SICHULSKI Kazimierz (1879 - 1942)
cena wywoławcza: Wykup abonament
Portret konny Zygmunta Zubalewicza, 1905 r.
olej/płótno, 87 x 110 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Kochanemu Zygmuntowi Sichul 05.'
opisany autorsko na odwrociu: 'Zubalewicz'
Martwa natura z kwiatami w wazonie
olej/płótno, 70,5 x 49,5 cm
sygnowany p.d.: 'Sichul | (...)'
olej, płótno dublowane, 108 × 99 cm
sygn. i dat. p. d.: SICHULSKI / ROPIEŃKA 1927.
olej, płótno, 99 × 89 cm
sygn. i dat. l. d.: Sichulski 1931.
drzeworyt/papier, 41,3 x 28 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany na płycie u dołu: '19 K.SICHVLSKI 29'
u góry i dołu przycięty do pola zadruku
olej, tektura, 62 x 97 cm
sygn. i dat. l. d.: Sichul. 1935
Martwa natura z kwiatami i owocami, 1934
gwasz, karton; 65,5 x 97 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Sichul / 34.
tempera, tektura, 99 x 68,5 cm
sygn. l.d.: Sich 1919
autolitografia, papier żeberkowy;
57 x 46 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Sichul (na kamieniu);
zaplamienia papieru.
akwarela, gwasz, kredka/papier, 56 x 73 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: 'Sich 11'
olej/płótno dublowane, 67,8 x 54,5 cm
sygn. p.d.: „Sich 921”
Dziewczynka góralska z owieczką, 1938 r.
olej/tektura, 71 x 50,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Sichulski | 1938'
W szopce bożonarodzeniowej, 1938 (tryptyk)
olej, płótno, 102 x 74 cm (każdy)
sygn. u dołu: Sichulski 1938
akwarela, gwasz, pastel, karton
85,8 x 64,7 cm
sygn. l.d.: Sichul | 1935
gwasz, pastel, tektura, 46 × 68 cm w świetle ramy
sygn. i dat. l. d.: Sich 919
olej, tektura, 74 x 101 cm
sygn. p.d.: SICHULSKI 1940/ SEIPSUM FECIT
na odwrocie nalepka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z opisem pracy
olej, płótno, 95 x 116 cm
sygn. l.d.: Sichulski 1934
Młyn - motyw z Ukrainy, ok. 1910 r.
olej, tektura, 46,5 × 33 cm w świetle ramy, na odwrocie napis ołówkiem: Młyn/Motyw z Ukrainy
Martwa natura z kwiatami na toaletce, 1938 r.
akwarela, gwasz/tektura, 78 x 51,5 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'Sichul | 1938'
Martwa natura z różami w wazonie na tle lustra, 1932 r.
akwarela/papier, 70 x 100 cm
sygnowany i datowany l.d. 'Sichulski 1932'
Karykatura Jacka Malczewskiego
litografia, papier; 18 x 14,5 cm (w świetle oprawy);
tytułowana u dołu: "JACEK MALCZEWSKI".
olej, sklejka; 81 x 113 cm;
sygn. l. d.: Sichulski
Scena symboliczna - Bogini Isztar z Gilgameszem
akwarela, kredka/papier, 68 x 50 cm
sygnowany p.d.: 'Sichulski'
Jan III Sobieski na przeglądzie pułków kozackich, 1924
akwarela, karton; 58,5 x 79 cm;
sygn. (wraz z dedykacją) w l. g. narożniku: Kochanemu Bronkowi z serdeczną przyjaźnią Sichulski / Lwów 5 XI 1924;
Na odwrocie fragment sceny symbolicznej.
tempera, papier, 26 × 34,5 cm,
sygn. i dat. w p. g.: Sichul/921
na odwrocie napis: Sichulski 921/temepra/"Kwiaty"/cena 30. 000 mp/trzydzieści tysięcy
Martwa natura na stole, 1913 r.
olej/tektura, 49 x 68,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'K Sichulski 13'
na odwrociu opisany ołówkiem kopiowym oraz pieczątka
- kolekcja Alfreda Lenicy
olej, płótno; 100 x 90 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1933 Sichulski.
gwasz, papier, 3 x 23,5 x 18,5 cm w świetle oprawy, sygn. i dat. prawa część p.d.: Sichulski / 1907 (?)
pastel, płyta, 70 x 104 cm, sygn. p.d. (sygnatura słabo widoczna),
na odwrocie fragment nalepki z wystawy w TPSP we Lwowie (?)
Portret pani profesorowej Z., 1933 r.
olej/płótno, 109 x 98 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Sichulski | 1933'
na odwrociu dwie nalepki wystawowe z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie
olej, płótno; 100 x 100 cm
sygn. i dat. p. g.: Sich 09.
sygn. p.d.: "Sich 921"
pochodzenie: kolekcja prywatna
akwarela, papier; 82 x 57,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Sichulski / 1937.
olej, tektura; 34 x 49,5 cm;
sygn. monogramem i dat. l. g.: SK 13;
sygn. i dat. na odwrocie: "K. Sichulski / Koszyłowa / 1913;
na odwrocie:
- nalepka wystawowa: TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ SZTUK PIĘKNYCH W KRAKOWIE / 1913 XVIII WYST. SZTUKI / NR 26 62 / Autor Sichulski Kazimierz / Dzieło p. t. Studjum z Podola IV / Rodzaj ol. Cena 250 K.;
- nalepka wystawowa: WYSTAWA OBRAZÓW "CZWÓRKA" / KRAKÓW, UL. SIENNA 2. / Wystawca: Sichulski Kazimierz / Dzieło: Pejzaż z Podola IV / Cena: 1000 K h / Rodzaj dzieła: ol. / Nadesłane dnia maj 1917;
- nalepka wystawowa: IX Esposizione Internazionale d’Arte / della Citta di Venezia - 1914 / 642;
- nalepka: ph / MERCI / DOGANA ITALIANA;
- napis: cena kor 500 / 300 k. [przekreślone] 250 [przekreślone] / ... pł [nieczytelne, przekreślone] / pięćset. ...;
- napis: KS 16;
Obraz wystawiany:
- XVIII Wystawa Sztuki, Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych, Kraków 1913.
- IX Esposizione Internazionale d’Arte della Citta di Venezia, 1914.
- Wystawa obrazów "Czwórka", Kraków 1917.
pastel, płyta, 70 x 104 cm
sygn. p. d. (sygnatura słabo widoczna)
pastel, papier (w dwóch arkuszach) naklejony na tekturę, 81 x 62,5 cm,
sygn. p.d.: Sichulski / 07
Wzdłuż dolnej krawędzi papieru znak wodny znanego francuskiego producenta papieru: Canson Montgolfier Vidalon- les- Annonay.
Na odwrocie naklejka z pieczątką: Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych / w Krakowie / Pałac Sztuki Plac Szczepański / (czerwoną kredką) Dep. 32.
litografia/papier, 56,5 x 41 cm
sygnowany na kamieniu p.d.: 'Sich'
Grafika z teki "Lamus" wydana we Lwowie w 1912 roku, w nakładzie 150 egzemplarzy.
- Maria Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, s. 242-243
- Irena Kossowska, Narodziny polskiej grafiki artystycznej 1897-1917, Kraków 2000, il. 91
KARYKATURA JANA PTAŚNIKA, 1923
Ołówek, papier; 20 x 16 cm
Sygnowany l.d.: Sich 23; opisany na odwrocie
olej, tektura, 46,5 × 33 cm w świetle ramy, na odwrocie napis: Młyn/Motyw z Ukrainy (ołówkiem)
akwarela, gwasz, tektura, 90 x 68,5 cm
sygn. i dat. L. d.: Sichul 919
Z mojej pracowni (Martwa natura), 1933 r.
olej/sklejka, 105 x 72 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'Sichul | 1933'
na odwrociu znajdują się nalepki wystawowe oraz opis: 'Wnętrze pracowni | K. Sichulskiego | we Lwowie | przy ul. Zofii l.b 3'
- Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych, Kraków, 1934
olej, tektura, 46,5 × 33 cm w świetle ramy
na odwrocie napis: Młyn/Motyw z Ukrainy (ołówkiem)
akwarela, gwasz, tektura, 90 x 68,5 cm, sygn. i dat. l.d.: Sichul 919
olej, sklejka; 81 x 113 cm;
sygn. l. d.: Sichulski
gwasz, pastel, karton, 74 × 58 cm
sygn. i dat. l. g.: Sich/911
akwarela, ołówek, kredki, papier, 16 × 24 cm w świetle passe-partout
sygn. wraz z dedykacją l. d.: bardzo serdecznie/oddany/Sichulski,
kontynuacja dedykacji w p. d.: Pani... |w dniu Imienin 1940 roku
pastel, płyta, 70 × 104 cm
sygn. p. d.: (sygnatura słabo widoczna)
olej/płótno, 95 × 116 cm
sygn.: l.d. Sichulski 1934
* dodatkowa opłata wynikająca z tzw. droit de suite
olej/tektura, 101 × 74 cm
sygn.: p.d. Sichulski 1940
Akwarela, karton; wym.: 58,5 x 79 cm; sygn. (wraz z dedykacją) w l.g. narożniku: Kochanemu Bronkowi z serdeczną przyjaźnią Sichulski / Lwów 5 XI 1924.
olej, tektura, 68,5 × 55 cm
sygn. (mało czytelnie) p. d.: Sichul
pastel/papier, 43,5 x 45,5 cm
sygnowany l.d.: 'Sichulski'
Chłopiec z kwitnącym oleandrem
pastel, papier, 91,5 x 66 cm w świetle passe-partout;
sygn. p. d.: Sichulski
akwarela, gwasz, tektura, 90 x 68,5 cm;
sygn. i dat. l.d.: Sichul 919
gwasz, akwarela, papier jasnobrązowy, 44 x 67 cm w świetle oprawy,
sygn. p. d.: 923/ SICH, na odwrocie stempel zakładu ramiarskiego z Wrocławia
akwarela na podrysowaniu kredką, papier;
68,5 x 51 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Sichulski
pastel/papier naklejony na płótno, 75,5 x 149 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Sich 07.'
litografia, karton; 15 x 15 cm (w świetle oprawy);
Praca pochodzi z teki "XXX KARYKATUR", rys. Kazimierz Sichulski, nakład Władysław Teodorczuk i Spółka w Krakowie
olej, sklejka; 81 x 113 cm;
sygn. l. d.: Sichulski
sygn. p. d.: Sichulski
litografia, papier; 15 x 15 cm (w swietle p-p);
opis l. d.: STANISLAW WYSPIAŃSKI
akwarela, gwasz(?), papier,
85 x 58 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.g.: Sichul /1938
akwarela, papier; 85,5 x 55 cm ( w świetle oprawy); sygn. p. g.: Sichul/ 1935
Znakomite studium huculskiego skrzypka autorstwa mistrza tematyki huculskiej.
Słoneczniki. Przed chatą w Bronowicach, ok. 1905
Olej, płótno; wym.: 71 x 91 cm; sygn. p. d.: Bronowice/Sichulski. Na blejtramie naklejka składu papieru i materiałów piśmiennych Juliana Kurkiewicza przy Małym Rynku w Krakowie. Stan zachowania: wymaga konserwacji.
Praca pochodzi ze zbiorów Henryka Sienkiewicza.
Gwasz, akwarela, papier; wym.: 30,1 x 22,9 cm; sygn. p.d. Sichul.
Portret konny Zygmunta Zubalewicza, 1905
Olej, płótno; wym.: 87 x 109 cm; sygn. p.d.: Kochanemu Zygmuntowi Sichul 05. Na odwrocie opis autorski: "Zubalewicz". Obraz po konserwacji.
gwasz, akwarela, papier jasnobrązowy, wym. 44 x 67 cm w świetle passe-partout,
sygn. p. d.: 923/ SICH. Na odwrocie stempel zakładu ramiarskiego z Wrocławia
olej, sklejka; 81 x 113 cm;
sygn. l. d.: Sichulski
węgiel, papier, 62 x 47 cm w świetle oprawy; jest to pierwowzór do grafiki opublikowanej w dziele: Władysław Jarocki, Kazimierz Sichulski, Teka Lamus (20 litografii), wyd. Alfred Matejko, Lwów 1912 r., nakład 150 egz.; kamienie zniszczono
technika mieszana, karton, 54 x 40,7 cm,
sygn. l.g.: Sich 1913
Projekt - karton do witrażu,
tempera na kartonie, 122 x 87 cm, sygnowana p.d "Sich”
TZSP Zachęta, październik 1926 r. wystawa monograficzna prac K. Sichulskiego
Reprodukowany na okładce:
Gazeta Warszawska Poranna. Niedzielny Dodatek Ilustrowany. R. CLII 24. X. 1926, "Z wystawy obrazów Kazimierza Sichulskiego w Zachęcie”.
Reprodukowany i omówiony w: Władysław Kozicki Kazimierz Sichulski. Monografie artystyczne T. XIX, Warszawa 1928.
olej, tektura
34 x 23,3 cm
sygn. p.d.: Sich 923
autorska dedykacja l.d.: Kochanemu Pawłowi (?)
Na odwr. nalepka wystawy Leon Wyczółkowski i jego uczniowie w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy z datą trwania wystawy 18 maja - 30 września 1994, metryczką obrazu i numerem kat. 8. Na nalepce dwa stemple Muzeum.
