Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
RUBCZAK Jan (Dubczak) | BARKI W DZIEŃ DESZCZOWY W BRE-TONII - QUILERON, 1910

Jan (Dubczak) RUBCZAK (Stanisławów 1884 - 1942 Auschwitz)

BARKI W DZIEŃ DESZCZOWY W BRE-TONII - QUILERON, 1910

olej na tekturze,
33,8 x 34 cm,
sygnowany p.d. "Rubczak Jan / 910.", na plecach tytuł odręcznie "Barki w dzień deszczowy / Bretonia Quileron"

Studiował w krakowskiej ASP u R Cynka i J. Pankiewicza, w Akademie fur Graphische Kunste und Buchgewerbe w Lipsku oraz w Académie Colarossi w Paryżu. Po studiach zamieszkał w Paryżu, gdzie od 1917 r. prowadził szkołę graficzną. Bywał w Prowansji, Bretanii i Normandii. W 1926 r. zamieszkał na stałe w Krakowie. Współzakładał Towarzystwo Artystów Polskich w Paryżu (1911) i krakowski Cech Artystów Plastyków "Jednoróg" (1925). Malował pejzaże, m.in. z Bretanii i Normandii, portrety i martwe natury.

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
RUBCZAK Jan (Dubczak)
Rubczak /właściwe nazwisko Dubczak/ Jan - urodził się w 1884 r w Stanisławowie, zamordowany przez Niemców w Auschwitz w 1942. Studia w krakowskiej ASP w latach 1904-1911 pod kierunkiem F. Cynka i J. Pankiewicza, w Akademie für Graphische Künste und Buchgewerbe w Lipsku oraz w Academie Colarossi w Paryżu. Przebywał w Paryżu w latach 1915 - 1923. Od 1924 r prowadził w Krakowie prywatną Wolną Szkołę Malarstwa. Członek TAP "Sztuka", współzałożyciel Cechu Artystów Plastyków "Jednoróg". Wystawiał w kraju, brał udział w paryskich Salonach, reprezentował polską sztukę na międzynarodowych wystawach. Malował pejzaże i dekoracyjne martwe natury w realistycznej manierze, często w jaskrawych barwach. Uprawiał także akwarelę, jego grafiki zaliczane są do najwybitniejszych osiągnięć polskiej grafiki. Grafiką zajął się ok 1908, uprawiał techniki metalowe (akwaforta i aqkwatinta) oraz litografię. Interesował się głównie pejzażem i architekturą.
biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl