olej/płótno, 70,5 x 50,5 cm sygnowany p.d.: `St. Fabijański`
Stanisław Ignacy Fabijański studia artystyczne rozpoczął we Lwowie. W latach 1883 - 88 kształcił się w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych, m.in. pod kierunkiem Władysława Łuszczkiewicza, Floriana Cynka, Leopolda Löfflera i Jana Matejki. W 1888 roku na dalszą naukę wyjechał do Monachium i studiował u Aleksandra Wagnera w tamtejszej akademii. Odbywał podróże artystyczne do Włoch i Francji. Po powrocie do kraju zamieszkał na stałe w Krakowie. Malował przede wszystkim widoki architektury zabytkowego Krakowa oraz pejzaże.
FABIJAŃSKI Stanisław Ignacy Poraj
W 1880r. rozpoczął naukę rzeźby u L. Marconiego we Lwowie. Lata 1883-1888 spędził w krakowskiej SSP ucząc się m.in. u F. Cynka, J. Matejki, I. Jabłońskiegoi W. Łuszczkiewicza. Od 1888r. studiował w Akademii monachijskiej u A. Wagnera. Podróżował do Włoch i Francji. Po powrocie zamieszkał w Krakowie. Malował m.in. sceny religijne, portrety, miejskie pejzaże. Cieszył się dużym uznaniem jako malarz zabytkowych miast polskich, zwłaszcza Krakowa. Używał najczęściej akwareli, rzadko stosował technikę olejną. Wykonywał też plakaty.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 22 818 94 68 tel. kom.: 506 122 445 e-mail:aukcje@artinfo.pl
Licytacja z Artinfo.pl:
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł
Do 1000 zł przyjmujemy tylko zlecenia z limitem.
Do cen wylicytowanych dom aukcyjny dolicza 15% opłatę organizacyjną.