1 zł
2 600 000 zł

CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)

Błotnista droga, 1882

olej, płótno,
60 x 92.5 cm
sygnowany p.d.: JOSEPH CHELMONSKI | 1882 Paris

cena wywoławcza: Wykup abonament

CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)

Łąka o zachodzie

Olej, płótno, 28,5 x 48,5 cm
Na odwrocie nalepka z TZSP? Z 1922 r. z tytułem obrazu.

CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)

KRAJOBRAZ Z JEZIOREM, 1905

olej, płótno,
24 x 37 cm
sygnowany p.d.: JÓZEF CHEŁMOŃSKI | 1905

CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)

Le Havre

węgiel, papier szaroniebieski, 26 x 58,5 cm
(w świetle oprawy);
po prawej u dołu napis: "Havre"

CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)

SZKIC DWUSTRONNY

a) UKRAIŃSKA DZIEWCZYNA
b) SCENA Z TRZEMA POSTACIAMI
Ołówek, papier; 28,3 x 20,6 cm (w świetle ramy)
Wzdłuż dolnej krawędzi obu rysunków napis piórem,
ad. a): Autentyczność studiów ś. p. ojca mego Józefa Chełmońskiego stwierdzam J. Chełmońska;
ad. b) Autentyczność ś. p. ojca mego Józefa Chełmońskiego pracy stwierdzam Jadwiga Chełmońska

CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)

Parobczak

ołówek, papier,
0,8 x 16,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: JÓZEF CHEŁMOŃSKI
Na odwrocie nalepka wystawowa z nr 2041 i tytułem: Parobczak

CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)

Posłaniec dworski-szkic do obrazu

Posłaniec dworski-szkic do obrazu z 1907 r.
akwarela, papier,
35,5 x 43,5 cm (w świetle oprawy);
W załączeniu ekspertyza p. Tadeusza Wierzejskiego z dn. 3. XI. 1972 r.

CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)

Le Havre

węgiel, papier szaroniebieski,
26 x 58,5 cm w św. oprawy;
napis p. d.: Havre
Por.: Józef Chełmoński. Odzyskane rysunki,
Poznań - Arsenał Galeria Miejska - 1996 r.,
poz. kat. nr 17

CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)

Podmokłe łąki ( Żurawie)

olej, płótno naklejone na tekturę,
29,5 x 40 cm;
sygn. l.d.: Józef Chełmoński 1905

CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)

Sanie przed dworem

olej, płótno, 94 x 171 cm;
sygn. l.d: JOZEF CHEŁMOŃSKI / w Warszawie 1875

CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)

PODMOKŁE ŁĄKI ( ŻURAWIE, ODLOT PTACTWA)

olej, płótno naklejone na tekturę, 29,5 x 40 cm; sygn. l.d.: Józef Chełmoński 1905
Na odwrocie pieczęć "Zakładu Antycznego" B. Paszkowskiego w Warszawie, oraz nr MP1892 MNW, nr inw. 182507

CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)

JEZIORO, ok. 1900-1910

Olej, płótno; 17 x 34 cm
Sygnowany niebieskim olejem p.d.: J CHEŁMOŃSKI

CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)

AMAZONKA, na odwrocie AMAZONKA NA WSPIĘTYM KONIU, ok. 1878

rysunek ołówkiem,
23,5 x 31,5 cm w świetle p -p,
u dołu oświadczenie córki artysty Zofii z Chełmońskich Austowej, że jest to autentyczny rysunek jej ojca

CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)

Czwórka przed dworem, 1875

olej, płótno,
94 x 171 cm
sygn. l.d.: JÓZEF CHEŁMOŃSKI | w Warszawie 1875.

CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)

W STEPIE - STUDIUM PEJZAŻU

olej na papierze naklejonym na tekturę,
12 x 24,5 cm,
na odwrocie kartka wystawowa z Zachęty (wystawa szkiców J. Chełmońskiego, VII. 1922) oraz późniejsza pieczątka
własnościowa lekarza Jerzego Wroniewicza, także napis ołówkiem "Własność A. Burska (?)"

CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)

JEŹDZIEC, 1879 r.

Olej na płótnie 84,5 x 110,5 cm
Sygnowany l.d. - "Józef Chełmoński / Paris 1879"

CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)

rysunki ołówkiem, 23,5 x 31,5 cm w świetle passe-partout. U dołu: oświadczenie córki artysty Zofii z Chełmońskich Austowej, że jest to autentyczny rysunek jej ojca.
Ekspertyza Jerzego Derwojeda.
Doskonały rysunek, po mistrzowsku ujmujący ruch konia.

CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)

"W STEPIE" - STUDIUM PEJZAŻU

olej na papierze naklejonym na tekturę, 12 x 24,5 cm, na odwrocie kartka wystawowa z Zachęty (wystawa szkiców J.Chełmońskiego), VII.1922 jako "wł.dr J.Gutkowski" oraz późniejsza pieczątka własnościowa lekarza Jerzego Wroniewicza, także napis ołówkiem "Własność A.Burska (?)"

CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)

PORANNE MGŁY

olej na tekturze, 24,8 x 38 cm, sygnowany u dołu po lewej "Józef Chełmoński". Na odwrocie "Orzeczenie" dra Kazimierza Buczkowskiego z 28 IV 1943 r., zaświadczające oryginalność obrazu.

CHEŁMOŃSKI Józef (1849-1914)

"W STEPIE" - STUDIUM PEJZAŻU

olej na papierze naklejonym na tekturę, 12 x 24,5 cm, na odwrocie kartka wystawowa z "Zachęty" (wystawa szkiców J.Chełmońskiego), VII.1922 jako "wł.dr J.Gutkowski" oraz późniejsza pieczątka własnościowa lekarza Jerzego Wroniewicza, także napis ołówkiem "Własność A.Burska (?)"

liczba obiektów: 160