EJSMOND Franciszek (1859-1931)
olej, deska
18,6 x 11,5 cm
sygn. p.d.: F. Ejsmond
Na odwrocie fragmentarycznie zachowana nalepka londyńskiej firmy z materiałami malarskimi - Windsor & Newton, a na ramie szczątkowo zachowana nalepka firmy oferującej dzieła sztuki - “David Bedmann’s Fine Art Rooms“ przy 105 East Baltimore Street w Baltimore (druk; ok. 1900 r.).
Na bocznej listwie ramy stempel: S. BOX ORDERED
cena wywoławcza: Wykup abonament
Dziewczyna w zielonej chustce, 1922 r.
olej, deska, 24 × 38 cm, sygn. po prawej: Fr.Ejsmond w l.d.: Fr.Ejsmond/1922
olej/płótno, 64,5 x 78 cm
sygnowany p.d.: 'Fr. Ejsmond | Monachium 1885'
olej, deska, 24 × 38 cm
sygn. po prawej: Fr.Ejsmond w l.d.: Fr.Ejsmond/1922
olej, deska
21,5 x 16,2 cm
sygn. p.d.: Fr. Ejsmond | Monachium
Na odwrocie drukowana nalepka renomowanej galerii - Art Galleries Winfielda Scotta Thurbera w Chicago: W. SCOTT THURBER, CHICAGO | Ralining, Restoring and Cradling == | == Cleaning and Varnishing paintings | THE BEST WORK AND CAR. CUA RANTEED.
olej, płótno, 42 x 32 cm
sygn. p.d.: F. Ejsmond/ … [nieczyt.]
olej na płotnie, 51 x 41 cm,
sygnowany p.d. "F. Ejsmond”
na odwrocie, na płótnie pieczęć składu przyborów malarskich "SCHLESINGER HERMANN” w Berlinie.
olej na płotnie, 51 x 41 cm,
sygnowany p.d. "F. Ejsmond"
na odwrocie, na płótnie pieczęć składu przyborów malarskich "SCHLESINGER & HERMANN" w Berlinie.
olej, deska; 24 x 38 cm
sygn. po prawej Fr.Ejsmond, l.d. Fr.Ejsmond/ 1922 (sygnatura późniejsza)
Estymacja: 18000 - 20000 PLN
ołówek/papier, 15 x 10 cm
sygnowany p.d.: `Fr.E.`
do rysunku dołączony jest bilecik z życzeniami: `25-III-50. | Szanownej Pani w dniu | Jej imienin przesyłam | serdeczne życzenia i pozwa | lam sobie ofiarować na | pamiątkę drobny rysunek | ś.p. Męża mego Franciszka | Ejsmonda. M. Ejsmondowa`
Estymacja: 1 500 - 2 000 zł
Olej, sklejka; 21 x 14,5 cm
Sygnowany p.d.: Fr. Eismond | Monachium
Na odwrociu napis piórem: Oryginalną pracę Fr. Ejsmonda |przekazuje rodzinie Okoniów, | w osobie Ryszarda Okonia jako |kuratora i wykonawcę mojej ostatniej | woli |W-wa, 15 /I 1945 r. F.Okoń | Prop i wasc wa |Min. Inf i Prop | nr leg. 2334
olej, deska, 13,5 x 11 cm;
sygn. l. d.: F Ejsmond oraz p. g.: nieczytelnie
Olej na desce 13 x 10,5 cm
Sygnowany p.g. - "F. Ejsmond / 1882", l.g. - "Monachium"
Ołówek, papier,
wym. 17,5 x 12 cm;
Sygn. u dołu - F Ejsmond / 1889
W wiejskiej izbie - szkic obrazu
olej, deska, 14 x 21,5 cm na odwrocie: fragment ręcznie pisanego zaświadczenia:
"Niniejszy szkic olejny pt "W cha.../ jest oryginalną pracą ś.p. Męża .../ Franciszka Ejsmonda
Olej, tektura; 36 x 23,8 cm
Nie sygnowany
Na odwrocie nalepka z zaświadczeniem autentyczności autorstwa Marii Ejsmondowej: Zaświadczenie | Niniejszy krajobraz: (ol.) | "Widok z Reichenhall". | wymiary: 23 x 35. cm. |
jest oryginalną pracą | ś. p. Męża mego |
Franciszka Ejsmonda. | Marja Ejsmondowa |
Warszawa | (...)4 - XI - 1946 r.
niesygnowany (na odwrociu potwierdzenie autorstwa przez żonę artysty)
olej deska
14.2x21.5
W ubogiej, polskiej chacie, 1888
olej, deska, 32 × 42
sygnowany u dołu po prawej: "F. Ejsmond 1888"
Scena rodzajowa w chłopskiej izbie (1885)
sygn. dat. p.d.
olej płótno
62.5x77.8