Zegar z czarnego marmuru inkrustowanego zielonym kamieniem i złoconymi rytowaniami, II poł. XIXw., Francja. Wymiary zegara wynoszą: wys. – 43 cm, dł. – 42 cm, gł. – 14,5 cm. Więcej zdjęć na stronie: http://art-d.com.pl/galeria/zegary/zegar-8/
Cyferblat emaliowany, w wychwycie jedna paletka oryginalna, rubinowa, druga dorobiona. Mechanizm sprawny, numerowany 5770 oraz 7;10 oraz w okręgu sygnatura MEDAILLE DE BRONZE I. Marti et Co (pisane kursywą). Wahadło oryginalne, pozłacany brąz z emalią. Więcej zdjęć na stronie: http://art-d.com.pl/galeria/zegary/zegar-8/