Olej, deska; 27 x 20 cm Sygnowany śr. d.: Stanisław Fabijański, Monachium 1889 Na odwrocie cztery papierowe nalepki z wystawy: I po co myśmy tam jechali. Malarze polscy w Monachium.
Obraz reprodukowany (w: ) Zbigniew Fałtynowicz, Eliza Ptasińska, Malarze polscy w Monachium, Suwałki 2005, s. 66. Obraz wystawiany: I po co myśmy tam jechali. Malarze polscy w Monachium: - Muzeum Okręgowe w Suwałkach (5 maja - 31 sierpnia 2005), - Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku (4 marca - 30 kwietnia 2006), - Muzeum Okręgowe w Lesznie (12 maja - 2 lipca 2006), - Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA "Zamek Książ" (8 lipca - 17 września 2006).
Uczył się malarstwa w Krakowie oraz w Monachium. W roku 1888 wstąpił do Akademii i podjął studia u Aleksandra Wagnera. Malował widoki starych miast, sceny rodzajowe, a także obrazy ukazujące współczesne ważne wydarzenia społeczne.
FABIJAŃSKI Stanisław Ignacy Poraj
W 1880r. rozpoczął naukę rzeźby u L. Marconiego we Lwowie. Lata 1883-1888 spędził w krakowskiej SSP ucząc się m.in. u F. Cynka, J. Matejki, I. Jabłońskiegoi W. Łuszczkiewicza. Od 1888r. studiował w Akademii monachijskiej u A. Wagnera. Podróżował do Włoch i Francji. Po powrocie zamieszkał w Krakowie. Malował m.in. sceny religijne, portrety, miejskie pejzaże. Cieszył się dużym uznaniem jako malarz zabytkowych miast polskich, zwłaszcza Krakowa. Używał najczęściej akwareli, rzadko stosował technikę olejną. Wykonywał też plakaty.
Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów oferowanych na aukcji.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail: 022 818 94 68
0693 108 148
mail: aukcje@artinfo.pl
Licytacja z Artinfo.pl:
Dodatkowo Artinfo.pl relacjonuje przebieg aukcji w Internecie - na żywo. Pozwala to śledzić realizację zgłoszonych zleceń. Dzięki zleceniom telefonicznym i relacji w Internecie nie jest konieczna obecność na sali!