MUSIAŁOWICZ Henryk (1914 Gniezno - 2015 Warszawa)
akryl, technika mieszana/płyta, 48 x 44 cm
sygnowany p.g.: 'MUSIAŁOW'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Z CYKLU | RODZINA | 1976 | MUSIAŁOWICZ'
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej/płótno, 60 x 100 cm
sygnowany p.d.: 'HMUSIAŁOWICZ'
sygnowany i opisany na odwrociu: 'MUSIAŁOWICZ | "PRZEDWIOŚNIE" | 102 x 60'
technika własna (tusz lawowany?, akwarela), karton; 48,5 x 69 cm (w świetle oprawy);
Sygn. i dat. p. d.: MUSIAŁOWICZ / 1958 (długopisem).
olej, technika własna, płyta
65 x 54 cm
sygn. l.g. dwukrotnie: MUSIAŁOWICZ
na odwr. na płycie: Z CYKLU | „REMINISCENCJE“ | 1980 | 65 x 54 | MUSIAŁOWICZ (na wcześniejszym napisie długopisem: Z CYKLU | PORTRET Z WYOBRAŹNI | 1980 | MUSIAŁOWICZ
l.g. nalepka z numerem: h2057 | REM020
mieszana/deska, 94 x 78 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Z CYKLU | ROZMYŚLANIA | 1982 | MUSIAŁOWICZ'
Technika własna, płyta; 70 x 119 cm, autorska rama 85 x 134 cm
Sygnowany śr. d.: Musiałowicz; na odwrocie: z cyklu „Oczekiwanie”: 88/91
Z cyklu: Reminiscencje II, 1981
technika własna, olej, płyta; 56 x 48 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: [w kółku] 2 /Rem. II /z cyklu:/ 'REMINISCENCJE"/ 1981/
MUSIAŁOWICZ"
z cyklu Księgi Życia, 2006 - 2007
drewno polichromowane, wys. 208 cm
sygn. l. bok: MUSIAŁOWICZ
olej, płyta, 62 x 49 cm
sygn. l.g.: MUSIAŁOWICZ
opisany na odwrocie: Z CYKLU”REMINISCENCJE” 62 X 49 MUSIAŁOWICZ 1980
olej/deska, 74 x 58 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Z CYKLU / "RODZINA" / 1980 / 74 x 58 / 95'
z cyklu "Wojna przeciwko człowiekowi", 1960 r.
tusz/papier naklejony na płytę, 97 x 66,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.g.: 'MUSIAŁOWICZ'
Z cyklu Reminescencje, 1981 r.
olej, technika mieszana/płyta, 56 x 48 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '22 | Rem. II | Z CYKLU | "REMINISCENCJE" | 1981 | MUSIAŁOWICZ'
z cyklu Portret z wyobraźni, 1962/64
technika własna, płyta, 72,5 x 53 cm
opisany na odwrocie: Z CYKLU PORTRET Z WYOBRAŹNI 1962/64 MUSIAŁOWICZ
Z CYKLU WOJNA PRZECIWKO CZŁOWIEKOWI, 1972
technika mieszana, płyta pilśniowa
96,5 x 58 cm
sygn. p.g.: MUSIAŁOWICZ; l.g.: 1972
na odwrocie na płycie sygnatura: Z CYKLU | WOJNA PRZECIWKO CZŁO- | WIEKOWI | 1972 | 96 x 58 | MUSIAŁOWICZ
72 x 88 cm
sygn. l.d.: MUSIAŁOWICZ
na odwrocie na płycie sygnatura: Z CYKLU: „OCZEKIWANIE“ 72 x 89 | 1994/5 | MUSIAŁOWICZ
olej, relief/płyta pilśniowa, 109 x 89 cm
sygnowany p.d. '‘MUSIAŁOWICZ'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Z CYKLU | „ANIOŁY” | 110 X 90 | 1994/96 | MUSIAŁOWICZ’
na odwrociu papierowa nalepka z wymiarami pracy
Z cyklu Reminiscencje, 1984 r.
olej/płyta pilśniowa, 65 x 52,5 cm
sygnowany wewnątrz kompozycji: 'MUSIAŁOWICZ'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Z CYKLU | REMINISENCJE | 1984 | MUSIAŁOWICZ'
Technika własna, płyta; 34,5 x 52 cm , autorska oprawa 51 x 69 cm
Sygnowany na odwrocie: Z cyklu „Narodziny Ziemi” 34,5 x 52 1987 Musiałowicz
tech. własna, papier, 34 x 45 cm w świetle passe-partout,
sygn. środek : MUSIAŁOWICZ, sygn. p.d.: MUSIAŁOWICZ
kolaż, papier, 67 x 48 cm w świetle passe-partout,
sygn. śr. d.: MUSIAŁOWICZ
technika własna, płyta, 95,5 x 63,5 cm,
sygn. p.d.: MUSIAŁOWICZ oraz na odwrocie: Z CYKLU: | "SACRUM" | 2003 | MUSIAŁOWICZ
Z cyklu Księgi Życia, 2006 - 2007
drewno polichromowane, wys. 211 cm
Z cyklu Matka-Ziemia, 1991/1992 r.
