Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (7308)
Zegar konsolowy, Szwajcaria, ok. 1750-1775 r.
Szwajcaria, ok. 1750-1775 r.
Materiał: obudowa – świerk, buczyna, grusza(?)
mechanizm – mosiądz, stal, mosiądz złocony, emalia, spiż
Wymiary: szafka – 65 x 33,7 x 12,5 cm; konsola – 24,7 x 35,8 x 14 cm
10-07-2024
MDM Dzieła Sztuki i Antyki
Brąz złocony. Na bocznej krawędzi stopy – sygn.: BR. ŁOPIEŃSCY / WARSZAWA

Wymiary: wys. 21,5 cm; szer. ramion 22 cm, wymiary podstawy: 13,5 x 8,5 cm
10-07-2024
MDM Dzieła Sztuki i Antyki
Makata buczacka z motywem „pszczółek”1894 r.
Technika żakardowa, nić jedwabna.
Koloryt spatynowany; złocisto-beżowy.
Wymiary: 136 x 177 cm
10-07-2024
MDM Dzieła Sztuki i Antyki
Ampułka mszalna na wodę, Niemcy (?) pocz. XVII w.
Srebro kute, repusowane, częściowo złocone, niecechowane.

Wymiary: 15 cm, szer.11 cm, głęb. 6,5 cm

Waga: 177 g

Stan zachowania: naprawy na stopie.
Obiekt został sprzedany
10-07-2024
MDM Dzieła Sztuki i Antyki
CHLEBNIKOW Iwan Pietrowicz (1855 - 1888)
Para solniczek , 1877
Srebro pr “84, cecha miejska, cecha probierni moskiewskiej z 1877 r., późniejsze cechowanie z próbą 0,875. Wnętrza złocone. Wymiary: 5 x 1,5 cm, waga łączna: 66 g
10-07-2024
MDM Dzieła Sztuki i Antyki
JEDLIKOWSKI Jakub
Mlecznik z herbem Dąbrowa
Srebro pr. 12; cechowane: Jedli|kowski. Uchwyt z drzewa barwionego, wnętrze złocone. Rytowany na brzuścu herb Dąbrowa. Wymiary: 18 x 7 cm waga: 276 g
10-07-2024
MDM Dzieła Sztuki i Antyki
MALCZ Karol Filip (1797 - 1867)
Para kandelabrów czteroświecowych , 1865
Srebro pr. 84, cechowane: MALCZ | w Warszawie, cecha warsztatowa: kotwica, cecha probierni warszawskiej z inicjałami i datą 1865, orzeł dwugłowy. Wymiary: 46 cm x 23
wymiary podstawy: 14,5 x 14,5 cm
Saga: 2633 g
10-07-2024
MDM Dzieła Sztuki i Antyki
SCHWARTZ Jan Maciej (czynny ok. 1800 - 1828)
Lichtarzyk srebrny
Srebro pr. 12, cechowane na krawędzi podstawy: gmerek złotnika M.Schwarz

Wymiary: wysokość: 12,5 cm ; wymiary podstawy 8,2 x 8,2 cm

Waga: 164 g
10-07-2024
MDM Dzieła Sztuki i Antyki
Alegoria myślistwa La Courtille, ok. 1780 r.
Biskwit biały. Francja XVIII w.

Wymiary: wysokość 32,5 x 16 cm (średnica podstawy)
10-07-2024
MDM Dzieła Sztuki i Antyki
liczba obiektów: 7308