RUBCZAK Jan (Dubczak) (Stanisławów 1884 - 1942 Auschwitz)
olej, płótno, 54 × 65 cm
sygn. i dat. p. d.: Rubczak Jan/908.
na odwrocie autorski napis: Blade słońce/ Bretagne/400 k/Lwów/Jan Rubczak/9 Campagne Premiere/Paris oraz naklejka TPSP we Lwowie z nr 61 i tytułem obrazu
cena wywoławcza: Wykup abonament
Widok na kościół Mariacki w Katowicach
akwarela, gwasz/papier, 28 x 20,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'Rubczak'
akwaforta/papier, 14,4 x 18,4 cm (zadruk)
sygnowana ołówkiem p.d.: 'Jan Rubczak'
akwaforta/papier, 24,5 x 19 cm (zadruk)
Wawel - Widok na katedrę, ok. 1913
akwaforta, akwatinta, papier; 23,5 x 29,5 cm (odcisk płyty),
33,5 x 36 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jan Rubczak (ołówkiem).
Targ na kwiaty - Krakowski rynek
olej, płótno; 88 x 63 cm;
sygn. p. d.: Rubczak;
na odwrocie pieczęć składu materiałów malarskich ISKRA KARMAŃSKI z Krakowa oraz nalepka wystawowa TPSP w Krakowie z datą 1934 oraz tytułem: Targ na kwiaty.
olej/płótno, 54 x 65 cm
sygnowany i datowany p.d.: ‘Rubczak Jan | 908.’
opisany na odwrociu: ‘Blade słońce | Bretagne | 400 k | Lwów | Jan Rubczak | 9 Campagne Premiere | Paris’ oraz papierowa nalepka wystawowa Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie
autolitografia barwna, papier, 29 × 37 cm w świetle oprawy
sygn. na płycie p. d.: Rubczak
Widok na kościół Mariacki od wschodu, 1934 r.
autolitografia/papier, 30 x 39 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'Jan Rubczak 1934' oraz opisany l.d.: 'autolitografia'
Widok na Kurzą Stopkę i Kościół św. Idziego, ok. 1907 r.
akwaforta/papier, 30,5 x 17 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Jan Rubczak', opisany l.d.: 'Przed restauracją'
akwaforta/papier, 13,5 x 18 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Jan Rubczak'
akwaforta/papier, 19,5 x 19,5 cm (zadruk)
akwaforta, papier, 18 × 18,5 cm (odcisk płyty),
19,5 × 19,5 cm w świetle passe-partout
sygn. u dołu ołówkiem: Jan Rubczak
sucha igła, papier, 15 × 19,5 cm (odcisk płyty),
16 × 20 cm w świetle passe-partout
Gros-Horloge (zegar astronomiczny) z Rouen, circa 1912 r.
akwaforta/papier, 32,7 x 25 cm (arkusz)
Fontanna Carpeaux w Paryżu, przed 1913 r.
akwaforta, akwatinta/papier, 50,5 x 41 cm (arkusz)
wym. zadruku: 24,5 x 22 cm
Widok na kościół Mariacki od wschodu , 1934 r.
Kraków - Widok na Wawel, circa 1913 r.
akwaforta, akwatinta/papier, 31 x 39,5 cm (arkusz)
Prezbiterium Kościoła Mariackiego w Krakowie, 1935
autolitografia podkolorowana kredką, papier; 31 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jan Rubczak 935;
napis l. d.: Autolitografia kolorowana;
na odwrocie opis w języku niemieckim mówiący o zakupie pracy w Krośnie w 1939 r.
olej, płótno, 54 × 65 cm
sygn. l. d.: Rubczak
na odwrocie napis: RUBCZAK/9 Campagne Premiere/Paris/Chateau-Gaillard
akwarela, papier, 31,5 x 69 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Jan Rubczak
na odwrocie papierowa nalepka z dedykacją z 1932 r. oraz nalepka z wystawy w Lesznie z tego samego roku
akwarela, papier, 26 x 35 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Rubczak
DREWNIANY KOŚCIÓŁ ŚW. ANNY W RADZIEJOWIE
kredka, akwarela, papier
35,2 x 50,3 cm
sygn. p.d.: Jan Rubczak | Radziejów
akwarela/papier, 33,5 x 47,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Jan Rubczak'
akwarela, papier, 33 x 47,5 cm,
sygn. p.d.: Jan Rubczak
autolitografia, podkolorowana kredką na papierze,
sygn. l.d.: Autolitografia kolorowana, p.d.: Jan Rubczak 1935.
autolitografia ręcznie kolorowana akwarelą/papier, 30,5 x 23,7 cm
sygnowany i opisany p.d.: 'Jan Rubczak | Przyszowice' oraz l.d.: 'autolitografia'
autolitografia ręcznie kolorowana akwarelą/papier, 39 x 26,5 cm
sygnowany i opisany p.d.: 'Jan Rubczak | Lubsza' oraz l.d.: 'autolitografia'
olej, płótno; 60 x 81 cm;
sygn. p. d.: Jan Rubczak
na odwrocie autorski napis czarną farbą: ... [nazwa miejscowości - nieczytelna]/ Bretange/ Jan Rubczak/ ... [zapewne adres zamieszkania artysty - nieczytelnie]
litografia barwna, papier; 430 x 350mm;
sygn.p.d.: Rubczak
akwarela, papier; 29,5 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Jan Rubczak
Pejzaż z południa Francji, ok. 1913
olej, tektura; 35 x 49 cm;
sygn. p. d.: Rubczak;
na odwrocie nalepka wystawowa z TPSP w Krakowie z tytułem Pejzaż z płd. Francji i datą 1913 r.
gwasz, ołówek/papier, 36 x 51 cm
sygn. p.d.: J.Rubczak (pierwsze litery imienia i nazwiska wiązane)
olej, dykta, 30 x 70 cm
sygn. p.d.: Rubczak
NAD KANAŁEM W MARTIGUES, ok. 1920
olej, płótno
50,4 x 61,4 cm
sygn. p.d.: Jan Rubczak
na odwrocie autorski napis: MARTIQUE [!] | pres de Marseille | Jan Rubczak | 9 rue Campagne Premiere | Paris
Vue depuis le Château de Tonquédec, Côtes-d’Armor, ok. 1914
olej, płótno
81 x 65 cm
sygn. l. d., na odwrociu inicjały i tytuł
akwarela/papier, 33 x 47 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Jan Rubczak'
akwarela/papier, 48,5 x 33 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Jan Rubczak'
MIASTECZKO NADMORSKIE w POŁUDNIOWEJ FRANCJI, 1931
akwarela na papierze naklejonym na tekturę, 28,5 x 40 cm
sygnowana i datowana l.d. "Jan Rubczak 1931".
Litografia ręcznie kolorowana akwarelą przez artystę; wym. komp.: 330 x 250 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak / Ruptawa.
Kraków. Widok na Wawel, ok. 1913
Akwaforta, akwatinta ręcznie kolorowana akwarelą przez artystę; wym. komp.: 235 x 295 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak. Praca unikatowa.
Kraków. Brama Floriańska, 1908
Autolitografia kredą ręcznie kolorowana akwarelą przez artystę; wym. komp.: 290 x 390 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak, l.d. autolitografia kredą; grafika w starym pp, naklejona na karton. Praca unikatowa.
Akwaforta; wym. komp.: 95 x 95 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak; załamania p.d. narożnika bez szkody dla komp. Widok odwrócony; oprawa. Pierwotna wersja znanej pracy - bardzo rzadkie!
Akwaforta 258 x 278 mm; sygn. pł. l.d.: Skałka. Oryginalna akwaforta Jana Rubczaka; p.d.: Nakład Tow. Przyj. Sztuk Pięknych w Krakowie 1908. Widok odwrócony. Praca oprawiona.
akwarela/papier, 31,5 x 69 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Jan Rubczak'
na odwrociu papierowa nalepka z dedykacją z 1932 r. oraz naklejka z wystawy w Lesznie z tego samego roku
akwarela/papier, 31,5 x 59 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Jan Rubczak'
olej, płótno, 87,5 x 62 cm
sygn. p. d.: Rubczak
na odwrocie nalepka wystawowa z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z numerem 177 z opisem pracy oraz pieczęć składu materiałów malarskich "ISKRA & KARMAŃSKI" z Krakowa
olej, płótno, 60 x 73 cm
sygn. p. d.: Jan Rubczak
akwarela, papier, 33 x 48 cm
sygn. po prawej: Jan Rubczak
na odwrocie nalepka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z nazwiskiem artysty i tytułem "Skała samobójców"
litografia barwna, papier; 43 x 35 cm;
sygn. p. d.: Rubczak
olej/płótno, 38 x 46 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Rubczak Jan | Paryż, 909 | Kochanemu Felkowi | w dniu [nieczytelne]'
na odwrociu nalepka aukcyjna Cagodan Tate, resztki nalepki wystawowej oraz wykonany niebieską kredką opis
- dom aukcyjny Boisgirard et Associés, Paryż, 02.12.2009
litografia barwna, papier; 430 x 350 mm;
sygn.p.d.: Rubczak
olej, płótno, 60.5 x 73 cm
sygn. p.d.: Jan Rubczak
akwarela, gwasz, kredka/papier, 33 x 48 cm
sygnowany p.d.: 'Jan Rubczak | Radziejów'
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
32,5 x 47,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Jan Burczak
akwarela, karton, 48 × 63,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: Jan Rubczak/Pieniny 1934
akwarela na kartonie,
50 x 64,5 cm, sygnowana
i datowana p.d. "Jan Rubczak /Pieniny 1934".
olej na płótnie, 55 x 67,5 cm,
sygnowany i datowany p.d. "Jan Rubczak /1941".
ZAPRZĘG KONNY /PRZED DWOREM /, 1924
akwaforta z akwatintą,
7,5 x 9,5 cm na arkuszu 12,5 x 18 cm,
sygnowany ołówkiem pod płytą p.d. "Jan Rubczak"
Kraków, Brama Floriańska, 1908
Akwaforta; wym. komp.: 290 x 370 mm; duże marginesy; sygn. oł. p.d.: Jean Rubczak; rzadka odbitka paryska. Lit.: AP, I, s. 193.
Akwaforta; wym.: 130 x 176 mm; sygn. oł. p.d.: Jean Rubczak.
akwarela, papier, 25,8 x 30,8 cm w świetle passe-partout;
sygn. p. d.: Jan Rubczak
akwaforta, papier; 6 x 8,5 cm (odcisk płyty), 7,3 x 9,5 cm (wymiar w świetle oprawy);
sygn. p. d. pod kompozycją: Jan Rubczak (ołówkiem);
na odwrocie napis autorski: Rubczak (atramentem)
olej, płótno; 60 x 81 cm;
sygn. p. d.: Jan Rubczak
na odwrocie autorski napis czarną farbą: … [nazwa miejscowości - nieczytelna]/ Bretange/ Jan Rubczak/ … [zapewne adres zamieszkania artysty - nieczytelnie]
akwaforta, papier; 6 x 8,5 cm (odcisk płyty),
7,3 x 9,5 cm (wymiar w świetle oprawy);
akwarela, 31 x 41 cm w świetle passe-partout,
sygnowana l.d. "Jan Rubczak"
Ogrójec przy kościele św. Barbary, około 1900 r.
akwaforta/papier 24 x 29,6 cm (zadruk)
Gros-Horloge [zegar astronomiczny] z Rouen, ok. 1912
Akwaforta; wym.: 195 x 140 mm; plansza: 325 x 250 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak; w p.d.r. zapiski kolekcjonerskie oł. Rzadkość.
Akwatinta; wym. komp.: 170 x 207 mm; plansza: 328 x 505 mm;
sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak. Rzadkość.
Wnętrze katedry Notre-Dame w Paryżu, ok. 1912
Akwaforta; wym. komp.: 320 x 220 mm; plansza: 505 x 405 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak; w p.d.r. zapiski kol. oł. Rzadkość.
Motyw z Ogrodów Luksemburskich w Paryżu, ok. 1912
Akwaforta, akwatinta; wym. komp.: 240 x 210 mm; plansza: 505 x 405 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak; w p.d.r. zapiski kolekcjonerskie oł.; grafika przedstawia Fontaine des Quatre parties du monde (Fontannę Czterech Części Świata), której głównym elementem jest kula ziemska podtrzymywana przez kobiety symbolizujące kontynenty - Amerykę, Azję, Afrykę i Europę. Rzadkość.
olej, płótno; 60 x 81 cm;
sygn. p. d.: Jan Rubczak
MAŁY RYNEK W KRAKOWIE, ok. 1912
akwaforta, miękki werniks
na papierze czerpanym,
24 x 17,5 cm na arkuszu 36 x 27,5 cm,
sygnowana ołówkiem pod płytą p.d. "Jan Rubczak", na odwrocie ołówkiem napis: "N0 50 mały rynek w Krakowie".
BARKI W DZIEŃ DESZCZOWY W QUIBORN (BRETANIA), 1910
olej, tektura
34,5 x 34,5 cm; sygn. p.d.: Rubczak Jan | 910
Na odwrocie fragment nalepki z rękopiśmiennym tekstem: Autor: Jan Rubczak | Temat: Barki w dzień deszczowy w | Quiborn (Bretania) | Technika: Olej
akwarela, papier, wym. 48 x 36 cm w świetle passe-partout,
sygn. p.d.: Jan Rubczak
sygn. l. d.: Jan Rubczak
akwarela, papier, 25,8 x 30,8 cm w świetle passe-partout; sygn. p. d.: Jan Rubczak
akwarela, papier, 48 x 36 cm w świetle passe-partout, sygn. p. d.: Jan Rubczak
Literatura: Katalog 71 aukcji DA Rempex, 27.11.2002 r., poz. 233
Widok na kościół św. Barbary w Krakowie
akwaforta, akwatinta/papier, 25 x 19 cm (zadruk), 51 x 31,5 (arkusz)
sygnowana ołówkiem p.d.: `Jan Rubczak`
akwaforta, akwatinta/papier, 5,5 x 9 cm
akwarela, papier, 26 × 31 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Jan Rubczak
akwarela/papier, 33,5 x 48 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Jan Rubczak'
akwaforta, 22 x 27,5 cm na arkuszu 29 x 42 cm,
sugnowana p.d. ołówkiem pod płytą "Jan Rubczak".
