FABIJAŃSKI Stanisław Ignacy Poraj (1865 - 1947)
Akwarela, papier, 49 x 34 cm,
sygn, śr. dół: St. Fabijański
cena wywoławcza: Wykup abonament
Olej, tektura, 19 x 28,5 cm,
sygn. l.d.: Stanisław Poraj Fabijański 1931
na Zwierzyńcu pod Krakowem
od Dębnik zza Wisły
olej, płótno,
72,5 x 131 cm;
sygn. l. d.: Stanisław Fabijański / Dębniki 1901
na odwrocie tytuł obrazu
Akwarela, karton;
39,5 x 29,5 cm w świetle passe-partout
Sygnowany l.d.: S. Fabijański | śr.d.: Stwierdzam autentyczność akwareli F. | p.d.: Stanisław Fabijański
BASZTA ZŁODZIEJSKA NA WAWELU, 1919
Akwarela, papier;
70 x 40 cm w świetle passe-partout
Sygnowany l.d.: St.Fabijański Kraków 1919
Technika mieszana, papier;
34 x 18,9 cm w świetle oprawy
Sygnowany l.d.: St.Fabijański | Kraków 1919
rysunek ołówkiem;
wym.: 20,5 x 31 cm;
sygn. oł. p.d.: Stanisław Fabijański.
Stan zachowania: papier naklejony na kartonik.
POWSTANIEC KRAKOWSKI Z ROKU 1846
Olej, płótno;
100 x 41,5 cm
Sygnowany p.d.: St. Fabijański
WIDOK NA KURZź STOPKĘ NA WAWELU
Akwarela, papier; 23 x 33 cm w świetle ramy
Sygnowany l. d.: St Fabijański
Kaplica Zygmuntowska na Wawelu zimą
akwarela, papier, 33 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: St. Fabijański
Olej, deska; 27 x 20 cm
Sygnowany śr. d.: Stanisław Fabijański, Monachium 1889
Na odwrocie cztery papierowe nalepki z wystawy: I po co myśmy tam jechali. Malarze polscy w Monachium.
olej, płótno, 100 x 42 cm
sygn. p.d.: St. Fabijański
KOŚCIÓŁ MARIACKI W KRAKOWIE, 1918
akwarela, tusz, ołówek papier
49 x 29.2 cm
sygnowana l.d.: 119. St. Fabijański Kraków 1918.
Na odwrocie (przeniesiona z pierwotnej oprawy) karta z rękopiśmienną autorską dedykacją o treści: (...) 18 | Prz(ewiele)bny | Xięże Dobrodzieju | Dawno daną obietnicę | dziś spełniam z prawdziwą | przyjemnością - dostarczając | nastrojowy obrazek wraz | z wyrazami wysokiego | poważania | Stanisław Fabijański
Ogrójec przy kościele św. Barbary
w Krakowie zimą
akwarela, papier, 38 x 50 cm;
sygn. l.d.: St. Fabijański
akwarela, papier, wym.: 33.5 x 48 cm,
sygn. l.d.: "St. Fabijański"
WIEŻE KOŚCIOŁA MARIACKIEGO W KRAKOWIE
Akwarela, papier naklejony na tekturę; 32 x 22,6 cm w świetle oprawy
Sygnowany l. d.: S. Fabijański
Na odwrocie napis: Wieżyce K. Mariackiego | w Krakowie. Obok fragment owalnej pieczęci Magazynu Przyborów Malarskich R. Aleksandrowicza.
olej, deska
27 x 20.3 cm
sygnowany pośrodku, wzdłuż dolnej krawędzi: Stanisław Fabijański Monachium 1889.
akwarela na papierze, wym.: 49 x 34,
sygn. l.d.: St Fabijański. Na odwrocie naklejka Salonu Sztuki Alfreda Wawrzeckiego Kraków Wielopole 3.
olej, płótno, 104 x 69 cm;
sygn. p.d.: Monachium 1883 Stanisław Fabijański
WIDOK NA KAPLICĘ ZYGMUNTOWSKĄ NA WAWELU, 1924
Gwasz, akwarela, papier; 47 x 24 cm w świetle passe-partout
Sygnowany l. d.: St. Fabijański 1924