DUNIKOWSKI Xawery (1875 Kraków - 1964 Warszawa)
terakota patynowana; wys. 28 cm, szer. 28 cm, głęb. 24 cm.
Polska, pocz. XX w.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Popiersie Ignacego Daszyńskiego (1866-1936)
gips woskowany; wymiary w świetle ramy: 27, 5 x 22, 2 cm.
Polska, lata 20. XX w.
Polska, pocz. XX w.
brąz patynowany
70 x 78 x 52 cm
sygn.: KSAWERY DUNIKOWSKI I MADONNA 1910-1911
brąz
59 x 51,5 x 27 cm
na odwr. l.d. nakład: V/10
(odlew współczesny)
gips, odlew; wys. 31 cm, szer. 26 cm, głęb. 18,5 cm.
Polska, ok. 1900, odlew późniejszy
brąz, 100x 75 x 40 cm
sygn. ryta p. d.:"Xawery Dunikowski Paris"
znak firmy odlewniczej: IV/IV ART.PRODUCT
gips patynowany, podstawa drewniana, wys. 49 cm
wym. podstawy: 24,5 x 25,5 cm
tempera, węgiel/papier, 69 x 49 cm (w świetle oprawy)
opisany l.śr.: 'Prof Dawskiemu | Na pamiątkę | Xawery Dunikowski'
olej na płycie, 65 x 50 cm,
sygnowany l.d. "X.Dunikowski".
Portret Leopolda Gottlieba, ok. 1934 / ok. 2000
brąz, odlew współczesny z oryginalnego modelu gipsowego, 59 × 31 × 36 cm, edycja 1/1
Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Sopot
- kolekcja prywatna, Warszawa
brąz, odlew patynowany, postument granitowy, polerowany; wys. 47,5 cm, szer. 28 cm,
głęb. 24 cm; podstawa 11 x 22,5 x 22 cm.
Polska, lata 60. XX w.
Plakieta z popiersiem mężczyzny
brąz, 28,5 x 24 cm
sygnowany l.d.: 'Ks. Dunikowski'
- DESA Dom Aukcyjny, Kraków 2008
-por. A. Melbechowska-Luty, Kreator. Rzeźbiarskie dzieło Xawerego Dunikowskiego, Warszawa 2012, s. 19, s. 107-108
technika mieszana (gwasz, olej na podrysowaniu ołówkiem), płótno;
83 x 51,5 cm;
Prezentowana praca stanowiła podarunek Xawerego Dunikowskiego dla jego ostatniej uczennicy Zofii Wolskiej (ur. 1934). Drugi tytuł obrazu według przekazu oferenta.
brąz patynowany, 60,5 x 40 x 34 cm
odlew współczesny
gips, podstawa - granit, wys.: 36 cm, wymiary podstawy: 12 x 14 cm
brąz, wys.: 67 cm, dł.: 76 cm
odlew współczesny
gips patynowany, wys.: 100 cm
sygnatura: `Xavery Dunikowski | Paris`
Estymacja 150 000 - 250 000 zł
brąz patynowany, wys.: 69 cm, dł.: 70 cm
sygnatura na spodzie: `XAWERY DUNIKOWSKI | MADONNA | 1911`, obok `ODLEW | TROSS | 2010`, `4/6`
Estymacja 40 000 - 60 000 zł