Olej, płótno; 30 x 50 cm Sygnowany l.d. szarym olejem: A. Setkowicz Na odwrocie pieczątka: ISKRA & KARMANSKI, KRAKÓW i zniszczona naklejka z napisem: ALEX...(?) Poznań oraz czarnym olejem napis: 6/8 79 NP.
Adam Setkowicz studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w latach 1891-1894, którą ukończył w 1897 roku. W 1933 roku brał udział w wystawie zbiorowej w Piotrkowie Trybunalskim. Był głównie akwarelistą, chociaż zachowała się także pewna ilość prac olejnych. Malował pejzaże, scenki rodzajowe z życia polskiej wsi i małych miasteczek, przeważnie w zimowej scenerii. Ulubionymi przez niego motywami malarskimi były zaprzęgi konne z saniami i sceny polowań; przedstawienia te cieszą się dużą popularnością na współczesnym rynku aukcyjnym.
SETKOWICZ Adam
Mimo znacznej popularności i stałej obecności na rynku sztuki, jest mało znanym artystą. O jego życiu niewiele wiadomo poza tym, że w latach 1897 - 1898 kształcił się w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem Teodora Axentowicza. Malował sceny rodzajowe - często zaprzęgi, sanie, konie i śniegi nawiązując w tych obrazach do dzieł Fałata, Wierusza-Kowalskiego czy Brandta.