SIELSKI Roman (1903 Sokal -1990 Lwów)
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, tektura; 18,5 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. monogramem p. d.: R.S. (cyrylicą)
olej, tektura, 70 x 49,5 cm;
sygn. l.d.: Sielski R. (cyrylicą);
na odwrocie nr 1410, podpis i tytuł obrazu (cyrylicą) oraz rok: 1970.
olej/papier, 43 x 56 cm (w świetle passe-partout)
na odwrociu opis w języku rosyjskim
olej, tektura, 19,5 x 46,5 cm;
sygn. p. d.: Sielski R. (cyrylicą)
olej, tektura; 27,5 x 41 cm;
sygn. cyrylicą l. d.: Rom Sielskij
olej, tektura, 70 x 49,5 cm;
sygn. monogramem p. d.: R.S. (cyrylicą);
olej, tektura,
27,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
Maki w chutorze Stiepańskim (Dzermbronia)
olej/tektura, 50,5 x 81 cm
sygnowany cyrylicą l.d.: 'Sielski R.'
na odwrociu opisany: tytuł autorski w języku ukraińskim i polskim, wymiary oraz napis 'BKP.C - 1332'
olej, tektura; 19,5 x 46,5 cm;
'Maki w chutorze Stiepańskim (Dzembronia)'
olej/tektura, 50,5 x 81 cm
olej, tektura, 70 x 49,5 cm;
Na odwrocie nr 1410, podpis i tytuł obrazu (cyrylicą) oraz rok: 1970
akwarela, papier; 40 x 58,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Sielski R (cyrylicą)
olej, tempera/tektura, 47 x 72,5 cm
sygnowany (cyrylicą) l.d.: 'P.C.'
na odwrociu napis: '47 x 72,5 cm W.K.R.S - 1316 | Selskij R. J. | "Dekoratiwnyj pljaż" | 1960 - ... (serednij) | K | temera | olij | 47 x 72,5 cm'
olej, tektura; 18 x 45,5cm
sygn.p.d.: Sielski R. (cyrylicą)
olej, płótno naklejone na tekturę, 47,3 x 67,3 (w świetle ramy)
sygn. l.d. [cyrlicą]: Sielskij P.
na odwrocie na tekturze napis cyrlicą: W.K.R.S - 812 | Sielskij P.JU | "Silski muzyki" | 1978 g. | k / połotno | olija | 50 x 70
Obraz wystawiany i opisany:
- Roman Sielski Malarstwo, Rostworowski Gallery, Kraków luty 2001;
- Roman Sielski Malarstwo, Galeria Czas, Będzin marzec 2001;
- Roman Sielski Malarstwo, wyd. Nautilus, Kraków 2001, s.29, poz.34.
- Roman Sielski. Malarstwo, wystawa monograficzna, Rostworowski Gallery, Kraków 16.II - 28.II.2001; Roman Sielski. Malarstwo, wystawa monograficzna, Galeria Czas, Będzin 3.III - 16.III.2001
- Roman Sielski. Malarstwo, katalog wystawy, Kraków - Będzin, poz. 12
olej/tektura, 49,7 x 69,8 cm
sygnowany śr.d.:[cyrylicą] 'Sielski R.'
sygn. p.d.
olej, tektura
24.3x34.5 cm
olej, tektura; 19 x 26 cm;
sygn. l. d.: Sielski R (cyrylicą)
olej, tektura; 24 x 20,5 cm;
gwasz, papier brązowy; 22,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: P.C. (cyrylicą)
kredka, technika mieszana, papier; 16,5 x 24,7 cm w św. p-p.;
sygn. cyrylicą l. d. R. Sielski
Martwa natura z płonącą świecą
olej/płótno, 99 x 71 cm
na odwrociu opisany: `227 | 3-8 194-37`
- kolekcja prywatna, Nowy Jork
Scena rodzajowa w pejzażu miejskim
olej, płótno, 40 x 42 cm,
sygn. (cyrylicą) l.d.: PC
olej, tektura, 18 x 45,5 cm w świetle oprawy
sygn.: Sielski R. (cyrlicą)
Estymacja: 8000 - 9000 zł
olej, tektura,
sygn. l. d.: Sielski R. (cyrylicą)
na odwrocie napis autorski z nazwiskiem autora, tytułem i techniką wykonania (cyrylicą)
gwasz, papier brązowy;
22,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: P.C. (cyrylicą)
Olej, karton; wym.: 20,2 x 26 cm;
nie sygn.; pod kompozycją i na odwrocie opis cyrylicą sporządzony przez wdowę po artyście, oraz numer inwentarzowy ze spuścizny po malarzu.
Nagie kobiety na plaży, ok. 1937
Akwarela, papier; wym.: 26 x 36,5 cm;
sygn. oł. l.d. monogram wiązany RS1937; na odwrocie opis cyrylicą sporządzony przez wdowę po artyście, oraz numer inwentarzowy ze spuścizny po malarzu.
nie sygn.; na odwrocie opis cyrylicą sporządzony przez wdowę po artyście, oraz numer inwentarzowy ze spuścizny po malarzu.
olej/tektura, 49,7 x 69,8 cm
sygnowany śr.d.: `Sielski R.` (cyrylicą)
Estymacja 15 000 - 25 000 zł
Olej, tektura; 19,5 x 46,5 cm
Sygn.: Sielski R (cyrylicą)
olej, płótno; 48 x 70 cm;
sygnowany cyrylicą po prawej stronie u dołu: P.C.
gwasz, papier brązowy;
sygn. p. d.: P.C. (cyrylicą)
olej, tektura, 18 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Sielski R. (cyrylicą);
Praca ujęta w katalogu: Roman Sielski, Galeria Nautilus
Olej, płótno;
48 x 72 cm
Sygn. l.d. P.C
Litografia; wym.: 295 x 450 mm; sygn. oł. p.d.: Roman Sielski, l.d. dat. Praca z unikatowej "Teki Graficznej Zrzeszenia Artystów Platyków ARTES", Lwów 1931, odbitej w 60 egzemplarzach. Lit.: D. Vogel, "Pomost", 1, Lwów 1931, kat. 789, s. 227; P. Łukaszewicz, "Zrzeszenie Artystów Plastyków ARTES 1929-1955", Wrocław 1975, s. 152.
olej, płótno,
51 x 70 cm;
sygn. l. d.: P.C.(cyrylicą)
olej, płótno, 51 x 70 cm;
sygn. l. d.: P.C.(cyrylicą)
olej/płótno,
48,5 x 71 cm
sygn. p.d.: `Sielski` (cyrylicą)
olej, tektura
19,5 x 46,5 cm
olej, płótno, 50 x 69 cm;
sygn. środek dół: R.S. (cyrylicą)
olej, płótno, 51,5 x 70 cm;
sygn. l. d.: Sielski R. (cyrylicą);
Olej, płótno; 46 x 65 cm
Na odwrocie napis: B. K. R. C - 1624 | ĎŚŁŮŁÍ ¼. W(?) | Í/Ói? |"?Ó?ÚŚ?Ś"1960-tip. Ź/o 45 x 64 c.
olej/papier, 16,4 x 28 cm (w świetle passe - partout)
sygn. cyrylicą p. d.: `P.C.`, sygn. i dat na odwrociu: `Sielski R. / Stari pni / 16,4 x 28 cm / 1975 r /
/olej`
obraz reprodukowany w katalogu autorskiej wystawy, poz. 32.
gwasz, tempera, papier, wymiary w świetle passe-partout: 42 x 63 cm
sygn.l.d.: ????????? ?.
olej, płótno, 52 x 71 cm;
sygn. l. d.: RS (cyrylicą)
olej, papier, 27 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Sielskij R. (cyrylicą)
olej, papier, 19 x 27 cm;
sygn. p.d.: R. S. (cyrylicą);
na odwrocie napis: WK R.S - 3222 / Sielskij R.O / Kras wid w obramlieni cuchich gilok / pap / olij / 1970 - .... / 19 x 27"
olej, tektura, 74 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: R.S. (cyrylicą);
na odwrocie napisy autorskie (?): W.K.R.S. 1976 / Sielski R. J. / k/o... / "Martwa natutra" - 1970;
olej, tektura, 49 x 80 cm;
sygn. p.d.: R.S. (cyrylicą);
na odwrocie napisy autorskie (?) cyrylicą : W.K.R.S. 2879 / Sielski R. J. / k/olija / "Kompozycja dekoracyjna" - 1982
olej, płótno, 49,5 x 65 cm;
sygn. p. d.: R.S. (cyrylicą);
olej, tektura, 50 x 70 , 5 cm;
sygn. p.d.: P.C (cyrylicą);
olej, tektura, 50 x 70 cm;
sygn. p.d.: RS (cyrylicą)
MARTWA NATURA, lata 60-te XX w.
Gwasz, papier; 56,5 x 82 cm w świetle ramy
Sygnowany p. d.: ź ĎŚŮÍ
MARTWA NATURA Z CZASZKĄ JELENIA I ŚWIECZNIKIEM, lata 60-te XX w.
Olej, tektura; 74 x 49,5 cm
Sygnowany p. d.: PC
Na odwrocie napis: B. K. P. C -19[... ]6|ĎŚŮÍ ź.ě |Í/ÓŚ |ćÓ??Ó? -1970-li[... ]
Olej, tektura; 47 x 78 cm
Sygnowany p. d.: P. C.
Na odwrocie napis: Na odwrocie napis: B. K. P. C - 2879 | ???????? ?.? | ?/??i? |"??????????? ??????????" - 1982 ? i nieczytelna pieczątka w prostokątnej ramce i nieczytelna pieczątka w prostokątnej ramce
Olej, płótno; 46 x 65 cm
Na odwrocie napis: B. K. R. C - 1624 | ????????? ?. W(?) | ?/??i? |"???????"1960-tip. ?/o 45 x 64 c?.
olej, tektura, 49,5 x 79,5 cm;
sygn. p.d.: RS (cyrylicą)
olej, tektura, 78,5 x 50 cm;
sygn. p.d.: Sielski R. ( cyrylicą)
olej, tektura, 50 x 79 cm;
sygn. p.d.: Sielski R. (cyrylicą)
olej, tektura, 50 x 79,5 cm;
sygn. p.d.: Sielski (cyrylicą)
olej, tektura, 50 x 80 cm;
sygn. p.d.: R. S. (cyrylicą)
Martwa natura z górskim pejzażem w tle
olej, tektura, 50 x 79 cm;
sygn. p.d.: RSielski (cyrylicą)
olej, tektura, 50 x 79 cm;
sygn. p.d.: R.S. (cyrylicą)
Martwa natura z pejzażem w tle
olej, tektura, 50,5 x 80 cm;
sygn. p.d.: Sielski R (cyrylicą)
olej, płótno, 53,5 x 45,5 cm;
Na odwrocie na płótnie napis autorski cyrylicą
gwasz, tektura; 58 x 83 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu cyrylicą: R. Sielski
Olej, tektura; 50 x 80 cm
Sygnowany p. d.: P. C.
IDYLLA W POCHMURNYCH TONACH, 1969
Olej, płótno;
80,7 x 98,7 cm
Sygnowany p.d.: Сельський Р.
Na odwrocie l.g. napis olejem: Сельський Р.Ю. / 1903 р. / „Iдилія в похмурих тонах”/ х/о 80 x 99 cм / 1969 р.
KOMPOZYCJA Z NIEBIESKĄ CHMURĄ, 1961
Olej, płótno; 80,6 x 100 cm
Sygnowany l.d.: Сельський Р.
Na odwrocie napis olejem: В.К.Р.С. – 496 / Сельський Р.Ю. / „Композиція з / Sіною хмароюі” / х / олiя / 80 x 99 / 1961
Olej, p?ótno; 84,7 x 95,3 cm
Sygnowany p.d.: Сельський Р.
Na odwrocie napis olejem: Сельський Р.Ю. / „Таемничі Мріі” 1903 р.н. / хол. Оілю, 85 x 95 cм / 1965 р. В.К.Р.С. 534
Olej, płótno; 80,4 x 80,5 cm
Sygnowany p.d.: Сельський Р.
Na odwrocie napis olejem Сельський Р.Ю. 1903 р.н. / „Нoч в Криму” оілю на холст 80 x 80 / 1965 р. В.К.Р.С. 541
olej, płótno, 63,5 x 91 cm;
napisy na odwrocie: "WKRS - 1127 / Sielskij R. Ju. / Plaż / ... Krim / 1961" (cyrylicą).
Trzy dziewczyny nad morzem 1970
olej, płótno nalejone na sklejkę, 50 x 70
sygn l. d.: Ce??c?ku? P.
olej na płótnie,
80 x 98 cm,
sygn. l.d.: Sielski R (cyrylicą)Lit.: Roman Sielski, Katalog wystawy, Salon Antykwaryczny NAUTILUS, poz. 17, il.
Miasteczko pod skałą, lata sześćdziesiąte XX wieku
olej, tektura;
54 x 49 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu cyrylicą: Sielski;
na odwrocie napisy cyrylicą: WKRS-1137 | Sielski R J | Misteczko pid skalju | k/o | 54 x 49 /60-ti r r
MARTWA NATURA NAD ZATOKĄ 1980 r.
Olej na płótnie
91 x 64,5 cm
Olej na płótnie 91 x 64,5 cm
Sygnowany na odwrocie | "1980 - ti p | ?/? 91 x 54,5"
olej, płótno,
64 x 91 cm;
sygn. na odwrocie: WKRS - 1127/
Sielski Roman ju. (cyrylicą), tytuł i data 1961
olej, płótno
85,5 x 131 cm
Zielony wieczór, lata pięćdziesiąte XX wieku
olej, tektura;
60 x 83,5 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: Sielskij R
na odwrocie napisy cyrylicą: W. K. R. S 6705 | Sielskij R. W | "Zielenyj | wieczir" | 1950- ti r | (...) 60 x 83,5
Frywolne dziewczęta, około 1961
olej, tektura;
34 x 50 cm;
na odwrocie w lewym górnym rogu napisy cyrylicą: W. K. R. S - 2911 | Sielskij R. W | żartibliwi diwczata | k| o 1961 r | 34 x 50 cm; po prawej stronie u dołu nieczytelna pieczęć
Plaża, lata sześćdziesiąte XX wieku
olej, tektura;
33 x 48 cm;
na odwrocie w lewym górnym rogu napisy cyrylicą: W. K. R. S - 1649 | Sielskij R.(...) | "Pliaż zatoka / 1960 - ti | k| o 33 x 48 cm; po prawej stronie u dołu nieczytelna pieczęć
Krowa i kogut - scena sielska, 1960
olej, tektura, 50 x 80 cm;
sygn. l.d.: Sielski (cyrylicą)
na odwrocie: napisy cyrylicą i polskie.
olej, tektura, 50,5 x 81 cm;
sygn. l. d.: Sielski R (cyrylicą) na odwrocie opis obrazu (cyrylicą) oraz nr 1332
olej, płótno dublowane, 80,5 x 99 cm;
olej, tektura
50 x 70 cm
olej, płótno
61 x 75 cm
gwasz, 20,5 x 29,5 cm
sygn. u dołu cyrylicą: "Sielski R"
olej na płótnie, 15 x 29 cm
sygn. cyrylicą l.d.: "Sielski R"
olej, tektura, 50 x 74
sygn. p. d.: "Sielskij"
Martwa natura z żółtym dzbanem
Olej, tektura, 49,5 x 40 cm;
Sygn. p.d.- Sielski R. (cyrylicą)
Martwa natura z owocami, sztalugą i otwartym oknem 1932
drzeworyt dwubarwny, wym.: 180 x 135 mm,
sygn. i dat. płyta. p.d., ołówek p.d.
Huculska martwa natura, l. 70-te
tempera, papier, wym.: 58 x 83,5 cm,
sygn. cyrylicą p.d.
Plaża - dziewczyna na huśtawce, 1970
olej, płótno; 54 x 80 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu cyrylicą: Sielskij R.; na odwrocie cyrylicą: WKRS - 1689 | Sielskij Roman (...) | Plież . Diwczina | na zasidani | p/o 54 x 80 cm 1970; alfabetem łacińskim: R. Sielski | Plaża - wiwrina na huśtawce | ol.pł 54 x 80 cm | 1970 r.
olej, tektura; 33,5 x 50 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu cyrylicą: Sielskij R.; na odwrocie odręczne napisy: Nr 3.; Reprodukowany: Art & Bussines | Nr 9/2003 str. 28 | Plażowiczki na słońcu | ol. tekt. 33,5 x 50 cm | Krym - Ribacze* - 1959; cyrylic: E - foto | W.K.R.S - 1493 | Sielskij R. W | Plie(...) na soncyi | Ribacze | 33,5 x 50 1959 (58?)