Obraz reprodukowany lub opisany w:
- Leon Wyczółkowski i jego uczniowie [scenariusz wystawy i katalog E. Sekuła-Tauer], Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Bydgoszcz 1994, s. nlb, nr kat. 8.
litografia, papier; 18,7 x 16,5 cm;
praca pochodzi z teki "XXX KARYKATUR"
rys. Kazimierz Sichulski, nakład
Władysław Teodorczuk i Spółka w Krakowie
litografia, papier;
15 x 15 cm (w świetle oprawy);
praca pochodzi z teki "XXX
KARYKATUR"
nakład Władysław Teodorczuk
i Spółka w Krakowie
olej, sklejka; 81 x 113 cm;
sygn. l. d.: Sichulski
Karykatury sejmowe : 34 autolitografii wykonanych w zakładzie A. Przyszlaka Lwów, 1910
Teka litografii;
kart litografowanych 37, w tym 34 karykatury;
wym.: 350 x 295 mm;
karty tytułowe wykonane ręką artysty;
zachowane okładki (przybrudzone, załamania brzegów).
akwarela, gwasz, papier, 48 x 51,5 cm,
niesygnowany
olej, sklejka; 81 x 113 cm;
sygn. l. d.: Sichulski
tempera, papier, 91x65 cm
sygn. p. d.: Sichulski/922
na odwrociu:
1.opis autorski: 1922 Sichulski/1922 "w ogrodzie"(tempera)/cena wys.1 500 000/milion pięćset/tys.
2. l. d. ukośnie: Nabyła od Pani Sichulskiej we Lwowie w 1934 roku Stefania Gała Lwów ul. Romanowicza 10
3.dla Mariusza Gały od Babci Gałowej Kraków 14.1.1994 obraz ze zbiorów Gałów
PORTRET PANI PROFESOROWEJ Z., 1933
olej, płótno,111 x 100 cm,
sygn.l.d. Sichulski 1933
na blejtramie: dwie częściowo uszkodzone nalepki z wystawy w TPSP Kraków z 1934
KARYKATURA MARIANA DĄBROWSKIEGO, 1934
ołówek na papierze, 26 x 19 cm w świetle passe-partout, sygnowany i datowany p.d. "Sich /1934"
litografia, papier; 42,5 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Sichulski 1929 (ołówkiem)
ołówek/papier, 26 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i opisany p.d.: `Sich | Koryłowski | (...)`
pastel, płyta, 70 x 104 cm;
sygn. p. d. (sygnatura słabo widoczna); na odwrocie fragment nalepki z wystawy w TPSP we Lwowie (?)
niesygnowany
20 litografii
ok. 12x12 cm
Karykatura Mariana Dąbrowskiego, 1934
Ołówek, papier; wym. w świetle pp: 26 x 19 cm;
sygn. oł. p.d.: Sich., l.d. tytuł. Karykatura najważniejszego człowieka międzywojennej prasy, twórcy m.in. "Ilustrowanego Kuriera Codziennego".
akwarela, papier; 85,5 x 55 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Sichul/ 1935
olej, sklejka; 81 x 113 cm;
sygn. l. d.: Sichulski
Na odwrocie nalepka z Towarzystwa Artystów Polskich Sztuka w Krakowie z 1936 roku z numerem 690 oraz jedna z odręcznie wpisanymi informacjami o pracy.
Gwasz, tempera, akwarela, karton; 82 x 58 cm
Sygnowany l.d.: Sichulski | 1927
olej, płyta; 71 x 50,5 cm
sygn. l.d.: Sichulski/ 1938
gwasz, akwarela, papier jasnobrązowy;
44 x 67 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: 923/ SICH
Na odwrocie stempel zakładu ramiarskiego z Wrocławia.
pastel/papier, 78,3 x 55 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Sich | 1932`
olej/tektura, 33,5 x 48 cm
sygnowany i datowany p.d.: `KS 05`
ODWROCIE:
papierowa naklejka wystawowa z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie
wystawa w TPSP w Krakowie, 1905 r.
Młyn - motyw z Ukrainy, ok. 1910
olej, tektura;
46,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie napis: Młyn / Motyw z Ukrainy (ołówkiem)
akwarela, papier naklejony na tekturę, 61 x 88 cm
sygn. p.d.: 1929 Sichulski
na odwrocie autorski napis tuszem: Sichulski 1929/"cerkiewka" / (akwarella) / cena 2000 zł /(dwa tysiące zł).
Na XIX Międzynarodowej Wystawie Sztuki w Wenecji w 1932, w jednej z trzech sal Pawilonu Polskiego, wystawiono obraz K. Sichulskiego, który jest różniąca się drobnymi szczegółami wersją prezentowanej "Cerkiewki". (Źródło: NAC)
akwarela, papier, płyta, 88 x 60 cm
sygnowany l. d.: Sichulski
Estymacja: 20000 - 22000 zł
pastel, płyta, 70 × 104 cm
sygn. p. d. (sygnatura częściowo zatarta)
Estymacja: 35000 - 40000 zł
olej, płótno naklejone na tekturę; 70 x 100 cm;
sygn. p.g.: Sichul
tempera, papier; 91 x 65 cm w świetle ramy
sygn. p.d. Sichulski/ 922
na odwrocie opis autorski: 1922 Sichulski/ 1922 "w ogrodzie"/ (tempera)/ cena wys. 1500000/ milion pięćset/ tys.
Na odwrocie l.d. ukośnie: Nabyła od Pani Sichulskiej we Lwowie w 1934 roku Stefania Gała Lwów ul. Romanowicza 10
Na odwrocie p.d.: dla Mariusza Gały od Babci Gałowej Kraków 14.1.1994 obr. ze zbiorów Gałów
Estymacja: 90000 - 100000 PLN
olej, płótno; 100 x 151 cm
sygn. p.d. Sichulski 1935
Estymacja: 80000-90000 PLN
Życie
olej, płótno dublowane, 99,5 x 70 cm;
Śmierć
olej, płótno dublowane, 96 x 68 cm;
sygn. i dat. l. d.: Sichulski/ 1940
gwasz, tektura, 47,5 × 78,5 cm
sygn. i dat. l. g.: Sich928
Estymacja: 19 000 - 22 000 zł
litografia, okładka "Teki myśliwskiej", wykonanej w Zakładzie Graficznym Piller-Neumanna, Lwów, 1928,
26 x 18 cm,
sygn. na kamieniu p.d.: Sichulski
JÓZEF PIŁSUDSKI Z WERNYHORĄ I STAŃCZYKIEM, po 1935
Olej, tektura 62,3 x 95,4 cm
Sygn. l.d. Sichul
Na odwrocie tektury granatową kredką: Sichulski olej | "Piłsudski"
pastel/papier, 36 x 53 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany l.d.: `Sich 26`
Estymacja: 4 000 - 6 000 zł
akwarela/papier, 46,5 x 39 cm
sygnowany i datowany p.g.: `Sich 26`
opisany na odwrociu: `1926 | Sichulski | szkic "hucułka" | cena … zł`
Estymacja: 4 500 - 6 000 zł
sygn. p. d.: 923/ SICH
gwasz, akwarela/papier, 44 x 67 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: `923 | SICH`
Estymacja: 8 000 - 12 000
pastel, 53 x 78 cm,
sygnowany p.d. "Sich /912"
Malarz, rysownik i grafik, reprezentant folklorystycznego nurtu w sztuce Młodej Polski.
Karykatura malarza Stanisława Kamockiego, 1917 r.
węgiel, kredka, gwasz/papier, 85 x 58 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p.g.: `Sich 17` oraz napis l.d.: `triste est omne | animal post e. | praeter Gallum | mukiremque (?)`
Estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Karykatura - Dama Karowa, 1915 r.
akwarela/papier, 77 x 53 cm (w świetle ramy)
sygnowany i datowany p.g.: `K Sich | 915`
Estymacja: 10 000 - 15 000 zł
akwarela, papier;
85,5 x 55 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Sichul/ 1935
J. Sosnowska i W. Ordon - Sosonowski w Bolesławie Śmiałym, 1904 r.
litografia/papier, 33 x 26 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany na kamieniu p.d.: `Sichul 904`
Grafika pochodzi z Teki Melpomeny z 1904 r.
Estymacja: 1 200-1 800 zł
sygn. p. g.: Sichul/ 1935
Wyżeł - szkic do Teki myśliwskiej, 1928
tusz, piórko, ołówek papier;
16,5 x 27 cm (w świetle oprawy)
Na odwrocie opis ołówkiem: "Wyżeł"/ rys. Kazimierz
Sichulski/ szkic do teki myśliwskiej 1928 Lwów"
olej/płótno, 100 x 138 cm
sygnowany i datowany p.d.: `07 Sich`
Estymacja 60 000 - 80 000 zł
litografia/papier, 63,5 x 49,5 cm (arkusz)
sygnowany ołówkiem `Sichul`
Estymacja: 15 000 - 20 000
sygn. p.d.: 1929 Sichulski
Na odwrocie autorski napis tuszem: Sichulski 1929/„cerkiewka” /(akwarella) / cena 2000 zł /(dwa tysiące zł).
pastel, papier żeberkowy; 54 x 43,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: KS 05
Wesoły koniec smutnej historii
litografia barwna, papier, 21,2 x 25 cm (w świetle oprawy);
napis drukowany l. g.: Restauracya Wawelu, p. g.: (Rys. K. Sichulski), śr. d.: Wesoły koniec smutnej historyi.
sygn. l. g.: KS 05
olej, płótno naklejone na tekturę, 88 x 62 cm;
sygn. p. d.: 930 KSichul;
na odwrocie odręczny napis niebieską kredką (autorski?): prof. Sichulski/ Kraków Akad. Sztuk Pięk. / 1930 / droga (olej na płótnie)
pastel/papier, 58 x 47 cm
sygnowany i datowany l. g.: `Sich 05`
ODWROCIE: Naklejka wystawowa z TPSP z 1905 r. z opisem obrazu
WYSTAWIANY: TPSP w Krakowie, 1905 r.
Estymacja: 30 000 - 40 000
DWA SZKICE KOMPOZYCYJNE DO DEKORACJI W HOTELU - PENSJONATU LWIGRÓD W KRYNICY, 1928 r.
ołówek/papier, 40 x 25 cm
na jednym szkicu napis u dołu: `Szkice do Krynicy`,
ODWROCIE: szkic kompozycyjny z postacią hetmana Stanisława Żółkiewskiego opisany u dołu: `Szkic do Cecory`
Estymacja: 2 000 - 3 000
olej, płótno naklejone na tekturę, 70 x 100 cm;
sygn. p.g.: Sichul
olej, tektura,
51,5 x 68,5 cm;
sygn. p. d.: SK913;
na odwrocie nalepka: Wystawa obrazów "Czwórka" w Krakowie, [Galeria] ul. Sienna 2 [z tytułem:] Pejzaż z Podola [Kraków, maj 1917]. Napisy autorskie na odwrocie tektury: Sichul / "Droga" olej / cena 900 kor; [niżej:] 900 koron/ dziewięćset koron; [obok:] Kremerowska 8/ II p./ na lewo [krakowski adres artysty, gdzie zamieszkiwał od 1917 do wiosny 1918 r.].
litografia, papier,
Praca pochodzi z: Kazimierz Sichulski, XXX karykatur rysował ...,
Kraków [1904]. Nakł. i druk. Władysława Teodorczuka i Spółki.
litografia, papier,
Praca pochodzi z: Kazimierz Sichulski, XXX karykatur rysował ..., Kraków [1904].
Nakł. i druk. Władysława Teodorczuka i Spółki.
tempera/papier,
76 x 59 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Sich 1922`
ODWROCIE: odręcznie napisany tytuł autorski
Estymacja: 25 000 - 45 000
sygn. p. d.: 930 KSichul;
XXX karykatur rysował K. Sichulski
Kraków [1904] Nakł. I druk. Władysława Teodorczuka i Spółki.
Książka zawiera 30 litografii o wymiarach 19 x 16,5 cm.
litografia, papier, 15 x 15 cm (w świetle oprawy);
Praca pochodzi z: Kazimierz Sichulski, XXX karykatur rysował ..., Kraków [1904] Nakł. I druk. Władysława Teodorczuka i Spółki.
litografia, papier, 15 x 15 cm w świetle passe-partout
Praca pochodzi z teki "XXX KARYKATUR",
rys. Kazimierz Sichulski, nakład Władysław Teodorczuk i Spółka w Krakowie.
Praca pochodzi z teki "XXX KARYKATUR", rys. Kazimierz Sichulski, nakład Władysław Teodorczuk i Spółka w Krakowie.
litografia, papier szary, 15 x 15 cm (w świetle oprawy);
litografia, papier; 15 x 15 cm;
Praca pochodzi z teki "XXX
KARYKATUR",
rys. Kazimierz Sichulski, nakład Władysław Teodorczuk i Spółka w
Krakowie.
Praca pochodzi z teki "XXX
KARYKATUR",
Krakowie.
Helena Modrzejewska(z teki XXX Karykatur ?, 1904) n
sygn.,
litografia,
15x15 (w św.p-p)
Karykartury pisarzy i poetów(z teki XXX Karykatur ?, 1904)
nsygn.,
5 litografii,
15x15 (w św.p-p)
akwarela, gwasz, karton,
56 x 83 cm,
sygn. l.d.: Sichul 1933. na odwrocie naklejka z TPSP w Krakowie z 1950 r.
