Olej, tektura; 21,3 x 30,8 cm Sygnowany p.g.: A.Setkowicz 916.
Adam Setkowicz zawdzięczał swoją popularność obrazom o tak zawsze podobających się tematach jak sanny, zaprzęgi końskie, polowania i sceny rodzajowe, umieszczone na tle rodzimych krajobrazów polskiej wsi, pól i lasów. W swoich pracach nawiązywał do twórczości znanych polskich malarzy: Józefa Chełmońskiego, Juliusza Fałata, Alfreda Wierusz-Kowalskiego czy Józefa Brandta. O samym malarzu wiadomo tylko, że w latach 1897- 98 uczył się Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni Teodora Axentowicza. Jego prace nie figurują w katalogach ówczesnych wystaw. Adam Setkowicz znany jest przede wszystkim ze swoich prac, w których pojawiają się wiejskie sceny rodzajowe w pejzażu, sanny, polowania, zaprzęgi. Cieszyły się one zawsze dużą popularnością wśród nabywców. Rzadziej podejmował w swoich obrazach inne motywy - tematy alegoryczne (Alegoria. Marszałek Piłsudski na czele Legionów i jako rycerz polski prowadzony przez orła białego, po 1920), pejzaże z widokami architektury (Zimowy widok Krakowa, Widok na Wawel), kwiaty czy też sceny religijne (Matka Boska Zielna, Święty Antoni z Dzieciątkiem Jezus). Prezentowany Żyd nad Torą należy do tych rzadziej spotykanych u artysty tematów.
SETKOWICZ Adam
Mimo znacznej popularności i stałej obecności na rynku sztuki, jest mało znanym artystą. O jego życiu niewiele wiadomo poza tym, że w latach 1897 - 1898 kształcił się w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem Teodora Axentowicza. Malował sceny rodzajowe - często zaprzęgi, sanie, konie i śniegi nawiązując w tych obrazach do dzieł Fałata, Wierusza-Kowalskiego czy Brandta.
Informacje dla kupujących:
Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów niesprzedanych.
Formy zgłoszenia: Polecamy skorzystanie z funkcji "ZGŁOSZENIE KUPNA" znajdującej się przy każdym obiekcie.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail: 022 818 94 68
0693 108 148
mail: aukcje@artinfo.pl
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl