1 zł
2 600 000 zł
/3

ANUSZKIEWICZ Richard (1930 Erie, Pensylwania - 2020 Englewood, New Jersey)

Purple with Red z serii 'Autumn Suite', 1979 r.

serigrafia barwna/papier, 54,5 x 54,5 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'ANUSZKIEWICZ 1979' oraz opisany ołówkiem l.d.: '10/95'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Green with Silver z serii Winter Suite, 1979 r.

sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'ANUSZKIEWICZ 1979' oraz opisany l.d.: 'A.P.2/15'

Blue with Black, 1979 r.

serigrafia barwna/papier, 55 x 55 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'ANUSZKIEWICZ 1979' oraz opisany ołówkiem l.d.: '3/95'

Żółty odwrócony, 1970

litografia barwna/papier, 28 x 42,5 cm w świetle passe - partout
sygnowany i datowany na płycie: p.d.: "ANUSZKIEWICZ 1970"

Kompozycja, 1983

technika własna (akryl, płyta); 16 x 13,5 cm;
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: ANUSZKIEWICZ 1983.

"Summer Suite" ("Yellow with Yellow"), 1979 r.

sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'ANUSZKIEWICZ 1979' , opisany ołówkiem l.d.: '64/95'

z serii "Inward Eye", 1970 r.

serigrafia barwna/papier, 65 x 49,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem p.d.: ANUSZKIEWICZ 76/100 1970'

Bez tytułu, 1962 r.

akryl/płótno, 61 x 56 cm
sygnowany na odwrociu: ‘R. Anuszkiewicz’

Soft Blue III, 1976 r.

akryl/płótno, 125,5 x 125,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'RICHARD ANUSZKIEWICZ | 1976'
opisany na odwrociu: '489'

Kompozycja VI, 1972 r.

serigrafia barwna/papier, 69 x 50,5 cm
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem p.d.: 'ANUSZKIEWICZ 162/200 1972', opisany l.d.: 'VI'

Kompozycja VII, 1972 r.

serigrafia barwna/papier, 67,5 x 57,5 cm
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem p.d.: 'ANUSZKIEWICZ 167/200 1972', opisany l.d.: 'VII'

Kompozycja, 1983

Greening Red Duo, 1984 r.

akryl/płótno, 183 x 122 cm
sygnowany, opisany i datowany na odwrociu: '723 | © RICHARD ANUSZKIEWICZ | 1984'

Kostka, 1968 r.

plastik, 25,5 x 25,5 x 25,5 cm; wymiary podstawy: 8 x 8 x 2 cm
sygnowany i datowany na kostce: 'ANUSZKIEWICZ 120/150 1968'

dedykacja na kostce: 'TO M.L.K. JR'

edycja: 120/150

Indigo, 1972 r.

akryl/płótno, 91,5 x 91,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'RICHARD ANUSZKIEWICZ | 1972'
na blejtramie napis długopisem: 'INDIGO' oraz nalepka depozytowa

- Jane Haslem Gallery, Waszyngton
- kolekcja Miltona S. Frankel, Jr., Potomac, USA
- Freeman's, Filadelfia

Kompozycja geometryczna, 1997 r.

serigrafia barwna/papier, 54 x 55 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: '68/100 ANUSZKIEWICZ 1997'

Soft Flamingo, 1974 r.

olej/płótno, 182 x 213,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '455 | © RICHARD ANUSZKIEWICZ | 1974'

- kolekcja prywatna, Palm Beach
- dom aukcyjny Christie's, Nowy Jork

- "Richard Anuszkiewicz: Recent Paintings", Andrew Crispo Gallery, New York, March-April 1975
- Art in Embassies Program, Rezydencja amerykańskiego ambasadora w Paryżu, 1978

- David Madden/Nicholas Spike, Anuszkiewicz: Paintings and Sculpture 1945-2001, Catalogue Raisonné, Florencja 2010, poz. 1974.12, s. 177 (il.)

KOMPOZYCJA, L. 70. XX W.

technika własna (akryl, płyta), 20,5 x 13 cm
sygnowany ołówkiem: To ZOFIA ANUSZKIEWICZ

Kompozycja abstrakcyjna

sitodruk, papier; 60,2 x 60,7 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Anuszkiewicz (ołówkiem).

Summer Suite (Red with Gold II), 1979 r.

serigrafia barwna, papier, 54,5 × 54,5 cm (zadruk), 60 × 59 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: ANUSZKIEWICZ 1979, l. d.: 48/95

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

/3
liczba obiektów: 54