relief, olej/płyta pilśniowa, 91 x 72 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Z CYKLU: | "MATKA-ZIEMIA" | 1991/1992 | 104 x 86 | MUSIAŁOWICZ"
technika mieszana, deska, 77 x 56 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: Z CYKLU: / „REMINISCENCJE” / 1979 / 77 X 56 / MUSIAŁOWICZ
drewno polichromowane, 186 x 35 cm
sygnowany i opisany: '[13] MUSIAŁOWICZ'
Z CYKLU PORTRET Z WYOBRAŹNI, 1974
84 x 61 cm
sygn. p.g.: MUSIAŁOWICZ
sygn. na odwrocie na płycie pilśniowej: Z CYKLU | „PORTRET Z WYO | BRAŹNI“ | 86 x 63 | 1974 | MUSIAŁOWICZ
Z cyklu ''Rozmyślania'', 2000 r.
olej, asamblaż/płyta, 106 x 65 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Z CYKLU: | "ROZMYŚLANIA" 2000 | 107 x 65'
Czerń i biel z cyklu Wojna przeciw człowiekowi, około 1959/1964 r.
tusz/papier, 98 x 68,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.g.: 'HMUSIAŁOWICZ'
na odwrociu nalepka galeryjna z opisem pracy: "GALERIE EDWIN ENGELBERTS GENEVE | LA GUERRE CONTRA L'HOMME | NOIR ET BLANC | FR 3400 | No 221 | HMUSIAŁOWICZ'
olej/płótno, 64 x 49 cm
sygnowany l.d.: 'M', p.g. w obrębie kompozycji.: 'MUSIAŁOWICZ', l.ś. w obrębie kompozycji: 'MUSIAŁOWICZ' i ś.d.: 'MUSIAŁOWICZ'
sygnowany i oisany na odwociu: 'Z CYKLU | "REMINISCENCJE" | MUSIAŁOWICZ'
na odwrociu numery inwentarzowe i stemple
technika mieszana, olej, płyta pilśniowa
103 x 88 cm
sygn. dwukrotnie p.d.: MUSIAŁOWICZ
na odwr. na płycie: Z CYKLU: | "PRAMATKA" | 1991 | 103 x 88 | MUSIAŁOWICZ; w l.g. rogu nr: 146.W
Z cyklu Reminiscencje, 1979 r.
asamblaż, olej/deska, 35 x 23,5 cm
sygnowany p.d.: 'MUSIAŁOWICZ'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Z CYKLU | "REMINISCENCJE" | 35 x 23,5 | 1979 | MUSIAŁOWICZ | N.54'
technika mieszana, olej, złota farba, piasek, płyta pilśniowa; 38 x 55 cm
sygnowany na odwrocie: "Z CYKLU: NARODZINY ZIEMI | 38 x 55 | 1987 | MUSIAŁOWICZ"
olej, płyta, drewno, 82 x 104 cm
sygn. na odwrocie: Z CYKLU OCZEKIWANIE 82 X 104 1981/85 MUSIAŁOWICZ
olej, płyta; 76 x 64 cm (wymiar całości wraz z autorską oprawą);
na odwrocie opis autorski: Z CYKLU / "EPITAFIUM" / 1981 / 76 X 64 / MUSIAŁOWICZ.
gwasz, kolaż, płótno/papier, 67 x 49 cm (w świetle passe-partout)
drewno polichromowane, 177 x 42 x 21 cm
sygnowany monogramem autorskim na środku: 'HM'
technika mieszana, płyta pilśniowa, drewno
105,5 x 59,4 cm; sygn. p.g.: MUSIAŁOWICZ
na odwrocie na płycie napis i sygnatura: Z CYKLU | REMINISCENCJE | 1978 | 104 x 59 | MUSIAŁOWICZ
technika własna, 102 x 86,5 cm
sygn. l. d.: Musiałowicz oraz na odwrociu: Z CYKLU "MATKA ZIEMIA" | 1992 | 94 X 79 | MUSIAŁOWICZ
collage, technika mieszana/papier, 99 x 74 cm (w świetle oprawy)
sygnowany śr.d.: 'MUSIAŁOWICZ'
tech. własna, 77 x 96 cm
sygn. p.g.: MUSIAŁOWICZ
sygn. i opisany na odwrocie: Z CYKLU: "RODZINA" 74 x 84 1982 MUSIAŁOWICZ
asamblaż, olej/płyta pilśniowa, 71,5 x 61,5 cm
sygnowany l.g.: 'MUSIAŁOWICZ'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Z CYKLU | "ROZMYŚLANIA" | 1994 | MUSIAŁOWICZ'
linoryt (?), papier; 54 x 38 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu p. d.: E. A. MUSIAŁOWICZ 1973 (ołówkiem).
