1 zł
2 600 000 zł

HALICKA Alicja (Kraków 1894 - Paryż 1975)

Para leżąca na plaży, l. 30. XX w.

olej, płótno, 38 × 46 cm
sygnowany p. g.: Halicka

cena wywoławcza: Wykup abonament

Wnętrze domu artystki z portretem córki

olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. l. d.: Halicka;
na odwrocie, na ramie francuska naklejka z firmy Delf (...) Art z nazwiskiem właścicielki obrazu: MME BARAOLT i innymi adnotacjami (nalepka drukowana) oraz na płótnie u góry napis: N 39.

Kompozycja z gitarą, 1914 r.

olej/płótno, 66 x 51,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'A. Halicka | 1914'

Szachista, 1914 r.

olej/płótno, 55 x 33 cm
sygnowany l.g.: ‘Halicka’

Dziewczynka w fotelu, ok. 1926-1928

olej, płótno, 41 × 33 cm
sygn. p.g.: Halicka

Paryż - Widok na Pont des Arts i Notre Dame, l. 30. XX w.

olej, tektura, 31 × 41 cm
sygn. p. d.: Halicka

Chocolat M

akwarela, papier, 30 × 26,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: Halicka

Para na plaży, lata 30. XX w.

olej/płótno, 38 x 46 cm
sygnowany p.g.: 'Halicka'

Widok na Montmartre i Sacré-Coeur

olej, płótno, 60 × 73 cm,
sygn. p. d.: Halicka

PORTRET DZIEWCZYNY, ok. 1935-1938

pastel, gwasz, karton
37,7 x 32,5 cm
sygn. ołówkiem l.d.: Halicka
Na odwrocie duża, ozdobna firmowa pieczątka z tekstem: Crescent | ILLUSTRATION | No 300 | C. Product of | CHICAGO CARDBOARD | COMPANY

Baletnice

olej, płótno, 52 × 41 cm
sygn. p. d.: Halicka

MACIERZYŃSTWO, LATA 20-TE XX W.

olej, płótno, 65 x 49,5 cm
sygn. p.g.: Halicka

Ślepy kataryniarz

litografia/papier, 20 x 14 cm
sygnowany ołówkiem p.g.: 'Halicka'

Portret pani A., 1914 r.

olej/płótno, 100 x 62 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Halicka | 1914'
na krośnie malarskim dwie papierowe nalepki, w tym wystawowa opisana adresem i tytułem: '80 rue de Prony | Portrait de Mme A.'

Widok na Pont des Arts i Notre Dame (Z cyklu Godziny Paryskie)

olej/tektura, 31 x 41 cm
sygnowany p.d.: 'Halicka'
na odwrociu nalepka z Villa la Fleur

W PORCIE RZECZNYM, po 1945

olej, płótno
50 x 61 cm
sygn. l.d.: Halicka

Fort Saint Jean w Marsylii, 1941 r.

gwasz/papier, 30,7 x 23,5 cm
sygnowany p.g.: 'halicka'

- Alicja Halicka. Mistrzowie École de Paris, Villa la Fleur, Konstancin Jeziorna, 2011

- Alicja Halicka. Mistrzowie École de Paris, tekst K. Zagrodzki, wstęp A. Winiarski, kat. wyst., Villa la Fleur, Konstancin Jeziorna, Warszawa 2011, s. 81 (il.)

Portait d'Arthur Rubinstein

Pastel, papier
sygn.
26,5 x 21,5 cm

DOMY NA BRZEGU MORZA (Les Maisons au Bord de la Mer), przed 1931

olej, płótno
65 x 92 cm
sygn. p.d.: Halicka
Na lewej bocznej listwie krosna napis tuszem: B.D. [znak kolekcji Bernarda Davisa (?)]