Widok na Kościół Mariacki od strony Małego Rynku
akwaforta, akwatinta/papier, 14,5 x 17,6 cm (odbitka) 20,5 x 24 cm (arkusz)
opisany ołówkiem l.d.:`J. Rubczak`
stan zachowania: do konserwacji
Ulica Floriańska - widok od kapliczki Matki Bożej w Bramie Floriańskiej, po 1926
litografia barwna, papier; 27 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Rubczak.
Literatura: - M. Grońska, Grafika w książce, tece, albumie. Polskie Wydawnictwa Artystyczne i Bibliofilskie z lat 1899-1945, Wrocław […] - Ossolineum, 1994, s. 116, 195, nr 28, il. 67 na s. 117.
akwarela, papier; 34 x 49 cm (w świetle oprawy):
sygn. p. d. (ołówkiem): Jan Rubczak
Kraków. Wawel od strony kościoła św. Idziego, ok. 1907
Akwaforta; wym. komp.: 305 x 170 mm; plansza: 505 x 325 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak, l.d.: Przed restauracją (kościoła). Artysta wykonał tak- że niemal identyczną kompozycję w formacie 180 x 100 mm. Rzadkość.
Wnętrze francuskiej katedry, ok. 1912
Akwaforta; wym. komp.: 320 x 220 mm; plansza: 505 x 405 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak; w p.d.r. zapiski kolekcjonerskie oł. Rzadkość.
Akwatinta; wym. komp.: 170 x 207 mm; plan- sza: 328 x 505 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak. Rzadkość.
Motyw z ogrodów Paryża, ok. 1912
Akwaforta, akwatinta; wym. komp.: 270 x 204 mm; plansza: 347 x 275 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak; w p.d.r. pp zapiski kolekcjonerskie oł. Rzadkość.
Wawel. Widok na katedrę, ok. 1913
Akwaforta, akwatinta; wym. komp.: 240 x 295 mm; plansza: 280 x 370 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak, l.d.: tinta. Grafi znana w różnych odmianach kolorystycznych, ta w odcieniach czerni.
Wnętrze lasu [Las], przed 1914
Akwaforta; wym.: 135 x 195 mm; sygn. oł. p.d.: Jean Rubczak; grafika w kartonowym pp., zakwaszenie papieru. Praca z okresu paryskiego. Rzadkie.
Zaproszenie na wystawę Cechu Jednoróg, 1925
Akwaforta; wym.: 67 x 90 mm, plansza 278 x 185 mm (złożona na pół); sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak; pod kompozycją za proszenie na I wystawę Cechu Artystów Malarzy "Jednoróg" w gmachu Towarzystwa Sztuk Pięknych w Krakowie (IV-V 1925).
(z teki "Kraków. Sześć Autolitografii", 1928)
sygn. na kamień p.d.
litografia barwna
29.8x37.8
Kapliczka Matki Boskiej w Bramie Floriańskiej
litografia barwna, 29,5 x 37,5 cm w świetle passe-partout;
sygn. p. d.: Rubczak
Zima - przed kościołem św. Katarzyny w Krakowie
akwarela, papier; 34,5 x 45 cm;
sygn. ołówkiem p. d.: JRubczak
na odwrocie stempel z Salonu Artystów Malarzy Polskich z odręcznie wpisanymi autorem, tytułem "Ulica Kanonicza Kraków" [sic!]
olej, płótno; 63 x 88 cm;
sygn. p. d.: Rubczak
Ogrojec przy kościele św. Barbary, ok. 1900
Akwaforta; wym.: 244 x 230 mm;
nie sygn. Grafika oprawiona w pp, na którym, z lewej, opis.
Widok na Stare Miasto z dzwonnicy przy kościele
św. Anny w Warszawie
akwarela, papier; 23,3 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jan Rubczak
W kolekcji Toma Podla znajduje się obraz olejny przedstawiający to samo ujęcie Starego Miasta.
WIDOK Z BRAMY FLORIAŃSKIEJ W KRAKOWIE, 1926
Litografia barwna, papier; 28,5 x 36,5 cm
Sygnowany z kamienia p.d.: Rubczak
Plansza z teki "Kraków. 6 autolitografii", Kraków 1926.
Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 28.
akwarela na papierze,
7 x 21 cm,
sygnowana p.d. "Jan Rubczak"
Akwaforta, papier; 250 x 278 mm (odcisk płyty)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną p. Jan Rubczak
Grafika była podstawą wykonania repliki, która - w lustrzanym odbiciu - została wydana w 1908 nakładem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie. Bardzo rzadka wersja.
akwatinta/papier, 23,5 x 30 cm (odbitka) 33 x 38,5 cm (arkusz w świetle oprawy)
sygnowana ołówkiem p.d.: `Jan Rubczak` oraz l.d.: `Tinta`
Skałka [Widok na kościół Paulinów na Skałce w Krakowie, Drzewa nad wodą], ok. 1907
akwaforta, papier; 25 x 27,5 cm (odcisk płyty);
poniżej ryciny sygn. p. d.: Jan Rubczak (ołówkiem)
olej, płótno; 83x65 cm
sygn. p.d. Rubczak
Estymacja: 25 000 - 30 000 zł
Fontanna z ogrodów luksemburskich, ok. 1912
Akwaforta, akwatinta; wym. komp.: 240 x 210 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak; grafika przedstawia piękna Fontaine des Quatre parties du monde (Fontannę Czterech Części Świata), której głównym elementem jest kula ziemska podtrzymywana przez kobiety symbolizujące kontynenty - Amerykę, Azję, Afrykę i Europę. Rzadkość. W ukazujących widoki Paryża i Rouen akwafortach Rubczaka dominuje efekt rozedrganej atmosfery uzyskany za pomocą gruboziarnistej akwatinty.
kredka/papier, 73,5 x 99 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: `Rubczak Jan | 913`
Estymacja: 10 000 - 15 000 zł
akwaforta/papier, 26,5 x 27 cm (w świetle passe - partout)
Estymacja: 1 200 - 1 800 zł
Widok na kościół Mariacki od strony prezbiterium, 1934 r.
akwaforta/papier, 28,5 x 35,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: `Jan Rubczak 934`
Estymacja: 1 200 - 1 800 zł
olej/płótno naklejone na tekturę, 71 x 84 cm
sygnowany p.d.: `Jan Rubczak`
Estymacja 50 000 - 70 000 zł
Kraków. Prezbiterium Kościoła Mariackiego, 1934
Autolitografia; wym.: 314 x 395 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak 934, l.d.: Autolitografia; praca znana z odbić na różnym papierze, ze zmienianą lub dodawaną kolorystyką.
