MUSIAŁOWICZ Henryk (1914 Gniezno - 2015 Warszawa)
technika mieszana, płyta pilśniowa, 70,5 x 90 cm
sygn. p.g.: MUSIAŁOWICZ
na odwr. na płycie sygnatura i napis: Z CYKLU | HARNASIE | 3 | MUSIAŁOWICZ | 1978
cena wywoławcza: Wykup abonament
technika mieszana, płyta pilśniowa
72 x 52,5 cm
sygn. p.g.: MUSIAŁOWICZ
sygn. na odwr. na płycie: "REMINISCENCJE" | 17 M [w ramce] | MUSIAŁOWICZ
poniżej prostokątna pieczątka zezwalająca na wywóz za granicę
technika własna, płyta pilśniowa
167,5 x 84 x 5,5 cm
sygn. p.g.: MUSIAŁOWICZ
na odwrocie na płycie napis i sygnatura: Z CYKLU: | "SACRUM" | 2003 | MUSIAŁOWICZ
dwie nalepki: 1. z danymi obrazu; 2. Galeria Piotra Nowickiego | Musiałowicz Obrazy i Rzeźby | w 90 rocznicę urodzin | 26 marca - 31 lipca 2004 r.
Pochodzenie: kolekcja prywatna, Polska.
Obraz wystawiany i reprodukowany:
- Musiałowicz. Obrazy i rzeźby. W 90. rocznicę urodzin, Galeria Piotra Nowickiego, Warszawa 26 maja - 31 lipca 2004, kat. poz. 10, il. s. 51.
Z cyklu Reminiscencje, 1982 r.
akryl, olej, kolaż/płyta, 41,5 x 33,5 cm
na odwrociu sygnowany, datowany i opisany: `Z CYKLU | REMINISCENCJE | 1982 | MUSIAŁOWICZ`
Technika własna, płyta, 38 x 55 cm,
sygn na odwrocie: z cyklu "Narodziny ziemi", 38 x 55, 1987 Musiałowicz, oprawa autorska.
technika mieszana/płyta, 73 x 56 cm
sygnowany p.d.: `MUSIAŁOWICZ`
opisany na odwrociu: `Z CYKLU: | "RODZINA" | 79 x 68 | 1994 | Musiałowicz`
- kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone
tech. własna, płyta; 58x48 cm
Z cyklu Narodziny Ziemi, 1987 r.
technika własna/płyta, 34,5 x 52 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `Z CYKLU: | "NARODZINY ZIEMI" | 34,5 X 52 | 1987 | MUSIAŁOWICZ`
Estymacja: 7 000 - 9 000
linoryt/papier, 43 x 32,5 cm (odbitka), 53,5 x 38 cm (arkusz)
sygnowana na płycie p.d.: `MUSIAŁOWICZ` i ołówkiem l.d.: `MUSIAŁOWICZ | 1961 2/4`
Estymacja: 1 500 - 2 000 zł
technika własna/płyta pilśniowa, 30,5 x 25,5 cm
sygnowany i datowany śr.l.: `HM 1982`
opisany na odwrociu: `Z CYKLU | "EPITAFIUM" | 1982 | MUSIAŁOWICZ`
Estymacja: 5 000 - 7 000 zł
Z cyklu Reminiscencje, 1993 r.
olej/płyta, 34 x 29,5 cm (wraz z oprawą autorską)
sygnowany i opisany na odwrociu: `Z CYKLU: | "REMINISCENCJE" | 1993 | 34 x 30 | MUSIAŁOWICZ`
Estymacja: 6 000 - 8 000 zł
olej/płótno, 35,5 x 46,5 cm (wraz z oprawą autorską)
sygnowany śr. d.: `MUSIAŁOWICZ` (na ramie)
sygnowany i opisany na odwrociu: `Z CYKLU | "MATKA ZIEMIA" | 1998 | MUSIAŁOWICZ`
Estymacja: 6 000 - 8 000 zł
sygn. l.g.dat. na odwrociu
olej, pilśnia
62x49 cm
relief, technika mieszana/płyta, 70 x 84 cm
opisany na odwrociu: `Z CYKLU: "OCZEKIWANIE" | 1981 | MUSIAŁOWICZ`
Estymacja: 9 000 - 12 000 zł
sygn. p.d.
technika własna, collage, papier, 63x39 cm (w świetle passe-partout )
akryl, technika mieszana , tusz/sklejka, papier, 69 x 49 cm
sygnowany p.d.: `MUSIAŁOWICZ`
Estymacja: 11 000 - 13 000 zł
Z cyklu Portret z wyobraźni, 1963/65
technika mieszana, tusz, akryl/papier, sklejka, 78,8 x 50,6 cm
sygnowany l.d.: `MUSIAŁOWICZ | 63/65`
Estymacja: 11 000 - 13 000 zł
Z cyklu Portret z wyobraźni, 1961/65
technika mieszana, tusz, akryl/papier, sklejka, 72 x 52 cm
sygnowany p.g.: `MUSIAŁOWICZ | 61/65`
Estymacja: 11 000 - 13 000 zł
technika własna, płyta;
23,5 x 17,5 cm;
sygn. l. g.: MUSIAŁOWICZ
Z cyklu Portret ślubny, 1980 r.
olej/tektura, 61 x 82 cm
sygnowany i opisany na odwrociu
Estymacja: 8 000 - 11 000 zł