1 zł
2 600 000 zł

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Portret kobiety w czerwieni

olej, płótno, 92 × 65 cm
sygn. l.d.: Ebiche

cena wywoławcza: Wykup abonament

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Stare drzewa

ołówek/papier, 29 x 41,5 cm
sygn. długopisem p.d.: A chere Marta Eugeniusz Eibisch

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Pejzaż z chatami

ołówek/papier, 29,5 x 42 cm
sygn. długopisem l.d.: Eugeniusz Eibisch
p.d. dedykacja długopisem: A Chere et belle Marta pour qu’elle se souvienne de moi

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

KWIATY (HIPEASTRUM), ok. 1970

olej, płótno
73 x 60 cm
sygn. p.d.: Ebiche | Ebiche [mało czytelnie]
na odwrocie:
– na płótnie: napis: 20 | 73 x 60 oraz nieczytelna podłużna pieczątka;
– na górnym blejtramie nalepka Muzeum Lubelskiego z wystawy „mnie interesuje tylko malarstwo“;
– na lewej bocznej listwie: 13 [w kółku];
– na dolnej listwie podłużna pieczątka kolekcji obrazów; obok pieczątka z danymi obrazu

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Martwa natura

Olej, tektura, 64 x 48 cm,
sygn. l.d.: Eibisch

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Pejzaż prowansalski, około 1932-37

olej/płótno, 45,7 x 48 cm
sygnowany l.d.: 'Ebiche'

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Wnętrze pracowni artysty, 1940 r.

olej/płótno, 56 x 65,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Eibisch | 1940.'

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

PEJZAŻ, 1969

olej, płótno
64 x 86,5 cm
sygn. l.d.: Eibisch
Na odwrocie na płótnie nalepka(druk, maszynopis): LA RUOTA Galleria d’Arte - Parma | VIA A. MEZZA, 2 | Autore EUGENIUSZ EIBISCH | Titolo „Paesaggio“ (1969) | Dimensioni cm. 88 x 66 (olio su tela) | Prezzo.
Ponadto na nalepce prostokątna pieczęć galerii: GALLERIA „LA RUOTA“ | Via A. Mazza, 2 - PARMA - Tel. 37-969

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Wazon z kwiatami

tusz lawowany, papier; 41,5 x 29,5 cm;
sygn. p.g. "Eugeniusz Eibisch".
U góry dedykacja autora: "Drogiemu Bodziowi Serdecznemu/ przyjacielowi E.E.".

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Portret żony artysty

olej, płótno naklejone na tekturę;
65 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Ebisch (sic!).

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Pijak

sygn. l.d.
olej, płótno
100x70 cm

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

MARTWA NATURA, ok. 1944

olej, płótno
45,5 x 53,5 cm
sygn. l.d.: Ebiche
na odwrocie na płótnie pionowo barwny szkic twarzy kobiety (zamazany)

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Kaczeńce, lata 1940-1945

olej, sklejka, 47 x 37 cm

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Portret Krystyny Kubaszewskiej, 1944 r.

olej, płótno, 82 × 65 cm, sygn. l. d.: Ebiche

Pochodzenie: Kolekcja rodziny Kubaszewskich.

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Pejzaż z drogą

olej, płótno, 70 x 50 cm, sygn. p. d.: Ebiche, na odwrocie dedykacja autorska: al mio amico / Nuccio / Ebiche

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Czytająca dziewczyna

olej, płótno, 80 x 60 cm, sygn. p.d.: Ebiche, na odwrocie napis: Eugeniusz / ragazza che legge

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Martwa natura - kwiat w doniczce i owoce

olej, płótno, 57 × 48,5 cm
sygn. p. d.: Eibisch

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Konwalie, l. 1940-1950

olej, płótno dublowane, 46 × 38 cm,
niesygnowany

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

olej, płyta; 32,5 x 48 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: eibisch (częściowo czytelnie)

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

KOBIETA W FOTELU, połowa lat 60. XX w.

olej, płótno
102 x 99 cm
sygn. p.d.: Ebiche
Na odwr. na pł. l.g. napis autorski: Dla Kietty i | i Mareczka wdzięczny | bardzo Genek za to że mi | obrazy zachowała | moc całusów, | Ebiche | 22/V 79 r Paris

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Pejzaż z mostem (Francja), 1919 r.

olej/tektura, 47 x 63 cm
sygnowany i datowany l.d.: '1919 | EEibisch'
opisany na odwrociu: 'Eugeniusz Eibisch | Pejzaż z mostem (Francja) [przekreślone] | olej. tekt. sygn. | 48x64' oraz papierowa nalepka

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Kaczeńce, lata 1940-1945

olej, sklejka, 47 × 37 cm
niesygnowany

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Ptaki, l. 1938-1945

olej, sklejka, 41,5 × 50 cm
sygn. p.d.: Ebiche

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

W kawiarni

olej, płótno, 45 × 53,5 cm
sygn. p. d.: Eibisch

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Portret kobiety w czerwieni

olej/płótno, 92 x 65 cm
sygnowany l.d.: 'Ebiche'
na odwrociu nalepka z Villa La Fleur

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Autoportret z paletą

olej/płótno, 130 x 100 cm
sygnowany p.d.: 'Eibisch'

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Martwa natura z figami, po 1930 r.

olej/płótno, 60 x 73 cm
sygnowany p.d.: 'Ebiche'
na odwrociu: napis kredą: 'EBICHE', owalny stempel paryskiej firmy wytwarzającej materiały malarskie - Lucien Lefebvre-Foinet oraz nieczytelna okrągła pieczątka; na poprzeczce krosien malarskich napis kredką: '(...) S 403'

- kolekcja Jack Rozmaryn, Forest Hill, NY
- kolekcja Wojciecha i Ewy Fibaków
- dom aukcyjny Polswiss Art, grudzień 2000
- kolekcja prywatna, Wrocław

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

AKT LEŻĄCY, LATA 30. XX W.

olej, deska, 40 x 48 cm
sygn. p.d.: Ebiche

PROWENIENCJA:
Poznań, kolekcja prywatna
USA, kolekcja prywatna
1987 - kolekcja Wojciecha Fibaka

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

DZIEWCZYNA W ZIELONEJ SUKNI, 1927

olej, płótno, 92 x 64 cm
sygn. p.d.: Ebiche

PROWENIENCJA:
Polska, kolekcja prywatna
USA, kolekcja prywatna
Paryż, 1988 - kolekcja Marka Mielniczuka
Paryż, kolekcja rodziny Nieszawer

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Dziewczyna z Kalabrii

olej, płótno, 100 × 70 cm sygn. l.d.: Ebiche na odwrocie napis: Ebiche / una ragazza di Calabria

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Pejzaż z domem

olej, płótno; 70 x 100 cm; sygn. p. d.: Ebiche, na odwrocie napis: Ebiche / ... (nieczytelny)

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

olej, płótno, 57 x 48,5 cm, sygn. p.d.: Eibisch

*

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

MARTWA NATURA, 1938

olej, płótno
38 x 61 cm
sygn. p.d.: Ejbich
Na odwrocie na ramie nalepka: Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie | R. 1938 Nr 1739 342. | Autor Eibisz Eugeniusz Adres Paryż | Dzieło Martwa natura

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Portret babci [la nonna]

olej, płótno, 80 x 60 cm
sygn. p. d.: Ebiche
na odwrocie napis: Eugeniusz/la nonna /Ebich

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

WAZON z KWIATAMI

tusz lawowany na papierze,
41,5 x 29,5 cm,
sygnowany p.g. "Eugeniusz Eibisch".
U góry dedykacja autora: "Drogiemu Bodziowi Serdecznemu / przyjacielowi E.E."

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

AKT SIEDZĄCY

olej, tektura, 67 x 47 cm
sygn. l.d.: EEibisch

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Martwa natura

olej, płótno, 66 x 84 cm
sygn. p.d.: E. Eibisch

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Rolnik z Kalabrii

olej, płótno; 100 x 70 cm
sygn. l. d.: Ebiche
na odwrocie napis: Ebiche/contadino di calabria/Ebiche

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Dziewczyna z Kalabrii

olej, płótno; 100 x 70 cm
sygn. l. d.: Ebiche
na odwrocie napis: Ebiche/una ragazza di Calabria

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Konwalie, l. 1940-1950

niesygnowany

Wystawiany w Muzeum Lubelskim w Lublinie, wystawa: "Mnie interesuje tylko malarstwo. Eugeniusz Eibisch 1896-1987", 12.10.2007-15.12.2007

Reprodukowany w katalogu wystawy:
Mnie interesuje tylko malarstwo. Eugeniusz Eibisch. Wystawa w 20. rocznicę śmierci artysty, [red.:] D. Kubacka, Muzeum Lubelskie, Lublin 2007, s. 105.

Proweniencja:
z kolekcji z Cannes

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

olej, płótno, 57 x 48,5 cm,
sygn. p.d.: Eibisch

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Ukrzyżowany

olej, płótno, 80 × 60 cm
sygn. p. d.: Ebiche
na odwrocie autorski napis: Eugenius/iesus
Reprodukowany w katalogu: F.F. Ardizzon, Eugeniusz Eibisch 1896-1987. Un polacco in Calabria. Opere pittoriche dal 1975 al. 1985, Accademia Internazionale S. Agosti

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Pejzaż z drzewem

olej, płótno, 50 × 70 cm
sygn. l. d.: Ebiche
na odwrocie autorski napis: Ebiche/POLE ROLNIK
Reprodukowany w katalogu:
F.F. Ardizzon, Eugeniusz Eibisch 1896-1987. Un polacco in Calabria. Opere pittoriche dal 1975 al.. 1985,
Accademia Internazionale S.

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Portret kobiety

olej, płótno, 100 × 70 cm
sygn. p. d.: Ebiche
na odwrocie autorski napis: Ebiche/all amico Ebiche/Ritratto
Reprodukowany w katalogu: F.F. Ardizzon, Eugeniusz Eibisch 1896-1987. Un polacco in Calabria. Opere pittoriche dal 1975 al. 1985, Accademia Inter

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Siedząca

olej, płótno, 100 × 70 cm
sygn. l. d.: Ebiche
na odwrocie autorska dedykacja: per l’amico/mio Nuccio/Eugenius
Reprodukowany w katalogu: F.F. Ardizzon, Eugeniusz Eibisch 1896-1987. Un polacco in Calabria. Opere pittoriche dal 1975 al.. 1985, Accademia I

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Miss Sally

olej/płótno, 80 x 60 cm
sygnowany l.d.: 'Ebiche'

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Mężczyzna z laską

litografia/papier, 33,5 x 29 cm (zadruk) 40 x 35 cm (arkusz)
sygnowany cienkopisem p.d.: 'EEbisch'

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Portret żony na niebieskim tle, 1936-1937

olej, płótno, 81,5 x 62,5 cm
sygn. l.d.: Ebiche
Na odwrocie na krośnie drukowane naklejki: Muzeum Narodowe / w Poznaniu / Inw. W (atramentem), nr. 628 (atramentem), Biennale Intarnazionale d`Arte / di Venezia -1962 / 109, Merci Visitate Dogana Italiana q / 76329; na płótnie drukowany nr 103, niebieskim flamastrem 184/69.
Obraz eksponowany na wystawie monograficznej: Eugeniusz Eibisch obrazy olejne i rysunki, Muzeum Narodowe, Warszawa, maj-czerwiec 1967, kat. poz. 8 (reprodukcja czarno-biała).

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Las, 1977

litografia, papier, 39,5 x 51,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: EEibich. 1977.

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Portret kobiety we wnętrzu

olej, płótno, 102 x 99 cm
sygn. p.d.: Ebiche

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

PEJZAŻ Z KUDOWY, 1947

olej, płótno
53 x 66 cm
sygn. l.d.: Ebiche
na odwrocie na płótnie napis: mal. 1947 r.
Na blejtramie nalepka Muzeum Lubelskiego w Lublinie z wystawy Mnie interesuje tylko malarstwo.

Obraz opisany i wystawiany:
- Mirosława Paroszkiewicz, Eibisch, "Sztuka" Rok (53) XXV 2005, il. s. 9;
- Mnie interesuje tylko malarstwo. Eugeniusz Eibisch, wystawa w 20. rocznicę śmierci artysty, Lublin 12 X - 15 XII 2007, kat. 56, s. 132, il. barwna s. 79.

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

MARTWA NATURA Z FIGAMI, po 1930

olej, płótno
60 x 73 cm
sygn. p.d.: Ebiche
Na odwrocie napis kredą na płótnie: EBICHE.
Ponadto - nieco zatarty - owalny stempel paryskiej firmy oferującej materiały malarskie: TOILES & COULERS | EXTRA FINES | LUCIEN LEFEBVRE-FOINET | PARIS | 19, RUE VAVIN & 2, RUE BRÉA
Nadto nieczytelna pieczątka okrągła. Na poprzeczce krosna napis kredką: [...] S 403.

Pochodzenie: do 1986 Jack Rozmaryn, Forest Hill, New York; kolekcja Ewy i Wojciecha Fibaków; od 2000 kolekcja prywatna we Wrocławiu.

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Las, 1977 r.

litografia/papier, 39,5 x 51,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'EEibisch. 1977.'

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Kwiaty w donicy

olej/deska, 47 x 55 cm
sygnowany l.d.: 'Ebiche'

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

PORTRET KOBIETY W CZERWIENI

olej, płótno, 92 x 65 cm
sygn. l.d.: Ebiche

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

BAŻANT, przed 1939

olej, płótno
73,5 x 50 cm
sygn. p.d.: Ebiche
Na poprzeczce krosna napis kredką: S404

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Portret kobiety

olej, płótno, 81,4 x 65 cm
sygn. l.d.: Ebiche

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Pejzaż,

olej, płótno, 50 x 70 cm
sygn. p.d.: Ebiche

Publikacje: Katalog wystawy indywidualnej, Akademia Internazionale S. Agostino, Rzym, listopad 1981

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Urodzinowe kwiaty

olej, płótno,
sygn. l.d.: Ebiche, na odwrocie napis z dedykacją autorską: auguri per il tuo compleano / Ebiche

Reprodukowany w katalogu: F.F. Ardizzon, Eugeniusz Eibisch. 1896-1987. Un polacco in Calabria. Opere pittoriche dal 1975 al. 1985, Accademia Internazionale S. Agostino, Roma 1981, s. 34

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Domy

olej, płótno, 50 x 70 cm,
sygn. p.d.: Ebiche, na odwrocie napis: Ebiche / POLE

Reprodukowany w katalogu: F.F. Ardizzon, Eugeniusz Eibisch. 1896-1987. Un polacco in Calabria. Opere pittoriche dal 1975 al. 1985, Accademia Internazionale S. Agostino, Roma 1981, s. 41.

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Pejzaż z drogą

olej, płótno, 70 x 50 cm,
sygn. p. d.: Ebiche, na odwrocie dedykacja autorska: al mio amico / Nuccio / Ebiche

Reprodukowany w katalogu: F.F. Ardizzon, Eugeniusz Eibisch. 1896-1987. Un polacco in Calabria. Opere pittoriche dal 1975 al. 1985, Accademia Internazionale S. Agostino, Roma 1981, s. 35.

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Macierzyństwo, około 1976 r.

olej, płótno, 100 × 70 cm
sygn. p. d.: Ebiche
na odwrocie napis: Ebiche / la mamma / con i ...auguri (nieczytelny)

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Kwiaty, około 1976 r.

olej, płótno, 100 × 70 cm
sygn. i dat. p. d.: Ebiche/ 76
na odwrocie dedykacja autorska: all` amico Nuccio / Eugenius / Ebiche / Natale 1978

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Czytająca dziewczyna

sygn. p.d.
olej, płótno
80x60 cm

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Polne kwiaty

sygn. p.d.
olej, płótno
70x50 cm

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

CZYTAJĄCA, ok. 1938

olej, płótno
49 x 73,4 cm
sygn. l.d.: Ebiche
Na odwr. napisy tuszem: 324/71 | 18. x .71 | [podpis nieczytelny]. Obok zatarty stempel.

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Dom nad morzem

olej, płótno, 60 × 80 cm
sygn. l. d.: Ebiche
na odwrocie napis: Ebiche / DE KASA / DRZEWA

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Drzewa

olej, płótno; 50 × 70 cm
sygn. p. d.: Ebiche
na odwrocie napis: Ebiche / DRZEWA / POLE

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Mój przyjaciel malarz Nuccio

olej, płótno; 80 × 60 cm
sygn. p. d.: Ebiche,
na odwrocie napis: Ebiche / il pittore / all amico Nuccio

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Pejzaż z domem

olej, płótno, 60 x 80 cm,
sygn. l.d.: Ebiche, na odwrocie napis: Ebiche / DZIEW MOKASIEV

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Portret kobiety

olej, płótno, 80 x 60 cm,
sygn. l.d.: Ebiche, na odwrocie napis: Ebiche / PORTRET / KOBIETA

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Kwiaty w wazonie

olej, płótno, 70 x 50 cm,
sygn. p.d.: Ebiche, na odwrocie napis: con tanti / auguri / Ebiche

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

olej, płótno, 82 × 65 cm
sygn. l. d.: Ebiche

Kolekcja rodziny Kubaszewskich.
Kolekcja prywatna, Polska

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Pejzaż z Kalabrii

olej, płótno, 50 × 70 cm
sygn. p. d.: Ebiche
na odwrocie napis: Ebiche/ KABIESKA/T.B.CALABRIA

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Urodzinowe kwiaty

olej, płótno, 80 × 60 cm
sygn. l. d.: Ebiche
na odwrocie napis z dedykacją autorską: auguri per il tuo compleano/Ebiche

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Autoportret z paletą

olej/płótno, 130 x 100 cm
sygnowany p.d.: 'Eibisch'

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

BALKON IV, 1966

olej, papier naklejony na płótno
50,5 x 35 cm
sygn. p.d.: Ebi...[?]
na odwrocie na blejtramie nalepka: Muzeum Lubelskie w Lublinie | 20-117 Lublin ul. Zamkowa 9 | Wystawa: | mnie interesuje tylko malarstwo | Eugeniusz Eibisch 1896-1987 | 12.X.2007-15.XII.2007; napis flamastrem: (15)

Obraz wystawiany i opisany:
- Eugeniusz Eibisch, Obrazy olejne, rysunki, Muzeum Narodowe, Warszawa V - VI 1967, kat. poz. 92, il. 54;
- Eugeniusz Eibisch, mnie interesuje tylko malarstwo, wystawa w 20 rocznicę śmierci artysty, Muzeum Lubelskie, Lublin 2007, kat. poz. 63, il. barwna s. 83.

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Kaczeńce, l. 1940 - 1945

olej, sklejka, 47 x 37 cm, Niesygnowany

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Konwalie, l. 1940 - 1950

olej, płótno dublowane, 46 x 38 cm, Niesygnowany

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

olej/tektura, 47 x 63 cm

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Pejzaż z Tropei

olej, płótno; 60 x 80 cm,
sygn. p.d.: Ebiche, na odwrocie napis z dedykacją: Ebiche / paesagiode Tropea / grazie a tua mogle / ... Nuccio

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Martwa natura z arbuzami

olej, płótno; 50 x 70 cm,
sygn. p.d.: Ebiche, na odwrocie napis: Ebiche / .... (dalej nieczytelnie)

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Pejzaż z drogą

olej, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. p.d.: Ebiche, na odwrocie dedykacja autorska: al mio amico / Nuccio / Ebiche

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Ptaki, l. 1938-1945

olej, sklejka, 41,5 x 50 cm
sygn. p.d.: Ebiche

Wystawiany i reprodukowany:
Polski Paryż. Ecole de Paris. Kolekcja Wojciecha Fibaka, grudzień 1999- marzec 2000, Muzeum Narodowe w Szczecinie, s. 242.
Mnie interesuje tylko malarstwo. Eugeniusz Eibisch 1896-1987, 12.10.2007- 15. 12.2007, Muzeum Lubelskie w Lublinie, s. 90.

Jack Rozmaryn, Forest Hill, Nowy Jork
Kolekcja Wojciecha Fibaka

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

olej, płótno, 57 × 48,5 cm
sygn. p. d.: Eibisch

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

PEJZAŻ Z PROWANSJI, 1932-1937

olej, płótno
45,5 x 48 cm
sygn. l.d.: Ebiche

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Martwa natura z książką

olej, płótno, 50 × 70 cm
sygn. p. d.: Ebiche
na odwrocie napis: Ebiche/KAMSKA

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Martwa natura z czerwonymi cebulami

olej, płótno, 50 × 70 cm
sygn. p. d.: Ebiche
na odwrocie napis: Ebiche/CIPOLLA/DI TROPEA

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Pejzaż z domami

olej, płótno, 50 × 70 cm
sygn. p. d.: Ebiche

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Martwa natura

sygn. l.d.
olej, tektura
23x30 cm

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Para pejzaży

1.ołówek, papier; 29 x 42 cm;
sygn. l. d.: Eugeniusz Eibisch
napis p. d.: a chere et belle / Marta pour qu' elle / se souvienne de moi;
2. ołówek, papier; 29 x 41 cm;
p. d. napis: a chere Marta / Eugeniusz Eibisch

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Przy pracy

olej, płótno, 56 x 69 cm,
niesygn.,
na blejtramie sygn.: Eibich

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Kwiaty

sygn. p.d.
olej, płótno
80x60 cm

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Portret dziewczyny

sygn. l.d.
olej, płótno
100x70 cm

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

WAZON z KWIATAMI

tusz lawowany na papierze,
41,5 x 29,5 cm,
sygnowany p.g. "Eugeniusz Eibisch”.
U góry dedykacja autora: "Drogiemu Bodziowi Serdecznemu/ przyjacielowi E.E.”

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Martwa natura

olej, płótno, 44 x 61,5 cm
sygn. p.d.: Eibisch

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

olej/płótno, 66 x 83 cm
sygnowany p.d.: `Ebiche`
ODWROCIE: papierowa naklejka ze Spółdzielni Pracy Artystów Plastyków "Plastyka" w Warszawie z opisem obrazu

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Kwiaty

olej, płótno; 50 x 60 cm;
sygn. p. d.: Ebiche, na odwrocie napis: FLOWERS / 1975

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Chłopka z Kalabrii

olej, płótno; 100 x 70 cm; sygn. p. d.: Ebiche, na odwrocie napis: Eugeniusz / contadina calabrise

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Kwiaty z Tropei (Fiori a Tropea)

olej, płótno, 60 x 80 cm
sygn. l. d.: Ebiche
na odwrocie napis: Eugeniusz Ebiche / fiori a Tropea

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Martwa natura z butelką

olej, płótno, 70 x 50 cm
sygn. l. d.: Ebiche
na odwrocie napis: Ebiche / MAKASKA

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Targ

olej/płótno, 95 x 120 cm

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Kwiaty

olej, płótno, 80 × 60 cm
sygn. p. d.: Ebiche
na odwrocie: Eugenius/ fiori di Natale

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Martwa natura z arbuzami

olej, płótno, 50 × 70 cm
sygn. p. d.: Ebiche
na odwrocie napis: Ebiche /.... (dalej nieczytelnie)

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Pejzaż z Tropei

olej, płótno, 60 × 80 cm
sygn. p. d.: Ebiche, na odwrocie napis
z dedykacją: Ebiche / paesagiode Tropea / grazie a tua mogle /... Nuccio

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Czytająca dziewczyna

olej, płótno, 80 × 60 cm
sygn. p. d.: Ebiche
na odwrocie napis: Eugeniusz / ragazza che legge

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Konwalie, lata 1940-1950

olej, płótno dublowane, 46 × 38 cm
niesygnowany

Wystawiany i reprodukowany:
Mnie interesuje tylko malarstwo. Eugeniusz Eibisch 1896-1987, Muzeum Lubelskim w Lublinie, 2.10.2007-15.12.2007, [katalog z wystawy] red. D. Kubacka, Lublin 2007, s. 105.

Kolekcja prywatna, Cannes
Kolekcja prywatna, Polska

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Dziewczyna z Kalabrii

olej, płótno, 100 × 70 cm
sygn. l. d.: Ebiche
na odwrocie napis: Ebiche / una ragazza di Calabria

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Nabrzeże w Tropei

olej, płótno, 80 × 60 cm
sygn. p. d.: Ebiche
na odwrocie napis: Eugeniusz Ebiche / marina di tropea
W 2013 r. obraz wygrał konkurs i znalazł się na znaczku pocztowym reprezentującym ten region Włoch.

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Cytryny

olej, płótno, 70 × 100 cm
sygn. l. d.: Ebiche
na odwrocie napis: Eugenius Ebich / Limo

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Ptaki, lata 1938-1945

olej, sklejka, 41,5x50 cm
sygn. p. d.: Eibisch

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Martwa natura kwiat w doniczce i owoce

olej, płótno, 57x48,5 cm
sygn.p. d.: Eibisch

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Czerwone mieczyki

olej, tektura, 62 x 50,5 cm,
sygn. l.d.: Eibisch
Na odwrocie pieczęć Wydziału Kultury Prezydium Rady Narodowej m. Krakowa, flamastrem data 6. II. 1970 r.

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Femme au chemisier vert, ok. 1930 r.

olej, płótno, 73 × 54 cm
sygn. l. d.: (E)biche?

Wystawiany i reprodukowany:
mnie interesuje tylko malarstwo. Eugeniusz Eibisch wystawa w 20. rocznicę śmierci artysty, 12.10.2007 - 15. 12.2007,[red.:] D. Kubacka, Muzeum Lubelskie, Lublin 2007, s. 50.
Kolekcja Marka Roeflera.

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Kaczeńce, lata 1940-1945

olej, sklejka, 47 × 37 cm
niesygnowany
Wystawiany i reprodukowany:
mnie interesuje tylko malarstwo. Eugeniusz Eibisch, wystawa w 20. rocznicę śmierci artysty, 12.10.2007 - 15.12.2007, [red.:] D. Kubacka, Muzeum Lubelskie, Lublin 2007, s.106
Kolekcja Karola Zolicha

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Portret Karola Zolicha

olej, płótno; 42 x 53 cm;
sygn. l. d.: Ebiche
Na odwrocie, na płótnie napis: Mal. w Myślenicach VIII. 1945 r. Dołączone autorskie oświadczenie dotyczące osoby portretowanej (przyjaciela malarza).

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Postać siedząca

akwarela, papier; 38,8 x 26,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d. wzdłuż krawędzi: Eibisch

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Portret Karola Zolicha

olej, płótno; 42 x 53 cm;
sygn. l. d.: Ebiche
Na odwrocie, na płótnie napis: Mal. w Myślenicach VIII. 1945 r.
Dołączone autorskie oświadczenie dotyczące osoby portretowanej (przyjaciela malarza).
Por. poz. 133 niniejszego katalogu.

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Portret żony na niebieskim tle, 1936-37

olej, płótno, 81,5 x 63 cm;
sygn. l. d.: Ebiche
Na odwrocie na krośnie malarskim nalepki: Muzeum Narodowe w Poznaniu, Inw. W, nr 628; Biennale Internazionale d`Arte de Venezia 1962, nr 109; MERCI VISITATE z nr 76329; Na płótnie nr 103.

Praca prezentowana na monograficznej wystawie: Eugeniusz Eibisch obrazy olejne, rysunki, Muzeum Narodowe w Warszawie, maj - czerwiec 1967, kat. poz. 8 (reprodukcja czarno-biała).

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Martwa natura z cytrynami [Limoni]

olej, płótno; 70 x 100 cm;
sygn. l. d.: Ebiche
na odwrocie napis: Eugenius Ebich / Limoni

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Portret kobiety [Donna]

olej, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. p. d.: Ebiche
na odwrocie napis: Ebiche / KOBIETA / Donna

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Kwiaty w wazonie, 1978

olej, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. p. d.: Ebiche
na odwrocie dedykacja autorska: all` amico Nuccio / Eugeniusz / Ebiche / Natala 1978

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Dziewczyna z Kalabrii [Una ragazza di Calabria]

olej, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. l. d.: Ebiche

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Nabrzeże w Tropei [Marina di Tropea]

olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. p. d.: Ebiche
W 2013 r. obrazy (poz. 105 i 106) wygrały konkurs i znalazły się połączone na jednym znaczku pocztowym reprezentującym ten region Włoch.

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Kościół na wyspie [La chiesa dell` Isola], 1977

olej, płótno; 70 x 100 cm;
sygn. p. d.: Ebiche
na odwrocie napis: Tropea 12 - VIII 1977 / Eugeniusz Ebiche / La chiesa dell` Isola

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Martwa natura z butelką [Butelka]

olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: Ebiche
na odwrocie napis: Ebiche / BUTELKA

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Portret kobiety

olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. l. d.: Ebiche
na odwrocie napis: Ebiche / PORTRET / KOBIETA

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Portret dziewczyny

olej, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. l. d.: Ebiche
na odwrocie autorska dedykacja: per l`amico / mio Nuccio / Eugenius

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Pejzaż z drogą

olej, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. p. d.: Ebiche
na odwrocie dedykacja autorska: al mio amico / Nuccio / Ebiche

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Pejzaż z domem

olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. l. d.: Ebiche
na odwrocie napis: Ebiche / DZIEW MOKASIEV

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Rolnik z Kalabrii [Contadino di Calabria]

olej, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. l. d.: Ebiche
na odwrocie napis: Ebiche / contadino di calabria / Ebiche

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Pejzaż z Tropei [Paesaggio de Tropea]

olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. p. d.: Ebiche
na odwrocie napis z dedykacją: Ebiche / paesagiode Tropea / grazie a tua mogle / ... Nuccio

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Drzewa [Pole]

olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: Ebiche

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Śpiąca dziewczyna [Ragazza che dorme]

olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. l. d.: Ebiche
na odwrocie napis: Eugeniusz Ebiche / ragazza che dorme

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Kwiaty z Tropei [Fiori a Tropea]

olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. l. d.: Ebiche

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Wazon kwiatów

olej, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. l. d.: Ebiche
na odwrocie napis: Ebiche / WAZON / KWIATÓW

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Pejzaż z domem

olej, płótno; 70 x 100 cm;
sygn. p. d.: Ebiche
na odwrocie napis: Ebiche / ... (nieczytelny)

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. l. d.: Ebiche
na odwrocie napis: Ebiche / Paesaggio de Tropea

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Drzewo [Albero]

olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. p. d.: Ebiche
na odwrocie napis: Eugenius / albero

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Portret [Ritratto]

olej, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. p. d.: Ebiche
na odwrocie napis: Ebiche / allamico Ebiche / Ritratto

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Domy

olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: Ebiche
na odwrocie napis: Ebiche / POLE

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Dom nad morzem

olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. l. d.: Ebiche
na odwrocie napis: Ebiche / DE KASA / DREZEWA

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Ukrzyżowany [Jesus]

olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. p. d.: Ebiche
na odwrocie napis: Eugeniusz / iesus

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Martwa natura z arbuzami

olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: Ebiche
na odwrocie napis: Ebiche / .... (dalej nieczytelnie)

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Martwa natura z butelką

olej, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. l. d.: Ebiche

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Starzec z Tropei [Il vecchio in Tropea]

olej, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. l. d.: Ebiche
na odwrocie napis: Ebiche / il vechio in Tropea

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Pejzaż z Kalabrii

olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: Ebiche
na odwrocie napis: Ebiche / MALIESKWA / CALABRIA

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Urodzinowe kwiaty

olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. l. d.: Ebiche
na odwrocie napis z dedykacją autorską: auguri per il tuo compleano / Ebiche

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Matka karmiąca

olej, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. p. d.: Ebiche

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Pejzaż [Pole - Rolnik]

olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. l. d.: Ebiche
na odwrocie napis: Ebiche / POLE ROLNIK

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Portret babci [La nonna]

olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. p. d.: Ebiche
na odwrocie napis: Eugeniusz / la nonna / Ebiche

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Chłopka z Kalabrii [Contadina calabrise]

olej, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. p. d.: Ebiche
na odwrocie napis: Eugeniusz / contadina calabrise

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Pejzaż z Kalabrii

olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: Ebiche
na odwrocie napis: Ebiche / KABIESKA / T.B.CALABRIA

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Martwa natura z czerwonymi cebulami [Cipolla di Tropea]

olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: Ebiche
na odwrocie napis: Ebiche / CIPOLLA / DI TROPEA

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Mój przyjaciel malarz Nuccio [Il pittore all` amico Nuccio]

olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. p. d.: Ebiche
na odwrocie napis: Ebiche / il pittore / all` amico Nuccio

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Pejzaż z drzewem [Pole / Rolnik]

olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. l. d.: Ebiche

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Martwa natura z książką

olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: Ebiche
na odwrocie napis: Ebiche / KAMSKA

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Pijak [L`ubriaco]

olej, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. l. d.: Ebiche
na odwrocie napis: Ebiche / L`ubriaco

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Martwa natura z winogronami [Natura morta]

olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. p. d.: Ebiche
na odwrocie napis: natura morta / Eugeniusz

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Kwiaty [Flowers], 1975

olej, płótno; 50 x 60 cm;
sygn. p. d.: Ebiche
na odwrocie napis: FLOWERS / 1975

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Czytająca dziewczyna [Ragazza che legge]

olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. p. d.: Ebiche

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Pejzaż z polem i domami [Pole]

olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: Ebiche

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Kwiaty [Fiori di Natale]

olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. p. d.: Ebiche
na odwrocie napis: Eugenius / fiori di Natale

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Portret kobiety [Ritratto di donna]

olej, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. p. d.: Ebiche
na odwrocie autorska dedykacja: Ebiche ritratto di donna / all`amico Nuccio / con mille grazie per tua gentileza

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Martwa natura z ananasem

olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: Ebiche

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Polne kwiaty w wazonie [Fiori di campo]

olej, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. p. d.: Ebiche
na odwrocie napis: Ebiche / fiori di campo

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Staruszek z Kalabrii [Il Vecchio di Calabria]

olej, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. l. d.: Ebiche
na odwrocie napis: il Vechio di / Calabria / Eibiche

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Pejzaż z domami

olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: Ebiche

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Kwiaty w wazonie

olej, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. p. d.: Ebiche
na odwrocie napis: con tanti / auguri / Ebiche

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Para pejzaży

1.ołówek, papier; 29 x 42 cm;
sygn. l. d.: Eugeniusz Eibisch napis p. d.: a chere et belle / Marta pour qu` elle / se souvienne de moi;
2. ołówek, papier; 29 x 41 cm; p. d. napis: a chere Marta / Eugeniusz Eibisch

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Bratki

olej, płótno; 57,5 x 70 cm;
sygn. p. d.: Ebische
Na odwrocie nalepka kolekcjonerska Karola Zolicha.

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Martwa natura

olej, płótno, 42,5 × 59,5 cm
sygn. p. d.: Eibisch

Estymacja: 35 000 - 40 000 zł

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

olej, płótno, 81,5 x 63 cm;
sygn. l. d.: Ebiche
Na odwrocie na krośnie malarskim nalepki: Muzeum Narodowe w Poznaniu, Inw. W, nr 628; Biennale Internazionale d`Arte de Venezia 1962, nr 109;
MERCI VISITATE z nr 76329; Na płótnie nr 103.

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Martwa natura z zabawkami odpustowymi

olej, sklejka; 50 x 70 cm;
sygnowany po prawej stronie u góry: Ebiche
na odwrocie opinia Leszka Ludwikowskiego z 1985 roku

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

WAZON Z KWIATAMI

tusz lawowany na papierze,
41,5 x 29,5 cm,
U góry dedykacja autora: "Drogiemu Bodziowi Serdecznemu/ przyjacielowi E.E."

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Śpiąca dziewczyna, przed 1939

olej, płótno; 73 x 63 cm
sygn. p.d. Ebiche
Na odwrocie nalepka: Muzeum Narodowe/ w Warszawie/ DM 853

W maju 1993 obraz przekazany w depozyt do Muzeum Narodowego w Warszawie
Obraz ze zbiorów Art-B

Estymacja: 80000 - 100000 PLN

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Bratki

olej, płótno; 57,5 x 70 cm;
sygn. p. d.: Ebische

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Kobieta z dzieckiem

flamaster czarny, papier;
26 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Eibisch (ołówkiem)

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Kobieta z dzieckiem

flamaster czarny, papier; 26 x 37 cm (w świetle oprawy);

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Portret staruszki

litografia/papier, 40 x 35 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `E.Eibisch`

Estymacja: 1 200 - 1 800

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Akt młodej dziewczyny

olej, płótno; 81 x 62 cm
Na odwrocie nalepka:
Muzeum Lubelskie w Lublinie/ Wystawa "Mnie interesuje tylko malarstwo/ Eugeniusz Eibisch 1896-1987. 12.X.2007 - 15.XII.2007

Wystawiany: Wystawa "Mnie interesuje tylko malarstwo. Eugeniusz Eibisch 1896-1987, 12.października 2007 - 15. grudnia 2007

Estymacja: 45000-50000 zł

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Gladiole

olej, tektura; 62 x 50,5 cm;
sygn. l. d.: Ebiche
na odwrocie stempel miejskiego konserwatora zabytków w Krakowie z lutego 1970 roku

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Akt, 1938 r.

olej, płótno, 51 × 68 cm
sygn. p. d.: Eibisch
na odwrocie nalepka z TPSP w Krakowie
oraz napis: dla Wiktor (ii) Hertz/Eibisch

Estymacja: 29 000 - 35 000 zł

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Portrait d'homme

olej, płótno
54,5 x 46 cm
sygn. l.d.: Ebiche

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Pół-akt kobiecy we wnętrzu, 1950

Olej, płótno; 81 x 100 cm
Sygn. p.d Ebiche

Estymacja: 75.000 - 85.000 zł

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Martwa natura z butelką

sygn. p.d.
olej, pilśnia
52.5x44

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Maki

Olej, płótno, 72 x 53 cm
sygn..l.d. p.d. Ebische

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Bratki

Olej, płótno; 57,5 x 70 cm
Sygn. p.d. Ebiche

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Pejzaż z Kudowy z bramką, 1946

olej, płótno, 65 x 83 cm;
sygn. p. d.: Ebiche
Na odwrocie na krośnie malarskim nalepka wystawowa z Muzeum Narodowego w Warszawie, Galeria Malarstwa Współczesnego.

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Cyklameny w doniczce, ok. 1960

flamaster czarny, papier, 39 x 45 cm (w świetle oprawy);

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

olej, płótno, 65 x 83 cm;
sygn. p. d.: Ebiche

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Le rouget

olej, płótno
80,5 x 60 cm
sygn.l.d.: Ebiche

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

olej, płótno, 65 x 83 cm;
sygn. p. d.: Ebiche

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Rudowłosa, przed 1964

olej, płótno, 86 x 66 cm;
sygn. l. d.: Ebiche
Obraz reprodukowany w: Wielka Encyklopedia Powszechna PWN, T. 6, Warszawa 1965, tablica barwna po s. 824 - Malarstwo VII, tu z tytułem "Rudowłosa". Obraz ze znanej kolekcji Karola Zolicha w Krakowie.

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Composition aux fruits

olej, płótno
50 x 65 cm
sygn. p.d.: Ebiche

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Akt leżącej

olej/płótno, 51 x 68 cm
sygnowany p. d.: `Eibisch`

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

PAYSAGE DE PROVENCE

olej, płótno
sygn. l.d.: "Ebiche"
53 x 66 cm
proweniencja: Ancienne Collection Zborowski

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

JEUNE FILLE EN BLEU, ok. 1930

olej, płótno
sygn. l.d.: "Ebiche"
81 x 65 cm
proweniencja: Galeria Zak, Paryż
Collection européenne

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

FEMME A LA FLEUR

olej, płótno
sygn. l.d.: "Eibiche"
48,50 x 41 cm

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

PORTRAIT DE FEMME

olej, płótno
sygn. l.d.: "Ebiche"
66 x 50 cm

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Pejzaż z Kudowy

Olej, płótno;
65 x 83 cm
Sygn. p.d. Ebiche
Na krośnie: Nalepka: MUZEUM NARODOWE W WARSZAWIE/ Galeria Malarstwa Współczesnego

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Rudowłosa ? Portret aktorki Aleksandry Śląskiej

Olej, płótno;
86 x 66 cm
Sygn. l.d. Ebiche
Na odwrocie: pieczęć Prezydium Rady Narodowej - zgoda na wywóz obrazu za granicę

Reprodukowany: Wielka Encyklopedia Powszechna PWN, Warszawa 1965, Tom 6, strona 824

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Cyklameny w doniczce

flamaster, papier,
39 x 44,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. oł. p.d.: Eibisch

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Śpiąca dziewczyna, przed 1939

olej, płótno;
73 x 63 cm
sygn. p.d. Ebiche

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Dziewczynka z parasolką

olej, płótno;
92 x 73 cm
sygn. l.g. EIBISCH

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Zamyślona kobieta

olej, płótno;
72 x 60 cm

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Portret kobiety

olej, płótno;
65 x 54 cm

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Martwa natura z czosnkiem, ok. 1924

olej, płótno;
60,5 x 72,7 cm
sygn. l.d. Eugene Ebich

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Śpiąca dziewczyna

olej, płótno;
65,2 x 54 cm
sygn. p.d. Ebiche

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Akt młodej dziewczyny

olej, płótno;
65 x 54 cm

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

RUDOWŁOSA - PORTRET AKTORKI ALEKSANDRY ŚLĄSKIEJ

olej/płótno, 86 x 66 cm
sygnowany l. d.: `Ebiche`
ODWROCIE: pieczęć Prezydium Rady Narodowej - zgoda na wywóz obrazu za granicę

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

WAZON Z KWIATAMI

tusz lawowany,
papier 41,5 x 29,5 cm,

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Dziewczyna w czerwonym kaftaniku, 1963

olej, płótno;
89,5 x 69,5 cm
sygn. p.d Ebiche

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Martwa natura z owocami

sygn. l.d.
olej, tektura
22.5x27.5

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Pejzaż z południa Francji, ok. 1926

olej, płótno, 40,5 x 60 cm;
sygn. l.d.: Ebiche

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Postać siedząca

akwarela, papier,
38,7 x 26,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Eibisch (ołówkiem, wzdłuż krawędzi)

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

CYKLAMENY W DONICZCE

flamaster/papier,
39,5 x 45,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany ołówkiem p. d.: 'Eibisch'

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

PEJZAŻ Z SYCYLII

akwarela/papier,
42,5 x 56,5 cm (w świetle passe - partout)

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Ryby w czerwonej misie

olej, płótno;
70 x 93,5 cm
sygn. p.d. Ebiche
Na odwrocie nalepka:

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Portret młodzieńca

olej, płótno;
55 x 45,7 cm
sygn. p.d. Ebiche

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

WIELKA RYBA

olej/płótno,
81 x 60 cm
sygnowany l. d.: `Eibich`

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Akt młodej dziewczyny

olej, płótno;
80,5 x 61,5 cm
niesygnowany
Na odwrocie nalepka:
Muzeum Lubelskie w Lublinie/ Wystawa "Mnie interesuje tylko malarstwo/Eugeniusz Eibisch 1896-1987. 12.X.2007 - 15.XII.2007

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

PEJZAŻ Z KUDOWY Z BRAMKĄ, 1946 R.

olej/płótno, 65 x 83 cm
sygnowany p. d.: `Ebiche`

ODWROCIE: naklejka: `Muzeum Narodowe w Warszawie | Galeria Malarstwa Współczesnego` z opisem obrazu oraz pieczątka ze składu przyborów malarskich Róży Aleksandrowicz w Krakowie

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Scena w kawiarni

olej, płótno, 45,5 x 53,5 cm;
sygn. p. d.: Eibisch

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Kaczeńce

olej, sklejka; 47 x 37 cm
sygn. l.d. Ebiche

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

olej/płótno
65 x 83 cm
sygn. p.d.: `Ebiche`
na odwrocie nalepka: `Muzeum Narodowe w Warszawie / Galeria Malarstwa Współczesnego` z opisem obrazu

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

KWIATY, 1940

olej, tektura,
64.5 x 52 cm
sygnowany l.d.: Ebiche
Na odwr. napis czarną kredką: mal. 1940 r.; nalepki: l.d. - z napisem 13; l.g. - wystawy w Muzeum Lubelskim w 2007

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Kwiaty

olej/płótno, 54,5 x 47 cm
sygnowany p. d.: `Ebiche`

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Na plaży

kredki, papier,
27,8 x 39,4 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Eib... (ołówkiem)

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Portret kobiety

olej/płótno, 90 x 62 cm

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Drzewa nad wodą

olej/tektura, 50 x 60 cm
sygnowany p. d.: `Eibisch`
obraz posiada opinię Bożeny Gałkowskiej

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

WAZON Z KWIATAMI

tusz lawowany, papier 41,5 x 29,5 cm, sygnowany p.g. "Eugeniusz Eibisch". U góry dedykacja "Drogiemu Bodziowi Serdecznemu/
przyjacielowi E.E."

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Scena w kawiarni

olej/płótno,
45,5 x 53,5 cm
sygn. p.d.: `Eibisch`

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Cyklameny w doniczce

rysunek, flamaster/papier,
39,5 x 45,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: `Eibisch` (ołówkiem)

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Odpoczywający

technika mieszana, papier
26,3 x 32,3 cm (w świetle oprawy);

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Postać siedząca

akwarela, papier, 38,7 x 26,7 cm (w świetle oprawy);

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Leżący akt

flamaster czarny, papier, 26 x 37 cm (w świetle oprawy);

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Na plaży

kredki, papier,

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Martwa natura

olej, płótno, 37,5 x 45 cm;
sygn. l. d.: Ejbisz
Obraz z kolekcji Jana Szancenbacha. Kwota uzyskana ze sprzedaży zasili Fundusz Stypendialny im. prof. Jana Szancenbacha.

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Martwa natura

olej/płótno
sygn. p.d.: Eibisch, wym.: 42,5 x 59,5 cm

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Autoportret, 1975 r.

olej/płótno, 97 x 74 cm
sygn. p. d.: `Eibisch`
na odwrociu nieczytelna pieczęć oraz napis: `Kochany Karolu dziękuję Ci / serdecznie za opiekę / bez której (chorzy) / zginęlibyśmy / 30 pazd, 1975 r. Senek`

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

STRAŻ GRANICZNA, ok. 1947

olej, płótno
67 x 87 cm
sygnowany p.d.: Eibiche

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Las

litografia, papier, 39,5 x 51,5 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: Eibisch 1977. (ołówkiem)

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Portret kobiety

olej, płótno, 82 x 65 cm;
sygn. l. d.: Ebiche

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Przyjaciółki

olej, płótno, 78,5 x 63,5 cm

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Anemony

olej, płótno, 60 x 72 cm;
sygn. p.d.: Eibisch

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Portret kobiety, ok. 1960

olej, płótno,
53 x 40 cm
sygnowany p.d.: E. Eibisch

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Portret młodej damy, 1944

olej, płótno, 100 x 72 cm
sygn. l.d.: Ebiche
Kolekcja Krystyny Kubaszewskiej

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Ryby w czerwonej misie

olej, płótno, 70 x 94 cm;
sygn. p.d.: Eibisch

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Ptaki

olej, sklejka, 37 x 46 cm
sygn. p.d.: Ebiche
na odwrociu naklejka: Zezwala się na wywóz / z dn. 18 X 1955 / L.dz. MOZ r VII - 346 - 286 / 50 / St. RADCA
poniżej: Autor Eibisz Eugenjusz / Adres Paryż / Dzieło Ptaki / Wykonanie ol. / cena

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Martwa natura z czosnkiem i owocami, ok. 1924

olej, płótno, 60,5 x 72,7
sygn. l.d.: Eugene [inną farbą] Ebich.

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Martwa natura z bananami, ok. 1925

olej, płótno
50 x 61 cm
sygn. l.g.: Ejbisz

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Autoportret, 1975 r.

olej/płótno, 97 x 75 cm
sygnowany p. d.: `Eibisch`
na odwrocie dedykacja: `Kochany Karolu! Dziękuję Ci | Serdecznie za opiekę | bez której (chorzy) | zginęlibyśmy | 30 paź. 1975 Genek`

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Kaczeńce

olej/sklejka, 47,5 x 37 cm

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

KWIATY, lata 50

tusz, pióro, patyk, papier,
28.1 x 40 cm
sygnowany p.d.: Eugeniusz Eibisch (sygnatura wytłoczona długopisem na czarnym tle)

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Maki z białym talerzykiem

olej, płótno, 60 x 54 cm;
sygn. p.d.: Ebiche
na odwrocie nalepka TPSP w Krakowie z wystawy Malarstwa i Rzeźby z 2-30. IX. 1945 r. z tytułem obrazu; oraz napis u dołu na płótnie: mal. 1945 r.

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

AKT, ok. 1964

olej, płótno,
51 x 68.5 cm
sygnowany p.d. brązową farbą: Eibisch
na odwrocie, na płótnie napis: 87. dla Wiktorii Hertz | Eibisch
oraz nalepka: TOW. PRZYJ. SZTUK PIĘKN. W KRAKOWIE | Autor E.Eibisch | Tytuł dzieła Akt | Rodzaj dzieła ol. pł. Cena 1300 | Podpis autora Eibisch;
poniżej nieczytelny napis ołówkiem.