Akwaforta, akwatinta; wym.: 235 x 335 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak. Rzadkość.
Akwatinta; wym. komp.: 170 x 207 mm; plansza: 328 x 505 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak. Rzadkość.
Akwaforta; wym. komp.: 288 x 368 mm; plansza: 505 x 650 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak 1908; zachowana pełna plansza, marginesy pod konserwacji. Rzadkość w pełnym arkuszu.
Akwaforta; wym. komp.: 260 x 200 mm; plansza: 505 x 405 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak; w p.d.r. zapiski kolekcjonerskie oł.; grafika przedstawia katedrę w Chartres. Rzadkość.
Akwaforta, akwatinta; wym. komp.: 240 x 210 mm; plansza: 505 x 405 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak; w p.d.r. zapiski kolekcjonerskie oł.;
olej, płótno, 54 x 64,5 cm
sygn. p.d. Jan Rubczak/ 1918
estymacja: 30000 - 35000 zł
akwarela, papier, 32 x 42 cm
sygn. p.d. J.Rubczak
estymacja: 7000 - 8000 zł
akwarela/papier, 30 x 45,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: `Jan Rubczak | Pont Neuf`
Estymacja: 2 500 - 6 000 zł
olej, płótno; 50,5 x 61 cm;
sygn. p. d.: Jan Rubczak
Na odwrocie opis autorski: MARTIGUE/ pres de Marseille/ Jan Rubczak/ 9me ... / Paris; na krośnie stemple Iskra & Karmański z Krakowa
olej, płótno; 33,5 x 41 cm;
sygn. i dat. p. d.: Rubczak Jan/ 909
Na odwrocie owalny stempel L. Boubdillon z Paryża.
Kolumna na placu Zamkowym w Warszawie
akwarela, papier, 22,5 x 47 cm,
sygn. p.d.: Jan Rubczak.
Akwarelowa wersja obrazu olejnego J. Rubczaka "Plac zamkowy w Warszawie" reprodukowanego w albumie "Kolory tożsamości. Sztuka polska w amerykańskiej kolekcji Toma Podla" (s. 147)
Brzozy przy piaszczystej drodze, lata 20.
Akwaforta, akwatinta; wym.: 170 x 234 mm;
sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak. Praca oprawiona w ładną ramkę z epoki. Rzadkie.
Autolitografia; wym.: 314 x 395 mm;
sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak 934, l.d.: Autolitografia; prac znana z odbić na różnym papierze, ze zmienianą lub dodawaną kolorystyką; grafika na papierze kremowym, naklejonym na tekturę,
Noc w mieście [Kraków. Uliczka na Kazimierzu], ok. 1908
Akwatinta; wym. komp.: 145 x 160 mm; plansza: 250 x 275 mm;
sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak; w p.d.r. pp zapiski kolekcjonerskie oł. Rzadkość
Kraków. Widok na Plac Mariacki, ok. 1908
Akwatinta; wym. komp.: 140 x 175 mm; plansza: 200 x 245 mm;
sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak, l.d.: tinta.
Akwaforta, akwatinta; wym. komp.: 240 x 295 mm; plansza: 280 x 370 mm;
sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak, l.d.: tinta. Grafika znana w różnych odmianach kolorystycznych, ta w odcieniach czerni.
Akwaforta; wym. komp.: 305 x 170 mm; plansza: 505 x 325 mm;
sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak, l.d.: Przed restauracją (kościoła). Artysta wykonał także niemal identyczną kompozycję w formacie 180 x 100 mm. Rzadkość.
Akwaforta, akwatinta; wym. komp.: 270 x 204 mm; plansza: 347 x 275 mm;
sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak; w p.d.r. pp zapiski kolekcjonerskie oł. Rzadkość.
Akwaforta, akwatinta; wym. komp.: 246 x 298 mm;
sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak; na odwrocie podkładu naklejka wystawowa TPSP w Krakowie z 1913, naklejka z Salonu Sprzedaży Dzieł Sztuki w Krakowie. Praca była własnością wybitnego grafika T. Cieślewskiego syna, który w czerwcu 1942 podarował ją Karolowi Puchalskiemu (obszerna dedykacja), w dowód wdzięczności za pomoc; bardzo rzadka i dekoracyjna grafika. Lit.: W stulecie Bazaru Polskiego. Henryk Grohman i grafika Młodej Polski. Katalog wystawy w Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego, Zakopane 2011, s. 24-25.
PEJZAŻ ARCHITEKTONICZNY z POŁUDNIA FRANCJI, 1908 /1909
olej na płótnie, 54 x 65 cm,
sygnowany p.d. "Jan Rubczak"
Dołączona opinia Stefanii Krzysztofowicz-Kozakowskiej z 6 czerwca 2013 r.
PEJZAŻ RUINAMI ZAMKU W BOBOLICACH
Akwarela, gwasz, papier; 34 x 47 cm (w świetle p-p)
Sygn. p.d.: Jan Rubczak
Widok na kościoł Paulinow na Skałce w Krakowie
akwaforta, papier; 9,5 x 9,5 cm (wymiar kompozycji),
10,5 x 10 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JRubczak (ołówkiem)
Widok z Bramy Floriańskiej w Krakowie
litografia barwna, papier; 29 x 37,2 cm (wymiar odbitki), 32,9 x 41,1 cm (cały arkusz);
sygn. p. d.: Rubczak (na płycie)
akwarela/papier, 26 x 31 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p.d.: `Jan Rubczak`
Estymacja: 15 000 - 20 000
braz reprodukowany w: "Artyści polscy we Francji w latach 1890-1918 Wspólnoty i Indywidualności" Ewa Bobrowska-Jakubowska, Warszawa 2004, il. 25
Akwaforta; wym.: 250 x 270 mm; sygn. na płycie l.d.: Skałka akwaforta oryginalna Jana Rubczaka; p.d.: Nakład Tow. Przy. Sztuk Pięknych w Krakowie 1908 r. Stan zachow.: praca po konserwacji.
Widok na katedrę wawelską, lata 20.
Akwaforta z akwatintą; wym.: 236 x 298 mm, sygn. ołówkiem p.d.: Jan Rubczak. Stan zachowania: papier zakwaszony, marginesy wokół odbitki z nałożonym autorsko (?) kolorem.
Wawel od strony kościoła św. Idziego, ok. 1907
Akwaforta; wym.: 180 x 100 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak. Stan zachowania: arkusz zamięty podczas druku.
Akwaforta; wym.: 67 x 90 mm, plansza 278 x 185 mm (złożona na pół); sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak; pod kompozycją zaproszenie na I wystawę Cechu Artystów Malarzy "Jednoróg" w gmachu Towarzystwa Sztuk Pięknych w Krakowie (IV-V 1925).
