SETKOWICZ Adam (1876 Kraków - 1945 Kraków)
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, tektura, 35 × 70 cm
sygn. l. d.: A. Setkowicz
na odwrocie nalepka: Stefan Rajkowski/ stroiciel-korektor/fortepianów i pianin/ Zakopane, al.. 1 Maja 7 a/Tel. 39–86 z odręcznymi zapiskami: 15 XII 1977/ kolekcjoner obrazów/zapłacił za ten obraz/40 00
akwarela, papier, 14,5 × 30,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: A. SeTKowicz
olej, tektura, 24 × 35 cm w świetle ramy,
sygn. i dat. l. d.: A.Setkowicz 919, na odwrocie dedykacja urodzinowa z 1954 r.
akwarela, papier, 16 × 30,5 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: ASetkowicz
na odwrocie pieczęć SALON SZTUKI/OPRAWAOBRAZÓW/ALFRED WAWRZECKI/ KRAKÓW, UL. SZCZEPAŃSKA 9.
Olej, płótno naklejone na tekturę; 37,5 x 28 cm
Sygnowane l.d.: A. Setkowicz 912
Olej, płótno, tektura, wym.23,5 x 46,5 cm,
sygn. p.d.: A. Setkowicz.
olej, dykta; 54 x 93,5 cm;
sygn. p. d.: A. Setkowicz 922[?];
na odwrocie nalepka galeryjna krakowskiego Salonu Sztuki z opisem pracy
olej/płótno, 45 x 90 cm
sygnowany l.d.: 'A. Setkowicz'
olej/tektura, 41,5 x 63 cm
olej, płótno, 34,5 × 48,5 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: A.Setkowicz
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 15 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz.
Akwarela, gwasz, papier; 16 x 30,5 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz
Akwarela, papier, 28,5 x 38 cm,
sygn. p.d.: A. Setkowicz.
olej/płótno naklejone na tekturę, 19,5 x 25 cm (w świetle passe-partout)
olej, dykta; 54 x 93,5 cm;
akwarela, tektura; 16 x 30,8 cm w świetle ramy;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Sanie jadące przez zaśnieżone pola
akwarela/papier, 15,5 x 23,5 cm
sygn. l.d.: A. Setkowicz
akwarela, gawasz, papier, 27,5 x 47 cm w świetle ramy, sygn. l. d.: A.Setkowicz
akwarela/papier, 26 x 16,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'A. Setkowicz 917'
akwarela, gwasz, tektura, 16,5 × 30,5 cm
sygn. l. d.: A.Setkowicz
akwarela, papier, 14,5 x 29 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz
akwarela, papier; 15,2 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz.
olej, płótno naklejone na tekturę; 48,5 x 96 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz.
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 17 x 30 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz.
Olej, płótno; 39,5 x 49,5 cm
Sygnowany p.d.: A. Setkowicz
olej, płótno, 36 × 69,5 cm
sygn. l. d.: A.Setkowicz
olej, płótno naklejone na tekturę, 36,5 x 50,5 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz.
sygn. l. d.: A. Setkowicz.
akwarela, papier, 15 × 30 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: A.Setkowicz
akwarela, papier, 15 × 30 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: A.Setkowicz
olej, płótno naklejone na tekturę
45 x 94 cm
sygn. l.d.: A. Setkowicz
olej, płótno, 17 x 27 cm, sygn. p.d.: malował z natury A.Setkowicz
akwarela/papier naklejony na tekturę, 14,5 x 30,3 cm (arkusz)
sygnowany l.d.: 'A.Setkowicz'
na odwrociu stempel składu przyborów malarskich Róży Aleksandrowicz w Krakowie
Para obrazów: HALKA I JANUSZ, , HALKA W ROZPACZY, 1912
Olej, płótno naklejone na tekturę; 37 x 28 cm
sygn. l. d.: A. Setkowicz.
olej, płótno; 48 x 80,7 cm;
sygn. l. d.: A Setkowicz.
Akwarela, papier; 17 x 32 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz
akwarela, papier, 21 x 37 cm w świetle oprawy
sygn. l. d.: A. Setkowicz
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier żeberkowy
naklejony na tekturę; 15,5 x 31 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz.
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier żeberkowy naklejony na tekturę; 16 x 30,5 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz.
olej/płótno, 47 x 91 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'A.Setkowicz | 1926'
na krośnie malarskim dwie pieczęcie z numerem '40'
olej, płyta malarska, 52 × 116 cm w świetle ramy
sygn. l. d: A.Setkowicz
Akwarela, papier; 15 x 31 cm
Sygnowany l.d.: A.Setkowicz
akwarela/papier, 15 x 23 cm (w świetle ramy)
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 31 x 23 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz.
akwarela, papier, 16 x 31 cm w świetle oprawy,
sygn. l.d.: A.Setkowicz
akwarela, papier, 15 x 31,5 cm w świetle oprawy,
sygn. l.d.: A.Setkowicz
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier żeberkowy; 23 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz.
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz 912
Olej, płótno naklejone na tekturę; 36,5 x 28,5 cm
olej, płótno, 40,5 x 67 cm
sygn. l. d.: A. Setkowicz
akwarela, papier, 26 x 46 cm, sygn. l.d.: A. Setkowicz
akwarela, papier, 15 x 30 cm w świetle passe-partout, sygn. l.d.: A. Setkowicz
Odpoczynek w trakcie polowania
akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę; 16,5 x 31 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz.
akwarela/papier, 18,5 x 11 cm (w świetle passe-partout)
opisany na odwrociu przez właściciela pracy
- zbiory Mieczysława Gajdy (1931-2017), aktora
- praca zreprodukowana w formie pocztówki (lata 20.-30. XX w.); porównaj: E. Rulewska, Boże Narodzenie na przedwojennych pocztówkach mojego Dziadka, "Niedziela" 2005, nr 52, s. 23
olej/płótno naklejone na tekturę, 23,8 x 40 cm ( w świetle oprawy)
opisany na odwrociu: 'Wacław Kokociński - Kępno 1929 r.'
olej/płótno, 20 x 33 cm
sygnowany p.d.: 'A Setkowicz'
na krośnie malarskim pieczątka składu materiałów malarskich we Lwowie
olej/tektura, 25 x 35 cm
olej/płótno, 27 x 50 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'A. Setkowicz 98'
olej, płyta malarska, 52 x 116 cm w świetle ramy, sygn. l.d.: A. Setkowicz
akwarela/papier, 14,5 x 30 cm
na odwrociu nalepka Salonu Sztuki Aleksandra Thomasa w Poznaniu
olej, tektura; 33,5 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: A. Setkowicz ...;
na odwrocie nalepka ramiarska
olej, tektura; 35 x 49 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz.
olej, płótno
33,8 x 49 cm
sygn. l.d.: A. Setkowicz
Na listwach krosna cztery stemple: SKŁAD PAPIERU | R. ALEKSANDROWICZ | KRAKÓW, BASZTOWA /../.
Ponadto po dwa stemple 35 i 50 odnoszące się do wymiarów krosna. Na listwie bocznej nieczytelny napis ołówkiem.
olej, płótno; 48 x 80,7 cm;
sygn. l. d.: A Setkowicz.
akwarela, papier, 14,5 x 30 cm,
sygn. l.d.: A.Setkowicz
* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite
olej, płótno, 45 x 96 cm
sygn. l.d.: A. Setkowicz
olej, płyta malarska, 52 x 116 cm w świetle ramy,
sygn. l.d.: A. Setkowicz
akwarela, płyta, 15,5 x 31,5 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz, na odwrocie pieczęć z Magazynu Przyborów Malarskich R. Aleksandrowicza w Krakowie (ul. Basztowa 11).
akwarela, tektura; 16 x 31,7 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
akwarela, papier, 15 x 29,5 cm w świetle passe-partout
sygn. nieczytelnie p. d. prawdopodobnie jednym z pseudonimów artysty
akwarela na papierze naklejonym na tekturę, 17 x 32 cm, sygnowana
l.d. "A. Setkowicz".
Rama z epoki.
akwarela na papierze naklejonym na tekturę, 16 x 32 cm, sygnowana l.d. "A. Setkowicz".
Rama z epoki.
akwarela na tekturze, 26 x 48 cm, sygnowana l.d. "A. Setkowicz".
Rama z epoki.
akwarela, papier naklejony na tekturę, 15,5 x 31,5 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz
Na odwrocie drukowana naklejka Salonu Sztuki "Achilleion" w Białej obok Bielska.
Akwarela, papier; 17 x 32 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz
olej, płótno, 44,5 x 90 cm, sygn. l.d.: A.Setkowicz
olej, tektura, 38,5 x 62 cm w świetle oprawy, sygn. l.d.: A.Setkowicz
olej, płótno; 46 x 90 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
akwarela, papier, 16 x 31 cm, sygn. l.d.: A.Setkowicz
akwarela, papier, 14 x 29,5 cm w świetle oprawy, sygn. l.d.: A.Setkowicz
akwarela, papier, 15 x 24 cm w św. passe-partout
sygn. i dat. p. d.: A. Setkowicz 1917.
akwarela, papier, 14 x 24,5 cm w św. passe-partout
sygn. i dat. l. d.: A. Setkowicz 1917
olej, płótno; 46 x 96 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
olej, płótno; 46 x 90 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
sygn. l.d.: A. Setkowicz
sygn. l. d: A.Setkowicz
akwarela/papier, 28 x 47 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'A.Setkowicz'
akwarela, papier; 14,5 x 30 cm w świetle ramy;
sygn. l. d.: A. Setkowicz;
na odwrocie nalepka: "ALEKSANDER THOMAS / POZNAŃ, NOWA 5. Tel. 2561 / SALON SZTUKI / MARMURY - ALABASTRY / PRZYBORY ARTYSTYCZNE
akwarela, gwasz, papier; 15,5 x 23,5 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
KOZAK I DZIEWCZYNA PRZY STUDNI
akwarela, ołówek, papier
23,3 x 31,5 cm
sygn. l.d.: A. Setkowicz
Architektury Krakowa, ok. 1940 r.
album z akwarelami, 12 sztuk
1.) Wawel, akwarela
papier, 20 x 13 cm, sygn.l.d.: A. Setkowicz
2.) Widok na wieże kościoła Mariackiego
akwarela, papier, 18 x 13 cm, sygn.l.d.: A. Setkowicz
3.) Kościół Św. Barbary
akwarela, papier, 18 x 13,5 cm, sygn.p.d.: A. Setkowicz
4.) Brama Floriańska
5. ) Furmanka pod kościołem
akwarela, papier, 20 x 13 cm, sygn.l.d.: A. Setkowicz
6.) Pomnik Adama Mickiewicza
akwarela, papier, 18 x 13,5 cm, sygn.l.d.: A. Setkowicz
7.) Kurza Stopka na Wawelu
akwarela, papier, 20,5 x 13 cm, sygn.l.d.: A. Setkowicz
8.) Kościół Św. Wojciecha
9.) Kościół Św. Marka
10.) Brama Floriańska zimą, akwarela, papier, 15 x 15,3 cm,
sygn.p.d.: A. Setkowicz
11.) Kościół Mariacki
akwarela, papier, 20 x 13 cm, sygn.p.d.: A. Setkowicz
12.) Mury obronne
akwarela, papier, 14 x 29,5 cm w świetle oprawy,
sygn. l.d.: A.Setkowicz
akwarela, papier; 14 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz
olej/płótno, 45 x 96 cm
akwarela, papier, 30,5 × 44,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l. d.: A.Setkowicz 915 (?)
akwarela, papier, 14,5 × 29,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: A.Setkowicz
akwarela, papier,
27 × 46,5 cm w świetle oprawy
sygn. l. d.: A.Setkowicz
olej, płótno
46,2 x 96 cm
sygn. l.d.: A. Setkowicz
PARA GÓRALSKA W ŚWIETLE KSIĘŻYCA
Olej, tektura; 41 x 32 cm
Sygnowany l.d.: A.Setkowicz
akwarela/papier, 26 x 45 cm
sygnowany l.d.: 'A.Setkowicz'
akwarela, 36 x 34,5 cm w świetle passe-partout,
sygnowana l.d. "A. Setkowicz".
olej, płótno, 39,4 x 58,5 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz.
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier żeberkowy naklejony
na tekturę; 16 x 31,5 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
olej, płótno naklejone na tekturę; 19,5 x 24,5 cm;
sygn. l. d: A. Setkowicz
akwarela, karton, wym. 14,5 x 29,5 cm w świetle passe-partout,
sygn. l.d. : A.Setkowicz
akwarela, karton, wym. 28 x 48 cm,
sygn. l.d. : A.Setkowicz
akwarela, papier żeberkowy; 16,5 x 30,5 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz;
na odwrocie owalny stempel Magazynu Przyborów Malarskich R. Aleksandrowicz, z Krakowa, ul. Basztowej 12
KOZAK NA CZATACH. KOZAK W STEPIE
olej, tektura
22,5 x 31,3 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: A. Setkowicz
akwarela, papier; 14,5 x 29 cm w świetle passe-partout;
sygnowana po lewej stronie u dołu: A. Setkowicz
olej, płótno; 31 x 39 cm;
sygnowany i datowany po lewej stronie u dołu: A. Setkowicz / 903
akwarela, papier;
26,5 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz
akwarela, papier; 17 x 26,5 cm ( świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: A. Setkowicz 920.
Wiejska dziewczyna na tle pejzażu
olej, płótno na tekturze; 30 x 47 cm w świetle ramy; sygn. l. d.: A.Setkowicz
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 14,5 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz
sygn. l. d.: A. Setkowicz
sygn. dat. l.d.
akwarela, papier
17x26.5 cm (w świetle passe-partout)
akwarela, gwasz, papier, 14 x 19 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz
olej, płótno, 45,5 x 98 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz.
Na krosnach pieczęcie: Skład Papieru / R. Aleksandrowicz / Kraków ul. Basztowa 11, oraz: Kattowitz, Jahnstr. 2.
akwarela, papier naklejony na tekturę, 15,5 x 31 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz
akwarela/papier, 28,5 x 14 cm (w świetle oprawy)
akwarela/papier, 15 x 30 cm (w świetle oprawy)
Olej, tektura, 42,5 x 67,5 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz [1]909, na odwrocie pieczęć składu malarskiego Aleksandrowicza Kraków Basztowa
akwarela, papier; 38,6 x 21 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: A. Setkowicz;
na odwrocie nalepka firmy ramiarskiej w języku angielskim
akwarela, papier; 38,7 x 21 cm w św. p-p.;
sygn. l. d.: A. Setkowicz;
akwarela, papier; 23 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz
olej, tektura; 33 x 66,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Akwarela, papier, 15,5 x 30,5 cm,
sygn l. d.: A. Setkowicz
olej/tektura, 25,5 x 40,5 cm
sygnowany l.d.: `Setkowicz`
olej/płótno naklejone na tekturę, 20,5 x 31,5 cm
sygnowany l.d.: `A.Setkowicz`
akwarela, tusz/papier, 10 x 10 cm
sygnowany p.d.: 'A. Setkowicz'
olej, płótno dublowane; 17 x 23,5 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
akwarela/papier, 15,5 x 23 cm
sygnowany l.d.: `A. Setkowicz`
Ol/pł. Wymiary : 46 X 96,5 cm.
Sygnowany l.d. A. Setkowicz.
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Akwarela, papier, 31,5 x 17 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz.
Olej, tektura, 34x 48,5 cm,
sygn. l.d.: A.Setkowicz
PEJZAŻ ZIMOWY Z LUDŹMI PRZY SANIACH
Akwarela, papier; 15 x 30 cm (w świetle ramy)
Sygnowany l.d.: Setkowicz
akwarela, tektura, 16 × 32 cm
sygn. l. d.: A. Setkowicz
na odwrocie fragment owalnego stempla: MAGAZYN PRZYBORÓW MALARSKICH / R. ALEKSANDROWICZ / KRAKÓW, UL. BASZTOWA 12
akwarela, papier naklejony na sklejkę,
15,5 × 30,5 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: A. Setkowicz
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
22,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz (ołówkiem)
olej, tektura, 42,5 x 67,5 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz
olej, płótno naklejone na tekturę, 31 x 50 cm,
sygn. p.d.: A. Setkowicz
akwarela, papier, 15,5 x 31,5 cm w świetle oprawy
sygn.l.d.: A.Setkowicz
na odwrocie pieczęć z Magazynu Przyborów Malarskich R.Aleksandrowicza w Krakowie (ul. Basztowa 11).
Estymacja: 3000 - 3500 zł
akwarela, papier; 17 x 33 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz;
na odwrocie stempel składu materiałów malarskich Róży Aleksandrowicz z Krakowa, ul. Basztowej 11
olej, płótno; 44 x 94 cm
sygn. l.d. A.Setkowicz
Estymacja: 14000-16000 PLN
olej, tektura; 33,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz
olej, tektura, 23 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Olej, płótno; 30 x 50 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz
Olej, płótno, tektura, 19 x 27 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz
sygn. l.d.: A. Setkowicz [1]909,
na odwrocie pieczęć składu malarskiego Aleksandrowicza Kraków Basztowa
olej, płótno,
30 × 47 cm w świetle oprawy
sygn. l. d.: Setkowicz
Estymacja: 7 500 - 9 000 zł
akwarela, gwasz/papier, 28,5 x 48 cm
sygnowany p.d.: `A. Setkowicz`
Odwrocie:
papierowa naklejka wystawowa z Krakowa z tytułem obrazu
Estymacja: 4 000 - 6 000 zł
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 15 x 29,5 cm w świetle p-p
sygn. l. d.: A.Setkowicz
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 18 x 32 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Na odwrocie stempel zakładu ramiarskiego z Katowic: Robert Schnabel- mistrz szklarski
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 17 x 32,5 cm;
sygn. l. d.: A.Setkowicz
na odwrocie stempel zakładu ramiarskiego z Katowic Robert Schnabel- mistrz szklarskiego
Płótno naklejone na tekturę; 24,5 x 16,5 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz
olej, płótno naklejone na tekturę, 38,5 x 48 cm, sygn. l.d.: A. Setkowicz
olej, płótno, 23 × 14 cm
sygn. l. d.: A.Setkowicz
5 500 - 7 500 zł
olej, płótno, 19 x 27,5 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz
olej, płótno, 19 x 27,5 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz
Olej, płótno dublowane, 50 x 101 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz
olej, tektura; 48,5 x 67 cm
sygn. l.d. A.Setkowicz 911
Estymacja: 12000 - 14000 PLN
olej, tektura; 23,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. Setkowicz
Widok na kościół św. Barbary w Krakowie, 1922 r.
akwarela, papier, 27,5 × 20 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: A. Setkowicz 922
Estymacja: 2 600 - 3 500 zł
akwarela, papier; 26,5 x 47,5 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
na odwrocie owalna pieczęć: MAGAZYNU PRZYBORÓW MALARSKICH R. ALEKSANDROWICZ / KRAKÓW, BASZTOWA 11
akwarela/papier, 31 x 47 cm (w świetle passe - partout)
Estymacja: 3 000 - 4 000
Scena zimowa. Sanie przed kuźnią, lata 20.
Akwarela, tektura malarska; wym.: 16 x 31,5 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz.
olej, płótno, tektura, 38,5 x 48 cm,
sygn. l.d.: A Setkowicz
olej/tektura, 28,5 x 48 cm
Estymacja 5 000 - 7 000 zł
olej/płótno, 44 x 94 cm
ODWROCIE: pieczątka ze składu przyborów malarskich: `ISKRA & KARMAŃSKI | KRAKÓW`
Estymacja 18 000 - 25 000 zł
SANIE CIĄGNIONE PRZEZ CZWÓRKĘ KONI ZIMĄ
Akwarela, papier; 16 x 31 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz
Olej, płótno; 45,5 x 95,5 cm
Sygnowany l. d.: A. Setkowicz
Akwarela, papier; 15 x 30 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz
Akwarela, papier; 16 x 23 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz
DWA WOZY Z SIANEM WJEŻDŻAJĄCE DO WSI
Akwarela, papier; 16 x 31 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz
akwarela, papier naklejony na tekturę, 15,8 x 31,3 cm
sygn. l.d.: A. Setkowicz
akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier; 15 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz
akwarela, papier,
14,8 × 25,5 cm w świetle oprawy
sygn. l. d.: A.Setkowicz
na odwrocie nalepka z salonu antykwarycznego:
ALEKSANDER THOMAS/ POZNAŃ NOWA 5. TEL. 2561/ = / SALON SZTUKI/ MARMURY - ALABASTRY/ PRZYBORY ARTYSTYCZNE
Estymacja: 3 000 - 3 500 zł
akwarela/papier, 15,5 x 31 cm (w świetle passe - partout)
Estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Akwarela, papier 14,7 x 30,6 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowana l.d.: A. Setkowicz
Na odwrocie oprawy przedwojenna nalepka zakładu ramiarskiego Jana Scheera w Grudziądzu.
akwarela, papier; 14,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz
sygn. l. d.: A. Setkowicz
sygn. l. d.: A. Setkowicz
sygn. l. d.: A. Setkowicz
olej, płótno naklejone na karton; 41 x 50 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz
Olej, tektura; 45 x 68 cm
Sygnowany p.d.: A. Setkowicz
Na odwrocie owalna pieczęć krakowskiego magazynu przyborów malarskich.
Artysta inspirował się tu słynnym dziełem Józefa Brandta Powitanie stepu.
olej/płótno, 29 x 50 cm
Estymacja 9 000 - 12 000 zł
akwarela, papier; 15,5 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz
akwarela, papier; 15,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz
akwarela, gwasz, ołówek, papier;
23,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz
olej, tektura; 16,5 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz
sygn. l. d.: A. Setkowicz
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Dzieci wiozące choinkę na sankach
olej/tektura, 24,5 x 34,5 cm
sygnowany p.d.: `A.Setkowicz`
Estymacja: 6 000 - 8 000
akwarela (na podrysowaniu ołówkiem), papier;
13,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz
14 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz
akwarela, papier naklejony na tekturę; 26,5 x 47,5 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Na odwrocie owalny stempel składu przyborów malarskich Róży Aleksandrowicz z Krakowa, ul. Basztowej 11
Olej, tektura;
wym.: 34,7 x 40,3 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz.
olej/tektura, 39 x 59 cm
sygnowany l. d.: `A. Setkowicz`
Estymacja: 12 000 - 16 000 zł
olej/tektura, 30 x 21,5 cm
sygnowany i datowany l. d.: `A. Setkowicz 1912`
Estymacja: 6 000 - 9 000 zł
Olej, płótno, 34 x 48 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz
olej, płótno naklejone na tekturę, 40 x 50 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
olej, tektura, 19,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Setkowicz (ołówkiem)
olej, tektura,
24 x 34,5 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
olej/płótno,
47 x 69 cm
ODWROCIE: papierowa naklejka z Salonu Sztuki w Krakowie z okresu międzywojennego oraz tytuł autorski
Estymacja: 12 000 - 18 000
olej, płótno dublowane, 50 x 101 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Sygnowana l.d.: A. Setkowicz
olej, tektura, 42,5 x 68 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Na odwrocie stempel magazynu przyborów malarskich R. Aleksandrowicza w Krakowie.
Matka Boska z Dzieciątkiem wśród łąk
olej, płótno,
40,5 x 50 cm
sygn. l.d.: A. Setkowicz
Akwarela;
wym.: 10 x 10 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz. Oryginalna oprawa międzywojenna, zakład A. Małka w Krakowie.
Kraków Barbakan i Brama Floriańska
Akwarela;
wym.: 10 x 10 cm;
Kraków Sukiennice i wieża ratuszowa
Akwarela;
wym.: 10 x 10 cm;
Akwarela;
wym.: 10 x 10 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz. Oryginalna oprawa międzywojenna.
Akwarela;
wym.: 12,5 x 9 cm;
olej, płótno naklejone na tekturę,
37 x 50 cm;
sygn. p. d.: A. Setkowicz 912
olej/tektura, 35 x 50 cm
olej, płótno, 42 x 68 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz / 1917
olej, tektura, 42,5 x 68 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
akwarela, papier, 15,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz
sygn. l. d.: A. Setkowicz
olej, płótno dublowane,
50 x 101 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
W hołdzie Ludwikowi Zamenhofowi, 1912
olej, płótno naklejone na tekturę, ok. 35 x 49 cm;
sygn. p. d.: A. Setkowicz 912
olej/płótno,
35 x 51 cm
sygnowany l. d.: `A Setkowicz`
olej/płótno,
35 x 51 cm
Spotkanie przy studni, ok. 1910
olej, płótno,
40,5 x 60,5 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
olej, płótno,
39 x 60
sygn. l.d.: A. Setkowicz
Olej, tektura;
18 x 24,5 cm
Sygnowany l.d.: A. SETKOWICZ
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier żeberkowy,
15 x 31,5 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
olej, płótno,
46 x 96,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz
akwarela/papier,
15,5 x 30 cm
ok. 35 x 49 cm;
sygn. p. d.: A. Setkowicz 912
olej/tektura,
42 x 65 cm
sygnowany i datowany p. d.: `A. Setkowicz 918`
olej, płótno,
sygn. l. d.: A. Setkowicz
akwarela, gwasz, tektura,
16 x 24 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
olej, płótno,
40 x 65 cm;
sygn. l. d.: A.Setkowicz
na odwrocie, na krośnie stemple ze składu papieru Róży Aleksandrowicz z Basztowej 11 w Krakowie
akwarela, papier, 15 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Akwarela, papier,
27 x 49 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz
Akwarela
Syg. l.d.
14,5 x 29,5 cm
olej na płótnie,
44,5 x 94,5 cm,
sygnowany l.d. "A. Setkowicz", na krośnie ślady pieczątki "Karmański /Kraków/"
Scena batalistyczna. Obrona sztandaru
olej, płótno,
46,5 x 83 cm
sygn. l.d.: A. Setkowicz
Stan zachowania: płótno sfalowane z drobnym ubytkiem śr. ok. 4 mm.
olej, tektura,
13,7 x 21,7 cm
sygn. na odwrocie p.g.: A. Setkowicz
olej, tektura,
13,7 x 21,7 cm
Akwarela, papier;
15 x 30 cm w świetle passe-partout
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz
sygn. l.d.
akwarela, gwasz, papier
15.5x30 (w świetle passe-partout)
akwarela, papier naklejony na tekturę,
15,5 x 23,5 cm
sygn. l.d.: A. Setkowicz
akwarela, papier naklejony na tekturę
15,5 x 23,5 cm
sygn. l.d.: A. Setkowicz
akwarela/papier,
15 x 29,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l. d.: 'A. Setkowicz'
akwarela, gwasz, tektura,
16 x 24 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Akwarela, papier;
15 x 31 cm w świetle passe-partout
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz
PASTUSZKOWIE ROZPALAJĄCY OGNISKO
Olej, tektura; 36 x 50,5 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier żeberkowy; 15 x 30,5 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
olej, tektura, 31 x 23,5 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz 915.
akwarela, papier,15 x 30,5 cm
(w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz
olej, płótno, 36,5 x 57 cm;
sygn. p. d.: A. Setkowicz 917
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 16,5 x 32,5 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę; 16 x 23,8 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz
Akwarela, papier; 14,5 x 29,5 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz
Olej, tektura; 24,5 x 34,5 cm
Sygnowany p.d.: A. Setkowicz
Do obrazu załączone dwie pocztówki przedstawiające Krakowiaka z choinką oraz dwóch chłopców niosących drzewko.
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 14,5 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 14,5 x 31 cm
(w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Akwarela, papier; 15,5 x 31,5 cm
Sygnowany l.d.: A. SetkowiczNa tekturze zakrywającej odwrocie owalna pieczęć: Magazyn Przyborów Malarskich R. Aleksandrowicz, Kraków ul. Basztowa 12.
Akwarela, papier; 24 x 32 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz
gwasz, akwarela na tekturze,
18 x 26 cm,
sygnowany l.d. "A. Setkowicz``
gwasz, akwarela na tekturze,
18 x 26 cm,
olej/tektura,
42 x 65 cm
1. "Święcone - Krakowianka z barankiem wielkanocnym"2. Święcone - Krakowiak z pisankami"
1. Olej, tektura, 27,5 x 17,5 cm.2. Olej, płótno, tektura, 27,5 x 17,5 cm.
1. sygn. p.d.:A. Setkowicz2. sygn. l.d.: A.Setkowicz
Olej, tektura 35 x77 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz
olej, płótno
45.5 x 95.5 cm
sygnowany l.d.: A. Setkowicz
Na krośnie cztery stemple: SKŁAD PAPIERU | R. ALEKSANDROWICZ | KRAKÓW, BASZTOWA 11
Akwarela, papier
15,8 x 31,3 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz
Olej, płótno
36,5 x 51,5 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz
olej, płótno naklejone na sklejkę
39,5 x 50 cm
sygn. l. d.: A. Setkowicz
olej/tektura
16 x 29 cm
sygnowany l. d.: "A Setkowicz"
Olej, płótno dublowane
40,5 x 57 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz
Akwarela, papier;
15 x 31 cm w świetle oprawy
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz
Olej, płótno naklejone na tekturę;
29 x 47 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz |914
Stan zachowania: obraz po renowacji.
Olej, tektura;
33,5 x 49,5 cm
Sygnowany p.d.: A. Setkowicz |912
olej, płótno,
58 x 80 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Akwarela, papier;
24,5 x 31 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz
Pejzaż zimowy z wędrowcem (1913)
sygn. dat. l.d.
akwarela, gwasz, papier
26x41 (w świetle passe-partout)
Pejzaż wiejski z chłopką (1915)
sygn. dat. l.d.
akwarela, gwasz, papier
akwarela, papier, 33 x 49,5 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Akwarela, papier;
15,5 x 31 cm w świetle oprawy
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz
papier żeberkowy,
15,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Akwarela, tektura; 22 x 31,2 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz
Akwarela, papier; 14,8 x 30,5 cm w świetle oprawy
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz
Akwarela, papier; 16 x 33 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz
Akwarela, papier, 14,5 x 29,5 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz 1943
Akwarela, papier; 15 x 31 cm w świetle oprawy
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz
Akwarela, papier; 15,5 x 30 cm w świetle oprawy
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz
Akwarela, papier; 14,3 x 29,8 cm w świetle oprawy
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz
Akwarela, papier; 14,3 x 30 cm w świetle oprawy
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz
GÓRALKA Z POTRAWAMI WIELKANOCNYMI, 1910
Olej, tektura; 21,3 x 27,3 cm w świetle oprawy
Sygnowany l.d.: A. SETKOWICZ.
Na odwrocie pośrodku napis niebieską kredką: N° 1416 | 1910.
W prawym górnym rogu napis ołówkiem: Rb. 49.
Akwarela, papier; 15,5 x 30,3 cm w świetle oprawy
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz
Akwarela, papier;
15 x 29 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz
olej, tektura,
18 x 25 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
GÓRAL Z WOZEM ZAPRZĘŻONYM W DWA KONIE
Akwarela, papier;
16 x 23,3 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz
48,5 x 96 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
sygn. l. d.: A. Setkowicz
sygn. l.d.
olej, tektura
30x47.5
olej, płótno
50 x 34 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
olej, tektura
38 x 52,5 cm,
sygn. l. d.: A. Setkowicz
na odwrocie orzeczenie Leszka Ludwikowskiego 1980 r.
olej, tektura
35,5 x 69 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
sygnowany l.d.
akwarela, papier
16x32
akwarela, papier
14,5 x 29 cm (w świetle oprawy)
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Olej, tektura; 21,3 x 30,8 cm
Sygnowany p.g.: A.Setkowicz 916.
akwarela/papier, 26,5 x 45,5 cm (w świetle passe - partout)
olej, płótno
33.5 x 52 cm
sygnowany l.d.: A. Setkowicz
sygn. l.d., akwarela, papier, 16x31
sygn. l.d., akwarela,papier, 17.5x30
akwarela, papier, 17 x 32cm
sygn. l.d.: A. Setkowicz
akwarela, papier, 17 x 33cm
sygn. l.d.: A. Setkowicz
akwarela, papier, 16 x 31cm
sygn. l.d.: A. Setkowicz
na odwrocie pieczęć: Salon Obrazów / Artystów malarzy polskich / R. Kukin / Katowice, ul. 3-go Maja 29
Ilustracja do Legendy Tatr, 1914
olej, tektura, 36 x 23,5cm
sygn. l.d.: A. Setkowicz (1)914
olej, płótno
39.5 x 49.5 cm
sygnowany l.d.: A. Setkowicz
olej, płótno naklejone na tekturę, 34,6 x 48,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: A. Setkowicz
sygn. p.d., akwarela, papier, 36x56 cm
akwarela, papier, wym.: 34 x 23 cm,
sygn. l.d.: "A. Setkowicz"
Myśliwi na saniach, 1913 r. (?)
olej/płótno, 40,5 x 49,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: `A Setkowicz 1913 (?)`
akwarela, papier, 16 x 32 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Olej, płótno naklejone na tekturę; 48 x 97 cm
Sygnowany l. d.: A. Setkowicz
olej, tektura
28 x 49.5 cm
sygnowany l.d.: A. Setkowicz
olej, tektura, 25 x 34 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Sygnowany l. d.: A. Setkowicz
26 x 51 cm
sygnowany l.d.: Wlastimil Hofmann | 1923
olej na płótnie/tektura, wym.: 47,5 x 37 cm,
sygn. l.d.: Setkowicz
Akwarela, papier, 14,5 x 30 cm w świetle ramy
Sygn. l. d.: A. SETKOWICZ
Para obrazów: Stary młyn, W zagrodzie
olej, tektura, 24 x 34 cm
sygn. l.d.: A. Setkowicz
olej, tektura, 38 x 62,5 cm;
sygn. l.d.: A.Setkowicz
olej, płótno,
46 x 96 cm
sygnowany l.d.: A. Setkowicz
Na krosnach cztery stemple krakowskiej firmy Iskra & Karmański.
Akwarela, papier; 15 x 30,5 cm w świetle ramy
Sygnowany l. d.: A. Setkowicz
Sygnowany l. d.: A. Setkowicz
Akwarela, papier; 16,5 x 31,5 cm
Sygnowany l. d.: A. Setkowicz
Akwarela, papier; 27,8 x 47,5 cm
Sygnowany l. d.: A. Setkowicz
olej na tekturze, 25 x 35 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, gwasz, papier, 15,5 x 31 cm;
sygn. p.d.: A.Setkowicz;
Olej, płótno; 40,5 x 65,7 cm
Sygnowany l. d.: A. Setkowicz
Na krosnach obrazu pieczątki: na górnej i dolnej listwie - SKŁAD PAPIERU | R. ALEKSANDROWICZ | KRAKÓW, BASZTOWA 11
na prawej listwie fragment nalepki -
JANA LEŚNIAKA | Kraków, Rynek główny 11
na lewej i prawej fragmenty pieczątek - ISKRA KARMAŃSKI | KRAKÓW
Akwarela, papier; 15 x 29,7 cm
Sygnowany l. d.: A. Setkowicz
Akwarela, gwasz, papier; 35,5 x 48,7 cm
Sygnowany l. d.: A. Setkowicz 920
Akwarela, papier; 30 x 46,7 cm
Sygnowany l. d.: A. Setkowicz
olej, płótno,
45 x 94 cm
sygnowany l.d.: A. Setkowicz
Na krośnie czerwony stempel: SKŁAD PAPIERU | R. ALEKSANDROWICZ | KRAKÓW. BASZTOWA 11
olej/płótno, 32 x 53 cm
sygnowany i datowany l. d.: `A. Setkowicz 916`
olej/tektura, 27 x 37 cm
na odwrocie papierowa naklejka: `ALEKSANDRA THOMAS | POZNAŃ, ul. Nowa Nr 5 | Salon Sztuki`
olej, tektura, 25 x 35 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz
Olej, płótno; 34,5 x 49,5 cm
Sygnowany l. d.: A. Setkowicz
akwarela/papier, 15 x 29,8 cm
akwarela/papier, 16 x 32 cm
akwarela/papier, 16,3 x 32 cm
olej/płótno naklejone na tektura, 48 x 96 cm
akwarela, papier, 28 x 47 cm;
sygn. l.d.: A.Setkowicz.
akwarela, papier, 16 x 30,5 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz
16 x 32 cm; sygn. l.d.: A. Setkowicz
Na odwrocie stempel: GRUPA MALARZY POLSKICH / W KRAKOWIE, z nr 45 i tytułem: Pogawęda
Akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę; 16 x 31,5 cm
Sygnowany l. d.: A. Setkowicz
Na odwrociu: owalny stempel R. ALEKSANDROWICZ - MAGAZYN PRZYBORÓW MALARSKICH KRAKÓW BASZTOWA 11
16 x 32 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz
Na odwrocie stempel: GRUPA MALARZY POLSKICH /
W KRAKOWIE, z nr 45 i tytułem: Pogawęda
Olej, płótno naklejone na tekturę; 26 x 19 cm
Sygnowany p. d.: A Setkowicz 1919
16 x 32 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz
Na odwrocie stempel: GRUPA MALARZY POLSKICH
/ W KRAKOWIE, z nr 48 i tytułem: Wjazd do wsi
akwarela, papier, wym.: 15 x 31 cm, sygn. l.d.: A. Setkowicz
akwarela, papier; 14 x 25,5 cm w świetle passe-partout;
olej, tektura,
24.6 x 33 cm
sygnowany l.d.: A. Setkowicz
akwarela/karton, 17 x 24,5 cm
sygnowany l. d.: `ASetkowicz`
olej/płótno, 44,5 x 95 cm
sygnowany l. d.: `A. Setkowicz`; na odwrocie papierowa naklejka ze składu obrazów i ram M. Nowicki i R. Grünsatel z Poznania
Akwarela, papier akwarelowy; 16,2 x 31,5 cm
Sygnowany l. d.: A. Setkowicz
Na odwrocie pieczęć Magazyn Przyborów Malarskiech |
R. Aleksandrowicz | Kraków Basztowa 11
Akwarela, gwasz, tektura; 23 x 33,7 cm w świetle
Sygnowany l. d.: A. Setkowicz
Obraz po oczyszczeniu
Akwarela, papier żeberkowy; 16,5 x 31,8 cm
Sygnowany l. d.: A. Setkowicz
Na odwrociu napis ołówkiem: Okoński
akwarela, papier,
16 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: A. Setkowicz
olej, tektura,
21.5 x 34.7 cm
sygnowany l.d.: A Setkowicz
olej/płótno naklejone na tekturę,
34 x 47,5 cm, sygnowany
i datowany p. d.: `A Setkowicz 912`
akwarela, papier,
16 x 31 cm (w świetle ramy);
sygn. l.d.: A. Setkowicz
akwarela, tektura, wym.: 27,5 x 49 cm
sygn. l.d.: A. Setkowicz
olej, tektura,
66 x 45.5 cm
sygnowany l.d.: Setkowicz
gwasz, papier, 24 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: Setkowicz
Akwarela na podrysie ołówkowym, papier żeberkowy, znakowany, naklejony na tekturę;
16 x 31,6 cm
Sygnowany czarną akwarelą l. d.: A. Setkowicz
olej, tektura,
wym.: 45,5 x 68,5 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
16.5 x 32 cm
sygnowana l.d.: A. Setkowicz
16 x 31.5 cm
sygnowana l.d.: A. Setkowicz
Na odwrocie owalny stempel: MAGAZYN PRZYBORÓW MALARSKICH | R. ALEKSANDROWICZ | KRAKÓW. BASZTOWA 11.
olej, płótno,
46 x 96 cm
sygnowany l.d.: A. Setkowicz
Olej na płótnie 46 x 94 cm
Sygnowany l.d. - "A. Setkowicz"
gwasz, papier, 60 x 38,5 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz 1907
olej, płótno naklejone na tekturze,
25 x 32,5 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz
olej, płótno, 48 x 72 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz 918
olej, płótno naklejone na tekturę, 48 x 96 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz
43 x 50 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz
Olej, płótno;
34,5 x 49,5 cm
Sygnowany l. d.: A. Setkowicz
32,5 x 67,5 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz
akwarela, papier (Ingres) naklejony na tekturę,
15,5 x 31,5 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz
akwarela, papier,
15 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: A. Setkowicz
akwarela, olej, tektura, 35 x 70 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz
47,4 x 96,5 cm
Sygnowany brązowym olejem l. d.: A. Setkowicz
Akwarela, papier naklejony na tekturę;
15,8 x 31,8 cm
Sygnowany brązową akwarelą l. d.: A.Setkowicz
Akwarela, papier;
16 x 31.5 cm
Sygnowany l. d. czarnym olejem: A.Setkowicz
sygnowany l.d.
akwarela, papier
18.5x37.5
Akwarela, papier, 27 x 42 cm;
Sygn. l.d.- A. Setkowicz
olej na płótnie naklejonym na tekturę, 40,5 x 50 cm, sygnowany l.d. "A.Setkowicz"
olej, tektura, 29,5 x 22,5 cm ( w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz 915; na odwrocie pieczątka: Loteryja artystyczna / na cele polskiej opieki wojennej / w TRZEBINI
Olej, płótno; 45 x 94,2 cm
Sygnowany czarnym olejem l. d.: A. Setkowicz
Na odwrocie pieczątka: SKŁAD PAPIERU| R. ALEKSANDROWICZ| KRAKÓW BASZTOWA 11
akwarela, papier
29.5x39.5
sygnowany l.d.
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 16 x 31,5 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz
olej, płótno, 35,5 x 52,5 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz.
sygn. l.d.
akwarela, gwasz, papier
16.5x32
olej, płótno, 36,5 x 70 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz
olej, płótno,
45.5 x 40.8 cm
sygnowany l.d.: A. Setkowicz
Akwarela, papier, 15,5 x 30,5 cm; w św. oprawy
Sygn. l.d.- A. Setkowicz
PARA PORTRETÓW DZIEWCZYNY I MŁODZIEŃCA
Akwarela, papier żeberkowy naklejony na tekturę:
"Portret dziewczyny" - 28 x 18 cm;
sygnowany czarną akwarelą p.d.: A. Setkowicz
"Portret młodzieńca" - 27,9 x 18 cm;
sygnowany brunatną akwarelą l.d.: A. Setkowicz
Olej, płótno; 30 x 50 cm
Sygnowany l.d. szarym olejem: A. Setkowicz
Na odwrocie pieczątka: ISKRA & KARMANSKI, KRAKÓW
i zniszczona naklejka z napisem:
ALEX...(?) Poznań oraz czarnym olejem napis:
6/8 79 NP.
Akwarela, papier; 30 x 40,5 cm
Sygnowany brązową akwarelą l.d.: A. Setkowicz
olej, płótno, wym.: 35 x 50 cm
sygn. l.d.: A. Setkowicz
olej, tektura, 34 x 50 cm,
sygn. p.d.: A.Setkowicz 913
akwarela, papier, 14,2 x 30,5 cm; sygn. l.d.: A. Setkowicz
Akwarela, tektura; 16 x 31,3 cm. Sygnowany fioletową akwarelą l.d.: A. Setkowicz
Na odwrocie tektury fragment pieczęci: "MAGAZYN PRZYB(...) | R. ALEKSA (...) | KRAKÓW, BA(...)"; na odwrocie pleców oprawy nalepka: "Adam Setkowicz | Kraków | Tytuł "Na targ" | Rodzaj akwarela | Cena 45 zł | Nr."
olej na płótnie naklejonym na tekturę,
43 x 50 cm,
sygnowany po lewej u dołu "A.Setkowicz"
olej, płótno, wym.: 31 x 50 cm
sygn. l.d.: A. Setkowicz
olej, płótno, 45,5 x 40,5 cm; sygn. l.d.: A. Setkowicz
na odwrocie: stemple składu materiałów malarskich L. Aleksandrowicza w Krakowie
16 x 31 cm; sygn. l.d.: A. Setkowicz
akwarela na kartonie, 14 x 24 cm
sygnowana p. d. "A. Setkowicz 900"
olej, papier, 33,5 x 68 cm (w świetle ramy);
sygn. l.d.: A. Setkowicz
Scena zimowa - przed wiejską chatą
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton, 16 x 32 cm;
sygn. l.d.: A Setkowicz
sygn. l.d.: A. Setkowicz
olej, płótno, 37,5 x 59,5 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz 915
akwarela, papier
sygn. l.d.: A. Setkowicz
wym.: 16 x 32 cm
olej, tektura
sygn. l.d.: A. Setkowicz
wym.: 22 x 34 cm
olej, tektura
sygn. l.d.: A. Setkowicz
wym.: 22, 5 x 16 cm
olej, płótno dublowane
sygn. l.d.: A. Setkowicz
wym.: 44,5 x 95,5 cm
W latach 1897-98 studiował w ASP w Krakowie pod kierunkiem T. Axentowicza. Malował wiejskie sceny rodzajowe-zaprzęgi, sanie, konie.
Olej, tektura; 24,5 x 34 cm
Sygnowany czarnym olejem l.d.: A. Setkowicz
Olej, płótno naklejone na tekturę; 16 x 22,4 cm
Sygnowany niebieskim olejem l.d.: A. Setkowicz
olej, płótno na tekturze, 42 x 71 cm; sygn. l.d.: A. Setkowicz
POWRÓT Z MIASTA, przed 1938 r.
Akwarela, papier naklejony na tekturę; 27,5 x 47,8 cm
Sygnowany granatowo - szarą akwarelą l.d.: A. Setkowicz
Na odwrocie pieczęć z napisami: WYSTAWA ZBIOROWA MALARZY POLSKICH | w Warszawie | ul. Salon Sztuki Wilcza 5 a |
Autor Adam Setkowicz | Tytuł Powrót z miasta | Rodzaj akwarela |
Cena 150 zł sto pięćdziesiąt zł | Sala II p. (...) Nr 159/46 |
Wystawiono od 13.II.38 do 15.VI.38
sygn. l.d.
akwarela, papier
16x31
Marszałek Piłsudski na czele Legionów jako rycerz polski prowadzony przez orła białego, po 1920
olej na płótnie, 42,5 x 29,5 cm sygnowany l.d.: "A. Setkowicz".
olej, tektura, 55,5 x 99 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz
akwarela, papier, 15 x 30 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz
akwarela, papier, 26,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: A. Setkowicz
Akwarela, papier, 13,8 x 33,8 cm w świetle passe - partout
Sygnowany szarą akwarelą l.d.: A. Setkowicz
olej, płótno, 35,5 x 52 cm
sygn. l. d.: A. Setkowicz
olej, tektura, 30 x 47 cm; sygn. l.d.: A. Setkowicz
Św. Antoni z Dzieciątkiem Jezus
olej, tektura, 65 x 45,5 cm (w świetle oprawy); sygn. l.d.: A. Setkowicz 1940
akwarela, papier, 17,5 x 32,5 cm; sygn. l.d.: A. Setkowicz 942
gwasz, papier, 14,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: A. Setkowicz
sygn. l.d.: A. Setkowicz
akwarela, papier, 15 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: A. Setkowicz.
Olej, gwasz, tektura, 25 x 35 cm
Sygnowany l.d.: A. Setkowicz
akwarela, papier; 34,5 x 24 cm w świetle passe-partout;
olej, płótno
sygn. p.d.: A. Setkowicz
wym.: 64 x 44 cm
olej, tektura; 24 x 34 cm;
sygn. l.d. - A. Setkowicz
olej, tektura; 48,5 x 99 cm,
sygn. p.d. - A. Setkowicz
olej na płótnie, 46 x 97,5 cm
sygnowany l.d.: "A. Setkowicz"
na krośnie pieczęć składu przyborów malarskich "Iskra i Karmański/ Kraków"
olej na płótnie, 35,2 x 50,3 cm
na odwrocie, na krośnie malarskim nalepka warszawskiego Salonu Obrazów Juliana Burofa
ZIMOWY WIDOK KRAKOWA, ok. 1930
Olej, tektura 24,5 x 34,6 cm
Sygn. po lewej u dołu szarym olejem: A.Setkowicz
olej na płótnie naklejonym na płytę, 36 x 49,5cm
olej na desce, 24,7 x 33,2 cm
na odwrocie pieczęć zakładu przyborów malarskich Aleksandra Thomasa
akwarela na kartonie, 16,5 x 31 cm
sygnowana l.d.: "A. Setkowicz"
14,5 x 30,5 cm (w świetle ramy);
sygn. l.d. - A. Setkowicz
27 x 47 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l.d. - A.Setkowicz
olej na tekturze,
44,1 x 66 cm
sygnowany l.d.: A.Setkowicz 921
olej na tekturze,
44,1 x 66 cm
olej na płótnie naklejonym na karton, 35,7 x 49,5 cm
olej, płótno
45,5 x 56,4 cm
olej, tektura
18,4 x 29,5 cm
olej, tektura
48,4 x 98,8 cm