75 x 60,5 cm
sygn. na odwrocie na płycie: Z CYKLU: | "EPITAFIUM" | 1981 | MUSIAŁOWICZ
po lewej u góry: H [w kółku] FI
Z cyklu Portret z wyobraźni, lata 60. XX w.
technika mieszana/papier naklejony na płytę, 70 x 49,5 cm
opisany na odwrociu: 'HMUSIAŁOWICZ | "PORTRAIT IMAGINAIRE" | WARSZAWA | [adres] | POLOGNE' oraz trzy nalepki z domu aukcyjnego Dobiaschofsky w Brnie
- kolekcja prywatna, Szwajcaria
- Dobiaschofsky, Brno
olej, technika własna/płyta pilśniowa, 105 x 86 cm
opisany na odwrociu: 'Z CYKLU "ANIOŁY" | 1991 | MUSIAŁOWICZ'
Z CYKLU: REMINISCENCJE, 1974 r.
technika własna/ płyta, 58,5 x 48 cm
sygnowany, opisany i datowany na odwrocie pismem odręcznym: MUSIAŁOWICZ | Z CYKLU REMINISCENCJE |1974
technika mieszana, płyta
47 x 49 cm
sygn. p.g.: MUSIAŁOWICZ
* opłata z tytułu "droit de suite"
technika własna, płyta pilśniowa
138 x 77 x 11
sygn. l.d.: MUSIAŁOWICZ oraz u dołu pośrodku: MUSIAŁOWICZ
na odwr. na płycie napis autorski i sygn.: Z CYKLU | "MATKA ZIEMIA | 1994 | 138 x 77 | MUSIAŁOWICZ; dwie pieczątki Galerii VAVA, nalepka informacyjna z danymi obrazu oraz nalepka: Galeria Piotra Nowickiego | ul. Wierzbowa 9 | 00-094 Warszawa | Henryk Musiałowicz | Obrazy i rzeźby | W 90 rocznicę urodzin | wystawa: 26 maja - 31 lipca 2004 r.
63,2 x 52 cm
sygn. p. poniżej środka: MUSIAŁOWICZ
na odwrocie na płycie napis i sygnatura: Z CYKLU | REMINISCENCJE | 1984 | MUSIAŁOWICZ | 63 x 52,5
tech. własna, płyta, 52 x 39 cm
sygn. z prawej strony: MUSIAŁOWICZ
opisany na odwrocie: Z CYKLU / REMINESCENCJE / 1982 / 52x39 / MUSIAŁOWICZ
technika własna, 115 × 66 cm
sygn. p. d.: Musiałowicz |1984 oraz na odwrociu: Z CYKLU|ROZMYŚLANIA-|1984|MUSIAŁOWICZ
Technika własna, płyta, 94 x 78 cm,
sygn. l.g.: Musiałowicz, na odwrocie: z cyklu reminiscencje 94x78, 1983/85 poprawione 1986/87, Musiałowicz 79x63.
78,3 x 65 cm
sygn. p.g.: MUSIAŁOWICZ
na odwr. na płycie napis i sygnatury: Z CYKLU: "ANIOŁY" | 1984 | [spod spodu przebija napis:] Z CYKLU | REMINISCENCJE | 61 x 74 | MUSIAŁOWICZ | MUSIAŁOWICZ
na odwrocie na płycie nieczytelna pieczątka
KOMPOZYCJA Z CYKLU SACRUM, 1999
tech. własna, 95 x 53 cm
sygn. i opisany na odwrocie: Z CYKLU "SACRUM" 1999 95x53 MUSIAŁOWICZ
technika własna, płyta; 58 x 48 cm;
sygn. l. g.: MUSIAŁOWICZ;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Z CYKLU / "REMINISCENCJE" / 1974 / MUSIAŁOWICZ
POSTAĆ z cyklu REMINISCENCJE, 1981
Technika własna, pilśnia, 29 x 19 cm,oprawa autorska 56,5 x 48 cm
Sygnowany na odwrocie: 22 Rem II Z CYKLU "REMINISCENCJE" 1981 MUSIAŁOWICZ
POSTAĆ z cyklu REMINISCENCJE, 1984
Technika własna, pilśnia, 63 x 52 cm,oprawa autorska 77 x 66 cm
Sygnowany p. śr.: Musiałowicz; na odwrocie: Z CYKLU "REMINISCENCJE" 1984 MUSIAŁOWICZ
olej, płyta; 76 x 64 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Z CYKLU / "EPITAFIUM" / 1981 / 76 X 64 / MUSIAŁOWICZ.
technika własna/drewno polichromowane, 169 x 25 cm
sygnowany ś.g.: ‘MUSIAŁOWICZ’, w obrębie kompozycji: 'H1'
technika własna/drewno polichromowane, 156 x 46 cm
Z CYKLU: PORTRET Z WYOBRAŹNI, 1971
technika mieszana, collage, płyta pilśniowa
114 x 76,5 cm
sygn. pośrodku dolnego marginesu gazety: MUSIAŁOWICZ
na odwrocie na płycie napis i sygnatura: Z CYKLU: "PORTRET Z WYOBRAŹNI" | 1971 | 106 x 77 | MUSIAŁOWICZ
Obraz wystawiany i opisany:
- Henryk Musiałowicz, BWA w Kielcach, Galeria "Piwnice", czerwiec 2012, katalog, strona nlb., il. barwna;
- Galeria BWA im. Jana Tarasina, Kalisz, 2012, kat.;
- Henryk Musiałowicz. Obrazy i rzeźby, Galeria DAP ZPAP Warszawa, X 2012;
- Wystawa rzeźby i malarstwa Henryka Musiałowicza, Galeria Gardzienice Lublin, VI-VII 2013;
- Henryk Musiałowicz - malarstwo, Wystawa z okazji obchodów 15-lecia Galerii, Miejska Galeria Sztuki MM, Chorzów, IX 2015.
technika własna, 79 x 58 cm,
sygn. d.śr.: Musiałowicz, oprawa autorska.
technika własna, płyta, 76 x 102 cm,
sygn.l.d.: Musiałowicz oraz sygnowany i opisany na odwrociu
Z cyklu: Matka-Ziemia, 1991/1992 r.
relief, technika własna/płyta pilśniowa, 91 x 72 cm
sygn. l. g.: MUSIAŁOWICZ;
ołówek/papier, 32 x 26 cm
sygnowany i dedykowany l.d.: 'A. Karnemu - Henryk Musiałowicz'
Z cyklu Oczekiwanie, około 1980 r.
technika mieszana/płyta, 74 x 60,5 cm
sygnowany l.g., p.g. i ś.d.: 'MUSIAŁOWICZ'
sygnowany i opisany na odwrociu: 'Z CYKLU: | "OCZEKIWANIE" | 74,5 x 60,5 | MUSIAŁO- | WICZ'
74 x 90 cm
sygn. p.d.: MUSIAŁOWICZ
na odwrocie na płycie napis i sygnatura: Z CYKLU | "RODZINA" | 1982 | 74 x 89 | MUSIAŁOWICZ
poniżej dedykacja autora z datą "1985".
Na odwrocie w l.d. rogu podłużna pieczątka zezwalająca na wywóz za granicę.
olej, płótno, 90 x 110 cm
sygn. : Z CYKLU "PORTRET ŚLUBNY" / 1991 / 90 x 110 / MUSIAŁOWICZ
Wystawiany: Steps Gallery, Nowy Jork 2004
technika mieszana/papier, 53 x 38,4 cm
sygnowany p.g.: 'MUSIAŁOWICZ'
technika własna, drewno, płyta
124 x 92 x 11 cm
sygn. p.g.: MUSIAŁOWICZ
olej, technika własna, płyta pilśniowa, 94,5 x 78 cm
sygn. u dołu na ramie: MUSIAŁOWICZ
na odwr. na płycie: Z CYKLU: | "REMINISCENCJE" | G.2. | 1984 | 81 x 65 | MUSIAŁOWICZ
poniżej dedykacja: KOCHANI PRZYJACIELE | JOLANTO I STANISŁAWIE | ABY SŁOŃCE I MORZE | DAŁO JESZCZE WIĘCEJ | NIESŁABNĄCEJ POGODY DUCHA | A OBRAZY PRZYPOMINAŁY | SPOTKANIA POD HASŁEM SZTUKA | HENRYK | MUSIAŁOWICZ | 13 - 4 - 1996
olej, technika własna, płyta pilśniowa
74,5 x 89,5 cm
sygn. p.d.: MUSIAŁOWICZ
sygn. na odwr. na płycie: Z CYKLU | "RODZINA" | 1980 | 74 x 89 | MUSIAŁOWICZ | 4 [w kółku]
obok ślad stempla wywozowego
Kompozycja z cyklu Sacrum, około 2001 r.
akryl, technika własna/płyta, 148 x 89 cm
sygnowany l.d.: 'MUSIAŁOWICZ'
97 x 80 cm
sygn. na odwrocie na płycie: Z CYKLU: | "ROZMYŚLANIA" | 98 x 80 | 1991 | MUSIAŁOWICZ
akryl, technika mieszana/płyta, 94 x 79 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: 'Z cyklu "Sacrum" 2003 94 x 79 Musiałowicz'
technika mieszana, płyta, 54 × 75 cm
opisany na odwrocie: Z CYKLU/"RODZINA"/ 54 X 75/1979/MUSIAŁOWICZ
technika mieszana, blacha
65 x 54 cm (z autorską oprawą)
sygn. u dołu na ramie MUSIAŁOWICZ
na odwrocie: Z CYKLU / REMINISCENCJE / 1997 / MUSIAŁOWICZ
technika własna, płótno
87 x 70,5 cm
sygn. l. g.: MUSIAŁOWICZ
na odwrocie: Z CYKLU: / OCZEKIWANIE / 1984 / 93x87 / MUSIAŁOWICZ
technika własna, płyta pilśniowa na desce
71 x 50,5 cm
sygn. p.g.: MUSIAŁOWICZ
na odwr. napis autorski: Z CYKLU | REMINISCENCJE | 71 x 50,2 [przekreślone] 5 | MUSIAŁOWICZ |1977
110 x 73 cm
sygn. l.g.: MUSIAŁOWICZ oraz l.d.: MUSIAŁOWICZ
na odwrocie na płycie napis i sygnatura: Z CYKLU | "SACRUM" | 2004 | 110 x 73 | MUSIAŁOWICZ
Obraz wystawiany i reprodukowany:
- Musiałowicz / Cieślak, Wystawa malarstwa i form przestrzennych Henryka Musiałowicza i fotografii Macieja Cieślaka, Galeria Miejska we Wrocławiu, Wrocław listopad 2013, kat. s. 41, il. barwna;
- Henryk Musiałowicz, Malarstwo Rzeźba, Płocka Galeria Sztuki, Płock VII - VIII 2014, kat. s. 47, il. barwna.
technika własna, drewno malowane, 215 x 21 x 16 cm
sygnowany z przodu: 'MUSIAŁOWICZ" (trudnoczytelne)
Z cyklu 'Reminiscencje', 1984 r.
technika mieszana, akryl/płyta, 53,5 x 38,5 cm
sygnowany l.d.: 'MUSIAŁOWICZ'
opisany na odwrociu: 'Z CYKLU | "REMINISCENCJE" | 1984 | MUSIAŁOWICZ'
Z cyklu Reminescencje, 1984 r.
akryl, technika mieszana/płyta, 63 x 48 cm
sygnowany p.d.: `Musiałowicz`
opisany na odrwociu:` Z CYKLU REMINESCENCJE | 1984 | MUSIAŁOWICZ | 48x63`
tusz pióro pędzel, gwasz, akwarela, papier
53,4 x 39,5 cm
sygn. tuszem p.g: MUSIAŁOWICZ
PORTRET Z WYOBRAŹNI, lata 60. XX w.
tusz pióro, bibuła japońska, płatki złota, gwasz,
papier naklejony na płytę,
68 x 48,8 cm (w świetle ramy)
sygn. tuszem p.d.: MUSIAŁOWICZ
na odwr. śr. napis flamastrem: H MUSIAŁOWICZ
powyżej pieczątka wywozowa z numerem zezwolenia
79,5 x 95 cm
sygn. pośrodku górnej krawędzi: MUSIAŁOWICZ
oraz w p.g. narożniku: MUSIAŁOWICZ
sygn. na odwr. na płycie: Z CYKLU: | "OCZEKIWANIE" | 1985 | MUSIAŁOWICZ | 80 x 95; na płycie napis: 162
technika własna/płyta, 29 x 23 cm
opisany i datowany na odwrocie pismem odręcznym: Musiałowicz | 2000
92 x 74,5 cm
sygn. p.d.: MUSIAŁOWICZ
sygn. na odwrocie na płycie: Z CYKLU: | ROZMYŚLANIA | 1995 | 89 x 75 | MUSIAŁOWICZ
PORTRET Z WYOBRAŹNI, 1961-1964
tusz pióro, pędzel, papier naklejony na płytę
69 x 49,5 cm (w świetle ramy)
sygn. tuszem l.g.: MUSIAŁOWICZ | 61/64
na odwr. napis flamastrem: H MUSIAŁOWICZ, powyżej pieczątka wywozowa z numerem zezwolenia
PORTRET Z WYOBRAŹNI, 1963-1965
tusz pióro, bibuła japońska, płatki złota, gwasz, papier naklejony na płytę
68,5 x 47,5 cm (w świetle ramy)
sygn. tuszem l.d.: MUSIAŁOWICZ | 63/65
na odwr. śr. napis flamastrem: H MUSIAŁOWICZ, powyżej pieczątka wywozowa z numerem zezwolenia
Zmartwychwstania z cyklu Pramatka, 1990/91 r.