Widok na kościół Paulinów na Skałce w Krakowie
PEJZAŻ WIEJSKI Z ZAGRODĄ, 1930
akwarela na kartonie,
16,2 x 27 cm,
sygnowana l.d. "Jan Rubczak 1930"
akwarela na kartonie,
29 x 43,5 cm,
sygnowana l.d. "Jan Rubczak"
Kościół Mariacki w Krakowie, 1934
Litografia na kremowym papierze; wym.: 310 x 375 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak, l.d: Autolitografia. Praca naklejona na karton.
akwaforta,
26 x 27,7 cm
sygn. na płycie l.d.: "Skałka" oryginal. akwaforta Jana Rubczaka ; p.d.: Nakład Tow. Przy. Sztuk Pięknych w Krakowie 1908r.
Widok na kościół Mariacki w Krakowie
litografia podkolorowana kredką, papier jasnobrązowy,
30,5 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jan Rubczak 934; napis l. d.: litografia
(arkusz rozerwany u góry).
Akwaforta
wym.: 250 x 270 mm
sygn. na płycie l.d.: Skałka oryginalna akwaforta Jana Rubczaka; p.d.: Nakład Tow. Przy. Sztuk Pięknych w Krakowie 1908 r.
olej/płótno,
46 x 62 cm
sygnowany i datowany p. d.: `J. Rubczak | 1941`
Estymacja: 30 000 - 45 000
akwarela, ołówek/papier, 32 x 59 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p. d.: `Jan Rubczak`
Estymacja: 10 000 - 15 000 zł
Dziedziniec Zamku Królewskiego na Wawelu
akwarela, papier,
49 x 35 cm,
sygn. p.d.: Jan Rubczak
Akwaforta z akwatintą;
wym.: 236 x 298 mm,
sygn. ołówkiem p.d.: Jan Rubczak.
Litografia barwna;
wym. planszy: 340 x 420 mm;
sygn. pł. p.d.: Rubczak. Grafika z teki "Kraków", 1928; stan zachowania: grafika po konserwacji. Lit.: Grońska, poz. 28.
Akwaforta;
wym.: 250 x 270 mm;
sygn. na płycie l.d.: Skałka akwaforta oryginalna Jana Rubczaka; p.d.: Nakład Tow. Przy. Sztuk Pięknych w Krakowie 1908 r. Stan zachow.: praca po konserwacji.
akwaforta, akwatinta, papier,
12 x 16 cm (odcisk płyty),
18 x 21,5 cm (arkusz);
sygn. p. d.: Jan Rubczak ... (ołówkiem);
pociemniały papier, drobne plamy
Sucha igła;
wym. komp.: 210 x 188 mm;
sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak, l.d. technika. Rzadkie.
Wawel od strony kościoła św Idziego, ok 1907
Akwaforta;
wym.: 180 x 100 mm;
sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak.
WIDOK NA PREZBITERIUM KOŚCIOŁA MARIACKIEGO, 1934
Litografia barwna;
31,8 x 36 cm
Sygnowany na kamieniu p.d.: Jan Rubczak 934, p.d.: litografia
Kościół Reformatów w Krakowie, 1909
Akwaforta, akwatinta;
wym.: 250 x 310 mm;
sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak 909. (il. s. 3)
Akwaforta na bibule;
wym.: 255 x 279 mm;
sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak 907. (il. s. 37)
akwaforta, akwatinta, papier,
25 x 27,5 cm (odcisk płyty), 26,5 x 27,7 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
napis p. d.: Jan Rubczak (ołówkiem)
WIDOK NA KOŚCIÓŁ MARIACKI I KOŚCIÓŁ ŚW. BARBARY W KRAKOWIE
akwaforta/papier,
14 x 17,5 cm (odcisk płyty)
sygnowany p. d.: `Jan Rubczak` oraz l. d. dedykacja
Widok na kościół św. Barbary w Krakowie, 1908
Akwaforta, akwatinta; wym.: 256 x 196 mm; sygn.: Jan Rubczak/1908.
węgiel, tektura;
73,5 x 99 cm
sygn. p.d. Rubczak/ 914
Akwarela, papier,
32 x 60 cm,
sygn. p.d.: Jan Rubczak
Brama i ulica Floriańska, 1926.
Litografia barwna, 43 x 35 cm. Sygnowana na płycie p.d. "Rubczak". Plansza z teki "Kraków 6 autolitografii", Kraków 1926.
Grońska Maria, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 28.
Akwaforta z akwatintą;
wym.: 236 x 298 mm,
sygn. ołówkiem p.d.: Jan Rubczak. Stan zachowania: papier zakwaszony, marginesy wokół odbitki z nałożonym autorsko (?) kolorem.
Brama i ulica Floriańska, 1926
Litografia barwna;
wym.: 430 x 350 mm;
sygn. pł. p.d.: Rubczak. Plansza z teki "Kraków. 6 autolitografii", Kraków 1926. Stan bardzo dobry. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 28.
Akwaforta;
wym.: 250 x 278 mm;
sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak.
olej/płótno,
65,5 x 54 cm
sygn. l.d.
akwarela, papier
32x27.5 (w świetle passe-partout)
akwarela, karton naklejony na tekturę, 25 x 35 cm;
sygn. p. d.: Jan Rubczak
Akwaforta, akwatinta;
wym.: 236 x 298 mm;
sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak.
Akwaforta;
wym.: 180 x 100 mm;
sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak.
Litografia barwna;
wym.: 430 x 350 mm;
sygn. pł. p.d.: Rubczak. Plansza z teki "Kraków. 6 autolitografii", Kraków 1926. Naddarcie p. marginesu bez szkody dla kompozycji. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 28.
akwarela/papier, 34 x 48,5 cm
sygnowany p. d.: 'Rubczak'
Ex libris Dr Witold Skórczewski.
Litografia barwna na ark. 8,1x6,8 cm z ok. 1935 (Dwie sarny na leśnej polanie. Nazwisko autora i data wpisane maszynowo na odwrocie. Stan bardzo dobry)
Akwaforta;
wym.: 250 x 270 mm;
sygn. na płycie l.d.: Skałka akwaforta oryginalna Jana Rubczaka; p.d.: Nakład Tow. Przy. Sztuk Pięknych w Krakowie 1908 r.
akwaforta kolorowana akwarelą,
24 x 30 cm,
sygnowana ołówkiem pod płytą p.d. "Jan Rubczak"
akwarela na kartonie,
34,5 x 52,5 cm,
sygnowana l.d. "Jan Rubczak"
akwaforta z akwatintą, papier,
23,5 x 29 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: Jan Rubczak (ołówkiem)
akwaforta, akwatinta, papier,
5,7 x 8 cm (odcisk płyty);
na odwrocie opis grafiki z tytułem Zaprzęg konny i datą 1924
akwaforta, akwatinta/papier, 39,5 x 22,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem p. d.: `Jan Rubczak`
olej/płótno, 54 x 65 cm
WĄWÓZ GÓRSKI Z PRZEŁOMEM RZEKI (Dunajec?)
olej na płótnie, 66 x 66 cm,
sygnowany l.d. "Rubczak"
nad Morzem Liguryjskim, 1936
olej, deska; 160 x 104 cm
sygn. p.d. J.Rubczak/ 1936
WIDOK PORTU W AUDIERNE W BRETANII
akwarela, papier,
35 x 48.5
sygnowany p.g.: Rubczak; niżej ołówkiem napis: Audierne
Olej / płótno (dublowane)
Sygnowany p.d.
66 x 55 cm
Olej / płótno
Sygnowany, datowany i z dedykacją p.d.
38 x 46 cm
z dedykacja : "Kochanemu Felkowi w dniu ? ? ?
Węgiel
Sygnowany i datowany p.d.
74 x 99 cm
Akwaforta z akwatintą; wym.: 236 x 298 mm, sygn. ołówkiem p.d.: Jan Rubczak.
Akwaforta, akwatinta; wym. płyty: 300 x 255 mm, sygn. ołówkiem p.d.: Jean Rubczak.
akwarela na tekturze,
47 x 31 cm,
sygnowana p.d. "Jan Rubczak"
Reperacje w lewym górnym rogu.
Akwaforta
wym.: 180 x 100 mm
sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak.
Akwaforta
wym.: 120 x 160 mm
sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak
Na odwrocie ołówkiem: Nr 33, Stary dom.
Lit.: I. Kossowska, Narodziny polskiej grafiki artystycznej, Kraków 2000, s. 142, il. 163.
Akwaforta
wym.: 135 x 195 mm
sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak grafika w kartonowym passe-partout.
Akwatinta, akwaforta kolorowana
wym.: 140 x 175 mm
sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak, l.d.: Furta.
Wielki zegar Ludwika XV w Rouen, 1908
Akwaforta
wym.: 195 x 145 mm
sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak.
akwaforta, akwatinta
wym.: 145 x 295 mm
sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak, l.d.: 1/1.
akwaforta, akwatinta
wym.: 200 x 185 mm
sygn. oł. p.d. Jean Rubczak.
Lit.: Mistrzowie grafiki polskiej, Kraków 2007.
akwaforta
wym.: 250 x 195 mm
sygn. oł. p.d.: J. Rubczak; zakwaszenia papieru.
Paryż - dzielnica gałganiarzy, 1907
akwaforta
wym.: 85 x 120 mm
sygn. dat. oł. p.d.: J. Rubczak.
olej na płótnie, 33 x 41 cm
sygnowany p.d. "Jan Rubczak"
akwarela, ołówek, papier,
35.3 x 50 cm
sygnowany p.d.: Rubczak
Na odwrocie napis ołówkiem p.d.: Martiques koło Marsylii | Kanał St Marcina
KAPLICZKA I RUINY ZAMKU W CZORSZTYNIE
olej, sklejka,
48 x 61 cm
sygnowany p.d.: Rubczak
Na odwrocie drukowana nalepka Zakładu Sztuki Kościelnej Kazimierza Schaefera w Piekarach Śląskich oraz fragment innej nalepki z czytelną częścią tekstu: (...) Wielkie Piekary.
Stare Rouen - Pasaż Petite-Salu w Rouen
akwaforta, papier,
23,5 x 17,5 cm (odcisk płyty);
sygn. pod ryc. p. d.: Jan Rubczak (ołówkiem);
na odwrocie nalepka wystawowa (nr 47573), z tytułem pracy i datą nadesłania: 2/7 1911
olej, płótno;
73 x 60 cm
sygn.p.d.: Jan Rubczak
olej/płótno,
54 x 64,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Jan Rubczak | 1918`
Litografia barwna;
wym. planszy: 340 x 420 mm;
sygn. pł. p.d.: Rubczak. Stan bdb.; stan bdb..
akwarela, ołówek, papier, 33,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jan Rubczak / Radziejów
olej na płótnie naklejonym na tekturę, 19 x 32, 6 cm,
sygnowany p. d. "Jan Rubczak"
DROGA W BESKIDACH, l. 30-te XX w.
olej na tekturze, 50, 5 x 72, 8 cm,
sygnowany p. d. "Rubczak",
na odwrocie odręcznie: "Własność Wojciecha Maciejewskiego / Mazowiecka 82" i powyżej pieczątka: "Pracownia art. . rze¼biarska / Wojciecha Maciejewskiego / Kraków, ul. Mazowiecka 1"
olej/płótno,
51,5 x 60,5 cm
sygnowany p. d.: `Rubczak`
Akwaforta; 29,5 x 25 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: Jan Rubczak
Na odwrocie nalepka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, wypełniona czarnym atramentem: XVI WYSTAWA SZTUKI | Nr 244 | Autor Rubczak Jan | Dzieło p.t. Okiść | Rodzaj akwaforta | cena 55 K
akwarela, papier, 49 x 35,5cm
sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak
olej, płótno;
61 x 74 cm
sygn. p.d.: RUBCZAK
olej, sklejka,
158 x 103,5 cm
sygn. p. d.: J. Rubczak / 1930 - późniejsza
olej, sklejka
48,5 x 62 cm;
sygn. p. d.: Rubczak
Na odwrocie nalepka z zakładu sztuki kościelnej Kazimierza Schaefera w Piekarach Śląskich z nieczytelnym dopiskiem
Olej, płótno; 54 x 65, 5 cm
Sygnowany p. d.: Rubczak
Na odwrocie nalepka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie.
autooffset barwny, papier kremowy
30.7 x 38.5 cm
sygnowana p.d.: Rubczak
Na odwrocie, na oprawie napis: Jan Rubczak; Fragment Krakowa - Autolitografia
olej, płótno, tektura, 29 x 41 cm
sygn. i dat. p.d.: (nieczytelnie) / 904
wymiary w świetle passe-partout: 29 x 41 cm
Widok na prezbiterium kościoła Mariackiego, 1934
autolitografia, 31 x 39 cm
sygn. na kamieniu p.d.: Jan Rubczak (1)934 ; l.d.: Autolitografia
Widok Castello di Andora nad Morzem Liguryjskim, 1936
olej, sklejka, 159,5 x 103,5 cm
sygn. p.d.: Jan Rubczak 1936
obraz został zakupiony bezpośredno od Jana Rubczaka
akwarela, papier, wym.: 33 x 22,5 cm,
sygn. l.d.: "Rubczak", p.d. dedykacja: "Pani... 932."
Pomnik króla Jana III Sobieskiego w Łazienkach;
akwarela, papier, 34,5 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Rubczak
akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier, 49,5 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jan Rubczak / 935
autolitografia, wym.: 29,5 x 37 cm,
sygn. p.d.: Rubczak. Z teki: Kraków, wyd. przed 1939 r.
ŁODZIE RYBACKIE W MARTIQUES, 1920
olej, sklejka,
50 x 70.5 cm
sygnowany p.d.: Rubczak
olej, tektura naklejona na deskę, 22 x 27 cm;
sygn. p.d. Rubczak Jan (częściowo zatarte);
- odwrócony opis autorski piórem na licu: Z ogrodu luksemburskiego / Paryż 80 K / Jan Rubczak / 9 Caampagne Premiere; na odwrocie nalepka TPSP w Krakowie z 1911 r. z tytułem Z ogrodu Luksemburskiego z ceną 80 koron
akwarela, papier, 35 x 48 cm;
sygn. p.d.: Jan Rubczak (przed konserwacją)
Pejzaż z dworem w Modlnicy, 1910
olej, płótno, 73 x 92 cm
sygn. p.d.: Jan Rubczak / 910
Żaglówki o zachodzie słońca, 1936 r.
akwarela/papier, 28 x 25,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany l. d.: `Jan Rubczak 36`
Pomnik króla Jana III Sobieskiego w Łazienkach
sygn. p.d.: Rubczak
olej, tektura naklejona na deskę,
22 x 27 cm;
Akwarela, papier; 23 x 33 cm
Sygnowany l. d.: Rubczak. Dedykacja p. d.: Pani Żannie | na pamiątkę | 932
akwaforta, miękki werniks; wym.: 225 x 298 mm; sygn. oł. p.d. (słabo czytelna), po lewej dedykacja autorska. Stan zachowania: zakwaszenie papieru, ślady zalania. Lit.: I. Kossowska, "Narodziny polskiej grafiki artystycznej 1897-1917", Kraków 2000, s. 149.
akwaforta; wym.: 140 x 97 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak.
Kościół Panny Maryi w Krakowie, ok. 1914
akwaforta; wym.: 300 x 255 mm; sygn. oł. p.d.: Jean Rubczak.
akwaforta; wym.: 295 x 375 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak. Bardzo rzadka praca artysty.
Absyda Kościoła Panny Marii, 1935
autolitografia; wym.: 312 x 385 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak 935, l.d.: Autolitografia.
ŁODZIE RYBACKIE W PORCIE NA POŁUDNIU FRANCJI, lata 20. XX w.
olej na tekturze, 39,5 x 51 cm,
sygnowany p.d. "Rubczak"
DWORZEC KOL. KRAKÓW-PŁASZÓW, ok. 1930
olej, płótno
69 x 94 cm
sygnowany p.d.: Rubczak
olej, płótno
52 x 70.5 cm
sygnowany p.d.: Rubczak
Na odwrocie nalepka krakowskiego Salonu Antykwarycznego "Nautilus" oraz nalepka z numerem: 14.
akwatinta.papier,25 x 30,5 cm (w świetle passe - partout)
akwarela/papier, 40 x 56 cm
sygnowany p. d.: `Rubczak | Martiques`; sygnatura powtórzona ołówkiem
Drewniany kościółek w Woźnikach k. Wadowic
akwarela, papier, 50 x 34cm
sygn. p.d.: Rubczak / Woźniki
olej, tektura
34,2 x 34 cm
sygn. p.d.: Rubczak Jan / 910 na odwrociu odręcznie: Ranek w porcie Quiberon / Bretania / Rubczak Jan / Paryż 9 Campagne Premiere ołówkiem: 1009 / [? nieczytelnie], 1722
na kościół Mariacki
litografia barwna, 28,5 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Rubczak
akwatinta, wym.: 135 x 120 mm, sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak.
akwaforta; wym.: 250 x 195 mm; sygn. oł. p.d.: J.Rubczak. Stan zach.: dobry, zakwaszenie papieru.
WIDOK Z BRAMY FLORIAŃSKIEJ W KRAKOWIE
olej na płótnie, 54,5 x 65,4 cm,
na odwrocie (na krośnie) pieczątki "ISKRA&KARMAŃSKI / KRAKÓW", sygnowany p.d. "Rubczak"
olej, płótno
55,5 x 71 cm
akwaforta, akwatinta, wym.: 14 x 11,5 cm
sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak
POMNIK JANA III W ŁAZIENKACH, ok. 1930
olej, płótno,
53.5 x 63 cm
sygnowany p.d.: Rubczak
Na krosnach stemple krakowskiej firmy z materiałami malarskimi ISKRA & KARMAŃSKI.
akwaforta;
wymiary: 250 x 195 mm;
sygn. oł. p.d.: J.Rubczak.
Stan zach.: dobry, zakwaszenie papieru.
akwaforta;
wymiary: 140 x 97 mm;
sygn. oł. p.d.: J.Rubczak. Stan zach.: dobry
akwaforta, miękki werniks;
wymiary: 225 x 298 mm; słabo czytelna
sygn. oł. p.d.; po lewej dedykacja autorska. Stan zach.: zakwaszenie papieru, ślady zalania.
Lit.: I. Kossowska, Narodziny polskiej grafiki artystycznej 1857 - 1910, Kraków 2000, s. 149.
Wybrzeże morskie pod Saint Tropez
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
34,5 x 49,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Rubczak
BARKI W DZIEŃ DESZCZOWY W BRE-TONII - QUILERON, 1910
olej na tekturze,
33,8 x 34 cm,
sygnowany p.d. "Rubczak Jan / 910.", na plecach tytuł odręcznie "Barki w dzień deszczowy / Bretonia Quileron"
akwarela, papier,
33,5 x 49,5cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Jan Rubczak
akwaforta,
300 x 260 mm,
sygn. oł. p.d.: Jean Rubczak
Planty i Brama Floriańska, 1908
akwaforta,
310 x 250 mm,
sygn. oł. p.d.: Jean Rubczak
Lit.: I. Kossowska, Narodziny Polskiej Grafi ki ...., il. 46
akwaforta, akwatinta,
145 x 295 mm,
Bardzo rzadka praca artysty.
autolitografia barwna,
295 x 375 mm,
sygn. pł. p.d.: RubczakGrafika z teki: Kraków. 6 autolitografii ..., TPSP Kraków po 1926.Lit.: M. Grońska, Grafika w książce .., s. 195; Litografia Polska od 1900 roku, Kraków, il. s. 87
Absyda Kościoła Panny Marii, 1934
autolitografia kolorowana ręcznie kredką,
w. komp.: 270 x 360 mm,
sygn. p.d.: Jan Rubczak 934, l.d. dedykacja artysty.
PORT W MARTIQUES, lata 20. XX w.
Olej, dykta;
49,5 x 69,5 cm
Sygnowany p. d.: Rubczak
Akwarela na papierze żeberkowym
33,5 x 43,5 cm
Sygnowany p.d. - "Jan Rubczak"
Olej na tekturze
22,7 x 38 cm
Ołówek, akwarela, papier
35,5 x 27 cm
Sygnowany p. d. granatową akwarelą: Rubczak
PODGÓRSKI PEJZAŻ ZIMOWY, ok. 1925
Ołówek, akwarela, papier
33,5 x 48 cm (w świetle oprawy)
Sygnowany p. d. ołówkiem: Jan Rubczak
litografia barwna, podmalowana akwarelą, papier kremowy,
41,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Jan Rubczak / Rupława. (ołówkiem)
sygnowany p.d.
akwaforta
20.6x18.8
olej, płótno,
54 x 65 cm;
sygn. p.d: Rubczak Jan / 908.
akwaforta,
25,7 x 27,7 cm (odcisk płyty), 26,8 x 28,8 cm (w świetle oprawy);
napis l.d.: "SKAŁKA" ORYGINAŁ AKWAFORTA JANA RUBCZAKA;
napis p.d.: NAKŁAD TOW. PRZYJ. SZTUK PIĘKNYCH W KRAKOWIE 1908 R.