Martwa natura z kwiatami, 1935
olej, sklejka;
76 x 100 cm
sygn. p.d. Sichulski/ 1935
sygn. p. d.: 930 KSichul;
litografia, papier,
18,7 x 16,5
rys. Kazimierz Sichulski,
nakład Władysław Teodorczuk i Spółka w Krakowie
litografia, papier,
18,7 x 16,5
praca pochodzi z teki "XXX KARYKATUR" rys. Kazimierz Sichulski, nakład Władysław Teodorczuk i Spółka w Krakowie
litografia, papier,
18,7 x 16,5
litografia, papier,
18,7 x 16,5
rys. Kazimierz Sichulski,
olej, płótno naklejone na tekturę,
88 x 62 cm;
sygn. p. d.: 930 KSichul;
WIOSNA W PEŁNI (WIOSNA III), 1921 R.
gwasz/papier,
91 x 66 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Sich 21`
WYSTAWIANY: TPSP w Krakowie, 1950 r.
JAN III SOBIESKI NA PRZEGLĄDZIE PUŁKÓW KOZACKICH, 1924
akwarela na tekturze,
58,5 x 79 cm,
sygnowany l. g. "Kochanemu Bronkowi /z serdeczną przyjaźnią /Lwów 5/XI 1924 Sichulski"
Karykatura (Restauracya Wawelu), 1905
Litografia barwna;
wym. planszy: 227 x 262 mm;
sygn. pł. p.g.: K.S. Grafika, odbita przez drukarnię W. Teodorczuka w Krakowie, była wkładką do pisma satyryczno-artystycznego "Liberum Veto"; wokół kompozycji opisy typograficzne oraz satyryczny komentarz do kompozycji; na odwrocie fragment artykułu poświęconego zakopiańszczyźnie; grafika po konserwacji.
2 SZKICE KOMPOZYCYJNE DO DEKORACJI W HOTELU - PENSJONACIE LWIGRÓD W KRYNICY
ołówek/papier,
40 x 25 cm
na jednym szkicu napis u dołu: `Szkice do Krynicy`
i porcelanowymi świecznikami akwarela, gwasz, pastel, papier,
69 x 97,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.g.: Sichul / 1931
Kościół XX.Pijarów (1911, z teki Kraków 1911)
sygn. dat. na kamieniu l.d.
autolitografia barwna
40x28
akwarela,
56,5 x 85,5 w świetle ramy,
sygnowana p.d. "Sichulski 1929"
Autolitografia barwna;
wym.: 420 x 310 mm; plansza z teki "Kraków 1911",
wydanej przez Komitet Gospodarczy XI Zjazdu Lekarzy i Przyrodników w Krakowie. Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Warszaw1994, poz. 13.
Józef Sosnowski i Władysława Ordonówna w Bolesławie Śmiałym, 1904
Autolitografia; wym. pl.: 345 x 273 mm; sygn. pł. p.d.: Sichul 904. Grafika z "Teki Melpomeny", Kraków 1904. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 7.
DZIEWCZYNKA Z BIAŁYMI KOKARDAMI WE WŁOSACH
olej na tekturze,
42 x 34 cm,
sygnowany p.g. "Sichul"
olej, płótno;
110,5 x 165 cm
sygn. p.d. SICHULSKI
Na odwrocie nalepka: TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ SZTUK PIĘKNYCH W KRAKOWIE/ Kazimierz Sichulski/ Rybak huculski/ Ol/pł/ nr k.28
porcelanowymi świecznikami
akwarela, gwasz, pastel, papier,
sygn. p.g.: Sichul / 1931
Olej, tektura;
75,5 x 57 cm
Sygnowany l.d..: SK 913, na odwrocie l.g.: Sich913
pastel/papier,
85 x 68 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany: l. g.: `Sich | 913`
pastel/papier,
58 x 47 cm
Autolitografia barwna; wym.: 420 x 310 mm; plansza z teki Kraków 1911, wydanej przez Komitet Gospodarczy XI Zjazdu Lekarzy i Przyrodników w Krakowie.
Olej, płótno; wym.: 103 x 92,5 cm; sygn.i dat. p.d.: Sichulski. Kraków 1931.
pastel, akwarela, papier, 54 x 42,5 cm;
na odwrocie napis: Poświadczam, że obraz ten, / otrzymałam w
prezencie od / Kazimierza Sichulskiego, / przy zwiedzaniu jego pra - /cowni, w roku 1937ym / z Trzetrzewińskich Halena Zalewska / Kraków 3/V 1971 r.
Kolekcja obrazów z Hotelu - Pensjonatu Lwigród w Krynicy
1.) Zakochani; 2.) Wenus i Amor; 3.) Centaur; 4.) Grający faun; 5.) Wenus z satyrem; 6.) Pejzaż z nimfą
olej, deska;
54 x 73 cm
sygn. p.d. Nowochawstow 1909/ Sich
Karykatura Jana Stanisławskiego
litografia, papier
12 x 8,5 cm (w świetle oprawy)
i porcelanowymi świecznikami;
akwarela, gwasz, pastel, papier
sygn. p.g.: Sichul / 1931
Autolitografia z teki "Lamus", 55 x 37 mm,
sygn. l.d.: Sich, (19)11
mieszana, tektura
50 x 69.5 cm
sygnowany p.d.: Sichulski | 1942
Olej, tektura
75,5 x 57 cm
litografia, papier, 12 x 8,5 cm (w świetle oprawy)
ołówek, papier
34,8 x 24 cm (w świetle oprawy)
sygn. l. d.: Sichul / 914 (?)
Napis na odwrocie: Kazimierz Sichulski/ Patron 914.
Portret aktorki z rodziny Osterwów (1904)
sygn. dat. p.g.
pastel, papier
90x71
Martwa natura z kwiatami i porcelanowymi świecznikami
sygn. p.g.: Sichul / 1931
olej, płótno;
110 x 100 cm
sygn.p.d.: Sichulski 1930
Olej, płótno, 321 x 91 cm (w ramie stelażowej)
Sygn. u dołu: SICHULSKI / LWÓW1928 Na odwrocie: pieczęć okrągła (powtórzona) na blejtramie: Skład farb i materiałów oraz perfumeria i art. Toaletowe /
/A. ŁOPUSZAŃSKI/ T. SAUCZEY/LWÓW/ PLAC MARIACKI 6
Poz. 57 - 62: cena wywoławcza 400 000 zł
Olej, płótno, 319, 5 x 128 cm
Sygn. u dołu: SICHUK / SKI/ LWOW/1928
Olej, płótno, 321 x 91 cm, (w ramie stelażowej)
Sygn. u dołu: SK / 928
Olej, płótno, 321 x 111 cm, (w ramie stelażowej)
Nie sygnowane
Olej, płótno, 322, 5 x 124 cm (w ramie stelażowej)
Sygn. l. d.: SICH
Olej, płótno,
320, 5 x 137 cm
Sygn. z prawej: SICHULSKI/LWÓW 1928
olej, płótno dublowane, 84 x 118 cm;
sygn. p. g.: Sichulski (końcówką pędzla w farbie);
obraz po konserwacji (w załaczeniu opis konserwatorski)
olej na tekturze, 53, 5 x 77, 5 cm,
sygnowany l. d. "Sich934"
ołówek, akwarela, pastel na tekturze, 89, 2 x 62 cm,
sygnowana l. g. "Sich917"
olej, płótno, 100 x 90 cm;
sygn. p.d.: 1933 Sichulski
sygn. p.g.: Sichul / 1931
MARTWA NATURA KWIATOWA WE WNĘTRZU
olej na tekturze, 52 x 70 cm, sygnowany l.g. "Sich".
