1 zł
2 600 000 zł

WINIARSKI Ryszard (1936 Lwów - 2006 Warszawa)

Trzynasta gra 4 x 4 (Thirteenth Vertical Game 4x4), 1981 r.

akryl, ołówek/deska, 4 x 68 x 2,4 cm
opisany na odwrociu: 'order | thirteenth | vertical | game | 4x4 | winiarski |81'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Gra 4x4 (Vertical Game 4x4), 1981 r.

akryl, ołówek/deska, 68 x 4 x 2,3 cm
opisany na odwrociu: 'order | vertical | game | 4x4 | winiarski |81'

Kompozycja, 1979 r.

serigrafia/papier, 42 x 42 cm (arkusz)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Winiarski 79', opisany l.d.: '4/60'

game 2500 - gra 2500, 1976 r.

tusz/papier, 52 x 52 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'Winiarski 76', opisany l.d.: 'game 2500 - gra 2500 - przebieg losowy - 50% pól czystych i 50% zakreślonych, losowanie rzutem monety'

Chance in vertical game 10 x 10, 1982 r.

akryl/płyta pilśniowa, 119 x 19 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'chance | in vertical | game | 10 x 10 | Winiarski | 82'

Diagonalna gra 6 x 6, 1999 r.

akryl, ołówek/płyta pilśniowa, 50 x 50 cm
sygnowany i datowany śr.d.: 'Winiarski 99'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'diagonalna gra 6 x 6 | winiarski '99'

Obiekt przestrzenny, 1971

akryl, drewno, ołówek; wys. całkowita: 140 cm; wymiary górnej części: 120 x 20 x 20 cm; wymiary dolnej części podstawy: 40 x 40 x 20 cm;
sygn. i dat. na dolnej części: Winiarski / 1971;
na dole tabliczka z napisem: KAZIMIERZOWI ROMANOWICZOWI / RYSZARD WINIARSKI / WARSZAWA 15.IV.1972

Penetracja przestrzeni realnej, 1974 r.

akryl/sklejka, płyta pilśniowa, 88 x 88 x 10 cm
sygnowany i datowany na odwrociu, na blejtramie: 'Winiarski 1974'
na odwrociu nalepka z opisem: 'Penetration of real space with equal probability to black | and wite colour appearance with four elements 10 x 10 | Mutable lot - dice. year 1974.'
poniżej instrukcja ze schematem gry

1+2, 3+4, 5+6, 7+8... - dyptyk, 1977 r.

akryl/sklejka, 30 x 30 cm (wymiary dotyczą każdej z części)
obie części sygnowane, datowane i opisane u dołu: '1+2, 3+4, 5+6, 7+8... Winiarski 77'

Chance in Game For One, 1984 r.

akryl, ołówek/płyta pilśniowa, 64 x 64 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'winiarski 84.' i opisany l.d.: 'chance in game for one'
wymiary w oprawie: 78,5 x 78,5

Order Vertical Game 4 x 4 (F), 1981 r.

akryl/sklejka, 68 x 4 x 2,3 cm
wtórnie opisany na odwrociu: 'order | vertical | game | 4x4 | winiarski | 81' pod nim nalepka z ręcznie pisaną literą 'F', na górnej krawędzi strzałka grotem w górę

Game for two, 1989

olej, ołówek, płótno; 41 x 41 cm
sygnowany na odwrocie: "game for two | Winiarski '89"
Praca posiada ekspertyzę dr Bożeny Kowalskiej potwierdzającą autentyczność.

OBSZAR 121, 1972

akryl, płyta / 100 x 100 x 10 cm
opisany na odwrocie: WINIARSKI 1972
na odwrocie autorska naklejka z odręcznym opisem: WINIARSKI/ OBSZAR
121/ penetracja przestrzeni realnej z różnym w wylosowanych strefach
prawdopodobieństwem pojawienia się koloru czarnego. Zmienna losowa - tablica
liczb przypadkowych i kostka do gry. Akryl, 100x100x10cm, 1972 R/ SURFACE 121
oraz częściowo uszkodzona naklejka z tym samym opisem w jęz. angielskim

CHANCE IN GAME 3 x 3 FOR 2, 1999

akryl, płótno; 18 x 13 cm (w oprawie)
sygnowany: "chance in a game 3 x 3 for 2, winiarski »99"

darczyńcy: Marta i Bogdan Kołakowscy

Order third vertical game, 1981

akryl, drewno; 68 x 4 x 2 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: order / third / vertical / game / 4 x 4 / winiarski / 81

Statystyczny kształt rysunku nr 3, 1974

kolaż, rysunek, papier; 86 x 60 cm
inskrypcja p. d.: "Statystyczny kształt rysunku | losowanie kształtu strefy pustej | oś strefy pozioma po 19-tym elemencie | losowanie góra-dół rzutem kostki do gry | Winiarski 74"

13th Game 7 x 7, 1999

akryl, ołówek, płótno; 50 x 50 cm
sygnowany na odwrocie: "13th game 7 x 7 | Winiarski '99"

PRZYPADEK W GRZE 5x5 DLA DWÓCH, 1999

akryl, ołówek, płótno
33 x 27 cm
sygn. p.d. ołówkiem: Winiarski ‘99
l.d. napis autorski oł.: przypadek w grze 5x5 dla dwóch

Chance in game for one, 1989

akryl, płyta, 62 x 62 cm
sygn. p. d. Winiarski 89 oraz l. d.: chance in game for one

PRÓBA PENETRACJI PRZESTRZENI INDUSTRIALNEJ(…), OK. 1979

akryl, drewno, płyta, 100 x 100 x 8 cm
niesygnowany
na odwrocie oznaczenie "D" oraz nalepka z opisem pracy: Próba penetracji przestrzeni industrialnej z prawdopodobieństwem wystąpienia iluzji ruchu wirowego w zależności od interpretacji widza.
Obraz posiada potwierdzenie autentyczności Anny Winiarskiej.

liczba obiektów: 369