Szafa barokowa, styl Marii Teresy, około poł. XVIII w., Austria (Niemcy?). Wymiary: wys. - 188 cm, dł. - 166,5 cm, gł. - 49 cm.
Konstrukcja z drewna iglastego, okleiny orzechowe, olistwowania płycin orzechowe, gzyms składa się z listew orzechowych w układzie poprzecznym, kluczyny drewniane – oryginalne, kute z żelaza zasuwy – oryginalne, politura szelakowa. Mebel przechodził w XX w. staranną konserwację, jednak w partii podstawy widoczne niewielkie odklejenia forniru, będące skutkiem zalania pomieszczenia na skutek awarii. Mebel jest monolitem, zdemontować można jedynie skrzydła drzwiowe. Więcej zdjęć na stronie: http://art-d.com.pl/galeria/meble/szafy-i-komody/szafa-barokowa-2/