BAKAŁOWICZ Władysław (1833-1903)
pastel, płótno, 38 × 55 cm
sygn. p. d.: LBakałowicz (inicjały wiązane)
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela, gwasz, papier; 34 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: WBakałowicz
olej, deska
55,5 x 41,1 cm
sygn. l.d.: LBakałowicz (inicjały wiązane)
olej, deska
27,5 x 14,6 cm
sygn. p.d.: Bakalowicz paris
Na odwrocie u dołu - trudny do odczytania - napis czerwoną kredką: 5/0 (?)
olej, płótno
31,5 x 94,5 cm
sygn. dwukrotnie l.d.: LBakalowicz | LBakalowicz (inicjały wiązane)
Kompozycja pomyślana pierwotnie jako supraporta.
olej, płótno
60 x 48,8 cm
sygn. p.d.: LBakalowicz | paris. [inicjały wiązane]
DWIE DAMY I ŚPIĄCY HALABARDNIK
Olej, deska; 92 x 72 cm
Sygnowany p.d.; LBakałowicz paris
olej, deska, 55,7 x 41,2 cm
sygn. l.d.: Bakalowicz paris
KARDYNAŁ RICHELIEUX W ROZMOWIE Z ZAKONNIKIEM
olej, deska
19 x 14,8 cm
sygn. l. d.: LBakalowicz | Paris
Odwrocie oklejone wzorzystym papierem.
Mała, drukowana nalepka antykwariatu „Marcos Antiguos“ w Montevideo.
olej, płótno, 54 x 73 cm
sygn. p.d.: Bakalowicz Paris
na odwrocie nalepka wystawiennicza galerii Frost&Reed, Londyn
NAPOLEON POD MOSKWĄ (SCENA Z KAMPANII ROSYJSKIEJ)
olej, płótno, 66 x 90 cm
sygn. p.d.: Bakałowicz/ Paris
sygn. p.d.: WBakałowicz
Dama w błękitnej sukni, 1891 r.
olej, płótno, 116 × 89 cm
sygn. p. d.: LBakalowicz /pinxit/ 1891
ponad sygnaturą autorski napis: A. Liebert phot.
pastel, papier, 72 x 31 cm w świetle passe-partout, sygn. l.d.: LBakałowicz
olej, płótno, 46,5 x 38 cm; (owal);
sygn. p.d.: LBakalowicz
na odwrocie stempel paryskiego składu materiałów malarskich
olej, deska fazowana
26,5 x 21 cm
sygn. p.g.: LBakalowicz Paris
na odwrocie napisy: - żółtawą kredką: Bakalowicz; - kredą: 818.
Częściowo zatarty stempel paryskiej firmy oferującej materiały malarskie: R. N. DAME DE LORETTE, 46 | OTTOZ FRERES | /.../
Scena historyczna ze schyłku I Rzeczpospolitej, 1859
olej, płótno dublowane, 50 x 60 cm (owal);
sygn. p. d.: WBakałowicz/1859
olej, deska
19 x 14,8 cm
sygn. l.d.: LBakalowicz | paris
Odwrocie oklejone wzorzystym papierem. Mała, drukowana nalepka antykwariatu "Marcos Antiguos" w Montevideo.
WĘGIERSKA SZLACHTA PRZYSIĘGA WIERNOŚĆ MARII TERESIE I JEJ SYNOWI JÓZEFOWI W 1740 R.
Olej, płótno; 71 x 101 cm
Sygnowany l.d.: LBakałowicz paris
Na odwrocie częściowo zachowana nalepka wystawowa wypełniona piórem z napisem: ...Horowitz….
pastel, płótno
73 x 40,5 cm
sygn. p.d.: FBakalowicz [inicjały wiązane]
Pochodzenie: londyńska kolekcja Jana Pomiana-Bławdziewicza.
Obraz pochodzi z londyńskiej kolekcji Jana Pomiana-Bławdziewicza (1924-2016), Komandora Orderu Polonia Restituta, założyciela fundacji "Karta z dziejów", wieloletniego dyrektora Heim Gallery w Londynie, pilota polskiego lotnictwa, absolwenta University of London, działacza polonijnego i polityka, w latach 1948-1960 bliskiego współpracownika Józefa Retingera.
olej, płótno
116 x 89 cm
sygn. p.d.: LBakalowicz | pinxit | 1891
olej, płótno; 16,5 x 11,5 cm;
sygn. p. d.: Bakałowicz
sygn. l.d.
olej, deska
22.5x16.5 cm
sygn. p.d.
olej, deska
22.5x16.5 cm
Natchnienie (Portret Aleksandry Potockiej), 1864 ? r.
olej/płótno, 46 x 38 cm
sygnowany l.d.: 'LBakałowicz'
na odwrociu papierowe nalepki z informacjami dotyczącymi obrazu i autora
- kolekcja prywatna, Francja
- Sotheby's, 09.03.2006
- katalog aukcji Sotheby's, 09.03.2006, poz. 150
sygn. p. d.: WBakałowicz/1859
olej, płótno; 16,5 x 11,5 cm;
sygn. p. d.: Bakałowicz
Putta - dekoracja oprawy lustra
olej, płótno; 32 x 94 cm (kartusz), wymiar całości oprawy z lustrem: 137 x 136 cm;
sygn. dwukrotnie: LBakałowicz
olej, deska mahoniowa, 31 x 20 cm
sygn. p. d.: LBAkalowicz/paris
pastel, papier
31 x 73 cm ( w świetle passe-partout)
sygn. l. d.: LBakałowicz
sygn.p.d.: VBAkalowicz/Paris
olej/deska, 55,5 x 41 cm
sygnowany l.d.: `Bakałowicz | Paris`
olej/deska, 55 x 31,5 cm
na odwrociu dwie papierowe nalepki, konserwatora: W. `FREEMAN AND SON LTD | Picture restorers | 43/44 ALBEMARLE ST. | LONDON W. 1` oraz magazynu: `F. LE GALLASI & SONS | depositories | Jersey`
akwarela, gwasz, papier, 34 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: LBakalowicz
olej, płótno; 56 x 40,5 cm;
sygn. l. d.: Bakalowitz
Praca z wczesnego pobytu w Paryżu - zwraca uwagę forma zapisu sygnatury, którą później artysta zmienił na L. Bakalowicz.
olej, deska, 56 x 41
sygn.l.d. Bakalowicz paris
pastel/papier, 61 x 50 cm (owal, w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.śr.: `Bakałowicz (częściowo trudno czytelne) | 1866`
olej, płótno; 56 x 40,5 cm;
sygn. l. d.: Bakalowitz
pastel/papier, 75 x 40 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Bakałowicz | 1896`
pastel, papier, 31,5x73 cm
sygn. l.d.: Bakałowicz
olej, płótno; 56 x 40,5 cm;
sygn. l. d.: Bakalowitz
olej, płótno; 66,5 x 93 cm
sygn. p.d.: Bakałowicz
pastel, papier;
73 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: LBakałowicz
pastel, papier; 73 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: LBakałowicz
olej, płótno; 116x89,5 cm
sygn. p.d.: A. Liebert phot./ Lbakalowicz/ pinxit/ 1891
Estymacja: 80 000 - 100 000 zł
Dziewczyna w czarnych pończochach
pastel/papier, 73 x 27,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p.d.: `Bakałowicz`
Estymacja: 20 000 - 30 000 zł
sygn. l. d.: LBakałowicz
olej, płótno; 48 x 74 cm
sygn. p.d. Bakałowicz
estymacja: 60000 - 70000 zł
pastel, papier; 73 x 37 cm
sygn. l.d. Bakałowicz 1896
Estymacja: 35000 - 45000 PLN
olej, deska mahoniowa; 27 x 21,5 cm
sygn. l.d. LBakalowicz
Estymacja: 40000 - 50000 PLN
Dziewczyna w czarnych pończochach. Erotyk
pastel papier, 72,5 x 33 cm,
sygn. p.d.: LBakalowicz
Stan zachowania: drobne uszkodzenia krawędzi papieru i zaplamienia.
Dziewczyna przed lustrem. Erotyk
pastel papier, 74,5 x 30 cm,
sygn. l.d.: LBakalowicz
Henryk VIII poznaje swą nową wybrankę
olej, płótno, , 64 x 92,5 cm;
sygn. l. d.: LBakałowicz
olej, deska, 31 × 20 cm
sygn. p. d.: Bakalowicz/Paris
Estymacja: 22 000 - 26 000 zł
Kobieta z ptakiem
olej, deska, 24 × 17 cm
sygn. p. d.: Bakałowicz
Dwie kobiety
olej, deska, 24 × 17 cm
sygn. p. d.: Bakałowicz
Estymacja: 50 000 - 60 000 zł
sygn. p.d.: LBakalowicz
Olej, deska; 92 x 71 cm
Sygn. p.d. Bakałowicz/ Paris
Estymacja: 85 000 - 100 000 zł
olej, deska mahoniowa; 21,5 x 16 cm;
sygn. l. d.: LBakalowicz
olej, płótno; 62 x 123 cm;
sygn. p. d.: LBakałowicz
olej, płótno, 57 x 89 w świetle ramy
sygn.l.d LBakalowicz
Estymacja: 60.000 - 80.000 zł
Le bal a la cour de Louis XIII
olej na desce
68 x 130 cm
sygn. p. d.: Bakalowicz
sygn. p.d.: LBakalowicz
olej, deska mahoniowa, 21,5 x 16 cm;
sygn. l. d.: LBakalowicz
sygn. p. d.: LBakalowicz
sygn. p.d.: LBakalowicz
sygn. l. d.: LBakalowicz
sygn. p. d.: LBakalowicz
Olej, deska; 24 x 19 cm
Sygn. l.g. L.Bakalowicz
Na odwrocie: L.Bakalowicz
I Rzeczpospolitej, 1859;
sygn. p. d.: WBakałowicz/1859
Na dworze Franciszka I ("Kobieta zmienną jest")
olej/deska,
32 x 41,5 cm
sygnowany l. d.: `L. Bakałowicz`
ODWROCIE: pieczęć lakowa
ESTYMACJA 25 000 - 35 000
ze schyłku I Rzeczpospolitej, 1859
olej, płótno dublowane,
50 x 60 cm (owal);
sygn. p. d.: WBakałowicz/1859
olej, płótno,
116 x 89,5 cm;
napis autorski i sygnowanie p. d.:
A. Liebert phot. / LBakalowicz / pinxit / 1891
Obraz namalowany na podstawie fotografii A Lieberta.
sygn. dat. p.d.
olej, płótno,
56x46.7
olej, płótno,
116 x 89,5 cm;
napis autorski i sygnowanie p. d.: A. Liebert phot. / LBakalowicz / pinxit / 1891
olej, deska,
52 x 39
sygnowany l.d.: LBakałowicz (inicjały wiązane)
Na odwrocie u góry napis farbą: PF 212, obok fragmentarycznie zachowana nalepka z napisem: No | 3421.
Na ramie drukowana nalepka z tekstem francuskim - opisem obrazu i jego tytułem "La nouvelle aquisition".
olej, płótno,
116 x 89,5 cm;
olej, płótno,
64 x 92,5 cm;
sygn. l. d.: LBakałowicz
Portret Heleny i Jadwigi Bakałowiczówien (bratanic artysty)
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
22,8 x 18.3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WBakałowicz 1863 (ołówkiem);
na odwrocie kartka z odręcznym opisem;
olej, płótno,
32.5 x 46
sygnowany l.d.: LBakalowicz | Paris (inicjały imienia i nazwiska wiązane)
Portret Heleny i Jadwigi Bakałowiczówien
(bratanic artysty);
olej, płótno, 60,5 x 45 cm;
sygn. p. d.: LBakalowicz paris
pastel, papier
62.5 x 34.5 cm
olej, deska
52 x 39 cm
olej, płótno
32,5 x 46 cm
sygn. p.d. Bakałowicz
LUDWIK XIII I ANNA AUSTRIACZKA WYRUSZAJźCY NA POLOWANIE Z SOKOŁAMI
Olej, płótno
49 x 73 cm
Sygnowany p.d.: Bakalowicz
SCENA DWORSKA Z CZASÓW HENRYKA IV
Olej, płótno;
60,5 x 92 cm
Sygnowany p.d.: Bakalowicz
olej, płótno,
70,5 x 100,5 cm;
sygn. l. d.: LBakałowicz / Paris
Olej, deska;
13,4 x 20 cm
na odwrocie napis: Ladislaus Bakalowicz
sygn.p.d.: Bakalowicz/paris
olej, deska,
15.8 x 21 cm
sygnowany l.d.: Bakałowicz
pastel, papier, 45 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: LBakałowicz
olej, deska
41 x 32.5 cm
sygnowany l.d.: LBakalowicz (inicjały wiązane)
Para obrazów - Dama w ogrodzie i Dama w kościele
olej/deska,
36 x 19,5 cm
sygnowany l. d. i p. d.: `LBakalowicz`
olej, deska,
27 x 21,5 cm;
sygn. l. d.: LBakałowicz Paris
na odwrocie owalny stempel paryskiego składu materiałów malarskich Vieille
WYJŚCIE Z KOŚCIOŁA (czasy Walezjuszy)
olej, płótno
73 x 50 cm
sygnowany l.d.: LBakalowicz Paris (wiązane inicjały imienia i nazwiska)
Na odwrocie nalepki francuskiego antykwariatu z określeniem tematu obrazu jako La sortie de l`egl(ise) - Wyjście z kościoła
WYJŚCIE Z KOŚCIOŁA (czasy Ludwika XIII)
olej, płótno
73 x 50 cm
sygnowany l.d.: LBakalowicz Paris (wiązane inicjały imienia >Ladislav< i nazwiska)
Pendant pozycji poprzedniej.
JOANNA D`ARC PODCZAS KORONACJI, ok. 1865
olej, płótno
55 x 77.3 cm
sygnowany p.d.: LBakałowicz (inicjały wiązane)
Na odwrocie płótna napis: Bakałowicz oraz owalny, częściowo zatarty stempel firmy dostarczającej farby i materiały malarskie: (COULEURS FINES) | P. CONTET | PARIS | 54, Rue Lafayette, 54.
Portret damy w czerwonej sukni
olej na desce, wym.: 16,7 x 13 cm,
sygn. p.d.: Bakałowicz
olej, płótno, 49 x 73 cm;
sygn. l.d.: LBakalowicz
sygn. p.d.: LBakalowicz
PORTRET BRATANIC - HELENY I JADWIGI BAKAŁOWICZÓWIEN, 1863
akwarela, ołówek na papierze,
22,9 x 18,4 cm w świetle passe-partout,
sygnowana oł. p.d. "WBakałowicz 1863", na zaplecku kartka z odręcznym napisem: "Akwarela malowana przez / Władysława Bakałowicza: / Portreciki córek jego starszego brata Aleksandra / Heleny i Jadwigi.", na kolejnym zaplecku dedykacja oł. z r. 1962.
Scena dworska z czasów Henryka Walezego
olej/płótno, olej na płótnie, 64 x 92,5 cm
sygnowany u dołu po lewej "LBakałowicz"
na odwrocie owalna pieczątka: `TOILLES & PANNEAUX | (...)`
oil on wood panel
size: 19.7 x 15.9 cm
signed, lower right: Bakałowicz, Paris
akwarela, ołówek na papierze,
sygnowana oł. p.d. "WBakałowicz 1863",
na zaplecku kartka z odręcznym napisem: "Akwarela malowana przez / Władysława Bakałowicza: / Portreciki córek jego starszego brata Aleksandra / Heleny i Jadwigi.", na kolejnym zaplecku dedykacja oł. z r. 1962.
olej, płotno, 91 x 72 cm;
sygn. l.d.: LBakalowicz/Paris
Na dworze francuskim - Henryk IV i Maria Medycejska
olej, płótno, 66 x 119 cm;
sygn. l. d.: LBakalowicz
sygn. p.d.: LBakalowicz
olej, płótno, 47 x 37 cm;
sygn. p.d.: Bakałowicz / 1860
Na odwrocie nalepka z odręcznym napisem: obraz odświeżony / w roku 1945. / J Hrynkowski.
olej, płótno, 47 x 37 cm;
sygn. p.d.: WBakałowicz / 1860
Na odwrocie nalepka z odręcznym napisem: "obraz odświeżony / w roku 1945. / J Hrynkowski."
olej, deska,
55.6 x 45.4 cm
sygnowany l.d.: LBakalowicz | 1867. [inicjały wiązane]
olej, deska mahoniowa,
24,5 x 19,5 cm;
sygn. l.d.: LBakalowicz Paris
na odwrocie powtórzona sygnatura autorska: LBakalowicz / Paris oraz naklejka z nr: 95
olej, płótno
66 x 119 cm;
sygn. l. d.: LBakalowicz
olej, płótno, 66 x 119 cm; sygn. l. d.: LBakalowicz
Scena dworska z czasów Henryka III Walezjusza
olej na płótnie, 64 x 92,5 cm
sygn. l.d.: "Bakałowicz"
olej, deska, wym.: 18,7 x 15,2 cm
sygn. l.d.: Bakalowicz Paris
Na odwrocie kartka z tekstem: "Bakalowicz Ladislav, polsky portretista a malir genru, nar 1833É"
Dwie damy wychodzące z kościoła
olej, deska mahoniowa 101 × 70,5
sygnowany u dołu po lewej: "L.Bakalowicz Paris"
olej, deska 34,5 × 54,8
sygnowany u dołu po prawej: "LBakalowicz" (L misternie wpisane w "B")
Pastel, tektura; 35,7 x 75,7 cm
Sygn. p. d.: LBakalowicz (inicjały wiązane)
Na odwrocie nalepka: Dorure et Encadrements | A. HERVÉ | 32, rue de la Victoire, 32 | PARIS
Na ramie nalepka (częściowo czytelna): PAS... & COULEURS | des Meilleures Marques | Huile Aquarelle Gouache | ARTICLES DE DES....... | ENCADREMENTS
olej, drewno; 27 x 22 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: Bakałowicz Paris; na odwrocie pieczęć (słabo czytelna): VIEILL (...)
olej na płótnie,
55 x 40 cm,
sygnowany l. d. "Bakalowitz"
olej, płótno, 59,5 x 73 cm; sygn. l.d.: L. Bakalowicz 1893
SCENA DWORSKA Z CZASÓW HENRYKA III WALEZJUSZA
olej na płótnie, 64 x 92,5 cm
WYTWORNE TOWARZYSTWO w PARKU NA PRZECHADZCE
olej na płótnie, 61 x 92 cm,
sygnowany l. d. "LBakalowicz",
rama z epoki
SCENA DWORSKA Z CZASW HENRYKA III WALEZJUSZA
olej na płótnie, 64 x 92,5 cm, sygnowany u dołu po lewej "LBakałowicz"
olej na płótnie, 64 x 92,5 cm, sygnowany u dołu po lewej "LBakalowicz"
olej na płótnie, 55 x 40 cm, sygnowany l.d. "Bakalowitz"
LORD BUCKINGHAM I KRÓLOWA ANNA AUSTRIACZKA, lata 1885-1887
olej, płótno, 49 x 57,5 cm
PORTRET MĘŻCZYZNY ZE WSTĄŻECZKĄ LEGII HONOROWEJ, 1866
pastel, 63,5 x 50 cm w świetle ramy, sygn. l.d. "Ladislas Bakalowicz 1866", na odwrocie ozdobna litografowana kartka paryskiego składu przyborów malarskich.
olej na fazowanej desce, 53,8 x 43,5 cm
sygnowany p. d. "LBakalowicz paris" na odwrocie ślady stempla wytwórcy i naklejki magazynu obrazów
olej, płótno, 60 x 92 cm; sygn. l.d.- LBakałowicz (inicjały wiązane)
Olej, płótno 74 x 50 cm
Sygn. po prawej u góry czarnym olejem: Lbakalowicz
Wymiary: 13,5 x 20 cm
Technika: olej, deska
olej na płótnie, 47,6 x 36,6 cm
sygnowany p.d.: "Bakałowicz; Paris"
na odwrocie nalepka Christie`s
olej, płótno, 61 x 50 cm (owal);
sygn. l.- Lbakalowicz 1893
olej, deska,
55.5 x 32.5 cm
Sygnowany po prawej pośrodku: Bakałowicz | paris
olej, deska
27 x 22 cm