WITOLD-K (Kaczanowski Leszek Wit) (ur. 1932)
olej/płótno, 65 x 91 cm,
sygnowany i datowany l.g.: 'Witold-K.67',
oprawiony (72 x 100 cm z ramą)
cena wywoławcza: Wykup abonament
akryl/płótno, 81 x 65 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Witold. K. 18'
olej, płótno; 125 x 181 cm;
sygn. i dat. p. d.: WITOLD - K 1975
giclee, podmalowane akrylem, płótno; 71,5 x 48 cm;
opisane u dołu: 13/185 glice+acrylic Symphony for people # I, sygn. i dat. p d.: Witold-K. 2006.
giclee podmalowane akrylem, płótno; 67 x 50,5 cm;
opisane u dołu: 99/250 glice+acrylic "Wspominając dziadka"; sygn. i dat. p d.: Witold-K. 2001
akryl, płótno
127 x 107 cm
sygn. p.d.: Witold-K. 95
na odwr. na płótnie flamastrem l.g.: GH-95-87
tytuł powtórzony na g. listwie krosna, p.d. wymiary: 106 1/2 x 126 1/2 cm
giclee i akryl, płótno; 81,5 x 60,5 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu ołówkiem: 13/50 giclee + acrylic "Symphony for people" WITOLD-K c.
akryl/płótno, 80,5 x 60 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Witold – K. 18'
olej/płótno, 76 x 61 cm
sygnowany i datowany p.d.: [ pod kreską ] Witold - K. 1971
akryl/blacha, 56 x 36,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Witold-K. 67.'
Olej, płótno; 97 x 153 cm
Sygnowany p.d.: Witold- K. 1970; na odwrocie: 1970 Santa Barbara Calif.
olej, płótno; 125 x 181 cm;
olej, płótno; 125 x 181 cm;
akryl/płótno, 61 x 50 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Witold-K.05'
opisany na odwrociu ołówkiem: 'L-2005-92'
akryl, płótno
101 x 151 cm
sygn.: Witold -K. 2011
akryl, płótno; 115 x 116 cm;
sygn. i dat. p. d.: WITOLD-K 1986
na odwrocie, na płótnie napis: GH-1986-83
akryl, płótno
168 x 117,5 cm
sygn. p.d.: [pod kreską] Witold.K. 78; l.d.: TREE OF FORTUNE
akryl, płótno
127 x 101 cm
sygn. p.d.: [pod kreską] Witold-K. 1979
aluminium; 86 x 186 cm;
sygn. i dat. p.g.: WITOLD-K 67
akryl na płótnie, 45 x 61 cm, 2015
olej, płótno
75,5 x 45,7 cm
sygn. p.d.: WITOLD KACZANOWSKI.; data l.g.: 1959.
na odwr. na krośnie nalepka aukcyjna
Obraz reprodukowany i opisany:
- Witold-K at Sotheby’s, Wydawnictwo MOST, Warszawa 2008 (wyd. II), il. str. 27.
olej, płótno; 125 x 181 cm;
akryl, płótno; 121 x 127 cm;
sygn. i dat. p. d.: WITOLD-K 14
akryl, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. i dat. l. d.: Witold - K. 15
na odwrocie tytuł: P-2015-3006
olej, płótno; 75 x 59 cm (w świetle oprawy)
sygn. i dat. l. d.: WITOLD-K 81
olej, płótno; 90 x 60 cm;
sygn. i dat. l. d.: Witold-K. 2003.
