1937 r. Olej na płótnie 32 x 54 cm (w świetle passe-partout) Sygnowany l.d. - "RS / 1937"
Sielski uczył się malarstwa w Wolnej Akademii Sztuk Pięknych we Lwowie, brał też prywatne lekcje u D. Nowakiwskiego. Potem wstąpił do Szkoły Przemysłowej, w której uczył K. Sichulski. W latach 1922-1927 studiował na ASP w Krakowie. Wśród jego profesorów byli J. Mehoffer i J. Pankiewicz. Część tych studiów odbył w paryskiej filii ASP (1925-26). Wracał do Francji jeszcze w latach 1928/29 i w r. 1937. Kształcił się także w paryskiej Conservatoire des Arts et Métiers. Wraz z innymi lwowskimi artystami - J. Janischem, M. Wysockim, L. Lille, H. Strengiem założył w r.1927 "ARTES". Sztuka Sielskiego wpisywała się w nurt sztuki metaforycznej. Jego wczesne prace charakteryzowały się "magicznym realizmem" (np. Wyjazd). Po 1937 r. artysta zbliżył się do koloryzmu. Malował widoki morskie z Helu, zimowe pejzaże z Karpat, cykl Wnętrza, cykl Sztandary, uprawiał grafikę. Te same tematy podejmował po wojnie poszerzając uprawiane techniki o ceramikę i tkaninę artystyczną. Prace artysty znajdują się w zbiorach muzeów Lwowa i Kijowa, Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Okręgowego w Toruniu oraz wielu kolekcjach prywatnych.
Studiował w Wolnej ASP i w Państwowej Szkole Przemysłowej we Lwowie, następnie w krakowskiej ASP u Józefa Mehoffera i w Paryżu u Józefa Pankiewicza. W latach 1929-1935 był i członkiem i prezesem awangardowej grupy "artes" we Lwowie. W jego syntetycznym malarstwie z tego okresu widoczne były wpływy surrealizmu, kubizmu i innych awangardowych kierunków. Po zajęciu wschodnich terenów polskich przez wojska radzieckie pozostał we Lwowie. Uczył w tamtejszej Szkole Artystyczno-Przemysłowej. Od 1946 roku był profesorem w Instytucie Sztuki Użytkowej i Dekoracyjnej we Lwowie i członkiem Związku Plastyków USRR. Powojenna twórczość artysty jest w Polsce prawie nieznana.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl