FANGOR Wojciech (1922 Warszawa - 2015 Warszawa)
olej, płótno, 56 x 66 cm
sygn. l.d.: Fangor
sygn. na odwrocie: FANGOR 1993 22x26" still life with pear
na blejtramie nr inwentarzowy: MASP/ dep. 1683
cena wywoławcza: Wykup abonament
serigrafia/papier, 66 x 67 cm
sygnowany i datowany ołówkiem: 'Fangor 1966/2001' oraz opisany l.d: 'M 5 - 4/50'
ołówek, papier; 21 x 30 cm;
sygn. i dat. p. d.: Fangor 45.
tusz, papier, 40 x 51 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: Fangor 57
na odwrocie napis ołówkiem: Orzeł nad Polską/W. Fangor
kredka olejna, papier, 51 x 71 cm
sygn. p. d.: Fangor 72
olej, płótno, 98 x 69 cm
opisany na odwrocie: Józkowi na pamięć lat błękitnych 59-60 Wojtek / FANGOR 1960
PROWENIENCJA:
Polska, kolekcja prywatna
collage, papier, 163 x 118 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: Fangor
PROWENIENCJA:
Warszawa, kolekcja prywatna
zakup od artysty
REPRODUKOWANY:
Szydłowski Sz., Fangor. Prace na papierze w kolorze, Fundacja Polskiej Sztuki Nowoczesnej, Warszawa, 2007, s. 295.
olej/płótno, 127 x 127 cm
- Chalette Gallery, Nowy Jork
- Gimpel und Hannover Galerie Zürich, od 1976
- kolekcja instytucjonalna, Polska
olej/płótno, 188 x 127 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'FANGOR | 1977 | PANOCEK 3. | 74" x 52"'
- kolekcja Jerzego Sołtana, USA
offset, papier, 85 x 58,5 cm
sygn. p.g.: Fangor
Plakat filmowy Popiół i diament, 1974
offset/ papier, 83 x 57,5 cm
sygn. przy prawej krawędzi: Fangor
stan zachowania: bdb -
offset/ papier, 85 x 58,5 cm
sygn. p.g.: Fangor
stan zachowania: bdb -
olej, płótno, 170 x 120 cm
sygn. p.g.: Fangor
PROWENIENCJA:
Poznań, od 2001 - kolekcja prywatna
Warszawa, kolekcja prywatna
zakup od artysty
olej, płótno, 172 x 117 cm
sygn. i dat na odwrocie: FANGOR SU 38 1973
PROWENIENCJA:
Polska, kolekcja prywatna
aukcja Domu Aukcyjnego Desa Unicum, 10.12.2015, poz. 13
Dom Aukcyjny Polswiss Art
Warszawa, kolekcja prywatna
PRZESTRZENIE MIĘDZYTWARZOWE, 1975
akwarela, gwasz, papier,
54 x 44 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: Fangor 75
Forma przestrzenna naturalnych rozmiarów z autorskim projektem sygnatury
żywica epoksydowa polichromowana, farby na bazie kleju syntetycznego, wys. 144, szer. 235 cm
olej, płótno, 85 x 120 cm
sygn. p.d.: Fangor 91-08
PROWENIENCJA:
Polska, kolekcja prywatna
zakup od artysty
Kompozycja abstrakcyjna, 1990/2008 r.
technika mieszana/płótno, 86 x 120,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Fangor 90-08'
- "Wojciech Fangor. Palimpsest", Galeria aTAK, Warszawa, styczeń-luty 2010
- Wojciech Fangor. Palimpsest, katalog wystawy w galerii aTAK, Warszawa 2010
olej/płótno, 127 x 127 cm
sygnowany, opisany i datowany na odwrociu: 'Fangor | E6 | 1965'
- kolekcja malarza, Stefana Knappa, Londyn (dar artysty)
- kolekcja prywatna, Londyn
- dom aukcyjny Desa Unicum, grudzień 2014
olej/płótno, 114,5 x 89 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'FANGOR | #39 1963'
opisany na odwrociu na blejtramie: 'JERZY S. | 19 | III | 89'
- kolekcja Jerzego Sołtana (dar od artysty)
- kolekcja prywanta, USA