Zegar ścienny, koniec XIX w., Europa Środkowa – Niemcy/Austria (?), drewno, mosiądz, emalia.
Zegar szafkowy ścienny po konserwacji, forniry orzechowe, politura szelakowa. Drzwiczki ujęte w czernione półkolumny. Mechanizm typu „chodzik”. Emalia na cyferblacie i wahadle bardzo dobrze zachowana, bez spękań i ubytków. Mechanizm sprawny. W komplecie oryginalny kluczyk. Wymiary zegara wynoszą: wys. – 73,5 cm, dł. – 29 cm, gł. – 15,5 cm. Więcej zdjęć na stronie: http://art-d.com.pl/galeria/zegary/zegar-scienny-3/