1 zł
2 600 000 zł

DĘBICKI Stanisław (1866-1924)

STARY ŻYD

Olej, płótno, tektura, 28 x 13 cm,
sygn. p.d.: St. Dębicki.

cena wywoławcza: Wykup abonament

DĘBICKI Stanisław (1866-1924)

Projekt winiety książkowej, 1891 r.

akwarela/papier, 25 x 16 cm
sygnowany l.d.: 'St. Dębicki' oraz ołówkiem p.d.: 'St. Dębicki w Kołomyi 1891'

DĘBICKI Stanisław (1866-1924)

Przy ognisku

olej, płótno; 75,5 x 95 cm (wymiar w owalu);
na odwrocie na płótnie napis: Stwierdzam że obraz ten / jest autentycznym dziełem Kolegi / prof. Stanisława Dębickiego / Juliusz Makarewicz

DĘBICKI Stanisław (1866-1924)

Scena przy ognisku

olej/płótno, 74,5 x 95 cm
na odwrociu potwierdzenie autentyczności: 'Stwierdzam że obraz ten | jest autentycznym dziełem Kolegi | prof. Stanisława Dębickiego | Juliusz Makarewicz'

DĘBICKI Stanisław (1866-1924)

HUCULI PRZY STRAGANIE Z JABŁKAMI

Olej, tektura; 48,5 x 33 cm
Sygnowany p.d.: St. Dębicki
Na odwrocie nalepka wystawowa, drukowana, wypełniona atramentem: [ZYGFRYD REIZES | SALON SZTUKI | Lwów, 3-go ]Maja 11 a | Nr. 164 | Autor St. Dębicki | Tytuł dzieła | cena sprzedaży | Rodzaj ol.

DĘBICKI Stanisław (1866-1924)

Akt

olej, płótno, 39,5 x 30,5 cm,
sygn. l.d.: S Dębicki i p.d.: Paris

DĘBICKI Stanisław (1866-1924)

Portret myśliwego

sygn. p.d.
akwarela, papier, tektura
61x43 cm (w świetle passe-partout)

DĘBICKI Stanisław (1866-1924)

akwarela/papier, 25 x 16 cm
sygnowany l.d.: `St. Dębicki` oraz ołówkiem p.d.: `St. Dębicki w Kołomyi 1891`

DĘBICKI Stanisław (1866-1924)

Rozpacz

pastel/płótno, 46 x 60 cm
sygnowany p.d.: `St. Dębicki` (sygnatura mocno zatarta)

Estymacja 18 000 - 25 000 zł

DĘBICKI Stanisław (1866-1924)

Karnawał, 1890 r.

gwasz, akwarela, ołówek/papier, 39,5 x 35 cm
sygnowany i datowany wewnątrz przedstawienia: `St. Dębicki | 1890.`

Estymacja: 4 000 - 6 000 zł

DĘBICKI Stanisław (1866-1924)

Portret Katarzyny Mrozowej - adoptowanej córki artysty, [1924]

olej, płótno; 70,5 x 50 cm;
Bibl.: P. Łukaszewicz, Stanisław Dębicki 1866-1924, Muzeum Śląskie we Wrocławiu, 1966, s. 37, poz. 123.
Obraz pochodzi ze zbiorów rodzinnych Dębickich.

DĘBICKI Stanisław (1866-1924)

Strumień leśny po burzy

olej, płótno; 47,5 x 72 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: STDębicki

DĘBICKI Stanisław (1866-1924)

Karnawał (Projekt ilustracji)

Technika mieszana, papier, 39 x 33 cm,
sygn. p.d.: St. Dębicki 1890

DĘBICKI Stanisław (1866-1924)

Mężczyzna z koszem jajek, 1905 r.

akwarela/papier, 28 x 22 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany p.d.: `St. Dębicki 05`

Estymacja: 2 000 - 3 000 zł

DĘBICKI Stanisław (1866-1924)

akwarela/papier, 25 x 16 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany l.d.: `St. Dębicki` podpisany ołówkiem p.d.: `St. Dębicki w Kołomyi 1891`

Estymacja: 3 000 - 5 000 zł

DĘBICKI Stanisław (1866-1924)

Ogród Luksemburski

pastel, papier naklejony na płótno,
32,5 x 41 cm
sygn. p.d.: St. Dębicki.
Na odwrocie na tekturze naklejonej na krosna opis atramentem: "Prof. Stan. Dębicki / 1866-1924. / `Ogród Luxemb. w Paryżu` / (Pastel)."

DĘBICKI Stanisław (1866-1924)

DĘBICKI Stanisław (1866-1924)

KĄPIEL W PRUCIE, 1887 R.

olej/płótno, dublowane,
73 x 144 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Stanisław Dębicki | Kołomyja 1887`

DĘBICKI Stanisław (1866-1924)

KĄPIEL W PRUCIE, 1887 R.

olej/płótno dublowane, 73 x 144 cm

POCHODZENIE: w latach dwudziestych XX w. w kolekcji dr K. Jakubowskiego we Lwowie

DĘBICKI Stanisław (1866-1924)

W salonie

Olej na płótnie, 54 x 79 cm,
sygn. p.d.: St. Dębicki

DĘBICKI Stanisław (1866-1924)

STRUMIEŃ W LESIE

olej na płótnie,
47,5 x 72 cm,
sygnowany l.d. "St.Dębicki"

DĘBICKI Stanisław (1866-1924)

Kąpiel w Prucie, 1887

olej, płótno
74 x 147 cm
Sygnowany p.d.: Stanisław Dębicki | Kołomyja 1887

DĘBICKI Stanisław (1866-1924)

Pejzaż górski

Akwarela, papier,
11 x 41 cm
sygn. l.d.: Dębicki i p.d.: Babia Góra

DĘBICKI Stanisław (1866-1924)

Muzyka, Dramat, Balet -szkice do plafonu Teatru Lwowskiego

akwarela, na podrysowaniu ołówkiem, papier,
13,5 x 11 cm (we wspólnej oprawie)

DĘBICKI Stanisław (1866-1924)

PORTRET MŁODEGO MĘŻCZYZNY, ok. 1920

Gwasz, pastel, tektura
53, 5 x 45,3 cm
Sygnowany czarną kredką p. d.: ST Dębicki

DĘBICKI Stanisław (1866-1924)

PO BURZY

Olej, płótno,
47,7 x 72,2 cm
Sygnowany brązowym olejem z lewej u dołu: St Dębicki

DĘBICKI Stanisław (1866-1924)

Muzyka, Dramat, Balet -szkice do plafonu

w foyer Teatru Lwowskiego
13,5 x 11 cm (we wspólnej oprawie);

DĘBICKI Stanisław (1866-1924)

HUCULSKIE GOSPODARSTWO

olej na płótnie naklejonym na tekturę,
21 x 14 cm,
sygnowany l.d. "StDębicki", na odwrocie (na ramie) nalepka Muzeum Narodowego w Gdańsku z wystawy: Kolekcja pakoska - wokół krakowskiej "Sztuki" IX.2001-I.2002

DĘBICKI Stanisław (1866-1924)

Pejzaż zimowy, 1895

olej, płótno naklejone na tekturę;
39,5 x 51,5 cm;
sygnowany i datowany po prawej stronie u dołu: Dębicki z Makarewicz 895;

DĘBICKI Stanisław (1866-1924)

Kąpiel w Prucie, 1887

olej, płótno,
74 x 147 cm

DĘBICKI Stanisław (1866-1924)

Krajobraz, ok. 1893

olej, płótno 115,5 × 68
sygnowany na dole po prawej: "St. Dębicki"

DĘBICKI Stanisław (1866-1924)

Błękitne światło

akwarela na kartonie naklejonym na tekturę 21,4 × 28,5
sygn. lewy dół: "St. Dębicki"

DĘBICKI Stanisław (1866-1924)

Nad wodą

olej, tektura, 55 x 78, 5 cm;
sygn. p.d. - St. Dębicki

DĘBICKI Stanisław (1866-1924)

PO BURZY

Olej, płótno, 47,7 x 72,2 cm

liczba obiektów: 34