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Pejzaż prowansalski

Olej, sklejka, 37,5 x 46
Nie sygn., na odwrociu napis l. d.: "Ebiche"

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Śpiąca Dziewczyna, przed 1939

olej, płótno,
73 x 62.5 cm
sygnowany p.d.: Eibiche
W maju 1993 obraz przekazany w depozyt do Muzeum Narodowego w Warszawie.
Obraz ze zbiorów Art-B

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

MARTWA NATURA Z RYBĄ, przed 1939

olej na płótnie,
28,3 x 39 cm,
sygnowany p.d. "Ebiche"

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Scena w kawiarni

olej/płótno, 45,5 x 53,5 cm
sygnowany p. d.: "Ebiche"

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

KWIATY W WAZONIE

Olej na płótnie naklejonym na tekturę
55,8 x 46 cm
Sygnowany l.d. - "Eibisch"

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Plaża

olej/płótno, 37,5 x 50 cm
sygnowany p. d.: `Ebiche`

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Przyjaciółki

olej, płótno,
78,5 x 63,5 cm

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Konwalie w wazonie

nie sygnowany
olej, płótno
46.5x38

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Cyklameny w doniczce

Sygnowany ołówkiem p. d.: "Eibisch"
Flamaster/papier, 39,5 x 45,5 cm (w świetle oprawy)

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

olej na płótnie,
28,3 x 39 cm,
sygnowany p.d. "Ebiche"

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Psina, 1972

olej, płótno
48,5 x 62 cm

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Wnętrze lasu

ołówek ,papier,
31,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: E Eibisch 1972

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

MARTWA NATURA Z ŻÓŁTYMI RÓŻAMI I FILIŻANKĄ

olej na tekturze, 47,5 x 37 cm w świetle ramy, niesygnowany

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Psinka

olej, płótno, 48,5 x 62 cm

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Erotyk

długopis, papier, 22 x 28 cm;
sygn. p. d. (z dedykacją): Drogi Bodziu / Zamiast / E. Eibisch

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

KWIATY, 1940 r.

Olej na tekturze 65 x 52 cm
Sygnowany l.d. - "Ebiche"

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Portret mężczyzny, po 1960

olej, płótno,
45.5 x 38.2 cm
sygnowany p.d.: Eibisch
Na odwrocie napis ołówkiem: N. 5.

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Kwiaty w wazonie

65 x 52 cm, olej, tektura,
sygn. l. d. Eibisch, na odwrociu napisy: mal. 1940, oraz: wł. Karol Zalicki

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

PEJZAŻ

Tusz lawowany na kartonie 43 x 56,5 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany p.d. - "Eibiche"

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

ETIUDA CZYNU REWOLUCYJNEGO

Olej na płótnie 50 x 64,5 cm
Nie sygnowany

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

olej, płótno, 49,8 x 65
sygn. l. d.: Ebiche

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Wnętrze lasu

ołówek, karton, 32 x 27,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: E. Eibisch 1972

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

KOBIETA Z MANDOLINĄ

olej na tekturze, 65 x 57,5 cm
sygnowany l.d. "E.Ejbisz" [!].

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

BRZEMIENNA, 1960

olej na płótnie, 75 x 59,5 cm
sygnowany l.d. "Eibisch".

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

AKT, lata 30-te

olej na płótnie, 51 x 68,5 cm,
sygnowany p. d. "Eibisch", na odwrocie ręką artysty dedykacja "Dla Wiktorii Hertz/Eibisch", naklejka wystawowa TPSP w Krakowie oraz tuszem numer 37 (być może dotyczy wystawy z grudnia 1938 roku)

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Portret dziewczyny

olej, płótno, 65 x 52 cm;
sygn. u dołu: 1927 Ebiche

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

AKT, lata 50. XX w.

Olej, tektura; 51 x 64,7 cm
Nie sygnowany

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

BRZEMIENNA, 1960

olej na płótnie, 75 x 59,5 cm,
sygnowany l.d. "Eibisch".

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

KOBIETA Z MANDOLINĄ

olej na tekturze, 65 x 57,5 cm,
sygnowany l.d. "E.Ejbisz"[!].

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

PORTRET KOBIETY, lata 30.

Olej, tektura naklejona na drugą tekture; 48 x 34 cm
Sygn. p.d.: Eibisch

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

PEJZAŻ Z POŁUDNIOWEJ FRANCJI, 1925-1930

olej, płótno, 50,3 x 60 cm
sygnowany l.d.: Ebiche

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

olej, tektura, 62 x 46 cm (w świetle passe - partout);
sygn. l.d.: Eibisch / 919 (?)

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

tusz lawowany, karton, 43 x 56,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p.d.: Eibisch

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Drzewa

ołówek, papier, 32 x 27,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p.d. - EEibisch 1972

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

PORTRET DZIEWCZYNY

1927 r.
Olej na płótnie 64,5 x 52 cm
Sygnowany śr.d. - "1927 E. Ebiche"

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

olej, płótno
50 x 60,6 cm

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Martwa natura z rybami, po 1925

olej, płótno
60 x 51 cm

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Irysy w dzbanku, przed 1939

olej, płótno,
67 x 51 cm
sygnowany p.d.: Ebiche

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Autoportret

olej na płótnie, 45,5 x 38 cm
sygnowany p.d.: "Eibisch"

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

olej na płótnie, 66,5 x 83 cm
sygnowany p.d.: "Ebiche"

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Etiuda rewolucyjna

olej na płótnie, 50 x 64,5 cm
W pracy tej farba kładziona jest
w specyficzny dla Eibischa sposób - z rozmachem, szerokimi pociągnięciami pędzla. Dopiero w nawarstwieniu się różnych plam barwnych wyłania się niewidoczna z pozoru forma. Mimo pewnego "rozluźnienia" konturu kompozycje Eibischa nie przekroczyły nigdy granicy abstrakcji.

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Kwiaty w wazonie

olej na tekturze 65 x 48,5 cm
sygnowany l.d.: "Eibisch"

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Portret artysty w pracowni

olej na płótnie, 96,7 x 74,3 cm
sygnowany p.d.: "Eibisch"
na odwrocie dedykacja

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Kobieta robiąca na drutach

olej, płótno, 47 x 32 cm;
sygn. p.d.: Eibisch

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Martwa natura z figami, ok.1938

olej, płótno
60 x 72 cm

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Pejzaż wiejski

olej, płótno 45,2 x 46
sygnowany u dołu po prawej: "Ebische"

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Kobieta podparta

olej, płótno, 82x66cm,
sygn.l.d.: - E. Eibisch

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Pejzaż prowansalski

olej, sklejka
37 x 46 cm

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Kwiaty w wazonie

olej na tekturze
65 x 48,5 cm
sygnowany l.d.: "Eibisch"

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Ryby w czerwonej misie

olej na płótnie,
67 x 90 cm
sygnowany p.d.: "Eibisch"

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Kwiaty w wazonie

olej na tekturze
65 x 48,5 cm
sygnowany l.d.: "Eibisch"

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Ryby w czerwonej misie

olej na płótnie,
67 x 90 cm
sygnowany p.d.: "Eibisch"

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Pejzaż z Sycylii

akwarela i tusz na kartonie,
42,5 x 56,5 cm w świetle p-p, sygnowany ołówkiem p.d.: "Eibisch".
na odwrocie pieczęć krakowskiej pracowni introligatorskiej Volumin

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Brzemienna, 1960

75.5 x 59.5 cm
olej, płótno

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Martwa natura z melonami

olej, płótno
46 x 61,2 cm

EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)

Portret dziewczyny

olej, płótno
64,5 x 52 cm

liczba obiektów: 317