J.Sosnowski i W.Ordon-Sosnowska w Bolesławie Śmiałym.
Litografia na ark. 34,3x27,3 cm (Rycina z "Teki Melpomeny", Kraków 1904. Sygn. na kamieniu pod kompozycją z prawej "Sich 904". Wobec protestu sportretowanych artystów została wycofana z nakładu, kamień i znaczną część wykonanych odbitek zniszczono. Powierzchnia ryciny nieco zakurzona, wymaga odczyszczenia. Rzadkie)
pastel, tektura,
64,5 x 49,5cm,
sygn. p. g.: KSich / 910. Przy lewym górnym marginesie ubytek tektury długości ok. 5 cm. Na odwrocie w l.d. rogu tektury niebieska drukowana naklejka: R. Aleksandrowicz / Kraków / pl. Matejki L.1 / Skład papieru i / przyborów malarskich. / (atramentem) K. 1.40 .
litografia;
wym. planszy 585 x 450 mm;
sygn. pł. p.g.: Sichul. Grafika z teki graficznej "Lamus".
Odbito 150 egzemplarzy (nakład jednorazowy, płyty zniszczono);
odbitka po konserwacji.
litografia;
wym.: 635 x 450 mm;
sygn. na płycie p.g.: Sichul.
Grafika z teki Lamus, Lwów 1912, nakład 150 egz.
olej, płótno,
100 x 90 cm;
sygn. p.d.: 1933 Sichulski
STARZEWSKI, REDAKTOR CZASU (karykatura), 1917
akwarela, tusz, pastel na tekturze,
90 x 62,8 cm, sygnowana p.d. "Sich917"
rysunek satyryczny z pisma Liberum Veto, nr XIX, 10 września 1903,
odbito w drukarnii Władysława Teodorczuka w Krakowie,
cynkografia, 18,7 x 15,8 cm
sygn. l.d.: K Sich 03
litografia z albumu XXX karykatur rysował..., 19 x 15,5 cm
litografia z albumu XXX karykatur rysował..., 19 x 15,5 cm.
pastel, tektura, 93 x 69 cm
sygn. p.d.: Sich
Karykatura Gustawa Daniłowskiego, 1915 r.
kredka/papier, 91 x 63 cm
datowany l. g.: `Zakopane | 915` oraz dedykacja p. g.: `Kochanemu | Drowi Januszkowskiemu | serdecznie dziękuję Sich`
Karykatura Wacława Sieroszewskiego, 1915 r.
kredka/papier, 91 x 63 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Sich 915`
pastel/papier
sygn. p.d.: Sich 07, wym.: 78 x 55 cm
akwarela/papier, 55,5 x 33 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p. d.: `Sichul.`
litografia z albumu " XXX karykatur rysował..."; 19 x 15,5 cm
Dziewczyna huculska z bukietem serduszek, 1906
pastel, papier naklejony na tekturę, 75 x 58,5 cm
sygn. p.g.: Sich / 06
w załączeniu opinia pani Ewy Houszki, autorki wystawy monograficznej i katalogu dzieł Kazimierza Sichulskiego z 1994
olej/tektura, 54 x 72 cm
sygnowany i datowany l. g.: `Sich | 1941 (?)`
tempera/karton, 43,5 x 68 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p. d.: `Sichulski I 1940`
na odwrocie papierowa naklejka: `3758 Autor Kazimierz Sichulski | Dzieło Chłopiec huculski | Wykonanie Tempera/karton cena`
litografia z albumu " XXX karykatur rysował..."; 19 x 15,5cm
autolitografia z teki graficznej "Lamusa", Lwów, 1912
60 x 43 cm, sygn. na kamieniu p.g. : K Sich.
sygn. p.g.: Sichul / 1931
akwarela, gwasz(?), papier,
sygn. p.g.: Sichul /1938
PORTRET STANISŁAWA CZAJKOWSKIEGO?
Olej, płótno; 75,5 x 57 cm
Sygnowany p. g.: Sichulski
olej, płyta, 74 x 98 cm
sygn. p.d.: Sichulski / 1935
Jabłonie w zimowym sadzie, 1939 r.
akwarela, kredka/papier, 43 x 50 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany l. d.: `Sichulski | 1939`
litografia; wym.: 645 x 485 mm. Grafika z teki "Lamus", Lwów 1912, nakład 150 egz. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, s. 242-243.
litografia; wym.: 635 x 485 mm. Grafika z teki "Lamus", Lwów 1912, nakład 150 egz. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, s. 242-243.
litografia; wym.: 635 x 450 mm. Grafika z teki "Lamus", Lwów 1912, nakład 150 egz. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, s. 242-243.
litografia; wym.: 625 x 475 mm. Grafika z teki "Lamus", Lwów 1912, nakład 150 egz. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, s. 242-243; Kossowska I., "Narodziny polskiej grafiki artystycznej 1897-1917", Kraków 2000, il. 91.
litografia; wym.: 625 x 475 mm. Grafika z teki "Lamus", Lwów 1912, nakład 150 egz. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, s. 242-243.
tempera na papierze naklejonym na tekturę,
62 x 88 cm w świetle ramy,
sygnowany l.d. "Sich 914",
na odwrocie (plecach) odręcznie m.in. "Sichulski / Zakopane 1914 `pejzaż` / tempera pastel"
Akwarela, gwasz, kredka, papier naklejony na tekturę; 58,5 x 46,5 cm
Sygnowany p. d.: Sichul | 1940
Na odwrocie nalepka papierowa: TOW. PRZYJACIÓŁ SZTUK PIĘKNYCH W KRAKOWIE | Autor Kazimierz Sichulski 1950 | Tytuł dzieła W śniegu | Rodzaj dzieła akw. kred. Cena
| Podpis autora
| nr. k. 39
Napis ołówkiem na odwrocie: odebrane | 21|VI. 1944 | Czarniecka (?)
