MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
Dziewczynę mam. Poza tym interesuję się filmami i motorami, 2000 r.
olej/płótno, 127 x 121 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany na odwrociu: 'M. MACIEJOWSKI | 00.'
cena wywoławcza: Wykup abonament
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
olej/płótno, 140 x 140 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘”PURE BLOOD” | M. MACIEJOWSKI | 06.’
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
Sabo, nie idź tą drogą, 2007 r.
olej, technika mieszana/płyta, 154 x 190 x 7 cm
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
olej, plótno, 140 x 180 cm
sygnowany, datowany, opisany na odwrociu: GRAJĄCY W KARTY / ”TWO MEN PLAYING CARDS” / MARCIN MACIEJOWSKI / 09. /140 x 180
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
KIEROWCA POPATRZYŁ NA POTRĄCONEGO POTEM BŁYSKAWICZNIE DODAŁ GAZU I UCIEKŁ, 2000
olej, płótno
56 x 48 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: „KIEROWCA POPATRZYŁ NA POTRĄCONEGO | POTEM BŁYSKAWICZNIE DODAŁ GAZU | I UCIEKŁ“ | MARCIN MACIEJOWSKI 00r.
na odwrocie na płótnie zawiniętym na górnym krośnie pieczątka zezwalająca na wywóz za granicę z numerem
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
"La Valletta, Malta" , 2003 r.
olej/płótno, 153 x 170 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘”LA VALETTA. MALTA” | MARCIN MACIEJOWSKI | 03. | 170 x 153 cm.’
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
Do you expect me to let you go?, 2005 r.
olej/płótno, 37,5 x 50 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'M. MACIEJOWSKI | 05.'
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
olej/płótno, 80 x 60 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'M.M. 02'
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
ołówek, papier, 21 x 30 cm
sygn. i dat. śr.d.: "M.Maciejowski 02"
Certyfikat DESA UNICUM
Rysunek zakupiony w Warszawskiej Desie Unicum.
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
akryl, płótno
117 x 84,5 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: "DOSTAŁ PIES I SĄSIADKA" | MARCIN MACIEJOWSKI 01 r.
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
malarstwo ścienne przeniesione na stelaż i przygotowane do ekspozycji, 154 x 190 x 7 cm, data powstania: 20 X 2007
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
DONT ASK ME ABOUT MY BUSINESS. ENOUGH, 2005
olej, płótno, 38 x 50 cm
sygn. i opisany na odwrocie: "DONT ASK ME ABOUT MY BUSINESS. ENOUGH" / M. MACIEJOWSKI 05.
PROWENIENCJA:
Kraków, kolekcja prywatna
aukcja domu aukcyjnego Sotheby's, 21.11.2017
Anglia, kolekcja prywatna
Wiedeń, Galerie Meyer Kainer
Baltic Center for Contemporary Art, Gateshead, 1 luty - 2 czerwca 2013.
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
bez tytułu (lekcje angielskiego), 2002-2003
olej, płótno; 90 x 95 cm
sygnowany na odwrocie: "M. Maciejowski | 03"
Obraz powstał jako ilustracja do dodatku "Nauka Angielskiego" do tygodnika "Przekrój".
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
olej/płótno, 39 x 38 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'MACIEJOWSKI 99'
- Arndt Gallery, Berlin, Niemcy
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
BETON, LUDZIE, ZIELEŃ, WODA (ANALIZA LEVERKUSEN), 2001
olej, płótno, 44,5 x 50 cm
sygn. i opisany na odwrocie: MARCIN MACIEJOWSKI / 2001 R. / "BETON, LUDZIE, ZIELEŃ, WODA" / (ANALIZA LEVERKUSEN)
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
olej, płótno; 90 x 95 cm
sygnowany na odwrocie: "M. MACIEJOWSKI | 03"
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
olej/płótno, 160 x 120 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Marcin Maciejowski "PIJĄCA PIWO Girl Drinking Beer" 09'
- Marcin Maciejowski, wystawa indywidualna, Meyer Kainer Galerie, Wiedeń, Austria, 19.06-31.07.2009
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
ołówek, flamaster, papier, 19 x 28,5 cm (w świetle oprawy)
(*do wylicytowanej kwoty doliczana jest opłata droit de suite)
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
ANDRZEJ NIE POZWALA ALICJI WYKONYWAĆ ŻADNYCH MĘSKICH PRAC DOMOWYCH, 2001
olej, płótno, 96 x 115 cm
opisany na odwrocie: MARCIN MACIEJOWSKI / ANDRZEJ NIE POZWALA ALICJI WYKONYWAĆ ŻADNYCH MĘSKICH PRAC DOMOWYCH / 2001 R.
