1 zł
2 600 000 zł

SETKOWICZ Adam (1876 Kraków - 1945 Kraków)

Zaprzęg zimą

olej, płótno dublowane, 40 × 74 cm
sygn. l. d.: A. Setkowicz

cena wywoławcza: Wykup abonament

Przy ognisku

olej, tektura, 35 × 70 cm
sygn. l. d.: A. Setkowicz
na odwrocie nalepka: Stefan Rajkowski/ stroiciel-korektor/fortepianów i pianin/ Zakopane, al.. 1 Maja 7 a/Tel. 39–86 z odręcznymi zapiskami: 15 XII 1977/ kolekcjoner obrazów/zapłacił za ten obraz/40 00

Przed chałupą

akwarela, papier, 16 x 30,5 cm
sygn. l. d.: A. SeTKowicz

Wyjazd do miasta zimą

akwarela, papier, 14,5 × 30,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: A. SeTKowicz

Polowanie, 1919 r.

olej, tektura, 24 × 35 cm w świetle ramy,
sygn. i dat. l. d.: A.Setkowicz 919, na odwrocie dedykacja urodzinowa z 1954 r.

Zwózka siana

akwarela, papier, 16 × 30,5 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: ASetkowicz
na odwrocie pieczęć SALON SZTUKI/OPRAWAOBRAZÓW/ALFRED WAWRZECKI/ KRAKÓW, UL. SZCZEPAŃSKA 9.

HALKA W ROZPACZY, 1912

Olej, płótno naklejone na tekturę; 37,5 x 28 cm
Sygnowane l.d.: A. Setkowicz 912

Zimorodek

Olej, płótno, tektura, wym.23,5 x 46,5 cm,
sygn. p.d.: A. Setkowicz.

Wesele krakowskie

olej, dykta; 54 x 93,5 cm;
sygn. p. d.: A. Setkowicz 922[?];
na odwrocie nalepka galeryjna krakowskiego Salonu Sztuki z opisem pracy

Wyjazd saniami na polowanie

olej/płótno, 45 x 90 cm
sygnowany l.d.: 'A. Setkowicz'

Wesele krakowskie

olej/tektura, 41,5 x 63 cm

Modlitwa na pustyni

olej, płótno, 34,5 × 48,5 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: A.Setkowicz

Zaprzęgi zimą

sygn. l.d.
akwarela, gwasz, papier
16x32 cm

Przed chatą

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 15 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz.

DWOJE SAŃ W LESIE

Akwarela, gwasz, papier; 16 x 30,5 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz

Wiejska dziewczyna

Akwarela, papier, 28,5 x 38 cm,
sygn. p.d.: A. Setkowicz.

Pejzaż leśny

olej/płótno naklejone na tekturę, 19,5 x 25 cm (w świetle passe-partout)

Wesele krakowskie

olej, dykta; 54 x 93,5 cm;

Scena rodzajowa

akwarela, tektura; 16 x 30,8 cm w świetle ramy;
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Góral w saniach

akwarela/papier, 15,5 x 23 cm
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Sanie jadące przez zaśnieżone pola

akwarela/papier, 15,5 x 23,5 cm
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Sanna

akwarela, gawasz, papier, 27,5 x 47 cm w świetle ramy, sygn. l. d.: A.Setkowicz

"Wiara", 1917 r.

akwarela/papier, 26 x 16,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'A. Setkowicz 917'

Przy saniach

akwarela, tektura, 16 × 31,5 cm
sygn. l. d.: A.Setkowicz

Przed chatą

akwarela, gwasz, tektura, 16,5 × 30,5 cm
sygn. l. d.: A.Setkowicz

Zima

olej, płótno, 45 x 94 cm, sygn. l. d.: A. Setkowicz

Rozmowy przy saniach

akwarela, papier, 14,5 x 29 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Odpoczynek

akwarela, papier; 15,2 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz.

Powrót saniami o zmierzchu

olej, płótno naklejone na tekturę; 48,5 x 96 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz.

Postój w lesie

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 17 x 30 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz.

MODLITWA BEDUINA

Olej, płótno; 39,5 x 49,5 cm
Sygnowany p.d.: A. Setkowicz

W lesie

olej, płótno, 36 × 69,5 cm
sygn. l. d.: A.Setkowicz

Kobieta w polu

olej, płótno naklejone na tekturę, 36,5 x 50,5 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz.

Powrót saniami o zmierzchu

sygn. l. d.: A. Setkowicz.

Przy wozie

akwarela, papier, 15 × 30 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: A.Setkowicz

Przy studni

akwarela, papier, 15 × 30 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: A.Setkowicz

ZIMĄ PRZED CHATĄ

olej, płótno naklejone na tekturę
45 x 94 cm
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Na polnej drodze

olej, płótno, 17 x 27 cm, sygn. p.d.: malował z natury A.Setkowicz

Zaprzęg przed chatą

akwarela/papier naklejony na tekturę, 14,5 x 30,3 cm (arkusz)
sygnowany l.d.: 'A.Setkowicz'
na odwrociu stempel składu przyborów malarskich Róży Aleksandrowicz w Krakowie

Galopem przez wieś

olej, płótno; 48,5 x 96 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz.

Para obrazów: HALKA I JANUSZ, , HALKA W ROZPACZY, 1912

Olej, płótno naklejone na tekturę; 37 x 28 cm

Powrót saniami o zmierzchu

sygn. l. d.: A. Setkowicz.

Przed karczmą, ok. 1918

olej, płótno; 48 x 80,7 cm;
sygn. l. d.: A Setkowicz.

PRZY SANIACH

Akwarela, papier; 17 x 32 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz

Scena rodzajowa zimą

akwarela, papier, 21 x 37 cm w świetle oprawy
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Wiejskie pogawędki

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier żeberkowy
naklejony na tekturę; 15,5 x 31 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz.

Chłopskie pogaduchy

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier żeberkowy naklejony na tekturę; 16 x 30,5 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz.

Przed polowaniem, 1926 r.

olej/płótno, 47 x 91 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'A.Setkowicz | 1926'
na krośnie malarskim dwie pieczęcie z numerem '40'

Po polowaniu

olej, płyta malarska, 52 × 116 cm w świetle ramy
sygn. l. d: A.Setkowicz

TROJE SAŃ PRZED KAPLICZKĄ

Akwarela, papier; 15 x 31 cm
Sygnowany l.d.: A.Setkowicz

Na polowanie

akwarela/papier, 15 x 23 cm (w świetle ramy)

Kraków - Kościół Mariacki

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 31 x 23 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz.

Przed chałupą

sygn. l.d.
akwarela, gwasz, papier/tektura
16x30.5 cm

Wieś zimą

sygn. l.d.
15.5x31 cm

Trzy zaprzęgi

akwarela, papier, 16 x 31 cm w świetle oprawy,
sygn. l.d.: A.Setkowicz

Studium - Zaprzęg

akwarela, papier, 15 x 31,5 cm w świetle oprawy,
sygn. l.d.: A.Setkowicz

Przed chatą

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier żeberkowy; 23 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz.

Spotkanie przy studni

olej, płótno, 46 x 94 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz.

HALKA W ROZPACZY, 1912

Sygnowany l.d.: A. Setkowicz 912

HALKA I JANUSZ, 1912

Olej, płótno naklejone na tekturę; 36,5 x 28,5 cm

Modlitwa araba

olej, płótno, 40,5 x 67 cm
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Zaprzęgi zimą

akwarela, papier, 26 x 46 cm, sygn. l.d.: A. Setkowicz

Przed polowaniem

akwarela, papier, 15 x 30 cm w świetle passe-partout, sygn. l.d.: A. Setkowicz

Motyw zimowy

olej, płótno, 47 x 96 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz.

SCENA RODZAJOWA

Akwarela, papier, 16 x 31,5 cm,
sygn. A. Setkowicz.

Sanna

sygn. l.d.
olej, tektura
45x74 cm

Odpoczynek w trakcie polowania

akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę; 16,5 x 31 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz.

Sprzedaż choinek w Krakowie

akwarela/papier, 18,5 x 11 cm (w świetle passe-partout)
opisany na odwrociu przez właściciela pracy

- zbiory Mieczysława Gajdy (1931-2017), aktora
- praca zreprodukowana w formie pocztówki (lata 20.-30. XX w.); porównaj: E. Rulewska, Boże Narodzenie na przedwojennych pocztówkach mojego Dziadka, "Niedziela" 2005, nr 52, s. 23

HALKA I JANUSZ, 1912

HALKA W ROZPACZY, 1912

Zimową porą

olej/płótno naklejone na tekturę, 23,8 x 40 cm ( w świetle oprawy)
opisany na odwrociu: 'Wacław Kokociński - Kępno 1929 r.'

Kobiety na wiejskiej drodze

olej/płótno, 20 x 33 cm
sygnowany p.d.: 'A Setkowicz'
na krośnie malarskim pieczątka składu materiałów malarskich we Lwowie

Pejzaż wiosenny z chatą

olej/tektura, 25 x 35 cm

Na drodze do wsi, 1898 r.

olej/płótno, 27 x 50 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'A. Setkowicz 98'

KOŃSKI TARG

Olej, płótno; 33,5 x 49,5 cm
Sygnowany l.d.: A.Setkowicz

Po polowaniu

olej, płyta malarska, 52 x 116 cm w świetle ramy, sygn. l.d.: A. Setkowicz

Zaprzęgi zimą

sygn. l.d.
akwarela, gwasz, papier
16x32 cm

Na polowaniu

sygn. l.d.
akwarela, gwasz, papier
16.5x31 cm

sopotkanie

olej, płótno, 46,5 x 96 cm
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Galopem przez wieś

olej, płótno, 48 x 96 cm
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Sanie przed chatą

akwarela/papier, 14,5 x 30 cm
na odwrociu nalepka Salonu Sztuki Aleksandra Thomasa w Poznaniu

Spotkanie

olej, tektura; 33,5 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: A. Setkowicz ...;
na odwrocie nalepka ramiarska

Motyw wiejski

olej, tektura; 35 x 49 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz.

GĘSIARKA

olej, płótno
33,8 x 49 cm
sygn. l.d.: A. Setkowicz
Na listwach krosna cztery stemple: SKŁAD PAPIERU | R. ALEKSANDROWICZ | KRAKÓW, BASZTOWA /../.
Ponadto po dwa stemple 35 i 50 odnoszące się do wymiarów krosna. Na listwie bocznej nieczytelny napis ołówkiem.

Przed karczmą, ok. 1918

olej, płótno; 48 x 80,7 cm;
sygn. l. d.: A Setkowicz.

Spotkanie za wsią

akwarela, papier, 14,5 x 30 cm,
sygn. l.d.: A.Setkowicz

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

Na wsi

olej, tektura; 14 x 18 cm;
sygn. l. d.: A. SETKOWICZ.

Konie

olej, płyta, 31,5 × 41 cm
sygn. l. d.: A.Setkowicz

Przed chatą

olej, płótno, 45 x 96 cm
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Po polowaniu

olej, płyta malarska, 52 x 116 cm w świetle ramy,
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Sanie zimą

akwarela, płyta, 15,5 x 31,5 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz, na odwrocie pieczęć z Magazynu Przyborów Malarskich R. Aleksandrowicza w Krakowie (ul. Basztowa 11).

Sanna

Akwarela, papier, 22,5 x 30 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz.

Kulig

akwarela, tektura; 16 x 31,7 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Zaprzęg zimą

akwarela, papier, 15 x 29,5 cm w świetle passe-partout
sygn. nieczytelnie p. d. prawdopodobnie jednym z pseudonimów artysty

SANNA

akwarela na papierze naklejonym na tekturę, 17 x 32 cm, sygnowana
l.d. "A. Setkowicz".
Rama z epoki.

WYJAZD NA POLOWANIE

akwarela na papierze naklejonym na tekturę, 16 x 32 cm, sygnowana l.d. "A. Setkowicz".
Rama z epoki.

SPOTKANIE PRZED KUŹNIĄ

akwarela na tekturze, 26 x 48 cm, sygnowana l.d. "A. Setkowicz".
Rama z epoki.

Zima

akwarela, papier naklejony na tekturę, 15,5 x 31,5 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz
Na odwrocie drukowana naklejka Salonu Sztuki "Achilleion" w Białej obok Bielska.

PRZY SANIACH

Akwarela, papier; 17 x 32 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz

Po polowaniu

olej, płótno, 44,5 x 90 cm, sygn. l.d.: A.Setkowicz

Potyczka husarii z tatarami

olej, tektura, 38,5 x 62 cm w świetle oprawy, sygn. l.d.: A.Setkowicz

Powrót do wsi

olej, płótno, 24 × 40,5 cm
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Zima

olej, płótno; 45 x 94 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Rozmowa przed wiejską chatą

olej, płótno; 46 x 90 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Orszak weselny

akwarela, papier, 16 x 31 cm, sygn. l.d.: A.Setkowicz

Zaprzęg z saniami za chatą

akwarela, papier, 14 x 29,5 cm w świetle oprawy, sygn. l.d.: A.Setkowicz

SPOTKANIE

Akwarela, papier, 16 x 31 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz.

Portret górala, 1917 r.

akwarela, papier, 15 x 24 cm w św. passe-partout
sygn. i dat. p. d.: A. Setkowicz 1917.

Portret krakowiaka, 1917 r.

akwarela, papier, 14 x 24,5 cm w św. passe-partout
sygn. i dat. l. d.: A. Setkowicz 1917

Powrót z polowania zimą

olej, płótno; 46 x 96 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Rozmowa przed wiejską chatą

olej, płótno; 46 x 90 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Spotkanie przy saniach

sygn. l.d.: A. Setkowicz

Po polowaniu

sygn. l. d: A.Setkowicz

Kulig

akwarela/papier, 28 x 47 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'A.Setkowicz'

Scena zimą

olej/płótno, 36 x 69,5 cm

Wyjazd na polowanie

akwarela, papier; 14,5 x 30 cm w świetle ramy;
sygn. l. d.: A. Setkowicz;
na odwrocie nalepka: "ALEKSANDER THOMAS / POZNAŃ, NOWA 5. Tel. 2561 / SALON SZTUKI / MARMURY - ALABASTRY / PRZYBORY ARTYSTYCZNE

Odpoczynek zwiadu

akwarela, gwasz, papier; 15,5 x 23,5 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz

KOZAK I DZIEWCZYNA PRZY STUDNI

akwarela, ołówek, papier
23,3 x 31,5 cm
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Pogoń za lisem

olej, płótno, 52,5 × 82,5 cm
sygn. p. d.: A. Setkowicz

Zaprzęgi zimowe

olej, tektura, 43 × 71 cm
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Przed polowaniem

olej, płótno, 42,5 x 93 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Architektury Krakowa, ok. 1940 r.

album z akwarelami, 12 sztuk

1.) Wawel, akwarela
papier, 20 x 13 cm, sygn.l.d.: A. Setkowicz
2.) Widok na wieże kościoła Mariackiego
akwarela, papier, 18 x 13 cm, sygn.l.d.: A. Setkowicz
3.) Kościół Św. Barbary
akwarela, papier, 18 x 13,5 cm, sygn.p.d.: A. Setkowicz
4.) Brama Floriańska
5. ) Furmanka pod kościołem
akwarela, papier, 20 x 13 cm, sygn.l.d.: A. Setkowicz
6.) Pomnik Adama Mickiewicza
akwarela, papier, 18 x 13,5 cm, sygn.l.d.: A. Setkowicz
7.) Kurza Stopka na Wawelu
akwarela, papier, 20,5 x 13 cm, sygn.l.d.: A. Setkowicz
8.) Kościół Św. Wojciecha
9.) Kościół Św. Marka
10.) Brama Floriańska zimą, akwarela, papier, 15 x 15,3 cm,
sygn.p.d.: A. Setkowicz
11.) Kościół Mariacki
akwarela, papier, 20 x 13 cm, sygn.p.d.: A. Setkowicz
12.) Mury obronne

Zaprzęg z saniami za chatą

akwarela, papier, 14 x 29,5 cm w świetle oprawy,
sygn. l.d.: A.Setkowicz

Odpoczynek w lesie

akwarela, papier; 14 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Pejzaż zimowy

olej/płótno, 45 x 96 cm

Scena przed chatą

akwarela, papier, 30,5 × 44,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l. d.: A.Setkowicz 915 (?)

Na targ

akwarela, papier, 14,5 × 29,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: A.Setkowicz

Spotkanie za wsią

akwarela, papier,
27 × 46,5 cm w świetle oprawy
sygn. l. d.: A.Setkowicz

SANIE W LESIE

olej, płótno
46,2 x 96 cm
sygn. l.d.: A. Setkowicz

PARA GÓRALSKA W ŚWIETLE KSIĘŻYCA

Olej, tektura; 41 x 32 cm
Sygnowany l.d.: A.Setkowicz

Sanie w zimowym pejzażu

akwarela/papier, 26 x 45 cm
sygnowany l.d.: 'A.Setkowicz'

Chałupy

olej, płyta, 35 x 70 cm,
sygn. l.d.: Setkowicz

WIDOK WAWELU JESIENIĄ

akwarela, 36 x 34,5 cm w świetle passe-partout,
sygnowana l.d. "A. Setkowicz".

Żołnierz konny z buńczukiem

olej, płótno, 39,4 x 58,5 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz.

Saniami przez śniegi

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier żeberkowy naklejony
na tekturę; 16 x 31,5 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Drużba

olej, płótno naklejone na tekturę; 19,5 x 24,5 cm;
sygn. l. d: A. Setkowicz

Na targ

akwarela, karton, wym. 14,5 x 29,5 cm w świetle passe-partout,
sygn. l.d. : A.Setkowicz

Spotkanie za wsią

akwarela, karton, wym. 28 x 48 cm,
sygn. l.d. : A.Setkowicz

Rozmowa przy saniach

akwarela, papier żeberkowy; 16,5 x 30,5 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz;
na odwrocie owalny stempel Magazynu Przyborów Malarskich R. Aleksandrowicz, z Krakowa, ul. Basztowej 12

PRZED KARCZMĄ, ok. 1912

olej, płótno
48 x 80,7 cm
sygn. l.d.: A Setkowicz

KOZAK NA CZATACH. KOZAK W STEPIE

olej, tektura
22,5 x 31,3 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Stare drzewa

olej, tektura, 23 x 16,5 cm,
sygn. p.d.: Zelków A. Setkowicz

Chałupy

olej, płyta, 35 × 70 cm
sygn. l. d.: A.Setkowicz

Rozmowy przy saniach

akwarela, papier; 14,5 x 29 cm w świetle passe-partout;
sygnowana po lewej stronie u dołu: A. Setkowicz

Przerwa w polowaniu, 1903

olej, płótno; 31 x 39 cm;
sygnowany i datowany po lewej stronie u dołu: A. Setkowicz / 903

Zima we wsi

akwarela, papier;
26,5 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Małe smutki, 1920

akwarela, papier; 17 x 26,5 cm ( świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: A. Setkowicz 920.