Olej, płótno; 75,5 x 57 cm
Sygnowany p. g.: Sichulski
akwarela/papier,
55,5 x 33 cm (w świetle passe - partout)
Para karykatur. Henryk Sienkiewicz i Władysław Orkan, 1904
litografie z albumu " XXX karykatur rysował...";
19 x 15.5cm
akwarela, papier
71 x 56 cm
sygn. l.g.: Sichul.
pastel, karton, 97 x 61 cm;
sygn. p.d. z dedykacją: Pani Zofii
/ Kazimierz Sichulski / [19] 07 Kraków
olej/tektura, 100 x 70 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Sich 924`
litografia, wym. pl.: 635 x 450 mm. Grafika z teki: Lamus. Lit. M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994.
przyjmuje kozackiego posłańca
akwarela, gwasz, tektura, 58,5 x 79 cm;
dedykacja z lewej u góry: Kochanemu / Bronkowi
/ z serdeczna przyjaźnią / Sichulski / Lwów / 5/XI 1924
pastel, karton, 97 x 61 cm;
sygn. p.d. z dedykacją: Pani Zofii / Kazimierz Sichulski / [19] 07 Kraków
Para karykatur. Konstanty Laszczka i Leon Wyczółkowski, 1904
litografie z albumu "XXX karykatur rysował...", wym.: 19 x 15,5 cm
akwarela, papier,
wym.: 65 x 97,5 cm, sygn. l.d.: Sichulski 1932
62 x 88 cm w świetle ramy,
sygnowany l.d. "Sich 914", na odwrocie (plecach) odręcznie m.in. "Sichulski / Zakopane 1914 Ťpejzażą / tempera pastel"
Akwarela, gwasz, kredka, papier naklejony na tekturę;
58,5 x 46,5 cm
| Podpis autora
| nr. k. 39
chromolitografia barwna/papier
28,5 x 41 cm
sygnowany p. d.:`Az Sich 911`
akwarela, gwasz, papier, 61 x 87 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.g.: Sichul 14
Para karykatur. Stanisław Wyspiański i Lucjan Rydel, 1904
litografie z albumu "XXX karykatur rysował", wym.: 19 x 15,5 cm
Wydany nakładem Władysława Teodorczuka album "XXX karykatur" jest przykładem młodopolskiego upodobania do ciętej satyry i błyskotliwego humoru. Swobodnie krelone rysunki głów składają się na galerię wybitnych postaci krakowskiego rodowiska artystycznego. Sichulski był znakomitym rysownikiem, jego żywiołowy temperament i celny komentarz satyryczny stawiają go w rzędzie najlepszych karykaturzystów polskich.
90 x 62,8 cm,
sygnowana p.d. "Sich917" Reprodukowana w: Kazimierz Sichulski, Karykatury współczesne, Kraków [1918], s. 29.
ołówek, akwarela, pastel na tekturze,
89,2 x 62 cm, sygnowana l.g. "Sich917"
Olej, płótno;
75,5 x 57 cm
Sygnowany p. g.: Sichulski
pastel, papier, 90,6 x 60,7
sygn. l. g.: Sich / 09.; na rewersie naklejka Salonu Kazimierza Wojciechowskiego, Kraków, 1932 r.
akwarela, papier,
wym.: 65 x 97,5 cm
sygn. l.d.: Sichul 1932
chromolitografia/papier, 28,5 x 41 cm
sygnowany p. d.: "Kaz Sich 911"
akwarela, gwasz, na podrysowaniu ołówkiem,
papier, 59 x 24 cm;
sygn. p.d.: Sich 1928; oraz l.g.: Sichul / 928
akwarela, gwasz, papier,
60 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.g: ... / Czerwińskiemu / ofiaruję / Sich 928
Akwarela na papierze
46 x 67,5 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany p.d. - "Sich | 1924"
Ekspertyza - Ewa Houszka, 2004 r.
Olej, tektura,
100 x 70 cm
Sygnowany p. d.: Sich 924
olej, płótno,
101 x 166 cm;
sygn. p.d.: SICHULSKI, l.d.: 1925
Bibl.: E. Houszka, "Kazimierz Sichulski. Katalog wystawy", Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław 1994, s. 62, poz. kat. 63 - il., bibliografia obrazu oraz wystawy, gdzie był eksponowany.
olej, płótno, 100 x 91 cm;
sygn. p.g.: Sichulski / 1933
Na odwrocie na ramie napis autorski ?: Sichulski 1933 studjum portretowe (olej); nalepka wystawowa z 1934 r. z TPSP w Krakowie z nr ewidencyjnym 820 (50) i tytułem obrazu: Studium portretowe; oraz nalepka potwierdzająca własność obrazu: Kazimierz Sichulski / "Portret P.W" (II) / Własność prywatna / J. Wiedmanów / Kraków (pisana maszynowo)
olej, tektura, 101,5 x 70 cm;
sygn. p.d.: Sich/924 na odwrocie: nalepki zdarte
autolitografia, wym.: 560 x 420 mm,
sygn. pł. p.d.
autolitografia, wym.: 610 x 470 mm,
sygn. pł. p.d.
KOBIETA SIEDZĄCA NA KRZEŚLE, 1909 r.
Olej, płótno; 100 x 100 cm
Sygnowany czarnym olejem p. g.: Sich 09
olej, płótno,
100 x 90 cm
sygn. p.d.: 1933 Sichulski
kredka, papier, wym.: 63, 5 x 47, 5 cm
sygn. p.g. Sichulsk. 916
MARTWA NATURA Z CYNIAMI 1935 r.
Olej na sklejce 75 x 97,5 cm
Sygnowany p.d. - "Sichulski / 1935"
akwarela, gwasz, papier,
71 x 102 cm;
sygn. p. g.: Sichul 20
Portret Gustawa Daniłowskiego 1915
rysunek węglem, 62 x 46 cm
sygn. p.g.: "Sich 15"
na odwrocie nalepka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie
sygn. l.g.: Sichul 14
olej na płótnie, 55,5 x 94,5 cm
sygn. p.d.: "Sich 33"
tempera, tektura 100 × 69,7
sygnowany u dołu po lewej "Sichulski 08"
na odwrociu nalepka z wystawy: "Malarstwo polskie 1890-1920" w Muzeum Ziemi Kłodzkiej, Kłodzko; Plac Jagiełły 1, tel. 35-70, Kłodzko 1972
akwarela, karton 39,5 × 59 w świetle passe-partout
sygnowany po lewej stronie na dole: "Sichul 1940"
akwarela, gwasz, 52 x 20 cm; sygn. p.g. "Sichul"
akwarela, gwasz, papier, 70,5 x 56 cm (w świetle ramy);
sygn. l.g.: Sichul 21
sygn. l.g.: Sichul 14
"Św. Kazimierz", 1929
akwarela, ołówek, czarny tusz,
82,9 x 37,4 cm,
sygnowany p. g. "proj. i mal./ KSichulski/1929"
Olej, płótno; 64,2 x 75,5 cm
Sygnowany niebieskim olejem p.d.: Sichula 37
Na odwrocie olejny szkic martwej natury
Z mojej pracowni-martwa natura - wnętrze pracowni artysty we Lwowie
olej, sklejka, wym.: 103 x 70,5 cm
sygn. p.g.: Sichul 1933
olej na tekturze, 17,5 x 22,3 cm,
na odwrocie napis ołówkiem: "ppor. Sichulski (?) Bajka"
litografia z teki "Kraków 1911", wym.: 39 x 27,5 cm
sygn. na kamieniu l.d.: Kaz.Sich 911
ołówek, akwarela, tektura, wym.: 42 x 27 cm
Szkic dekoracyjny dla sanatorium "Lwigród" w Krynicy
sygn. l.d.: Sichulski 1926
Na odwrocie napis niebieską kredką: "Sichulski/ Lwów 1926/ szkic dekoracyjny/ do Krynicy ("Lwigród")".
