1 zł
2 600 000 zł

SOSNOWSKI Kajetan (1913 Wilno -1987 Warszawa)

Bez tytułu, 1971 r.

olej/płótno naklejone na płytę, 30 x 30 cm
na odwrociu dedykacja: 'Panu Januszowi Jękotowi | na pamiątkę wzajemnego [nieczytelnie] | Kajetan | W-wa 20.III.1975 | obraz [nieczytelne] | płótno olej 1971'

cena wywoławcza: Wykup abonament

14-64, 1964 r.

olej/płótno, 65 x 50,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: 'Kajetan. 64'
opisany na odwrociu: 'KAJETAN | SOSNOWSKI | obraz olejny | "14-64" | format 62 x 50,5 | 1964 | (...)'

z cyklu Układy równowartościowe, 1982

tech. własna, płótno, 130 x 100 cm
sygn. na blejtramie: Kajetan Sosnowski 1982

Obraz szyty - rysunek 5, 1979

obraz szyty / płótno
65,5 × 55,5 cm
datowany i opisany na odwrociu: KAJETAN SOSNOWSKI - obraz szyty „Rysunek 5” XI-1979. 65 × 54 Kajetan; poniżej dedykacja: Jankowi i Majce | na progu lat 80-81 | z serdecznymi uściskami | Kajetan

z cyklu: Obrazy puste, ok. 1965

olej, płótno, 65 x 54 cm
na odwrocie na blejtramie papierowa nalepka z napisem: Bączyk Benedykt oraz adresem i wymiarami płótna, na blejtramie numer 195.
powtórzony na odwrocie na lewym brzegu płótna.

olej/płótno, 73 x 65,5 cm

"Mały zielony", 1970 r.

olej/płótno naklejone na płytę, 34,5 x 29,7 cm
opisany na odwrociu: ' KAJETAN / SOSNOWSKI / obraz M zielony 1970 '
poniżej nalepka Desy

14-16. 16-3 z cyklu Obrazy puste, 1961-1963

olej/płótno, 100 x 70 cm
opisany na odwrociu: 105 X 75 / KAJETAN / SOSNOWSKI / obraz olejny / „14-16. 16-3” / Warszawa 1961-1963 / ul. Świerczewskiego 95 m. 74

14-16. 16-3 z cyklu Obrazy puste, 1961–1963

olej/płótno, 100 x 70 cm
opisany na odwrociu: 105 X 75 / KAJETAN / SOSNOWSKI / obraz olejny / „14-16. 16-3” / Warszawa 1961–1963 / ul. Świerczewskiego 95 m. 74

Bez tytułu z cyklu Katalipomena, 1976-1989 r.

technika własna/płótno, 130,5 x 130,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'KAJETAN SOSNOWSKI 1976-1989 | obraz z cyklu "KATALIPOMENA" 130 x 130 Kajetan'
na krośnie sygnatura Muzeum Ziemi Chełmskiej 'MCh'

G/OVI - 64/2 - 33, 1960 r.

olej, technika własna/płótno, 100 x 65 cm
sygnowany i datowany p.d.: ’Kajetan 1960’
na odwrociu sygnowany, datowany i opisany: ’G/OVI - 64/2 - 33 | KAJETAN SOSNOWSKI | GENEVE 1960 | 100 x 65 | olej’

Obraz chemiczny, z cyklu: Metalepseis

technika własna, płótno; 50,2 x 50,3 cm;
sygn. i opisany autorsko na odwrocie (częściowo czytelnie): KAJETAN SOSNOWSKI z cyklu „METALEPSEIS” 1975-1982 · 50 x 50 · 473 : x układ równowartościowy ...?;
na odwrocie oznaczenie: 17 (w kole)

Obraz szyty czarny, z cyklu Układy Równowartościowe, 1982

bawełna barwiona, 130 x 100 cm,
sygn. z tyłu na blejtramie: Kajetan Sosnowski 1982

Bez tytułu z cyklu Układy równowartościowe, 1982

technika własna, obraz szyty, barwiona bawełna, 80 x 80 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: KAJETAN SOSNKOWSKI, 1982

Erotyk w bieli, 1960

olej, płótno, 73 x 65 cm,
sygnowany l.d.: Kajetan 960 Na odwrociu: KAJETAN / SOSNOWSKI / Erotyk / w bieli / 03-3 / 2-3 / 73 x 65 cm / olej / 1960

Obraz chemiczny, 1975-1982

olej, płótno, 92 x 92 cm
sygn. na blejtramie: KAJETAN SOSNOWSKI 1975-1982

Dwie prace polimerowe z serii PS, 1971 r.

akryl/płótno, 65 x 65 cm (wymiary największej pracy)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '"P9 - 39" | 65 x 65 | polimery | 1971 | KAJETAN SOSNOWSKI | Kajetan | WARSZAWA [adres]'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '"P4 - 42" | 65 x 65 | polimery | 1971 | KAJETAN SOSNOWSKI | Kajetan | WARSZAWA [adres]'
na odwrociu obu części papierowe nalepki z Galleria LP 220 w Turynie z opisem w języku włoskim

Bez tytułu, z cyklu: Obrazy szyte, koniec lat 70. XX w.

technika własna, szycie, płótno; 81 x 81 cm;
Lit.: Sztuka współczesna z kolekcji Wojciecha Fibaka, Bydgoszcz 2018, s. 212.

olej/płótno, 50 x 50 cm
na blejtramie opisany: 'KAJETAN SOSNOWSKI'

13-16, 16-4, 1966

olej, płótno, 108 x 77 cm
sygn. na odwrocie: 108 X 77 KAJETAN SOSNOWSKI obraz olejny 05-27
[przekreślone] "13-16, 16-4" 1959 [przekreślone] Warszawa 1966-63
ul. Świerczewskiego 95 m. 7A Kajetan

OBRAZ SZYTY CZARNY Z CYKLU UKŁADY RÓWNOWARTOŚCIOWE, 1982

bawełna barwiona, 130 x 100 cm

Obraz chemiczny

technika własna, płótno; 100,3 x 100;
sygn. na odwrocie: Kajetan

OBRAZ CHEMICZNY Z CYKLU METALEPSEIS, 1974

tech. własna, płótno, 150 x 100 cm
sygn. na zagięciu płótna: KAJETAN SOSNOWSKI, oraz Kajetan "METALEPSEIS" 150 X 100 1974 KAJETAN
SOSNOWSKI WARSZAWA
opisany na blejtramie: Nº3 98

Komplet czterech kompozycji polimerowych z serii PS, 1971 r.

akryl, polimery/płótno, 65 x 65 cm
każda z części sygnowana, datowana i opisana na odwrociu
(wymiary dotyczą każdej z części)

"PS-31"
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'PS-31 | 65 x 65 | KAJETAN SOSNOWSKI | polimery | 1971 | WARSZAWA [adres] | [sygnatura nieczytelna]'

"PS-37"

"PS-38"

"PS-41"

na odwrociu z każdej części nalepka z Galerii "LP220" w Turynie z opisem obrazu w języku włoskim

- Kajetan Sosnowski, Roman Opałka, Jerzy Rosołowicz, wystawa zbiorowa, Galleria "LP220", Turyn, 1971

OBRAZ CHEMICZNY, 1975

tech. własna, płótno, 130 x 114 cm
niesygnowany
na odwrocie na zagięciu płótna numer 60

PROWENIENCJA:
Warszawa, kolekcja instytucjonalna
zakup od rodziny artysty

BEZ TYTUŁU, 1960

olej, płótno, 73 x 60 cm
sygn. p.d.: 60 / Kajetan

ŚWIATŁA WIECZORNE, 1957

olej, tektura, 26,5 x 14,5 cm
sygn. na odwrocie: KAJETAN SOSNOWSKI / olej - 26,5 x 14,5 - 1957 / "ŚWIATŁA WIECZORNE"
na odwrocie naklejka z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych w Warszawie z opisem pracy

PROWENIENCJA:
zakup od rodziny artysty

Z cyklu Katalipomena, 2 poł. lat 70. XX w.

technika własna/płótno, 110 x 111 cm
opisany wtórnie na blejtramie: 'z cyklu "Metalepsis" 1978 110 x 110'

Zbombardowane miasto, z cyklu Epitafia, ok. 1958

olej, płótno; 190,5 x 142 cm
sygnowany na odwrocie: "KAJETAN SOSNOWSKI | »ZBOMBARDOWANE MIASTO« | z cyklu
EPITAFIA - 1958 | olej 190 X 140"

Bez tytułu, 1960 r.

olej/płótno, 100 x 81 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'GOVI - 57/2 - 34 | KAJETAN | SOSNOWSKI | GENEVE 1960 | 100 x 81 | olej '
na blejtramie naklejka z Galerie Dobiaschofsky w Brnie

- zakup bezpośrednio od artysty
- kolekcja prywatna, Szwajcaria
- Galerie Dobiaschofsky, Brno

Figury geometryczne, 1960

olej, płótno; wym. całości: 126 x 53,5 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: KAJETAN SOSNOWSKI 1960 WARSZAWA (ołówkiem)

olej, płótno; 50 x 40 cm
sygn. i dat. na odwrocie: KAJETAN SOSNOWSKI 1960 (ołówkiem)

BEZ TYTUŁU

technika własna, obraz szyty, płótno
97 x 81,5 cm

Praca pochodzi z kolekcji rodziny artysty.

* opłata z tytułu "droit de suite"

EROTYK, 1960

olej, płótno, 119 x 60 cm
niesygnowany

Z CYKLU: UKŁADY RÓWNOWARTOŚCIOWE, 1984-1987

płótno bawełniane, szyte, 115 x 90 cm
niesygnowany

13-16; 16-4, 1966 r.

olej/płótno, 108 x 77 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '108 x 77 | KAJETAN | SOSNOWSKI | obraz olejny | 05/27 [wykreślone] "13-16, 16-4' | 1959 [wykreślone] | Warszawa 1966-63 | ul. Świerczewskiego 95-7 | [podpis]'

Z serii Obrazy chemiczne - Metalepseis, lata 70. XX w.

technika własna, krzemian chlorku kobaltu/płótno, 60 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'KAJETAN SOSNOWSKI z cyklu METALEPSEIS [nieczytelne]'
opisany na odwrociu, na blejtramie: 'KAJETAN SOSNOWSKI'

Obraz czarny, z cyklu Układy równowartościowe, 1982

technika własna, obraz szyty, płótno; 130 x 100 cm
sygnowany na odwrocie (blejtram): "Kajetan Sosnowski 1982"

Proweniencja:
- dawna kolekcja Gerarda Jürgena Bluma Kwiatkowskiego

Abstrakcja

olej, płótno; 50 x 40 cm;
napis na odwrocie: SOSNOWSKI
Obraz z kolekcji Gerarda Bluma-Kwiatkowskiego

Obraz z kuchni, 1965

olej, płótno, 96 × 94 cm
sygnowany i opisany na odwrocie: "KAJETAN SOSNOWSKI | 96 × 94 | obraz »z Kuchni« | 1965"

KATALIPOMENA, 1977

płótno szyte, 135 x 190 cm
opisany na zagięciu płótna: KAJETAN SOSNOWSKI aus cykl "KATALIPOMENA" 190x135.1977 Kajetan; oraz: KAJETAN SOSNOWSKI "KATALIPOMENA" D-3 (38) b.S. Kajetan 1977

M 75, z cyklu METALEPSEIS 1972-82

tech. własna, płótno lniane, 92 x 92 cm
sygn. na zagięciu płótna: Kajetan "METALEPSEIS" M75 (...) 92 x 92 / KAJETAN SOSNOWSKI WARSZAWA

dyptyk, z cyklu Obrazy puste, 1964-1965

olej, płótno,55×86 cm
sygnowany na odwrocie (niebieski):
"Kajetan Sosnowski obraz 15-65, 1965"
na drugim płótnie:
"Kajetan Sosnowski, obraz 14-66, 1964"

Obraz szyty z cyklu Interwencje, 1981-83 r.

płótno lniane, 81,4 x 60 cm
opisany na odwrociu: 'OD LEWEJ 3'

Z cyklu Układy równowartościowe,

technika własna, obraz szyty, płótno, 130 x 130cm, niesygnowany
wystawiany: "Układy Równowartościowe" - prace Kajetana Sosnowskiego, Galeria Centrum Sztuki Studio, Warszawa, kwiecień 1986

Publikowany w magazynie stolica 18 maja 1986, artykuł "Paradoks kolorów"

obraz szyty, płótno, 81 x 81 cm

Erotyk w bieli, 1960

olej, płótno, 73 x 65 cm
sygn. l.d. Kajetan 960
na odwrocie: KAJETAN/ SOSNOWSKI/ Erotyk/ w bieli/ 0I-3/2-3/ 73 x 65 cm/ olej/ 1960

Obraz szyty z cyklu: Układy równowartościowe, 1983 r.

technika własna/płótno, 130 x 130 cm
opisany na odwrociu, na blejtramie (opis wtórny): 'KAJETAN SOSNOWSKI obraz szyty z cyklu "UKŁADY RÓWNOWARTOŚCIOWE" 130x130 Kajetan 1983'

- spadkobiercy artysty
- kolekcja prywatna, Warszawa

Obraz czarny z cyklu Układy równowartościowe, 1982 r.

technika własna/płótno, 100 x 130 cm
opisany na odwrociu, na blejtramie (opis wtórny): 'Kajetan Sosnowski 1982' [nr HA3 7]

- kolekcja Gerarda Jürgena Bluma Kwiatkowskiego
- kolekcja instytucjonalna, Polska

Z CYKLU UKŁADY RÓWNOWARTOŚCIOWE, 1978 - 1985

technika własna, 130 x 130 cm
niesygn.

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Warszawa.

technika własna, obraz szyty, płótno, 131 x 100 cm
na blejtramie napis: 'Kajetan Sosnowski 1982'

Sen o nieznanym mieście, 1958

technika własna, tektura; 72 x 25,5 cm;
sygn., dat. i opis na odwrocie: "SEN O NIEZNANYM MIEŚCIE" / 1958 / K. Sosnowski

Kompozycja, 1959

olej/płótno, 55 x 73 cm
opisany na odwrociu: KAJETAN SOSNOWSKI / OBRAZ OLEJNY / 09/54 / 1959 / FORMAT 73/54

z cyklu Układy Równowartościowe, 1979-1985

bawełna barwiona, płótno, 130 x 130 cm
sygn. na odwrocie: KAJETAN SOSNOWSKI z cyklu "UKŁADY RÓWNOWARTOŚCIOWE" 1979 x 1985 Kajetan 130 x 130
na blejtramie: UKŁADY RÓWNOWARTOŚCIOWE KAJETAN SOSNOWSKI
na odwrocie nalepka Muzeum Narodowego w Warszawie z nr inwentarzowym: P 204 / 92 / 2

15-29, 1965 r.

olej/płótno, 60 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'KAJETAN | SOSNOWSKI | "15 - 29 | 1965'

olej/płótno, 55 x 73 cm

Z cyklu Układy równowartościowe, 1982 r.

obraz szyty/płótno, obraz szyty składjący się z 8 części, 130 x 100 cm
sygnowany i datowany na odwrociu, na blejtramie: 'Kajetan | Sosnowski | 1982'
opisany na blejtramie: 'Kajetan | Sosnowski | 1982' (wtórnie)
praca wtórnie nabita na blejtram

Z cyklu układy równowartościowe, 1980/83

obraz szyty, bawełna barwiona, 130 x 130 cm
sygn. na blejtramie: KAJETAN SOSNOWSKI

REPRODUKOWANY:
Nowe Obrazy. Kolekcja Olgi i Wojciecha Fibaków, Warszawa 2007, str. 154.
Kajetan Sosnowski – malarz niewidzialnych światów, red. Bożena Kowalska, Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta, Warszawa 1998.

Z cyklu: Poliptyki, 1965

olej, płótno; 55,5 x 46 cm;
sygn., dat. i opis na odwrocie:
KAJETAN SOSNOWSKI / olej 1965 / 55 x 46/ Kajetan

Obraz z Kuchni, 1965 r.

olej/płótno, 96 x 94 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `KAJETAN SOSNOWSKI | 96 x 94 | obraz ``z Kuchni`` | 1965`

technika własna, obraz szyty, 130 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu, na blejtramie: `Kajetan Sosnowski 1982` [HA3 5]
nabicie na blejtram wtórne

OBRAZ SZYTY Z CYKLU UKŁADY RÓWNOWARTOŚCIOWE, 1983

barwiona bawełna, 90 x 90 cm
opisany na odwrocie: KAJETAN SOSNOWSKI obraz szyty z cyklu "UKŁADY RÓWNOWARTOŚCIOWE" 89 x 89 Kajetan 1983

technika własna, płótno, 100 x 100 cm,
sygn. na odwrocie płótna: Kajetan

Pokój, z cyklu Układy równowartościowe, 1982 r.

technika własna, obraz szyty, dzielony na 6 części, płótno, 130,5 x 101 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `KAJETAN SOSNOWSKI Z CYKLU "UKŁADY RÓWNOWARTOSCIOWE" obraz szyty "POKÓJ" tryptyk czesc III 1982 Kajetan` (sygnatura na zawinietym skraju płótna, na blejtramie)
obraz oryginalnie naciagniety na blejtram przez artyste w latach 80.

15-15, 1963-1965 r.

olej/płótno, 51 x 43 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `KAJETAN | SOSNOWSKI | obraz olej | "15-15" | Warszawa | 1963-65 `

Z CYKLU: METALE

Technika własna, płótno, 100 x 100 cm,

Erotyk, 1960 r.

olej/płótno, 73 x 65 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Kajetan 960`
na odwrociu sygnowany, opisany i datowany: `KAJETAN | SOSNOWSKI | Erotyk | (nieczytelne) | OI - 3/2 - 3 | 73x65 | olej 1960`
- kolekcja prywatna, Nowy Jork

Z cyklu Układy równowartościowe

obraz szyty, dzielony na 4 części, płótno, 170 x 90,5 cm
na blejtramie nalepka z opisem obrazu

BEZ TYTUŁU

Technika własna, płótno, 50 x 50 cm,
sygn na odwrocie: "Z cyklu (nieczytelne)"

Z CYKLU: METALE

Technika własna , płótno, 60 x 50 cm,
sygn na odwrocie: "Z cyklu METALE"

technika własna, płótno, 170 x 70 cm
obraz szyty

Z cyklu Układy Równowartościowe, ok. 1983

płótno barwione szyte, 92x92 cm

Biały obraz

technika własna, płótno, 70 x 170 cm

Kompozycja w białym BIO, 1958 r.

olej/płótno, 58 x 48 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Kajetan58`
opisany na odwrociu: `KAJETAN SOSNOWSKI | KOMPOZYCJA W BIAŁYM "BIO" | olej - 58 x 48 | XII 1958`

- kolekcja prywatna
- Dom Aukcyjny Rempex, Warszawa, 13.09.2006
- kolekcja prywatna

Z kuchni - z cyklu: Obrazy puste, 1965

olej, płótno;
96 x 94 cm;
sygn., dat. i opis na odwrocie: KAJETAN SOSNOWSKI / 96 x 94 / obraz "z kuchni" / 1965.

15-15, 1963-65 r.

olej/płótno, 51 x 43 cm

Biały - z cyklu Obrazy szyte

technika własna, płótno, zszywane, 170 x 70 cm

Estymacja: 25 000 - 30 000 zł

olej, płótno;
96 x 94 cm;

technika własna, płótno, 170 × 70 cm
obraz szyty

Estymacja: 25000 - 30000 zł

Z cyklu Obrazy puste, 1959 r.

olej/płótno, 66 x 55 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Kajetan 59`

- ze spuścizny rodzinnej artysty
- galeria Program, Warszawa
- kolekcja prywatna

Estymacja: 25 000 - 35 000 zł

Obraz olejny, 1963 r.

olej/płótno, 74 x 53,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Kajetan 63`
na odwrociu opisany: `KAJETAN | SOSNOWSKI | OBRAZ OLEJNY | 13-27 | 1963 | 73/54 | WARSZAWA ŚWIERCZEWSKIEGO 95 m.73`

Estymacja: 8 000 - 14 000 zł

Bez tytułu, 1978

technika własna, płótno; 73 x 73 cm
sygn.na odwrocie: KAJETAN SOSNOWSKI Obraz szyty (rysunek 4) 73 x 73 cm

Estymacja: 20000-25000 zł

Z cyklu metale

Obraz 15-15, 1963-65 r.

olej/płótno, 51 x 44 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: `KAJETAN | SOSNOWSKI | obraz olejny | "15 - 15" | WARSZAWA | 1963 - 65 | ŚWIERCZEWSKIEGO 95/99 m. 75 | Kajetan`

Estymacja: 20 000 - 28 000 zł

Kompozycja w białym B6, 1958 r.

olej/płótno, 81 x 66 cm
sygnowany p.d.: `Kajetan` (wyciśnięte w farbie)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: KAJETAN SOSNOWSKI, KOMPOZYCJA W BIAŁYM `B6`, olej-81x66 11-1958`

- Prywatna kolekcja

Estymacja: 35 000 - 55 000 zł

Kompozycja w białym B9, 1958

Olej, płótno; 135 x 102
Sygn. na odwrocie: KAJETAN SOSNOWSKI/ KOMPOZYCJA W BIAŁYM/ B9/ olej/ 135 x 102 XII- 1958

Estymacja: 45.000 - 50.000 zł

Obraz olejny 16-64, 1964 r.

olej/płótno, 62 x 50,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Kajetan. 64`
opisany na odwrociu: `KAJETAN SOSNOWSKI | obraz olejny | "14-64" | format 62x50,5 |1964 | Warszawa | Świerczewskiego 95 m 7a`

Pochodzenie: Galeria r, Poznań

Aukcja Dzieł z Kolekcji Cezarego Pieczyńskiego
Estymacja: 15 000 - 20 000

Z anatomii architektury II, 1958 r.

olej/płyta pilśniowa, 63 x 48 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Kajetan 58`
opisany na odwrociu: `KAJETAN SOSNOWSKI | "Z ANATOMII | ARCHITEKTURY" II | OLEJ-62 x 18- 1958`

Abstrakcje i fascynacje. Z kolekcji Mariusza Rosiaka, Centrum Kultury Zamek, Poznań, 23.02.-28.03.10

Estymacja: 25 000 - 35 000

Z anatomii architektury II, 1958

Olej, płyta pilśniowa, collage;
63 x 48 cm
Sygn. na odwrocie: KAJETAN SOSNOWSKI/ Z ANATOMII ARCHITEKTURY II/ olej - 62 x 48 - 1958

Zbombardowane miasto

olej, płótno,
190 x 140 cm;
napis autorski na odwrocie: KAJETAN SOSNOWSKI/"ZBOMBARDOWANE MIASTO"/z cyklu EPITAFIA - 1958/ olej 190 X 140

Obraz pusty, 1959, 1963-66 r.

olej, technika własna/płótno, 107 x 77 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: `108 x 77 | KAJETAN | SOSNOWSKI | obraz olejny | 05/27 | 1959 (przekreślone) "13-16 - 16-4" Warszawa 1966-63 ?`

Obraz chemiczny z cyklu Metalepseis, 1986-87

technika własna, olej, Płotno;
27 x 27,5 cm
sygn. na odwrocie: Kajetan Sosnowski 1986-87, MM2

"OBRAZ SZYTY Z CYKLU KATALIPOMENA - PAMIĘCI EINSTEINA", 1976

płótno lniane,
80 x 80 cm,
sygnowane na odwrocie, na zagięciu płótna "Kajetan Sosnowski z cyklu Katalipomena Pamięci Einsteina 80 x 80 1986 [!] Kajetan".
Z pracowni artysty.

Noc weselna, 1957 z cyklu Erotyki

olej, płótno,
72 x 56 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: KAJETAN SOSNOWSKI / "NOC WESELNA" / z cyklu EROTYKI /olej - 72x56 -1957

Kompozycja w białym B6, 1958

olej, płótno,
81 x 66 cm;
sygn. i dat. p.d.: KAJETAN 58;
na odwrocie opis: KAJETAN SOSNOWSKI / KOMPOZYCJA W BIAŁYM / "B6" / olej, 81 x 66 - IV - 1958

Kompozycja, 1964

olej/płótno,
99 x 79,5 cm
sygn. p.d. Kajetan 64

Równowartościowe systemy nr 29, z cyklu Interwencje, 1976-87

technika własna: płótno zszywane,
94 x 94 cm;
sygnowany, datowany i opisany na blejtramie: Nr 29 Kajetan Sosnowski, Równowartościowe systemy, 1976 - 87

Kompozycja, 1964 r.

olej/płótno, 99 x 79,5 cm
sygn. i dat. p.d.: `Kajetan 64`
opisany na odwrociu

OBRAZ PUSTY, 1959

olej, płótno,
66.5 x 55
sygn. l.d.: Kajetan 59; l.g. odwrotnie: Kajetan 959

Obraz 15-15, 1963-65 r.

olej, płótno,
51 x 44 cm
sygn. i opisany na odwrocie: `KAJETAN / SOSNOWSKI / obraz olejny / "15 - 15" / WARSZAWA / 1963 - 65 / ŚWIERCZEWSKIEGO 95/99 m. 75 / Kajetan`

D12/87, 1959

olej, płótno
99 x 80 cm
sygn. p. d.: Kajetan 59;
opisany na odwrocie: KAJETAN / SOSNOWSKI / obraz D12/87 / 1959 - 100 x 81 / Warszawa / Świerczewskiego 95 m. 79

Kompozycja w białym B6, 1958

olej, płótno
81 x 66 cm;
sygn. i dat. p.d.: KAJETAN 58; na odwrocie opis: KAJETAN SOSNOWSKI / KOMPOZYCJA W BIAŁYM / "B6" / olej, 81 x 66 - IV - 1958

Noc weselna z cyklu Erotyki, 1957

Olej, płótno
72,5 x 56 cm
Sygn. na odwrocie
KAJETAN SOSNOWSKI/ NOC WESELNA/ z cyklu EROTYKI/ olej - 72 x 56 - 1957

PENTAPTYK, 1968-1976

relief, technika własna, 24 x 51.5 cm
Na odwrocie skrzydła lewego napis autorski: 10 | makieta | "PENTAPTYK" | 1968-1976 | Kajetan
na odwrocie skrzydła prawego naklejona strona z danymi innego obrazu i życiorysem Sosnowskiego

Kompozycja, 1964

olej/płótno
99 x 79,5 cm
opisany na odwrocie (dwa opisy - wtórne użycie płótna): `KAJETAN SOSNOWSKI / obraz olejny / 01-12/1-14 / 81x100 / 1960 / Warszawa (...) / 14-29 / 99x79 / 1964 / "zakochanych miłostki R"`

Zaduszki, 1982

farby chemiczne na wacie mineralnej
26.5 x 27 cm
sygn. czarną kredką p.d.: october 1982 Kajetan

Obraz szary - Z cyklu Obrazy szyte

technika własna, obraz szyty/płótno,
50x50 cm

Obraz zielony

olej/płótno, 32 x 42 cm

Obraz biały - szyty

technika własna, 50 x 50 cm

Obraz czarny - szyty

technika własna, 80 x 80 cm

Równowartościowe systemy nr 29, 1976 - 87 r.

technika własna/zszywane płótno, 94 x 94 cm
sygnowany, datowany i opisany na blejtramie: `Nr 29 Kajetan Sosnowski, Równowartościowe systemy, 1976 - 87`

Erotyk, z cyklu: Obrazy puste

olej/płótno, 99 x 80 cm
sygn. i dat. p. d.: `Kajetan 62`

Obraz chemiczny

technika własna/płótno, 41 x 33,5 cm

Mojżesz, z cyklu Portrety biblijne, 1959 r.

olej/płótno, 137 x 98,5 cm
sygn. i dat. p. d.: `Kajetan 59`
Do listopada 2006 r. depozyt w Muzeum Okręgowym w Chełmie. Reprodukowany w katalogu: "Kajetan Sosnowski - malarz niewidzialnych światów", red. Bożena Kowalska, Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta, Warszawa 1998.

Szary Obraz, 1981

obraz szyty, płótno lniane, 81 x 65 cm;
sygnowany na odwrocie u góry: KAJETAN SOSNOWSKI OBRAZ SZARY - 81 x 65 - 1981 - 9/13 oraz podpis autora nieczytelny i dedykacja

OBRAZ SZYTY, 1983

plótno zszywane,
92 x 89 cm
na odwrocie na plótnie napis: KAJETAN SOSNOWSKI obraz szyty z cyklu "UKLADY RÓWNOWARTOSCIOWE" 89 x 89 Kajetan 1983

Z ANATOMII ARCHITEKTURY II, 1958

olej, plyta pilsniowa, collage,
63.5 x 48 cm
sygnowany p.d.: Kajetan 58
na odwrocie na plycie napis: 217 (w kólku) | KAJETAN SOSNOWSKI | "Z ANATOMII | ARCHITEKTURY" II | OLEJ - 62 x 48 - 1958

Układy równowartości 67. Z cyklu: Obrazy szyte. 1973 - 1986

technika własna/płótno zszywane, 92 x 92 cm
sygn. na blejtramie: K. Sosnowski / 67

Z cyklu: Obrazy puste - Erotyk, 1959r.

olej/płótno, 98,5 x 79,5 cm
na odwrocie numery: 0 II - 19/1 - 11

Światła wieczorne, 1957 r.

olej/tektura, 26,5 x 15 cm
sygn. i opis. na odwrocie: KAJETAN SOSNOWSKI / olej 26,5 x 14,5 - 1957 / "ŚWIATŁA WIECZORNE"
na odwrocie naklejka CBWA w Warszawie.

Równorzędne systemy 29, 1976-1987

płótno, technika własna, obraz zszywany,
90 x 90 cm; na odwrocie nalepka Galerii Ucher z Kolonii w języku niemieckim

Kompozycja w białym BIO, 1958

olej, płótno, 58 x 48 cm;
sygn. i dat.: p.d.: Kajetan 58;
sygnowany i opisany na odwrocie: KAJETAN SOSNOWSKI/KOMPOZYCJA W BIAŁYM/"BIO"/OLEJ- 58 x 48 cm/XII- 1958

Zaduszki, 1982

farby chemiczne na wacie mineralnej,
26.5 x 27 cm
Praca jest oprawiona.

Noc weselna, z cyklu Erotyki, 1957

olej, płótno,
72.5 x 56 cm
na odwrocie, na płótnie napis: KAJETAN SOSNOWSKI | "NOC WESELNA" | z cyklu EROTYKI | olej - 72 x 56 - 1957

INTERWENCJA GRANATOWA 1980-1982

płótno zszywane,
72.5 x 72.5 cm
na odwrocie, na blejtramie: Nr 7

Z CYKLU METALEPSEIS, 1982

technika mieszana,
50.5 x 40.4 cm
technika mieszana, płótno
na odwr., na blejtramie napis: KAJETAN SOSNOWSKI, aus cyklus "METALEPSEIS" und "Gleichwertige system" [...] 1982 Kajetan

Mały zielony (1970)

sygnowany, datowany na odwrociu
olej, płótno
34.5x29

Kompozycja w zieleni 1971

olej, płótno, 27 x 41 cm; sygn. i dat. na odwrocie (ołówkiem)

Z cyklu Metalepseis 1987

tech. własna, farby chemiczne, płótno, 41 x 38 cm; sygn. i dat. na odwrocie

liczba obiektów: 130