akryl, mieszana/płyta, 93 x 74 cm
sygnowany p.d.: `Musiałowicz`
sygnowany, opisany i datowany na odwrociu:`Z CYKLU "PRA-MATYKA" ZMARTCHWYCHWSTANIA | 105X86 | 1990/91 | MUSIAŁOWICZ`
technika własna, drewno polichromowane, 183 x 27 x 25 cm
sygnowany dwukrotnie na postumencie : `MUSIAŁOWICZ` i `10` oraz na szczycie: `MUSIAŁOWICZ`
- "Musiałowicz/Cieślak" Galeria Miejska we Wrocławiu, 15.11-14.12.2013
- "Henryk Musiałowicz. Obrazy i Rzeźby", Galeria DAP, ZPAP Okręg Warszawski, Warszawa, 5-17.10.2012
- "Henryk Musiałowicz. Zapamiętane ocalone niezatarte. Wojna i Powstanie 1939-1945", Muzeum Powstania Warszawskiego, Warszawa, 5.01-16.03.2009
technika własna, płyta; 71 x 50,5 cm
(autorska oprawa o wym.: 100 x 68,5 cm);
sygn. p. g.: MUSIAŁOWICZ;
na odwrocie napis: Z CYKLU / REMINISCENCJE / 71 x 50,5 / MUSIALOWICZ / 1977
Z cyklu Reminiscencje, 1991 r.
technika mieszana/płyta, 63,5 x 53 cm
sygnowany p.g.: `Musiałowicz`
opisany na odwrociu: `Z CYKLU: | "REMINISCENCJE " | 89 x 72 | 1991 | MUSIAŁOWICZ`
- kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone
technika mieszana, płyta pilśniowa, 70,5 x 90 cm
sygn. p.g.: MUSIAŁOWICZ
na odwr. na płycie sygnatura i napis: Z CYKLU | HARNASIE | 3 | MUSIAŁOWICZ | 1978
72 x 52,5 cm
sygn. p.g.: MUSIAŁOWICZ
sygn. na odwr. na płycie: "REMINISCENCJE" | 17 M [w ramce] | MUSIAŁOWICZ
poniżej prostokątna pieczątka zezwalająca na wywóz za granicę
167,5 x 84 x 5,5 cm
sygn. p.g.: MUSIAŁOWICZ
na odwrocie na płycie napis i sygnatura: Z CYKLU: | "SACRUM" | 2003 | MUSIAŁOWICZ
dwie nalepki: 1. z danymi obrazu; 2. Galeria Piotra Nowickiego | Musiałowicz Obrazy i Rzeźby | w 90 rocznicę urodzin | 26 marca - 31 lipca 2004 r.
Pochodzenie: kolekcja prywatna, Polska.
- Musiałowicz. Obrazy i rzeźby. W 90. rocznicę urodzin, Galeria Piotra Nowickiego, Warszawa 26 maja - 31 lipca 2004, kat. poz. 10, il. s. 51.
Z cyklu Reminiscencje, 1982 r.
akryl, olej, kolaż/płyta, 41,5 x 33,5 cm
na odwrociu sygnowany, datowany i opisany: `Z CYKLU | REMINISCENCJE | 1982 | MUSIAŁOWICZ`
Technika własna, płyta, 38 x 55 cm,
sygn na odwrocie: z cyklu "Narodziny ziemi", 38 x 55, 1987 Musiałowicz, oprawa autorska.
technika mieszana/płyta, 73 x 56 cm
sygnowany p.d.: `MUSIAŁOWICZ`
opisany na odwrociu: `Z CYKLU: | "RODZINA" | 79 x 68 | 1994 | Musiałowicz`
tech. własna, płyta; 58x48 cm
Z cyklu Narodziny Ziemi, 1987 r.
technika własna/płyta, 34,5 x 52 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `Z CYKLU: | "NARODZINY ZIEMI" | 34,5 X 52 | 1987 | MUSIAŁOWICZ`
Estymacja: 7 000 - 9 000
linoryt/papier, 43 x 32,5 cm (odbitka), 53,5 x 38 cm (arkusz)
sygnowana na płycie p.d.: `MUSIAŁOWICZ` i ołówkiem l.d.: `MUSIAŁOWICZ | 1961 2/4`
Estymacja: 1 500 - 2 000 zł
technika własna/płyta pilśniowa, 30,5 x 25,5 cm
sygnowany i datowany śr.l.: `HM 1982`
opisany na odwrociu: `Z CYKLU | "EPITAFIUM" | 1982 | MUSIAŁOWICZ`
Estymacja: 5 000 - 7 000 zł
Z cyklu Reminiscencje, 1993 r.
olej/płyta, 34 x 29,5 cm (wraz z oprawą autorską)
sygnowany i opisany na odwrociu: `Z CYKLU: | "REMINISCENCJE" | 1993 | 34 x 30 | MUSIAŁOWICZ`
Estymacja: 6 000 - 8 000 zł
olej/płótno, 35,5 x 46,5 cm (wraz z oprawą autorską)
sygnowany śr. d.: `MUSIAŁOWICZ` (na ramie)
sygnowany i opisany na odwrociu: `Z CYKLU | "MATKA ZIEMIA" | 1998 | MUSIAŁOWICZ`
Estymacja: 6 000 - 8 000 zł
sygn. l.g.dat. na odwrociu
olej, pilśnia
62x49 cm
relief, technika mieszana/płyta, 70 x 84 cm
opisany na odwrociu: `Z CYKLU: "OCZEKIWANIE" | 1981 | MUSIAŁOWICZ`
Estymacja: 9 000 - 12 000 zł
sygn. p.d.
technika własna, collage, papier, 63x39 cm (w świetle passe-partout )
akryl, technika mieszana , tusz/sklejka, papier, 69 x 49 cm
sygnowany p.d.: `MUSIAŁOWICZ`
Estymacja: 11 000 - 13 000 zł
Z cyklu Portret z wyobraźni, 1963/65
technika mieszana, tusz, akryl/papier, sklejka, 78,8 x 50,6 cm
sygnowany l.d.: `MUSIAŁOWICZ | 63/65`
Estymacja: 11 000 - 13 000 zł
Z cyklu Portret z wyobraźni, 1961/65
technika mieszana, tusz, akryl/papier, sklejka, 72 x 52 cm
sygnowany p.g.: `MUSIAŁOWICZ | 61/65`
Estymacja: 11 000 - 13 000 zł
technika własna, płyta;
23,5 x 17,5 cm;
sygn. l. g.: MUSIAŁOWICZ
Z cyklu Portret ślubny, 1980 r.
olej/tektura, 61 x 82 cm
sygnowany i opisany na odwrociu
Estymacja: 8 000 - 11 000 zł
Z cyklu "Reminiscencje", 1979 r.
technika własna, relief/płyta,
53 x 38 cm, 63 x 48 cm (wraz z ramą autorską),
opisany na odwrociu: Z CYKLU: | "REMINISCENCJE" | 1979 | MUSIAŁOWICZ | 1979`
Estymacja: 4 600 - 6 000 zł
technika własna, 22,3x28 cm
Krajobraz animalistyczny, 1984 r.
technika mieszana/papier
44,5 x 36 cm
sygn.
technika mieszana, papier, 51 x 39 cm;
sygn. p. g.: MUSIAŁOWICZ
Z cyklu Reminescencje, 1978 r.
technika mieszana, akryl/płyta,
62 x 48 cm
opisany na odwrociu: `Z CYKLU | REMINISCENCJE | 62 x 48 | 1978 | MUSIAŁOWICZ`
technika własna;
62 x 52 cm
sygn. na odwrocie: z cyklu/ REMINISCENCJE"/ 62 x 52/ 1980/ MUSIAŁOWICZ
technika własna, płyta pilśniowa,
42,5 x 34,7 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: Z CYKLU / REMINISCENCJE / 1982 / MUSIAŁOWICZ
z cyklu Obraz animalistyczny, 1955/1971
obraz na papierze,na bazie litografii, akryl,
69,5x55 cm
z cyklu REMINISCENCJE 1979/1997
technika mieszana na płycie,
71 x 56 cm,
sygnowany u dołu "1979 Musiałowicz", oraz na odwrocie "Musiałowicz"; powyżej "Z CYKLU/ REMINISCENCJE/1997"
technika własna, 71x56 cm
olej, technika mieszana, płyta pilśniowa,
63 x 48 cm
na odwrocie napis autorski: Z CYKLU: | "REMINISCENCJE" | 1979 | MUSIAŁOWICZ | 1979
technika mieszana, blacha,
79,5 x 57,4 cm;
Opis autorski na odwrocie.
technika mieszana, deska,
24 x 89 cm
sygnowany niewyraźnie przy dolnej krawędzi na drugim polu od pr.: MUSIAŁOWICZ
Na odwrocie na desce napisy autorskie: 15 (w kółku) Four Portraits | "CZTERY PORTRETY" | 24 x 90 | Musiałowicz | 1980/87
olej, technika mieszana/płyta pilśniowa,
76 x 64 cm
sygn., dat. i opisany na odwrocie: `Z CYKLU / EPITAFIUM / 1981 / 76 x 64 MUSIAŁOWICZ`
technika mieszana na płycie, 93 x 78 cm, sygnowany i datowany na odwrocie "1980/ Musiałowicz"; ręką autora także tytuł pracy.
