KALINOWSKI Tadeusz (1909 Warszawa -1997 Poznań)
olej/płótno naklejone na płytę, 57 x 47 cm (wymiary oprawy)
sygnowany na blejtramie na odwrociu: 'T. KALINOWSKI'
cena wywoławcza: Wykup abonament
akryl/płótno, 97 x 97 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'TADEUSZ KALINOWSKI | POZNAŃ 1984 | "OBRAZ PRZEDMIOT" | AKRYL PŁÓTNO 1 m x 1 m'
akryl/płótno, 97 x 97 cm
opisany na odwrociu na nalepce: '222'
akryl/płótno, 140 x 140 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'NR. INW. 582 | TADEUSZ KALINOWSKI | POZNAŃ 1976 | "PIĘKNOŚC" | AKRYL 140 x 140 | 1 x 2'
olej/płótno, 64 x 49 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'T. Kalinowski 1970'
gwasz, papier; 55,5 x 46,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: T. Kalinowski 1975 NR 5.
Kompozycja 2 z cyklu Białoczerwone, 1967 r.
olej/płótno, 60 x 85 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.g.: ‘T. Kalinowski 1967’
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘T. KALINOWSKI POZNAŃ | z cyklu „Białoczerwone” 2 | wym. 60 x 85 olej’
linoryt, papier
45x37,5 cm
sygnowany l.d. "Konstrukcja nr 2 linoryt", p.d. "T. Kalinowski 1966"
olej/płótno, 97 x 97,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'T. KALINOWSKI | 1978'
olej/płótno, 96,5 x 96,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'TADEUSZ | KALINOWSKI POZNAŃ | "KOMPOZYCJA" | 97 X 97'
na odwrociu wskazówka montażowa
gwasz/papier, 55,5 x 46,5 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'T.Kalinowski 1975 NR5'
olej/płótno, 120 x 120 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'T. KALINOWSKI | 1968'
opisany na blejtramie: 'ARSENAŁ'
- Tadeusz Kalinowski (1909-1997). W stulecie urodzin, Galeria Miejska Arsenał w Poznaniu, 4-29.12.2009
- Tadeusz Kalinowski, W stulecie urodzin, Poznań 2009, s. 88 (il.)
Z serii 'Maski', Bez tytułu, 1978 r.
akryl/płótno, 65 x 55 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'TADEUSZ | KALINOWSKI | 1978'
Kompozycja streficzna nr 25 a, 1961 r.
linoryt/papier, 21 x 35,5 cm
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'Kompozycja Streficzna Nr.25.a. linoryt T. Kalinowski Poznań 1961'
linoryt/papier, 32,5 x 48,5 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'T. Kalinowski 1966', opisany l.d.: 'Układy streficzne'
olej/płótno, 66,5 x 90,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'T. Kalinowski 1966'
- Tadeusz Kalinowski (1909-1997). W stulecie urodzin, red. Wojciech Makowiecki, Poznań 2009, s. 71 (il.)
- Małgorzata Stalmierska, Gra w abstrakcję, "Art & Business", nr 1-2, 2008, s. 171 (il.)
olej, płótno; 81 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: T. KALINOWSKI 1967
olej/płótno, 59 x 49 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'T.K. 1973'
gwasz/papier, 55,5 x 46,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `T. Kalinowski 1975 NR 5`
olej/płótno, 110 x 80 cm
sygnowany i datowany p. d.: `T. KALINOWSKI 1972`
Tadeusz Kalinowski 1909-1997: W stulecie urodzin, [red.] Wojciech Makowiecki, katalog wystaw 4-24.12.2009: Muzeum Narodowe w Poznaniu, Galeria Miejska Arsenał w Poznaniu, Art Station Foundation, Galeria Ego, Wyd. Muzeum Narodowe w Poznaniu i Galeria Miejska Arsenał w Poznaniu, Poznań 2009, s. 116.
Estymacja: 18 000 - 25 000 zł