Barki na Sekwanie

olej/płótno, 65 x 81 cm
sygnowany l.d.: 'Halicka'

POCHODZENIE

WYSTAWIANY
- Alicja Halicka (1894 - 1975) Retrospektywa, Villa la Fleur, 23.09. - 31.12.2011

LITERATURA
- Mistrzowie École de Paris - Alicja Halicka, Warszawa 2011, tekst Krzysztof Zagrodzki, wstęp Artur Winiarski, s. 86 (il.)

Portret poety Louisa de Gonzague Frick'a

ołówek/papier, 49 x 31 cm
sygnowany oraz dedykacja l.g.: 'A Louis de Gonzague Frick | eu beau poete et a lami charmont | Halicka'

Portret Fernanda Fleureta, 1921

ołówek, papier naklejony na płótno, 48,5 x 35 cm (w świetle p.p)
sygn., dat. i dedykowany p.g.

Łazienki Królewskie w Warszawie

tusz, akwarela, papier, 30 x 22 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Halicka
Praca reprodukowana w: Alicja Halicka. Mistrzowie École de Paris, Warszawa 2011, s. 40

Paryż - Most Passarelle des Artes i katedra Notre Dame, l. 30 XX w.

olej, tektura, 31 x 41 cm;
sygn. p. d.: Halicka;
na odwrocie nalepka własnościowa z informacją o obrazie.

Wariacja paryska

olej na płótnie
wymiary: wys.41 cm, szer. 33 cm
sygnowany w prawym górnym rogu: Halicka
na odwrocie na krośnie odręczny napis: LES TUILERIES oraz La Concorde

Widok na Montmartre i Sacre-Coeur

olej/płótno, 60 x 73 cm
sygnowany p.d.: 'Halicka'

- kolekcja prywatna, Francja - kolekcja prywatna, Polska
- Alicja Halicka (1894-1975)- Retrospektywa, Villa la Fleur, 23 września - 31 grudnia 2011
- Alicja Halicka, Mistrzowie École de Paris, Warszawa 2011, s. 84 (il.)

Portret Tristana Tzary

piórko, papier, 19,5 x 14,5 cm
sygn. i dedykowany w dolnej części

Nad brzegiem morza, ok. 1926-27

olej, płótno; 43 x 31 cm;
sygn. l. d.: Halicka

Literatura: "Mistrzowie Ecole de Paris - Alicja Halicka", Warszawa 2011, s. 64 (il.).
Obraz wystawiany: "Alicja Halicka (1894-1975) - Retrospektywa", Villa la Fleur, 23 września - 31 grudnia 2011.

Martwa natura z obranym jabłkiem, 1930

olej, płótno, 55.5 x 46.5 cm
sygn. p.d.: Halicka

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Poznań
kolekcja Marka Mielniczuka

Syreny z Fontanny Mórz na placu Zgody w Paryżu

technika mieszana: tusz, pędzel, akwarela, ołówek, światła drapane,
papier drukarski do wydruków próbnych; 18 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: Halicka, l. d. mocno odciśniętym ołówkiem: Halicka;
na odwrocie czarno-biały, próbny wydruk ujętego w pionie Widoku Place de la Concorde; ten sam motyw z zarysem obelisku, pałaców po północnej stronie placu i kościoła Madelaine (w głębi) powtórzony w tle na licu pracy (w ujęciu poziomym).

Martwa natura z cebulą

olej, płótno; 40 x 65 m;
sygn. l. d.: Halicka

Barki na Sekwanie

olej/płótno, 65 x 81 cm
sygnowany l.d.: 'Halicka'

- Alicja Halicka (1894 - 1975) - Retrospektywa, Villa la Fleur, 23 września - 31 grudnia 2011

Zamyślony (Szachista), 1914 r.

olej/płótno, 55 x 33 cm
sygnowany l.g.: 'Halicka'

- Krzysztof Zagrodzki, Alicja Halicka, Mistorzowie École de Paris, Warszawa 2011, s. 45 (il.)

