Lampa naftowa, kolumnowa, II poł. XIX w., brąz, onyks (?), szkło szlifowane i matowione. Wymiary: wys. – 76 cm (z kominkiem), średnica zbiornika – 16 cm. Więcej zdjęć na stronie: http://art-d.com.pl/galeria/lampy-i-swieczniki/lampa-naftowa-3/
Lampa kolumnowa, na kwadratowej 3-stopniowej podstawie z brązu spoczywa baza kolumny o onyksowym trzonie, rozwinięta głowica również z brązu. Nad nią zbiornik szklany, szlifowany, palnik na knot okrągły, z pokrętłem wypełnionym czarnym bakelitem. Klosz z matowionego szkła, u góry i u dołu okuty mosiężną blaszką . Kominek niesygnowany. Na obciążniku podstawy widoczna sygnatura: A D U. Więcej zdjęć na stronie: http://art-d.com.pl/galeria/lampy-i-swieczniki/lampa-naftowa-3/