AXENTOWICZ Teodor (1859 - 1938)
pastel, papier, 69,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: T. Axentowicz
Na odwrocie nalepka z Salonu Sztuki "Achilleion" w Białej k. Bielska
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela/papier, 50 x 62 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p. d.: `T.Axentowicz`;
na odwrocie papierowa naklejka: `MAGAZYN ARTYSTYCZNY I SALON OBRAZÓW | Juliana Burofa Warszawa Nowy Świat 48`
pastel/papier, 40,5 x 31,5 cm
sygnowany p. d.: `TAxentowicz`
olej/deska, 31,8 x 23 cm
sygnowany p. d.: `Taxentowicz`; na odwrocie pieczątka z pracowni ramiarskiej `ALEKSANDROWICZ | KRAKÓW`
Pastel, kredka, papier; 48,2 x 68 cm w świetle
Sygnowany p. d.: T. Axentowicz
olej, sklejka, 35 x 24 cm;
sygn. l.d.: T. Axentowicz;
akwarela, pastel, papier,
48 x 67.5 cm
sygnowana u dołu po prawej: T. Axentowicz
pastel, papier, 48,5 x 67,5 cm;
sygn. l.d.: T. Axentowicz;
Na odwrocie podpis autora oraz stempel składu materiałów malarskich R. Aleksandrowicz w Krakowie.
Portret kobiety w kremowej sukni
pastel, karton, wym.: 64 x 48 cm, sygn. p.d.: T. Axentowicz
POWRÓT Z GROMNICZNEJ, ok. 1920-30
Olej, płótno; 40 x 50 cm
Sygnowany l. d.: T. Axentowicz
pastel, papier jasnobrązowy,
69,5 x 47,5 cm (w świetle ramy)
sygn. p.d.: T. Axentowicz
na odwrocie: napis kolekcjonerski właściciela obrazu dr. T. Datka z Wadowic, z datowaniem obrazu na lata 1920-25; nalepka Salonu Sztuki "Achilleion" J. Birnera z "Białej k. Bielska, ul. Główna 6"
rysunek, papier,
28,5 x 19,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: T Axent, na odwrociu naklejka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, R. 1939, Nr 13, WYSTAWA POŚMIERTNA/ T. AXENTOWICZA
pastel, papier, 69,5 x 49 cm;
sygn. p. d.: T. Axentowicz
Pastel, papier; 79,7 x 66,7 cm
Sygnowany czarnym pastelem l. d.: T. Axentowicz
DAMA I LIŚCIE JESIENNE, po 1910
pastel, akwarela, karton,
72 x 50 cm
sygnowany po prawej: T Axentowicz
Na odwrocie nalepka (druk wypełniony ręcznie): Salon Sztuki St. Kulikowskiego | Warszawa - Krak. Przedmieście 7. | Autor: Prof T. Axentowicz | Tytuł dzieła: Główka.
Obok mała nalepka z nr.: 3414.
Na ramie stempel firmy ramiarskiej Kazimierza Karwackiego z Lublina.
olej, płótno, 46,5 x 53,5 cm;
sygn. l.d.: T. Axentowicz
sygnowany śr.d., datowany na odwrociu
pastel, tektura
48x34
PORTRET ATY ZAKRZEWSKIEJ Z WACHLARZEM
Pastel na kartonie 85,5 x 59 cm Sygnowany p.śr. - "T. Axentowicz"
pastel, papier, 96,3 x 67 (w świetle ramy)
sygn. l. d.: T. Axentowicz
pastel, akwarela, tektura; 69 x 49 cm
sygn. l.d.: T. Axentowicz; na odwrocie pieczcie magazynu R. Aleksandrowicz