1 zł
2 600 000 zł

JAREMA Maria (Stary Sambor 1908 - Kraków 1958)

W kawiarni U Plastyków, lata 40.

akwarela, papier, wym.: 19,5 x 15,5 cm (w świetle p.p.), n/s. Poniżej, na p.p., w l.d. r. napis: Od męża Marysi Kornela Filipowicza, dn. 21. IV. 74 r.

cena wywoławcza: Wykup abonament

POSTACIE (KOMPOZYCJA II), 1957

monotypia, tempera, papier naklejony
na płótno, sygn. p.d.: 57 / MARIA JAREMA

Formy, 1954

monotypia, papier,
35,7 x 28,8 cm (w świetle passe-partout)
sygn. oł. na odwr. p.d. (widoczna przez okienko wycięte w plecach oprawy): 36 x 29,5 | monotypia | "Formy" | Nr. kat. 262 | Maria Jarema | 1954 obok l.g. brązowa pieczątka: K. F. i nr oł.: 27

Filtry 4, 1955

monotypia, tempera, nakl. na płótnie, 97,3 x 70,8 ( w świetle ramy)
na odwrociu napis ołówkiem: 87 x 72 / 1955 / "Filtry 4 " / Nr. kat 82 / Maria Jarema
por. kat. s. 10

SCENA FIGURALNA Z CZERWONYM JAMNIKIEM,1936

akwarela, tusz, papier,
27.9 x 21.6 cm
sygn. atram. na passe-partout p.d.: Marja Jarema | 1936

Szkic do "Mątwy" Stanisława Ignacego Witkiewicza

monotypia, 18 x 9 ( w świetle passe partout)
nie sygnowany
na odwrociu napis: Maria Jarema, 1956, monotypia / Szkic kostiumowy do / " Mątwy" Witkiewicza

KOMPOZYCJA FIGURALNA, 1942

akwarela, gwasz,
14,8 x 15,9 cm,
sygnowana l.d. "Jarema 42"

SIEDZĄCA KOBIETA, 1942[?]

akwarela, gwasz,
47,4 x 33,2 cm w świetle passe-partout,
u góry po prawej sucha pieczęć wytwórcy papieru (widoczny napis "HAMMER").

gwasz, tektura,
wym.: 28 x 38,5 cm
sygn. p.d.: Maria Jarema

akwarela, papier,
19,5 x 15,5 cm ( w świetle p.p.),
n/s.
Poniżej, na p.p., w l.d. r. napis: Od męża Marysi Kornela Filipowicza, dn. 21. IV. 74 r.

Formy, 1957

monotypia, papier,
65 x 50 cm;
na odwrocie napis: Maria Jarema, 65 x 50 cm; Formy, 1957 r.

Parasolki, 1942

akwarela, papier,
19 x 15 cm
sygn. sepiowym atram. p.d.: Maria Jarema 42

Kobieta na stołku barowym, lata 40

akwarela, papier,
20.2 x 16 cm
na odwr. dedykacja męża artystki, Kornela Filipowicza dla Ewy Pape, datowana: Kraków 5.V.71

SIEDZĄCA KOBIETA, 1942[?]

akwarela, gwasz,
u góry po prawej sucha pieczęć wytwórcy papieru (widoczny napis "HAMMER"), z prawego brzegu mało widoczne ślady po owadach, u dołu po lewej nieduże zaplamienia

KOMPOZYCJA FIGURALNA, 1942

akwarela, gwasz,
14,8 x 15,9 cm,
sygnowana l.d. "Jarema 42"

KOMPOZYCJA (AMOEBA) 1956 r.

Monotypia, tempera na papierze
83 x 65,5 cm
Nie sygnowana
Na odwrocie opis z oznaczeniem poz. katalogu rodzinnego 41

GŁOWY 1953 r.

51 x 42 cm
Nie sygnowana
Na odwrocie opis ręką Kornela Filipowicza z oznaczeniem poz. katalogu rodzinnego 131

Łodzie, 1935

monotypia;
49,5 x 39 cm - wymiar papieru; 44,5 x 32 cm w świetle passe-partout;
sygnowana i datowana po prawej stronie u dołu: 1935 / Maria Jarema

U Plastyków 1942

akwarela, papier, wym. 20 x 15,5 cm,
sygn. p.d.: Maria Jarema r. 42

AKT, 1952

monotypia, 26 x 20 cm,
sygnowana ołówkiem u dołu "M.Jarema/52"

liczba obiektów: 134