1 zł
2 600 000 zł

AUGUSTYNOWICZ Aleksander (1865-1944)

Portret kobiety w czerwieni, 1890 r.

olej/deska, 30,6 x 22,7 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'Augustynowicz 1890.'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Pelargonie

akwarela/papier, 76 x 52 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'Augustynowicz'

DZIEWCZYNA W CHUSTCE

akwarela, papier
65 x 44 cm
sygn. l.d.: Augustynowicz
Na odwrocie nalepka wystawowa TPSP w Poznaniu (druk, rękopis) o treści: Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych | Poznań, Plac Wilhelmowski 13. | Reg. Obrazów nr. bież. 387. | Nazwisko artysty: Aleksander Augustynowicz | Tytuł obrazu (dzieła): | Dziewczyna w chustce. | Cena sprzedaży: 130[.] M. akwarela

Portret kobiety w kapeluszu, 1909 r.

akwarela, ołówek/papier naklejony na tekturę, 56,5 x 39,5 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Augustynowicz | Zakopane | 1909'
wycisk brytyjskiego akwarelowego papieru Royal Watercolour Society l.g.: 'GUARANTEED | PURE PAPER | R.W.S.| PALL MALL'

Kościół św. Mikołaja i klasztor Trynitarzy we Lwowie

akwarela/papier, 12 x 15 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'A.Augustynowicz'
opisany długopisem na odwrociu: 'Kościół św. Mikołaja, w którym brałam (?) | ślub w dniu 30. X. Obraz ten jest | Wawrzyńca od matki'

CZERWONE KORALE

akwarela, ołówek, karton
37,2 x 29,3 cm (w świetle passe-partout)
sygn. ołówkiem p.g.: Augustynowicz

Wyczekiwanie, 1912 r.

akwarela, papier, 62 × 46 cm
sygn. i dat. p. d.: Augustynowicz/1912
na odwrocie nalepka z Salonu Artystycznego Feliksa Rychlinga
z Warszawy (ul. Marszałkowska 131) oraz orzeczenie Kazimierza Buczkowskiego

Martwa natura z laleczką

sygn. l.d.
akwarela, papier
32x50 cm

Wyczekiwanie, 1912 r.

akwarela, papier, 62 x 46 cm
na odwrocie nalepka z warszawskiego Salonu Artystycznego Feliksa Richlinga oraz orzeczenie Kazimierza Buczkowskiego

Portret kobiecy, 1891 r.

olej/deska, 30 x 21 cm
sygnowany l.d.: 'Augustynowicz' i datowany p.d.: '1891'

KWITNACE JABŁONIE

akwarela, papier, 58 x 79 cm
sygn. l.d.: Augustynowicz

Wyczekiwanie, 1912 r.

akwarela/papier, 62 x 46 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Augustynowicz | 1912'
na odwrociu nalepka z Salonu Artystycznego Feliksa Richlinga z opisem obrazu

OPINIE:
- potwierdzenie autentyczności Kazimierza Buczkowskiego z 1952 r.

Sitarz

olej/deska, 33 x 44 cm
sygnowany l.d.: 'Augustynowicz'

Wnętrze kościoła

olej/płótno, 30,5 × 40,5 cm
sygn.: p.d. Augustynowicz
na odwrociu na ramie: g. Kochanemu Henrykowi
z wdzięcznością za trudy (...)
(...) 1923

Indyki

akwarela/papier, 30,5 x 44 cm (w świete oprawy)

DOLINA KOŚCIELISKA

akwarela na kartonie, 24,5 x 33 cm, sygnowana p.d. "Augustynowicz dol. Kościeliska"

BUKIET KWIATÓW w SECESYJNYM WAZONIE w KSZTAŁCIE ŁABĘDZIA, 1919

akwarela, 34 x 51 cm w świetle passe-partout,
sygnowana p.d. "Augustynowicz /22 V 1919".
W starej, drewnianej ramie.
Na odwrocie naklejka - sprzed 1939 r. - firmy "Artystyczna introligatornia-ramiarnia /TADEUSZ ZARĘBSKI /W-wa, Marszałkowska 119 m. 41. Tel. 5. 43. 89...".

GRABY, 1926

gwasz, akwarela na tekturze,
30 x 40,5 cm, sygnowana
i datowana u dolu, pośrodku:
"Augustynowicz 1926 Graby".

KAPLICA SERCA JEZUSA NA JASZCZURÓWCE, po 1907 r.

akwarela na kartonie,
33 x 24,5 cm,
sygnowana p.d. "Augustynowicz"

Wyczekiwanie

akwarela, papier, 62 x 46 cm,
sygn.i dat.p.d.Augustynowicz/1912,
na odwrocie nalepka z Salonu Artystycznego Feliksa Rychlinga z Warszawy (ul. Marszałkowska 131) oraz orzeczenie Kazimierza Buczkowskiego

Wyczekiwanie, 1912 r.

akwarela, papier, 62 × 46 cm
na odwrocie nalepka z Salonu Artystycznego Feliksa Richlinga z Warszawy (ul. Marszałkowska 131) oraz orzeczenie Kazimierza Buczkowskiego

DREWNIANA CERKIEWKA, 1921

akwarela na kartonie, 30,5 x 37, 5 cm,
sygnowana i datowana p.d. "Augustynowicz 1921".

Kobieta z kwiatami we włosach

sygn. p.d.
akwarela, papier
43x33.5 cm

Macierzyństwo

akwarela, papier, 64,5 x 51 cm,
sygn. l.d.: Augustynowicz.

* Cena gwarantowana.

PEJZAŻ PODTATRZAŃSKI, 1916

akwarela, papier
71,5 x 126 cm (w świetle ramy)
sygn. p.d.: Augustynowicz 1916

Wiejska dziewczyna w czerwonej chustce

akwarela, tektura; 57,5 x 34,5 cm;
sygn. p. d.: Augustynowicz ;
na odwrocie nalepka z odręcznym napisem: Salon Sztuki - Walentynowicz / Cz. Garliński / Warszawa, Mazowiecka 18 / Tel 158-21

PORTRET GÓRALA z FAJKĄ, 1925

akwarela na tekturze,
38,5 x 26,5 cm, sygnowana i datowana l.d. "Augustynowicz 1925"

Indyki

akwarela, papier; 38,8 x 64 (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Augustynowicz

Góralka zawiązująca chustę

akwarela, papier; 71 x 54 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Augustynowicz

DOMY w PODGÓRSKIM MIASTECZKU, 1933

akwarela na tekturze,
32,5 x 44 cm,
sygnowana i datowana p.d. "Augustynowicz /1933"

Hucułka

akwarela/papier, 47 x 32 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p.d.: `Augustynowicz`

Estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Kury, 1903 r.

olej/deska, 40 x 50 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Augustynowicz 1903`
Odwrocie: papierowa naklejka z Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie z 1903 r. o zakupie obrazu do rozlosowania wśród członków Towarzystwa

Estymacja 8 000 - 10 000 zł

Portret młodego górala, 1914-1921

akwarela, papier; 68 x 48 cm w świetle passe-partout;
sygnowana po prawej stronie u dołu: Augustynowicz

Świnki, około 1907 r.

olej/płótno naklejone na tekturze, 34 x 55,5 cm
Odwrocie: papierowa naklejka z TPSP we Lwowie - "Zakupione do losowania na r. 1907"

Estymacja 4 000 - 6 000 zł

Peonie, 1924

akwarela, karton ; 78 x 105 cm ;
sygnowana i datowana po lewej stronie u dołu: Augustynowicz 1924

Kościół w Rabce, 1915 r.

akwarela/karton, 98 x 63 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Augustynowicz 1915.`

Estymacja: 6 000 - 9 000 zł

Plac przed kościołem św. Piotra i Pawła

akwarela, papier, 29,5 x 21,5 cm,
sygn. p.d.: Augustynowicz

W drodze do kościoła

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
25,5 x 58 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Augustynowicz

sygn. p.d.: Augustynowicz

KOBIETA W CHUŚCIE

Akwarela, papier; 36 x 25 cm (w świetle ramy)
Sygnowany l.d.: Augustynowicz

Krakowianka

akwarela (na podrysowana ołówkiem), karton;
48 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Augustynowicz
Napis na odwrocie arkusza: Królewska 17., na odwrocie tektury oprawy powtórzona sygnatura artysty: Augustynowicz (ołówkiem).

Dziewczyna w barwnej chuście

akwarela, papier,
46,5 x 30 cm
sygn. l.d.: Augustynowicz

Astry w wazonie

akwarela, papier,
53 x 37 cm
sygn. l.d.: Augustynowicz

Kwitnąca jabłoń

Papier, akwarela; 76,5 x 56,5 cm
Sygn. l.d. Augustynowicz

Głowa kobiety, 1890 r.

olej/deska,
25,5 x 20,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Augustynowicz | 1890`

ESTYMACJA 6 000 - 8 000

Odpoczynek, 1890

olej, płótno;
69.5 x 92,5 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: Augustynowicz | Lwów 1890. na odwrocie, na krośnie nalepka (druk, atrament) o treści: Towarzystwo Opieki nad Zabytkami Przeszłości | Koło w Piotrogrodzie | Depozyt Kategoria mal. Alex. Augustynowicz 2500 "Rekonwalescentka? | 1890 r. | Inwentarz 33/I Gatunek obr. ol. | Obiekt No 176

Motyw z południa Europy, ok. 1920

akwarela, papier,
22 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Augustynowicz

Portret kobiety, 1907

Pastel, karton;
wym.: 61 x 48 cm;
sygn. l.g. Augustynowicz, p.g. datowanie.

Dziewczynka w stroju ludowym

sygn. l.d.
pastel, tektura
30.6x24.2

Drewniana cerkiew, 1904

olej, płótno,
45,5 x 62 cm
sygn. l.d.: Augustynowicz 1904

ZAGRODA, 1941

akwarela,
29 x 40,5 cm,
sygnowana p.d. "Augustynowicz 41"

Stary ganek w kwiatach, ok.1900

olej, płótno naklejone na sklejkę;
31,5 x 24,5 cm
sygn. p.d. Augustynowicz

Portret ojca artysty

olej, tektura,
32,4 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.g.: A.A.
Na odwrocie nalepka z TPSP w Poznaniu z tytułem: Portret ojca artysty; oraz nalepka z 9 marca 1937 r. z nr 40141

Pejzaż górski

Akwarela, papier
29 x 41 cm,
sygn. p.d.: Augustynowicz

PORTRET DZIECKA, 1888

Olej, deska; 27 x 20 cm (w świetle oprawy)
Sygnowany l.d.: A. 88
Na odwrocie oprawy napis odręczny: Augustynowicz

Gawryła

olej, płótno,
60 x 46 cm;

CHAŁUPA W ŚNIEGU, przed 1914

Akwarela, papier; 44 x 62 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany l.d.: Augustynowicz

ODPOCZYNEK, 1890

olej, płótno
69.5 x 92.5 cm
sygnowany l.d.: Augustynowicz | Lwów 1890.

DZIEWCZYNKA Z CZERWONYMI KORALAMI

akwarela, papier
37.5 x 23 cm
sygnowany p.d.: Augustynowicz

UKRAINKA KARMIźCA DZIECKO

Akwarela, papier;
65 x 51 cm w świetle passe-partout
Sygnowany l.d.: Augustynowicz
Na odwrocie napis czarnym atramentem: Akwarelę - (kobieta | z dzieckiem) - nabytą przez | WP. Władysława Steczkowskiego | malował mój mąż, Aleksander | Augustynowicz | Lwów dn. 26/2 911 | Anna Augustynowicz

Portret dziecka

olej, deska
27 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. 88
(pęknięcie deski)

PEJZAŻ ZE SIENY, 1925

Akwarela, papier;
35,5 x 51 cm w świetle ramy
Sygnowany p.d.: Augustynowicz | Siena 1925

Portret kobiety w sukni balowej, 1895 r.

olej/płótno dublowane, 151 x 105,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Augustynowicz | 1895`

Portret męski

sygn.p.d., olej, tektura, 69x50

Góral

akwarela na podrysowaniu kredką, papier,
63 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Augustynowicz

Widok z Zakopanego, 1924 r.

akwarela/papier, 40 x 60 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Augustynowicz | Zakopane 924`

DWAJ GÓRALE, 1911

Akwarela, papier; 64 x 96,5 cm
Sygnowany i datowany p. d.: Augustynowicz | Zakopane 1911

Margerytki

akwarela, papier,
46 x 63 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: Augustynowicz
na odwrocie nalepka wystawowa z nazwiskiem autora,
tytułem obrazu nr 40216 i datą 9 III 1937 r.

Portret kobiety

olej, płótno, 34,5 x 28,5 cm;
sygn. p.d.: Augustynowicz 1904

KOPANIE ZIEMNIAKÓW

akwarela na papierze naklejonym na tekturę,
35 x 49,8 cm,
sygnowana l.d. "Augustynowicz", na plecach fragment pieczątki Składu Wyrobów Malarskich Róży Aleksandrowicz w Krakowie

Krokusy

akwarela, tektura,
52 x 68 cm;
sygn. l.d.: Augustynowicz

Olsza zimą

akwarela, papier,
27 x 51 cm;
sygn. p.d.: Augustynowicz
Na odwrocie nalepka wystawowa z Towarzystwa Przyjaciół Malarzy Polskich w Krakowie z tytułem obrazu: Zakopane. Olsza. oraz nr KB. - 56/4.

Dziewczyna przy studni

akwarela, wym.: 73 x 51 cm
sygn. l.d.: Augustynowicz

KRAJOBRAZ Z JEZIOREM

Akwarela, papier naklejony całą powierzchnią na tekturę; 35,5 x 75,4 cm
Sygnowany niebieską akwarelą l. d.: Augustynowicz

Fiołki na oknie

akwarela, papier
56,5 x 76 cm,
sygn. p.d.: Augustynowicz

Portret dziewczynki z książką

olej, płótno, 150 x 75 cm;
sygn. p.d.: Augustynowicz / 1905.;
napis l.d.: "Makinka"

PORTRET DZIEWCZYNY

Akwarela, papier; 44,5 x 33 cm
Sygn. p. d.: Augustynowicz
Na odwrocie szkic przedstawiający kobietę siedzącą przy kuchennym piecu

Portret dziewczyny w stroju ludowym 1916

akwarela na papierze żeberkowym, wym.: 76 x 54 cm,
sygn. l.d.: Augustynowicz 1916

Portret dziewczynki (1919)

sygn. dat. p.d.
akwarela, ołówek, papier
32x22.9

MŁODY GÓRAL, ok. 1910

akwarela, papier,
67.5 x 36.7 cm
sygnowana l.d.: Augustynowicz

PEJZAŻ ZIMOWY Z ZAJĄCAMI PRZY STOGU SIANA

akwarela, 34,7 x 45,3,
sygnowany u dołu po prawej "Augustynowicz"

Portret damy

sygnowany p.g.
pastel, papier
63x52.5

INDYKI

Akwarela, papier; 34,5 x 50 cm
Sygnowany granatową akwarelą l.d.: Augustynowicz

akwarela, papier; 68 x 48 cm;
sygnowana po prawej stronie na dole: Augustynowicz

"OGRÓD", 1917

akwarela, 40,5 x 61,5 cm (w świetle passe-parout), sygnowana p.d. "A.Augustynowicz 1917", na odwrocie kartka z Salonu Sztuki K.Wojciechowskiego w Krakowie

PORTRET STAREGO GÓRALA

Akwarela, papier,
60,5 x 39,5 cm w świetle passe - partout
Sygnowany brązową akwarelą p.d.: Augustynowicz

Poranek w saloniku

olej, płótno,
70 x 93 cm;
sygn. l.d.: Augustynowicz/Lwów 1890
Na odwrocie nalepka Towarzystwa Opieki nad Zabytkami Przeszłości /Koło w Piotrogradzie z tytułem Rekonwalescentka 1890, nr inw 33/I, nr 176

Kwiaty na stoliku

olej, płótno; 55 x 65 cm;
sygnowany po lewej stronie na dole: Augustynowicz

ZIMA

Akwarela, papier, 47,5 x 67,5 cm
Sygnowany granatową akwarelą z lewej u dołu: Augustynowicz

Gaździna, 1912

akwarela, 75,7 x 53,5 cm
sygnowana l.d.: "Augustynowicz 1912 Zakopane"
na odwrocie kartka Salonu Artystycznego Feliksa Rychlinga w Warszawie

Odpoczynek, 1890

olej, płótno
69 x 92,5 cm

liczba obiektów: 92