MUTER Mela (Mutermilch Maria Melania) (1876 Warszawa - 1967 Paryż)
Martwa natura z czerwoną cebulą
olej/płótno, 50 x 61 cm
sygnowany p.g.: `Muter`
na odwrociu opisany: `MUTER`
- aukcja Boisgirard, Paris, 2 grudnia 2009
- École de Paris, katalog Boisgirard, Paris, 2 grudnia 2009, poz. 81
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej/deska, 53 x 63 cm
trudno czytelnie l.d.: `(...) | (...) par M Muter (?)`
opisany l.d.: `Depot | (słowo nieczytelna) par M Muter
na odwrociu papierowe nalepki z tytułem obrazu: `Assis sur le banc`, `Personnages assis sur le banc au bord de l`eau`
olej, płyta; 56 x 39 cm
sygn. p.g.: Muter
Widok na miasteczko na południu Francji
Pejzaż z drzewami
akwarela, karton, 35 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Muter.
olej, płótno, 64 × 46 cm
sygn. p. g.: Muter (częściowo zatarta)
Portret chińskiego poety Cheng Tcheng (盛成) (1899 - 1996)
olej/płótno, 61,5 x 50 cm
sygnowany p.g.: `Muter`
na odwrociu papierowa nalepka z opisem obrazu: `Portrait de l`ecrivan | Chen-Cheng | Marie Mela Muter`
- Aukcja Christie`s, Paryż 2.12.2008, lot 123
- Art impressioniste et moderne, Christie`s Catalogue, Paryż 2.12.2008, lot. 123
Nad Rodanem, około połowy XX w.
olej/deska, 69,50 x 73 cm
sygnowany p.d.: `Muter`
na odwrociu papierowa nalepka domu aukcyjnego Christie`s i nalepka z tytułem obrazu oraz opisany: `MUTER MELA`
- Impresionist & 19th Century Art., aukcja Christie`s, 22.06.2000, poz. 44
- Impressionist and 19th Century Art, Christie`s Auction Catalogue, London 22.06.2000, s. 22, lot 44
olej, deska, 61.5 x 48 cm w świetle
sygn.l.d. Muter
olej, płótno, 88,5 × 64 cm
sygn. p. d.: Muter
na odwrocie szkic portretu kobiety
olej, karton
45 x 57 cm
kolekcja prywatna
olej, płyta
61 x 50 cm
kolekcja prywatna
Ecole de Paris, Jewish Artist from Poland,
The Wojtek Fibak collection, July - August
1998, The palace of Fine Arts in Krakow,
n° 98, s.218
Kobieta z psem (Portret Edith Sealy?), 1917 (?) r.
olej/płótno, 110,5 x 105 cm
sygnowany p.d.: 'Muter'
na odwrociu papierowa naklejka wystwowa Galerie Bargera
Na ramie trzy papierowe naklejki 'ERUS'
- Galerie Bargera, Kolonia, Niemcy
- Sotheby's
- Russian Paintings. Auction Catalogue. 12.01.2009, Sotheby's, London 2009, s. 117, poz. 434
Pejzaż z drzewami
akwarela, karton,
35 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Muter.
akwarela, tusz/papier, 50 x 36 cm
w prawym, dolnym rogu dedykacja w języku francuskim: `A Mimie le sappel de sa petite fille | amicalement Mela Muter.XII.1936`
Portret kucharza Emile`a Verdet, lata 40. XX w.
olej/płótno, 82 x 53,5 cm
sygnowany l.g.: `Muter`
ODWROCIE:
Portret kobiety z mandoliną
- rodzina portretowanego
- kolekcja prywatna
olej/płótno, 50 x 61 cm
sygnowany p.g.: `Muter`
olej/płótno, 75 x 85 cm
sygnowany p.d.: `Muter`