Akwarela, papier; 36 x 25 cm (w świetle ramy) Sygnowany l.d.: Augustynowicz
Studiował w latach 1883-86 w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych pod kierunkiem Feliksa Szynalewskiego, Władysława Łuszczkiewicza i Jana Matejki. Kontynuował naukę w Monachium, od roku 1888, w szkole S. Hollósy`ego. Podróżował do Włoch i na Węgry. Do kraju powrócił w roku 1890 i zamieszkał na stałe we Lwowie. Pracował tam m.in. nad malarską dekoracją foyer Teatru Miejskiego. Zajmował się przede wszystkim malarstwem portretowym, które przysparzało mu sławy i znajdowało licznych nabywców. Uznanie, jakie przynosiły mu odznaczające się naturalnością portrety i dobrze zakomponowanie portrety zbiorowe zaowocowały przyznanymi mu nagrodami: za swój Autoportret otrzymał na międzynarodowej wystawie w roku 1896 w Berlinie złoty medal, a na wystawie Portret Polski w 1925 za całokształt działalności artystycznej najwyższe odznaczenie honorowe. Po wybuchu I wojny światowej przeprowadził się do Zakopanego, a od roku 1921 zamieszkał w Poznaniu. Swoje prace wystawiał bardzo często, zwłaszcza w krakowskim i lwowskim TPSP, a także w warszawskiej Zachęcie. Oprócz portretów malował sceny rodzajowe, kwiaty oraz pejzaże z Tatr. Chętnie posługiwał się opanowaną do perfekcji techniką akwarelową.
AUGUSTYNOWICZ Aleksander
W latach 1883-1886 studiował w SSP w Krakowie u F. Szynalewskiego, J. Matejki i W. Łuszczkiewicza.. Naukę kontynuował w 1888r. w pracowni S. Hollósyego w Monachium. Odbył podróże do Włoch i na Węgry. Mieszkał we Lwowie, Zakopanem i Poznaniu. Należał m.in. do TZSP, ZAP. W 1896r. na Międzynarodowej Wystawie w Berlinie otrzymał złoty medal, a w 1937r. zdobył Złoty Krzyż Zasługi z okazji 50-lecia twórczości. Tematem jego prac były pejzaże, portrety, sceny rodzajowe, kwiaty. Posługiwał się głównie akwarelą. Jego obrazy można oglądać m.in. w Muzeum Narodowym w Warszawie, Krakowie i Muzeum im. L. Wyczółkowskiego.
Informacje dla kupujących:
Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów niesprzedanych na aukcji. Formy zgłoszenia:
Polecamy skorzystanie z funkcji "ZGŁOSZENIE KUPNA" znajdującej się przy każdym obiekcie.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 022 818 94 68 tel. kom.: 0 601 808 148 e-mail:aukcje@artinfo.pl
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl