Zegar z parą świeczników, II poł. XIX w., Francja, mosiądz, emalia, szkło. Wymiary zegara: wys. – 53 cm, dł. – 30 cm, gł. – 16,5 cm. Wymiary świeczników: wys. – 57 cm, dł. – 22 cm, gł. – 22 cm. Więcej zdjęć na stronie: http://art-d.com.pl/galeria/zegary/zegar-z-para-swiecznikow-5/
Zegar z parą świeczników nawiązujący ornamentyką do form manierystycznych. Cyferblat emaliowany, mechanizm sprawny, numerowany 762 oraz posiadający okrągłą, wytłaczaną sygnaturę z napisem dookoła: „MEDAILLE D’ART 1855” oraz na polu wewnętrznym: „VINGENTI & C – IE” (widoczne na zdjęciu). Świeczniki nie są przyścienne, tzn. są identyczne z obu stron. Więcej zdjęć na stronie: http://art-d.com.pl/galeria/zegary/zegar-z-para-swiecznikow-5/