Zegar z parą świeczników, styl klasycystyczny, II poł. XIX w., Francja, szaro-błękitny marmuru z jasnopopielatym żyłkowaniem, mosiądz, mosiądz pozłacany, szkło szlifowane. Wymiary zegara: wys. – 33 cm, dł. – 27 cm, gł. – 25 cm. Wymiary świeczników: wys. – 48 cm, dł. – 16 cm, gł. – 16 cm. Więcej zdjęć na stronie: http://art-d.com.pl/galeria/zegary/zegar-z-para-swiecznikow/
Obudowa zegara w formie bazy i części trzonu kanelowanej kolumny, takież, tylko mniejsze podstawy świeczników. Dekoracje z mosiądzu (brązu?). Cyferblat kamienny z rytymi i pozłacanymi cyframi rzymskimi. Mechanizm sprawny, sygnowany I. BARBASTE (?); PARIS; 2588. Wahadło zabytkowe. Stan zachowania dobry, elementy kompletne (na podstawie świeczników widoczne zaślepione otworki – ślad po nieistniejących aplikacjach?). Więcej zdjęć na stronie: http://art-d.com.pl/galeria/zegary/zegar-z-para-swiecznikow/