Olej na płótnie naklejonym na tekturę 54 x 71 cm
Sygnowany l.g. - "Sich"
akwarela, gwasz, papier, 70 x 98 cm; sygn. l.g.: Sich / 21 napis l.d.: WYSTAWA WIOSENNA
pastel, papier
sygn. p.d.: Sich (19) 21
wym.: 61,5 x 45,5 cm
pastel, papier
sygn. p.d.: Sich (19)21
wym.: 61,5 x 45,5 cm
litogr., wymiary płyty: 635 x 485 mm. Graf. z: jw.
Literatura: jw.
autolitografie, wymiary płyty: 635 x 475 mm,
sygn. na pł. p.g. Stan zach. bdb. Graf. z Teki Lamus.
autolitografia barwna, wymiary kompozycja: 380 x 275 mm. Graf. z teki: Kraków 1911.
litogr. barwna, wymiary płyty: 615 x 480 mm. Graf. z: jw.
Literatura: jw.
autolitografia, wymiary płyty: 635 x 465 mm,
sygn. na pł. p.d., Stan zach. bdb. Graf. z: jw.
Literatura: jw.
litogr., wymiary płyty: 640 x 450 mm. Grafika z teki: Lamus.
sygnowany, datowany na kamieniu l.d.
litografia barwna
wymiary: 40.5x29
autolitografia z teki graficznej Lamusa
sygn. na kamieniu p.g
sygn. na kamieniu p.d. : K Sich
wym. w świetle passepartout: 55,5 x 42,5 cm
akwarela, papier, wym.: 71 x 56 cm
sygn. l.g.: Sich 921
Ołówek, papier; 12,6 x 8,8 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: Perl. (?)
olej, tektura
sygn. l.d.: Sichulski
wym.: 68 x 95,5 cm
Na odwrocie znajdują się fragmenty naklejek z wystaw
"Martwa natura z bukietem kwiatów"
olej, tektura
sygn. l.g.: Sichul 1934
wym.: 54 x 72,5 cm
olej, płótno
111 x 165 cm
olej na tekturze, 49 x 70,5 cm, sygnowany l.g. "Sichulski 1935"
olej, płótno
sygn. p.d.: Sich. (3)?
wym.: 70 x 101 cm
Ekspertyza p. Ewy Houszki z Muzeum Narodowe we Wrocławiu
olej, tektura, 84,5 x 56 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: Sichul/ 921
PORTRET DZIEWCZYNY NA TLE TAPETY W CHRYZANTEMY, ok. 1904-05
Olej, tektura, 49,5 x 39 cm
Sygn. po prawej u dołu brązową kredką: Sichulski
53.5 x 71 cm
sygnowany l.g.: Sichuł.. | ..
ilustracja do bajki GWIAZDA PENTAGONU
Akwarela na papierze 71 x 52 cm
Sygnowana p.d. - "Sichulski"
akwarela, papier, 85 x 55 cm (w świetle oprawy),
sygn. p. g.: Sichul/1935
Por.: Młoda Polska. Katalog wystawy podróżnej,
Łaziska Górne 2000, poz. 47
ołówek na papierze, 23 x 16,5 cm
w świetle passe-partout
sygnowany p. d. "Sich Kraków 1915" oraz określenie przedstawionej osoby "Niezabitowski"
Doskonały rysunek.
olej, płótno, 100 x 90 cm; sygn. p.d.- 1933 Sichulski
Kredka, ołówek 20 x 12 cm (w świetle passe-partout)
Nie sygnowany
Opis l.śr. - "WKossak"
Ołówek na papierze 26 x 20 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany p.d. - "Sich"
PORTRET NIEZNANEGO PANA, 1937 r.
Ołówek, papier, 26,8 x 21 cm
Sygnowany ołówkiem p.g.: Sichul 37
PORTRET NIEZNANEGO PANA W OKULARACH, 1937 r.
Ołówek, kredka, papier, 26,5 x 20 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: Sichul 37
RÓŻE (ŻÓŁTE RÓŻE I FLAKON PERFUM), 1934
Olej, tektura 77 x 57 cm
Sygn. po lewej u góry czarnym olejem: W HOŁDZIE | Sichul | 1934; po prawej u góry: ZNAKOMITEJ ARTYSTCE; na odwrocie tektury napisy ołówkiem: Sichul 1934 | żółta róża (z flakonem) | format stojący | 300 zł; Sichulski, Radulska, Iwona Pani Malusiałowa >oraz dwie nalepki : - Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z 1934 i druga z tytułem Róże z 1935 r.
DWUKÓŁKA ZAPRZĘŻONA W KONIKA, 1903
olej na płótnie, 90 x 132 cm
sygnowany p.d.: "Sichulski Tivoli 1903", na krośnie "T.Z.S.P. 24-1904".
KARYKATURA NIEZNANEGO PANA, 1935 r.
Piórko, tusz, papier, 18,5 x 13 cm
Sygn. czarnym tuszem p.d.: Sichul 35
akwarela, gwasz, papier jasnobrązowy,
70 x 98 cm;
sygn. l.g.: Sich/921; napis l.d.: WYSTAWA WIOSENNA
olej, tektura
sygn. l.d.: Sich (1)921
wym.: 104 x 71 cm
olej na płótnie dublowanym, 54 x 79 cm
sygnowany p.g.: "Sich./ 09"
olej, sklejka 69,7 x 99
sygnowany u dołu po lewej: "Sichulski 1930"
olej na płótnie,
100 x 100 cm
sygnowany p.g.: "Sichulski"
Szklicownik z 11 planszami :
Karykatury osobistości życia artystycznego i politycznego, 1915 - 1917
akwarela, tusz, papier; 23 x 30,5 cm;
Szklicownik z 11 planszami :
Szklicownik z 11 planszami :
Szklicownik z 11 planszami :
Szklicownik z 11 planszami :
Szklicownik z 11 planszami :
Szklicownik z 11 planszami :
Szklicownik z 11 planszami :
Szklicownik z 11 planszami :
Szklicownik z 11 planszami :
Szklicownik z 11 planszami :