Plac Wolnica z widokiem na Kościół Bożego Ciała
akwaforta, wym.: 240 x 175 mm,
sygn. oł. p.d.
akwaforta, akwatinta, wym.: 62 x 85 cm,
sygn. oł. p.d., l.d. dedykacja artysty.
akwaforta, miękki werniks, wym.: 225 x 298 mm,
sygn. oł. p.d. (słabo czytelna), po lewej dedykacja autorska.
akwaforta, akwatinta, papier,
19,5 x 14,5 cm;
sygn.p.d.: Jan Rubczak (...)
akwaforta, wym.: 24, 5 x 27 cm
olej, płótno,
55.5 x 70.5 cm
sygnowany p.d.: Rubczak
Na krosnach stempel krakowskiego zakładu ISKRA & KARMAŃSKI.
PEJZAŻ Z DWOREM W MODLNICY 1910 r.
Olej na płótnie 73 x 92,5 cm
Sygnowany p.d. - "Jan Rubczak / 910"
Rynek Krakowski ( Wieża Ratuszowa i wieżyczki Kościoła Św.Wojciecha)
akwaforta, wym.: 85 x 170 mm, sygn. oł. p.d.
akwaforta, wym.: 140 x 97 mm, sygn. oł. p.d.
akwatinta, akwaforta, wym.: 240 x 300 mm, sygn. oł. p.d.
akwaforta, wym.: 90 x 120 mm, sygn. oł. p.d.
Paryż - dzielnica gałganiarzy 1907 Paryż,
akwaforta, wym.: 85 x 190 mm,
sygn. dat. oł. p.d.
Łodzie na przystani, początek lat dwudziestych XX wieku
olej, tektura; 31 x 41 cm
sygnowany po lewej stronie na dole: Jan Rubczak
Lata 20-te XX w.
Olej na płótnie 51 x 72 cm
Sygnowany p.d. - "Rubczak"
akwaforta, 18,5 x 19,5 cm,
sygnowana p.d. ołówkiem "Jan Rubczak", na odwrocie ołówkiem "Drzewa w śniegu. / 30.", papier ze znakiem wodnym
akwaforta, miękki werniks, 24 x 30,5 cm,
sygnowana ołówkiem p.d. "Jan Rubczak", na odwrocie napis ołówkiem"Wawel nocą Kraków / 40", papier ze znakiem wodnym "[ARC]HES"
akwaforta, wym.: 30 x 25,5 cm
sygn. p.d.: Jan Rubczak
olej na płótnie,
68,5 x 80,5 cm,
sygnowany p. d. "Rubczak"
akwaforta 175 x 200 mm, n/s.
akwaforta 190 x 195 mm,
sygn. oł. p. d.: Jan Rubczak
Kościół Mariacki od strony absydy, 1934
autolitografia, 270 x 360 mm,
sygn. oł. p. d.: Jan Rubczak 934, l. d.: autolitografia. Oprawiony
litografia barwna,
wymiary komp.: 295 x 375 mm,
sygn. na pł.p.d.: Rubczak
olej na płótnie,
wymiary: 45 x 65 cm,
sygn. p.d.: Rubczak
Olej na płótnie, 45,5 x 54 cm
Sygnowany p.d. - "Rubczak"
PEJZAŻ JESIENNY ZE SNOPKAMI ZBOŻA, 1907
olej na grubym, surowym płótnie, 39,8 x 39,2 cm
sygnowany u dołu po prawej "Rubczak Jan 907", na odwrocie głowa młodego mężczyzny
akwarela, papier, 34 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Jan Rubczak
Na odwrocie nalepka wystawowa z TPSP w Krakowie z nr 1846 i tytułem Skała samobójców
Widok z Placu Maubert w Paryżu, ok.1909
akwaf./akwat., odbicie płyty 280x240mm,
sygn. oł.
akwaforta, wymiary odb.: 285 x 285 mm,
sygn. oł. p.d.
akwaf./akwat., odbicie płyty: 240 x 341 mm,
sygn.oł.
Absyda Kościoła Mariackiego, 1934
autolitografia ręcznie kolorowana, kompozycja:280x360mm,
sygn. i dat.oł. Graf. po konserwacji.
olej na płótnie,
51 x 72 cm,
sygn. p.d.
gwasz, papier na podrysowaniu ołówkiem, 36 x 51 cm;
sygn. p.d.: J Rubczak
p.g. naklejony numerek: N 6
PEJZAŻ Z DWOREM W MODLNICY, 1910 r.
Olej na płótnie 73 x 92,5 cm
olej, płótno, 60 x 81 cm; sygn. p.d.: Jan Rubczak
akwarela, papier, 26,5 x 33 cm; sygn. p.d.: Rubczak 925
akwaforta
sygn. p.d.: Jan Rubczak 1908
wym.: 26,5 x 22 cm (w świetle p.-p.)
PEJZAŻ Z SAINT TROPEZ, Ok. 1920 r.
Olej na płótnie 73,5 x 60,5 cm
Sygnowany p.d. - "Rubczak"
Wystawiany- Polski Paryż. École de Paris.
olej, płótno, 60 x 73 cm; sygn. p.d.: Jan Rubczak
Na odwrocie autorskie napisy (nieczytelne).
WIDOK RYNKU SPOD PODCIENI SUKIENNIC W KRAKOWIE, 1907
akwaforta, 28 x 28 cm
sygnowana ołówkiem "Jan Rubczak 907"
akwaforta, 27,5 x 26 cm
sygnowana na płycie l.d.: "Skałka Oryginal. Akwaforta Jana Rubczaka", p.d.: "Nakład Tow. Przyj. Sztuk Pięknych w Krak. 1908 R."
Zaułek krakowski - Plac przy kościele Mariackim
akwaforta, gwasz;
14 x 17,5 cm;
sygn. p.d. ołówkiem - Jan Rubczak
"Kościół Barbary z Maryackim", 1908
akwatinta, 14 x 11 cm
sygnowana p.d.: "Jan Rubczak 908", l.d.: "Kościół Barbary z Maryackim. Kraków"
"Wejście do kościoła św. Barbary w Krakowie", 1908
akwatinta, 13,2 x 11 cm
sygnowana p.d.: "Jan Rubczak 908", l.d.: "Wejście do kościoła św. Barbary. Kraków
akwarela, papier, 32,5 x 69 cm;
sygn. p.d. - Jan Rubczak / Cierlicko Dolne.
Kościół Św. Katarzyny w Krakowie
kredka, papier, 29,5 x 38,5 cm;
sygn. p.d.: Jan Rubczak 934
akwatinta podmalowywana ręcznie, 23,5 x 29,5 cm, sygnowana ołówkiem p.d.: "Jan Rubczak"
Artysta studiował u J.Pankiewicza. Był członkiem ugrupowań artystycznych Jednoróg, Zwornik, Pryzmat oraz Towarzystwa Artystów Polskich "Sztuka".
olej, dykta
49,5 x 74,7 cm