Na odwrocie napis autorski: Witold - K/ ASPEN 09-2003.
litografia barwna, papier; 26,5 x 44 cm (wymiar kompozycji),
33 x 49,7 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. ołówkiem pod kompozycją p. d.: Witold-K. 1972, napis l. d.: H.C oraz sucha pieczęć: MICHEL CASSEAL / LITHO AE PARIS
olej, płótno; 127,5 x 107,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: WITOLD - K. 95
na odwrocie napis autorski dwukrotnie powtórzony: GH 95 87
litografia barwna, papier;
57,5 x 40,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i opis. ołówkiem u dołu: 71/80 Witold-K 67
akryl na płótnie, 50 x 30 cm, sygn.
akryl, płótno; 116 x 116 cm;
sygn. p. d.: Witold - K - 2011
akryl, płótno,
117 x 117 cm;
sygn. p. d.: Witold-K 1982; opisany na blejtramie;
Reprodukowany w: WITOLD-K at Sotheby`s, Warszawa 2008, s. 251
akryl, płótno; 127 x 127 cm;
sygn. i dat. p. d.: Witold-K 97
na odwrocie napis autorski: PYR-1997-35
Composition aux personnages, 1970
akryl, płótno
sygn. i dat. l.d.
150 x 100 cm
akryl/płótno, 51 x 41 cm
sygn. na odwrocie
aluminium;
86 x 186 cm;
akryl, płótno; 74 x 89 cm;
sygn. p. g.: Witold-K. 1970
Na odwrocie napis autorski: 2320 A
olej, papier srebrny;
66 x 50,5 cm;
sygn. p. g.: Witold. K. 1972
olej, płótno;
61 x 45,5 cm;
sygn. p. d.: Witold-K.2011
na odwrocie na blejtramie napis autorski: P-2011-3079
akryl, płótno; 43,5 x 63,5 cm;
sygn. p. d.: Witold-K
na odwrocie na blejtramie napis autorski?: P-1971-2704
akryl, płótno, 79 x 109 cm;
sygn. l. d.: Witold-K. 1969
Composition aux personnages 1970
Akryl na płótnie
sygn. i dat. l.d.
150 x 100 cm
olej/płótno, 36 x 27,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Witold K. 61`
Estymacja: 4 000 - 5 500 zł
akryl, deska,
51,5 x 40,5 cm,
sygn. l. d.: Witold-K. 2006
sygn. na odwrocie: Witold-K, 06 Denver, Co ołówkiem, oraz tytuł: P-2006-2980
odbitka typu giclée/papier, 34 x 24,5 cm (w świetle passe-partout)
opisany ołówkiem u dołu:`63/100 "Remembering?` Witold K`
Estymacja: 800 - 1 200
giclee, papier; 86 x 54,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. ołówkiem p. d.: Witold-K. 2011, l. d.: 6/15 giclee, śr.: Symphony for people
akryl, płótno,
40,5 x 51 cm
sygn. l. d.: Witold - K. 2009
na odwrocie opis: P-3086-2009
akryl, deska,
51,5 x 40,5 cm,
sygn. l. d.: Witold-K. 2006
Olej, płótno nabite na deskę; 19,5 x 24 cm
Sygnowane p.g.: Witold K. 60
akryl, płótno, 61 x 45,7 cm;
sygn. p. d.: Witold - K. 2011
Na odwrocie opis: P - 2011 - 3079
Akryl, płótno;
40,7 x 27,7 cm w świetle oprawy
Sygnowany p.d.: Witold-K 71
Na odwrocie napis autorski: P-71-932.
Obraz wystawiany i reprodukowany: Witold-K at Sotheby`s, Warszawa, Amsterdam, 2007, s. 141.
Akryl, płótno; 19 x 22 cm w świetle oprawy
Sygnowany p.g.: Witold-K 70
Na odwrocie w lewym górnym rogu okrągła nalepka z wystawy w Sotheby`s z napisem: P-70-1004.
Poniżej napis autorski: P-70-1004.
Obraz wystawiany i reprodukowany: Witold-K at Sotheby`s, Warszawa, Amsterdam, 2007, s. 125.
Akryl na płótnie
Syg. i datowany p.d.
40 x 51 cm
Akryl na płótnie
Syg. i datowany l.d.
34 x 27 cm
akryl, płótno,
62 x 46 cm;
sygn. i dat. p. d.: Witold-K. 2010
akryl, płótno,
50,5 x 40,5 cm;
sygn. l. d.: Witold-K 06;
akryl, płótno,
117 x 117 cm;
litografia barwna,
65 x 49,5 cm; (cały arkusz);
sygn. p. d.: "Witold-K 1984" (ołówkiem);
l. d. nr: "75/100" oraz poniżej sucha pieczęć: "MICHEL CASSE / LITHO - PARIS"
tusz, pędzel, gwasz, kredka, papier kremowy,
61 x 46.8 cm
sygn. oł. p.d.: Witold-K. 1978
giclée, płótno,
76 x 58.5 cm
sygn.l.d.: Giclée 2/50 P-07-2971, p.: Witold-K.2007
Album malarstwa K at Sotheby`s
23,5 x 34cm
296 kolorowych stron, ponad 700 prac
Oryginalna serigrafia; plakat, Giclee
87x116cm
1963
akryl, płótno
120 x 120
sygnowany p.d.: Witold-K. 1977
Obraz P-74 2333, 1974 /2007 r.
akryl/płótno,
71,5 x 56 cm
sygn. i dat. p.d.: `Witold - K. 74-07`
na odwrocie numer: `P-74 - # 2333`
olej, płótno, 46 x 25 cm; sygn. l. d.: Witold-K 75;
na odwrocie tytuł
olej, płótno
36,5 x 28 cm; sygn. l. d.: Witold-K;
na odwrocie tytuł, oraz nalepka z Sotheby`s;
akryl, płótno,
79 x 63.5 cm
sygnowany p.d.: Witold-K.1971
na odwrocie na płótnie śr.: P- 71 - 2305 | XA [bokiem] l.d.: 9406 Wilshire BLVD.LA.
akryl, płótno
122 x 81 cm
sygn. i dat. u dołu: WITOLD-K. 88
na odwrocie tytuł
olej, płótno
36 x 81 cm;
sygn. l. d.: Witold-K 71; opisany na odwrocie
olej/płótno, 76 x 46 cm
dat. l.g.: `1959`, sygn. p.d.: `WITOLD KACZANOWSKI`
OBRAZ P-1973 - 06 - 2960, 1973-2007
olej/płótno,
40 x 60 cm
sygn. i dat. l.g.: `Witold - K. 1973 - 2007`
opisany na odwrocie: `P-1973 - 06 - 2960`
giclee, płótno,
51 x 73 cm;
sygn. p. d.: Witold-K. 2007 ; l. d.: Giclee 2/50 P-07-2968
Akryl, płótno;
19 x 24,2 cm w świetle oprawy
Sygnowany l.d.: Witold-K.1970
Akryl, płótno;
30 x 41 cm
Sygnowany p.d.: Witold-K.1970
Na krosnach okrągła nalepka wypełniona czarnym cienkopisem: Sotheby`s | LOT p-70 | NO IZ06
Na odwrocie napis czarną farbą: P-70-1206
olej, płótno, 122 x 61 cm;
sygn. l. g.: Witold-K. 1970;
na odwrocie napisy autorskie: Spróbuj / znaleęć przekątną / między naturą a/ sobą samym- zobaczysz
/ jakie to jest trudne! / lepiej nie próbuj / bo się zgubisz, / i po co Ci to? / man / WK
olej, deska,
38.5 x 32.5 cm
sygnowany p.d.: Witold - K.73
Na odwrocie na desce napis ołówkiem: P - 73 964
olej/płótno,
41 x 30 cm
sygn. I dat. p. d.: `Witold - K. 08`
opisany na odwrocie: `P-2008-2929- / TULUM / MEXICO`
olej, deska, 39 x 32,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Witold-K. 73
olej, płótno, 125 x 125 cm;
sygn. i dat. p. d.: Witold-K.1977
akryl, płótno
50 x 61 cm,
sygn. l. d.: Witold - K.;
Reprodukowany w albumie Witold - K at Sotheby's, 2008r, s. 138.; obraz eksponowany na wystawie Domu Aukcyjnego Sotheby's, lipiec 2007r
Akryl, płyta;
35,5 x 27,5 cm
Sygnowany l.g.: Witold-K 1975
Na odwrocie okrągła nalepka wypełniona czarnym cienkopisem: Sotheby`s | LOT No | P-75 - 1412
Obraz wystawiany na wystawie artysty w Sotheby`s w Amsterdamie w roku 2007.
olej, płótno,
41 x 30,5 cm;
sygn. l. d.: Witold-K 08;
opisany na odwrocie: P-1974-2928-2008 TULUM MEXICO
olej,płótno,
41 x 33 cm;
sygn. l. d.: Witold-K. 1970;
na odwrocie: P-1970-2114 / 13x16
Technika własna;
36 x 27 cm
Sygnowany l. d.: Witold-K
Na odwrocie okrągła nalepka wypełniona czarnym cienkopisem: Sotheby`s | LOT No | P-71 - 1031
akryl/płótno,
40 x 50 cm
sygn. i dat. l.d.: `Witold-K-70`
na odwrocie napis: `P-70-291` oraz naklejka Sotheby`s
akryl, płótno,
61 x 46 cm,
sygn. l. d.: Witold - K.
opisany na odwrocie: na blejtramie: L-95-91, na ramie: L-95-91;
olej, płótno,
71 x 56 cm;
sygn. l. d.: Witold-K. 74-2007
na odwrocie tyuł: P-74-2204
Odbitka typu giclée, akryl;
61,2 x 45,7 cm
Sygnowany l.d.: Giclée 21/50 Witold-K.05
Na odwrocie napis: Giclée 21/50 | Witold-K.05 | E Acrylic
Na krośnie napis: $ 1650 | P69-582A
akryl, płótno,
23 x 13 cm;
sygn. i dat. l. g.: Witold-K. 1970
olej, płótno,
80 x 138 cm;
sygn. i dat. p. d.: WITOLD-K-60
na licu napis ołówkiem: Przyjęty przez / komisję ART 12. XII 60
akryl, płótno
56 x 44.5 cm
sygnowany l.d.: T.B. 82., p.: "sanitet ćpa"
olej, płótno
59 x 120 cm
sygnowany p.d.: Witold - K.67.
olej, płótno, 116,5 x 180 cm;
sygn. l. d.: Witold-K. 74-08
na odwrocie: P - 74 - 2008 - 3031
akryl/płótno,
56 x 33 cm
sygn. i dat. l.d.: `Witold-K-73`
na odwrocie napis: `P-73-1316`
olej, płótno, 71 x 86,5 cm ;
sygn. l. d.: Witold-K `73
na odwrocie napisy: P-1973 - 2130 A / Sotheby`s oraz P - 2130 A / 197
Akryl, płótno;
40,5 x 30,5 cm
Sygnowany w środkowej partii obrazu: Witold-K. 70
Technika własna;
36 x 27 cm
Sygnowany l. d.: Witold-K
akryl, płótno, 34 x 51,5 cm
sygn. l. d.: Witold-K
na odwrocie tytuł
akryl, płótno, 76 x 86,5 cm;
sygn. p.d.: Witold-K. 73,
na odwrocie numer i nalepka z Sotheby`s
Akryl, płótno; 24,3 x 18,8 cm w świetle oprawy
Sygnowany p.d.: Witold-K.71
Na odwrocie okrągła nalepka wypełniona czarnym cienkopisem: Sotheby`s | LOT p-71 | NO 2713
Praca prezentowana na wystawie artysty w Sotheby`s w Amsterdamie w roku 2007.
akryl, płótno
sygnowany l.d. poniżej poziomej kreski: Witold.K. 72
Na odwrocie napis: P-1972-2914 oraz owalna nalepka Sotheby`s
42.5 x 30.5 cm
olej, płótno,
55.5 x 33 cm
sygnowany l.d. poniżej poziomej kreski: Witold . K. 71
Na odwrocie na płótnie napis: P - 71 - 2332; 33 x 56
akryl, płótno, 120,5 x 120,5 cm; wtórnie nabity na blejtram, zmniejszony przez artystę, pierwotnie sygn. i dat. l.d.: Witold-K. 82; na odwrocie nalepka Sotheby`s z tytułem
akryl, płótno, 122 x 81,5 cm; sygn. i dat. u dołu: WITOLD-K. 88; na odwrocie tytuł
Akryl, pianka; 33,5 x 26 cm
Sygnowany l. d.: Witold-K
Praca eksponowana na Wystawie "WITOLD-K w SOTHEBY`S", Amsterdam 2007.
akryl, płótno, 56 x 63 cm;
sygn. i dat. u dołu: Witold-K. 70.
akryl, płótno, 122 x 152 cm;
sygn. i. dat. l.d.: Witold-K.71,
na odwrocie nalepka z tytułem
Akryl, płyta; 31 x 49 cm
Praca reprodukowana w katalogu wystawy Witold-K at Sotheby`s (Warszawa-
Amsterdam 2007, s. 142 l. d.).
litografia barwna, papier, 65 x 49,5 cm (arkusz);
sygn. i dat. p.d.: Witold-K 1984 (ołówkiem); l.d. nr: 75/100 oraz poniżej sucha pieczęć: MICHEL CASSE / LITHO - PARIS
litografia barwna, papier, 33 x 50 cm (arkusz)
sygn. i dat. p.d.: Witold K. 1972 (ołówkiem)
nr l.d.: 86 / 140
akryl, płótno, 51 x 51 cm;
sygn. i. dat. l.d.: Witold-K.81
blacha aluminiowa, malowana i anodyzowana,
69 x 42.5 cm
sygnowany l.d.: Witold - K. 67.
akryl, płótno, 42 x 29 cm;
sygn. i dat. p.d.: Witold - K. 71 oraz na odwrocie
akryl, płótno, ok. 30,5 x 22,5 cm;
sygn. i dat. w środku.: Witold-K. 70;
na odwrocie autorski napis ołówkiem: P-70-1011,
płótno bez blejtramu, wzdłuż lewej krawędzi fabryczna perforacja wykończeniowa
akryl, płótno, 40 x 30 cm;
sygn. p.d.: Witold - K. oraz na odwrocie
akryl, płótno, 44 x 31 cm;
sygn. i dat l.d.: Witold - K. 1972 - 2003 oraz na odwrocie
akryl, płótno, ok. 22 x 26,7 cm;
sygn. i dat. l.d.: Witold-K. 70;
płótno bez blejtramu
akryl, płótno, ok. 21 x 22 cm;
sygn. i dat. p.g.: Witold-K. 70;
na odwrocie autorski napis ołówkiem: P-70-1004,
akryl, płótno, ok. 22 x 29,4 cm;
sygn. i dat. l.d.: Witold-K. 71;
na odwrocie autorski napis ołówkiem: P-71-1015,
płótno bez blejtramu, wzdłuż górnej krawędzi fabryczna perforacja wykończeniowa
akryl, płótno, ok. 26 x 19,7 cm;
sygn. i dat. l.g.: Witold-K. 73;
na odwrocie autorski napis ołówkiem: P-73-1400,
litografia, papier,
45 x 29 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d. Witold K. 66, l.d.: Epreuve d`artiste
P-73-2113 z cyklu LUDZIE, 1973
olej na płótnie, 76 x 86,5 cm,
sygnowany p.d. "Witold - K. 73",
na odwrocie (na płótnie)
"P-73-2113 / 30 x 34"
P-71-1998 z cyklu LUDZIE, 1971
olej na płótnie, 25,5 x 20,5 cm, sygnowany l.d. "Witold - K. 71", na odwrocie (na krośnie) ołówkiem "Witold-K. / P-71-1998"
litografia, papier, 45 x 29 cm;
sygn. l.d.: Epreuve d`artiste / Witold K. 66
olej na płótnie, 33 x 43,3 cm,
sygnowany l.d. "Witold-K. 05",
na odwrocie (na płótnie i blejtramie) "BH-05-197"
płótno naklejone na tekturę,
35,5 x 27,9 cm,
sygnowany l.d. "Witold - K", na odwrocie (na ramie) flamastrem "P-70-2537"