Wiejska dziewczyna na tle pejzażu

olej, płótno na tekturze; 30 x 47 cm w świetle ramy; sygn. l. d.: A.Setkowicz

Wyjazd na polowanie

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 14,5 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Górale przed chatą

sygn. l. d.: A. Setkowicz

Smutek (1920)

sygn. dat. l.d.
akwarela, papier
17x26.5 cm (w świetle passe-partout)

Zima

akwarela, papier, 18,5 x 27 cm,
sygn. l.d.: a. Setkowicz (1)912

Lato

Scena rodzajowa

olej, tektura, 42,5 x 65,5 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Scena rodzajowa

akwarela, gwasz, papier, 14 x 19 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Przed polowaniem

olej, płótno, 45,5 x 98 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz.
Na krosnach pieczęcie: Skład Papieru / R. Aleksandrowicz / Kraków ul. Basztowa 11, oraz: Kattowitz, Jahnstr. 2.

Przy saniach

akwarela, papier naklejony na tekturę, 15,5 x 31 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Sanna

akwarela, papier, 16 x 30 cm
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Wyjazd na polowanie

olej, płótno, 36,5 x 70 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Sanie

akwarela/papier, 28,5 x 14 cm (w świetle oprawy)

Zaprzęg

akwarela/papier, 15 x 30 cm (w świetle oprawy)

Cietrzewie

olej, płyta, 15x48 cm
sygn. l. d.: A. Setkowicz

UCIECZKA PRZED WILKAMI

Olej, tektura, 42,5 x 67,5 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz [1]909, na odwrocie pieczęć składu malarskiego Aleksandrowicza Kraków Basztowa

Z cyklu: Stroje krakowskie 1

akwarela, papier; 38,6 x 21 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: A. Setkowicz;
na odwrocie nalepka firmy ramiarskiej w języku angielskim

Z cyklu: Stroje krakowskie 2

akwarela, papier; 38,7 x 21 cm w św. p-p.;
sygn. l. d.: A. Setkowicz;

KULIG

olej, płótno, 48 x 100 cm,
sygn. l.d.A.Setkowicz

Wyjazd na polowanie

olej, płótno, 36,5 x 70 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Przed polowaniem

olej, płótno, 45 x 90 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Przed polowaniem

olej, płótno, 46 x 97,5 cm
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Przed wiejską chatą

akwarela, papier; 23 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Na wiejskiej drodze

olej, tektura; 33 x 66,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz

SCENA RODZAJOWA

Akwarela, papier, 15,5 x 30 cm,
sygn l.d.: A. Setkowicz

SCENA RODZAJOWA

Akwarela, papier, 15,5 x 30,5 cm,
sygn l. d.: A. Setkowicz

Chaty we wsi

olej/tektura, 25,5 x 40,5 cm
sygnowany l.d.: `Setkowicz`

Drewniany kościół

olej/płótno naklejone na tekturę, 20,5 x 31,5 cm
sygnowany l.d.: `A.Setkowicz`

Widok na Wawel

akwarela, tusz/papier, 10 x 10 cm
sygnowany p.d.: 'A. Setkowicz'

PRZED CHATĄ

olej, tektura, 23 x 33 cm
sygn. p.d. Setkowicz

SCENA W LESIE

olej, tektura, 23 x 33 cm
sygn. A. Setkowicz

Pastuszkowie na łące

olej, płótno dublowane; 17 x 23,5 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Sanie w lesie

olej, płótno; 45,5 x 95,5 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Orszak weselny

akwarela/papier, 15,5 x 23 cm
sygnowany l.d.: `A. Setkowicz`

Kulig

akwarela/papier, 16,5 x 31,5 cm

Scena z dziećmi

olej, płótno, 47x58 cm
sygn.: A Setkowicz

Sanie przed chatą

Ol/pł. Wymiary : 46 X 96,5 cm.
Sygnowany l.d. A. Setkowicz.

OGNISKO W LESIE

Akwarela, papier; 16 x 31 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz

Pastuszkowie na łące

sygn. l. d.: A. Setkowicz

KRAKOWIAK I KRAKOWIANKA

Akwarela, papier, 31,5 x 17 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz.

PEJZAŻ WIEJSKI

Akwarela, papier, 15 x 23 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz

GÓRAL Z OWCAMI

Olej, tektura, 34x 48,5 cm,
sygn. l.d.: A.Setkowicz

PEJZAŻ ZIMOWY Z LUDŹMI PRZY SANIACH

Akwarela, papier; 15 x 30 cm (w świetle ramy)
Sygnowany l.d.: Setkowicz

Postój zimowych zaprzęgów

akwarela, tektura, 16 × 32 cm
sygn. l. d.: A. Setkowicz
na odwrocie fragment owalnego stempla: MAGAZYN PRZYBORÓW MALARSKICH / R. ALEKSANDROWICZ / KRAKÓW, UL. BASZTOWA 12

Powrót do wsi

akwarela, papier naklejony na sklejkę,
15,5 × 30,5 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Pogoń za lisem

olej, płótno, 52,5 × 80 cm
sygn. p. d.: A. Setkowicz

Wyprawa po chrust

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
22,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz (ołówkiem)

Krakowianka

olej, tektura, 42,5 x 67,5 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Na polowanie

olej, płótno naklejone na tekturę, 31 x 50 cm,
sygn. p.d.: A. Setkowicz

Sanie zimą

akwarela, papier, 15,5 x 31,5 cm w świetle oprawy
sygn.l.d.: A.Setkowicz
na odwrocie pieczęć z Magazynu Przyborów Malarskich R.Aleksandrowicza w Krakowie (ul. Basztowa 11).

Estymacja: 3000 - 3500 zł

Postój we wsi

akwarela, papier; 17 x 33 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz;
na odwrocie stempel składu materiałów malarskich Róży Aleksandrowicz z Krakowa, ul. Basztowej 11

Przed chatą

olej, płótno; 44 x 94 cm
sygn. l.d. A.Setkowicz

Estymacja: 14000-16000 PLN

Wyjazd na polowanie

olej, tektura; 33,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Anielka z lalką

olej, tektura, 23 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz

ORKA

Olej, tektura; 24 x 34 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz

CHŁOPCY PASźCY GĘSI

Olej, płótno; 30 x 50 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz

Scena rodzajowa

Olej, płótno, tektura, 19 x 27 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Ucieczka przed wilkami

sygn. l.d.: A. Setkowicz [1]909,
na odwrocie pieczęć składu malarskiego Aleksandrowicza Kraków Basztowa

Portret dziewczyny

olej, płótno,
30 × 47 cm w świetle oprawy
sygn. l. d.: Setkowicz

Estymacja: 7 500 - 9 000 zł

Z polskiej wsi

akwarela, gwasz/papier, 28,5 x 48 cm
sygnowany p.d.: `A. Setkowicz`

Odwrocie:
papierowa naklejka wystawowa z Krakowa z tytułem obrazu

Estymacja: 4 000 - 6 000 zł

Na wozie

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 15 x 29,5 cm w świetle p-p
sygn. l. d.: A.Setkowicz

Rozmowa przed chałupą

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 18 x 32 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Na odwrocie stempel zakładu ramiarskiego z Katowic: Robert Schnabel- mistrz szklarski

Przy saniach

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 17 x 32,5 cm;
sygn. l. d.: A.Setkowicz
na odwrocie stempel zakładu ramiarskiego z Katowic Robert Schnabel- mistrz szklarskiego

PASTUSZKOWIE PRZY OGNISKU

Płótno naklejone na tekturę; 24,5 x 16,5 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz

Matka Boska Zielna

olej, płótno naklejone na tekturę, 38,5 x 48 cm, sygn. l.d.: A. Setkowicz

Gęsiarka

olej, płótno, 23 × 14 cm
sygn. l. d.: A.Setkowicz

5 500 - 7 500 zł

Przy ognisku

olej, płótno, 19 x 27,5 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Na łące

olej, płótno, 19 x 27,5 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Wyjazd do miasta

Olej, płótno dublowane, 50 x 101 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Wyjazd na polowanie, 1911

olej, tektura; 48,5 x 67 cm
sygn. l.d. A.Setkowicz 911

Estymacja: 12000 - 14000 PLN

Sanie na skraju wsi

sygn. l.d.
akwarela, papier/tektura
16x31.5 cm

Powrót saniami do wsi

sygn. l.d.
akwarela, papier/tektura
16.5x32.5 cm

Sanie na drodze

sygn. l.d.
akwarela, papier/tektura
26.5x47.5 cm

Palenie ogniska

olej, tektura; 23,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. Setkowicz

Widok na kościół św. Barbary w Krakowie, 1922 r.

akwarela, papier, 27,5 × 20 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: A. Setkowicz 922

Estymacja: 2 600 - 3 500 zł

Sanie przed domami

akwarela, papier; 26,5 x 47,5 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
na odwrocie owalna pieczęć: MAGAZYNU PRZYBORÓW MALARSKICH R. ALEKSANDROWICZ / KRAKÓW, BASZTOWA 11

Wyścigi sań

akwarela/papier, 31 x 47 cm (w świetle passe - partout)

Estymacja: 3 000 - 4 000

Scena zimowa. Sanie przed kuźnią, lata 20.

Akwarela, tektura malarska; wym.: 16 x 31,5 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz.

CHŁOPCY PASĄCY GĘSI

Olej, płótno; 30 x 50 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz

ORKA

Olej, tektura; 24 x 34 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz

Matka Boska Zielna

olej, płótno, tektura, 38,5 x 48 cm,
sygn. l.d.: A Setkowicz

Sanie

olej/tektura, 28,5 x 48 cm

Estymacja 5 000 - 7 000 zł

Pastuszkowie

olej/płótno, 44 x 94 cm
ODWROCIE: pieczątka ze składu przyborów malarskich: `ISKRA & KARMAŃSKI | KRAKÓW`

Estymacja 18 000 - 25 000 zł

SANIE CIĄGNIONE PRZEZ CZWÓRKĘ KONI ZIMĄ

Akwarela, papier; 16 x 31 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz

SANIAMI NA WESELE

Olej, płótno; 45,5 x 95,5 cm
Sygnowany l. d.: A. Setkowicz

ZAPRZĘGI WYJEŻDŻAJĄCE ZE WSI

Akwarela, papier; 15 x 30 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz

ŚNIEG PO HORYZONT

Akwarela, papier; 16 x 23 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz

DWA WOZY Z SIANEM WJEŻDŻAJĄCE DO WSI

Akwarela, papier; 16 x 31 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz

OGNISKO W LESIE

Akwarela, papier; 16 x 31 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz

ZWÓZKA SIANA

Akwarela, papier; 24,5 x 31 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz

Sanna

akwarela, papier naklejony na tekturę, 15,8 x 31,3 cm
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Przed wiejską chatą zimą

akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier; 15 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Rozmowa

akwarela, papier,
14,8 × 25,5 cm w świetle oprawy
sygn. l. d.: A.Setkowicz
na odwrocie nalepka z salonu antykwarycznego:
ALEKSANDER THOMAS/ POZNAŃ NOWA 5. TEL. 2561/ = / SALON SZTUKI/ MARMURY - ALABASTRY/ PRZYBORY ARTYSTYCZNE

Estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Na polowanie

akwarela/papier, 15,5 x 31 cm (w świetle passe - partout)

Estymacja: 2 500 - 3 500 zł

WOŹNICE PRZY SANIACH

Akwarela, papier 14,7 x 30,6 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowana l.d.: A. Setkowicz
Na odwrocie oprawy przedwojenna nalepka zakładu ramiarskiego Jana Scheera w Grudziądzu.

Sanna

Gęsiareczka

50x30, olej na płótnie

Powrót z pola

sygn. l.d.: A Setkowicz

Pejzaż wiejski

olej, płótno, 28 x 48 cm,
sygn. p.d.: A Setkowicz

Bajdy przy saniach

akwarela, papier; 14,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Powrót z miasta

sygn. l. d.: A. Setkowicz

Powrót z miasta

sygn. l. d.: A. Setkowicz

Bajdy przy saniach

sygn. l. d.: A. Setkowicz

Saniami na wesele

olej, płótno; 45,5 x 95,5 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz

KONNY MYŚLIWY Z CHARTAMI

olej, płótno naklejone na karton; 41 x 50 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz

KOZACY NA STEPIE

Olej, tektura; 45 x 68 cm
Sygnowany p.d.: A. Setkowicz
Na odwrocie owalna pieczęć krakowskiego magazynu przyborów malarskich.

Artysta inspirował się tu słynnym dziełem Józefa Brandta Powitanie stepu.

Zaloty

olej/płótno, 29 x 50 cm

Estymacja 9 000 - 12 000 zł

Pejzaż wiejski

Olej/płótno, wym. 28 x 48 cm
Sygn. p. d.

Wyjazd do miasta

akwarela, papier; 15,5 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Przed wyjazdem do miasta

akwarela, papier; 15,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Wozy z sianem

akwarela, gwasz, ołówek, papier;
23,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Pod lasem

olej, tektura; 16,5 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Bajdy przy saniach

sygn. l. d.: A. Setkowicz

Powrót z miasta

sygn. l. d.: A. Setkowicz

Dzieci wiozące choinkę na sankach

olej/tektura, 24,5 x 34,5 cm
sygnowany p.d.: `A.Setkowicz`

Estymacja: 6 000 - 8 000

Sanie przy studni

akwarela, papier, 15 x 30,5 cm
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Wyjazd na polowanie

akwarela (na podrysowaniu ołówkiem), papier;
13,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Sanie

14 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Motyw zimowy, ok. 1930

akwarela, papier naklejony na tekturę; 26,5 x 47,5 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Na odwrocie owalny stempel składu przyborów malarskich Róży Aleksandrowicz z Krakowa, ul. Basztowej 11

Gęsi, lata 20. XX w.

Olej, tektura;
wym.: 34,7 x 40,3 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz.

Scena z Powstania Śląskiego

olej/tektura, 39 x 59 cm
sygnowany l. d.: `A. Setkowicz`

Estymacja: 12 000 - 16 000 zł

Scena staropolska, 1912 r.

olej/tektura, 30 x 21,5 cm
sygnowany i datowany l. d.: `A. Setkowicz 1912`

Estymacja: 6 000 - 9 000 zł

Sanie

sygn. l.d.,
akwarela, papier/tektura,
26x47 cm

Krakowianka

Olej, płótno, 34 x 48 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Matka Boska Zielna, ok. 1930

olej, płótno naklejone na tekturę, 40 x 50 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Wiejska zagroda, ok. 1915

olej, tektura, 19,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Setkowicz (ołówkiem)

Odpoczynek żniwiarzy (1942)

sygn. dat. p. d.
olej, płótno
44x57 cm

Dzieci z choinką

olej, tektura, 24,5 x 34,2 cm;
sygn. p. d: A. Setkowicz

Zaprzęgi w lesie

olej, tektura,
24 x 34,5 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz

KONIE

olej/płótno,
47 x 69 cm
ODWROCIE: papierowa naklejka z Salonu Sztuki w Krakowie z okresu międzywojennego oraz tytuł autorski

Estymacja: 12 000 - 18 000

Wyjazd do miasta

olej, płótno dublowane, 50 x 101 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz

WOŹNICE PRZY SANIACH

Sygnowana l.d.: A. Setkowicz

Sanie we wsi

sygn.l.d.,
akwarela, papier,
17.5x37.5

Zośka z Bronowic

olej, tektura, 42,5 x 68 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Na odwrocie stempel magazynu przyborów malarskich R. Aleksandrowicza w Krakowie.

Matka Boska z Dzieciątkiem wśród łąk

olej, płótno,
40,5 x 50 cm
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Kraków Wawel od strony Wisły

Akwarela;
wym.: 10 x 10 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz. Oryginalna oprawa międzywojenna, zakład A. Małka w Krakowie.

Kraków Barbakan i Brama Floriańska

Akwarela;
wym.: 10 x 10 cm;

Kraków Sukiennice i wieża ratuszowa

Akwarela;
wym.: 10 x 10 cm;

Kraków Kościół św Barbary

Akwarela;
wym.: 10 x 10 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz. Oryginalna oprawa międzywojenna.

Kraków Mury miejskie

Akwarela;
wym.: 12,5 x 9 cm;

Wiejski skrzypek, 1912

olej, płótno naklejone na tekturę,
37 x 50 cm;
sygn. p. d.: A. Setkowicz 912

Dzieci pasące gęsi

olej/tektura, 35 x 50 cm

Sanna

akwarela, papier, 16,5 x 31 cm
sygn. l.d.: `A. Setkowicz`

Polowanie zimą, 1917

olej, płótno, 42 x 68 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz / 1917

Zośka z Bronowic

olej, tektura, 42,5 x 68 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Przed wiejską chatą

akwarela, papier, 15,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Sanie w lesie

sygn. l. d.: A. Setkowicz

Wyjazd do miasta

olej, płótno dublowane,
50 x 101 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz

W hołdzie Ludwikowi Zamenhofowi, 1912

olej, płótno naklejone na tekturę, ok. 35 x 49 cm;
sygn. p. d.: A. Setkowicz 912

PRZY PRZEPRAWIE

Olej, tektura;
44 x 65 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz

Róże w wazonie

olej, tektura,
23 x 33,5 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz

akwarela, papier,
16 x 23,5 cm,
sygn. l.d.: a. Setkowicz (1)903

UŚMIECHNIĘTA GĘSIARKA

olej/płótno,
35 x 51 cm
sygnowany l. d.: `A Setkowicz`

DZIECI PASĄCE GĘSI

olej/płótno,
35 x 51 cm

Spotkanie przy studni, ok. 1910

olej, płótno,
40,5 x 60,5 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz

JESIENIĄ PRZED DWORKIEM

olej, płótno,
39 x 60
sygn. l.d.: A. Setkowicz

CIETRZEWIE

Olej, tektura;
18 x 24,5 cm
Sygnowany l.d.: A. SETKOWICZ

Sanie w lesie

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier żeberkowy,
15 x 31,5 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Przed wyjazdem saniami

olej, płótno,
46 x 96,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Dzieci z choinką

olej, tektura,
24,5 x 34,2 cm;
sygn. p. d: A. Setkowicz

SCENA ZIMOWA Z SANIAMI

akwarela/papier,
15,5 x 30 cm

ok. 35 x 49 cm;
sygn. p. d.: A. Setkowicz 912

NA KULIGU, 1918 R.

olej/tektura,
42 x 65 cm
sygnowany i datowany p. d.: `A. Setkowicz 918`

ŻYD W SANIACH

olej/tektura,
33 x 50 cm

Przed wyjazdem saniami

olej, płótno,
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Drużba krakowski

akwarela, gwasz, tektura,
16 x 24 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Powrót z kościoła

olej, płótno,
40 x 65 cm;
sygn. l. d.: A.Setkowicz
na odwrocie, na krośnie stemple ze składu papieru Róży Aleksandrowicz z Basztowej 11 w Krakowie

Przy studni, 1917

olej, tektura,
32 x 41 cm;
sygn. l. d. H. Setkowicz 917

Sanna

akwarela, papier, 15 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Zimowa scena rodzajowa

Akwarela, papier,
27 x 49 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz

KULIG

olej/płótno,
48 x 96 cm

Rozmowa

akwarela, papier,
15 x 23 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz.

Les campagnards

Akwarela
Syg. l.d.
14,5 x 29,5 cm

Départ pour la chasse

Olej na kartonie
Syg. l.d.
45 x 68 cm

SPOTKANIE PRZY STUDNI

olej na płótnie,
44,5 x 94,5 cm,
sygnowany l.d. "A. Setkowicz", na krośnie ślady pieczątki "Karmański /Kraków/"

GĘSIARKA

olej na płótnie,
35 x 50 cm,
sygnowany l.d. "A.Setkowicz"

Scena batalistyczna. Obrona sztandaru

olej, płótno,
46,5 x 83 cm
sygn. l.d.: A. Setkowicz
Stan zachowania: płótno sfalowane z drobnym ubytkiem śr. ok. 4 mm.

Wieś w zimie

olej, tektura,
13,7 x 21,7 cm
sygn. na odwrocie p.g.: A. Setkowicz

Lato na wsi

olej, tektura,
13,7 x 21,7 cm

ROZMOWA PRZY SANIACH

Akwarela, papier;
15 x 30 cm w świetle passe-partout
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz

Rozmowa

Akwarela, papier,
15 x 23 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Przy zaprzęgu

sygn. l.d.
akwarela, gwasz, papier
15.5x30 (w świetle passe-partout)

Przy studni (1917)

sygn. dat. l.d.
olej, tektura
32.5x41

Powstańcy śląscy

olej, tektura,
40 x 61 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Les campagnards

Akwarela
Syg. l.d.
14,5 x 29,5 cm

Départ pour la chasse

Olej na tekturze
Syg. l.d.
45 x 68 cm

Kozak przy ognisku

akwarela, papier naklejony na tekturę,
15,5 x 23,5 cm
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Drużba krakowski z koniem

akwarela, papier naklejony na tekturę
15,5 x 23,5 cm
sygn. l.d.: A. Setkowicz

SANIE NA ŚNIEGU

akwarela/papier,
15 x 29,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l. d.: 'A. Setkowicz'

Drużba krakowski

akwarela, gwasz, tektura,
16 x 24 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Zaprzęgi przed chatą

sygn. l.d.
akwarela, papier
16.5x32.5

MYŚLIWI PRZY OGNISKU

Akwarela, papier;
15 x 31 cm w świetle passe-partout
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz

Wozy w lesie

olej, tektura, 24 x 34,5 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz

PASTUSZKOWIE ROZPALAJĄCY OGNISKO

Olej, tektura; 36 x 50,5 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz

Drużba krakowski

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier żeberkowy; 15 x 30,5 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Ułan pojący rannego żołnierza

olej, tektura, 31 x 23,5 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz 915.

Scena w rynku

olej, płótno, 36,5 x 55 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz 917.

Wyjazd saniami

akwarela, papier,15 x 30,5 cm
(w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Wesele krakowskie

olej, płótno, 36,5 x 57 cm;
sygn. p. d.: A. Setkowicz 917

Sanie wjeżdżające do wsi

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 16,5 x 32,5 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz

ZAPRZĘGI W LESIE

Akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę; 16 x 23,8 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz

ZAPRZĘGI WJEŻDŻAJĄCE DO WSI

Akwarela, papier; 14,5 x 29,5 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz

POWRÓT Z CHOINKĄ

Olej, tektura; 24,5 x 34,5 cm
Sygnowany p.d.: A. Setkowicz
Do obrazu załączone dwie pocztówki przedstawiające Krakowiaka z choinką oraz dwóch chłopców niosących drzewko.

Wiejską drogą

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 14,5 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Orka

olej, płótno, 49,5 x 70,5 cm;
sygn. p. d.: A. Setkowicz 911.

Drużbowie

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 14,5 x 31 cm
(w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Drużba krakowski

sygn. l. d.: A. Setkowicz

ZAPRZĘGI

Akwarela, papier; 15,5 x 31,5 cm
Sygnowany l.d.: A. SetkowiczNa tekturze zakrywającej odwrocie owalna pieczęć: Magazyn Przyborów Malarskich R. Aleksandrowicz, Kraków ul. Basztowa 12.

ROZMOWA PRZY SANIACH

Akwarela, papier; 24 x 32 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz

ŚMIGUS

olej/tektura,
19,5 x 28,5 cm
sygnowany l. d. :"A. Setkowicz"

SANIE PRZED CHATź

gwasz, akwarela na tekturze,
18 x 26 cm,
sygnowany l.d. "A. Setkowicz``

SANNA

gwasz, akwarela na tekturze,
18 x 26 cm,

Przy wozie

akwarela, tektura,
17 x 25 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Sanna w Krakowskiem

olej, płótno,
45 x 94 cm;
sygn. l. d.: A.Setkowicz

NA KULIGU, 1918 R.

olej/tektura,
42 x 65 cm

Wesele krakowskie

olej, płótno, 47 x 95,5 cm;
sygn. l. d.: Adam Setkowicz

Para obrazów ok. 1910 r.

1. "Święcone - Krakowianka z barankiem wielkanocnym"2. Święcone - Krakowiak z pisankami"
1. Olej, tektura, 27,5 x 17,5 cm.2. Olej, płótno, tektura, 27,5 x 17,5 cm.
1. sygn. p.d.:A. Setkowicz2. sygn. l.d.: A.Setkowicz

Powrót z pola

Olej, tektura, 18,8 x 34, 5 cm,
sygn. l.d.: A Setkowicz

Sanie przed karczmą

Olej, tektura 35 x77 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Sanna w Krakowskiem

olej, płótno
45 x 94 cm;
sygn. l. d.: A.Setkowicz

Zima - Przed chatami

olej, płótno
45 x 90 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Wesele krakowskie

olej, płótno
47 x 95,5 cm;
sygn. l. d.: Adam Setkowicz

SANIE PRZED CHATź

olej, płótno
45.5 x 95.5 cm
sygnowany l.d.: A. Setkowicz
Na krośnie cztery stemple: SKŁAD PAPIERU | R. ALEKSANDROWICZ | KRAKÓW, BASZTOWA 11

SANIE WJEŻDŻAJźCE DO WSI

Akwarela, papier
15,8 x 31,3 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz

Na polowanie

akwarela, papier
16 x 31cm
sygn. l.d.: A. Setkowicz

PORTRET DZIEWCZYNY

Olej, płótno
36,5 x 51,5 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz

Matka Boska Zielna

olej, płótno naklejone na sklejkę
39,5 x 50 cm
sygn. l. d.: A. Setkowicz

KAPLICZKA PRZYDROŻNA

olej/tektura
16 x 29 cm
sygnowany l. d.: "A Setkowicz"

WESELE KRAKOWSKIE

olej/płótno
41 x 64 cm
sygnowany l. d.: "A. Setkowicz"

Scena wiejska

Olej, płótno dublowane
40,5 x 57 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz

SANIE WJEŻDŻAJźCE DO WSI

Akwarela, papier;
15 x 31 cm w świetle oprawy
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz

ORKA, 1914

Olej, płótno naklejone na tekturę;
29 x 47 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz |914
Stan zachowania: obraz po renowacji.

PEJZAŻ WIEJSKI, 1912

Olej, tektura;
33,5 x 49,5 cm
Sygnowany p.d.: A. Setkowicz |912

Krakowiak

akwarela, papier,
13 x 21 cm;
sygn. p. d.: A. Setkowicz 905.

Przed wyjazdem do miasta

olej, płótno,
58 x 80 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz

ZWÓZKA SIANA

Akwarela, papier;
24,5 x 31 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz

Pejzaż zimowy z wędrowcem (1913)

sygn. dat. l.d.
akwarela, gwasz, papier
26x41 (w świetle passe-partout)

Pejzaż wiejski z chłopką (1915)

sygn. dat. l.d.
akwarela, gwasz, papier

Pejzaż zimowy z saniami

akwarela, papier, 33 x 49,5 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz

SANNA, 1932

Olej, tektura;
45,5 x 69 cm
Sygnowany l.d.: A. SETKOWICZ.932

SANIE W LESIE

Akwarela, papier;
15,5 x 31 cm w świetle oprawy
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz

Przed chatą

papier żeberkowy,
15,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz

SANNA

Akwarela, tektura; 22 x 31,2 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz

SANIE WJEŻDŻAJźCE DO WSI

Akwarela, papier; 14,8 x 30,5 cm w świetle oprawy
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz

ROZMOWA PRZY SANIACH

Akwarela, papier; 16 x 33 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz

Scena zimowa

Akwarela, papier, 14,5 x 29,5 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz 1943

SANNA, 1932

Olej, tektura; 45,5 x 69 cm

SANIE PRZY KAPLICZCE

Akwarela, papier; 15 x 31 cm w świetle oprawy
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz

SANIE WYJEŻDŻAJźCE ZE WSI

Sygnowany l.d.: A. Setkowicz

SANIE PRZY KAPLICZCE

Akwarela, papier; 15,5 x 30 cm w świetle oprawy
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz

ZAPRZĘG PRZY KAPLICZCE

Akwarela, papier; 14,3 x 29,8 cm w świetle oprawy
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz

U WODOPOJU

Akwarela, papier; 14,3 x 30 cm w świetle oprawy
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz

GÓRALKA Z POTRAWAMI WIELKANOCNYMI, 1910

Olej, tektura; 21,3 x 27,3 cm w świetle oprawy
Sygnowany l.d.: A. SETKOWICZ.
Na odwrocie pośrodku napis niebieską kredką: N° 1416 | 1910.
W prawym górnym rogu napis ołówkiem: Rb. 49.

AUTOMOBIL

Akwarela, papier; 15,5 x 30,3 cm w świetle oprawy
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz

Powstaniec Styczniowy

olej/płótno, 42 x 47 cm
sygnowany p. d.: `S Adam`

Krakowianka

olej, płótno,
43,5 x 30,5 cm;
sygn. p. d.: A Setkowicz 910.

ZAPRZĘGI WYJEŻDŻAJźCE ZE WSI

Akwarela, papier;
15 x 29 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz

Pod lasem

olej, tektura,
18 x 25 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz

GÓRAL Z WOZEM ZAPRZĘŻONYM W DWA KONIE

Akwarela, papier;
16 x 23,3 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz

Po polowaniu

olej/płótno,
46 x 96 cm

Sanie w lesie

olej, tektura,
24 x 35 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Na saniach

48,5 x 96 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Przed chatą

sygn. l. d.: A. Setkowicz

Zaprzęgi przed karczmą

sygn. l.d.
olej, tektura
30x47.5

Gęsiarka

olej, płótno
50 x 34 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Wyjazd na polowanie zimą

olej, tektura
38 x 52,5 cm,
sygn. l. d.: A. Setkowicz
na odwrocie orzeczenie Leszka Ludwikowskiego 1980 r.

Po polowaniu

olej, tektura
35,5 x 69 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Pejzaż zimowy z saniami

sygnowany l.d.
akwarela, papier
16x32

Oczekiwanie na myśliwych

sygnowany l.d.
akwarela, papier
15.5x30

Przed chatą

akwarela, papier
14,5 x 29 cm (w świetle oprawy)
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Scena rodzajowa

sygn. l.d., olej, tektura, 30x47

Sanie w lesie

olej, tektura, 24 x 35 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz

ŻYD NAD TORź, 1916

Olej, tektura; 21,3 x 30,8 cm
Sygnowany p.g.: A.Setkowicz 916.

Przed kuligiem

akwarela/papier, 26,5 x 45,5 cm (w świetle passe - partout)

SANNA, 1917

olej, płótno
33.5 x 52 cm
sygnowany l.d.: A. Setkowicz

Zimą przy ognisku

sygn. l.d., akwarela, papier, 16x31

Róże w wazonie

olej, płótno, 45 x 35 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Sanna

olej, tektura, 47 x 96,5 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Zaprz?g

sygn. l.d., akwarela,papier, 17.5x30

Napad wilków (1918)

sygn. dat.p.d., olej, tektura, 49.6x68.2

W lesie

akwarela, papier, 17 x 32cm
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Przed kapliczką

akwarela, papier, 17 x 33cm
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Zima

akwarela, papier, 16 x 31cm
sygn. l.d.: A. Setkowicz
na odwrocie pieczęć: Salon Obrazów / Artystów malarzy polskich / R. Kukin / Katowice, ul. 3-go Maja 29

Ilustracja do Legendy Tatr, 1914

olej, tektura, 36 x 23,5cm
sygn. l.d.: A. Setkowicz (1)914

SANIE

olej, płótno
39.5 x 49.5 cm
sygnowany l.d.: A. Setkowicz

Pod słońce

olej, płótno naklejone na tekturę, 34,6 x 48,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Przed karczmą w zimie

sygn. p.d., akwarela, papier, 36x56 cm

Widok na Wawel

akwarela, papier, wym.: 34 x 23 cm,
sygn. l.d.: "A. Setkowicz"

Myśliwi na saniach, 1913 r. (?)

olej/płótno, 40,5 x 49,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: `A Setkowicz 1913 (?)`

W drodze

akwarela, papier, 16 x 32 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz

WESELE KRAKOWSKIE

Olej, płótno naklejone na tekturę; 48 x 97 cm
Sygnowany l. d.: A. Setkowicz

Przedwiośnie

olej/tektura, 26 x 35,5 cm

ODPOCZYNEK NA POLOWANIU

olej, tektura
28 x 49.5 cm
sygnowany l.d.: A. Setkowicz

Bociany

olej, tektura, 25 x 34 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz

WESELE KRAKOWSKIE

Sygnowany l. d.: A. Setkowicz

SANNA O ŚWICIE

olej, tektura,
62.5 x 90 cm
sygnowany p.d.: A. Setkowicz

PASTUSZKA

26 x 51 cm
sygnowany l.d.: Wlastimil Hofmann | 1923

Wesele krakowskie

olej na płótnie/tektura, wym.: 47,5 x 37 cm,
sygn. l.d.: Setkowicz

Wiejska zagroda

olej, tektura, 30 x 46 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Sanie na drodze zimą

Akwarela, papier, 14,5 x 30 cm w świetle ramy
Sygn. l. d.: A. SETKOWICZ

Para obrazów: Stary młyn, W zagrodzie

olej, tektura, 24 x 34 cm
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Pejzaż wiejski z gąskami

olej, tektura, 38 x 62,5 cm;
sygn. l.d.: A.Setkowicz

Na polowaniu

olej, płótno,
46 x 96 cm
sygnowany l.d.: A. Setkowicz
Na krosnach cztery stemple krakowskiej firmy Iskra & Karmański.

PRZY SANIACH

Akwarela, papier; 15 x 30,5 cm w świetle ramy
Sygnowany l. d.: A. Setkowicz

ZAPRZĘGI

Sygnowany l. d.: A. Setkowicz

POWRÓT DO DOMU

Olej, tektura; 20 x 31 cm
Sygnowany l. d.: A. Setkowicz

WESELE KRAKOWSKIE

Akwarela, papier; 16,5 x 31,5 cm
Sygnowany l. d.: A. Setkowicz

ROZMOWA PRZY SANIACH

Akwarela, papier; 27,8 x 47,5 cm
Sygnowany l. d.: A. Setkowicz

Wieś

olej na tekturze, 25 x 35 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Cietrzewie

olej na tekturze,
34 x 69 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz

SANNA

Sygnowany l. d.: A. Setkowicz

Zaloty

olej, tektura, 34 x 49 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Zimą przed chatą

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, gwasz, papier, 15,5 x 31 cm;
sygn. p.d.: A.Setkowicz;

WESELE KRAKOWSKIE

Olej, płótno; 40,5 x 65,7 cm
Sygnowany l. d.: A. Setkowicz
Na krosnach obrazu pieczątki: na górnej i dolnej listwie - SKŁAD PAPIERU | R. ALEKSANDROWICZ | KRAKÓW, BASZTOWA 11
na prawej listwie fragment nalepki - ……JANA LEŚNIAKA | Kraków, Rynek główny 11
na lewej i prawej fragmenty pieczątek - ISKRA KARMAŃSKI | KRAKÓW

SANNA

Akwarela, papier; 15 x 29,7 cm
Sygnowany l. d.: A. Setkowicz

NA WIEJSKIEJ DRODZE, 1920

Akwarela, gwasz, papier; 35,5 x 48,7 cm
Sygnowany l. d.: A. Setkowicz 920

ODPOCZYNEK W DRODZE

Akwarela, papier; 30 x 46,7 cm
Sygnowany l. d.: A. Setkowicz

SANNA W KRAKOWSKIEM

olej, płótno,
45 x 94 cm
sygnowany l.d.: A. Setkowicz
Na krośnie czerwony stempel: SKŁAD PAPIERU | R. ALEKSANDROWICZ | KRAKÓW. BASZTOWA 11

Pogoń, 1916 r.

olej/płótno, 32 x 53 cm
sygnowany i datowany l. d.: `A. Setkowicz 916`

Zaprzęg

olej/tektura, 27 x 37 cm
na odwrocie papierowa naklejka: `ALEKSANDRA THOMAS | POZNAŃ, ul. Nowa Nr 5 | Salon Sztuki`

Wędkarz

olej, tektura, 25 x 35 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz

PORTERT GÓRALKI Z MAKAMI

Olej, płótno; 34,5 x 49,5 cm
Sygnowany l. d.: A. Setkowicz

Sanie

akwarela/papier, 15 x 29,8 cm

Spotkanie przy studni

akwarela/papier, 16 x 32 cm

Na jarmark

akwarela/papier, 16,3 x 32 cm

Powrót o zmierzchu

olej/płótno naklejone na tektura, 48 x 96 cm

Oczekiwanie na myśliwych

akwarela, papier, 28 x 47 cm;
sygn. l.d.: A.Setkowicz.

Przed chatą

akwarela, papier, 16 x 30,5 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Pogawęda

16 x 32 cm; sygn. l.d.: A. Setkowicz
Na odwrocie stempel: GRUPA MALARZY POLSKICH / W KRAKOWIE, z nr 45 i tytułem: Pogawęda

SANNA

Akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę; 16 x 31,5 cm
Sygnowany l. d.: A. Setkowicz
Na odwrociu: owalny stempel R. ALEKSANDROWICZ - MAGAZYN PRZYBORÓW MALARSKICH KRAKÓW BASZTOWA 11

Pogawęda

16 x 32 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz
Na odwrocie stempel: GRUPA MALARZY POLSKICH /
W KRAKOWIE, z nr 45 i tytułem: Pogawęda

CHŁOP Z SANIAMI, 1919

Olej, płótno naklejone na tekturę; 26 x 19 cm
Sygnowany p. d.: A Setkowicz 1919

Wjazd do wsi

16 x 32 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz
Na odwrocie stempel: GRUPA MALARZY POLSKICH
/ W KRAKOWIE, z nr 48 i tytułem: Wjazd do wsi

Zaloty góralskie

olej, tektura, 34 x 49 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Przy ognisku

akwarela, papier, wym.: 15 x 31 cm, sygn. l.d.: A. Setkowicz

Sanna

akwarela, papier; 14 x 25,5 cm w świetle passe-partout;

CHATA ZA WSIź

olej, tektura,
24.6 x 33 cm
sygnowany l.d.: A. Setkowicz

Pejzaż z kapliczką

olej/tektura, 30 x 40 cm
sygnowany l. d.: `Setkowicz`

Wesele krakowskie

akwarela/karton, 17 x 24,5 cm
sygnowany l. d.: `ASetkowicz`

Kulig

olej/płótno, 44,5 x 95 cm
sygnowany l. d.: `A. Setkowicz`; na odwrocie papierowa naklejka ze składu obrazów i ram M. Nowicki i R. Grünsatel z Poznania

SANNA

Akwarela, papier akwarelowy; 16,2 x 31,5 cm
Sygnowany l. d.: A. Setkowicz
Na odwrocie pieczęć Magazyn Przyborów Malarskiech |
R. Aleksandrowicz | Kraków Basztowa 11

SANNA

Akwarela, gwasz, tektura; 23 x 33,7 cm w świetle
Sygnowany l. d.: A. Setkowicz
Obraz po oczyszczeniu

SANNA

Akwarela, papier żeberkowy; 16,5 x 31,8 cm
Sygnowany l. d.: A. Setkowicz
Na odwrociu napis ołówkiem: Okoński

Wyjazd na polowanie

akwarela, papier,
16 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: A. Setkowicz

DROGA DO WSI, ok. 1910

olej, tektura,
21.5 x 34.7 cm
sygnowany l.d.: A Setkowicz

Apoteoza W. Reymonta, 1912 r.

olej/płótno naklejone na tekturę,
34 x 47,5 cm, sygnowany
i datowany p. d.: `A Setkowicz 912`

Przed chatą

akwarela, papier,
16 x 31 cm (w świetle ramy);
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Sanie przed chatą

akwarela, tektura, wym.: 27,5 x 49 cm
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Spotkanie

akwarela, papier, wym.: 26,5 x 45 cm
sygn.: l.d.: A. Setkowicz

SANNA

olej, tektura,
66 x 45.5 cm
sygnowany l.d.: Setkowicz

Sanna

gwasz, papier, 24 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: Setkowicz

PASTERKA

Olej, tektura; 34,7 x 49,8 cm
Sygnowany l. d.: A. Setkowicz

PRZED POLOWANIEM

Akwarela na podrysie ołówkowym, papier żeberkowy, znakowany, naklejony na tekturę;
16 x 31,6 cm
Sygnowany czarną akwarelą l. d.: A. Setkowicz

Na polowaniu

olej, tektura,
wym.: 45,5 x 68,5 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz

SANNA

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
16.5 x 32 cm
sygnowana l.d.: A. Setkowicz

ZIMź NA WSI

16 x 31.5 cm
sygnowana l.d.: A. Setkowicz
Na odwrocie owalny stempel: MAGAZYN PRZYBORÓW MALARSKICH | R. ALEKSANDROWICZ | KRAKÓW. BASZTOWA 11.

NA POLOWANIU, ok. 1910

olej, płótno,
46 x 96 cm
sygnowany l.d.: A. Setkowicz

ORSZAK WESELNY

Olej na płótnie 46 x 94 cm
Sygnowany l.d. - "A. Setkowicz"

Kolędnicy

gwasz, papier, 60 x 38,5 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz 1907

W zimowej kniei

olej, płótno naklejone na tekturze,
25 x 32,5 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Na targu

olej, płótno, 48 x 72 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz 918

Chata

olej/tektura, 25 x 35 cm

Pejzaż zimowy z saniami

olej, płótno naklejone na tekturę, 48 x 96 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Matka Boska Zielna

43 x 50 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz

PASTUSZKOWIE

Olej, płótno;
30x 40 cm
Sygnowany l. d.: A. Setkowicz

PORTERT GÓRALKI Z MAKAMI

Olej, płótno;
34,5 x 49,5 cm
Sygnowany l. d.: A. Setkowicz

Wesele krakowskie zimą

32,5 x 67,5 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Zimą

akwarela, papier (Ingres) naklejony na tekturę,
15,5 x 31,5 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Wyjazd na polowanie

akwarela, papier,
15 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Wesele krakowskie zimą

akwarela, olej, tektura, 35 x 70 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz

CHŁOPSKA NAGONKA

47,4 x 96,5 cm
Sygnowany brązowym olejem l. d.: A. Setkowicz

WYJAZD SANIAMI

Akwarela, papier naklejony na tekturę;
15,8 x 31,8 cm
Sygnowany brązową akwarelą l. d.: A.Setkowicz

SANNA

Akwarela, papier;
16 x 31.5 cm
Sygnowany l. d. czarnym olejem: A.Setkowicz

Zaprzęg konny

akwarela na sklejce, 20 x 30 cm,
sygn. l.d.: "A. Setkowicz"

Wawel

olej, tektura, 33 x 69 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Sanie przed chatą

sygnowany l.d.
akwarela, papier
18.5x37.5

Spotkanie przed chatą

Akwarela, papier, 27 x 42 cm;
Sygn. l.d.- A. Setkowicz

Odpoczynek przed chatą

akwarela, papier
19x32
sygnowany l.d.

NA POLOWANIE

olej na płótnie naklejonym na tekturę, 40,5 x 50 cm, sygnowany l.d. "A.Setkowicz"

Epizod z wojny światowej

olej, tektura, 29,5 x 22,5 cm ( w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz 915; na odwrocie pieczątka: Loteryja artystyczna / na cele polskiej opieki wojennej / w TRZEBINI

WESELE

Olej, płótno; 45 x 94,2 cm
Sygnowany czarnym olejem l. d.: A. Setkowicz
Na odwrocie pieczątka: SKŁAD PAPIERU| R. ALEKSANDROWICZ| KRAKÓW BASZTOWA 11

Scena rodzajowa zimą

olej, tektura, 35 x 49 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Przed chatą

akwarela, papier
29.5x39.5
sygnowany l.d.

Wyjazd na polowanie

olej, płótno, 36,5 x 70 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Sanie

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 16 x 31,5 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Odpoczynek na polu

olej, płótno, 35,5 x 52,5 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz.

Zaprzęgi konne

sygn. l.d.
akwarela, gwasz, papier
16.5x32

Wyjazd na polowanie

olej, płótno, 36,5 x 70 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Sanie przed chatą, ok. 1930

olej, płótno,
45.5 x 40.8 cm
sygnowany l.d.: A. Setkowicz

Sanna

Akwarela, papier, 15,5 x 30,5 cm; w św. oprawy
Sygn. l.d.- A. Setkowicz

PARA PORTRETÓW DZIEWCZYNY I MŁODZIEŃCA

Akwarela, papier żeberkowy naklejony na tekturę:
"Portret dziewczyny" - 28 x 18 cm;
sygnowany czarną akwarelą p.d.: A. Setkowicz
"Portret młodzieńca" - 27,9 x 18 cm;
sygnowany brunatną akwarelą l.d.: A. Setkowicz

SANIE

Olej, płótno; 30 x 50 cm
Sygnowany l.d. szarym olejem: A. Setkowicz
Na odwrocie pieczątka: ISKRA & KARMANSKI, KRAKÓW
i zniszczona naklejka z napisem:
ALEX...(?) Poznań oraz czarnym olejem napis:
6/8 79 NP.

WAWEL

Akwarela, papier; 30 x 40,5 cm
Sygnowany brązową akwarelą l.d.: A. Setkowicz

Pejzaż z saniami

sygn. l.d.
akwarela, tektura
16x31.4

Dziewczyna karmiąca kury

olej, płótno, wym.: 35 x 50 cm
sygn. l.d.: A. Setkowicz

PRZY OGNISKU

olej na płótnie,
36 x 52,5 cm
sygnowany l.d. "A. Setkowicz"

Pejzaż wiejski 1913

olej, tektura, 34 x 50 cm,
sygn. p.d.: A.Setkowicz 913

Rozmowa przed chatą

akwarela, papier, 14,2 x 30,5 cm; sygn. l.d.: A. Setkowicz

NA TARG

Akwarela, tektura; 16 x 31,3 cm. Sygnowany fioletową akwarelą l.d.: A. Setkowicz
Na odwrocie tektury fragment pieczęci: "MAGAZYN PRZYB(...) | R. ALEKSA (...) | KRAKÓW, BA(...)"; na odwrocie pleców oprawy nalepka: "Adam Setkowicz | Kraków | Tytuł "Na targ" | Rodzaj akwarela | Cena 45 zł | Nr."

MATKA BOSKA ZIELNA

olej na płótnie naklejonym na tekturę,
43 x 50 cm,
sygnowany po lewej u dołu "A.Setkowicz"

Rozmowa przed chatą

Przy ognisku

olej, płótno, wym.: 31 x 50 cm
sygn. l.d.: A. Setkowicz

U kowala

olej, płótno, 45,5 x 40,5 cm; sygn. l.d.: A. Setkowicz
na odwrocie: stemple składu materiałów malarskich L. Aleksandrowicza w Krakowie

Zimą

olej, tektura, 44 x 68 cm;
sygn. p.d.: A. Setkowicz

Scena zimowa

16 x 31 cm; sygn. l.d.: A. Setkowicz

Przed zajazdem

sygnowany l.d.
olej, płótno
44.7x94.6

Sanie

sygnowany l.d.
akwarela, tektura
16x31.3

WIEJSKA DROGA, 1900

akwarela na kartonie, 14 x 24 cm
sygnowana p. d. "A. Setkowicz 900"

Wyjazd na polowanie

olej, papier, 33,5 x 68 cm (w świetle ramy);
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Scena zimowa - przed wiejską chatą

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton, 16 x 32 cm;
sygn. l.d.: A Setkowicz

Motyw zimowy

sygn. l.d.: A. Setkowicz

Potyczka

olej, płótno, 37,5 x 59,5 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz 915

Spotkanie na drodze

akwarela, papier
sygn. l.d.: A. Setkowicz
wym.: 16 x 32 cm

Lis

olej, tektura
sygn. l.d.: A. Setkowicz
wym.: 22 x 34 cm

Brama Floriańska

olej, tektura
sygn. l.d.: A. Setkowicz
wym.: 22, 5 x 16 cm

Przed chatą

olej, płótno dublowane
sygn. l.d.: A. Setkowicz
wym.: 44,5 x 95,5 cm
W latach 1897-98 studiował w ASP w Krakowie pod kierunkiem T. Axentowicza. Malował wiejskie sceny rodzajowe-zaprzęgi, sanie, konie.

Pejzaż nadwodny

ołówek, papier, 12 x 19,5 cm;
sygn. p.d.: A. Setkowicz 99

Pejzaż wiejski

ołówek, papier, 12 x 19 cm;
sygn. p.d.: A Setkowicz 99.

POLOWANIE NA ZAJĄCE

Olej, tektura; 24,5 x 34 cm
Sygnowany czarnym olejem l.d.: A. Setkowicz

GĘSIARKA

Olej, płótno naklejone na tekturę; 16 x 22,4 cm
Sygnowany niebieskim olejem l.d.: A. Setkowicz

Myśliwy z chartami

olej, płótno, 41 x 50,5 cm; sygn. l.d.: A. Setkowicz

Sanie w lesie

olej, płótno na tekturze, 42 x 71 cm; sygn. l.d.: A. Setkowicz

POWRÓT Z MIASTA, przed 1938 r.

Akwarela, papier naklejony na tekturę; 27,5 x 47,8 cm
Sygnowany granatowo - szarą akwarelą l.d.: A. Setkowicz
Na odwrocie pieczęć z napisami: „WYSTAWA ZBIOROWA MALARZY POLSKICH | w Warszawie | ul. Salon Sztuki Wilcza 5 a |
Autor Adam Setkowicz | Tytuł Powrót z miasta | Rodzaj akwarela |
Cena 150 zł sto pięćdziesiąt zł | Sala II p. (...) Nr 159/46 |
Wystawiono od 13.II.38 do 15.VI.38

Wędrowny dziad we wsi (1920)

sygn. dat. l.d.
akwarela, papier
35.5x48.6

Wyjazd na polowanie

sygn. l.d.
akwarela, papier
16x31

"Spotkanie"

olej, płótno
sygn. l.d.: A. Setkowicz
wym.: 46,5 x 96,5 cm.

Przed chatą

sygn. l.d.
akwarela papier 34.5x25

Na targu

olej, płótno, 45 x 96 cm; sygn. l.d.: A. Setkowicz

ALEGORIA:

Marszałek Piłsudski na czele Legionów jako rycerz polski prowadzony przez orła białego, po 1920
olej na płótnie, 42,5 x 29,5 cm sygnowany l.d.: "A. Setkowicz".

SANNA

akwarela, gwasz, 20,5 x 38,5 cm sygnowana p.d.: "A. Setkowicz"

Wyjazd na polowanie

olej, tektura, 55,5 x 99 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Sanie

akwarela, papier, 15 x 30 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz

W lesie

akwarela, papier, 26,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: A. Setkowicz

WYJAZD NA POLOWANIE

Akwarela, papier, 13,8 x 33,8 cm w świetle passe - partout
Sygnowany szarą akwarelą l.d.: A. Setkowicz

Orka

sygnowany l.d.
olej tektura
24x33

Odpoczynek w polu

olej, płótno, 35,5 x 52 cm
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Motyw wiejski ze źrebakiem

olej, tektura, 30 x 47 cm; sygn. l.d.: A. Setkowicz

Św. Antoni z Dzieciątkiem Jezus

olej, tektura, 65 x 45,5 cm (w świetle oprawy); sygn. l.d.: A. Setkowicz 1940

Sanie

akwarela, papier, 17,5 x 32,5 cm; sygn. l.d.: A. Setkowicz 942

Przy kapliczce

gwasz, papier, 14,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Przed domem

sygn. l.d.: A. Setkowicz

Scena rodzajowa

akwarela, papier, 15 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: A. Setkowicz.

ULE W SADZIE

Olej, gwasz, tektura, 25 x 35 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz

Widok Rynku Głównego w Krakowie z kościołami Mariackim i pod wezwaniem Św. Wojciecha, około 1920-1930

akwarela, papier; 34,5 x 24 cm w świetle passe-partout;

Spotkanie

olej, płótno
sygn. p.d.: A. Setkowicz
wym.: 64 x 44 cm

Wędkowanie

olej, tektura; 24 x 34 cm;
sygn. l.d. - A. Setkowicz

Wesele krakowskie

olej, tektura; 48,5 x 99 cm,
sygn. p.d. - A. Setkowicz

Sanie przed chatą

olej na płótnie, 46 x 97,5 cm
sygnowany l.d.: "A. Setkowicz"
na krośnie pieczęć składu przyborów malarskich "Iskra i Karmański/ Kraków"

Pieczenie ziemniaków

olej na płótnie, 35,2 x 50,3 cm
na odwrocie, na krośnie malarskim nalepka warszawskiego Salonu Obrazów Juliana Burofa

Dzieci na łące

ZIMOWY WIDOK KRAKOWA, ok. 1930

Olej, tektura 24,5 x 34,6 cm
Sygn. po lewej u dołu szarym olejem: A.Setkowicz

Gęsiarka przy studni

olej na płótnie naklejonym na płytę, 36 x 49,5cm

W polu

olej na desce, 24,7 x 33,2 cm
na odwrocie pieczęć zakładu przyborów malarskich Aleksandra Thomasa

Sanie i krakowscy chłopi

akwarela na kartonie, 16,5 x 31 cm
sygnowana l.d.: "A. Setkowicz"

Sanna

14,5 x 30,5 cm (w świetle ramy);
sygn. l.d. - A. Setkowicz

Powrót z wesela

27 x 47 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l.d. - A.Setkowicz

Z polowania, 1921

olej na tekturze,
44,1 x 66 cm
sygnowany l.d.: A.Setkowicz 921

Z polowania, 1921

olej na tekturze,
44,1 x 66 cm

Wiejska dziewczyna

olej na płótnie naklejonym na karton, 35,7 x 49,5 cm

Przed karczmą

akwarela, 26 x 48 cm

Zaprzęg

akwarela, 28 x 46,2 cm, sygnowana l.d.: "A. Setkowicz"

Na polowaniu

olej, płótno
45,5 x 56,4 cm

Zima na wsi, 1897

olej, tektura
18,4 x 29,5 cm

Wyjazd na polowanie zimą

olej, tektura
48,4 x 98,8 cm

liczba obiektów: 613