Dziewczyna w fotelu - akt na fotelu
olej, płótno naklejone na tekturę; 69 x 5 x 49,5 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu cyrylicą: Sielskij R.; na odwrocie cyrylic: WKRS - 571 | Sielskij R. nar 1903 | Diwczina na krisli | (iż serii akti) | K | olij 70 x 50; łacińskim alfabetem: R. Sielski | Dziewczyna w fotelu | (z serii Akty) | ol. pł. tekt 70 x 50 | R. Sielski; pieczęć cyrylicą: PROIZWODSTWIENNYJ KOMBINAT | CHUDOŻ(...) SSSR | g. PODOLSK | Chołot (..) na kartonie | GRUNTOWANNYJ | EMULSIJNYM GRUNTOM | Razmier 50 x 70 | Tu (...) | Cena za (..) 2 rub.
olej, tektura, 78 x 48 cm (w świetle ramy); na odwrocie napisy cyrylicą: W.K.R.S. - 1454 /
Sielski R.J. / Mietieliki nad Dniestrom / k/o 80 x 50 cm 1977 r.
gwasz, 20,5 x 29,5 cm w świetle p-p,
sygnowany u dołu cyrylicą "Selski R"
47 x 72,5 cm, olej, tempera, karton,
sygn.l.d.: P.C. na odwrociu opis (cyrylica)
KOBIETY PRZY STUDNI, lata 40-te
olej na płótnie
15 x 29 cm,
sygnowany cyrylicą l .d. "Sielski R"
olej na płótnie,
wymiary: 81 x 116 cm,
sygn. p.d.: P.C. 66
Olej, płótno; 65,5 x 92 cm
Sygn. l.d.:
Na odwrocie napis
MARTWA NATURA Z KOSZEM OWOCÓW, 1985 r.
Olej, płótno; 60,5 x 73,5 cm
Sygn. p.d.:
Na odwrocie napis
1937 r.
Olej na płótnie 32 x 54 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany l.d. - "RS / 1937"
olej na tekturze,
w.: 59,5 x 79,5 cm. Prow.: zbiory rodziny artysty.
Kompozycja z rekwizytami teatralnymi
olej, płótno naklejone na tekturę, 35 x 50,5 cm
sygn. l.d.: Sielski R. (cyrylicą)
olej, tempera, tektura; 47 x 72,5 cm;
sygnowana po prawej stronie u dołu cyrylicą: R.S.;
na odwrocie: 47 x 72,5 cm W.K.R.S - 1316 | Selskij R. J. | "Dekoratiwnyj pljaż" | 1960-... (serednij) | K / temera/ olij | 47 x 72,5 cm.
olej, tektura, 70 x 50 cm; sygn. l.d.: Sielski R. (cyrylicą)
Na odwrocie nr 1410, podpis i tytuł obrazu (cyrylicą), rok 1970
olej, płótno, 38 x 48 cm; sygn. l.d. cyrylicą: Sielski R.
Na odwrocie napis autorski cyrylicą wraz z nr 421 i datą 1903.
olej, gwasz, papier, 24,5 x 43,5 cm (w świetle passe-partout); sygn. i dat. p. d.
olej na tekturze, 66 x 55 cm,
na odwrocie "W. K. R. S. - 1682. Sielski R. Ju. Brzeg zatoki 1974 r."
olej na płótnie, 81 x 115 cm
wszystkie napisy cyrylicą: p. d. "r. s. 66",
na odwrocie: "Sielski R. Kompozycja 1966" oraz "W. K. R. S.- 1002"
olej, tektura, 50 x 70
sygn. p. d.: P. C.; na rewersie napis B.K.P.C - 932 / Ce??c???? ?. ? / "Mope i ????" / ?o ??tuba? / 958-59 / k/o 50 x 70 cm.; ślad pieczątki z datą 1960
mieszana,
17 x 24.5 cm
sygnowany tuszem l.d.: ???????? ? na odwr. nalepka fabryki kartonu z datą partii: 24 / VI 59
gwasz na kartonie, 20,5 x 30 cm w świetle p-p
sygnowany l. d. cyrylicą: "Sielskij"