański 1924
akwarela, papier,
45 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: St. Fabijański
kredka, gwasz, papier naklejony na tekturę, 46,5 x 35 cm;
sygn. z prawej: SF. (monogram wiązany) Kraków / 25/I r. 885;
u góry opis autorski: Erazm Fabijański art. mal. urodz. 1826 w Żytomierzu zmarł w 1892 w Krakowie / uczestnik w powst w 1863 i w Wojnie Francuskiej w r. 1870.
Akwarela, papier; 34 x 25 cm
Sygnowany l.d: St. Fabijański
Na odwrocie fragment owalnej pieczątki:
MAGAZYN PRZYBORÓW | R. ALEKSAND[ROWICZA] |KRAKOW | BASZT [OWA 12]
GOŁĘBIE NA PLACU MARIACKIM W KRAKOWIE, 1940
olej, tektura,
54.5 x 74.5 cm
sygnowany l.d.: Stanisław Poraj Fabijański1940
tusz lawowany, papier, 47,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: St. Fabijański
akwarela, papier,
49x15,5cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d. St. Fabiański (powyżej wytarta dedykacja autorska)
akwarela, papier,
49x15,5cm (w świetle oprawy);
gwasz, papier, 69 x 48 cm
sygn. l.d.: St. Fabiański
pastel, papier, 29,5 x 15 cm (w świetle oprawy);
u góry napis: ... (pod ramą) / St. poraj Fabijański
/ na pamiątkę dnia 15. X. 943 W.P.Jablewicz / Stary znajomy S. Fabijański
akwarela, papier,
49x15,5cm (w świetle oprawy);
tusz lawowany, papier,
34,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
WIDOK NA KURZĄ STOPKĘ NA WAWELU
Akwarela, papier; 23 x 33 cm w świetle
akwarela, papier,
wym.: 49 x 34 cm,
sygn. l.d.: St Fabijański
Na odwrocie naklejka Salonu Sztuki Alfreda Wawrzeckiego, Kraków Wielopole 3
akwarela, papier,
wym.: 48 x 35 cm,
sygn. l.d.: St. Fabijański
OGROJEC PRZY KOŚC. ŚW. BARBARY, ok.1939
akwarela, papier,
33 x 48.2 cm
sygnowany l.d.: St.Fabijański
Olej, tektura; 18 x 29 cm w świetle
Sygnowany p. d.: Stanisław Fabijański Nowy Sącz 1898
Na odwrociu napisy ołówkiem: St. Poraj Fabijański | Nowy Sącz|
D.... 1894 | 1898; zachowana fragmentarycznie nieczytelna nalepka
wystawowa (najwyraźniej z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych),
l. g.: nieczytelnie ołówkiem numer lub data III
Pastel, tusz, tektura; 46 x 27,5 cm w świetle
Sygnowany l. d.: St. Fabijański 1930
Olej, tektura; 31 x 20 cm w świetle
Sygnowany p. d.: Stanisław Poraj Fabijański 1933
KAPLICA IMIENIA JEZUS, KRAKÓW, 1939
akwarela, papier,
33.5 x 48.9 cm
sygnowanyl.d.: St.Poraj Fabijański 1939
OGRÓJEC PRZY KOŚCIELE W KRAKOWIE
olej, tektura,
23.5 x 33.2 cm
sygnowany p.d.: St. Poraj Fabijański
Na odwrocie nalepka (druk wypełniony atramentem): SALON SZTUKI | ALFREDA WAWRZECKIEGO | KRAKÓW, WIELOPOLE 3 [dopisek długopisem: Wiślna 9]| Fabijański Stanisław | Ogrójec kościoła Św. Barbary | Rodzaj ol. 35 x 25. Ponadto na tzw. plecach napis ołówkiem: Kapella St. Barbara Kirche Krakau.
tusz lawowany, papier,
WIDOK NA PLAC MARIACKI W KRAKOWIE, 1940
Olej, tektura; 49,4 x 69,2 cm
Sygnowany czerwonym olejem l. d.: Stanisław Poraj Fabijański 1940
Akwarela, gwasz, papier; 37,4 x 42,8 cm
Sygnowany czarną akwarelą l. d.: Stanisław Fabijański 1915
Kobieta z gałązkami, fragment plakatu I Wystawy Dzieł Artystów Polskich; 1901
litografia barwna;
wymiary: 600 x 890 mm;
płyta
sygn. w prawym dolnym rogu: SF.
Stan zach.: dobry.
Lit.: 100 lat polskiej sztuki plakatu, Kraków 1993, poz. 18.
kościól Św. Barbary nocą, ok. 1910
akwarela, papier,
68.4 x 47.5 cm
sygnowany l.d.: W Borowski
sygnowany l.d.
49.9x34.4
akwarela, pastel/papier, owal 50 x 45 cm
sygn. p.d.: St. Poraj Fabijański/ 1910
KOŚCIÓŁ ŚW. BARBARY W KRAKOWIE, 1915 r.
Akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę;
51 x 35,5 cm
Sygnowany czarną akwarelą p. d.: Stanisław Fabijański | Kraków - 1915 | 10
PEJZAŻ Z KOŚCIOŁEM W TLE, 1885 r.
Akwarela, papier; 12,6 x 23 cm
Sygnowany ołówkiem p. d.: S.Fabijański | 1885
akwarela na kartonie, 56 x 34 cm
sygnowana p.d.: "St.Fabijański Kraków 1922"
olej, płótno na tekturze, 43,5 x 34,5 cm; sygn. u dołu: Stanisław Fabijański
KWIATY W GRANATOWYM WAZONIE, 1912
tempera, pastel na tekturze,
68,7 x 50,8 cm w świetle ramy
sygnowany u dołu po lewej "Stanisław Fabijański 1912"
akwarela, gwasz, papier, 33,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy); sygn. l.d.: St. Fabijański
na odwrocie: tytuł Kościół św. Barbary i pieczęć firmowa R. Aleksandrowicza
olej, płótno na tekturze, 44 x 34,5 cm;
sygn. u dołu: Stanisław Fabijański
olej na płótnie,
wymiary: 135 x 53 cm,
sygn. l.d.
gwasz, akwarela, 53 x 39 cm,
sygnowany l.d. "St.Fabijański 1923"
akwarela, 58 x 36 cm, sygnowana l.d. "St.Fabijański Kraków 1922",
olej, deska, 27 x 20,5 cm; sygn. u dołu: Stanisław Fabijański Monachium 1889
akwarela, papier, 67,5 x 44,5 cm (w świetle passe - partout);
sygn. l.d.: St. Fabijański
olej na tekturze, 50 x 70 cm sygnowany l.d.: "St. Poraj/Fabijański/1942"
BRAMA FLORIAŃSKA I TRAMWAJ KONNY
olej, płótno,
30 x 18.5 cm
sygnowany i datowany l.d.: K-w S.F. 1887
Na odwrocie na ramie nalepka z wystawy Erazma i Stanisława Fabijańskich w Muzeum Historycznym m. Krakowa, która trwała od maja do października 1974 roku
1895 r.
Olej na płótnie, 63,5 x 96 cm
Sygnowany p.d. - "Stanisław Fabijański 895"
akwarela, gwasz, 43,5 x 29 cm, sygn. l.d. "St.Fabijański Kraków 1922"
Akwarela, gwasz, papier, 25,5 x 41 cm, (w świetle passe-partout), sygn. p.d.- Fabiański 890 Krasne-Sioła
akwarela,
56,5 x 34 cm
sygnowana l.d.: "St. Fabijański Kraków 1922"
akwarela,
56,5 x 34 cm
Wnętrze kościoła mariackiego w Krakowie - widok od strony prezbiterium, około 1900 - 1910
olej, tektura; 38 x 33,5 cm;
akwarela na papierze, 50 x 35 cm
sygnowany l.d.:
"St. Fabijański"
na odwrocie pieczątka magazynu przyborów malarskich Róży Aleksandrowicz, Kraków Basztowa 11.
Nocny widok na katedrę wawelską
olej na tekturze, 44,5 x 92,5 cm
sygnowany l.d.: "St. Poraj Fabijański"