ZAK Eugeniusz (1884 Mogilno -1926 Paryż)
rysunek ołówkiem, 20,8 x 13,4 cm,
na odwrocie: szkice sylwety ludzkiej na tle arkadowej bramy. Zapewne kartka ze szkicownika: niewątpliwe dzieło Eugeniusza Zaka, szkic do obrazu "Pijący wino".
cena wywoławcza: Wykup abonament
W KOŚCIELE (BRETANIA), 1906 r.
Tempera, kredka czarna, sangwina, ołówek, technika mieszana,
karton; 60 x 47 cm
Sygnowany czarną kredką p.g.:
Eug Zak (pod nią ślady sygnatury ołówkiem)
kredki, technika mieszana, karton, 62 x 47 cm ,
sygn. l.g.: Eug. Zak 08
Idylla - krajobraz z leżącym młodzieńcem
olej, płótno, 45,5 x 54,5 cm ,
sygn. p.g.: Eug. Zak;
olej, płótno
27 x 22 cm
olej, ołówek, płótno
60 x 73,2 cm
akwaforta z akwatintą, 20 x 11,5 cm. Na dolnym marginesie: "M/Ryt Rybacy. Eug. Zak."
Bodaj czy nie jedyna praca graficzna na miedzi Zaka.
Kobieta w błękitnej chuście, po 1913
tempera, kredka, tektura,
46.3 x 33.3 cm
Sygnowany l.d.: Eug. Zak
Na odwrocie nalepka paryskiej firmy.
olej, tektura
23,8 x 28,8 cm
rysunek ołówkiem, 20,8 x 13,4 cm na odwrocie: szkice sylwety ludzkiej na tle arkadowej bramy
MŁODZIENIEC Z MANDOLINĄ, 1924 r.
Olej, papier naklejony na płótno 60,5 x 50,4 cm
Sygnowany p.d. - "Eug. Zak"
olej, płótno
48,2 x 38,8 cm
DZIEWCZYNA W CZERWONEJ CHUSTCE /
tempera, gwasz, 50,5 x 35 cm sygnowany p.g.:"Eug.Zak", na odwrocie kartka z odręczną inskrypcją: "Der Ankauf von dem Künstler - Eugčne Zak - /in Paris/ Der Autorentitel: Buste de jeune fille/Das Eigentum: Prof.Dr.Carl Schüddekopf/Weimar, 1914". Pod naklejką - napis ołówkiem: "Since 1958 Property of Z.
PORTRET MŁODEJ KOBIETY, ok.1913
tempera i gwasz na kartonie naklejonym na sklejkę
50,5 x 35 cm,
sygn.l.g. "Eug.Zak", na kartce z tyłu obrazu napis w j. niemieckim "zakup od artysty Eugčne Zak w Paryżu, Portret młodej kobiety, własność prof. Carl Schüddekopf, Weimar 1914 oraz ołówkiem "od 1958 własność Z.Mika-Filadelfia".
Ekspertyzy: Artura Tanikowskiego oraz Elżbiety Bogaczewicz-Biernackiej
technika mieszana, papier
62 x 47 cm
olej, płótno, 60 x 49,2
sygn. przy prawej krawędzi: Eug Zak
olej, płótno
80,5 x 65,2 cm
kredki, sangwina, technika mieszana, papier naklejony na karton
35 x 26,5 cm