BALETNICE

olej, płótno, 52 x 41 cm
sygn. p.d.: Halicka

Chocolat M

akwarela/papier, 30 x 33 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'Halicka'

Portret Fernanda Fleureta, maj 1921

ołówek, papier naklejony na płótno, 48,5 x 35 cm
sygn., datowany i dedykowany p.g.

Martwa natura z cebulą

olej, płótno; 40 x 65 m;
sygn. l. d.: Halicka

Most sztuk (z cyklu Godziny paryskie)

olej/tektura, 31 x 41 cm
sygnowany p.d.: 'Halicka'

Plac de la Concorde w Paryżu, 1955 r.

litografia, papier, 45 × 59,5 cm (odcisk
płyty), 50 × 65 cm (wymiar arkusza)
sygn. i dat. p. d.: Halicka 1955 oraz w l. d. XIX/XX
papier oznaczony stemplem: GG (Guilde de la Gravure)

Wieś

węgiel/papier, 28 x 24 cm
sygnowny l.d.: 'A. Halicka' oraz fragment pieczęci 'Collection Bergman The Israel Museum Jeruzalem'

- kolekcja Charlotte Bergaman, Izrael

- Kolekcja Urszuli i Piotra Hofman 2008/2009, Warszawa 2009, s. nienumerowane
- Kolekcja Urszuli i Piotra Hofman, Warszawa 2013, s. 58-59

Le noctambule (Place de la Concorde w Paryżu), około lata 40/50 XX w.

olej/płótno, 33 x 41 cm
sygnowany l.g.: 'Halicka'

W porcie

olej, płótno, 46 x 55 cm
sygn. p.d.: Halicka

Place de la Concorde (studium do obrazu)

olej/płótno, 13 x 15,5 cm
sygnowany d.śr.: 'Halicka'

- K. Zagrodzki, Alicja Halicka, Warszawa 2001, s. 83

Martwa natura z cebulą

olej, płótno, 38 x 65 cm
sygn. l.d.: Halicka

Widok na Montmartre

akwarela, papier, 27,5 x 20 cm w świetle passe-partout
sygn. p.g.: Halicka

Martwa natura, ok. 1914 - 1915

olej, płótno; 38 x 50,5 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: Halicka

Martwa natura z butelką szampana

olej/płótno, 46 x 55 cm
sygnowany p.g.: `A. Halicka`

Martwa natura z cebulą

olej/płótno, 40 x 65 cm
sygnowany l.d.: `Halicka`

SYRENY Z FONTANNY MÓRZ NA PLACU ZGODY W PARYŻU

technika mieszana: tusz, pędzel, akwarela, ołówek, światła drapane, papier drukarski do wydruków próbnych
17,8 x 25,5 cm
sygn. dwukrotnie - l.g. tuszem: Halicka
- l.d. mocno odciśniętym ołówkiem: Halicka
Na odwrocie czarno-biały, próbny wydruk ujętego w pionie Widoku Place de la Concorde; ten sam motyw z zarysem obelisku, pałaców po północnej stronie placu i kościoła Madelaine (w głębi) powtórzony w tle na licu pracy (w ujęciu poziomym).

Muzykantki

61 x 50,5 cm, technika mieszana, gwasz, piórko i collage (grafika, kawałki materiału, pióra, perły) na papierze naklejonym na płótno, sygn. w dolnym prawym rogu

Plac Concorde w Paryzu

13,2 x 15,5 cm, olej na płótnie, sygn. w dolnej cześci obrazu

Portret pani A., 1914 r.

olej, płótno, 100 x 62 cm;
sygn. i dat. l. d.: Halicka/1914;
na odwrocie nalepki: 1) Adresse 80 rue de Prany/ Title de l'ouverage: Portrait de Mm A./Nombre total 2) Coller cette etigrette du dos de i'ouvere qui/(...) este plecee en/cimaise /Denision maximum: 1m 20 Reglement Arts

Widok na Montmartre i Sacre-Coeur, lata 50. XX w.

olej/płótno, 60 x 73 cm
sygnowany p.d.: `Halicka`
na odwrociu papierowa nalepka z opisem obrazu
- kolekcja prywatna, Francja kolekcja prywatna, Polska
- Alicja Halicka (1894-1975) - Retrospektywa, Villa la Fleur, 23 września - 31 grudnia 2011
LITERATURA: Alicja Halicka, Mistrzowie École de Paris, Warszawa 2011, s. 84 (il.)

Martwa natura z cebulą

olej, płótno; 38x65 cm
sygn. l.d.: Halicka

Fort Saint Jean w Marsylii, 1941

gwasz, papier; 23,5 x 30,7 cm
sygn. p.g.: Halicka

Trzy postacie na brzegiem morza, około 1926 - 27 r.

olej/płótno, 43 x 31 cm
sygnowany l.d.: `Halicka`
LITERATURA: Mistrzowie Ecole de Paris - Alicja Halicka, Warszawa 2011, tekst Krzysztof Zagrodzki, wstęp Artur Winiarski, s. 64 (il.)
WYSTAWIANY: Alicja Halicka (1894 - 1975) - Retrospektywa, Villa la Fleur, 23 września - 31 grudnia 2011

Kompozycja kubistyczna z lusterkiem, szklanką, fajką, książkami i kartkami papieru

olej na płótnie, 50x61 cm,
sygnowany i datowany 1914 w lewym górnym rogu,
wystawiany Vichy 1988, nr 4 w katalogu wystawy, reprod. w Cahier de l` Histoire de l`Art nr 3, 2005 il. nr 5,
certyfikat Alicji Halickiej na fotografii obrazu

Martwa natura z dzbankiem i kompotierka z gruszkami

olej na płótnie, 38x46 cm,
wystawiany Vichy, 1988, nr 6 w katalogu wystawy; reprodukowany w Cahier de l`Histoire de l`Art nr 3, 2005, il. nr 3,

Martwa natura z białą kompotierką

olej na płótnie, 50x61 cm,
sygnowany i datowany 1914 w prawym górnym rogu,
wystawiany Vichy 1988, nr 5 w katalogu wystawy, reprodukowany w Cahier de l`Histoire de l`Art, il.nr 4,

Kompozycja kubistyczna z butelką i szklanką

olej na płótnie, 38x46 cm,
sygnowany i datowany 1914 w prawym dolnym rogu,
wystawiany Vichy 1988, nr 7 w katalogu wystawy,

Martwa natura z asem kierowym

olej na płótnie, 50x61 cm,
sygnowany i datowany 1915 w górnym prawym rogu,
wystawiany Vichy 1988, nr 12 w katalogu wystawy,

Martwa natura z otwarta książką, butelką, rulonem papieru i nożem

olej na płótnie, 50x60 cm,
sygnowany i datowany 1913 w lewym górnym rogu,
wystawiany Vichy 1988, nr 3 w katalogu wystawy,

Martwa natura z kompotierką z gruszkami i winogronami, butelką i szklanką

olej na płótnie, 65x81 cm,
sygnowany i datowany 1917 w dolnym prawym rogu,
wystawiany Vichy 1988, nr 24 w katalogu wystawy, reprodukowany w Cahier de l`Histoire de l`Art, nr 3, 2005, il. nr 10,

Kompozycja kubistyczna ze skrzypcami i kartką papieru

olej na płótnie, 50x61 cm,
sygnowany i datowany 1918 w lewym górnym rogu,

Kompozycja kubistyczna z kartkami papieru i szklankami

olej na płótnie, 81x100 cm,
sygnowany i datowany 1915 w prawym górnym rogu,
wystawiany Vichy 1988, nr 13 w katalogu,

Kompozycja kubistyczna z butelką, fajką i książką

olej na płótnie, 61x50 cm,
sygnowany i datowany 1919 w prawym górnym rogu,
wystawiany Vichy, 1988, nr 30 w katalogu wystawy, reproduk. w Cahier de l`Histoire de l`Art nr 3, 2005, il. nr 16,

Kompozycja kubistyczna ze skrzypcami i partyturą

olej na płótnie, 65x81 cm,
sygnowany i datowany 1919 w lewym górnym rogu,
wystawiany Vichy 1988, nr 29 katalogu wystawy, reprodukowany na okładce katalogu, reproduk. w Cahier de lHistoire de l`Art nr 3, 2005, reprodukowany na okładce pisma,

Martwa natura z dzbankiem, szklankami i butelką na stoliku

olej na płótnie, 65x81 cm,
wystawiany Vichy, 1988, nr 17 w katalogu wystawy,

Kompozycja kubistyczna ze skrzypcami i klawiaturą

olej na płótnie, 61x46,5 cm,
naklejony powtórnie na płótno,
wystawiany Vichy 1988, nr 27 w katalogu wystawy, reproduk. w Cahier de l `Histoire de l`art nr 2005, il. nr 13,

Kompozycja kubistyczna ze skrzypcami, rulonem papieru i fajką

olej na płótnie, 50x61 cm,
sygnowany i datowany 1915 w lewym górnym rogu,
wystawiany Vichy 1988, nr 14 w katalogu wystawy, reproduk. w Cahier de l`Histoire de l`art nr 3, 2005, il. nr 8,

Martwa natura z butelką, szklanką i fajką

olej na płótnie, 33x41 cm,
wystawiany Vichy 1988, nr 28 w katalogu wystawy, reproduk. w Cahier de l` Histoire de l`Art nr 3, 2005, il. nr 14,

Kompozycja kubistyczna z wazonem , szklanką i fajką

olej na płótnie, 50x61 cm,
sygnowany i datowany 1916 w lewym górnym rogu,
wystawiany Vichy 1988, nr 22 w katalogu wystawy,

Kompozycja kubistyczna z leżącą gitara i kartką papieru

olej na płótnie, 46x55 cm,
wystawiany Vichy 1988, nr 9 w katalogu wystawy,

Kompozycja kubistyczna ze szklanką i fajką

olej na płótnie, 60x73 cm,
sygnowany i datowany 1917 w lewym górnym rogu,
wystawiany Vichy 1988, nr 23 w katalogu wystawy, reproduk. w Cahier de l`Histoire de l`Art nr 3, 2005, il. nr 11,

Kompozycja kubistyczna ze szklanką, butelką i kartką papieru na stoliku

olej na płótnie, 81x65 cm,
wystawiany Vichy 1988, nr 18 w katalogu wystawy, reproduk. w Cahier de l` Histoire de l`Art nr 3, 2005, il. nr 7,

Martwa natura z otwartą książką, fajką, szklanką i butelką

olej na płótnie, 38x46 cm,
wystawiany Vichy, nr 21 w katalogu wystawy,

Kompozycja kubistyczna ze skrzypcami, partyturami i butelką

olej na płótnie, 81x65 cm,
wystawiany Vichy, 1988, nr 21 w katalogu wystawy,

Kompozycja kubistyczna ze szklanką, butelką i fajką

rysunek, 24,5x31 cm,
wystawiany Vichy 1988, nr 34 w katalogu wystawy, reproduk. w Cahier de l `Histoire de l`Art , nr 3, 2005 il. nr 18

Kompozycja kubistyczna z butelką i kartkami papieru na stoliku

akwarela, 30x23,5 cm,
sygnowana i datowana 1916 w prawym dolnym rogu,
wystawiany Vichy 1988, nr 33 w katalogu wystawy, reproduk. w Cahier de l`Histoire de l`Art nr 3, 2005, il. nr 19