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
olej/płótno, 80 x 60 cm
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
olej/płótno, 50 x 55 cm
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
ołówek/papier, 21,1 x 29,7 cm
sygnowany i datowany śr.d.: 'M. Maciejowski 02'
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
ołówek/papier, 21 x 15 cm (x2)
sygnowany i datowany p.d.: 'M. Maciejowski 04.' (każda część)
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
olej/płótno, 50 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '"PO ZMROKU" | M.MACIEJOWSKI | 02.'
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
Polski, Polska, 1974 (Janosik), 2000 r.
olej/płótno, 63,5 x 66 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '"POLSKI, POLSKA, 1974" (JANOSIK) | MARCIN MACIEJOWSKI | 00 r.'
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
Przeciwstawiam się błędnym prądom ideowym
ołówek, papier;
14 x 23 cm (w świetle passe-partout)
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
ołówek, papier;
17 x 14 cm (w świetle passe-partout)
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
Wcześniej zaliczyłem jedenastki
ołówek, papier;
29 x 20 cm (w świetle passe-partout)
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
ołówek, papier;
20,5 x 29 cm (w świetle passe-partout)
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
olej/płótno, 80 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ` "PIEŚŃ | PROFANA" | MARCIN | MACIEJOWSKI | 12. | 80 x 60 cm`
- Wilkinson Gallery, London
- kolekcja prywatna
- Dom aukcyjny Sotheby`s, London
- kolekcja prywatna, Warszawa
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
Andrzej nie pozwala Alicji wykonywać żadnych męskich prac domowych, 2001 r.
olej/płótno, 96 x 115 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: "MARCIN MACIEJOWSKI | ANDRZEJ NIE POZWALA ALICJI | WYKONYWAĆ ŻADNYCH MĘSKICH | PRAC DOMOWYCH | 2001`
- Dom Aukcyjny Polswiss Art, 26.10.2003
- Galeria Fibak, Warszawa
- kolekcja prywatna, Warszawa
- Maria Korzeniowska-Marciniak, Sztuka współczesna czy dawna? Dylemat uczestników rynku sztuki, "Gazeta Antykwaryczna", nr 10/2004, s. 14
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
olej, płótno, 40 x 35 cm,
sygn. na odwrocie: MM 02 okładka /"Przekroju "/ 2002 r.
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
Gdy czuję ten zapach nowych butów zapominam o trudach życia
ołówek/papier, 16 x 14 cm (w świetle passe-partout)
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
ołówek, papier, 29 x 20 cm
sygn. p.d.: M.M.
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
olej, płótno; 75 x 77 cm;
napis na odwrocie: "JAKIE TO MIASTO" / MARCIN MACIEJOWSKI / 01 r.
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
Kierowca popatrzył na potrąconego potem błyskawicznie dodał gazu i uciekł, 2000 r.
olej/płótno, 56 x 48 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ` "KIEROWCA POPATRZYŁ NA POTRĄCONEGO | POTEM BŁYSKAWICZNIE DODAŁ GAZU | I UCIEKŁ" | MARCIN MACIEJOWSKI 00 r.`
WYSTAWIANY: Polska, kwiecień - maj 2001, Galeria Zderzak, Kraków 2001
LITERATURA: Marcin Maciejowski, Polska, katalog wystaw: Sport i pielęgnacja, Kraków, 2000, s. 30 (il.).
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
U jej boku pojawia się teraz zupełnie nowy facet, 2000
olej, płótno; 123 x 128 cm
sygn. na odwrocie: MACIEJOWSKI M 00
Estymacja: 90000 - 100000 PLN
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
Dwa współoprawne rysunki, 2004 r.
rysunki z napisami:
`O integracji z UE mówi Jacek Soska (w środku)` oraz `Stanisława Salomon z zabawy pokazuje mostek. Urzędnicy chcą go zburzyć`
Estymacja: 4 000 - 5 000 zł
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
Wokulski chce zmienić świat, 2009
rysunek, ołówek, papier,
14,8 x 21 cm (na arkuszu 29,7 x 21 cm, złożonym na pół),
sygn. p.d.: Maciejowski 09
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
Wygląd nie jest taki ważny, 2003 r.
4 kostki mydła + wydruk/papier, 6 x 8 cm, w. 100 g (każda); producent Raster
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
rysunek, ołówek, papier, 14,8 x 21 cm (na arkuszu 29,7 x 21 cm, złożonym na pół),
sygn. u dołu: Maciejowski 09
Estymacja: 3500-4000 zł
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
FANTASMAGORYCZNA PŁASZCZYZNA OBRAZU, 2009 r.
ołówek/papier, 21 x 29 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: `M. MACIEJOWSKI 09`
na odwrociu opisany: `MARCIN MACIEJOWSKI | "FANTASMAGORYCZNA PŁASZCZYZNA OBRAZU" | rys. ołówkiem / kartka A4 | 2009`
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
BETON, LUDZIE, ZIELEN, WODA (ANALIZA LEVERKUSEN), 2001
olej, płótno
45 x 50 cm
sygn. na odwrocie: MARCIN MACIEJOWSKI 2001 R \"BETON, LUDZIE, ZIELEN, WODA (ANALIZA LEVERKUSEN)\"
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
1863- Powstanie Olimpii E. Maneta, 2009 r.
ołówek,
21,5 x 29,5 cm,
sygn.
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
Fantasmagoryczna płaszczyzna obrazu, 2009 r.
ołówek/papier, 21 x 29,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `M. MACIEJOWSKI 09`
oraz opisany ołówkiem na odwrocie oprawy
Estymacja: 3 000 - 4 000
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
ołówek/papier, 20 x 28,5 cm (arkusz, w świetle oprawy)
sygnowany l.d.: `MARCIN MACIEJOWSKI`
Estymacja: 3 000 - 4 000
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
Zestaw czterech portretów, 2000
ołówek papier;
19 x 13,5 cm ( każdy w świetle oprawy);
opisy u dołu każdego z rysunków: p. RYPSON, p. ZIELIŃSKA, p. CHŁOPECKI, p. BOLECKI
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
pani Bogumiły Jezioro
ołówek, papier,
28 x 18,5 cm (w świetle oprawy)
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
(Też jestem na Exilu), 2009 r.
ołówek
21 x 29,5 cm
sygn.
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
ołówek
21 x 29,5 cm
sygn.
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
TO STRASZNE (J.L.Gerome, The Slave Market, 1860), 2010 r.
olej/płótno,
50 x 37 cm,
sygn.
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
ołówek/papier,
21 x 29,5 cm
sygn. i dat. p. d.: `M. MACIEJOWSKI 09` oraz opisany ołówkiem na odwrocie oprawy
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
DLACZEGO ŻONA JEST OBRAŻONA, 2002
olej, płótno,
45 x 50
sygnowany na odwrocie: "DLACZEGO ŻONA JEST OBRAŻONA" | MARCIN MACIEJOWSKI | 2002 R
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
rysunek na papierze A4, 21 x 29,7 cm, sygn.
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
ołówek na papierze A4, 21 x 25,5 cm, sygn.
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
Fantasmagoryczna płaszczyzna obrazu, 2009
ołówek/papier
21 x 29,5 cm
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
olej, płótno,
61.5 x 74.3 cm
na odwrocie napis autorski l.g.: M. MACIEJOWSKI | 98
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
Shostakovich 5th Symphony, 2008 r.
olej/płótno,
31 x 40 cm,
sygn.
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
ołówek, kredka, 21 x 30 cm, sygn.
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
Tadeusz Kantor przy powstającym obrazie Informel, 2006 r.
olej/płótno, 40 x 40 cm, sygn.
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
obraz, olej/ płótno, 72 x 90 cm, 2005
Maciejowski Marcin - ur. 1974. Absolwent Wydziału Grafiki.
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
rysunek ołówkiem, 21 x 29 cm, sygn.
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
"O integracji z UE mówi Jacek Soska (w środku)", 2002 r.,
"Stanisława Salomon z zabawy pokazuje mostek. Urzędnicy chcą go zburzyć", 2002 r.,
21 x 15 cm,
sygn.
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
Mam bordową kurtkę i polską flagę, 2001
olej, płótno,
53x60 cm
MACIEJOWSKI Marcin (ur. 1974)
Andrzej nie pozwala Alicji wykonywać żadnych męskich prac domowych, 2001
akryl, płótno
96 x 115 cm