technika mieszana na płycie,
76x64 cm,
sygnowany p.d. "Musiałowicz",
na odwrocie napisy autorskie
technika własna, 68 x 58 cm;
opisany na odwrocie: Z CYKLU / EPITAFIUM /
1981 / 68 x 58 / MUSIAŁOWICZ
PEJZAŻ ANIMALISTYCZNY I, 1962/1964
olej na płycie, 73 x 52 cm, sygnowany l.d. "Musiałowicz",
na odwrocie: "Z cyklu Krajobraz animalistyczny 1962/1964 53/73 Musiałowicz"
PEJZAŻ ANIMALISTYCZNY II, 1962/1964
olej na płycie, 73 x 52 cm, sygnowany p.d. "Musiałowicz",
na odwrocie napis "Z cyklu Krajobraz animalistyczny 1962/1964; 53/73 Musiałowicz", "Krajobraz nadburzański"
technika mieszana
36 x 44 cm
sygn.p.g.: MUSIAŁOWICZ
na odwrocie napis: Z CYKLU| PORTRET ŚLUBNY| 37 X 45| 1981| MUSIAŁOWICZ
technika mieszana,
73 x 53 cm
sygn. p.g.: MUSIAŁOWICZ
na odwrocie napis: Z CYKLU |"REMINISCENCJE" | 73 x 53 | 1978 | MUSIAŁOWICZ
technika mieszana,
51.5 x 40.5 cm
na odwrocie napis: Z CYKLU | MATKA | ZIEMIA | MUSIAŁOWI | CZ
technika własna, papier, płyta pa¼dzierzowa, 60,5 x 50,5 cm; niesygn.
technika własna, papier, płyta pa¼dzierzowa, 54 x 42,5 cm; niesygn.
KRAJOBRAZ ANIMALISTYCZNY, 1974-1978
olej, technika mieszana, płyta pilśniowa
57 x 71 cm
Na odwrocie na płycie napis: Z CYKLU | " KRAJOBRAZ | ANIMALISTYCZNY" | 5 F | 57 x 71 | MUSIAŁOWICZ
77 x 96.5 cm
sygnowany l.g.: MUSIAŁOWICZ
Na odwrocie na papierze zakrywającym płytę napis: Z CYKLU | "RODZINA" 1 F | 1977/78 | 61 x 81 MUSIAŁOWICZ; oraz podłużna pieczątka
61 x 83 cm
sygnowany l.g.: MUSIAŁOWICZ
Na odwrocie na płycie napis: Z CYKLU | "HARNASIE" | 11F. | 61 x 67 | MUSIAŁOWICZ; oraz podłużna pieczątka.
technika mieszana, olej, akryl, płyta pilśniowa, 18 x 16 cm;
sygn. i dat. na odwrocie
technika mieszana, plyta pilsniowa,
65 x 54 cm
sygnowany l.g.: MUSIALOWICZ;
olej, płyta, 50,5 x 70 w świetle ramy, rama autorska
sygn. p.g.: MUSIAŁOWICZ
na odwrociu: "Z CYKLU: / "PORTRET ŚLUBNY" / 1980 / 61 X 82 / MUSIAŁOWICZ"
prawy górny róg: 51
olej, płótno, 60 x 102 cm;
sygn. p.d.:HMUSIAŁOWICZ;
na odwrocie napisy autorskie: MUSIAŁOWICZ / "PRZEDWIOŚNIE" / 102 x 60
olej/płótno, 55 x 40 cm
sygnowany p. d.: `Musiałowicz`
technika mieszana,
99.5 x 81.5 cm
Na odwrocie, na płycie napis czarną farbą:
Z CYKLU "REMINISCENCJE" | 1994 / 95 | 104 x 86 | MUSIAŁOWICZ; oraz l.g.: 136
technika mieszana,
85.5 x 134.5 cm
na odwrocie na płycie napis czarna farbą: Z CYKLU | "OCZEKIWANIE" | 1989/91 | 86 x 135 | MUSIAŁOWICZ.
technika mieszana
65x56 cm
sygn. tuszem l.g.: MUSIAŁOWICZ, sygn. częściowo nieczytelna na odwr. oł.: 71 x 57 | Z CYKLU | "REMINISCENCJE" | 1979 | MUSIAŁOWICZ
tusze barwne, olej, akryl, płyta pilśniowa, 73.5 x 58.3 cm
technika mieszana, sklejka, tektura, 70 x 50 cm;
sygn. p.d.: MUSIAŁOWICZ/66; odpryski malatury
sygn. i dat. na odwrocie
olej, akryl, płyta pilśniowa,
66 x 54, sygn. i dat.
na odwrocie: MUSIAŁOWICZ 1981
akryl, gwasz, tektura,
62.5 x 52 cm
sygnowany na odwr.: Z CYKLU | "REMINISCENCJE" | 62 x 52 | 1980 | MUSIAŁOWICZ, p.g.: 44 [w kółku]
technika mieszana,
wymiary: 62 x 51 cm,
sygn. na odwrocie.
sygnowany p.g.: MUSIAŁOWICZ; na odwrocie: Z CYKLU: | "PORTRET ŚLUBNY" | 1980 | 61 x 82 | MUSIAŁOWICZ, l.g.: 51 [w kółku]
olej, płyta pilśniowa, 50 x 70 cm
technika mieszana, dykta, 62 x 51 cm; sygn. i dat. na odwrocie
technika mieszana, dykta, 49,5 x 64 cm;
sygn. p. d. - MUSIAŁOWICZ
technika mieszana, płyta, 70 x 50 cm;
sygn. l.g. - MUSIAŁOWICZ
Na odwrocie napisy autorskie