Kompozycja kubistyczna ze skrzypcami i partyturami

akwarela, 31x24 cm,
sygnowana i datowana 1917 w prawym górnym rogu,
wystawiana Vichy 1988, nr 35 w katalogu wystawy, reproduk. w Cahier de l`Histoire de l`Art nr 3, 2005, il. nr 20

Kompozycja kubistyczna ze szklanką, fajką i książką na stoliku

akwarela, 20x25,5 cm,
sygnowana i datowana 1918 w lewym górnym rogu, podpisana drugi raz ołówkiem,
wystawiana Vichy 1988, nr 36 w katalogu wystawy

Kompozycja kubistyczna z butelką, fajką i pudełkiem na pióra

akwarela, 16x20 cm,
sygnowana w lewym górnym rogu,
wystawiana Vichy 1988, nr 39 w katalogu wystawy

Kompozycja kubistyczna z butelką i kartkami papieru

akwarela, 22x15 cm,
sygnowana i datowana 1915 w prawym dolnym rogu,
wystawiana Vichy 1988, nr 32 w katalogu wystawy

Kompozycja kubistyczna z jabłkiem i gruszką na talerzu, dzbankiem i książką

akwarela, 16x12 cm,
sygnowana i datowana 1914 w prawym dolnym rogu,
wystawiana Vichy 1988, nr 31 w katalogu wystawy

Autoportret kubistyczny

olej na płótnie, 46,5x38,5 cm,
wystawiany Vichy, 1988, nr 2 w katalogu wystawy, reprodukowany w Cahier de l`Histoire de l`Art (Zeszyt Historii Sztuki) nr 3, 2005, il. nr 2

Martwa natura z butelką wina

olej, płótno; 46 x 55 cm
sygn. l.g. A.Halicka

Estymacja: 32000-35000 PLN

Portret poety Louisa de Gonzague Frick`a

ołówek/papier, 49 x 31 cm
sygnowany oraz dedykacja l. g.: `A Louis de Gonzague Frick | eu beau poete et a lami charmont | Halicka`

Estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Pomnik w Paryżu

pastel, gwasz/papier, 24,5 x 14,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany l.d.: `Halicka`

Estymacja: 4 000 - 6 000 zł

Widok na Sacre Coeur w Paryżu

olej/płótno, 50 x 74 cm
sygnowany p.d.: `Halicka`

Literatura:
Mistrzowie Ecole de Paris - Alicja Halicka, Warszawa 2011, tekst Krzysztof Zagrodzki, wstęp Artur Winiarski, s. 84 (il.)

Alicja Halicka (1894-1975) - Retrospektywa, Villa la Fleur, 23 września - 31 grudnia 2011

Estymacja 35 000 - 50 000 zł

Martwa natura z ostrygami

olej, płótno; 55 x 65 cm
sygn. p.d. Halicka

estymacja: 35000 - 40000 zł

Martwa natura z cytryną

olej, płótno; 55 x 65 cm
sygn. p.d. Halicka

estymacja: 35000 - 40000 zł

Composition

olej, płótno
46 x 55 cm
sygn. l.g.: A. Halicka

Bateau

ołówek, papier
29 x 44 cm (w świetle oprawy)
sygn. i dat. p.d.: Halicka 55

Plac de la Concorde w Paryżu

papier, gwasz; 32 x 24 cm
sygn. l.d. Halicka

Estymacja: 5000 - 6000 PLN

Plac de la Concorde w Paryżu

papier, gwasz; 32 x 24 cm
sygn. l.d. Halicka

Estymacja: 5000 - 6000 PLN

Montmartre

akwarela, papier
27,5 x 20,5 cm
sygn. p. g.: Halicka

NATURE MORTE A LA GUITARE

olej, płótno
sygn. i dat. p.g.:"A. Halicka 1916"
50 x 61 cm
bibliografia: Krzysztof Zagrodzki, Artur Winiarski, " Alicjia Halicka", Varsovie, 2011, reprodukowany s. 19
załączony certyfikat autentyczności
uwagi: praca prawdopodobnie pochodzi z lat 1950-1960, jest autorskim powtórzeniem kompozycji z 1916 roku.

PAYSAGE, ok. 1930

olej, płótno
sygn. p.d.: "Halicka"
62 x 73 cm

Nature morte aux oignons

olej, płótno
40,5 x 65 cm
sygn. l.d.: Halicka

Nature morte aux coquillages

olej, płótno
54 x 65 cm
sygn. p.d.: Halicka

Widok miasta - Paryż

akwarela/papier, 22,5 x 15,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.g.: `Halicka`

Estymacja: 5 000 - 8 000 zł

Plac Zgody w Paryżu

akwarela/papier, 32 x 24 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l. d.: `Halicka`

Estymacja: 5 000 - 8 000

Plac Zgody w Paryżu

akwarela/papier, 32,5 x 34 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l. d.: `Halicka`

Estymacja: 6 000 - 8 000

Montmartre

akwarela, ołówek, papier
27,5 x 20,5 cm
sygn. p. g. Halicka

PAYSAGE

olej, płótno
sygn. p.d.: Halicka
54,50 x 65 cm

WIDOK PARYŻA

olej/tektura,
31 x 42 cm
sygnowany p. d.: `Halicka`

Estymacja: 15 000 - 25 000

Martwa natura ze skrzypcami

Olej, tektura, 90 x 32 cm
Sygn. l.g. A.Halicka/1918

Jardin des Tuileries

tusz, akwarela, papier
21 x 15 cm
sygn. l.d.

Wariacja paryska

olej, płótno,
41 x 33 cm;
sygn. p. g.: Halicka
Na odwrocie na krośnie odręczny napis: LES TUILERIES oraz La Concorde

Pagórki w Chaumont

olej, płótno,
81 x 54 cm;
sygn. p. g.: Halicka
Na odwrocie na krośnie napis odręczny ołówkiem: Pagórki w Chamont i numer No108

Teatr na Wyspie w Łazienkach

tusz, akwarela, papier,
30 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Halicka

Martwa natura z błękitnym wazonem

i książką, ok. 1927-1930
olej, płótno,
50 x 61 cm
sygn. p. g.: Halicka

Plac de la Concorde

olej na desce,
13 x 15,5 cm,
sygn. śr.d. Halicka

Teatr na Wyspie w Łazienkach

tusz, akwarela, papier,
sygn. p. d.: Halicka

Portret Madame A,. 1914

olej, płótno;
90 x 63 cm
sygn. l.d. Halicka/ 1914

W ogrodach Tuilleries

piórko, ołówek, tusz, gwasz, akwarela, papier,
31,4 x 24,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Halicka

Warszawa. Łazienki. Teatr na Wyspie, 1956

Tempera, gwasz;
wym.: 30 x 22 cm;
sygn. p.d.: Halicka.

CHOCOLAT M.

akwarela/papier,
30 x 33 cm
sygnowany l. d.: `Halicka`

PORTRET POETY LOUISA DE GONZAGUE FRICK'A

ołówek/papier,
49 x 31 cm
sygnowany oraz dedykacja l. g.: 'A Louis de Gonzague Frick | eu beau poete et a lami charmont | Halicka'

WIDOK NA SACRE COEUR W PARYŻU

gwasz/papier, akwarela/papier,
28 x 20 cm

Pasterz

olej, płótno; 74,5 x 63 cm
sygn. l.g. Halicka

Martwa natura

olej, płótno dublowane,
44,5 x 81 cm;
sygn. l. g.: Halicka

Dziewczynka z lalką, 1930

olej, płótno;
73,5 x 60 cm
sygn. l.d. Halicka/ 1930
Obraz posiada ekspertyzę prof. Jerzego Malinowskiego

WIDOK PARYŻA

akwarela, gwasz/papier,
28 x 20 cm
sygnowany p. g.: `Halicka`

Martwa natura ze Starką, 1915

olej, płótno
73 x 60 cm
sygn. l.d. A.Halicka 915; Na odwrocie na płótnie napis czarną farbą "A.HALICKA/ NATURE MORTE", niżej po lewej brązową farbą "N 6"

Scena we wnętrzu z portretem córeczki

olej, tektura
25,5 x 21 cm;
sygn. l. d.: Halicka

Les Tuileries

olej, deska;
38,3 x 46 cm
sygn.l.d.: Halicka

Martwa natura z nożem

olej,płótno;
28 x 38,8 cm
sygn.p.g.: A.Halicka

Straż u pałacowej bramy, lata 30. XX w.

Piórko, papier;
wym. kompozycji: 22 x 16,5 cm; wym. planszy: 32 x 25 cm;
sygn. oł. p.d.: Halicka.

Sen, lata 30. XX w.

Piórko, papier;
wym. kompozycji: 29 x 14,5 cm; wym. planszy: 32 x 25 cm;
sygn. oł. p.d.: Halicka.

KONCERT DOMOWY, 1937

gwasz na kartonie,
39, 5 x 58 cm w świetle passe-partout,
sygnowany p. d. "Halicka / Paris 37"
na odwrocie ołówkiem napis: "Halicka Alice Paris Caulaincourt 61 rue".

Ulica na Kazimierzu w Krakowie, 1921-1922

olej, płótno;
33,5 x 41 cm
sygn. l.d.: Halicka

Martwa natura

olej, deska; 28 x 38,8 cm
sygn. p.d.: A.Halicka

Piątkowy wieczór, 1921

akwarela, papier, wymiary w świetle passe-partout: 25 x 33 cm
sygn. p.d.: Halicka
p.d.: [ołówkiem] No 61 1910
na odwrociu naklejka: MUSEE TAVET 95300 PONTOISE MUSEE PISSARRO / Exposition Marcoussis / du 24 / 5 au 29 / 6 / 88 / No au catalogue No1 HALICA [sic]
poniżej: Saint - Germain - en - Laye / Jean Laiseau - Alain Schmitz / Commissaires - Prieseurs associes. […] / 13, rue Thiers - 78100 Saint - Germain - en - Laye / Tel.: (1) 39739564+ / VENDEUR 83285 VENTE 26/10 PHOTO NB
poniżej [długopisem] HALICKA - MARCOUSSIS
poniżej No 61 1910 / Le Yendredi SOIR
poniżej HAVARD / PERE & FILS / ENCADREMENT / RESTAURATION / DORURE / 123 BD DU MONTPARNASSE / 75006 PARIS TEL. 326.65.68.

Martwa natura ze skrzypcami

olej, płótno dublowane
45 x 81 cm
sygn. l.g.: Halicka

SCENA RODZAJOWA Z PORTRETEM CÓRKI MALENY

Olej na tekturze 25,5 x 21 cm
Sygnowany l.d. - "Halicka"

POWRÓT Z SYNAGOGI, 1921

gwasz na kartonie, 34,8 x 28,7 cm,
sygnowany u dołu po prawej "Halicka", na odwrocie napis "NI Retour de synagogue"

HANDLARZ ODZIEŻĄ, 1921

gwasz na kartonie, 33,3 x 24,5 cm,
sygnowany u dołu po lewej "Halicka", na odwrocie napis "Marchand d`Habits"

DWÓCH RABINÓW, 1921 r.

Gwasz na papierze 34 x 27,5 cm
Sygnowany p.g.- "Halicka"

ULICA NA KAZIMIERZU W KRAKOWIE

1921-1922 r.
Olej na płótnie 33 x 48 cm
Sygnowany l.d. - "Halicka"

Park

akwarela, ołówek, papier
24 x 31 cm

liczba obiektów: 141