DZIERŻENCKI Eugeniusz (1905 Warszawa - 1990 Sopot)
"Przystań rybacka w Gdyni"
olej na płótnie
60 x 83 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "E. Dzierżencki".
14 500 zł
13-07-2024
CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki
FARA Józef (1908 - 1973)
"Morskie Oko"
pastel na papierze
46,5 x 63,5 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "Józef Fara".
3 000 zł
13-07-2024
HOLLER Wiktor Kazimierz (1881 Warszawa - 1975 Wrocław/?/)
"Strumyczek"
, 1925
olej na tekturze
19 x 35 cm
sygnatura w prawym, dolnym rogu zachowana fragmentarycznie.
Na odwrocie cztery nalepki wystawowe z opisami obrazu.
2 000 zł
13-07-2024
ASCHENBRENNER Franciszek (1872 Cieszyn - 1948 Wiedeń)
"Górska droga. Spacer po Śląsku Cieszyńskim"
, 1933
olej na sklejce
57 x 36 cm
sygnowany i datowany w lewym, dolnym rogu: "F. ASCHENBRENNER 1933".
2 800 zł
13-07-2024
HEINEMANN Fritz (1864- po 1938)
"Mały Narcyz"
, 1890
brąz patynowany
56 x 29 x 22 cm
sygnowany i datowany na podstawie: "Fritz Heinemann | 1890".
Na podstawie znak berlińskiej odlewni Gladenbeck&Sohn.
W dłoniach Narcyza pierwotnie znajdowało się zwierciadło.
5 800 zł
13-07-2024
ŁUSKINA Włdzimierz (1849 - 1894)
"Na stanowisku"
, 1891
olej na płótnie
57 x 37 cm
sygnowany i datowany w prawym, dolnym rogu: "W. Łuskina | 1891".
Na odwrocie naklejki z Salonu Sztuki Alfreda Wawrzeckiego oraz Domu Aukcyjnego Agra.
8 200 zł
13-07-2024
HEYDUK Bronisław (1909-1984)
olej na sklejce
52 x 65 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "Bron. Heyduk".
3 300 zł
13-07-2024
WYCZÓŁKOWSKI Leon (1852 Huta Miastkowska k. Siedlec - 1936 Warszawa)
" Kompania sanitarna II"
, 1920
autolitografia na papierze
21 x 32 cm
sygnowana ołówkiem poniżej kompozycji w prawym, dolnym rogu: "LWycz".
3 800 zł
13-07-2024
"Kompania sanitarna I"
, 1920
autolitografia na papierze
19,5 x 31 cm
sygnowana ołówkiem poniżej kompozycji w lewym, dolnym rogu: "LWycz".
Grafika pochodzi z teki "Wspomnienia z Legionowa. 1916" wydanej w 1920 roku w Krakowie w 24 egzemplarzach.