Studia artystyczne odbył w l. 1921-22 we lwowskiej Wolnej Akademii Sztuk Pięknych. Naukę kontynuował w l. 1922-27 w krakowskiej ASP u J. Mehoffera i F. S. Kowarskiego. W okresie 1925-26 studiował w paryskiej filii akademii pod kierunkiem J. Pankiewicza. Uczęszczał także do Conservatoire des Arts et Métiers. W 1929 r. wstąpił do lwowskiego Zrzeszenia Artystów Plastyków "artes". Zgodnie z jego artystycznymi poszukiwaniami obrazy Sielskiego powstałe w l. 1930-32 bliskie były poetyce magicznego realizmu, artysta kreował opustoszałe pejzaże nadmorskie, ukazywał wyludnione zakątki portów i puste wnętrza ewokujące atmosferę zawieszenia. Do tej poetyki nawiązuje prezentowany obraz. Sumarycznie potraktowany akt kobiecy utrzymany w różach i ugrach usytuowany został na tle oliwkowo-zielonej kotary. Tematem kompozycji, podobnie jak wielu obrazów odsyłających widza do poetyki klasycyzmu, staje się swoisty flirt rozgrywający się między modelką a towarzyszącym jej kamiennym popiersiem.
Studiował w Wolnej ASP i w Państwowej Szkole Przemysłowej we Lwowie, następnie w krakowskiej ASP u Józefa Mehoffera i w Paryżu u Józefa Pankiewicza. W latach 1929-1935 był i członkiem i prezesem awangardowej grupy "artes" we Lwowie. W jego syntetycznym malarstwie z tego okresu widoczne były wpływy surrealizmu, kubizmu i innych awangardowych kierunków. Po zajęciu wschodnich terenów polskich przez wojska radzieckie pozostał we Lwowie. Uczył w tamtejszej Szkole Artystyczno-Przemysłowej. Od 1946 roku był profesorem w Instytucie Sztuki Użytkowej i Dekoracyjnej we Lwowie i członkiem Związku Plastyków USRR. Powojenna twórczość artysty jest w Polsce prawie nieznana.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl