FAŁAT Julian (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)
akwarela, karton; 89,5 x 129,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: 960 jFałat Bystra 1913;
na odwrocie ksero trzech nalepek wystawowych zasłoniętych oprawą: jedna uszkodzona z częściowo widocznym nr 654...(? - słabo czytelne), dwie nalepki z tytułem obrazu: Kościół na Śląsku (na jednej z nich widnieje nr 43530); oraz oznaczenie literowe BE; Literatura: Jerzy Malinowski, Julian Fałat, Warszawa 1985, s. 51.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Przy ognisku - Nieśwież, ok. 1917
olej, sklejka, 28 x 77 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany l. d.: jFałat / Nieśwież.
gwasz, tektura, 68 x 95 cm w świetle oprawy
sygn. p. d.: JFałat/Bystra
Pejzaż górski - Czorsztyn, 1913 r.
akwarela, papier, wym. 72 x 62 cm,
sygn. i dat. p.d.: JFałat / 1913
PORTRET MĘŻCZYZNY W KAPELUSZU, 1910
Akwarela, papier; 50 x 34,5 cm
Sygnowany l.d.: JFałat 910
Na odwrocie napis piórem: Pozował Fałatowi jego (dalej zamazane)
WEZBRANA RZEKA, MOTYW Z BYSTREJ, 1918
akwarela, karton
67 x 100 cm
sygn. l.d.: J Fałat Bystra 1918
akwarela, gwasz, karton na krośnie
62 x 139,5 cm
sygn. p.d.: JFałat | Bystra 917
na odwrocie:
– napisy: tuszem wzdłuż górnej krawędzi: ze zbiorów Stanisława Niemyczka; ołówkiem po prawej: Straszewskiego 12;
– nalepka argentyńskiej firmy przewozowej (zielony nadruk): EXPRESO FURLONG | Soc. Anón. | [...]ergo 1347-67
akwarela, karton; 89, 5 x 129, 5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie ksero trzech nalepek wystawowych zasłoniętych oprawą: jedna uszkodzona z częściowo widocznym nr 654...(? - słabo czytelne), dwie nalepki z tytułem obrazu: Kościół na Śląsku (na jednej z nich widnieje nr 43530); oraz oznaczenie literowe BE;
olej, płyta, 30 x 74 cm
sygn. l.d.: Jfałat Polesie, na odwrocie papierowe nalepki Desy oraz domu aukcyjnego Doyle
Widok na Przełęcz Kocierz w Beskidzie Małym
akwarela/papier, 19,5 x 22 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'J. Fałat'
akwarela/papier, 31 x 49 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'Jul Fałat 906 Zkpne'
akwarela/papier, 53 x 95,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'JFałat | Dłonie| 1912'
PORTRET MĘŻCZYZNY Z SIWĄ BRODĄ, 1893
Akwarela, papier; 34 x 18 cm (w świetle p-p)
Sygnowany l.d.: Jul. Fałat / Sielec 4/I 93
olej, sklejka, 30 × 79 cm
sygn. l. d.: JFałat/Nieśwież
na odwrocie szkic zimowego pejzażu
Polowanie na niedźwiedzia, 1908
akwarela, gwasz, kredka, papier naklejony na płótno, 48 x 127 cm,
sygn. śr. d.: J. Fałat 908.
Na odwrocie tektury zabezpieczającej dwie nalepki: z drukowanym rokiem 1908 i numerem 186, oraz drukowana Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Królestwie Polskim, wypełniona tekstem atramentem: Nr 11063 / Fałat / Juljan / akwarella (!) / Polowanie na niedźwiedzia / cena lub jego wartość 600 / Warszawa d. 13/4 908 r.
Akwarela, papier; 46,5 x 39 cm
Sygnowany l.d.: JFałat
Na odwrocie drukowana nalepka: 15 98 | 1912/13
Studia głów młodzieńca i dziewczynki - Typy krakowskie
akwarela, ołówek, papier; 29,5 x 17,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Fałat.
litografia barwna, papier, 21,5 x 29 cm;
sygn. na płycie l.d.: JulFałat (...) 86
RZYMSKA ŚWIĄTYNIA WENUS I ROMY, WIDOK OD STRONY KOLOSEUM, 1881
akwarela, papier
23 x 40 cm
sygn. i dat. l.d.: Jul Fałat 81